Délmagyarország, 2001. április (91. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-23 / 94. szám

HÉTFŐ, 2001. ÁPRILIS 23. A DÉL SPORTJA III. Fradi, MTK: hol a gól? labdarúgó NB I A tizenharmadik for­dulóban kétszer nyertek az otthon, kétszer az idegenben játszók, míg két mérkőzés döntetle­nül végződött. Érdekes­ség, ezeken a találkozó­kon, bár nagyon szeret­tek volna gólt látni a né­zők, erőfeszítéseiket nem koronázta siker... Egyébként is kevés talá­lat született, mindössze tizennégy, ami ugyebár csak 2,33-as meccsen­kénti átlagnak felel meg. Volt jobb, volt több. A Kispesttől elszenvedett vereség (0-1) után, Tatabá­nyán nyugodtan készülhet­nek az NB I/B-re. Megma­gyarázhatatlan, hogy az ősz sikercsapata miként süllyed­hetett ennyire mélyre. Vin­czéék „ezerrel" száguldanak a másodosztály felé, a kér­dés ezek után az, vajon a tu­lajdonos-elnök, Bíró Péter is a csapattal tart? Úgy lát­szik a Dunaújvárosban ara­tott hétközi győzelme csak fellángolása volt az MTK­nak, amely könnyű szívvel két pontot ajándékozott a Sopronnak (0-0). A másik gól nélküli mérkőzést Győr­ben játszották, ahol a ház­igazdák az éllovas Fradit látták vendégül. Gól helyett csak helyzeteket - igaz, ab­ból jó sokat - láthatott a 14 ezer néző, mégsem volt okuk panaszra; a zöld-fehé­rek mindkét oldalon alapo­san kihajtották magukat, él­vezetes kilencven percet produkáltak. A debreceniek még egy utolsó kísérletet tettek a kiesés elkerülése ér­dekében, s ha csak a 92. percben is, ráadásul büntető­ből, erőfeszítésüket siker koronázta a Zete ellen (2-1). A Vasas idegenben vágott vissza a Magyar Kupában a zöld gyepen elszenvedett ve­reségért (2-3) annak a Vide­otonnak, amelynek az edzői kispadján ezen a meccsen mutatkozott be Várhidi Pé­ter. Minden bizonnyal szebb, jobb debütálásra számított. Szintén öt gólt hozott az Új­pest-Dunaferr derbi (3-2). Tokody bombaöngóljával még a vidékiek vezettek, de az utolsó tíz percben előlép­tek főszereplővé a lilák hát­védjei. Előbb Tamási egyen­lített, majd a Szegedben is megfordult Urbán szabadrú­gásból végképp intézkedett a pontok elosztásáról. Eredmények: Tatabánya-Kispest 0-1 (0-0) Tatabánya, 2 ezer néző. Vezette: Hanyecz. Gólszerző: Faragó (11­esből, 65.). Kiállítva: Vámosi (90.), ill. Faragó (73.). Újpest-Dunaferr 3-2(1-1) Budapest, Megyeri út, 2 ezer néző. Vezette: Juhos. Gólszerzők: Herczeg (30.), Tamási (80.), Urbán (86.), ill. Kiss Gy. (36.), To­kody (öngól, 51.). Kiállítva: Herczeg (80.), ill. Nikolov (80.). MTK-Matáv Sopron 0-0 Budapest, Hungária krt., 1500 néző. Vezette: Arany T. Videoton-Vasas 2-3 (l-l) Székesfehérvár, 4 ezer né­ző. Vezette: Szabó Zs. Gólszerzők: Balassa (10.), Usvat (87.), ill. Szili (45.), Simek (64.), Pető (76.). Debrecen­Zalaegerszeg 2-1 (l-l) Debrecen, 3500 néző. Ve­zette: Szabó J. Gólszerzők: Siklósi (3.), Radojicsics (1 l-esből, 92.), ill. Nagy L. (49.). Győr-FTC 0-0 Győr, 14 ezer néző. Ve­zette: Bukovics. Az állás: 1. FTC 13 8 4 1 24-532(4) 2. MTK 13 6 4 3 16-828(6) 3. Újpest 13 7 2 4 23-21 28 (5) 4. Kispest 13 7 3 3 24-1725(1) 5. Győr 13 6 4 3 16-1324(2) 6. Dunaferr 13 6 1 6 18-2324(5) 7. Vasas 13 5 4 4 22-2023(4) 8.ZTE 13 4 5 4 17-1718(1) 9. Videoton 13 5 1 7 17-1818(2) 10. Soproo 13 3 5 5 15-1717(3) 11. Debrecen 13 3 ­10 18-31 12 (3) 12. Tatabánya 13 1 1 11 9-2910(6) Zárójelben a csapatok alapszakaszban szerzett bónuszpontjai. A következő, 14. forduló párosítása; szombat: FTC­Tatabánya, 16.45 (ml); Ma­táv Sopron-Újpest, 17; Du­naferr-Zalaegerszeg, 17; Va­sas-Győr, 18.30; Debrecen­Videoton, 19. Vasárnap: Kis­pest-MTK, 18 (Sport 1). Szélpál László Makón: vastaps a veszteseknek labdarúgó NB II Makó FC-Demecser 0-1 (0-1) Makó, 350 néző. Vezette: Kiss N. Makó: Irsevics - Görög, Dálnaki, Papp (Pataki), Kis K. - Bagi, Kondacs, Sü­meghy, Varga - Mádi (Gye­nes), Balázs. Edző: Kolozs­vári János. Demecser: Petranics ­Balázscsik, Székely, Balogh, Homann - Minyin, Seres (Kertész), Dudnyik, Göncz (Huszti) - Komi (Gombkö­tő), Szilágyi. Edző: Kiss Miklós. Gólszerző: Szilágyi. Kiállítva: Balázs a 42. percben. Az elmúlt heti, Orosháza elleni súlyos vereség után jól megszervezett védelemmel várta a hazai csapat a vendé­gek rohamait. Ennek ellen­ére a találkozó elején inkább a Makó veszélyeztetett, a 6. percben Bagi szabadrúgását röviden fejelték ki a védők, Kondacs azonban 12 méter­ről mellélőtt. Kísértetiesen hasonló szituációban hibá­zott Mádi is, amikor a kiug­ró Balázs elől mentő Petra­nicsról kipattant a labda, ám a támadó ballal gyengén a kapu mellé belsőzött. A De­mecser szinte az első helyze­tét gólra váltotta: a 38. [terc­ben Minyin maradt egyedül a hazai 16-oson belül, lövése az elévetődő Dálnakiról át­pattant Irsevicsen, és a gól­vonalról Szilágyi a hálóba passzolt, 0-1. Alig négy perc múlva Balázs egy ártat­lan szituációban megkapta a második sárgáját is, így a Makó tíz emberrel maradt. A második játékrészben egyáltalán nem látszott meg, melyik együttesnél van ke­vesebb labdarúgó. A hazaiak bátran támadtak, és többször tesztelték Petranicsot. A vendégek kapusa az 54. percben a felső sarokból ütötte ki Bagi szabadrúgását, majd Kis lövésénél védett nagyot, szintén rögzített helyzet után. A Makó még az utolsó percekre is tartoga­tott izgalmakat, de előbb Gyenes lőtt keresztbe a kapu előtt, később pedig Sümeghy fejelt éppen fölé. A találkozó végén a közönség vastapssal búcsúzott a lelkes, ám kissé szerencsétlen körülmények között vereséget szenvedő hazaiaktól. Kolozsvári János: ­Csak a közmondást tudom idézni: szegény embert még az ág is húzza. Nem érde­meltünk vereséget. Jók: Görög, Dálnaki, Ba­gi, Kondacs, ill. Petranics, Balogh, Seres. További eredmények: Eger-Orosháza 2-0, Tisza­újváros-Mátészalka 4-0, Gyula-Diósgyőr 2-0, Abony -Jászberény 1-5. Szabadna­pos: Baktalórántháza. A bajnokság állása: Í.Eger 2. DVTK 3. Gyula 4. Mátészalka 5. Demecser 6. B. iorántháza 7. Jászberény 8. Orosháza 9. Tiszaújváros 10. Abony 11. Makó 16-6 21 16-11 21 16-13 18 14-14 17 12-9 16 14-15 16 20-9 15 19-17 14 14-13 13 12-31 8 8-23 6 A következő forduló páro­sítása, április 28. (szombat), 17 óra: Jászberény-Baktaló­rántháza, DVTK-Tiszaújvá­ros. Április 29. (vasárnap), 17: Orosháza-Abony, De­mecser-Eger, Mátészal­ka-Makó. Sz.: Gyula. A nemzetközi kupákban hátrányban a „magyarok n Munkatársunktól A férfi kézilabdások eu­rópai kupadöntőiben két „magyar" együttes is érde­kelt. Az FC Barcelona (Nagy László csapata) a Bajnokok Ligája fináléjá­ban a szintén spanyol Pamplonával találkozott, s az első mérkőzésen 30-24 (14— 12)-es vereséget szen­vedett. Nagy négy gólt szerzett. A másik „szegedi" ala­kulat, az Ademar León (Bartók Csaba) a KEK­döntő első meccsén a né­met Flensburg otthonában lépett pályára, s a házigaz­dák 32-25 (15-12)-re bizo­nyultak jobbnak. A vissza­vágókon mindkét gárdának bravúrra lenne szüksége a kupa elhódításához. Most kéne abbahagyni Az FC Szeged-Martfű meccsen sűrűn találkozott egymással a mezőny két legjobbja, Berta kapus és a három fejesgólt szerző hazai támadó, Dóra. (Fotó: Schmidt Andrea) labdarúgó NB III Az Alföld-csoport 12. fordulójában a Csong­rád megyei csapatok az éllovas Algyő a Szajolt, míg a Szeged a sereg­hajtó Martfűt verte. Si­kerükkel a Tisza-partiak feljöttek a második helyre. Ha most lenne vége a bajnokságnak, a Makó FC mellett az Al­győ és a Szeged FC is az NB ll-ben szerepelhetne. A harmadik megyei gár­da, a HFC pont nélkül zárta a gyomaendrődi „kiruccanást". FC Szeged­Martfű 5-2 (2-0) Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Medovarszki. Szeged: Dobó - Babos, Major S., Mórocz - Kula­csik (Szekeres), Szamossze­gi, Makra (Puskás), Fábián ­Zakar (Döme) - Dóra, Ma­ród. Edző: Lóczi István. Martfű: Berta - Jeczó, Csontos (Merena), Blaskó ­Kontos, Bartusz, Hanga, Törtei, Lengyel - Szokolai, Kun. Játékos-edző: Csontos Lajos. Gólszerzők: Dóra (3), Zakar, Maróti, ill. Merena, Hanga. Nagyon nagy lehetőséget szalasztott el az FC Szeged labdarúgócsapata. Ezúttal nem a pontvesztés miatt fáj­hatott a fejük, hanem mert elmaradt a gólkülönbség ja­vítás. Nem túlzás, a kék-fe­hér-feketék szinte percen­ként kerültek helyzetbe, de az élete mérkőzését játszó Berta kapus elképesztő bra­vúrokat mutatott be a gólvo­nal előtt. Pedig a csúszós, vi­zes talaj is nehezítette a dol­gát, de mintha négy keze, hat lába lett volna; minden elakadt benne. Még szeren­cse, hogy volt egy Dórája a szegedieknek, aki remek fe­jesei után háromszor fogad­hatta társai gratulációját. Le­számítva az élete első felnőtt bajnoki gólját szerző, mind­össze 18 esztendős, Zakar ollózós találatát, több jót nem lehet elmondani a kö­rülményesen, lassan futbal­lozó Szegedről. A győzel­men kívül minden mást gyorsan el kell felejteni. Nem lesz könnyű... Lóczi István: - Ha profi módon áll a csapat a mérkő­zéshez, akkor nem három-, hanem tizenöt gólos győzel­met arat... A helyzetkihasz­nálásunk kritikán aluli volt. Jók: Dóra, ill. Berta (a mezőny legjobbja). Sz. L. Algyő-Szajol 2-1 (0-1) Algyő, 500 néző. Vezette: Laczkó. Algyő: Halász - Kazán (Takács G.), Gábor, Koncz, Adelhardt - Süli, Kothencz, Krajczár, Varga - Brinszky (Illés), Angeli (Terhes). Edző: Takács Zoltán. Szajol: Moga - Földvári, Kálai (Hegedűs Z.), Viola ­Osztár, Sipos, Hegedűs R., Tóth, Bontovics - Vasas, Bese. Edző: Szatmári János. Gólszerzők: Süli, Terhes, ill. Kazán (öngól). A csoport rangadóján az első helyezett Algyő a ne­gyedik Szajolt látta vendé­gül. A vendégek hamar ve­zetést szereztek: a 12. perc­ben egy jobb oldali szögletét követően Kazán a saját ka­pujába fejelte a labdát, ön­gól, 0-1. A mély talajú pá­lyán sokat csúszkáltak a já­tékosok, a védelmek köny­nyen zavarba kerültek. A második félidőben na­gyobb sebességre kapcsolt az Algyő. Futószalagon ala­kították ki a helyzeteket, de ezek rendre kimaradtak, il­letve a játékvezető sípja két esetben is néma maradt ak­kor, amikor nagyon meg kel­lett volna szólalnia (két ha­zai tizenegyes elmaradásról van szó...). A 73. percben aztán megtört a jég: Süli ha­talmas gólt ragasztott a bal felső sarokba. Ez volt a jel, ugyanis két perc múlva Ter­hes fejjel is bevette Moga kapuját, 2-1. A jó iramú, színvonalas meccsen, a szü­net utáni jobb játékának kö­szönhetően, megérdemelten nyert a listavezető. Takács Zoltán: - A srá­cok ennél szebb születésnapi ajándékkal nem is kedves­kedhettek volna. Jók: Brinszky, Takács G., Süli, Terhes, ill. Vasas, Ká­lai. Gyomaendrőd­HFC2-1 (1-0) Gyomaendrőd, 250 néző. Vezette: Káli. Gyomaendrőd: Hanyecz - Tímár, Kondacs, Bélteki, Dinya - Hídvégi, Mester, Illyés (Katona), Farka­sinszky (Osan) - Tóth Zs. (Furka), Hunya. Edző: Plás­tyik János. HFC: ifj. Himer - Marc­zinka, Szrenka, Szabó L., Borbás Zs. - Szűcs, Borbás P. (Rárósi), Fazekas, Bartyik (Kovács G.) - Nagy L., Ko­vács T. Edző: Himer István. Gólszerzők: Mester, Osan, ill. Nagy L. Mély talajú, sáros pályán egymásnak estek a csapatok. A harcmodor inkább a ruti­nos labdarúgókból álló Gyo­maendrődnek kedvezett. A fölényt a két kapufa, majd a 44. percben Mester gólja je­lezte, ám a vezetés megszer­zése előtt a vendégvédők kö­zül négyen is óriásit hibáz­tak. A HFC szórványos el­lentámadásokkal próbálko­zott, és az 54. percben, Nagy révén egyenlített. A Vásár­hely átvette a mérkőzés irá­nyítását, de Kovácsék a leg­nagyobb helyzeteket is ki­hagyták. Az életveszélyesen kontrázó hazaiak számítása bevált, hiszen a 78. percben egy ellentámadásból Osan eldöntötte a három pont sor­sát. Himer István: - Szikrá­zóan kemény meccsen bal­szerencsés vereséget szen­vedtünk. Jók: Hanyecz, Bélteki, Kondacs, Hunya, ill. ifj. Hi­mer, Szrenka, Fazekas, Nagy L. M. J. További eredmények: Örkény-Dömsöd 2-1, Bé­kés-Jamina 2-1. Szabadna­pos: Kiskunfélegyháza. A bajnokság állása 1. Algyő 11 9 1 1 24-11 32(4) 2. FC Szeged 11 6 2 3 25-15 25(5) 3. Félegyháza 10 5 4 1 21-14 24(5) 4. Békés 11 5 1 5 21-16 22(6) 5. Szajol 11 5 3 3 16-14 22(41 6. Örkény U 4 3 4 19-18 18(3) 7. üomsod U 4 3 4 16-17 17(2) 8. Gy. endrőd 11 5 0 6 16-19 16(1) 9.Vásárhely 11 3 3 5 26-24 15(3) 10. Janiina 11 2 1 8 12-28 8(1) 11. Martfű 11 1 1 9 11-31 6(2) A következő forduló páro­sítása. Április 28. (szombat), 17 óra: Martfű-Kiskunfél­egyháza, Jamina-FC Sze­ged. Április 29. (vasárnap), 17: HFC-Békés, Döm­söd-Gyomaendrőd, Sza­jol-Örkény. Szabadnapos: Algyő. Debreceni négyes teremlabdarúgás Munkatársunktól Első Beton­CBA Debrecen 1-4 (0-2) Újszegedi Sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Hanyecz, Bócsik. Első Beton: Kovács K. ­Nemes, Makra, Kis K., Var­ga. Cserék: Vasúth (kapus), Mahler, Keller, Geleta, Dö­me. Meghízott szakvezető: Roszkos Zoltán. A szegedi gólt Kis Kriszti­án szerezte. A szegediek hazai pályán vallottak kudarcot a CBA Debrecen ellen. A vendégek a 11. és a 18. percben szerzett gólokkal a szünetben 2-0-ra vezettek, majd a 26. percben tovább növelték az előnyüket. Kis Krisztián hiába talált be a félidő felénél, a hajdúságiak sikere - különösen azután, hogy a meccs utolsó pillana­taiban is eredményesek vol­tak - nem forgott veszélyben. • A megyei bajnokság eredményei: Silver-Szuszi 4-4, Charlton-Gellért­Silver 7-5, Móra-Kál­vária 7-6, Szuszi-Villbek 5-3. A bajnokság állása: 1. Charlton-Gellért 21 (7 mér­kőzésből), 2. Szuszi 19 (8), 3. Silver 13 (9), 4. Kálvária 6 (6), 5. Móra 4 (7), 6. Vili­bek 1 (7) ponttal.