Délmagyarország, 1998. október (88. évfolyam, 230-255. szám)

1998-10-19 / 245. szám

IV. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1998. OKT. 19. A szentesi hölgyek megállíthatatlanok Stieber Mercédesz a hét végi két mérkőzésen összesen tizennyolc gólt szerzett! (Fotó: Gyenes Kálmán) Totó A totó 42. heti szelvényén szereplő mérkőzések eredményei: 1. Vasas­Debrecen 2-0 1 2. Videoton­Zalaegerszeg 1-2 2 3. Ferencváros­Vác 2-2 X 4. Schalke 04­Kayern München 1-3 2 5. Frankfurt­Leverkuscn 2-3 2 6. VfB Stuttgart­Hertha BSC 0-0 X 7. Bremen­Freiburg 2-3 2 8. M.-gladbach­Nürnbcrg 0-2 2 9. Bari­Udinese l-l X 10. Cagliari­Milan 1-0 1 11. F.mpoli­Bologna 0-0 X 12. Piacenza­Sampdoria 4-1 1 13. Vicenza­Juventus l-l X pluszmérkőzés: 14. Koma­Fiorentina 2-1 1 Szurkolói ankét • Munkatársunktól Szurkolói ankétot rendez ma délután 5 órától a Hód­mezővásárhelyi Kosárlabda Baráti Kör. Minden érdeklő­dőt szeretettel várnak a Hód­tói Általános Iskola ebédlő­jében. Két győzelem teremlabdarúgás # Munkatársainktól A megyei NB l-es terem­labdarúgó-csapatok kitű­nően szerepeltek a leg­utóbbi fordulóban. A vá­sárhelyiek Nyíregyházán, míg az Első Beton az újsze­gedi Sportcsarnokban győzött magabiztosan. Nyíregyházi KFC-HKFC '93-Szuperinfó 3-10(0-3) Nyíregyháza, 100 néző. Ve­zette: Sápi, Németh. HKFC '93: Kovács K ­Kis K., Varga, Szrenka, Ka­zán. Csere: Bódi, Pálinkó, Czirbus (kapus). Játékos­edző: Bódi Attila. A vásárhelyi gólszerzők: Varga (6), Kis K. (3), Bódi. A HKFC roppant fegyelme­zett játékkal magabiztos győ­zelmet aratott a nyíregyházi együttes otthonában. A negyedik helyen álló vá­sárhelyiek ma, 19.15-kor a Hódtói Sportcsarnokban a ha­todik PTC-Miiii Heveder ellen játszanak. • Első Beton­Szőlőskert Nagyréde 8-6 (3-4) Újszegedi Sportcsarnok, 400 néző. Vezette: Bócsik, Dajka. Első Beton: Dobó - Gréczi, Kothencz, Szabó Zs., Mahler. Cserék: Dóra, Kátai, Adel­hardt, Kerekes, Süli. Edző: Lóczi István. A szegedi gólszerzők: Sza­bó Zs. (4), Dóra (3), Kerekes. A Tisza-partiak ragyogó második félidőt produkálva megérdemelten nyertek. vízilabda A férfi vízilabda OB I­ben a két Csongrád me­gyei csapat egyaránt papírforma-vereséget szenvedett: a Kontavill Szentesi VK az UTE, míg a Tabán Trafik Szeged a Vasas otthonában volt kénytelen „fejet hajta­ni". A Hungerit-Carnex Szentesi VK női gárdája szombaton Egerben, va­sárnap pedig hazai me­dencében győzött maga­biztosan (utóbbi ellenfél a Dunaújváros volt). Vasas-Tabán Trafik Szeged 7-4 (2-2, 3-1, 1-0, l-l) OB l-es férfimérkőzés. Budapest, Komjádi uszoda, 100 néző. Vezette: dr. Kiss, Puskás. Szeged: TÓTH I. - Varga P„ Mód, Csörgő 1, Zsarkó 2, Bleszity 1, Boros. Csere: dr. Török, Balla, Németh Z., Kresák, Veszelovszki. Edző: Lengyel Gábor. Gól - emberelőnyből: 4/2, ill. 6/2. Négyméteres­ből: -, ill. 2/2. Az első negyedben még minden ügy alakult, ahogy azt a szegediek eltervezték, azonban az utóbbi hetekben kritikusnak számító második hét percben ismét „borult a kocka". Az eredménytelen­ség szemlátomást visszave­tette a vendégeket, amely leginkább a lövések pontos­ságán ütközött ki. Az an­gyalföldiek sem kápráztatták el híveiket; egy minden te­kintetben pontosabb Tabán Trafik könnyen okozhatott volna meglepetést... Lengyel Gábor: - Mind­• Munkatársunktól A kézilabda-bajnoksá­gokban zajlik az élet, s ami jó hír, hogy főként győzelmekről számolha­tunk be minden „front­ról". Autó-Hórusz Dorozsma­Gyula 32-17 (12-6) NB Il-es férfimérkőzés. Dorozsma, 100 néző. Vezet­te: Petrovác, Terbe. Autó-Hórusz SE: PÁR­TOS - Cséri 5, Hódi 1, Gla­sza 3, FARKAS 7, Maran­csik 1, Miksi 3. Csere: DA­NI (kapus), Bozsák 3, Pusz­taszeri 5, Nagy T. 3, Giricz, Nagy G. 1. Edző: Giricz Sándor. Ifjúságiak: Autó-Hónisz össze négy dobott góllal nem lehet a Vasast legyőzni. Újpest-Kontavill Szentesi VK 14-9 (4-1, 5-2, 1-3, 4-3) OB l-es férfimérkőzés. Budapest, Komjádi uszoda, 100 néző. Vezette: Székely, Merész. Szentes: Horváth - dr. Dongó L. 2, Komlósi 1, Zentai, Halápi l, Piti L., Szebeni. Csere: TORDAY 2, Bárányi, KISS I. 2, Dongó T., Szénászki 1, Csányi L. (kapus). Edző: Kádár Jó­zsef. Gól - emberelőnyből: 6/3, ill. 4/1. Négyméteres­ből: -, ill. 1/1. A lila-fehérek a megúszá­saikból gyorsan háromgólos előnyt szereztek, amire Komlósi válaszolt, 3-1. A második játékrész elején 4-3-ra feljöttek a vendégek, de Binder, Biros és az exsze­gedi Molnár sorozatban ki­használta a szentesiek egyé­ni hibáit, így a félidőben már 9-3-ra vezettek a hazaiak. Fordulás után Kádár Jó­zsef változtatott a Kurca­partiak taktikáján. A szoros emberfogás, illetve Csányi László kapuba állítása igen­csak meglepte az újpestie­ket, s így a harmadik és a negyedik játékrészben sike­rült a Kurca-partiaknak csökkenteni a két csapat kö­zötti különbséget, 14—9. Kádár József: - Figyel­metlenségünk miatt lett ek­kora a különbség. Eger-Hungerit­Carnex Szentesi VK 1-27 (0-8, 0-9, 0-2, 1-8) OB l-es női mérkőzés. Dorozsma SE-Gyula 28-9(11-5). Tisza Volán Emergé-Me­zőberény 36-30(13-16) NB 11-es férfimérkőzés. Szeged, 100 néző. Vezette: Keszi, Lövész. Tisza Volán Emergé: Kovács - Vadkerti, Ignácz 2, Bella 4, Szepesi 2, Oláh, Sza­bó Tönki 11. Csere: Avra­mov, Hegedűs (kapus), Ba­logh 1, Lengyel 1, Minik 11, Balogh Cs. 3. Edző: Gera Norbert. Orosházi MTK-Tisza Volán Emergé 26-26 (9-14) NB Il-es férfimérkőzés. Eger, 50 néző. Vezette: La­katos, Németh F. Szentes: Varga Z. ­Tóth G. 2, Sipos, TÓTH N. 3, STIEBER 11, Drávucz 1, SZREMKÓ 7. Csere: Ábel 2, Tot D., Pengő 1, Győri, Rozgonyi. Edző: dr. Tóth Gyula, Pengő László. Gól - emberelőnyből: 7/0, ill. 10/8. Kádár Noémi betegsége miatt, Varga Zita foglalta el a szentesi kaput, ám neki jóformán az egész mérkő­zés alatt nem is akadt dol­ga. Már az első negyedben meggyőző fölényhez jutot­tak a vendégek, majd a má­sodik negyedben is az tör­tént a medencében, amit a szentesiek akartak, s a lé­lekben az egri leánykák már fel is adták a küzdel­met, 17-0. Fordulás után dr. Tóth Gyula a válogatott játéko­sait pihentette, ám a cserék is alaposan kitettek magu­kért, 1-27. Dr. Tóth Gyula: - Min­denkinek játéklehetőséget adva, gyönyörű akciógólok­kal nyertünk. Hungerit-Carnex Szentesi VK­Dunaújváros 19-2 (6-0, 5-1, 3-1, 5-0) OB l-es női mérkőzés. Szentes, 100 néző. Vezette: Móni P., Oravecz. Szentes: Varga Z. ­Tóth G. 1, SIPOS E, TÓTH N. 5, STIEBER 7, Drávucz 2, SZREMKÓ 3. Csere: Tot D. 1, Ábel. Edző: dr. Tóth Gyula, Pengő László. Gól - emberelőnyből: 3/3, ill. 2/1. Négyméteres­ből: 1/1, ill.-. Stieber Mercédesz négy­méteresből kezdte meg a hazai gólgyártást, majd Orosháza, 200 néző. Vezette: Kómár, Csatlós. Tisza Volán Emergé: Av­ramov - Vadkerti 1, Mende­baba, Bella 3, Laluska 8, Szepesi 2, Szabó Tönki 2. Csere: Kovács (kapus), Amb­rus 2, Minik 1, Oláh 7, Ba­logh Cs., Kálmán, Madár. Edző: Gera Norbert. NB l-es ifjúsági mérkőzé­sek: Elektromos-Tisza Volán SC 34-27 (18-10). A szege­diek gólszerzői: Szabó Tön­ki, Katona 8-8, Ignácz 5, Ba­jorhegyi 3, Vadkerti 2, Len­gyel 1. Tóth N., Drávucz és Szremkó találataival már az első negyedben eldőlt a ta­lálkozó, 6-0. A második negyedben is kiválóan mű­ködött a szentesi blokk (Si­pos E., vezérletével kifo­gástalanul védekeztek a ha­zaiak), ugyanakkor a tám­adásaikat pedig rendre eredményesen fejezték be. Egyre csak nőtt a két csapat közti különbség, a szentesi­ek könnyed játékkal, tet­szés szerint érték el a szebbnél szebb akciógóljai­kat, 19-2. Dr. Tóth Gyula: - A vártnál simábban harcoltuk ki a győzelmet a Dunaújvá­ros ellen. A Hungerit-Carnex Szentesi VK együttese a hét végi két győzelmével továbbra is százszázalékos teljesítménnyel, nyolc meccsen szerzett 16 pont­tal, 162-23-as gólkülönb­séggel vezeti a Felina-ku­páért vívott nemzeti baj­nokságot! További eredmények, férfiak: Honvéd-Sparta­cus-Szolnok 7-6, BVSC­MAFC 8—4, OSC-FTC 3­10, BEAC-Eger 8-9, FTC­UTE 7-4. Nők: BEAC-Va­sas 9-7, BVSC-Kecskemét 12-2, Dunaújváros-OSC 17-5. A térti bajnokság állása l. Honvéd-Spart. 7 7- • 71-40 14 2. BVSC 7 7 ­­70-45 14 3. FTC 7 6 ­1 68-34 12 4. UTE 7 5 -2 73-45 10 5. Vasas 7 5 -2 58-46 10 6. Eger 7 3 -4 55-60 6 7. Szentes 7 3 -4 49-59 6 8. Szolnok 7 2 ­5 55-60 4 9. BF.AC 7 2 -5 42-62 4 10. Szeged 7 1 ­6 40-61 2 ll.OSC 7 I ­6 35-62 2 12. MAFC 7 - ­7 33-75 0 Tisza Volán SC-Cegléd 43-29 (19-13). A szegediek gólszerzői: Szepesi 7, Somo­gyi 6, Szabó Tönki 5, Len­gyel, Katona, Vadkerti, Mi­nik, Ignácz, Bajorhegyi 4—4, Dobozi 1. Ózdi KC-Tisza Volán SC 21-49 (7-28). A szegediek gólszerzői: Vadkerti 11, Sza­bó Tönki 8, Oláh 7, Bajorhe­gyi 5, Szepesi, Minik 4-4, Lengyel, Ignácz 3-3, Somo­gyi 1­Országos serdülő-baj­nokság: Tisza Volán SC-Török­szentmiklós 32-12 (14-2). A szegediek gólszerzői: Juhász 10, Katona 6, Varga, Visi 4-4, Vadkerti 3, Bartha 2, Szatmári, Földi, Palásti l-l. Kézilabdamix Csak a Szedeák... kosárlabda A Csongrád megyei NB-s kosárlabdacsapa­tok közül csak a Szede­áknak (ellenfele a MAFC volt) sikerült nyernie a hét végén. A HKE a Za­laegerszegtől, míg a Szeged KE a Szolnoktól kaptt ki. Hódmező­vásárhelyi KE­HE KK 62-74(25-38) NB I A csoportos férfi­mérkőzés. Hódmezővásár­hely, Hódtói Sportcsarnok, 1400 néző. Vezette: Várhal­mi, dr. Páli. HKE: Bell (17/9), Deák (14/3), dr. Borbáth (10/6), El-Hadji Malick (7), Kova­csevics (-). Csere: Kis S. (7/3), Polányi (-), Bődi (2), Ughy (5). Edző: Valaczkay Győző. Zalaegerszeg: Mészáros (6), KÁMÁN (15/3), BUK­VA (16), Bodrogi (11/6), ALEKSZICS (17/6). Csere: Simon (5), Béres (4), Földi (-). Edző: Heinrich Róbert. Kipontozódott: El-Hadji Malick (38 p.), Alekszics (39 p.). Dobószázalék (büntető): 38% (63%), ill. 44% (85%). Lepattanó (támadó lepat­tanó): 21 (6), ill. 35 (7). Az eredmény alakulása. 3. p.: 6-6. 9. p.: 11-19. 13. p.: 18-29. 25. p.: 28-51. 28. p.: 31-58. 38 p.: 57-68. A zalaiak kezdték jobban a találkozót, ám Deákék a harmadik percben egyenlíte­ni tudtak. Ekkor még senki sem gondolta volna, hogy a hazaiak erejéből mindössze ennyire futotta. A Zalaeger­szeg ettől kezdve fegyelme­zett és roppant magabiztos játékot produkált. A palán­kok alatt jeleskedő Bukva és a távolról is pontosan célzó Alekszics vezérletével folya­matosan növekedett a két csapat közötti különbség. A HKE játékosai sok hibával, pontatlanul, s láthatóan kis­hitűen kosaraztak. A vendé­gek minden egyes hibát kí­méletlenül kihasználtak, esélyt sem hagytak a felzár­kózásra. A szünet sem hozott for­dulópontot, mindkét gárda ott folytatta, ahol az első fél­időben befejezte. A ZTE fö­lénye szinte nyomasztóvá vált, amit az eredmény eb­ben az időszakban jól tükrö­zött. A vásárhelyi együttes játéka teljesen szétesett, alig-alig vállalkozott valaki dobásra, s az elkapkodott kí­sérletek többnyire pontatlan­nak bizonyultak. A mérkő­zés végéhez közeledve a cserejátékosok is lehetőség­hez jutottak, s leginkább Ughy hálálta meg a bizal­mat. A fiatal irányító segít­ségével elkezdett kapasz­kodni a HKE, ám az idő rö­vidsége és a különbség nagysága miatt a házigazdák csak faragni tudtak a hát­rányból. Valaczkay Győző: ­Több kulcsjátékosunk kriti-. kán aluli teljesítményt nyúj­tott. Heinrich Róbert: - Vé­gig kezünkben tartottuk a mérkőzést, csak a végén lanyhult egy kicsit a figyel­münk. Kandó Tamás Szedeák Akuterm KE­MAFC 80-69 (34-32) NB I B csoportos férfi­mérkőzés, újszegedi Sport­csarnok, 600 néző. Vezette: Ágfalvi, Somosi. Szedeák: JÁHNI (20/12), BÚZÁS (22), Pálkerti (8), Pávlicz (14), Szlávik (-) Csere: KISS ZS. (14/6), Vi­taszek (2). Edző: Bonifert Domonkos. A Szedeák együttese a pa­tinás MAFC-ot fogadta szép számú közönség előtt a B­csoport rangadóján. Az első félidő közepéig a két együt­tes fej fej mellett haladt, a 16. percben 23-23 volt az állás. Ezután Búzás kosarai­val minimális előnyre tettek szert a szegediek. A második játékrész 5. percétől fokoza­tosan növelte előnyét a Sze­deák, s a 25. percben 55—45­öt mutatott az eredményjel­ző. A csereember, Kiss Zsolt ezután beszórt két három­pontost, majd közelről is re­mekelt, tgy a Bonifert-tanít­ványok nagyszerű győzel­met arattak a fővárosiak el­len. Szeged KE­Szolnok 60-73 (21-32) NB I B csoportos női mérkőzés, újszegedi Sport­csarnok, 100 néző. Vezette: Kovács, Barna. Szeged KE: Kaszab (13), Misik (15/3), Láng (2), Bu­dánovics (2), Zsemberi E. (18/3). Csere: Csapó (2), Nemes (8), Körmendi (-) Zsemberi A. (-), Hajnal (-). Edző: Antal András. A szegedi hölgyek eddig remekeltek a bajnokságban, hisz mind az öt mérkőzésü­ket megnyerték. Ezen az összecsapáson azonban a szolnoki együttes nem sok esélyt adott az álmosan kez­dő hazaiaknak, hisz végig a kezében tartotta a találkozó irányítását. A szolnokiak egyaránt nagyon pontosan dobtak távolról és közelről, míg a hazaiak elképzelés nélkül szőtték támadásaikat, így nem is kerülhették el a vereséget. Süli Róbert Úgy magasodott a ZTE a HKE fölé, mint ahogy Bukva (1 l-es számú mezben) dr. Borbáth fölé. (Fotó: Tésik Attila)