Délmagyarország, 2000. október (90. évfolyam, 231-255. szám)

2000-10-17 / 244. szám

KEDD, 2000. OKT. 17. SPORT 9 SZDRE: rangadó - győzelemmel Avon világfutás Sándor: nem értem a drukkereink egy részét A CSLC teljesítette a tervet! Sándor István (balról) szerint az a csapat, amelyik három hónap alatt három bravúrt hajt végre, az nem ilyen hozzáállást érdemelne a szurkolóitól. (Fotó: Miskolczi Róbert) reflektor röplabda Munkatársunktól Minor-Kecskeméti RC­Szegedi DRE 2:3 (14, -18,-23, 11,-12) NB l-es női röplabda­mérkőzés. Kecskemét. 300 néző. Vezette: Csizmarik, Bodrogi. Kecskemét: Dunszt, Sándor, Vasadi, Czéh, Mar­tinovics, Ékes. Csere: Va­tai (liberó), Kriegel. Edző: Farkas Mihály. Szegedi DRE: DOBOS, Vakulya, Duba, KOMÁ­ROMI, FODOR, Kiss. Cse­re: Kádár Németh (liberó), Lestár. Edző: Ducsai Géza. A két veretlen összecsa­pásán a kapkodás volt jelle­mező mindkét oldalon. Az első szettben rosszul ját­szottak a szegediek, s en­nek nem is lehetett más Munkatársunktól A hölgyek vették a birto­kukba a harmadik Avon vi­lágfutás alkalmából a Mar­gitszigetet. Az indulók há­rom táv közül választhattak, és a legtöbben, 10 ezer 200­an a 3,6 km-es körnek vág­tak neki. Az ország 205 is­kolájából főleg diákok ér­keztek a fővárosba a legrövi­debb szakasz lefutására, amelyet Dávid Ibolya igaz­ságügy miniszter is teljesí­tett. Munkatársunktól A Makói Sporthorgász Egyesület ma, október 17-én 10 mázsa pontyot telepít a téglagyári tóba. Az egyesü­let vezetősége úgy döntött, hogy emiatt horgászati tilal­kosárlabda Munkatársunktól Tiszaújvárosi KK­Vásárhelyi Kosársuli 97-57 (27-13,15-15,26-13,29-16) NB I B csoportos férfi ko­sárlabda-mérkőzés. Tiszaújvá­ros, 250 néző. Vezette: Pázsit­ka, Szalontai. Kosársuli: Elek (4), Bődi (16/12), Szil Sz. (11/3), Czif­rák (12), Bartucz (2). Csere: Karácsonyi (4), Czibere (6/3), Kováts (2), Csorba (-). Edző: dr. Elek András. Három meghatározó játékos (Tornyos, Bere, Böszörményi) hiányzott a vásárhelyiektől, akiknek így nem sok esélyük lehetett a tavalyi bajnokság egyik élcsapatának otthonában. A vendégek az ötödik percig tartották magukat (14-11), ám az első negyed befejező szaka­eredménye, csakis a vere­ség. Utána feljavultak az SZDRE-szervák, kiismer­hetőbbé váltak a hazai tá­madások és ezt a maga ja­vára fordította a Tisza-parti klub. A negyedik felvonás­ra elfáradt az addig re­meklő Dobos - Ducsai edző le is cserélte a kis pihenő azonban jót tett ne­ki. A hazaiak az utolsó szettben már 13:12-re ve­zettek, amikor az újonc, de rutinos röplabdásokból ver­buválódott SZDRE zsinór­ban három pontot csinált és ezzel megnyerte a ranga­dót. Ducsai Géza: - Ismer­tük a Kecskemét játékstílu­sát, sebezhető pontjait és egész héten arra készül­tünk, hogy ezeket kihasz­náljuk. Ez sikerült, összes­ségében a mi akaratunk ér­vényesült. A 10 km-es futam előtt a nyugdíjasok 2 km-es gyalog­ló számát rendezték, amely­hez közel ötszázan csatla­koztak. A leghosszabb táv­nak 2850-en vágtak neki, és a győzelmet a szombathelyi Kálovics Anikó szerezte meg. A nevezők mindegyike száz forinttal járult hozzá az „Avon a mellrák ellen, a nőkért" program támogatá­sához, így az alapítvány számlája több, mint 1,3 mil­lió forinttal gyarapodott. mat rendel el. A döntés ér­telmében október 17-én, kedden 12 órától október 21­én, szombaton 5 óráig nem szabad horgászni a tavon. Nyitás: október 21., szom­bat, 5 órától. szában már jelentős előnyt sze­reztek a hazaiak. A Tiszaújvá­ros rutinos centerpárosával nem bírtak Bartuczék, bár a második játékrészben úgy tűnt, jelentős mértékben nem nö­vekszik a különbség (42-28). A harmadik és negyedik felvo­násban aztán egyre kevesebb távoli dobás sikerült a Kosár­suli részéről és a harmincne­gyedik percben már negyven pont volt a házigazdák előnye, amelyet a találkozó befejezésé­ig meg is őriztek. Dr. Elek András: - A vere­ség tényét még csak elfogadja az ember, de a különbség ezút­tal is túlzott. A junioroknál: Tiszaújváro­si KK-Vásárhelyi Kosársuli 62-72 (16-20, 19-26, 20-14, 7-12) A legjobb vásárhelyi dobók: Czibere (16/6), Kováts (13), Karácsonyi (10). labdarúgás A Csongrádi LC újabb egy pontja ezúttal a biz­tos bentmaradását je­lentette az NB l/B-s lab­darúgócsapatnak. Sán­dor István szakmai igazgató ezért nem érti azokat a drukkereket, akik elfelejtették, hogy ez a gárda három hó­nap alatt immár a har­madik célt teljesítette maradéktalanul. — A Kunszentmárton el­leni döntetlennel végző­dött mérkőzés után elő­ször reagált a szurkolói megjegyzésekre... - em­lékeztettem a nyilatkoza­tára Sándor Istvánt. - Igen, mert megsajnál­tam a fiúkat! - mondja a va­sárnap óta immár biztos bentmaradó NB I/B-s Csongrádi LC szakmai igaz­tájékozódási futás Munkatársunktól Az SZVSE tájékozódási futói az országos csapatbaj­nokságra való felkészülés je­gyében a hét végén a Bakony­kupán álltak rajthoz. A jól fut­ható erdőkben szép sikereket kézilabda NB l/B Munkatársainktól Az NB l/B-ben szereplő mindkét Csongrád me­gyei női együttes főlényes győzelmet aratott: a B & B Autóker idegenben nyert kilenc, az SZKKSE pedig otthon tíz gól kü­lönbséggel. Túrkevei VSE­Hódmezővásárhelyi B & B Autóker 21-30 (9-16) NB I/B-s női kézilabda­mérkőzés. Túrkeve, 250 néző. Vezette: Kerek, Woh­ner. B & B Autóker: Szabó K. - Szabó M. 3, Asztalos 4 (4), Barna 2, HUBA 4, JANCSA­ROVA 8 (4), Baunok 3. Cse­re: Tóth O. (kapus), Csáki 4, gatója. - Sajnos a szurkolók egy része - s meggyőződé­sem, azok, akik a labdarú­gást előtte csak repülőről lát­ták - elfelejtik, hogy ez a gárda három hónap alatt há­rom bravúrt hajtott végre: bajnokok lettünk az NB III­ban; megnyertük az osztá­lyozót; az NB I/B-s kvalifi­kációs bajnokságban az első öt között fogunk végezni. Nem értem a szurkolóinkat! Azt gondolják, hogy ezek a játékosok robotok?! Nem NB I-ből jött, nagy pénzhez szokott labdarúgók. Kemé­nyen megdolgoztak minden egyes pontért. Egy olyan lel­kes társaság, hogy amit tu­dott, mindent kihozott magá­ból, ezért nem ezt érdemel­ték volna érte. - Nem gondolja, hogy a csapat önmaga okozta a szurkolók egy részének az elfordulását azzal, hogy amint megtudták, hogy a Cegléd vezet Be­értek el a szegediek, ami biz­tató a hét végén kezdődő ob előtt. Eredmények, nó'k, 21: 1. Balogh Piroska, 2. Simon Ág­nes. 20: ..2. Buknicz Tímea. 18: 1. László Dóra, 2. Csányi Kocsis 2, Szrenka, Szőke. Edző: Farkas József. Hétméteresek: 4/4, ill. 8/8. Kiállítások: 4, ill. 6 perc. Az ideges kezdést kö­vetően a vásárhelyiek nyugod­tak meg gyorsabban, főként Jancsarova góljaival, vala­mint a Huba által kiharcolt hetesek értékesítésével növe­kedett a különbség. A vendé­gek nem nyújtottak ugyan ki­magasló teljesítményt, ennek ellenére a szerény képességű hazaiaknak esélyük sem nyílt a felzárkózásra (18. p.: 3-10). A félidő hajrájában valamivel kiegyenlítettebbé vált a küz­delem. A fordulást követően Farkas József sokat cserélt, szinte majdnem mindenkinek játéklehetőséget biztosított. A Túrkeve megpróbálta szoro­sabbá tenni a meccs állását, ám a vendéglátók nem tudták késcsabán, azonnal be­álltak védekezni? - Szerintem nem ezen volt a hangsúly, arról pedig szó nem volt az öltözőben, hogy tartsuk az eredményt, hiszen még egy gólt kértem a fiúktól a szünetben is. In­kább az óriási tét miatt hú­zódott vissza a csapatom, és próbálta tartani az egy pon­tot, ami ebben az esetben nekünk aranyat ért, hiszen a biztos bentmaradást jelen­tette. - Ami viszont újabb két sárga lapba került. - Most azonban nem szö­vegért kaptuk, hanem a har­cosságunkért, ez pedig előttem bocsánatos bűn. Egy olyan mérkőzésen, ahol az ellenfél tét nélkül fociz­hat, a másik pedig óriási ter­het cipel, ez benne van a já­tékban. - Cegléden már a Csongrádot sem nyo­masztja a tét. Lesz-e Adrienn, 3. Valler Krisztina. 16: 1. Szerencsi Ildikó, 2. Ma­darász Anett, 3. Csiszár Adri­enn. 14: ...4. Zsolnai Eszter. 12: 1. Szkiva Anna, ...3. Zsig­mond Tímea, ...5. Gyuris Kitti. Férfiak, 21: ...6. Novai igazán megközelíteni az ellen­felet (56. p.: 20-25). Az utol­só percekben aztán öt vásár­helyi találatra mindössze egyetlen góllal válaszoltak a pályaválasztók, így az autóke­resek újabb magabiztos győzelmet könyvelhettek el. Szeged-Kiskundorozsma KSE­Delfin KC Kecskemét 32-22 (13-11) NB I/B-s női kézilabda­mérkőzés. Dorozsma, Orczy­sportcsarnok, 200 néző. Ve­zette: Horváth, Medovarszki. SZKKSE: Dr. Borosné ­VADÁSZY 3, TAKÁCS 7. LALUSKA 10, Kurucz 5, Do­bó, Horváth 2. Csere: Ko­vácsné (kapus), Lucza 1, Nagy 2, Börcsök, Pusztai, Tóth 1, Vér 1. Edző: Giricz Sándor. Hétméteresek: 0, ill. 4/4. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. szép, közönségszórakoz­tató befejezés a kvalifi­kációs küzdelmek vé­gén? — Mi minden meccsen ezt szerettük volna, de ez nem ilyen egyszerű, hi­szen ez nem edzés. Tu­dom, hogy a néző, aki fi­zet a mérkőzésért, szép focit szeretne látni, de Csongrád labdarúgása ta­lán többet ér egy ilyen nyögvenyelősnek tűnő döntetlennel is, mint szép játékkal, de pontokat hul­lajtva. Még egyszer hang­súlyozom: mi két osztályt ugrottunk, s az egyedüli csapat voltunk ebben a csoportban, amelyik ilyen „előélettel" indult. Révész János • A Csongrádi LC szerdán 15.30 órától a „megjye­egyes" listavezető MEH­Szentesi TE csapatát látja vendégül edzőmérkőzésen. György, 20: 1. Szűcs Gábor, ...4. Nagy Gergő, 18: 1. Bodó Tibor, 2. Sinkó János, ...4. Nyerges Dániel, 16: 1. Fodor József, 12: ...2. Kendrei Zsolt, ...6. Horváth Tamás. 35: ...4. Gera Tibor, 55: 1. dr. Sindely Pál. Edzők: Gera Tibor és Kor­sós Zoltán. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, s ennek köszön­hetően a 6. percben már 5-2­re vezetett. Ezek után kisebb megingás következett és a szerencse is elpártolt a do­rozsmai lányoktól. A Delfin KC átvette a játék irányítását és a vezetést is, 22. perc: 7-8. A szünetig a Giricz-tanítvá­nyok rendezték soraikat és Laluska találatainak köszön­hetően előnnyel vonulhattak a pihenőre. A második fél­időben ott folytatta az SZKKSE, ahol az első har­minc perc zárásakor abba­hagyta: Takács három és La­luska négy góljára nem érke­zett válasz, 37. perc: 20-11. A nagy különbségű győzelem is teljesen megérdemelt volt a Kecskemét ellen. Ifjúságiak: Szeged KKSE­DelfinKC 33-26 (15-19) SZVPS: öt pont Munkatársunktól Az országos I. osztályú utánpótlás vízilabda-bajnok­ság legutóbbi fordulójában a Szegedi Vízipóló Suli kor­osztályos csapatai két győzelmet és egy döntetlent értek el a Honvéd-Domino együttesei ellen. Eredmények, gyermek: SZVPS-Honvéd 16-7. A szegediek góljait Vincze Zs. (6), Barna M. (4), Szabó Z. (2), Szőcs P. (2) és Donauer (2) szerezte; edző: Lakó Gá­bor. Serdülők: SZVPS-Hon­véd 15-12. Gólszerzők: Hor­váth Á. (7), Szaniszló (4), Veszprémi (2), Sándor, Ko­vács; edző: Éles Vilmos. If­júságiak: SZVPS-Honvéd 11-11. A hazaiak találatait Éles (8), Kerekes (2), vala­mint Fülöp dobta; edző: Éles Vilmos. A Tisza-partiak legköze­lebb szerdán szállnak me­dencébe: az újszegeói Spor­tuszodában az ifjúságiak 16.30-kor, a serdülők 17.30­kor, míg a gyermekek 18.30­kor kezdenek a KSI ellen. Vereség az MK-ban Munkatársunktól HLKK-Mezőberény 44-87 (20-20,10-23, 4-21,10-23) Magyar Kupa női kosár­labda-mérkőzés. HLKK: Mucsi (9), Szögi (2), Sztancsik (2), GAZSÓ (19), Czuprák (4). Csere: Bónus (2), Török (6), Földe ­si (-), Pintér (-), Szabó (-). Edző: Mucsi Tamás. A HLKK erre a mérkőzésre gyakorlatilag a fiatal és tehetséges játéko­sokból álló kadet csapattal állt ki, ráadásul a házigazdák közül sérülés miatt hiányzott a serdülő-válogatott tagja, Vincze Viktória is. A hazai­ak ennek ellenére az első ne­gyedben még jól tartották magukat, ám a rutinosabb Mezőbérény fokozatosan növelve előnyét, könnyedén nyert. Csomorkány­kupa Munkatársunktól A napokban immár ti­zennyolcadik alkalommal rendezték meg a Csomor­kány-kupa tőrvívóversenyt. A vásárhelyi József Attila Általános Iskola tornatermé­ben ezúttal tíz egyesület, nyolcvanhét újonc korosz­tályhoz tartozó sportolója mérte össze tudását. A két­napos erőpróba során előbb a fiúk léptek pástra. A vásár­helyi indulók közül a Cso­morkány SE ifjú tehetsége, Gömöri Attila a 9. helyen végzett. A legjobban az MTK vívói szerepeltek, hi­szen a győztes Kacsó Már­ton, a második helyezett Kö­vi Dániel és a harmadik Szé­ki Bence is a fővárosi klub tagja. A lányoknál sajnos nem szerepelt vásárhelyi. Az első helyen végül Zsári Noé­mi (Vasas) végzett, me­gelőzve Csillag Andreát (Csepel), valamint Szita Nó­rát (BVSC). Két gól DM/DV-információ Labdarúgó NB I, A cso­port, 12. forduló: Ferencváros-Nyíregyháza 2-0 (1-0) Üllői út, 3000 néző, V: Makai. Gólszerzők: Hor­váth P. (9., 1 l-esből), Kon­dora (56., öngól). Totónyeremények Budapest (MTI) A Szerencsejáték Rt. közlése szerint a 41. heti totónyeremények a követ­kezők. 13 plusz egy és 13 találatos szelvény nem volt. 12 találatos szelvény 21 volt, nyereményük egyenként 114 ezer 691 fo­rint. A 11 találatos szelvé­nyekre 8192, a 10 találato­sokra 1338 forintot fizet­nek. A góltotóban 6 és 5 talá­latos szelvény nem volt. 4 találatos szelvény 6 volt, nyereményük egyenként 11 ezer 219 forint. Mától horgászati tilalom Makón Ismét súlyos vereség Közte kilenc és tíz... Bakony-kupa