Délmagyarország, 2001. március (91. évfolyam, 51-76. szám)

2001-03-26 / 71. szám

IV. A DÉL SPORTA HÉTFŐ, 2001. MÁRCIUS 26. Jobban szárnyalt a Pick Buday (6-os mezben) sokszor volt a helyzet magaslatán. (Fotó: Gyenes Kálámán) kézilabda Pick Szeged­Pestszentlőrínc LRI Malév-Elektromos 35-24 (19-10) Újszegedi Sportcsarnok, 1600 néző. Vezette: Dobro­vits, Tájok. Pick Szeged: IVANOV ­Berta 2, Laluska 3(1), BU­DAY 5(1), Rosta 1, EKLE­MOVICS 9 (I), Németh 2. Csere: Perger (kapus). Ba­jusz 4 (2), Oláh 1, Doros 3, Bécsi 2, Ambrus 3. Edző: Dragan Djukics. Elektromos: Pulay - Kö­teles 1, Harsányi 3, Börcsök 1, Lendvay 4 (2), Józsa M., Forgács 4. Csere: Nagy Z. (kapus), Savon 2 (1), Borso­di 3, JÓZSA D. 6. Edző: Kovács Mihály. Kiállítások: 12, ill. 6 perc. Hétméteresek: 7/5, ill. 4/3. Az eredmény alakulása: /. perc: 2-0, 9. p.: 3-3, 11. p.: 7-3, 15. p.: 8-6, 21. p.: 13-6, 28. p.: 18-9, 39. p.: 22-17, 48. p.: 29-17, 56. p.: 34-20. Valamikor a két csapat bajnoki mérkőzése igazi rangadónak számított. Mára ez leértékelődött egy sima szegedi győzelemre. Egyet­len kérdéssel kezdődött a ta­lálkozó: mennyi lesz a két csapat között a különbség? Könnyed játékkal rukkolt elő a Pick, s egy percen be­lül kétszer is megzörgette a vendégek hálóját. A hazai folytatás azonban a köny­nyelműsködés miatt elma­radt. Amikor 5-3-náI Per­ger védte Savon büntetőjét, a szegedi szurkolók hangja is megjött, s ez új lendületet adott Eklemovicséknak is. A sorozatos szegedi góloktól meg is ijedt Kovács edző, s időt kért. De a látottak alap­ján nyugodtan kijelenthet­jük: nem a szavai miatt tud­tak lépést tartani a fővárosi­ak a hazaiakkal. A tizenhe­tedik perctől a huszonegye­dikig azonban olyan négy percet produkáltak a szege­diek, hogy egyértelművé vált, hogy csakis a Szeged nyerheti a mérkőzést. A 23. percben Eklemovics megsé­rült, s kiválása több cserére ösztönözte Djukics edzőt. Doros és Oláh góllal hálálta meg a játéklehetőséget. Öt plusz egyes védekezé­si variációval és három kis­pados játékossal kezdett a Pick, azonban ez nem igen vált be, mert a két hazai gól­ra öt érkezett. Djukics gyor­san időt kért, s szép lassan visszaküldte a pályára azo­kat a kézilabdásokat, akik­nek a rangadókon is vinni kell a terhet. Ennek meg is lett az eredménye, mert a 43. percre visszaállt a fél­időben kialakult kilenc gó­los különbség. Miután a Pick jól védekezett és zsi­nórban 6 gólt szerzett, Ko­vács ismét beszélőre rendel­te a játékosait, akik ezután nem igen kapkodták el a támadásaikat, arra gondol­va, hogy amíg a szegedi tér­félen van a labda, addig sem lőnek a hazaiak gólt. A sze­gediek pedig igyekeztek szí­nesíteni a góllövéseiket, amibe néha hiba csúszott. Dragan Djukics: - Mi félszemmel a szerdai Fotex elleni mérkőzésre tekintet­tünk, ezért fontos volt, hogy simán nyerjünk. A kötelező győzelem pedig nem megy mindig zökkenő nélkül. Kovács Mihály: - Hit és önbecsülés nélkül nem lehet eredményesen kézilabdázni - különösen a Pick otthoná­ban. A további eredmények: Százhalombatta-Dunaferr 30-32, Győr-Fotex 22-26. Süli József fia' j^* M R.*f«~n WA iE fct BANK WUICM «OI»UTM NYOMDA »rr ^TTa-jn/ kft [Mn hűmmel üéwaqvar™ T&ST T VWyT ( $r'xm* ) M R.*f«~n WA iE fct BANK WUICM «OI»UTM NYOMDA »rr ^TTa-jn/ kft [Mn hűmmel üéwaqvar™ T&ST T ESCO > |PR leg^wti most élj az alkalommal, hogy végre igazi otthonod legyen Ahol boldogan élsz, ami csak a tiéd, ahol együtt lehetsz azokkal, akiket szeretsz. Ajánljuk mindazoknak, akik • lakásuk cseréjét, bővítését, felújítását tervezik, • a kiegészítő kamattámogatású lakáshitelre nem jogosultak, • korábban felvett lakáshitelüket kedvezőbb feltételűre kívánják cserélni. ' Március 15-től csökkentett, már évi 15,75% kamattól. Medikémia: nem volt áramszünet röplabda Medikémia Szeged-Szolnoki Titász RK 3:0(18, 16, 19) Extraliga, rájátszás, negyeddöntő, férfi röp­labda-mérkőzés. Szeged, 200 néző. Vezette: Bod­rogi, Ratkóczai. Medikémia Szeged: Péterfy, Nyirka, MONDI, BUNFORD, Jánosi, Tor­ma. Csere: Petheő (libe­ró), Nacsa, HULMANN, Mészáros. Edző: Nyári Sándor. Szolnoki Titász RK: Su­rányi, Juhász, Tóth, Sze­gedi, RAPI, Gulyás. Cse­re: Pénzes. Edző: Surányi Márton. Az eredmény alakulá­sa. 1. szett (17 perc): 0:1, 3:3, 3:6, 8:6, 8:8, 18:9, 19:14, 24:18. 2. szett (15 perc): 1:0, 3:4, 9:4, 15:10, 16:13, 19:13, 23:16. 3. szett (17 perc): 0:1, 4:3, 8:11, 13:11, 16:15, 22:17. A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2:0, a Medikémia Szeged javára. A pénteki sikert követően Nyári Sándornak, a Mediké­mia vezetőedzőjének és együttesének nem lehetett más célja, mint a győzelem és az elődöntőbe jutás kihar­colása. A vendégek szakve­zetője, Surányi Márton hangsúlyozta, rájuk tényleg igaz, hogy az esélytelenek nyugalmával léphetnek pá­lyára. Az első pontot mégis a Titász RK szerezte, s a dél­előtti kezdés miatt rendkívül foghíjas lelátó azt tapasztal­hatta, hogy a szolnokiak meg akarják viccelni a Sze­gedet. Dé 8:8 után tíz hazai pontra csak egy válasz érke­zett, s ez el is döntötte a szett sorsát. A sánc már ek­kor is remekül zárt - szinte átüthetetlen falat alkotva Ra­piéknak -, Bunford pedig új helyéről, a feladóval átlóban lévő szélső helyről kímélet­lenül bombázott. Sokat el­árul, hogy a fiatal Nacsa is lehetőséget kapott meste­rétől. A második szettet egy hármas (Mondi, Nyirka, Bunford) blokk vezette be. Az áramszolgáltató cég ne­vét viselő vendégek ellen rö­vidzárlat időnként akadt ­ezért alakult néha szorosabb­ra az eredmény -, de tartós áramszünet nem volt a Me­dikémia játékában. A harma­dik játszmában is a házigaz­dák akarata érvényesült és elsősorban Mondi sáncmun­kája, Bunford és a csereként beállt Hulmann támadásait lehetett dicsérni. Nyári Sándor: - A csa­pat fizikálisan rendkívül le­terhelt állapotban van. ugyanis már az Újváros elle­ni párharcra készülünk. Az eredménnyel elégedett va­gyok, a játék azonban „da­dogott" . Surányi Márton: - Az ország egyik legjobb együt­tesének az otthonában is megismételtük pénteki, ott­honi produkciónkat, ami szá­munkra dicséretes dolog. A Medikémia legköze­lebb április 2-án, az elő­döntőben lép pályára, az el­lenfél a Dunaferr gárdája lesz. A negyeddöntő további eredményei: LRI Malév SC-Kometa-Kaposvár SE 0:3 (-13,-12,-13), Kecske­méti RC-Dunaferr SE 1:3 (-24, 17, -22, -25), Vegyész RC-Kazincbarcika­NYVSC-Szabolcs Gabona 3:2(19,-19,-21, 16, 11). I. P. Szeviépes vereség az első meccsen A kulcsjátékosok betliztek kasáriabda Szeviép-Szeged KE­Zalaegerszeg NKK 53-68(19-13, 13-23, 10-14, 11-18) NB l-es kosárlabda­mérkőzés, rájátszás, 9-15. helyért, újszegedi Sportcsar­nok, 200 néző. Vezette: Si­mó, Kóthay. Szeviép-Szeged KE: La­luska (-), Roczkov (5), Bu­dánovics (8/6), SZOPKÓ (19/3), Csapó (7). Cserék: Szabó (7), Túróczi (5), Kiss N. (-), Pungor (2). Edző: Király Sándor. Zalaegerszeg: HADA­RICS (13), Németh A. (6), HORVÁTHNÉ (18/6), CSÉCS (12/3), Kitlinszkaja (-). Cserék: Bedő (5/3), Hersics (-), SURÁN (14). Edző: Halász István. Kipontozódott: Kitlinsz­kaja (17. p.) A feldobás után Csapó ütötte el a labdát, amelyből Roczkov ziccert dobhatott, azonban Kitlinszkaja blok­kolta a szegedi játékost. Ez a momentum a későbbiekben döntőnek bizonyult, hiszen a Tisza-parti kosaras csak ár­nyéka volt önmagának. Csa­pó szerezte az első pontokat, majd a vendégek 7-2-re el­húztak. Budánovics triplái ébresztőt fújtak a hazaiak­nak, az 5, percben 11-7-re átvették a vezetést, sőt, tíz perc játék után 19-13-at mu­tatott az eredményjelző. A második felvonás elején to­vább fokozták a tempót a szeviépesek, Szopkó eredmé­nyes játékának köszönhetően a 14. percben 29-17 volt az állás. Három perc múlva a Zete idegenlégiósa, Kitlinsz­kaja begyűjtötte ötödik sze­mélyiét, így kivált a játékból. Mindenki azt hitte, hogy ez a zalaegerszegieket zavarja meg jobban, de nem így tör­tént. Az SZKE-sések egyre többet hibáztak, míg az egy­kori ukrán válogatott Hor­váthné elkezdte ontani a ko­sarakat, aminek az lett az eredménye, hogy a félidőben már 32-36 volt az állás. A 24. percben két pontra (39-41) feljöttek Laluskáék, azonban ezután már csak egy csapat volt a pályán: a ZTE. A rutinos zalaiak fokozato­san növelték az előnyüket, a szegedieknek a hajrában esé­lyük sem volt ellenük. A ta­lálkozó krónikájához tarto­zik, hogy Király Sándor ve­zetőedző a lélektelenül játszó Roczkov Viktóriát két perccel a mérkőzés vége előtt az öl­tözőbe zavarta. Király Sándor: - Több kulcsjátékom tudása alatt játszott, s ezt a csapatom nem tudja elviselni, ezért hagytuk el vesztesen a pá­lyát. • A Paksi Atomerőmű nyer­te a férfi kosárlabda Magyar Kupát, miután a fináléban 94-82-re diadalmaskodott a Kaposvár ellen. A harmadik helyen az Albacomp végzett, a bronzmeccsen 100-69-re verték a Marc-Körmendet. Süli Róbert Kormánypárti fölény Munkatársunktól Kitűnő hangulatú mér­kőzéseket játszott - a Hun­gexpo, az ELMÜ, Sunbooks és a HGS Reklám támogatá­sával - egymással három sportágban (labdarúgás, ké­zi- és kosárlabda) a kor­mánypárti és ellenzéki poli­tikusok válogatottja a Sport­szággyúlés elnevezésű ese­ményen az Elektromos sportcsarnokában. A programot a kosarasok vetélkedései vezették be, majd következtek a kézilab­dások. Mindkét labdajáték­ban a kormánypárti képvi­selőkből, állami vezetőkből álló együttes diadalmasko­dott. Kosárlabdában egyene­sen K.O.-győzelmet aratott ez a csapat: 42-6-ra nyert. Az ellenzékiek közül egye­dül az a Kuncze Gábor tu­dott pontot szerezni, aki gya­korlatilag végig sportolta az egész délutánt, miután kézi­labdában is érdekelt volt. Ez utóbbi összecsapás már némileg szorosabb ered­ményt hozott: Mádi László, a Parlament SE elnöke há­rom góllal járult hozzá a kormánypártiak 15-6-os si­keréhez. Közben a politiku­sok vigaszdíja az volt, hogy a Parlament válogatottja ko­sárlabdában. 39-30-ra verte a média legjobbjaiból összeál­lított együttest. A labdarúgás hozta a slá­gerniérkőzéseket a Sport­szággyülésen: az Áclcr János házelnök és Fenyvesi Máté hajdani klasszis által irányí­tott kormánypártiak, ha ne­hezen is, de 4—3-as győzel­met arattak az ellenzékiekkel szemben. Ezzel százszázalé­kossá tették a kormánypárti sikert a labdajátékokban. Az est fénypontja a Détá­ri Lajos irányításával amo­lyan örömfocit bemutató öregfiűk-válogatott szereplé­se volt: kitűnően játszottak a hajdani sztárok, simán ver­ték a Parlament csapatát. Kézilabdában is az egykori klasszisok remekeltek: 15-7-re győztek a politiku­sok ellen.