Délmagyarország, 2001. április (91. évfolyam, 77-100. szám)

2001-04-23 / 94. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 2001. ÁPRILIS 23. Kiesett a Vásárhelyi Kosársuli Szenvedett a Naturtex kosárlabda Naturtex-Szedeák­Soproni MAFC 93-86 (23-16, 20-30, 20-17, 30-23) Férfi kosárlabda-mérkő­zés, rájtászás az A csopor­tért, újszegedi Sportcsarnok, 1000 néző. Vezette: Simó, Földházi. Naturtex-Szedeák: Ba­logh (11/6), Drahos (8), GREEN (36/9), NYILAS (15), Pávlicz (9). Cserék: Tanács (2), Búzás (-), Deák (12). Edző: Bonifert Do­monkos. SMAFC: POJBICS (21/13), Kotlik (2), Palotai (2), Vavra (19), ROSICS (31/6). Cserék: Csátaljai (3/3), Csontos (2), Mogyo­rósy (6), Bausz (-). Edző: Sterbencz Tamás A nézőtéren mindenki biztos hazai győzelmet várt a ,.kis Sopron" ellen. Green duplájával kezdődött a mér­kőzés, majd Pojbics triplájá­val fordított a vendég együt­tes. Ezután Pávlicz, Nyilas és Green kosaraival 9-3-ra meglépett a Szedeák. A 7. percben már 19-10-et muta­tott az eredményjelző, sőt: a negyed végén is megnyugta­tó volt a hazaiak előnye, 23-16. Ezután bekövetkezett az, amire senki sem számí­tott. A soproniaknál Pojbics lávolról, Vavra és Rosics a palánk alatt vólteredmé­nyes, s a 18. percben egyen­lítettek, 43-43. Ezután a hát­ralévő időben a naturtexesek nem tudtak pontot szerezni, míg a SMAFC háromszor is a gyűrűbe talált, így a félidő­ben 43-46 volt az eredmény. A második játékrész ele­jén Deák lendületet adott a A sok-sok bosszantó hiba mellett azért voltak szép jelenetek is meccsen. Ledon Green „tépi szét" a gyűrűt egy zsákolás után. (Fotó: Miskolczi Róbert) Tisza-partiaknak, s a 26. percben sikerült utolérni a soproniakat, 54-54. A ne­gyed hajrájában három pont­tal meglépett a Szedeák, azonban Pojbics az utolsó másodpércekben döntetlenre módosította az eredményt, 63-63. Hihetetlen izgalmak közepette folytatódott a mér­kőzés. Ledon Green zsákolá­sa és labdaszerzés utáni talá­lata, majd Balogh három­pontosa után 79-73-at muta­tott az eredményjelző. A Sopron nem adta fel, egy perccel a vége előtt már csak három pont volt a különb­ség, azonban a véghajrában nem remegett meg a hazai kosarasok keze, így a végén ha nehezen is, de sikerült megszerezniük a győzelmet. Bonifert Domonkos: ­Gyenge játékkal is sikerült diadalmaskodnunk, s most ez a győzelem mindennél fontosabh volt. További eredmények: MAFC-Debrecen 87-86, Dombóvár-Soproni Aszok 83-57. BB. Nagykőrös­Vásárhelyi Kosársuli 79-70 (27-17, 16-10, 17-21, 19-22) NB I B-s férfi kosárlabda­mérkőzés, a bentmaradásért, Nagykőrös, 100 néző. Vezet­te: Kiss L.. Vétek. Vásárhely: Elek (3), Czi­bere (10), SZIL (16/9). BE­RE (20/3), Czifrák (6). Cse­rék: Kováts (6), Bődi (-), Bartucz (4), Karácsonyi (5/3). Edző: dr. Elek András. Az első negyedben főként támadásban hibáztak a ven­dégek, s a Nagykőrös tíz­pontos előnyre tett szert, sőt: a második negyedben még ezt hat ponttal meg is toldot­ta. A második félidőben letá­madták ellenfelüket Elekék, sok hibára késztették a haza­iakat, de a hátrányukat nem tudták ledolgozni, így vere­séget szenvedtek. Ez a fiaskó azt jelentette, hogy a Vásár­helyi Kosársuli búcsúzott az NB 1 B csoporttól. A MiZo-Pécsi VSK női kosárlabdacsapata harmadik lett az Euroligában. miután nyolc ponttal legyőzte a cseh Gambrinus Brno együttesét. A harmadik helyért: MiZo­Pécsi VSK-Gambrinus Brno 66-58 (25-12, 13-15, 15-19, 13-12). Süli Róbert Várakozáson leiül birkózás Munkatársunktól Minden várakozást fölül­múló szerepléssel zárta teg­nap, a budapesti Körcsar­nokban befejeződött férfi szabadfogású és női birkózó Európa-bajnokságot a ma­gyar csapat. Az 58 kg-os súlycsoport­ban Bánkúti Zsolt megtörte azt a 18 éves negatív soroza­tot, amelyet Balla József 1983-as sikere óta tartott. A fináléban az ukrán Fedori­sint 4:1 -es pontozással gyöz. te le. A 76 kg-ban Ritter Árpád bronzérmes lett, ezzel pedig hozta a sportág évek óta ván eredményét. Aubéli Ottó (130 kg) a negyedik. Farkas Zoltán (97 kg) az ötödik he­lyen végzett. - Fantasztikusak voltak a fiúk. Bánkúti a döntőben el­lenállhatatlanul küzdött, de az Eb-n szőnyegre lépett va­lamennyi birkózó kitett ma­gáért - értékelte az eseményi a szakágvezető, Gulyás Ist­Ralimon kiütötte Lewist ökölvívás Munkatársunktól Az amerikai Hasim Rah­man, óriási meglepetést okozva, az ötödik menetben kiütéssel győzött Johannes­burgban a brit Lennox Lewis ellen, elhódítva a Boksz Vi­lágtanács (WBC) és a Nem­zetközi Bokszföderáció (IBF) nehézsúlyú világbaj­noki övét. Elemzők szerint Rahman sikeréhez fogható szenzáció­ra utoljára 1990-ben volt példa, amikor az amerikai Mi ke Tyson kapott ki honfi­társától, Buster Douglastői. Az első négy menet ki­egyenlített küzdelmet hozott. A másodikban Rahman egy jobb egyenessel állon találta ellenfelét, a harmadikban Lewis volt fölényben, több ütést is bevitt ellenfele testé­re. Az ötödikben, fél perccel a vége előtt az amerikai, ki­használva Lewis figyelmet­lenségét, jobb horoggal ve­tett véget a küzdelemnek. Lewisnak hat és fél éves veretlenségi sorozata sza­kadt meg, a profik között, eddig csak az amerikai Oli­vér McCalltól szenvedett ve­reséget (1994. szeptember 24-én). A 28 éves Rahman 37. hivatásos mérkőzésén megszerezte 35. győzelmét (29 K. O.). Lennox Lewis ellenfelét, Hasim Rahmant dicsérte: ­A szorítóban azt sem értet­tem először, hogy mi tör­tént. Ilyen a boksz, Rahman megérdemelten győzött, mert kegyetlenül kihasznál­ta a figyelmetlenségemet. Úgy érzem, irányítottam a meccset, eszembe sem ju­tott. hogy valami baj történ­het. Ilyen a nehézsúly, ha itt valakit egy pontos ütéssel eltalálnak, akkor gyakorlati­lag vége a mérkőzésnek. Rahman azt csinálta, amit kell, megvárta, hogy mikor hibázok. Természetesen mi­nél előbb szeretnék újra összecsapni vele, hogy megmutassam, azért én va­gyok a jobb. Rahman a baj­nok, számomra tehát most ő a legérdekesebb rivális. Maleeva a győztes tenisz Munkatársunktól Az első helyen kiemelt bolgár Magdaléna Maleeva két óra 37 perces, három játszmás mérkőzésen nyert az elődöntőben a Kapros Anikót búcsúztató luxembur­gi Anne Kremer (2.) ellen a 110 ezer dollár összdíjazású Budapest Grand Prix női te­nisztorna egyéni döntőjében. Egyes, döntő: Magdaléna Maleeva (bolgár, l.)-Anne Kremer (luxemburgi, 2.) 3:6, 6:2, 6:4. A világranglista 17. he­lyén álló Maleeva pályafutá­sa 8. egyéni tornagyőzelmét aratta, legutóbb 1999 végén a thaiföldi Pattaya Cityben diadalmaskodott-, akkor is Krémért (32. a világranglis­tán) verte a fináléban. A párosok döntőjében: Husarova, .Garbin (szlovák, olasz)-Gubacsi, Zarics (ma­gyar, jugoszláv) 6:1 „6:3. Közéleti teniszleclce a szegedi Gellértben Munkatársunktól Hiába szakadt az eső, az Ászok a pályán résztvevőit ez abszolút nem befolyásol­ta. Az újszegedi Gellért Szabadidőközpontban a Szféra Kft. jóvoltából meg­rendezett viadalon, a Köz­életi személyiségek csapata (dr. Szabó László, dr. Szigeti Sándor, Kerekes Péter, Szo­vics Zoltán, Totik Vilmos, dr. Szondi Ildikó, Balogh Jó­zsef, Süli Róbert) a Gazda­sági élet együttese (dr. Led­nitzky Péter, dr. Pillér Gá­bor, Tarjányi György, Szabó Zsolt, Briglovics Gábor, Várhelyi Géza, Nagy Pál, Tímár Gyula) ellen csapott össze a díszes serlegért. Az első két meccset a közéleti­ek 6:2-re nyerték, majd a harmadikon alakult ki a leg­nagyobb csata, de ezen a dr. Szondi Ildikó/To Vilmos duó 7:6-ra nyert, s ezzel a diadallal már behozhatatlan előnyre tettek szert a köz­életiek. A befejező mérkő­zésen a Nagy Pál és a Tí­már Gyula alkotta páros könnyed, 6:0-ás győzelem­mel szépített az eredmé­nyen. Az Ászok a pályán vég­eredménye: Közéleti szemé­lyiségek-Gazdasági szemé­lyiségek 3:1. Tizenhat érem kick-box Munkatársunktól Makón, az Almási utcai tornateremben, Fantázia-kupa néven utánpótlás és felnőtt kick-box régióviadalt rende­zett a városi önkormányzat. Az eseményen 15 klub spor­tolói vettek részt. A legered­ményesebb csapatnak járó trófeát a szegedi Tigers SE kapta, amelyből tizenhatan a dobogón végeztek. A Perneki Mihály vezette gárdában első­sorban sándorfalvi gyerekek szerepeltek, közülük hárman a gyerekek, ketten a serdülők, míg négyen a felnőttek közt értek el első helyezést. A Tigers SE eredményei, gyerekek, lányok, 25 kg: 1. Busa Andrea. Fiúk, 25 kg: 1. Búza Roland, ...3. Korom Ta­más. 30 kg: 1. Korom Csaba. 35 kg: ...3. Kasza Tamás. 40 kg: ...3. Nagy Bence. Serdülők, lányok, 45 kg: 1. Busa Gabriella. Fiúk, 59 kg: 1. Fejes Gábor, 2. Gémes Ta­más. Felnőttek, nők, 65 kg: ...2. Vasecz Virág. Férfiak, 69 kg: 1. Bürgés Csaba. 74 kg: 1. Horváth Norbert, ...3, Luká­csevity László. 84 kg: 1. Ba­logh Ede, ...3. Sipos Norbert. 79 kg: 1. Iglói Dénes. Ma: kezdődik a Magyar Kupa-döntő Esélyek, remények röplabda Ma, 17 órakor a Medi­kémia-Kazincbarcika elő­döntővel megkezdődik az újszegedi Sportcsarnok­ban a Porsche Szeged tá­mogatásával rendezendő a férfi röplabda Magyar Kupa négyes döntője. Az ellenfelek edzői mellett megkérdeztük az ese­mény felett bábáskodó cé­gek képviselőit, vezetőit. - Megtiszteltetésként fo­gadtuk a Magyar Röplabda­szövetség határozatát - mond­ta dr. Bartha László polgár­mester -, hogy az idei Magyar Kupa-döntőt városunk ren­dezheti meg. Ezt a nagy ha­gyományokkal bíró szegedi röplabda újabb sikereként ér­tékelhetjük. Jó házigazdaként szeretnénk vendégül látni a csapatokat és szurkolóikat, akiknek ezúton is üzenjük: a kupát nem engedjük elvinni! Hasonlóképpen vélekedett Pálmai Antal, a Medikémia Rt. elnök-igazgatója, a klub elnöke: - Már sok szép sikert éltem meg a srácokkal, mara­dandó emlékeket őrzök. So­hasem fogom elfelejteni az 1995-ös és az 1996-os eszten­dőt, ekkor a Medikémia két­szer is a csúcsra jutott - a baj­nokságban és a kupában egyaránt. Most - a négyes döntő rendezőjeként - ismét lehetőség kínálkozik arra, hogy „megostromoljuk" a do­bogó legfelső fokát. A döntő­be jutás elvárás, ott pedig a lelkes publikumtól támogatva bármi lehetséges. - Címvédőként nem is le­het más a célunk, minthogy kupagyőztesként zárjuk ezt a szezont is - „vitatkozott" a Medikémia első emberével Demeter György, a Kometa­Kaposvár SE vezetőedzője. ­Nehéz dolgunk lesz az elő­döntőben, hiszen egy kitűnő formában lévő Dunaferr ellen kell kivívnunk a fináléba ke­rülést. Ott pedig, reményeim szerint, ismét a két ősi rivális - a Kaposvár és a Medikémia - csap majd össze. - Remek „előmeccse" lesz a bajnoki aranycsatának a Ka­posvár-Dunaferr kupaelődön­tő - vélekedett Ruffing Péter. a Dunaújváros mestere. - Ki­derülhet hol tartanak a gárdák a felkészülésben, talán egy­két taktikai rejtélyre is fény derül majd. Semmit sem lehet ugyanis titkolni, mindkét gár­da szeretne szerdán a kupáért pályára lépni. Jósolni nem akarok, de az biztos, hogy na­gyon színvonalas mérkőzése­ket láthat majd a közönség. - A Kazincbarcika már tel­jesítette a tervet azzal, hogy a bajnokságban és az MK-ban is a négy közé jutott - árulta el Botos Ferenc edző. - El kell ismerni: az elődöntőben a házigazda Medikémia mellett szólnak az esélyek, de azért nem adjuk könnyen magun­kat. Nekünk a harmadik hely­hez is bravúr kellene, mert vagy a Dunaferr, vagy a Ka­posvár lesz az ellenfelünk. Megpróbáljuk... Heizler Tamás, a Porsche Szeged igazgatója már egy ki­csit üzleti szemüvegen ke­resztül is szemlélte a ma rajto­ló Magyar Kupa négyes dön­tőt: - Az általunk forgalma­zott autómárka és a röplabda is népszerű a városban, remé­lem ezt ez az esemény ­mindkét oldalon - tovább erő­síti majd. Azt tervezgetem, hogy a Széchenyi téren a Ma­rinát éneklő Nyári Sándort én kísérem gitáron... Búcsúzzunk a „megszólí­tott" Nyári Sándor gondolata­ival: - A Kazincbarcika szép csendben felzárkózott a leg­jobbak közé, ám nekünk ezzel együtt sem szabad elhibáz­nunk az elődöntőt. Bízom ab­ban. hogy az öt-hat évvel ez­előtti varázslatos hangulat visszaköltözik az újszegedi Sportcsarnokba, s akkor le­gyen bármelyik gárda a riváli­sunk, képesek lehetünk a ku­pagyőzelemre! A mai program, 17 óra: Medikémia Szeged-Vegyész RC-Kazincbarcika, 18.30: ün­nepélyes megnyitó, 19.15: Kometa-Kaposvár SE-Duna­ferr SE. I. P. Szegedi DRE: vereség Ajkán Munkatársunktól Ajka-Szegedi DRE 3:1 (22, 17,-24, 25) NB l-es női röplabda-mér­kőzés, rájátszás a 9-12. he­lyért. Ajka, 100 néző. SZDRE: Dobos, VAKU­LYA, Kiss E„ Kádár Németh, Bakos, Duba. Edző: Ducsai Géza. Az első két szettben a ha­tározottabban támadó hazaiak uralták a játékot, míg a szege­di oldalon a mezőnymunkára és a sáncra is lehetett panasz. A harmadik játszmában fej fej mellett haladtak az együt­tesek, a hajrában azonban Va­kulya három foghatatlan szer­vája a szépítést jelentette. A negyedik szettben, a végjá­tékban, 23:23-as állást muta­tott-az eredményjelző, de Du­ba hibája és egy ász megpe­csételte az SZDRE sorsát. A vendégek akcióin érződött, hogy nagyon hiányzik Komá­romi és Fodor produkciója.