Délmagyarország, 2002. február (92. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-11 / 35. szám

HETFO, 2002. FEBRUAR 11. • A DEL SPORTJA« Kamerun büntetett MUNKATÁRSUNKTÓL Kamerun címvédőként várta az Afrikai Nemzetek Kupája labda­rúgótorna döntőjét, míg az ellen­fél, Szenegál a sorozatban az ed­digi legnagyobb sikerét érte el a fi­náléba kerüléssel. A német tré­ner, Winfried Schäfer együttese ráadásul úgy masírozott a végső csatába, hogy az addigi öt meccsen gólt sem kapott. Ez a jó széria a döntőben sem szakadt meg, igaz Songék is képtelenek voltak Sylva kapujába találni. A rendes játé­kidőben, majd a kétszer 15 perces hosszabbításban sem esett találat, így jöhettek a sokszor elátkozott 11 -esek. Rögtön ez elsőt kihagy­ta Kamerun, eztán azonban Sze­negál háromszor hibázott, így Ka­merun, ha nagy nehézségek árán is, de megvédte a címét. A bronzmeccsen Aiyegbem gól­jával Nigéria vigasztalódott az elődöntő kudarcáért, és az előző ANK-ezüstérem után ismét me­dállal zárta a tornát, mivel 1-O-ra legyőzte a rendező Mali csa­patát. Továbbra is második a Pick - Ez a Dunaferr még hazai pályán is megverhető - mondogatták a ké­zilabda rangadó helyszínén szép számban megjelent Pick Szeged­szurkolók. Azt azonban senki sem vitatta, hogy a hazaiak ezt éppen másként gondolják. Mindenesetre telt ház fogadta a csapatokat. Az elején mindkét oldalon még remeg­tek a kezek, de a kapusok rögtön hi­vatásuk magaslatán álltak. A hazai drukkerektől támogatott Dunaferr az első félidőben eredményesebben támadott és védekezett. A két játék­vezető pedig, ha hibáztak néha, ak­kor sem egyoldalúan ítélkeztek. A szünetben Dragan Djukics­nak sikerült önbizalmat önteni játékosaiba, hiszen nemcsak egyenlíteni, hanem a vezetés meg­szerzésére is volt erejük a Tisza­partiaknak, pedig még kettős em­berhátrányba is kerültek. A finis­ben, igaz, hogy Buday és Laluska is ziccerben hibázott, de ahogy kö­zeledett a találkozó vége, s a sze­gediek tartották vezetésüket, úgy ragadták magukhoz az eredmény alakítását a veszprémi játékve­zetők. Elegendő csak Berta kiállí­tására, illetve a ziccerben óriási lökést kapó Buday esetét megem­líteni. Hiába, Hajnal Csaba, a Fo­tex mindenható főnöke csak akkor nyugodt, ha a Pick Szeged tisztes távolságban van csapatától... Az egygólos szegedi vereség azt je­lenti, hogy az alapszakaszban, amennyiben a Dunaújváros és a Pick egyenlő pontot szerez, akkor a Tisza-partiak végeznek előbb, hi­szen az ősszel a műjégpályán kilenc­gólos győzelmet arattak Bajuszék. TOTÓ BUDAPEST (MTI) A totó 6. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Bayern­Dortmund l-l X 2. Hertha­Stuttgart 2-0 1 3. Rostock­Freiburg 4-0 1 4. Bremen­K'lautern 1-0 1 5. Leverkusen­M'gladbach 5-0 1 6. Nürnberg­1860 München 2-1 1 7. Hamburg­Köln 4-0 1 8. Chievo­Udinese 1-2 2 9. Atalanta­Brescia 0-0 X 10. Bologna­Inter 2-1 1 11. Leccc­Verona l-l X 12. Milan­Perugia l-l X 13. Parma­Lazio 1-0 1 Pluszmerközes: 14. Roma­Juventus mérkőzés lapzártánk után ért véget Ha pedig a Fotexet sikerül az újsze­gedi sportcsarnokban három gól­nál többel legyőzni március kilen­cedikén, s a Dunaferr is diadalmas­kodik a veszprémiek felett, akkor a Pick akár az első helyről folytathat­ja a rájátszást. Addig azonban min­den ellenfelet le kell győzni. A15. forduló eredményei: Kom­ló-Pécs 27-26 (14-12), Pest­szentlőrinc-Elektromos-Kőbánya Rév 21-22 (12-12), Orosháza-Fo­tex21—34 (13—16), Csömör-Cegléd 21-23, Győr-Százhalombatta 26-20. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA ~ 1. Fotex 16 16 ­-495-304 32 2. Pick 15 13 ­2 471-343 26 3. Dunaferr 15 13 ­2 426-320 26 4. Cegléd 15 8 ­7 347-358 16 5. Orosháza 15 7 2 6 368-398 16 6. Pécs 15 6 2 7 354-383 14 7. Győr 15 5 2 8 349-363 12 8. Elektromos 15 4 2 9 370-413 10 9. Sz.batta 15 5 ­10 375-431 10 10. Komló 16 4 1 11 378-458 9 11. Csömör 14 2 3 9 327-407 7 12. Kőbánya 15 2 • ­13 323-403 4 A női Bajnok Ligájában a negye­dik fordulót játszotta két magyar együttes. A Dunaferr a jugoszláv Buducsnoszt Podgorica otthoná­ban 14-9-es félidő után 33-25-re vereséget szenvedett. A Herz-FTC a dán Viborgot fogadta és a 16 gólt szerző Farkas vezérletével 15-12­es félidő után 29-23-ra diadalmas­kodott. SÜLI JÓZSEF Páros összecsapás FUTSAL MUNKATÁRSUNKTÓL Rövid időn belül háromszor talál­kozik egymással az Első Beton Sze­ged és az Inteibeton Siófok futsal­csapata. A két együttes alig másfél hete, a Magyar Kupában már össze­csapott, és a negyeddöntő első meccsén a Tisza-partiak, hazai pá­lyán 6-2-es előnyre tettek szert. Ma, 19 órától az új szegedi sport­csarnokban ismét a Balaton-parti­ak lesznek a vendégek, ezúttal azon­ban az NBI újabb fordulójában lép­nek pályára az együttesek. A meccs­nek egyértelműen a házigazdák az esélyesei, más kérdés, hogy az őszi bajnoki szezonban éppen Siófokon kapott csak ki 2-1-re a Beton. Bó­di Attila és a tanítványai nyugodtan várhatják a találkozót, miután az előző játéknapon jól futballoztak, és szintén esélyesként, 8-0-ás győzel­met arattak. A párharcnak csütör­tökön következik az újabb, harma­dik felvonása, amikor Siófokon, a Beszédes általános iskolában az MK visszavágóján szerepel az Első Be­ton. Az NB II-ben a rájátszás má­sodik fordulóját rendezik. A Charl­ton-Gellért Szeged az Első Beton meccse után, ma, 20.30-tól az új­szegedi sportcsarnokban a Fonté Paradisó Lajosmizsét fogadja. Csak úgy záporoztak a gólok LABDARUGAS Rengeteg találat esett a hétvégi labdarúgó előkészületi mérkőzé­seken. A két meccsen pályára lé­pett FC Szeged előbb kikapott a Makótól, majd a Kiskundorozs­ma ellen gólzáporos találkozón győzelemmel vigasztalódott. Az NB III-as Algyő és a HFC alacso­nyabb osztályú rivális ellen nyert, míg a Szentes Szarvason ikszelt. FC SZEGED­MAKO FC 0-3 (0-1) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 100 néző. Vezette: Garas. Szeged: Dobó (László) - Szamosszegi. Mórocz, Krausz, Kiss Z. (Gái Sz.) - Kula­csik (Gál B.), Puskás (Szekeres), Csúri (Bali), Fábián - Kurucsai (Terhes), Dóra. Edző: Szalai István. Makó: Kovács - Sümeghy, Dálnaki, Ma­gyar, Papp - Bagi, Ferenczy, Szegedi, Kis -Varga, Mádi. Csereként játszott: Kon­dacs, Brakszatórisz, Balázs. Edző: Ko­lozsvári János. Gólszerzők: Bagi, Brakszatórisz, Mádi. A két megyei NB Il-es csapat nem­csak a bajnokságban, hanem min­den felkészülési időszakban leg­alább egyszer összecsap. A találko­zón a Szeged mindössze két, amo­lyan apró lehetőségig jutott: az első félidőben Kurucsai elől védett me­rész vetődéssel Kovács, majd a má­sodik 45 percben Dóra erőtlen lö­vését fogta a vendégek kapusa. A Makó, főleg a szünet után több helyzetet is kidolgozott, és ezekből a mezőny legjobbja, Bagi lábbal, az ő beadásából pedig Brakszatórisz és Mádi fejjel volt eredményes. FC SZEGED— KISKUNDOROZSMA A két megyei NB Il-es csapat edzőmeccsén a melcgítős Makó 3-0-ra legyőzte a Szegedet. Fotó: Kamok Csaba 7-4 (3-3) Szeged, Felső Tisza parti stadion, 50 néző. Vezette: Bálint. Szeged: László (Leskó) - Szamosszegi, Mórocz, Csúri, Krausz - Kulacsik (Gál Sz.), Puskás (Gál B.), Bali (Gyimesi), Fá­bián (Terhes) - Dóra, Kurucsai (Szeke­res). Edző: Szalai István. Kiskundorozsma: Demeter - Ottlik S„ Kiss, Goda, Cseh - Barna, Csányi, Bóka, Tóth Cs.-Ottlik R„ Hódi. Cserék: Ke­resztúri (kapus), Farkas. Edző: Ottlik Sán­dor. Gólszerzők: Dóra (4), Kulacsik, Mórocz, Terhes, ¡11. Tóth Cs., Barna, Ottlik R„ Bóka. A szegedi együttes a szokásához híven vasárnap is edzőmérkőzést játszott. A meccsen amíg a do­rozsmaiak bírták erővel, addig jól tartották magukat. A mérkőzésen egyik fél sem lehetett büszke a vé­delmére. A Tisza-parti gárdához kapcso­lódó hír, hogy várhatóan kedden ül tárgyalóasztalhoz a Szeged és a Szolnok vezetése, és a szolnoki el­nök, Ferencz Gábor jelenlétében elsősorban a két fél együttműkö­désével kapcsolatos részleteket be­szélik meg. MÓRAHALOM­ALGYŐO-4 (0-4) Mórahalom: Bubori - Bálint, Szabó Zs., Tóth E., Ábrahám - Nemes, Masa, Szabó G., Sajtos - K. Tóth, Keller. Csereként ját­szott: Vasúth (kapus), Tombácz. Játékos­edző: Szabó Zsolt. Algyő: Halász - Adelhardt, Gábor, Krisztin T., Kazán - Pécsek, Angeli, Krajczár, Varga - Krisztin B., Kiszner. Csereként játszott: Pető (kapus), Rau, Sebők, Daróczi, Pataki, Podonyi, Szabados. Edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Kiszner (3), Krisztin B. Új játékosként tűnt fel az Algyő együttesében Pécsek, aki az FC Szegedtől érkezett Takács Zoltán csapatához. A tréner az első NB III­as bajnokin négy kezdő labdarúgó­jára nem számíthat, érthető, ha hétről hétre más összeállításban küldi fel a pályára a gárdáját. így ke­rült a csatársorba Kiszner, aki két szemfüles és egy fejes góllal igazol­ta: jó döntés volt támadóként szá­mításba venni. A Mórahalom a második félidőben már egyenran­gú ellenfele volt a magasabb osz­tályú riválisának. SZARVAS­MÉH-SZENTES l-l (l-l) MÉH-Szentes: Szénási - Mészáros, Er­dei, Fajkusz - Koncz, Kerepeczky, Major, Ludasi, Pálfi - Juhos, Tóth Cs. II. félidő: Vratnjan - Törtei, Bosánszky Zs., Fajkusz - Jerney, Kerepeczky, Koncz, Síber, Pálfi ­Bosánszky M„ Nana. A szentesi gólszerző: Kerepeczky. Az elmúlt heti 5-O-ás szentesi si­kert hozó mérkőzés visszavágója előtt alaposan meghajtotta a ta­nítványait Bódi Attila. Érthetően fá­radtan mozogtak Erdeiék, akik több, pontatlan átadást is vétet­tek. A Szarvas szerzett vezetést, azonban az utóbbi időben rendkí­vül eredményes Kerepeczky egyen­b'tett. Juhos tizenegyesből és Koncz szabadrúgásból a kapufát találta el, így maradt az 1-l-es döntet­len. HFC—MINDSZENT 3-0 (3-0) HFC: Bíró - Szűcs, Szrenka, Huszár - Fa­zekas - Hóbel, Kiss, Antal - Juhász, Bor­bás R, Katona. Cserék: Szabó G. (kapus), Király, Nagy L. Edző: Kiss Tibor. Gólszerzők: Hóbel, Juhász, Borbás P Már az első félidőben is sok hely­zetet dolgozott ki az első edző­meccsén pályára lépő HFC, és ezek­ből hármat kihasznált. A második játékrészben is sok lehetőség adó­dott a hazaiak előtt, de ezek mind­egyike kimaradt. TÁPÉ—SZVSE 3-2 (0-1) Gólszerzők: Farsang, Héderi, Molnár, ill. Luczás, Tóth G. UTC-Tápé 3-5 (2-3). MÁDI JÓZSEF Kedden, 18 órakor: Ldss-HNKC-Esztergom Farkas: nyolc-tíz gólos előny kellene KÉZILABDA A hétvégi bajnoki fordulóban sza­badnapos volt a Liss-HNKC NB I­es női kézilabdacsapata. A „pi­henő" alatt azonban a keret ke­ményen készült - vasárnap is volt és ma is lesz tréning - az Eszter­gom elleni Magyar Kupa-nyolcad­döntőre, melynek odavágóját ked­den, 18 órai kezdettel rendezik meg a Hódtói Sportcsarnokban. Az elmúlt héten nem simultak ki Faikas József vezetőedző homlokán a ráncok, sőt... - Egyáltalán nem lebecsülendő ellenfél az Esztergom, Laurencz László jól összerakta a főként fia­talok alkotta csapatot. Ennek első jele a Vác 34-20-as legyőzése volt. Ezt a megállapítást támasztja alá sajnos, hogy nem csökkentek, sőt növekedtek a gondjaink. Asztalos sérülése súlyosabb, mint amilyen­nek ez első orvosi vizsgálat után tűnt. A bal bokája még mindig vér­rel telített, nem javul olyan ütem­ben, mint vártuk. Ráadásul Huba korábban már sérült bokája is alá­fordult az egyik foglalkozáson és rossz állapotban van. A szereplé­sük kérdéses. Csákit megműtötték, Lehet, hogy Farkas József edzőnek kényszerűségből teljesen új tak­tikát kell kidolgoznia. Fotó: Tésik Attila rá hat-nyolc hónapig nem számít­hatunk. Csáki Éva bal térdét hétfőn ope­rálta meg dr. Török László adjunk­tus a szegedi új klinikán, s a csa­patkapitány abban reménykedik: kedden már ott lehet a Hódtói Sportcsarnokban és szoríthat tár­sai sikeréért. - Túl vagyok a beavatkozáson, s a jelek szerint jól sikerült a ke­resztszalagpótlás - árulta el Cso­ki, akit telefonon kerestünk meg -, már nyolcvan fokban tudom hajlítani a lábam. Konzultáltam a doktor úrral, és azt mondta, ha megy a kilencven fok és jól ér­zem magam, hazamehetek. A keddi Magyar Kupa-meccsen már szeretnék ott lenni, de nem erőlte­tem, itt gépek segítik a gyógyulá­somat. Igaz, a szúlinapomat bent ünnepeltem, de szinte „észre sem vettem" a különbséget, a vezetők, a csajok és a barátok is megláto­gattak. Nagyon jólesett, köszö­nöm nekik... Visszatérve az MK-mérkőzés­hez, a már említettek miatt Far­kas edzőnek nem lesz könnyű dolga. Mindenre gondolva ki kell dolgoznia az Asztalos nélküli vé­dekezést, s ebben nagyobb feladat hárulhat Jancsarovára és Niko­licsra is, akik korábban elsősorban a támadások során tartózkodtak a pályán. - Minden probléma dacára ­mondta a szakember - olyan előnyt szeretnénk szerezni, ami a továbbjutás záloga lehet. Nyolc-tíz gólos különbség esetén már nyu­godtan utazhatnánk a pénteki visszavágóra. Az Esztergom futós csapat, de fizikálisan mi is jó ál­lapotban vagyunk, és mellettünk szól a hazai környezet, valamint szurkolóink várható biztatása. A bajnokságban 41-27-re nyertünk, ez most nehezebb összecsapás lesz. IMRE PÉTER