Délmagyarország, 2002. február (92. évfolyam, 27-50. szám)

2002-02-11 / 35. szám

IV DEL SPORTJA" HÉTFŐ, 2002. FEBRUÁR 11. Braniszlav Dzunics sokkolta a Naturtex-Szedeákot Szeviép szorongatta Postás KOSARLABDA Két vereség. A bajnoki sorsolást ismerve ez előre borítékolható volt, hiszen a Szeviép-Szeged női és Naturtex-Szedeák férfi A cso­portos kosárlabda együttese is esélytelen volt az ellenfelével szemben. A Király-tanítványok a Ronchetti-kupában menetelő Soproni Postástól, míg a Bonifert legények a bajnoki címvédő Ka­posvártól kaptak ki hazai kör­nyezetben. SZEVIÉP-SZEGED­SOPRONIPOSTÁS 66-75 (20-20,14-17, 13-22,19-16) NBIA csoportos női kosárlabda­mérkőzés, újszegedi Sportcsarnok, 300 néző. Vezette: Nagy L., Farkas. Szeviép-Szeged: Madaras (63), Donkó (163), MÉSZÁROS (2242), Mirkov (4), Varda (16). Cserélt Szopkó (2), Pungor (-). Edző: Király Sándor. Soproni Postás: Naydenova (4), Csákány (11), Fodor (10), SHLVAKHOVA (2M), Sa­uer (8). Cserék: Ambrus (10), Englert (4), Fűrész (1), Russai (4). Edző: Meszlényi Róbert. Danijela Varda szerezte a Szeviép­Szeged női kosárlabdacsapatának az első bajnoki pontjait az újsze­gedi sportcsarnokban. A Tisza-par­tiak először játszottak meccset az A csoportos bajnokságban a felú­jított létesítményben. Ez a lendü­let megmaradt, főként a hazaiak akarata érvényesült, ebben az időszakban jól védekeztek a Ki­rály-tanítványok, jól szedték a le­pattanókat. Talpra ugrottak a nézők három perc harminc má­sodperc telt el a meccsből, ami­kor Madaras Judit egy másodperc­cel a támadóidő lejárta előtt, a fél pályáról talált a vendég gyűrűbe, 9-5. Két perc múlva Sauet kosara után már a vendégek vezettek, igaz, nem sokáig. Mészáros Korné­lia - a Postásból igazolt vissza Sze­gedre - megkezdte a pontgyártást, előbb egy duplát, majd egy triplát hintett be, így a 8. percben 18-15 volt a Szeviép javára. Izgalmasan alakult a hajrá, Varda négy má­sodperccel a vége előtt egyenlített, 20-20. Fej fej mellett haladtak a csapatok, egészen a 15. percig. Ek­kor a vendégek idegenlégiósa, Ol­ga Shlyakhova lendületeit adott a Postásnak, s az ő eredményes já­tékának köszönhetően 99-24-re megléptek a szegediektől. Szeren­csére Mészáros Koméba tartotta vele a lépést, gyors egymás után­ban két hárompontost is szerzett, ennek köszönhetően ismét átvet­ték a vezetést a hazaiak, 32-31. Ez­után többször is hibáztak Mirko­vék, s eztAmbrusék könyörtelenül kihasználták, így a félidőben 34-37 volt a javukra. Danijela Varda percei következ­tek, hat pontot helyezett el a ven­déggyűrűben, ennek következté­ben 40-39 állt az eredményjelzőn. Védekezést váltott a Sopron, s ez eredményre vezetett. Egyre pon­tatlanabbak lettek Madarasék, vé­dekezésben pedig nem tudtak mit kezdeni a centerekkel, fokozato­san növelték az előnyüket a Mesz­lényi-tanítványok. Mészáros ne­Mészáros Kornélia (fehérben) bizonyult a legeredményesebb játé­kosnak a Szeviép-Szegedből. Fotó: Kamok Csaba gyedik triplája is csak szorosabbá tette a meccset, harminc perc já­ték után tizenkét pont volt a kü­lönbség, 47-59. A negyedik ne­gyed eleje is hasonlóan alakult, mint a harmadiknak a vége: ekkor is Englerték akarata érvénysült. Úgy tűnt, padlóra kerülnek a sze­viépesek, azonban öt perccel a vé­geelőtt hatalmas hajrát nyitottak. Donkó Orsolya vezetésével fokoza­tosan dolgozták le a hátrányukat, egyre közelebb kerültek Fodorék­hoz, s a végén tíz ponton belülre tornázták fel magukat és kilenc­pontos vereséget szenvedtek, 66-75. Ez a bajnokság harmadik helyezettje és a Ronchetti-kupá­ban a legjobb nyolc közé jutott Soproni Postás ellen dicséretes tel­jesítmény és pozitívan értékelendő. Király Sándor: - Az ered­ménnyel elégedett vagyok, bárha többen, jobb teljesítményt nyújta­nak, akkor akár egy bravúrt is be­tudtunk volna mutatni. Meszlényi Róbert: - A harma­dik negyed közepéig nem találtuk a ritmusunkat, addig megnehezí­tette a Szeged a dolgunkat. Ahogy feljavult a védekezésünk, egyből érvényesült az akaratunk. NATURTEX-SZEPEÁK­KAPOSVÁRI KLÍMA VILL 76-100 (14-35, 25-28,18-16,19-21) NB IA csoportos férfi kosárlabda­mérkőzés, újszegedi Sportcsarnok, 1200 néző. Vezette: Szabó Gy„ Kékesi. Naturtex-Szedeák: ELLI0T (283), Deák (9), Green (143), Nyilas (93), Tanács (10). Cserék: Balogh (-), Pávlicz (-), Molnár A. (4), Drahos (2), Kukla (-). Edző: Bonifert Domonkos. Kaposvár: Simon (93), DZUNICS (3331), BENCZE (133), Szőke (93), IVK0VICS (18). Cserék: BUKVA (11), Fülöp (4), Do­monkos (33), Kovács (-), Tömösváry (-). Edző: Földi Sándor. A bemutatáskor nagy taps fogad­ta az egykori szegedi trénert, a baj­nok Kaposvár mesterét, Földi Sán­dort. Az egykori Szeol AK-os edzőhöz több egykori játékosa is odament és hosszasan beszélgetett a vajdasági születésű szakember­rel. Villámrajtot vett a Kaposvár, pil­lanatok alatt 0-6-ra elhúzott. Ta­nács szerezte az első szedeákos pontokat azonban ez sem adott lendületet a Tisza-partiaknak. Dzu­nics vezérletével fokozatosan növel­ték az előnyüket a vendégek, a las­san és az álmosan játszó hazaiak el­len. Hiába kért időt Bonifert Do­monkos vezetőedző, a 6. percben már 6-22 állt az eredményjelzőn. A hajrában folytatódott a kapos­vári parádé, elég csak megemlíte­ni, hogy az utolsó másodpercben Sejó Bukva akkora sapkát osztott le Ledon Greennek, hogy az ame­rikai kosaras arcáról lefagyott a mosoly. Braniszlav Dzunics őrü­letbe kergette a közönséget, az egy­kori jugoszláv gólkirály minden helyzetből a gyűrűbe talált, a 12. percben már a 17. pontját szerez­te - ekkor a Naturtex 18.-nál járt. Jellemző a szegediek gyenge pro­dukcióját, hogy Green a 18. perc­ben szerezte az első találatát. Egy hárompontos is milyen örömet tud szerezni: Reggie Elköt két másod­perccel a fébdő vége előtt szerezte az első tripláját, csapatának a 39. pontját. A második játékrészben Drahos szoros emberfogással követte Dzu­nicsot, ez a húzás bejött, hiszen a két negyed alatt huszonkilenc pon­tot szerző kosaras egyre többet hi­bázott. Elliot eredményessé vált, ennek volt köszönhető, hogy a 29. percben húsz ponton belülre ka­paszkodtak a szegediek, 55-74. Ami igazán szimpatikus volt, hogy a nagy különbség ellenére a közönség minden egyes hazai találatot kitörő lelkesedéssel fogadott, megtapsolt és biztatta a kedvenceiket. A záró ne­gyedre csak egy kérdés maradt: si­kerül-e a vendégeknek megszerez­ni a századik pontot? Ez az utolsó pillanatban a MAFC-tól igazolt Fü­löp jóvoltából összejött, így a vé­gén a bajnoki címvédő Kaposvár fölényes győzelmet aratott. Bonifert Domonkos: - Számom­ra is érthetetlen, hogy miért kezd­tünk ennyire gyengén, ami miatt esélyünk sem volt a mérkőzésen. Földi Sándor: - A remek kezdé­sünk eldöntötte a meccset, ezután végig az történt a pályán, amit mi akartunk. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Albacomp-MOL-Szolnok 92-91, Debreceni Vadkakasok­Paksi Atomerőmű 75-77, Marsí-lsobau Nyíregyháza­MC MAFC108-94, ZTE KK-Dombóvári VMSE 84-81, Falco KC-Szombathely­Marc-Körmend 83-89. A bajnoki fordulóhoz tartozik, hogy a Vas megyei rangadón, a Fal­co-Körmend meccsen a vendégek trénerét, Ftitonay Imrét egy pénztár­gépszalaggal fejbe dobták a második negyedben. A neves szakember elá­jult, s kórházba kellett szállítani, ahol megállapították, hogy agyráz­kódást szenvedett. A találkozó foly­tatódott, s a Marc hatalmas küzde­lemben - az edzőjükért is harcolva - megszerezte a győzelmet. SÜLI RÓBERT A tizennyolcadik RÖPLABDA K0META-KAP0SVAR SE­DFRC-SZEGED 3:0 (11,22,22) Extraligás férfi röplabdamérkó'zés. Kapos­vár, 300 néző. Vezette: Juhász, Kiss B. Kometa-KaposvárSE: Dávid, BÁNHEGYI, Cutino, SZAJFULIN, GELENCSÉR, Wang Csí. Csere: Geiger (liberó), Grózer, Ko­vács. Edző: Demeter György. DFRC-Szeged: Nacsa, Besenyei, MELNI­CSUK, Rácz, Bába, Péterfy. Csere: SZE­LECZKY (liberó), Maksa. Megbízott játé­kos-edző: Jurij Melnicsuk. Az eredmény alakulása. 1. szett: 1-2, 11:4,16:7,20:10,24:11.2. szett: 6:9, 12:14,15:14, 19:19, 23:22. 3. szett: 7:4, 11:8, 16:14,20:17, 24:22. Nyári Sándor, a DFRC-Szeged ve­zetőedzője ezúttal nem szponzor­keresés miatt nem tartott csapa­tával a bajnok Kometa otthonába. A gyerekkorcsoportú gárdával Kecskemétre utazott, s a fiatalok szép eredményeket értek el. - Kaposvárott, a papírforma sze­rint, nélkülem is kikaphatott az együttes, viszont ezek a gyerekek megérdemlik az odafigyelést. A Nusser Elemér és Varga Tamás ál­tal felkészített, az Arany János és a Németh Imre Általános Iskolá­ra épülő csapat szép sikereket ért el ezúttal is, és már biztos, hogy az utolsó kör eredményeitől füg­getlenül bejutott az országos ha­tos döntőbe. Ugyanez elmondha­tó a serdülőkről is. S akkor a somogyi kirándulásról. Az első szettben nagy hazai fö­lényt láthatott a mintegy három­száz főnyi - korábban bizony mi­nimum ezren voltak kíváncsiak a két fellegvár rangadójára! - pub­likum. A kométások sorozatban gyártották pontjaikat, míg válasz igen ritkán érkezett a szegedi ol­dalról. A második felvonásban vál­tozott a játék képe: Melnicsuk ve­zérletével a DFRC sokkal nagyobb ellenállást fejtett ki. A szervafoga­dás, a bberó Szeleczkynek köszön­hetően, feljavult, a támadások si­keres befejezésénél pedig az uk­rán „veterán" jeleskedett. Ebben a játékrészben 9:6-ra és 14:12-re még vezettek a vendégek, s Bán­hegyiek csak a hajrá előtt érték utol (19:19) a csongrádi csapatot. Ezt követően már nekik pattant jobban a labda. A harmadik szett­ben is becsülettel helytállt a Sze­ged, amit az is bizonyít, hogy Szaj­fuhnt csak 16:14-nél, Wang Csít pedig 20:17-nél hozta le a pályá­ról Demeter György, a hazaiak mestere. A bajnoki címvédő végül is pa­pírforma-győzelmet aratott, ami teljesen megfelel a reaütásnak, a két klub között az anyagiak és a já­tékosállomány terén tapasztalha­tó különbségnek. Demeter György: - A kötelező győzelem mellett néhány olyan formációt is gyakoroltunk, amit a belgák elleni meccsen hasznosít­hatunk az Európai Élcsapatok Ku­pájában. Ezzel együtt a második és a harmadik szettben figyelnünk kellett, hogy játszmaveszteség nél­kül hozzuk a partit. Jurij Melnicsuk: - Az első szett­ben a rossz kezdést követően fel­javult a nyitásfogadásunk és a sáncmunkánk is, de a végjátékok­ban a nagyobb rutin rendre a baj­nok javára döntött. I.P. Búcsú, győzelemmel és vereséggel Véget ért az alapszakasz a női röplabda NB I-ben. Az extraligás tagságra pályázó SZDRE hazai pályán győzelemmel, az SZNRC pedig, idegenben, vereséggel in­tett búcsút ennek az etapnak. Utóbbi az eddig nyeretlen Ajká­tól (14 „zakó", l:41-es szetta­rány...) kapott ki. SZEGEDI DRE­TATABÁNYA 3:0 (14,12,14) NB l-es női röplabda-mérkőzés. Szeged, Etelka sori munkacsarnok, 100 néző. Ve­zette: Békési, Szabó E SZDRE: DOBOS, VAKULYA, DUBA, Komá­romi, Bakos, Kiss E. Csere: Kádár Németh (liberó), Kovács T. Edző: Hulmann Zsolt. Az utolsó alapszakaszbeli talál­kozónak a bajnokság szempontjá­ból már nem volt tétje: a hazaiak nem léphettek előre az első hely­re, a vendégek pedig semmi eset­re sem csúszhattak le az ötödikről. Ráadásul a Tatabányából hiány­zott három kezdőember, így a cse­rék bizonyíthatták (volna), rájuk is lehet számítani. A lila-zöldeknél vi­szont a komplett kezdő várt beve­tésre. A Dobos vezérelte házigaz­dáknak 39 perc is elegendőnek bi­zonyult a győzelemhez a tartalékos Tatabánya ellen. Az utolsó pontot Duba érte el. Hulmann Zsolt: - A várakozás­nak megfelelően, magabiztos si­kert arattunk, de a játékunkban még sok üresjáratot fedeztem fel. Ezen a rájátszás kezdetéig feltétle­nül javítunk. AJKA-SZEGEDI NRC 3:0 (22,18,12) NB l-es női röplabda-mérkőzés. Ajka, 100 néző. Vezette: Pruckner, László. SZNRC: Németh, Bodó, Lányi, Léderer, SZABÓ K., Müller. Csere: Dóra, Bakacsi, Hatala. Edző: Szalai Mátyás. Az SZNRC esélyesként érke­zett a nyeretlen Ajka otthonába, de hamar kiderült: a papírforma ezúttal „szakad"... A nyitásfogadás gyengesége a támadások hatékonyságát, is befolyásolta. A védekezésben pedig alapvető hibákat vétet­tek Bodóék. Pedig a március elején kezdődő rájátszás szempontjá­ból a Szegednek feltétlenül nyer­ni kellett volna ezt a találko­zót. Szalai Mátyás: - Elnézést kérek mindenkitől, ezt a meccset én szúrtam el. Rosszul és rosszkor cseréltem, az adott szituációkban néma megfelelő embereket küld­tem a pályára. Sajnálom, hogy a sereghajtó Ajka ellenünk szerez­te meg egyetlen győzelmét. LE A Midbvy**- akcióra kész! FORDÍT A febérőzáHitás S/M erüfetéÁ alkalmas,• rendkívül szeles tülke és alvá/valusztókpt kínáló Micilum (13 tonnás i 60 U -s mötorral) most akciós áron. 7 599 000 Ft <- AE A-tól vasárolhato meg, ráadasuf régi.lF/ >köen beszámítjuk a vételárba. A kategóriájában legkisebb önsúllyal rendelkező, fordulekony. Euró 3-as möjfc informatikai és-fejlett biztonsági rendszerrel ellátott "liaszöngépjátmü család tagjaihoz igény tszérint különbőzé t />». Miért ne választana-egy tehetőséget, ahol az oívaiások a sikerrel és a praktikummal tatalkoz' RENAULT I