Délmagyarország, 2001. február (91. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-05 / 30. szám

II. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 2001. FEBRUÁR 5. Repült a vasrács a után Kevés volt Szegeden a négygólos előny Amikor Varga Péter (labdával a kezében) előnyből megszerezte csapata hatodik gólját, senki sem hitte, hogy elmarad a szegedi győzelem... (Fotó: Gyenes Kálmán) vízilabda Tabán Trafik Szeged­UTE-Humet 6-6 (2-0, 1-1, 1-0I, 2-5) OB l-es férfimérkőzés az 1-6. helyért. Ujszege­di Sportuszoda, 500 néző. Vezette: Szent­györgyi, Bors. Szeged: TÓTH I. ­VARGA P. 2, Mód, We­szelovszky 1, dr. Török, dr. Szabó, NITSOVITS 3. Csere: Krnács, Kresák, Németh, Éles. Edző: Hor­váth Viktor. Újpest: NEMES - Má­tyás 1, Ambrus 1, Mol­nár P., Makiári 1, Varga Z., VARGA D. 2. Csere: Benczúr, Suti 1, Létay, Kollár, Keszthelyi. Edző: Godova Gábor. Gól - emberelőnyből: 14/3, ill. 10/2. Négyméteresből: -, ill. 3/2. - Szerdán nem ment annyira a csapatnak, most mindenképpen szeretnénk javítani. Nehéz lesz akár­csak egy pontot is itthon tartani, a felsőházban már nincs gyenge ellenfél, csak jó és jobb. De azért re­ménykedem... — mondta a találkozó előtt a szegediek mestere, Horváth Viktor. Kollégája, Godova Gábor sejtelmesen csak annyit kö­zölt, amikor az esélyekről faggattuk, ő bizony ki­egyezne az őszi, alapsza­kaszban lejátszott meccs eredményével. Ez érthető is, hiszen október végén a lilák remek mérkőzésen 6-5-re nyertek. Az előzmé­nyekhez tartozik még, hogy a házigazdák nem a legjobb előjelekkel készültek, ugyanis több kulcsember is lázzal küszködött, még a ta­lálkozó délelőttjén is. Az első öt percben csak méregették egymást a csa­patok, majd másfél percben belül az exújpesti Nitsovits kétszer is kipúposította Ne­Ötödik negyed A találkozón végig remek hangulatot teremtettek a szegedi ultrák. Fanatikusan űzték, hajtották a kedvenceket, egy másodpercre sem engedték őket lazítani. Örültek, hogy remekül pólóztak a fiúk, hogy szenvedett az Újpest. Ennek néhány esetben gúnyos kifejezésekkel élve, hangot is adtak. Azt tet­ték, ami velejárója egy mérkőzésnek, rendezzék azt bárhol a világban. A végén aztán elmaradt a várva­várt hazai siker, s ez sajnos elindított egy folyama­tot. Az újpesti pólósok a kezüket magasba emelve cukkolták, hergelték a közönséget, amelyből néhá­nyan sajnos elveszítették az önuralmukat. Olyat is lehetett látni, amint az egyik szurkoló felkap egy a nézőket a medencétől elválasztó vasrácsot, s a lilák felé hajítja. Szerencsére nem sérült meg senki, de akár tragédiával is végződhetett volna az ötödik ne­gyed... mes kapus hálóját. Ez a li­láknak egyszer sem sike­rült, képtelenek voltak Tóth I. eszén túl járni; a szegedi hálóőrben egy kivételével (Mátyás) minden újpesti kí­sérlet elakadt. Nem úgy Ne­mesben Weszelovszky távoli bombája, 3—1. Forduláskor megnyugtatónak tűnt a há­zigazdák előnye, különö­sebben senkit sem érdekelt a rengeteg kihagyott előny, már csak azért sem, mert a fővárosiak sem tudtak mit kezdeni az emberfórokkal. A harmadik negyedben sem jelentett semmilyen előnyt az előny, mégis nőtt a két csapat közötti különb­ség: Varga P. akcióból szerzett tipikus centertalála­ta után már a negyedik sze­gedi gólnak örülhetett a sát­rat ismét rendesen megtöltő drukkerhad. Amikor pedig a válogatott formában védő Tóth I. Varga D. büntetőjét is hárította, már eufóriáról beszélhettünk. Tomboltak a hazai ultrák, elégedetten skandálták: „Ez Budapest, ez Budapest!". Ugyanez a mondat hagyta el szájukat akkor is, amikor a 20. perc­ben az egykoron a Szeged­ben is szerepelt Molnár Pé­tert Bors játékvezető ütésért cserével végleg kiállította. A záró hét perc elején Makiári egy kicsit ráijesz­tett a hazai szurkolókra, de Nitsovits és Varga P. gyor­san visszahozta az életked­vüket, 6-2. Ekkor öt má­sodperc híján mindössze négy perc volt hátra a meccsből. Ha ekkor valaki a nézőtéren azt merészelte volna mondani, hogy innen még talpra állhat az UTE, az illetőt alighanem „hibás­nak" nézik. Pedig... A já­tékvezetői páros mindent elkövetett annak érdekében, hogy ünneprontóknak titu­lálják őket, úgy, hogy a li­lák fel is zárkóztak 6-5-re. Már csak harmincegy má­sodperc volt hátra a mérkőzésből, amikor a Sze­ged indíthatott támadást. Ha Módék semmi mást nem csinálnak, csak passzolgat­nak, a Szegedé a két pont. Csakhogy a mezőny egyik legrutinosabbja, Krnács „megevett" egy serdülős trükköt: a labdát maga előtt terelgetve felúszás közben nem vette észre, hogy az egyik újpesti lebukva a víz alá felé úszott. A többiek hiába ordítottak, már késő volt, leszerelték. Ekkor 16 másodperc volt vissza, s Godova mester természete­sen azonnal időt kért. Köz­ben az óra egészen nyolc másodpercig vándorolt, amit a vendégek tiltakozá­sára 14 másodpercre vissza­állítottak. Ekkor meg a ha­zaiak reklamáltak, úgy hogy néhány percig állt a meccs. A közjáték nem zökkentette ki lelki nyugal­mából Varga Dánielt; hat másodperccel a végső duda­szó elhangzása előtt felra­gasztotta a labdát a jobb felső sarokba, 6-6... Horváth Viktor: - A sa­ját hibánkból maradt el a győzelem ezen az izgalmas meccsen. Godova Gábor: - A job­ban játszó Szeged ellen sze­rencsével értünk el döntet­lent. Az eddig szeretett és tisztelt szegedi szurkolóse­reg most csalódást okozott. Szélpál László További eredmények: Honvéd-Domino-FTC­Thomas Jeans 8-6, BVSC­Brendon-Vasas-Plaket 6-9. A bajnokság állása 1. Honvéd 15 12 1 2 156- 92 25 2. BVSC 15 11 2 2 150- 99 24 3. Vasas 15 11 - 4 169-115 22 4. FTC 15 8 2 5 151-117 18 5. UTE 15 4 7 4 100- 96 15 6. Szeged 15 6 3 6 108-111 15 • B-Szentes­Mikolctapolcai Kék Hullám 13-5 (1-2, 6-1, 2-1, 4—1) Férfi Magyar Kupa B csoport, 1 .forduló. Szentes, 100 néző. Vezette: Németh F., Lakatos. B-Szenles: BÚS - Zentai 1, Bartha, Matajsz, Czirok, HYC 5, Piti 1. Csere: CSÁ­NYI 3, DR. BERTÓK 2, Puskás 1, Kajtár. Edző: Pásztor Antal. Gól - emberelőnyből: 7/4, ill. 4/1. Négyméte­resből: 3/3, ill -. Nehezen lendült bele az OB l/B-s szentesi gárda, de utána Hyc és a korábban ka­pusposzton játszó Csányi élményszámba menő góljai­val magabiztosan nyert az OB II-esek ellen. Pásztor Antal: - Igaz, hogy a bajnokságra kon­centrálunk, de nem ártana a kupában sem a nagyobb odafigyelés. A csoport másik mér­kőzésén: Kecskemét-Bé­késcsaba 10-7. Kiütéses Volán-vereség jégkorong UTE-Karzol Trans-Tisza Volán Szeged-Jászberény 11-0 (2-0, 4-0, 5-0) OB l-es jégkorong­mérkőzés, Budapest, 100 néző. Vezette: Léber, Lip­csey, Németh. UTE: Szemán - BARÓTI 2, Tolnai 1, Hidasi, Szakács 1 (1), DRAGOMIR 1 (2), Szajbert (1), Bontovics, PALLA 1 (2), Borbás 2, BÚZÁS 1(1), Géczy, Het­ler, Kiss, Szűcs 2, Szabó (1), Krisztu, Csonka. Edző: Pék György. Tisza Volán: Lajkó ­Láng Cs., Láng Z„ Nagy G., Halasi, Bagi, Kovács P., Szabados, Fodor, Szikszai, Kovács Á., Szajka, Csontos, Kalocsa, Bujdosó, Redler. Játékos-edző: Kalocsa László. Kiállítások: 14, ill. 17 perc + végleges Bagi. Eltiltások (Balla, Havrán, Sípos, Láng Cs., Lajkó Zs.) és sérülések miatt (Halmosi, Tőzsér, Egyed) tartalékosan lépett jégre a Tisza Volán Szeged az Újpest ellen. A hazai együttes teljesen be­szorította kapuja elé a ven­dégeket, akik ebben az időszakban csak a védeke­zésre koncentráltak. Az első harmad közepén a volános Bagi (végleges kiállítást ka­pott) csúnyán leterítette az újpesti Hétiért, aki kéztörést szenvedett. A kettős ember­előnyben játszó lilák kö­nyörtelenül kihasználták a létszámfölényüket, kétszer is bevették Lajkó kapuját, 2-0. A második húsz percet a fiatal játékosokból álló fővá­rosiak hatalmas lendülettel kezdték, s az egykor Szege­den játszó Borbás és Búzás találataival 6-0-ra elhúztak. A befejező játékrészben egy­re jobban elfáradtak a Kalo­csa-tanítványok, amelyet az újpestiek gólokkal használ­tak ki. A hajrában teljesen szétesett az OB I sereghajtó­ja, idegekkel is nehezen bír­ták az ütközetet a Tisza-par­tiak, s három perc alatt újabb három gólt kaptak, így a vé­gén súlyos vereséget szen­vedtek, 11-0. Kalocsa László: - Tarta­lékos csapatom ennyire volt képes. S. R. Tornagyőzelem Szabadkán Munkatársunktól A Tisza Volán Szeged 1988-89-ben született gye­rekekből álló jégkorongcsa­pata Szabadkán nemzetközi tornán vett részt. A Tisza­parti fiatalok a csoport­meccsek alatt remekeltek, majd az elődöntőben nagy fölénnyel, 7-2-re verték a Szabadka gárdáját. A döntőben, a szintén jugo­szláv Újvidék várt a Kalo­csa László és Redler Attila által irányított szegedi fiata­lokra. A fináléban hatalmas csata alakult ki a két együt­tes között, s a hosszabbítás utolsó pillanataiban ütött góllal, 3-2-re nyertek a vo­lánosok. A szabadkai torna vég­eredménye: 1. Tisza Volán Szeged (Fleckenstein Sza­bolcs, Szántó Márton, Ko­vács Attila, Szirovicza Ro­land, Varga Dávid, Rózsa­hegyi Adám, Gombos Ta­más, Kovács Zoltán, Lajkó Balázs, Géczy Gergő, Pig­niczky Tamás, Bakó Zsolt, Strifting Attila, Lippai Ba­lázs, Böröczkei Gábor, Csi­nos Csaba, Be ne Aron), 2. Újvidék, 3. Csíkszereda, 4. Szabadka. A viadal gólkirálya a sze­gedi Pigniczki Tamás lett öt találattal. Munkatársunktól NB I B csoportos férfi juni­or kosárlabda-mérkőzésen: Vásárhelyi Kosársuli ­Hospnet Debrecen 117-57 (27-9,26-18,35-13, 29-17) A legjobb vásárhelyi dobók: Szabó (25), Haddad (15/9), Fü­löp (14), Mihalkó (13). Az Nyert a Kosársuli alapszakasz utolsó mérkőzésén könnyedén nyertek a vásárhe­lyi fiatalok, s így nyolc győze­lemmel és nyolc vereséggel zárták a bajnokságnak ezt a szakaszát, ami csoportjukban az ötödik helyezés megszerzé­séhez bizonyult elegendőnek. A korábbi években ugyan előkelőbb pozícióban végzett a Kosársuli, ám nem szabad el­feledni, hogy a jelenlegi csapat játékosai két-három évvel fia­talabbak a junior korhatárnál. sas: 1 pg'fla az energiatakarékossági programból 150millió forint támogatás 3852 melegebb otthon Az otthon melege mindannyiunknak egyaránt fontos. Ez a meleg azonban nem kevés energiába és persze pénzbe kerül - gondoljunk csak közüzemi számláinkra. A Gazdasági Minisztérium lakossági energiatakarékossági programja komoly támogatást nyújt minden magyar állampolgárnak, aki azt nyílászárók cseréje, utólagos hőszigetelés vagy melegvízellátás- és fűtéskorszerűsítés címén igénybe kivánja venni. 2000-ben a minisztérium 150 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatása révén 3852 család korszerűsíthette lakását csökkenthétté közüzemi kiadásait A tavaly indult program Önnek ebben az évben is számos lehetőséget kinél. Pályázatainkat keresse honla­punkon, vagy hívja ingyenes zöld számunkat 06 80 660 560! UN1SZTÉR1UM ért beszélnek