Délmagyarország, 1999. október (89. évfolyam, 229-253. szám)

1999-10-18 / 243. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1999. OKT. 18. A Vásárhely a Csongrád nyomában labdarúgó NB III A labdarúgó NB III hétvégi fordulójának megyei rangadóján a Hódmezővásárhely az első félidőben nyújtott jó teljesítményével legyőz­te riválisát, az Algyő együttesét. A Csongrád tovább menetel, Lap­sánszkiék ezúttal Hajó­son nyertek 3-1-re. A Makó is diadalmasko­dott: Kolozsvári János tanítványai hazai pá­lyán verték a mindenki­re veszélyes békéscsa­bai Jaminát. Hódmezővásárhelyi FC­Algyő 2-1 (2-0) Hódmezővásárhely, váro­si stadion, 400 néző. Vezet­te: Wittman. HFC: Kovács K. - Ka­zán, Erdei. Borbás Zs. - Fa­zekas (Antal), Szrenka, Cse­hi, Kovács T., Molnár Z. ­Varga Róbert, Pálinkó (Bor­bás P.). Edző: Himer István. Algyő: Kadnár - Jójárt, Kothencz, Krajczár, Adel­hardt - Angeli (Koncz), Szi­rovicza, Tóth A. (Szélpál), Varga Roland - Tóth Á. (Krisztin), Dóra. Játékos­edző: Takács Zoltán. Gólszerzők: Kovács T., Pálinkó, ill. Krisztin. A vásárhelyiek nagy len­dülettel kezdtek, az első támadásukat követően gólt szerezhettek volna, ám a ka­pufa ekkor még segített az algyőieknek. A 4. percben ritkán látható találattal jutott előnyhöz a hazai csapat: Ko­vács T. szögletét követően Kadnár csak beljebb tudta segíteni a labdát. A vendé­gek sokáig megilletődötten fociztak, s a hazaiak könnye­dén növelhették volna a kü­lönbséget. Különösen Csehi félfordulatból, kapásból lea­dott lövése jelentett komoly veszélyt, ám a játékszer a felső lécet érintve az alapvo­nalon túlra került. A félidő közepe táján kezdett magá­hoz térni az Algyő, Dórának - aki egyszer a kapufát is te­libe találta - több ígéretes le­hetősége adódott, ám végül ezek közül egyet sem tudott értékesíteni. A szünet előtt nem sokkal Pálinkó egy szép összjátékot követően a rövid felső sarokba bombázott, így az első félidő után a HFC nyugodtan vonulhatott az öl­tözőbe. A fordulást követően hatalmasat esett a meccs színvonala. Egyedül Dóra és Borbás Zs. kemény, de sportszerű párharca jelentett érdekes színfoltot, a többi pályán lévő játékos nem so­kat tett az eredmény változá­sa érdekében. Sok hiba, ren­geteg pontatlanság és elvét­ve egy-két helyzet jellemez­te mindkét együttes produk­A Hódmezővásárhely első góljánál Kadnár (22-es mezben), az algyői kapus hiába nyújtózkodott, Kovács Tibor szöglete utat talált a hálóba. (Fotó: Tésik Attila) cióját. Már mindenki el­könyvelte a HFC kétgólos győzelmét, amikor a vendé­gek Szélpál és Krisztin ak­cióját követően, az utóbbi révén szépíteni tudtak. Ennél többre azonban már nem maradt ideje Konthenczék­nak. Összességében a pálya­választók győzelme megér­demeltnek mondható, hiszen viszonylag jól kihasználták az algyői védelem megingá­sait. ' Himer István: - Nyögve­nyelős, mégis biztos győ­zelmet arattunk a megyei rangadón. Takács Zoltán: - Igazsá­gos eredmény született, de talán többre is képesek le­hettünk volna. Jók: Borbás Zs., ill. Dó­ra. Ifjúságiak: HFC-Algyő 5-1 K. T. Hajós­Csongrádi ESSE 1-3(1-1) Hajós, 350 néző. Vezette: Sebestyén. Hajós: Tomik - Pencz, Fuszenecker (Pintér), Rácz, Huber - Pesti, Pechtinger, Hangya, Nagy - Tamási, Gombkötő (Hirth). Edző: Barákovics István. Csongrád: Sós - Karsai (Jernei), Trninics, Tóth-Ko­vács, Pálft - Barna, Babos, Koncz, Kulacsik (Szarvas) ­Lapsánszki (Tóth Gy.), Fó­rizs. Edző: Szergej Kuznye­cov. Gólszerzők: Tamási (11­esből), ill• Lapsánszki, Koncz, Fórizs. A 13. percben Lapsánszki remek ütemben lépett ki a lestaktikát alkalmazó hazai védők közül, és megszerezte a vezetést a bajnokság éllo­vasának. Néhány perc múlva Babos rántotta le a hazaiak támadóját, s a megítélt jogos büntetővel kiegyenlítettek a hajósiak. Fordulás után az elszán­tan küzdő újoncok ellen a CSÉSSE - Koncz védhetet­len szabadrúgásával - csak a 82. percben jutott ismét ve­zetéshez. A végeredményt a 85. percben Fórizs állította be, aki Barna kitűnő beadá­sát közelről vágta a hálóba. Szergej Kuznyecov: ­Önmagunknak tettük izgal­massá a meccset. Jók: Hangya, ill. Trni­nics. Ifjúságiak: Hajós-Csong­rádi ÉS SE 0-8 R. J. Makó FC­Jamina FC 1-0 (1-0) Makó, 700 néző, vezette: Szoboszlai Makó: Ménesi - Kon­dacs, Dálnaki, Papp (Kru­csó), Magyar - Sümeghy, Ferenczy (Pataki), Tóth Cs„ Kis - Bálint, Szűcs. Edző: Kolozsvári János. Janiina: Molnár - Szar­vas, Mázán (Pájer), Gubucz, Iványi - Szeverényi (Mir­cea). Oláh, Balogh, Csulik ­Horváth, Szelei (Lakatos). Edző: Szarvas András. Gólszerző: Kondacs Ha a hazaiak megfogad­ták volna azt régi focista mondást, amely szerint egy szöglet egy fél gólt ér, akkor már az első játékrészben ki­ütötték volna a békéscsabai Jaminát. Ezzel szemben a már-már nyomasztó makói mezőnyfölény közel 45 per­cig meddőnek bizonyult. Ek­kor azonban egy röviden ki­fejelt labdát Kondacs 18 mé­terről a léc alá bombázott, egy percre rá pedig Bálint szabadrúgása csattant a felső kapufán. A fordulás után annyiban változott a játék képe, hogy a Makó legalább négy tiszta gólhelyzetet hagyott kihasz­nálatlanul, ám tehette, mivel a vendégek támadójátéka nélkülözött minden elképze­lést. A Maros-partiaknak na­gyobb különbséggel „illett volna" legyőzni a szerény játékerőt képviselő Jamina gárdáját. Kolozsvári János: - Sa­ját dolgunkat keserítettük meg azzal, hogy ennyi gól­helyzetet kihagytunk. Jók: Bálint, Kondacs, Magyar, illetve Molnár, Ivá­nyi. Ifjúságiak: Makó FC-Ja­mina FC 1-2 R. B. A forduló további ered­ményei: Martfű-Gyoma 3-3, Szajol-Mélykút 3-1, Békés-Battonya 3-0, Ör­kény-Dömsöd 4-2, Kerek­egyháza-Kisújszállás 1-2. A bajnokság állása 1. Csongrádi ÉSSE 11 10 2. HFC 3. Békés 4. Szajol 5. Makó 6. Örkény 7. Dnmsöd 8. Jamina 9. Algy« 10. Marttá 11. Mélykút 12. Kisújszállás 13. Hajós 14. Kerekegyháza 11 15. Gyoma 11 11 16. Battonva II 38-5 31 24-6 25 25-8 24 26-14 22 26-15 20 26-17 18 25-20 18 13-14 15 20-27 14 22-19 13 19-25 13 13-13 12 12-24 12 1 8 13-41 7 3 7 12-34 5 1 10 3-35 1 A következő forduló pá­rosítása, október 23., 14.30 óra: Martfű-Kerekegyháza, Gyoma-Hajós, Jamina-Ör­kény, Algyő-Békés, Batto­nya-Kisújszállás. Október 24., 13.30 (óraállítás!): Csongrád-Szajol, Mély­kút-Makó, Dömsöd-HFC. Totóeredményele Budapest (MTI) A totó 41. heti szelvényén szereplő mérkőzések ered­menyei: 1. Hamburg-Freiburg 2-0 1 2. Bayern München-Hertha BSC 3-1 1 3. Bremen-1860 München 1-3 2 4. Duishiirg-Kaiserslautern 2-2 X 5. Rostock-Frankfurt 3-1 1 6. VfB Stuttgart-Schalke 04 0-2 2 7. llnterhaching-Wolfsburg l-l X 8. Fiorentina-Parma 0-2 2 9. Udinese-Lazio 0-3 2 10. Roma-Juventus 0-1 2 11. Venezia-Internazionale 1-0 1 12.1'iacenza-Bologna 0-0 X 13. Verona-Perugia 2-0 1 pluszmérkőzés: 14. Middlesbrough-West Ham 2-0 1 Halad az Autóker kézilabda Munkatársunktól Szentesi VSC­Hódmezővásárhelyi B&B Autóker 19-31 (7-14) Női Magyar Kupa-mér­kőzés. Szentes, 100 néző. Vezette: Major, Hegyesi. Szentes: BÖSZÖRMÉ­NYI - Palástiné 2, Sipos M. 4, VEREBÉLYINÉ 7, Ku­rusta 4, Kovács, Demeter. Csere: Mészáros, Kocsis, Fehér 1, Nagy 1, Gu­lyás, Herold. Edző: Dobos László. B&B Autóker: SZABÓ K. - Káli 4, Ábrahám 1, CSÁKI 6, Huba 4, Sütő 1, Kánya 3. Csere: Tóth O. (kapus), Bodó 3, Juhász­Nagy 1, Bánfi 1, Veszeli 2, BARNA 5. Edző: dr. Boros Gyevi László. Hétméteres: 3/1, ill. 4/4. Kiállítás: 2, ill. 4 perc. A vásárhelyiek könnyed győzelemmel jutottak to­vább a Magyar Kupa követ­kező fordulójába. o Megújuló betét PostaBank új futamidővel! és Takarékpénztár Rt. havonta is hasznos! Haszon megállás nélkül! Az eddigi 1 hónapos, 3 hónapos és 1 éves fu tamidők mellett, kiemel' kedően magas kamat­tal már 6 hónapra is lekötheti pénzét Ha a fél év letelte után nem kívánja vissza váltani betétjét, a le kötési idő automati kusan további 6 hónap­pal meghosszabbodik még 5 alkalommal Hatszor 6 lekötésben töltött hónap után a betét lekötési tovább már nem hosz szabbítható meg. A betét a lekötési időn belül fix kamatozású. Váltható 50 ezer, 100 ezer, 200 ezer, 500 ezer, 1 millió és 2 millió fo­rintos címletben a Posta­bank fiókjaiban, kiren­deltségein és valamennyi postán. Igénye szerint választHAT! Követjük az igényeit! Új PostaBank fiók az Ön közelében: 6726 5zeged, Fő fasor 16-20. Tel.: 62/432-195