Délmagyarország, 1998. október (88. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-19 / 245. szám

HÉTFŐ, 1998. OKT. 19. A DÉL SPORTJA III. Botlott a Szentmihály labdarúgó nagyi II. a. • Tudósítóinktól Az aranycsatában a Tiszasziget és a Gi­lax-Szentmihály vetélke­dik, előbbi magabiztos győzelmet aratott, utóbbi Balástyán botlott. A hét­végi fordulóban a dön­tetlent „nem ismerték" az együttesek és négy hazai siker mellett, öt vendéggyőzelem szüle­tett. Szikáncs-Maros D.­Deszk 1-0 (0-0) Szikáncs, 150 néző. Ve­zette: Sípos. Szikáncs: Korom - Orgo­vány, Bartyik, Benkő, Kol­tay, Bíró (Gulyás), Sulyok, Hornyák (Oláh), Széli, Csá­vás (Telek), Bánfi. Edző: Csernus István. Maros Dömper-Deszk: Szabó - Dobó, Szalai, Orvos (Futó), Ormai, Makra, Pördi, Fábián, Valkai, Dékány Cs., Dékány P. (Marjanucz). Edzó: Fábián László. Nagy iramú mérkőzésen a hazai csapat volt az eredmé­nyesebb. Gólszerző: Csávás. Jók: Bartyik, Benkő, Kol­tay, Sulyok, ill. Dékány Cs., Fábián, Pördi. Kiállítva: Széli. Ifjúságiak: Szikáncs-Ma­ros Dömper Deszk 1-0 Tömörkény-Tanárképző 0-1(0-0) Tömörkény, 50 néző. Ve­zette: Tari. Tömörkény: Papp - Kirí, Felföldi, Kovács, Albert (Gémes), Szabó (Huszka), Tóth, Horváth, Bartók, Rácz, Vida. Edzó: Fekete József. Tanárképző: Mindák ­Lukács, Gyiire, Répás, Csa­ba, Huszka, Szávay G. (La­katos), Kovács (Szávay B.), Futó (Antal), Kubát (Kiss T.), Kiss P. Edzó: dr. Mis­kolczi József. Megérdemelt vendégsiker született. Gólszerző: Szávay B. Jók: Papp, Kirí, Kovács, ill. Huszka, Szávay B. Szegvár-UTC 4-0 (l-O) Szegvár, 200 néző. Vezet­te: Knerczer. Szegvár: Tóth - Kanalas (Galambosi), Molnár, Bagi, Holozsai, Bujdosó (Bottyán), Márton (Jancsovics), Szabó, Vfgh, Bárány (Kádár), Buda. Edző: Szita Bálint. UTC: Pálfy - Berkó, Ara­di, Meszes, Kószó (Ács), Hódi, Tóth, Szabó, Papp, Gaál, Miklós. Edzó: Mis­kolczi Mihály. A végig lelkesebben és jobban játszó Szegvár ilyen különbséggel is jogosan győzött. Gólszerzők: Bárány (2), Buda, Kádár. Jók: Buda, Szabó, Mol­nár, ill. Pálfy. Kiállítva: Aradi. Ifjúságiak: Szegvár-UTC 1-2 Csanyteíek-Zsombó 1-2 (O-O) Csanytelek, 200 néző. Ve­zette: Sípos. Csanytelek: Tóth - Bali. Mrlják, Bencze, Urbácsik, Gyöngyi Zs., Somodi, Gál (Kálmán), Gyöngyi Z. (Koz­ma), Kovács, Papp Sz. (Né­meth). Edzó: Kálmán Ró­bert. Zsombó: Kálmán - Vikor (Bálint O.), Bálint, Farkas E., Farkas J., Szépfalusi, Szűcs L., Stefkovics, Ko­vács, Gaál, Szűcs A. (Nagya­páti). Edző: Vincze Ferenc. Nagy szerencsével nyert a vendégcsapat a sokkal job­ban játszó Csanytelek ottho­nában. Gólszerzők: Bencze, ill. Szűcs L., Bálint O. Jók: Bencze, Kovács, Gyöngyi Zs., ill. Vikor, Gaál. Ifjúságiak: Csanytelek -Zsombó 2-1 Balástya-Gilax­Szentmihály 2-0 (2-0) Balástya, 450 néző. Ve­zette: Pálinkó. Balástya: Szécsi — Boros, Szrenka, Szalma, Palotás, Lippai (Arany), Horváth, Márta, Ambrus (Kiss), Vá­czi, Koncz (Gémes). Edző: Laczkó István. Gilax-Szentmihály: Ele­ven - Toppantó, Bozsár (Bondár), Kovács, Papdi, Kaszab, Tóth-Abonyi, Nóvé, Csehó, Balogh, Bodor (Ör­dögh). Edző: Zakar Sándor. Megérdemelten győzöttt a hazai együttes. Gólszerző: Váczi B. (2). Jók: Márta, Váczi, Szé­csi, ill. Eleven, Kaszab, Nó­vé. Ifjúságiak: Balástya­Gilax-Szentmihály 4—4 Székkutas­Takács Autószalon­JATE 2-3 (1-2) Székkutas, 100 néző. Ve­zette: Tóth G. Székkutas: Szabó (Ko­vács)- Forrai T., Kiss, Forrai L. (Dómján), Horváth Cs., Lengyel, Horváth Z., Lász­lai, Papp, Lajos, Hegyi. Edzó: Takács János. JATE: Himer - Tóth R. (Fazekas), Csigér (Szél), Pá­pai, Budai, Tóth K., Rácz, Balogh, Imre, Vass, Kádár. Edző: Bucsek József. Megérdemelt az egyete­misták pontrablása. Gólszerzők: Horváth Z., Kiss, ill. Balogh, Imre (2). Jók: Horváth Zs., Hor­váth Cs., Lászlai, ill. Balogh, Imre, Himer. Ifjúságiak: Székkutas­Dorozsma 5-0 Baks-Szatymaz 1-3(0-2) A találkozóról nem érke­zett tudósítás... Tiszasziget­Fábiánsebestyén 5-0(2-0) Tiszasziget, 150 néző. Ve­zette: Veres István Tiszasziget: Ökrös — Miksi, Sándor (Móricz), Ágoston, Dohányos, Tóth, Bugyinszki, Ábrahám, Jaksa, Lázár, PuskádGy. Edző: He­gyeshalmi Tibor. Fábiánsebestyén: Berki - Rózsa (Pető), Györgyi L., Harkai. István (Vaijas), Pata­ki, Kovács, Felföldi, Bórák, Verók, Györgyi Cs. Edző: Pataki Antal. Első félidei gyenge játék után született a biztos hazai győzelem. Gólszerzők: Puskás, Bu­gyinszki. Miksi, Jaksa. Lá­zár. Jók: Ökrös (a mezőny legjobbja). Dohányos, ill. Verók, Felföldi. Ifjúságiak: Tiszaszi­get-Fábiánsebestyén 1-4 Földeák-Apátfalva 0-3(0-2) Földeák, 100 néző. Vezet­te: Csuka. Földeák: Magony - Sán­dor Cs., Molnár T., Szűcs Zs., Fodor (Dékány), Orosz, Sándor R., Veszelovszki, Kopunovics, Koczkás (Hor­váth), Szalai. Edző: Koczkás Zoltán. Apátfalva: Jung - Mátó, Faragó, Szopori, Dömötör, Keresztúri, Bartucz, Köteles (Suhajda), Erdélyi, Károlyi, Kolompár. Edző: Faragó Ist­ván. Egységesebb és gólra­törobb volt a vendégcsapat. Gólszerzők: Keresztúri, Köteles, Károlyi. Jók: Orosz ill. Dömötör, Károlyi, Kolompár. Ifjúságiak: Földeák-Apát­falva 2-1 Hét közben lejátszott mérkőzések eredményei: Balástya-Tanárképzó 2-1(2-0) Balástya, 150 néző. Ve­zette: Ludvig. Gólszerzők: Váczi, Koncz, ill. Lukács. Jók: Váczi, Szrenka, Hor­váth, ill. Huszka, Mindák. Gilax-Szentmihály­JATE 7-0 (3-0) Szentmihály, 100 néző. Vezette: Bokor. Gólszerzők: Ördögh, Nó­vé, Toppantó (2), Bozsák, Csehó, Cságrány. Jók: Cságrány, Toppantó, Papdi, Kaszab, Nóvé, Ör­dögh. ill. Homok, Cs. Tóth, Csigér. A bajnokság állása 1. Ttujuiisl 11 M 1 • 31-5 31 2. (ün-Smti a. 11 S 2 1 33-11 24 3. Apátfalva 11 é 3 2 38-28 21 4. BaktsZva l( 4 2 2 2S-IS 2» 5. Fábaáeseb. 11 4 2 3 25-1*2* küulieu 11 4 1 4 23-18 1* 7. Csentelek 11 4 1 4 24-1* 1* 8. Szikien 11 5 3 3 19-17 IS *. Tanárképző 11 4 2 5 17-17 14 IklheaDm k 11 4 2 5 13-14 14 ll.Ztmnbó U 4 1 4 13-15 13 IZ Töeaörkéev 11 4 • 7 15-24 12 13. Szegvár 11 3 2 C 28-24 11 14. Szekkntas 11 3 • t 17-27 » 15. Baks 11 3 • S 14-33 * 14. UTC 11 2 2 7 11-19 8 17. JATE IS 2 2 f 11-23 8 IS. Földeák 11 2 2 7 21-34 8 A következő forduló pá­rosítása. Október 24. (szom­bat), 14.30: UTC-Földeák, Tanárképző-Fábiánsebes­tyén. Október 25. (vasár­nap), 13.30: Csanytelek-Ti­szasziget, Zsombó—Balástya. Szentmihály-Szikáncs, Deszk-Baks, Szatymaz­Székkutas, JATE-Szegvár, Apátfalva-Tömörkény. A döntetlennek is lehet örülni Major László (fehér alsóban) most is magabiztosan játszott, rendre visszaverte a pécsiek támadásait, nem egyszer a támadásszövésből is kivette a részét. (Fotó: Gyenes Kálmán) NB Pécsi M FC­Szeged LC 0-0 Pécs, 1000 néző. Ve­zette: Hosszú (Fodor, Gyarmati) Pécs: Tarlósi - Dienes, Czeininger, Kutas - Kova­csevics, Orlovics, Sipos, Kardos, Calin - Fónai, Czakó. Edző: Réfi Gábor. Szeged LC: Bita - Né­meth, Major, Basics, Rup­pert - Szabó Z-, Faragó, Vörös, Herczku - Kene­sei, Barva. Edző: Gergely Kai oly. Csere: Basics helyett Tamás a 34., Barva he­lyett Molnár a szünetben. Kardos helyett Farkas a 66., Vörös helyett Koltai a 68. percben. Sára lap: Kutas a 15., Herczku a 73., Tamás a 77. percben. Kiállítva: Tamás a 79. Szögletarány: 2:9 (0:6) 22. perc: Kenesei a jobb oldalon egyedül törhetett ka­pura, de nagyon kisodródott, s nehéz szögből leadott erős lövését Tarlósi szögletre ök­lözte. Ha begurítja a labdát a kapu elé, akkor nagyobb helyzet alakulhatott volna ki... 33. perc: Vörös vezette fel a labdát, majd mintegy 25 méterről erős lövést küldött a kapura, de a pécsi hálóőr re­mek vetődéssel hárítani tu­dott. 35. perc: Németh röviden fejelte haza a labdát, Calin rá­csapott, de nagy helyzetben nem tudta a hálóba továbbíta­ni azt. 57. perc: Sipos távoli erős lövését Bita elvetődve védte. 79. perc: Tamás a félpá­lyánál letalpalta Kovacsevi­cset, s mivel két perccel az eset előtt már kapott egy sár­ga lapot, ezúttal a piros kö­vetkezett, s a szegedi játékos mehetett az öltözőbe. 86. perc: Nagy kavarodás támadt a szegedi kapu előtt, Bita két esetben is csak bra­vúrral tudta megmenteni ka­puját a góltól. 90. perc: A jobb oldalon üresen álló, csereként beállt Farkas kapott nagyszerű át­adást, ő egyből lőtt, Bita már verve volt, de a labda a bal kapufáról vágódott ki a mezőnybe. Kevesen gondolták a mérkőzés előtt, hogy az igen tartalékosan, jobbára ifjúsági játékosokkal kiálló pécsiek döntetlenre mérkőznek az él­bolyban tanyázó szegediek­kel. Még a Tisza-parti játéko­sok sem, akik elég könnye­dén, mondhatnánk úgy is, hogy fölényeskedve kezdték a játékot. Igaz, a találkozó nagy részében fölényben is játszot­tak, de a hazaiak valóságos élő falat húztak kapujuk elé, s ezzel minden szegedi próbál­kozást már csírájában sikerült elfojtaniuk. A legveszélye­sebb szegedi játékost, Kene­seit Dienes az egész kilencven perc alatt árnyékként követte, nem engedte, hogy átvegye a labdát, ha pedig ez sikerült a zöld-fehérek karmesterének, akkor azonnal szabálytalanko­dott vele szemben. A többiek viszont igen keveset mozog­tak, hiába szerezték meg rendre az előre vágott labdá­kat a vendégek védői, nem nagyon volt üres ember, akit szöktethettek vagy helyzetbe hozhattak volna. Mind Barva és Faragó, valamint Vörös ke­veset mozgott, nem mutatta magát, nem tudott a pécsi védők háta mögé kerülni, s a szélről beadott, vagy belőtt labdákkal veszélyt teremteni Tarlósi kapuja előtt. így hiába játszott sokszor nyomasztó fölényben a szegedi gárda, támadásai meddők voltak, ke­vés gólhelyzetük adódott. Az utolsó tíz percben azonban nagyot változott a játék képe. Tamás felesleges szabályta­lansága és megérdemelt kiál­lítása után a pécsiek minden erejükkel támadásba lendül­tek, rohamot roham után ve­zettek az egyébként kitűnően védő Bita kapujára és az utol­só percben, ha Farkas lövése nem a kapufán csattan, akkor a győzelmet is megszerezhet­ték volna. így a találkozó igazságos döntetlennel ért vé­get, aminek azonban csak a pécsiek örültek. Jók: Dienes, Czakó és Ca­lin, illetve Major, Ruppert és Bita. Réfi Gábor: - A Szeged többet támadott, mi viszont a végén nagyobb helyzeteket alakítottunk ki, így az ered­mény igazságos. Gergely Károly: - Végig mezányfölényben játszottunk, ennek ellenére kevés gólszer­zési lehetőséget tudtunk ki­alakítani. A lelkesen küzdő Pécs megérdemelten vett el tőlünk pontokat. P. Sáador József További eredmények: Salgótaiján-Tatabánya 1-2, Tiszakécske-Matáv Sopron 2-1, Érd-Komló 2-1, Sorok­sár-Nagykanizsa 3-2, Békés­csaba-Kaposvár 2-1, Soproni Dreher-Hajdúszoboszló 2-1, Szolnok-Kecskemét (elma­radt), Komárom-Tiszaújvá­ros l-l, Tiszavasvári-Deme­cser 2-0. Az NB I állása: 1. Tatabánya 13 10 3 0 38-11 33 Z.Szeged 13 * 3 1 29-10 30 3. Nagy kanizsa 13 8 2 3 27-13 24 4. Salgótarján 13 7 3 3 21-15 24 5. Érd 13 7 2 4 21-18 23 6. Komló 13 4 3 4 20-19 21 7. Matáv Sopronl3 5 5 3 23-19 20 8. Demecxer 13 5 3 5 19-20 18 9. Komárom 13 5 2 4 21-18 17 10. Tiszavasvári 13 4 5 4 14-12 17 11. Tiszakécxke 13 4 5 4 17-18 17 IZ Soroksár 13 S 2 4 18-28 17 13 Békéscsaba 13 4 3 4 18-1* 15 14. Il.-szoboszkí 13 4 3 4 22-24 15 15. Kaposvár 13 4 3 4 17-22 15 16. Szolnok 12 4 2 4 14-17 14 17. Tiszaújváros 13 3 4 4 14-22 13 18. Soproni D. 13 3 3 7 21-2* 12 19. Pécs 13 I 3 9 14-2* 4 20. Kecskemét 12 0 3 9 8-27 3 LEGNAGYOBB VÁLASZTÉK, LEGOLCSÓBB ÁR A FIX-PONT LAKÁSTEXTIL DISZKONTBAN! >illali>i|ií 300, 360, 400, 500 cm síéleuégben 1040 R/fo-ML Egyes szőnyegpadlók 20% engedménnyel! 400 cm széles buklé, mintás és egyszínű 4850 Ft helyett 4000 Ft helyeit Középszónyegek, összekötök 30% engedménnyel! 60x100 cm 1 700 Ft helyett 170x230 cm 10 400 Ft helyett 240x330 aii 21 200 Ft helyeit Selyemszőnyegei, rongyszőnyegei, futószőnyegek, lábtörlők, fürúőszobaszettek teljes választéka megtalálható áruházunkban! Szeged. Daanma út 14., tel.: 62-462-527. Nyitva: H-P.: 9-17-ig. Szo.. 9-12-ig. 3880 Ft/lm 3200 Ft/lm 1 200 Ft 7300 Ft 14 900 Ft A következő forduló műsora: Tatabánya-Érd, Matáv Sopron-Pécs, Sze­ged-Komárom, Tiszaújvá­ros-Békéscsaba, Sorok­sár-Soproni Dreher (szomba­ton), Komló-Szolnok, Nagy­kanizsa-Salgótarján, Kecs­kemét-Tiszavasvári, Deme­cser-Tiszakécske, Kapos­vár-Hajdúszoboszló (vasár­nap). MESZES MARK személyszállító ^TIRPLUS \repülőjegy-iroda | Szuper ELSZO '57 KFT. varia tol n i JAPETEN­TEPPICHBODEN­SOxE^bon 7 x Magyarországon NYTTVA TMTÁS: Lt«*i»H - I ,|,LI, G IBJe •VTtVfVI pvimij • 8-15-ig. Közel 300-féle, bkhdf Bm, Diszperziós / Fürdőszoba. PADLÓ- 2-utnaékssé^t "EZ^ / / szőnyegek SZŐNYEGEK mi Jná^L / 990 »/<"< / 2590 / 450 AKCIÓS SZÓNYEOtK 3<M0Vm • Szőnyegszegés • Szaktanácsadás • Házhoz szállítás PADLÓSZŐNYEG lakásba BUDAPESTEN 1 XM. Vád út 152-154 VIII Hungária krt. 26. XI. Budafoki út 70 IX. Soroksári út 123. ' T.: 359-6741 T : 303-0747 T : 206 1939 T.: 280-8059 VIDÉKÉN 9 Miskolc, Pesti út 5. T.: 46/362 265 Debrecen, Balmazújvárosi út 6/c T.: 52/417-366 Szeged, Vásárhelyi P. u. 3-5. T.: 62/466-845