Délmagyarország, 1999. október (89. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-18 / 243. szám

HÉTFŐ, 1999. OKT. 18. ADÉL SPORTJA III. klRPLUS Fradi: már az Üllői úton sem megy... Gól ellen beoltva labdarúgó PNB Munkatársunktól A labdarúgó PNB 9. fordulója négynaposra sikeredett. Pénteken a Kispest diós­győri segítséggel (Frunza: öngól) verte a Borsod me­gyei együttest. Szombaton valami gólellenes front sö­pörhetett végig a magyar pályákon, mert hat csapat egyáltalán nem talált be a hálóba, az eredményesek is maximum kétszer mattolták a szinte munkanélküliségre kárhoztatott kapusokat. A hazai gárdák közül csak a Szeged LC tudott nyerni, otthon szenvedett verséget a Vasas, a Fradi és a Haladás is. A vasárnapi újoncranga­dóval együtt nyolc mérkő­zésen összesen 10 (!) gól született. Még hétfőre (19 óra) is maradt egy összecsapás, az Újpest siófoki vendégjáté­ka. Eredmények:­Kispest-Diósgyőr 2-0(2-0) Budapest, Bozsik-stadion, 2000 néző. Vezette: Puhl. Gólszerzők: Hungler, Frunza (öngól). Ferencváros-Debrecen 0-1 (0-0) Budapest, Üllői út, 4000 néző. Vezette: Juhos. Gólszerző: Szatmári. Gázszer FC-Vác 0-0 Székesfehérvár, 1000 né­ző. Vezette: Sóthy. Vasas-MTK 1-2 (l-l) Budapest, Fáy utca, 6000 néző. Vezette: Ábrahám. Gólszerzők: Sowunmi, ill. Halmai, Preisinger. Győri ETO-Zalaegerszeg 0-0 Győr, 6000 néző. Vezette: Cserna. Haladás-Dunaferr 0-1 (0-0) Szombathely, 3000 néző. Vezette: Hanacsek. Gólszerző: Bodor (öngól). Nagykanizsa-Tatabánya 0-0 Nagykanizsa, 4000 néző. Vezette: Bede. A Siófok-Újpest találko­zót ma, 19 órától rendezik, a meccset a Duna Tv élőben közvetíti. A bajnokság állása 1. Gázszer • 6 2 I 15-11 28 2. Dunaferr 9 3 3 1 24- 9 18 3. Vasas 9 t ­3 15- 9 18 4.MTK t S 2 1 16- 7 17 5. Debrecen 9 5 2 2 12- 9 17 6. Győr 9 3 4 2 13- 6 13 7. Tatabánya 9 3 4 2 11-12 13 8.ZTE 9 3 3 3 12- 4 12 9. Ferencváros 9 3 1 4 11- 8 11 18. Újpest 7 3 2 2 13-12 11 11. Kispest-Honvéd 9 3 2 4 11-12 U 12. Nagykanizsa 9 2 5 2 18-11 11 13. Nyíregyháza 9 J 2 4 18-15 11 14. Diósgyőr 9 1 3 4 18-14 9 15. Szeged 9 2 2 s 8-22 8 16. Haladás 9 J 1 í 9-18 7 17. Vác 9 1 2 6 9-19 5 18. Siófok t t 1 6 3-14 1 A Siófoktól három büntetőpont levonva. | repülőjegy-iroda lIrhán, a százados Aki nem követte figyelemmel Urbán Flórián játékospá­lyafutását, nem érti, vajon miért csak most, a Nyíregyháza elleni meccsen ünnepelte 100. élvonalbeli mérkőzését a har­mincegy éves, 31-szeres válogatott? A magyarázat egyszerű: a kitűnő futballista a '90-es évek elejétől kezdve, hat idényen át, Belgiumban rúgta a labdát (plusz 160 találkozó!). Bár ő tagadta, de a meccs előtt látszott rajta, hogy a jubileum miatt kissé feszült, ideges. Arra a kérdésre, hogy milyen ajándék­nak örülne a legjobban, a következőt válaszolta: „Természe­tesen jól esne valamiféle megemlékezés, de igazából a Nyíregyháza legyőzése tenne boldoggá." Később kiderült, Urbán kétszer is örvendezhetett: a klub nem feledkezett el a legújabb „századosáról", a Szeged LC pedig mindhárom pontot otthon tartotta. Az ünnepelt örö­mébe azonban üröm is vegyült; az utolsó percben sárga lap­pal büntette a játékvezető, s mivel ez már a harmadik volt neki, sajnos nem lehet ott a soron következő, diósgyőri mér­kőzésen... Meszes Márk személyszállító ANDROMÉDA albérletközvetítő CONTEXT szőnyeg­es lakástextilbolt Remek hajrá - szegedi győzelem! Lele Ákos 12 találatával Országos műfüves bajnok a focisuli Nagylaki Kálmán klubelnök ajándékokkal köszöntötte a századik élvonalbeli mérkőzését játszó Urbán Flóriánt. (Fotó: Nagy László) A szegedi utánpótlás labdarúgás sikerszériá­ja fűződik a Tisza Vo­lán-MÉH Focisuli 1988­as születésű évfolyamá­hoz. A Tóth-Gusz­tos-Alexa edzőtrió által fölkészített társaság a hét végén veretlenül nyerte meg a hónapok óta tartó, országos mű­füves focitorna orszá­gos döntőjét. A Focizz velünk elneve­zésű road-show - melynek keretében 11 éves srácok és felnőtt labdarúgók küzdöt­tek egymással négy hóna­pon át - tucatnyi selejtező forduló után a múlt hét vé­gén ért el a csúcspontra a budapesti Műjégpályán. Mint szombaton már hírül adtuk, a szegedi focisuli az országos döntőben is hozta a formáját, a 88-as születésű fiúk (Legénszki, Dlusztus A., Tandari, Lele, Ádám, Kovács D„ Dargó, Solymos, Gonda, Vastag, Mihalkó, edzők: Dr. Tóth János, Gusztos Gábor és Alexa Szabolcs) veretlenül nyertek a rangos mezőnyben. A kiírás szerint az orszá­gos döntőbe jutáshoz ele­gendő lett volna egyetlen selejtezőn a dobogón vé­gezni, ám a fiúk ezt több­szörösen túlteljesítették. A sikeres sorozat még augusz­tusban Szegeden kezdődött, ahol veretlenül - a döntő­ben a Szendrei József, volt válogatott kapus által támo­gatott Kecskeméti UFC-t legyőzve - végeztek az első helyen. Ezután a százha­lombattai és a székesfehér­vári tornákon is részt vettek a műfű jobb megismerése céljából, s ha már benevez­tek, ezeket a tornákat is megnyerték - természete­sen veretlenül. A fővárosi 24 csapatos döntő csoportmeccsein to­vább folytatódott a siker­széria. A Komló ellen Lele Ákos góljaival nyertek 2-0­ra, majd Lele (3) és Mihal­kó találataival 4-2-re gyűr­ték le a Siófokot. A miskolc elleni 5-0 - gólszerző: Lele (2), Tandari (2), Vastag ­után a Kiskőrös négyet ka­pott nulla ellenében. Ezen a találkozón Tandari és Mi­halkó, osztozott a találato­kon. A legjobb nyolc közé a Gödöllő elleni 8-0-ás győ­zelemmel masírozott be a csapat Lele (3), Vastag (2), Dargó, Mihalkó és Solymos találataival. A négy között találkoztak az ország egyik legjobb csapatával, a Vas megyei válogatottnak te­kinthető szombathelyi-sár­vári Lurkó FC-vel. A 0-0­ás döntetlen után nagy iz­galmak közepette végezték el a büntetőket, melyek so­rán Mihalkó és a tornát sé­rülten végigküzdő, hátvéd­poszton bevetett Dlusztus A. találatával a szegediek jutottak a négy közé. A döntőbe jutásért a győ­ri Rába ETO kitűnő gárdá­ját 2-0-ra verték a voláno­sok Lele és Mihalkó talála­tával. A döntőben megis­métlődött a szegedi selejte­ző fináléja, ám most nem kellett büntetőkre várni: a Tisza Volán-MÉH Focisuli csapata a gólgyáros Lele Ákos találatával megnyerte az országos tornát. A szegedi srácok játéká­ról (26-2-es gólkülönbség a döntőn!) és az edzők mun­kájáról elismerően nyilatko­zott Both József, Bicskei Bertalan és a kecskemétiek­re is büszke új MLSZ-el­nök, dr. Bozóky Imre. Süli Róbert Deutsch Tamás sportminiszter gratulál Dlusztus András csapatkapitánynak. Mögötte a torna hősei: Lele Ákos és a kapuban remeklő Legénszki István. (DM/DV-fotó) labdarúgó PNB Szeged LC­Nyíregyháza 2-1 (O-O) Szeged, Felső Tisza­parti stadion, 4000 néző. Vezette: Szabó J. (Kispál, Radvánszky). SZEGED: N. MARKO­VICS 6 - HERCZKU 5, UR­BÁN 6,5, BASICS 5,5, MIKLER 5,5 - POPOVICS 5,5, NAGYPÁL 6, TUR­JÁN 5,5, UDVARI 6 - KE­NESEI 7, BENCZE 5. EDZŐ: UNKA JÓZSEF. Nyíregyháza: Celeszki - Szatke, Acs, Nagy S., Göncz - Túróczi, Szabó A., Dican, Karkusz - Bá­rányi, Nóvák. Edző: Öze Tibor. Csere: Nóvák helyett Csernijenko a 37., Ben­cze helyett KURUCSAI (-) a 61., Túróczi helyett Kondora a 74., Nagypál helyett NÉMETH (-) a 77., Dican helyett Szécsi a 81. percben. Gólszerzők: Csernijen­ko az 59., Kenesei a 69., Udvari a 78. percben. Sárga lap: Turján a 39., Szabó A. a 90., Ur­bán a 92. percben. Szögletarány: 7:4 (3:2). A mindkét csapat számára sorsdöntő kilencven perc előtt a hazai gárda szakveze­tője, Linka József arról be­szélt, hogy fontos lenne meg­szerezni a három pontot, de a sikerben csak reménykedni tud, mivel a nagy jövés-me­néstől eleve toldozott-foldo­zott együttesénél fizikálisan elég nagy a lemaradás. Kol­légája, Őze Tibor tartott a meccstől, mondván: „Nem tudni mire képes a jelenlegi Szeged, ezért látatlanban a döntetlennel is kiegyeznék." A huszonöt esztendős Tur­ján György élete első élvo­nalbeli találkozójára készülő­dött: - Minden vágyam, hogy győztes meccsen debütáljak. Különösképp nem izgulok, egészséges drukk van ben­nem - mondta két nyújtógya­korlat között. Az öltözőfolyosón találtuk Faragó Istvánt, a csapat sé­rült gólfelelősét is, aki jó hír­rel szolgált: „Hétfőn végre elkezdem az edzéseket! Igaz, még nem a többiekkel, hanem külön gyakorlok, de ha arra gondolok, hogy nem is oly rég, még a kórházi ágyat nyomtam, már ez is óriási lé­pésnek számít." 20. perc: Szatke 23 m-ről vette célba a kaput, az erősen meglőtt labda kiperdült N. Markovics kezéből, de aztán rávetődve magához ölelte, a berobbanó Baranyit megelőz­ve. 30. perc: Nagypál gondolt egy merészet. 30 m-ről várat­lanul kapura szúrta a labdát, a vendégek macedón idegen­légiósa, Celeszki a levegőben úszva, mint a legyet, úgy kapta el a labdát. 52. perc: Nagypál, Hercz­ku, Urbán volt a labda útja. az ünnepelt 28 m-ről megcé­lozta a kapu bal alsó sarkát, a jól eltalált labda arra felé is tartott, de Celeszki nagy ve­tődés után ezúttal is odaért, s hárított. 59. perc: Váratlanul meg­szerezte a vezetést a Nyír­egyháza. Bárányi jobbról ívelt középre, már-már úgy tűnt, hogy ebből az akcióból sem lesz semmi, de Szabó A. egy látványos csellel elhúzott Herczku mellett, az alapvo­nal közeléből középre adott, s a berobbanó Csernijenko, megelőzve Turjánt, 5 m-ről a kapu jobb alsó sarkába helye­zett, 0-1. 69. perc: Nagypál látvá­nyos szólót vágott ki, mely­nek végén az akciót elkísérő Urbánhoz passzolt, akit 17 m-re a kapuval szemben buk­tattak. A szabadrúgást Kene­sei élesen a bal alsó sarokba küldte, l-l. (Kenesei Zol­tán: „Az edzéseken rengete­get gyakorlom a szabadrúgá­sokat, épp itt volt már az ide­je, hogy egy ilyen bejöjjön. Amikor a labda elhagyta a lábamat, már éreztem, hogy gól lesz. Ebben a bajnokság­ban ez volt az első talála­tom. ") 78. perc: Elszabadult a pokol a stadionban! Turján tolta Popovics elé a labdát, aki a 16-oson belülről maga­san a kapu elé küldte azt. Úgy nézett ki. hogy a játék­szer mindenki fölött átszáll, azonban Urbán még az alap­vonal előtt visszafejelte az ötös vonalán álló Udvari elé, aki ballal a kapu közepébe helyezett, 2-1. (Udvari Sza­bolcs: ,.Madarat lehetne fo­gatni velem! Hihetetlen, hogy győztes gólt szereztem! Vég­telenül boldog vagyok.") 87. perc: A gólszerző majdnem duplázott: Kenesei jobboldali szabadrúgását 10 m-ről csak pár centivel fejel­te a jobb felső sarok mellé. 90. perc: Ezúttal is Kene­sei csavarta jobbról a kapu elé a labdát, a berobbanó Kurucsai (élete első élvonal­beli meccsét játszotta) meg­előzve a védőjét, a bal sarok mellé perdített. A számtalan bajjal küzdő Szeged LC rögtön a találko­zó elején magához ragadta a kezdeményezést, de a lassan, sok technikai hibával szőtt akciók kevés veszélyt jelen­tettek a vendégek kapujára. A nyíregyháziak láthatóan a döntetlen megszerzésére rendezkedtek be, csak né­hány gyors kontra jelezte, hogy azért ők is mutatnak némi hajlandóságot a gól­szerzésre. A fordulás után bátrabb Nyíregyháza futott ki a zöld gyepre, a mezőnyfölényüket a csereként beállt Csernijen­ko váltotta gólra. Ekkor nem valószínű, hogy akadt akár egyetlen ember is a stadion­ban, aki hitt volna abban, hogy a kék-fehér-feketék megfordítják az eredményt. Szerencsére a Linka-tanítvá­nyok másképp gondolkod­tak. Varázsütésre, szinte egyik pillanatra a másikra elkezdtek úgy futballozni, ahogy egy PNB-s csapat já­tékosaitól méltán elvárható. A közönség hathatós támo­gatásától kísérve, nem is ma­radt el az eredmény: Kenesei és Urbán vezetésével egy csodálatos hajrát kivágva, a sírból visszahozva a meccset, a Zalaegerszeg le­győzése után immár a máso­dik hazai - megérdemelt ­sikerüknek örülhettek. Linka József: - A muta­tott teljesítmény és a helyze­tek alapján megérdemelten nyertünk ezen a számunkra létfontosságú mérkőzésen. Őze Tibor: - A vezeté­sünk után érthetetlen módon visszahúzódtunk a saját ka­punk elé. aminek törvénysze­rű következménye volt a Sze­ged feltámadása. Nagy lehe­tőséget szalasztottunk el... Szélpál László A juniorok mérkőzésén: Szeged LC-Nyfregyháza 1-2 ((M)) Szeged: Szűcs (Köteles) - Horváth, Mórocz, Krausz - Rácz (Bóka), Gyányi, Makra, Kerekes. Miklós Cs. (Puskás) - Szekeres, Szeles (Kiss). Edző: Lóczi István. A hazaiak gólját Szekeres szerezte. A szegediek közül Gyányi, Makra és Mórocz produkált átlagon felülit.