Délmagyarország, 2001. február (91. évfolyam, 27-50. szám)

2001-02-05 / 30. szám

HÉTFŐ, 2001. FEBRUÁR 5. A DÉL SPORTJA III. Erdei Zsolt, aki hazajár Szentesre A sportszerű profi ökölvívás Erdei Zsolt, vagy ahogy egy ország ismeri „Madár", még a harma­dik győztes profi bunyó­meccse után sem heverte ki a sydneyi olimpiai bronzérem keserűségét. A kötelek között ma is sportszerű fiatalember céltudatosan készül a jövőre, de, hogy a szen­tesi menyasszonynak mi­kor mond „igen"-t, még éppúgy nem tudja, mint a következő ellenfelének a nevét. - Amikor legutóbb, ta­valy májusban a szentesi ligeti uszodában talál­koztunk, azt mondta: Sydneyben, kilencven százalékos teljesít­ménnyel, már nem csak önmagának szerezhetne örömet... - emlékeztettem a szentesi autogram-vadá­szok gyűrűjében az ama­tőrként Európa- és világ­bajnok öklözőnket, Erdei Zsoltot az olimpiai bron­zára. - Bizonyos meccseken ez be is jött - nézett fel egy újabb „Madár" aláírás köz­ben Erdei Zsolt. - Sajna, az utolsó meccsemen, az orosz fiú ellen azonban, még a negyven százalékot sem tud­tam hozni... Amíg élek, ben­nem marad ez a hiányérzet. Ezt a fájdalmat legfeljebb csak tompítani lehetne egy megszerzett, majd néhány­szor megvédett profi világ­bajnoki címmel, de feledtet­ni talán még azzal sem le­hetséges. - Azoktól a szentesi pólós barátaitól tudom, akik Münchenig autóztak, hogy önt élőben lássák a harmadik profi mérkő­zésén: „Madár még ama­tőr módon sportszerű..." - Köszönöm, hogy így látták. Szerintem az, hogy valaki a fair-play szellemé­ben él és küzd, az teljesen független attól, milyen stá­tuszban sportol. Az igaz, hogy a profi bokszban több minden megengedett, én nem csak nem tudok, de nem is akarok ezekhez a „szabályokhoz" alkalmaz­kodni. A stílusomban vi­szont elengedhetetlen lesz a változtatás: kevesebb láb­munkával, keményebb és céltudatosabb ütéseket igé­nyel majd tőlem, a biztos ta­lálatra koncentrált öklözés. - Millió szál köti ehhez a városhoz: rokonok, bará­tok, no és a menyasszo­nya. Milyen érzés egy ilyen közegben, a „Haj­rá, Madár!" után díjat átadni? - Ebbe a városba mindig nagy örömmel jövök. Feled­hetetlen élmény volt a sok apró gyerekeknek is gratu­lálni. Látni lehetett az arcu­kon: a sportnak nevelőereje van, s olyan élményeket ad, amit sehol máshol nem kap meg az ember. - Két és fél éve udvarol Szentesre, mikorra terve­zik az esküvőt? - Nagyon szeretjük egy­mást, de ezen még nem gon­dolkodtunk. - Miben változott az élete profi bunyósként? - Elsősorban a kétlaki­ságban. Nagyon sokat kell Németországban töltenünk, s bár ott is vannak barátaink, de Edittel minket minden ideköt, Magyarországra, Szentesre. Bízom benne, hogy nem sokáig lesznek nyelvi nehézségeink, s négy­öt év alatt elérem azokat a sportsikereket, amivel haza­költözve, végleg itthon ma­radhatunk. - Mikor és ki ellen lép legközelebb szorítóba tét­mérkőzésen? - Fogalmam sincs, most a Dennis Mc' Kinney elleni mérkőzés után két hét szü­netet kaptam, s február 12­én kezdem majd ismét az edzéseket. Én úgy gondo­lom, hogy egy március 24-i gála beleférne a hathetes fel­készülésembe - mondta a sokadik autogramot osztó bunyós. - Vajon miként változott a szentesi lány élete Er­dei Zsolt mellett? — for­dultam a türelmesen áll­dogáló menyasszonyhoz. - Társasági emberek let­tünk, de maradtunk boldo­gok - válaszolta mosolyog­va Boros Edit. Révész János Boros Edittel érzelmi, Fülöp Tiborral, a Kontavill Szentesi VK pólósainak edzőjével viszont rokoni szálak kötik össze Erdei Zsoltot. (Fotó: Miskolczi Róbert) II. Zebra Markét-kupa Charlton Gellért diadala kispályás labdarúgás Munkatársunktól Immár második alkalom­mal rendezték meg Röszkén, a helyi sportcsarnokban a Zebra Markét kispályás lab­darúgótornát. A viadalra ti­zenhat csapat adta le a neve­zését. Pénteken és szomba­ton a csoportmeccsek zajlot­tak; különösebb meglepeté­sek nélkül. A tegnapi záró­napon előbb a negyed­döntőkben léptek pályára a csapatok, s ebből a Zebra Markét, a KÉSZ, a címvédő Röszke és a Charlton Gellért Szabadidőközpont harcolta ki a továbbjutást. Az elődöntőben az előbbi két csapat csatájából a Zebra Markét került ki győztesen, 5-4-re. A Charlton Mádi mesterhármasával 3-1-re győzött a helyi megyei I. osztályú gárda ellen, s jutott a fináléba. A bronzmeccsen a Röszke gólfesztivált rende­zett, 9-1-re nyert a KÉSZ el­len. A döntőben Rácz és Vezér sípjelére (a tornán közmeg­elégedésre bíráskodtak a já­tékvezetők) a Charlton Gel­lért Szabadidőközpont (Brunszvik, Horváth, Csor­dás, Nagy V., Dobó, Szegvá­ri, Mádi, Szokol, Kránicz, Buchholcz, Bánfi. Csapatve­zető: Süli Róbert) és a kupa névadó szponzorának a csa­pata, a Zebra Markét (Bagdi, Bubori, Kovács, Zámbori, Tóth, Masa, Szőke, Erményi. Csapatvezető: Wenner Ba­lázs) lépett pályára. A fé­lidőben 2-1-re vezettek Zámboriék, de a második húsz percben Buchholcz ve­zérletével négygólt szereztek a charltonosok, s a végén 5-2-re megnyerték a mérkőzést, s hódították el a díszes serleget A döntőben:. Charlton Gellért Szabadidőköz­pont-Zebra Markét 5-2 (1-2) Gólszerzők: Csordás, Mádi, Buchholcz, Dobó, Nagy V., ill. Kovács, Szőke. A Zebra Market-kupa végeredménye: 1. Charlton Gellért Szabadidőközpont, 2. Zebra Markét, 3. Röszke, 4. KÉSZ. A torna legjobb kapusa: Kopshitz Péter (Röszke), a legjobb játékosa: Kovács Zoltán (Zebra Markét), a vi­adal gókirálya: Mádi Jószef (Charlton Gellért) lett 12 góllal. Készülődés a bajnoki rajtra Hadár Attilára (sapkában) hiába vigyázott sokszor két tótkomlósi védő, a makói csatár betalált a vendégkapuba. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgás Munkatársainktól Nem unatkozhattak a hét végén a labdarúgás kedvelői. Valamennyi régióbeli NB-s együttes pályára lépett, emellett pedig megyei I. és II. osztályú csapatok is ta­lálkoztak. Egyetlen ta­lálkozó, a Deszk-Kis­kundorozsma mérkőzés a szegedi Postás-pálya kímélése miatt elma­radt. Kiskunfélegyházi TK­Csongrádi FC 2-2(1-0) Kiskunfélegyháza, 200 néző. Vezette: Kovács G. Csongrádi FC: Bíró ­Márics, Horváth, Deli, Nagy A. - Kecskeméti, Makszi­mics, Hleba, Farkas T. - Ba­ranov, Balogh. Csere: Nagy Zs. (kapus). Kocsis, Vidako­vics, Török. Szakmai igazga­tó: Sándor István. A fagyott talaj olvadása sok hibát, s csak néhány ele­nyésző gólhelyzetet eredmé­nyezett mindkét oldalon az első félórában. Juhos kiha­gyott büntetője után, a 38. percben Bende szerzett veze­tést a hazaiaknak, 1-0. A második félidő első gól­helyzete Juhos előtt adódott, ám lövését a kifutó Nagy Zs. bravúrosan kiütötte, majd az ellentámadás végén Baranov a jobb alsó sarokba gurított, l-l. Két perccel a hármas sípszó előtt Baranov ugrott ki a lesre játszó félegyházi védők közül, s megszerezte a vezetést. A középkezdés után a félegyháziaknál ezen a talál­kozón kölcsönben szerepelő, csongrádi Gőg pazar indításá­ból Juhos kiegyenlített, 2-2. A Csongrádi FC legköze­lebb szerdán, 17 órától a „me­gyeegyes" Sándorfalva ottho­nában játszik edzőmérkőzést. Makó-Tótkomlós 5-0(4-0) Makó, 100 néző. Vezette: Kurai. Makó: Irsevics - Bagi, Magyar, Papp N., Pataki V. - Gyenes (Görög), Kondacs, Bálint, Martonosi (dr. Széli) - Hadár, Mádi. Edző: Ko­lozsvári János. Gólszerzők: Mádi (2), Martonosi, Pataki, Hadár. A második felkészülési mérkőzését játszó Makó gyorsan 3-0-ás előnyre tett szert. A második játékrész­ben a Maros-parti pálya tala­ja is befolyásolta a csapato­kat a támadásépítésben, és csak Martonosi tudott fe­jesből a hálóba találni. A Makó szerdán 14.30 órától Kiskundorozsmán lép ismét pályára. Baja-Algyő 1-2(1-1) Baja, 50 néző. Vezette: Rácz B. Algyő: Mindák — Adel­hardt, Gábor, Krajczár, Koncz - Angeli, Takács G., Kothencz, Varga - Süli, Brinszky. Csereként ját­szott: Krisztin B., Krisztin T. Edző: Takács Zoltán. Az Algyő gólszerzői: Ta­kács G., Kothencz. A vendégek a 20. perc­ben, Varga beadását kö­vetően, Takács csúsztatott fejesével jutottak vezetés­hez. Az NB Il-es hazaiak a 44. percben, 17 m-es sza­badrúgásból egyenlítettek. A szünetben sokat cserélő Baja ellen az Algyő egyre inkább fölénybe került, és Kothencz révén a győztes találatot is megszerezte, 1-2. FC Szeged­Mórahalom 4-2(1-2) Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Garas. Szeged: Ádok - Geleta, Mórocz, Kiss Z. — Rácz A., Szamosszegi, Csűri, Fábián - Major - Maróti, Dóra. Ját­szott még: Pécsek, Szeles, Gyányi, Miklós Cs. Edző: Lóczi István. Mórahalom: Bubori ­Kovács Z., Horváth A., Sza­bó G., Tóth E. - Zámbori, Szabó Zs., Imre, Püspöki — Masa, Tóth G,.Játszottak még: Eleven (kapus), Pipicz, Nóvé, Huszár, Ábrahám, Hajdú Cs. Játékos-edző: Szabó Zsolt. Gólszerzők: Maróti (2), Rácz A., Szamosszegi. ill. Kovács Z. (1 l-esből), Imre. FC Szeged-Kiszombor 3-2(2-1) Felső Tisza-parti stadion, 100 néző. Vezette: Madácsi. Szeged: Dobó - Babos, Major, Krausz - Rácz A., Szamosszegi, Geleta, Fábi­án - Puskás - Kulacsik, Za­kar. Játszott még: Gál, Pé­csek, Gyányi, Szeles, Mik­lós Cs. Kiszombor: Csehó ­Fancsali, Lehota, Rácz Zs., Rau — Szűcs K., Kránicz, Miklós Z., Papp J. - Szent­mártoni, Horváth L. Ját­szott még: Tóth A. és Ádok (a megsérült Csehót váltotta kölcsönkapusként a hazaiak hálóőre). Gólszerzők: Kulacsik, Lehota (öngól), Zakar, ill. Miklós Z., Fancsali. Az FC Szeged labdarú­gócsapata szombaton és va­sárnap is pályára lépett. A Mórahalom ellen egyből magukhoz ragadták a kez­deményezést a magasabb osztályban futballozó házi­gazdák, de két gyors kontra végén mégis a vendégek szerezték a gólokat. A hátra lévő ötven percben már ki­jött a két együttes közötti erőnléti és tudásbeli különb­ség, s végül szép találatokat szerezve végül fordítottak. Majorék a megyei I. osz­tály listavezetőjét, a Móra­halomhoz hasonlóan szintén az első edzőmeccsét játszó Kiszombort, már a „fű kettőn" fogadták. Az első félidőben sok panaszuk nem lehetett a nézőknek az iram­ra, de hellyel-közzel még a színvonalra sem, annál in­kább a fordulás után. Az FC Szeged február 7­én (szerdán), 15 órakor Kiskőrösön játszik előké­születi mérkőzést, február 10-én (szombaton) délelőtt 10 órakor pedig ismét a Kis­zombort fogadja a Felső Ti­sza-parti stadionban. Kunszentmártoni TE­HFC 5-0 (2-0) Kunszentmárton, 100 néző. Vezette: Szabó. HFC: Tejes - Huszár, Ko­vács G„ Fazekas, Borbás Zs. - Antal, Szrenka, Rárósi, Marczinka - Borbás P., Ko­vács T. Csereként játszott: Kovács Z., Horváth R., Fábi­án, Király. Edző: Himer Ist­ván. A két csapat nagyon kis méretű, fagyos és rossz talajú pályán mérte össze tudását. A meglehetősen tartalékos vásárhelyiek idei első előké­születi mérkőzésükön mint­egy hetven percig teljesen egyenrangú ellenfélnek bizo­nyultak az NB I/B-s gárda otthonában. A Hódmezővá­sárhelyi FC szerdán, 15 órá­tól hazai környezetben, a vá­rosi stadionban fogadja a Kunszentmárton együttesét. MÉH-Szentesi TE­Gádoros 4-3 (2-2) Szentes, 100 néző. Vezet­te: Frenczel. MÉH-Szentesi TE: Szé­nási - Fajkusz, Kocsis, Bo­sánszki Zs. - Kerepeczki, Mészáros F., Kotymán, Na­na, Pálfi - Tar, Katona. Cse­re: Bosánszki M., Berezvai, Mészáros B., Vass Zs. Edző: Verebélyi József. A hazai gólszerzők: Bo­sánszki M, (2), Kotymán, Katona. A szentesiek legközelebb szerdán, 15 órától az NB lil­ás Algyő együttesét fogadják edzőmeccsen a sportköz­pontban. Tápé-Csanytelek 6-2(3-1) Szeged, Postás-pálya, 50 néző. Vezette: Kozma Z. Gólszerzők: Zsikó (2), Kelemen (2), Csonka, Siha, ill. Bessenyei, Gémes. H. Astra-Tiszasziget 2-5 (0-4) Hódmezővásárhely, 50 néző. Gólszerzők: Barna N. (2), ill. Sándor (4), Szirovi-