Délmagyarország, 2001. március (91. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-26 / 71. szám

HÉTFŐ, 2001. MÁRCIUS 26. A DÉL SPORTJA III. Díszlépésben az Algyö labdarúgó NB III A labdarúgó NB III Al­föld csoportjának hétvé­gi fordulójának két rang­adóján összesen négy pontot szereztek a me­gyei csapatok. Az Algyő továbbra is menetel - a Békést verték 3-1-re míg a Szeged értékes pontot szerzett Kiskun­félegyházán. A HFC Martfűn remekelt, és 4-1-re győzött. Algyő­Békés 3-1 (3-1) Algyő, 450 néző. Vezette: Ignácz. Algyő: Halász - Ádel­hardt, Gábor, Kazán - Illés (Süli), Krajczár, Kothencz, Koncz, Varga - Pálinkó (Ter­hes), Brinszky (Krisztin B.). Edző: Takács Zoltán. Békés: Sándor - Czipó P., Szenti. Tóth-Kovács - Szűcs, Marik (Bottyánszki), Lap­sánszki. Nagy Z., Borbola (Bíró) - Kane (Vadas), Majchrovics. Edző: Nagy Mihály. Gólszerzők: Brinszky, Koncz, Kothencz (1 l-esből), ill. Borbola. Ignácz játékvezető késés­sel érkezett meg a búcsú­meccsére, ezért közel fél órás csúszással kezdődött a mér­kőzés. A rangadóból alig telt el hét perc, Brinszky szabad­rúgásgóljával vezetést szer­zett az Algyő. A 16. percben Kothencz gurított Koncz elé, aki 26 méterről kapura bom­bázott, a labda pedig a bal felső sarokban kötött ki, 2-0. A vendégek a 25. percben szépítettek, egy bal oldali be­adást Borbola lekezelt, majd ballal a hosszúba lőtt, 2-1. A Békés nem sokáig örülhetett, alig egy perc múlva a Krajc­zár buktatásáért megítélt büntetőt Kothencz értékesí­tette, 3-1. A második játék­rész elején próbálkozott a vendéggárda, ám ahogy fo­gyott az idő, úgy csökkent a lendülete. Az Algyő pontos passzokkal hozta ki a meg­szerzett labdákat, és Brinszky, Varga, valamint Siili révén akár növelhette volna az előnyét. Takács Zoltán: - Az első félideji eredményes játékkal kulturáltan focizó ellenfelet győztünk le. Jók: Halász, Kazán, Brinszky, Krajczár, ill. Lap­sánszki. M. J. Kiskun­félegyháza­FC Szeged 2-2(1-1) Kiskunfélegyháza, 350 néző. Vezette: Gyekiczki. Félegyháza: Sós - Kel­ler, Tminics, Karsai - Bar­na, Tokaji, Kormos, Fekete - Korom (Szabó) - Juhos, Samu (Magyari). Edző: Ku­rucz István. Szeged: Dobó - Babos, Major S., Krausz — Rácz, Szamosszegi, Makra (Dö­me), Fábián - Puskás - Dó­ra, Maróti (Zakar). Edző: Lóczi István. Gólszerzők: Krausz (ön­gól), Tokaji, ill. Major S., Maróti. Rangadóra készült mind­két csapat, elvégre, ha a má­sodik helyezett otthonába látogat a harmadik, az a ta­lálkozó megkülönböztetett figyelmet érdemel. A szege­diek már a mérkőzés elején jelezték a házigazdáknak, hogy igényt tartanak a há­rom pontra. Letámadták a félegyháziakat, helyzeteket dolgoztak ki, mégis a hazai­ak szerezték meg Krausz balszerencsés öngóljával a vezetést a 34. percben. Mégsem hátránnyal vonult pihenőre a Lóczi-legénység, ugyanis Major S. szabadrú­gása utat talált a kapuba, 1-l. A szünet után is a Ti­sza-partiak kezdeményeztek többet, de akárcsak az első játékrészben, ezúttal is küz­deniük kellett az egyenlíté­sért. Ez végül Marótinak a 76. percben sikerült; a tá­madó 11 méterről talált be, 2-2. A sok hibát hozó, sportszerű meccsen igazsá­gos eredmény született. Lóczi István: - Változa­tos találkozón mindkét gár­da megnyerhette volna a mérkőzést. Az eredmény re­ális. Jók: Barna, Tokaji, ill. Puskás, Szamosszegi, Fábi­án, Major S. Sz. L. Martfű­Hódmező­vásárhelyi FC 1-4 (l-O) Martfű, 100 néző. Vezet­te: Alberti. Martfű: Berta (Kupecz­ki) - Bartus, Blaskó, Törtei, Kontos - Méri (Szőke), Hanga, Barna, Szokolai — Kun, Lengyel. Edző: Cson­tos Lajos. HFC: ifj. Himer - Hu­szár (Borbás P.), Kovács G., Szabó L., Borbás Zs ­Szűcs, Fazekas, Rárósi (Bartyik), Marczinka ­Nagy L., Kovács T. Edző: Himer István. Gólszerzők: Barna, ill. Kovács T. (2), Bartyik, Szűcs. A sáros, mély talajú pá­lyán megrendezett mérkő­zés első félidejében jobbára a küzdelem dominált. A lab­da többnyire a két tizenha­tos között pattogott, a kapuk előtt ritkán adódtak helyze­tek. A hazaiak egy szeren­csés találattal. Barna révén szereztek vezetést és elő­nyüket megőrizték a szüne­tig. A fordulást követően határozottan javult a HFC játéka, főként a vásárhelyi középpályások igyekeztek nagyon. A vendégek tet­szetős támadások, valamint azok egy részének eredmé­nyes befejezése után, bő ne­gyedóra alatt, Bartyik és Kovács T. góljaival megfor­dították a meccs állását. Fa­zekasék nem vettek vissza a tempóból, továbbra is len­dületben maradtak, s a talál­kozó befejezéséig szinte fo­lyamatosan támadtak. En­nek meg is lett az eredmé­nye, hiszen Kovács T. újabb találatával tovább nőtt a kü­lönbség, majd a találkozó hajrájában Szűcs tette még fölényesebbé a Vásárhely győzelmét. Himer István: - A jövőben is hasonló játékot várok csapatomtól, ám eh­hez a város segítségére is szükség lesz. Jók: Barna, ill. Kovács G., Fazekas, Kovács T., Marczinka, Bartyik. K. T. További eredmények: Jamina-Örkény 1-2, Sza­joI-Gyomaendrőd 2—1, sza­badnapos: Dömsöd. A bajnokság állása A következő forduló pá­rosítása, március 31. (szom­bat), 16 óra: FC Szeged­Algyő. Április 1. (vasár­nap), 16: Dömsöd-Martfű, HFC- Janiina, Békés-Sza­jol, Örkény-Kiskunfélegy­háza, szabadnapos: Gyoma­endrőd. Búcsú Bosch Fixitől Szomorúan vettük tudo­másul, hogy az égiek csapa­tába igazoltál. Pedig szeret­ted a földi pályát, az életet és a fiatalságot. Tudjuk, hogy a fentiek szigorú hívására azonnal indulni .kell. A hosszú utat előtted már sok barátod, játékostársad meg­tette, akik ott fenn szeretettel fogadnak. Világéletedben a zöld gyep, a labdarúgás szerelme­se voltál. Munkahelyedtől, az eladópulttól az utad gyakran a Maros-parti pályához veze­tett. Buják csapatában, a MAK-ban kezdted, majd az utód egyesület, a Munkás mindenese lettél. Részese voltál a csapatok virágkorá­nak, majd a kritikus időkben sokat fáradoztál a talpon ma­radásért. Önzetlenül felkeres­ted a pártoló tagokat, anyagi gondok esetén. Ilyenkor sze­repet kapott megnyerő sze­mélyiséged. Többször meg­fordultál apám szabóműhe­lyében, de baráti kapcsolat inkább Sándor nagybátyám­hoz fűzött, aki műhelyét a Rákos-házban működtette, akivel utcabeliek is voltatok. Kisdiák korunkban fárad­hatatlanul rúgtuk a labdát a villanytelep előtti grundon. Környékbeli gyerekek, szép számban itt találkoztunk és nagy csatákat vívtunk. Em­lékszem rád. amint a lakásod közelében, a Futura-udvar kapujából figyelted mozgá­sunkat, játékunkat. Elis­merően szóltál egy-egy jó megoldás láttán, tanácsot ad­tál, ha valami nem sikerült. Teltek az évek, kinőttük a kis pályánkat. Tanácsodra láto­gatni kezdtük az edzéseket a Maros-parton, ifisták lettünk. Neked köszönhetjük, hogy ezt a szép sportágat életre szólóan megszerettük. Valamikor sajnáltuk, hogy városunkból a fővárosba köl­töztél. Hamarosan éreztük, hogy távozásod nem jelentett végleges szakadást, mert to­vábbra is figyelemmel kísér­ted a helyi labdarúgás hely­zetét. Végleges távozásod nagy veszteség. A régi utcabeliek, az ifisták, a mai öregek ke­gyelettel megőrizünk emlé­kezetünkben. Nyugodj béké­ben kívánságod szerint az Ótemetőben; a pálya közelé­ben. Siket István László Makó Csongrád: pontatlan játék Egy meleg helyzet a csongrádi kapu előtt - ezt megúszták a hazaiak (sárga-fekete mezben), háromszor viszont nem volt ilyen szerencséjük. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó NB l/B Csongrád­Szolnoki MÁV 0-3 (0-1) Csongrád, 900 néző. Vezette: Farkas (Kiss, Szpisják). Csongrádi FC: Nagy Zs. - Márics (Szarvas, a szünetben), Nagy A. (De­li, 67.), Boros, Horváth ­Farkas K., Makszimics, Major, Farkas T. - Bara­nov, Török (Balogh B., a szünetben). Szakmai igazgató: Sándor István. Szolnoki MÁV: Kiri ­Bábik, Kádár, Gradinariu (Balogh P., 65.), Ronta­nék (Pelles, 75.) - Szo­boszlai, Ivitz, Németh (Fedor, 60.), Bány - Né­medi, Kotula. Játékos­edző: Csábi József. Gólszerzők: Szoboszlai a 28. (0-1), Szoboszlai 11 -esből a 49. (0-2} és Ivitz az 58. percben (0-3). Sárga lap: Kádár (Ma­jor buktatásáért) a 42., Horváth (Németh akasz­tásáért) a 48., Boros (Né­meth buktatásáért) az 55. és Bábik (Szarvast hátulról buktatta) a 70., Boros (Kotula buktatásá­ért) a 86. percben. Piros lap: Boros (két sárga lap), 86. perc Szögletarány: 3:8 (2:3). Már az első percben ígé­retes helyzet adódott a csongrádi Török előtt - de kimaradt. Legközelebb az 5. percben hördült fel a 900 fős publikum: Major vég­zett el 30 méterről szabad­rúgást, bombája alig kerülte el a szolnoki kaput. A ven­dégek a folytatásban jobban figyeltek, a beíveléseket rendre kifejelték. Mégis egy ilyen szituáció jelentett ve­szélyt: a 16. percben Farkas T. beadását Baranov szúrta rá, a lövést a kapufa ,Jiárí­totta". A 21. percben ennél is nagyobb lehetőség ke­csegtetett, Romanek buktat­ta Farkas Krisztiánt a tizen­hatoson belül, a tizenegyest Török gyengén, sarokra he­lyezte - a védés nem oko­zott gondot Kirínék. A Szol­nok büntetett! A 28. perc­ben a tizenhatos sarkán „tá­borozó" Szoboszlai elé ke­rült a „pettyes", aki mintegy 10 méterről passzolt a csongrádi hálóba, 0-1. A CSFC játéka ezután teljesen szétesett. A 49. percben jött a hi­degzuhany: Horváth buktat­ta Némethet a büntető terü­leten belül, s a tizenegyest értékesítő Szoboszlai a jobb­ra mozduló Nagy Zsoltot becsapva a bal sarokba gurí­tott, 0-2. Az 58. percben a középpályás előkészítőként jeleskedett, Némethtől kapta a „bőrt", majd balról a kö­zépen érkező Ivitz elé tálalt. aki közelről belőtte a min­dent eldöntő harmadik gólt, 0-3. A hazaiak „válaszként" céltalanul vagdosták előre a játékszert. Felbillent a pá­lya, a Szolnok szinte egyka­puzott. A 70. percben szé­píthetett volna a CSFC: Far­kas K. szabadrúgása után nagy kavarodás támadt a vendégkapu előtt, s a labdát szinte csak az enyhe szellő fújta ki a gólvonalról. A ha­zai drukkerek már bele­törődtek az újabb vereség­be, de a 86. percre még ma­radt a feketelevesből: Boros Kotulát akasztotta és az ezért kapott sárga neki már a második volt - mehetett az öltözőbe. A Csongrád hagyomá­nyosan jól kezdte a találko­zót, s az első húsz percben kétgólos előnyt is szerezhe­tett volna. A kihagyott bün­tető a hazaiakat megzavarta, a vendégeket viszont meg­nyugtatta. A CSFC játéka egyre ötlettelenebb, kapko dóbb lett, s a folyamatos ak­ciókat a rengeteg rossz passz is akadályozta. A for­dulás után is a szolnokiak akarata érvényesült - ők belőtték a I l-est! - s megér­demelten arattak magabiz­tos győzelmet a végén már csak a kapu őrzésére, a vé­dekezésre koncentráló Sán­dor-fiúk ellen. Sándor István: - A Szol­nok jobb csapat annál, sem­hogy 0-0-ás állásnál tizene­gyest hibázhassunk ellene. Ez a „baki" eldöntötte a há­rom pont sorsát... Csábi József: - Az első húsz percben megilletődöt­ten fociztunk, de ezt kö­vetően már azt játszották a srácok, amit megbeszéltünk. Jók: Farkas K., ill. Kiri, Kádár, Szoboszlai, Ivitz. További eredmények: Keleti csoport: Csepel­BVSC 0-0, Békéscsaba­Nyíregyháza l-l (0-1), BKV EIőre-Fót 3-1 (0-0), Monor-Bőcs 3-1 (1-0). Nyugati csoport: Kapos­vár-Százhalombatta l-l (0-1), Pécs-Siófok l-l (0-0), Rákospalota-Hévíz 2-1 (0-0), Pápa-Celldö­mölk 2-0 (0-0), Do­rog-Nagykanizsa 2-2 (0-1). A bajnokság állása I. BKV Klórt ICsepd 3. BVSC 4. Kcrskcmtl 5. Nrmgrháza 4.KÓ1 9. Bckcscsaba 10. Bocs 11. Csongrád II k.-szentmarton 0 0 I 3 0 I 17- 4 18 3 9-13 13 7- 3 12 5 0 12-10 II I 2 16-10 10 3 2 8-99 3 8-11 9 3 15-12 8 3 4-75 8-14 5 5-16 2 0-0 0 4 5 0 0 A következő forduló pá­rosítása, március 31. (szom­bat). 19 óra: BVSC-Csong­rád, 16: Bőcs-BKV Előre, Szolnok—Monor, Nyíregy­háza-Kecskemét; április 1. (vasárnap), 16.30: Fót-Bé­késcsaba, szabadnapos: Csepel. Nem ízlett a borsodi labdarúgó NB II Diósgyőri VTK­Makó FC 2-0(0-0) Diósgyőr, 1500 néző. Ve­zette: Kormos. DVTK: Roza - Salló, Kundrák, Farkas, Szaniszló - Sipos (Soltész), Vitelki, Dobos (Lója F.), Tóth D. (Nyeste) - Lehoczki, Sim­kó. Edző: Kőrössy Pál. Makó: Ménesi - Görög, Dálnaki, Magyar, Sümeghy (Papp R.) - Bagi, Kondacs, Varga R., Krucsó - Hadár (Balázs), Mádi. Edző: Ko­lozsvári János. Gólszerző: Lója F. (2). Diósgyőrben még mindig nagyon szeretik a focit. A mérkőzés előtt három órával már több százan állták körül a salakos edzőpályákat, amelyeken a kiemelt orszá­gos utánpótlás bajnokság­ban a borsodiak a Dunaferrt fogadták. A szurkolók ter­mészetesen az NB Il-es mérkőzést is a programjuk­ba iktatták, annak ellenére, hogy a városi elöjárók kétes pénzügyei miatt ma Miskolc a fociban is inkább a politi­kai csaták színterévé vált. Az idei három döntetlen után a győzelmi kényszer hajtotta a hazaiakat, akik semmit sem bíztak a vélet­lenre. Az első félidő 20. percében Lehoczki szabad­rúgását Ménesi tolta a kapu­fára, nem sokkal később pe­dig egy szöglet után Farkas közeli lövését védte bravú­rosan a makói kapus. A vendégek Sümeghy súlyos sérülése - a védőnek négy öltéssel kellett összevarrni a sípcsontja mellett a lábát ­után is szervezetetten, ügye­sen kontráztak, de a 16-os előtt mindig közbelépett egy diósgyőri védő. A második félidőben már-már végképp elfogyott a nézők türelme, amikor a csereként beállt Lója megmentette a csapatát — és az utolsó lehetőséget kapó edzőjét. Előbb a 68. percben Vitelkivel kénysze­rítőzött, és a visszakapott labdát öt méterről lőtte a há­lóba, majd a 90. percben egy irányt változtatott lab­dába tette bele a fejét, amely a makói hálóba pat­tant, 2-0. A Csongrád me­gyeiek igyekeztek, hajtot­tak, de a több lehetőséget kidolgozó és egy negyedó­rát kivéve jelentős mezőny­fölényben játszó DVTK jo­gosan jutott a három pont­hoz. Kolozsvári János: — Gó­liát ezúttal legyőzte Dávi­dot. Jók: Roza. Vitelki, Lója F., Szaniszló, ill. Dálnaki, Kondacs. További eredmények: Bak talórántháza-Abony 1-0, Jászberény-Demecser 0-0, Gyula-Eger 3-2, Csor­vás-Orosháza-Tiszaújváros 3-1. A bajnoksag állasa 1. B ToraiMhaia 2. Bánod Volán 3.Kgtr A Jászbcrrnv 5. Mainzalka 6. Csorvás 7. (itala 8. Dcmccsrr 9. Tiszaójvánis 10. Aboav 11. Makó 13- 7 16 12- 5 15 ld- 6 12 14- 4 II 9- 6 II 10-10 8 9-11 8 6-6 7 6-11 7 9-22 7 6-16 5 A következő forduló pá­rosítása, március 31. (szom­bat). 14.30 óra: Eger­DVTK. 15.30: Mátészal­ka-Jászberény, Abony -Gyula, Tiszaújváros-Bak­talórántháza. Április I. (va­sárnap). 15.30: Demecser­Csorvás-Orosháza. Sz.: Ma­kó.