Délmagyarország, 2001. március (91. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-05 / 54. szám

II. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 2001. MÁRCIUS 5. Ki rúg gólt Szűcsnek? labdarúgó NB I Munkatársunktól Gólgazdag rangadó­val kezdődött a labda­rúgó NB I tavaszi idé­nye: A Vasas, többek között Kabát mesterhár­masával, lelépte az Új­pestet. A Fradi hálója to­vábbra is érintetlen, Szűcsék a Dunaferrt győzték le Horváth két találatával. Nem birt egymással a Győr és Zalaegerszeg, míg a Kis­pest az egykori szegedi csatár, Faragó 86. perc­ben szerzett góljával múlta felül a Sopront. A vasárnapi meccsen egy találat döntött a Video­ton javára. A forduló legnagyobb ér­deklődéssel várt összecsapá­sán, a Ferencváros-Dunaferr találkozón a szakadó eső el­lenére remekül kezdett a Fradi. A zöld-fehérek ag­resszív, megalkuvást nem is­merő játékmodora nem ízlett a címvédőnek. A hazaiak csapatkapitányának, Hor­váth Péternek két találatán kívül is csak a Fradinak volt helyzete. Míg a házigazdák kifejezetten ötletesen futbal­loztak, addig a Dunaferr csa­lódást okozott az első félidő­ben, a csapat valamennyi tagja szürkén játszott. A szünet után Lengyel be­állításának köszönhetően - a veteránnak számító közép­pályás a mostoha körülmé­nyek ellenére is jól mozgatta a gárdát - némileg feljavul­tak a vendégek, de ennek da­cára, továbbra sem forgott veszélyben Szűcs L. kapuja. Talán, ha Tököli is a pályán van... A Fradi is csak addig jeleskedett, míg Horváth P. is a társai között volt, lecse­rélését követően fokozatosan leült a mérkőzés; a futballis­tákból elfogyott a szufla. Ez azonban nem befolyásolta a hazai szurkolók jó kedvét, hiszen a kedvencek a 6. for­dulót követően is a tabella éléről néznek vissza a me­zőnyre. Eredmények: FTC-Dunaferr 2-0 (2-0) Budapest, Üllői út, 10 ezer 402 néző. Vezette: Áb­rahám. Gólszerző: Horváth (13., 23. perc) Vasas-Újpest 6-2 (2-1) Budapest, Fáy utca, 7000 néző. Vezette: Szabó. Gólszerzők: Kabát (7., 18., 92.), Juhár (57.), Tiber (58.), Sowunmi (90.), áll. Dvéri (8.), Galaschek (70.). Kispest-Sopron 2-1 (l-l) Budapest, Bozsik-stadion, 1500 néző. Vezette: Kiss B. (íólszerzők: Kovács B. (9.), Faragó (85.), áll. Prei­singer (3.). Győr-ZTE 1-1 (l-l) Győr, 4000 néző. Vezette: Makai. Gólszerzők: Kenesei (28.), ±11. Nagy Cs. (34.). Videoton-Tatabánya 1-0(1-0) Székesfehérvár, 5000 né­ző. Vezette: Hanacsek. Gólszerző: Földes (45.). Kiállítva: Hornyák (29., Tatabánya). Pénteken játszották: Deb­recen-MTK 0-4 (0-3) A bajnokság állása: 1. FTC 6 4 2 - 10-0 18 14) 2. MTK 6 3 3 - 10-2 18 (6) 3. Videoton 6 4 11 9-4 15 12) 4. Újpest 6 3-3 11-12 14 (5) 5. Dunaferr 6 3 - 3 6-11 14 (5) 6. Vasas 6 3 - 3 10-7 13 (4) 7. Győr 6 3 1 2 9- 9 12 (2) 8. Kispest 6 3 1 2 13- 9 11 (1) 9. Tatabánya 6 114 6-13 II) 16) 10. Sopron 6 - 3 3 6- 9 6 (3) 11.ZTE 6 I 2 3 6-10 6 (1) 12. Debrecen 6 1 - 5 9-17 6 (3) Zárójelben ai alapszakaszból hozott pon­tok. Rosszul kezdődött a tavasz Makón labdarúgó NB II Munkatársunktól Makó-Abony 7-5 (1-2) Makó, 600 néző. Vezette: Kormos. Makó: Ménesi - Sü­meghy (Martonosi), Ma­gyar, Dálnaki, Krucsó (Gö­rög) - Bagi, Kondacs, Bál­int (Varga), Kis - Hadár, Mádi. Edző: Kolozsvári Já­nos. Abony: Berta - Hegedűs, Nagy, Balogh - Fazekas, Makra, Luca, Antal (Tér­jék), Gulyás - Határ (Czap­kó), Urbán (Bálint). Edző: Ágh Gábor. Gólszerzők: Mádi, ill. Urbán (3), Nagy, Makra. A végeredmény ismereté­ben meglepő lehet, de tény, hogy a Makó jobban kezdte a találkozót. A hazaiak előbb Magyar lövésével, majd Bálint szabadrúgásá­val veszélyeztettek. Az Abony a 18. percben el­őször lépte a felezővonalat, és rögtön gólt szerzett: egy lapos keresztpassz után töb­ben is elvétették a labdát, Makra lecsapott rá, és az el­fekvő Ménesi mellett a há­lóba helyezett. Alig öt perc múlva növelte előnyét a vendégcsapat. A makói vé­dők közül ismét többen hi­báztak, Urbán pedig kissé kisodródva nem hibázott, 0-2. A Makó a Bagi beadá­sát közelről értékesítő Mádi révén gyorsan szépített, ám a szünetet követő 34.(1) má­sodpercben megint Urbán volt eredményes, 1-3. A házigazdák támadásban ta­nácstalanok voltak, a jól romboló Abony a mérkőzés ezen szakaszában agresszi­vitásban és akaratban is fe­lülmúlta a Makót. Nagy és a harmadszor eredményes Ur­bán gólja ismét hatalmas hazai hibákból született. Kolozsvári János: ­Mindent megtettünk, hogy az Abony fölényesen nyerje meg a találkozót. Jók: Dálnaki, Bagi, ill. Nagy, Urbán, Antal, Luca. További eredmények: Demecser-Gyula l-l, Má­tészalka-Baktalórántháza 2-2, Tiszaújváros-Eger 0-2, Csorvás-Diósgyőr 3-3, sza­badnapos: Jászberény. A bajnokság állása: 1. DVTK 4 3 I 0 9-t 10 2. Eger 5 2 3 0 5-2 9 3. Baktalórántháza 4 2 117-57 4. KSE-Málészalka 5 1 4 0 6-5 7 5. Abony 5 2 1 2 9-17 7 6. Demecser 5 1 2 2 6-6 5 7. Gyula 4 1 2 15-5 5 8. Csorvás 5 1 2 2 7-8 5 9. Jászberény 4 112 12-4 4 10. Tiszaújváros 4 1 12 4-7 4 U.Makó 5 0 2 3 2-9 2 A következő forduló páro­sítása, március 10. (szom­bat), 14.30: Baktalóránthá­za-Makó, Diósgyőr-Deme­cser, Abony-Eger, Jászbe­rény-Tiszaújváros. Március 11. (vasárnap), 14.30: Gyu­la-Mátészalka, szabadna­pos: Csorvás. A vásárhelyi ifjabb Himer vetődik, Pálinkó (7) emel, és máris 2-0 az Algyőnek. A vége: HFC-Algyő 2-5. (Fotó: Tésik Attila) Megyei rangadóval kezdődött a labdarúgó NB III Alföld csoportjá­nak tavaszi idénye. A vásárhelyi győzelmével az Algyö az eredmé­nyek kedvező alakulása révén az élre ugrott. Az FC Szeged még szomba­ton, Gyomaendrődön vereséget szenvedett. HFC-Algyő 2-5 (1-2) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 400 néző. Vezet­te: Majoros. HFC: ifj. Himer - Huszár (Juhász), Kovács G. (Szabó L.), Borbás Zs. - Szűcs, Borbás P. (Bartyik), Szren­ka. Fazekas, Rárósi - Nagy L., Kovács T. Edző: Himer István. Algyő: Halász - Kazán, Gábor, Kothencz, Ádelhardt - Angeli (Süli), Krajczár, Takács G„ Varga (Koncz) ­Brinszky (Krisztin), Pálinkó. Játékos-edző: Takács Zol­tán. (íólszerzők: Kovács T., Nagy L„ ill. Varga, Pálinkó, Brinszky, Kothencz, Takács G. 5. perc: Hatalmas algyői bedobást követően bizonyta­lankodott a vásárhelyi véde­lem, a hosszú oldalon érkező Varga pedig a hálóba bólin­tott, 0-1. 18. perc: Brinszky lövése lepattant a vásárhelyi védők­ről. a labda Pálinkó elé ke­rült, aki 15 m-ről a tehetet­len itj. Himer felelt a hálóba emelt. 0-2. 40. perc: Hazai szögletet követően. Kovács T. közel­ről a felső lécre ollózta a labdát, amely végül a földön fekvő Halász kezében kötött ki. Az esethez közel álló Majoros játékvezető azon­ban úgy látta, hogy a játék­szer a gólvonal mögé jutott, s határozottan középre muta­tott, 1-2. 53. perc: A vendégek szögletét követően a jókor érkező Brinszky 12 m-ről vágta a hálóba a labdát, 1-3. 58. perc: Takács G. ügyes cselekkel a vásárhelyi kapu felé tört, majd az alap­vonal közeléből a hosszú ol­dalon érkező Kothencz elé tálalt, aki néhány lépésről a hálóba pofozta a labdát, 1-4. 61. perc: Kovács T. sa­rokrúgása után Halász elvé­tette a labdát, így Nagy L. könnyedén fejelhetett az üres tátongó kapuba, 2-4. 86. perc: Pálinkó csípett el egy rossz kirúgást, majd Takács G. elé került a labda. A teljesen szabad álló algyői játékos 16 m-ről, nagy erő­vel lőtt a bal felső sarokba, 2-5. A gyors gól alapvetően meghatározta a mérkőzés ki­menetelét, habár az első ne­gyedórában könnyedén egyenlíthetett volna a Vásár­hely. Az újabb találatot kö­vetően az algyőiek jó né­hány helyzetet elhibáztak, elkönnyelműsködtek. Ahogy ilyenkor lenni szokott, várat­lanul és igen furcsa módon szépített a HFC, majd a for­dulást követően is valamivel többet támadtak a hazaiak. Takács Zoltán együttese azonban ekkor már jobban összepontosított, s öt perc alatt, két gyors akciót ered­ményesen fejezett be. A há­zigazdák a második félidő közepén szépítettek ugyan, ám a találkozó hajrájában az Algyő végképp bebiztosítot­ta sikerét. A hátsó alakzatok egyik oldalon sem remekel­tek, de a vendégek csatárai, támadó középpályásai a helyzetek értékesítésekor jó­val határozottabbnak bizo­nyultak, így teljesen megér­demeltnek mondható Pálin­kóék győzelme. Himer István: - Nagy örülök, hogy pályára léptünk és becsülettel helytálltunk. Remélem, ez is hozzájárul­hat ahhoz, hogy Vásárhelyen életben marad a labdarúgás. Takács Zoltán: - Idény eleji játékkal is magabiztos győzelmet arattunk, bár az eredmény nem tükrözi hűen a két csapat közötti különb­séget. Jók: Borbás Zs., Fazekas, ill. Ádelhardt, Takács G., Krajczár, Pálinkó. Kandó Tamás Gyomaendrőd­FC Szeged 2-1 (0-1) Gyomaendrőd, 100 néző. Vezette: Tóth I. Gyomaendrőd: Hanyecz - Tímár, Hídvégi, Dinya, Kondacs - Furka S. (Kato­na), Ilyés (Furka L.), Mester, Kovács - Osan (Farka­sinszky), Hunya. Edző: Plás­tyik János. FC Szeged: Ádok - Ba­bos, Major S., Krausz ­Rácz, Szamosszegi, Makra, Fábián - Puskás (Csűri) ­Dóra, Maróti. Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Farka­sinszky. Hídvégi (1 l-esből), ill. Major S. A feljutásra pályázó sze­gediek nem titkoltan a há­rom pontért utaztak Gyoma­endrődre. Ennek megfelelő­en hatalmas elánnal kezdték a mérkőzést; odaszegezték a házigazdákat a kapujukhoz. A nagy mezőnyfölény a 28. percben érett góllá: ekkor Makra szögletét követően az előre húzódó Major S. né­hány méterről továbbította a labdát a kapuba. A második játékrész első felében megis­mételte remek játékát a Ti­sza-parti alakulat; futószala­gon dolgozták ki a helyzete­ket, de minden esetben hi­báztak, képtelenek voltak növelni az előnyüket. Mint később kiderült, a sors ke­gyetlenül megbüntette őket. A 65. percben Babos hibáját Farkasinszky használta ki, majd a találkozó utolsó per­cében a védők közül kilépő Hídvégit Adok kapus buktat­ta. A jogos büntetőt a sértett értékesítette, 2-1. Lóczi István: - Könnyen megnyerhető mérkőzést ve­szítettünk el. Ezért még nagy árat fizethetünk... Jók: Farkasinszky, ill. Szamosszegi. Sz. L. További eredmények: Ör­kény-Békés 3-0, Jami­na-Szajol 1-0, Döm­söd-Kiskunfélegyháza 2-2. A bajnokság állása: 1.AIgvó 4 3 10 12-5 14 (4) 2. k.-félegvháza 4 2 2 0 10-6 13 (5) 3. Békés 5 2 1 2 7-6 13 (61 4. EC Szeged 5 2 1 2 8-7 12 (5) 5. Örkény 4 2 2 0 9-4 II (3) 6. Dómsód 5 2 2 1 7-6 10 (2) 7. Szajol 4 1 2 1 6-6 9 (4) 8. Vásárhely 5 1 2 2 8-12 8 )3) 9. Gyomaendrőd 5 2 0 3 6-9 7 (1) 10.Jamioa 5 1 1 3 3-9 5 (I) 11. Martfű 4 0 0 4 2-8 2 (2) Zárójelben az alapsza­kaszból hozott pontok szere­pelnek. A következő forduló páro­sítása, március 10. (szom­bat), 14.30 óra: Kiskunfél­egyháza-Gyomaendrőd, FC Szeged-Békés. Március II. (vasárnap), 14.30: Mart­fű-Örkény, Szajol-HFC, Al­győ-Dömsöd. Szabadnapos: Jamina. labdarúgó NB l/B CSOltlCCl fOrdlllÓ Munkatársunktól Csonka fordulót rendez­tek a labdarugó NB l/B kele­ti csoportjában. Mint ismere­tes, a Békéscsaba-Csongrád találkozó sorsa a havazás miatt már pénteken eldőlt: a békésiek nem vállalták a milliós károkat okozó pálya­takarítást. Ugyancsak a hó szólt közbe Nyíregyházán, ahol a rangadón a BVSC vendégeskedett volna. A feljutási reményeket szövögető csapatok közül a Kecskemét nem bírt idegen­ben a Bőccsel. A hazaiak már 3-1-re is vezettek, azon­ban a Bács-Kiskun megyei­ek Vancsa vezérletével egy perc alatt kiegyenlítettek. Eredmények: Bőcs-Kecs­kemét 3-3 (3-1), Fót-Cse­pel-AT 1-2(1-0), BKV Elő­re-Monor 4-0 (1-0), a Nyí­regyháza-BVSC és a Békés­csaba-Csongrád találkozó a havazás miatt elmaradt, a Szolnok szabadnapos volt. A bajnokság allasa 1. BKV Előre 3 1 1 9-2 10 2. BVSC 3 1 ­5- 1 10 3. Nyíregyhaza 3 ­1 14-6 9 4. Kecskemét 2 3 ­8-6 9 5. Csepel 3 ­2 7-7 9 6. Fót 1 2 1 4-4 5 7. Monor 1 2 2 4-8 5 8. Békéscsaba 1 _ 2 3-4 3 9. Itócs ­2 2 5-9 2 10. Szolnok -1 3 4-9 1 11. Csongrád -1 3 3-10 1 12. K.-szentmárton --­0-0 0 A Kunszentmárlon visszalépett. Az Abony második góljánál a kék mezes hazaiak közül Bagi (11), Ménesi kapus (a földön) és Dálnaki (3) is tudja: makói középkezdés következik. (Fotó: Schmidt Andrea) Élre ugrott az Algyő