Délmagyarország, 1998. augusztus (88. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-31 / 203. szám

II. A DÉL SPORTJA HÉTFŐ, 1998. AUG. 31. Menetel a Röszke A Zákányszék-Röszke mérkőzésen a világos mezes Tímár és Ottlik R. végig nagy csatát vívott. (Fotó: Gyenes Kálmán) labdarúgó megyei I. a. • Tudósítóinktál A labdarúgó megyei I. osztályban az élen pont­veszteség nélkül álló Röszke ezúttal is győ­zött, a „határközségie­ket" üldöző Szöreg szin­tén diadalmaskodott. Az újonc Bordány már kihe­verte az első fordulóbeli vereséget, és sorrend­ben harmadik három pontjával már a képze­letbeli dobogó legalján tanyázik. Mindszent­Mártély 0-2(0-1) Mindszent, 200 néző. Ve­zette: Török J. Mindszent: Enyedi ­Gyenge (Sebestyén), Dóda, Németh, Bozó, Szécsi, Grá­nicz (Gyovai), Mucsi, Bakó, Borsodi, Répás. Edző: Bar­tucz Sándor. Mártély: Őze - Rau, Czuczi, Kovács, Szűcs, Var­ga-Tóth (Talmácsi), Csáki, Rostás (Tóth Gy.), Pető, Dénesi, Tóth J. (Katona). Edző: Vinnai István. A helyzeteit jobban ki­használó csapat nyert. Gólszerzők: Csáki, Pető. Jók: Enyedi, Dóda, ill. Dénesi, Pető, Kovács, Csáki. Ifjúságiak: Mindszent­Mártély 2—1 Zákányszék­Röszke 1-2 (0-2) Zákányszék, 250 néző. Vezette: Varga. Zákányszék: Bagdi ­Daróczi (Hegedűs), Kiss, Tóth T., Tímár, Tóth E., Szabó Zs. (Börcsök), Fodor, Dencső, Kovács Z., Masa. Edző: Molnár Ferenc. Röszke: Kopschitz - Ge­leta, Hurguly, Szabó T„ Ta­nács A., Kovács R. (Tanács R.), Szekeres, Takács, Mar­kó, Ottlik R., Fődi. Edző: Ottlik Sándor. A második félidő alapján a hazaiak döntetlent érde­meltek volna. Gólszerzők: Fodor, ill. Takács, Födi. Jók: Bagdi, Masa, Kiss, Tóth T„ Tóth E„ ill. Hur­guly, Szabó T. Ifjúságiak: Zákányszék­Röszke 8-0 Tápé-Algyő l-l (l-l) Tápé, 500 néző. Vezette: Rischák. Tápé: Csehó - Kalmár, Horváth, Kecskés, Szentmár­toni, Forgács, Csonka I., Ba­jusz, Ugrai (Illyés), Szőke, Lehota. Edző: Pataki Tamás. Algyő: Halász - Piti (Andracsek), Bóka, Jójárt, Szirovicza, Szélpál (Fejes), Békési, Kothencz, Süli, Tóth Á„ Tóth L. Edző: Takács Zoltán. Magas színvonalú mérkő­zésen a hazaiak közelebb álltak a győzelemhez. Gólszerzők: Ugrai, ill. Tóth Á. (1 l-esből). Jók: Lehota, Szentmárto­ni, Szőke, Bajusz, ill. Süli, Tóth Á„ Tóth L. Ifjúságiak: Tápé-Algyő 3-0 . Tisza-Új­Szentesi FC 0-1 (0-0) Újszentiván, 300 néző. Vezette: Madácsi. Tisza-Új: Köröm - Száz, Tóth, Szegvári, Borbás, Gu­lyás (Gábor), Eperjesi, Ne­mes, Keller (Almási), Szabó, Fülöp. Edző: Puskás Tibor. Szentesi FC: Szénási ­Palásti, Nana (Sípos), Koty­mán, Pisont, Nagy, Varga, Gulyás, Bubor (Csordás), Kerepeczki (Csipkó), Pus­kás. Játékos-edző: Pisont András. Egy gól, és más semmi... Gólszerző: Gulyás. Jók: Tóth, Szegvári, Fü­löp, ill. Pisont, Nagy, Gu­lyás. Ifjúságiak: Tisza-Új­Szentesi FC 1-4 Fialla-Bordány­Mórahalom 1-0(1-0) Bordány, 200 néző. Ve­zette: Forgó. Fialla-Bordány: Mi­hálffy B. - Szabó A., Király, Mihálffy G., Horváth, Dan­csó, Polyák (Szabó G.), Mahler, Mihálffy Zs. (Pin­tér), Szabó Zs., Farkas (K. Tóth). Edző: Szabó Zsolt. Mórahalom: Farkas ­Börcsök, Tandari, Kószó (Hargitai), Szaniszló, Te­mesvári, Kovács, Kecskés, Hevesi, Koncz (Csiszár), Pa­lotás (Dóczi). Edző: Tandari Zoltán. A hazai csapat a kihagyott sok helyzet után kínkeserve­sen győzött. Gólszerző: Mihálffy Zs. Jók) Mihálffy B„ Király, ill. Farkas, Szaniszló, Heve­si. Ifjúságiak: Bordány-Mó­rahalom 5-0 Kistelek-Szegedi VSE2-1 (1-0) Kistelek, 250 néző. Ve­zette: Pálinkó. Kistelek: Berkes - Sej­ben J., Rácz Z., Majoros, Tóth (Virágh Cs.), Buknicz (Hajdú), Gombos, Vándor, Kispál, Kiszner, Sejben Gy. Edző: dr. Bitó Tibor. Szegedi VSE: Győri ­Váradi, Pipicz, Farkas, Gyá­nyi, Hágelmann (Siha), Bó­ka. Pikó, Brinszky (Gyime­si), Gyárfás (Antal), Fábián. Edző: Mészáros Sándor. A hazai csapat a búcsúzó szertáros munkáját győze­lemmel köszönte meg. Gólszerzők: Sejben Gy. (2), ill. Berkes (öngól). Jók: Rácz Z., Sejben Gy., Gombos, ill. Győri, Brinsz­ky. .Ifjúságiak: Kistelek-Sze­gedi VSE l-l Móraváros­Szőreg 2-3 (O-l) Szeged, Horgosi út, 200 néző. Vezette: Csende. Móraváros: Lázár - Nó­vák, Péter Á. (Deák M.), dr. Péter E„ dr. Raskó Z., Maró­ti, Raskó T„ Csordás, Török, Deák G., Király. Edző: Tóth Lajos. Szőreg: Varga Z. I. ­Nagy, Molnár, Batik, Meisz­ter,- Kiss, Varga Z. II. (Ta­kó), Takács, Krajczár, Tóth (Kovács), Illés. Játékos­edző: Takó Ferenc. A 84. percben egy jól el­talált lövés döntött a három pontról. Gólszerzők: Raskó T., Maróti, ill. Illés (2), Takács. Jók: Lázár, dr. Péter E., dr. Raskó Z„ ill. Illés, Mol­nár, Batik, Takács. Ifjúságiak: Móraváros­Szőreg 2-2 Gyálarét­Szentesi Kinizsi TE 1-0 (1-0) Gyálarét, 150 néző. Ve­zette: Kubatovics * Gyálarét: Döme - Rabi, Antal, Horog, Bánfi (Sza­bó), Nóvák, Joó, Kiss, Illés, Zsikó (Oláh), Szilágyi (Szűcs). Edző: Szabó Jó­zsef. Szentesi Kinizsi TE: Varga P. - Kiss (Pengő), Be­rezvai, Lakatos, Bakai, Var­ga R., Balla, Bozóki, Nagy P. (Leksinszki), Dudás (La­kos), Katona. Edző: Fehér László. Sok helyzete volt, így megérdemelt győzelmet ara­tott a Gyálarét. Gólszerző: Kiss A. Jók: Antal, Horog, Kiss A., Illés, ill. Katona. Ifjúságiak: Gyálarét­Szentesi Kinizsi 6—1 Sándorfalva­Kiszombor 3-3 (2-1) Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Varga S. Sándorfalva: Zákány (Kertész) - Pataki, Bozó, Gajdacsi, Ferenczi, Vörös, Márki (Szűcs), Dóra, Varga, Nagy (Kiss), Bessenyei. Edző: Kántor Ferenc. Kiszombor: Gulyás ­Kránitz, S. Tóth (Tóth), Im­re, Szűcs, Papp, Varga, Rácz L., Rácz Zs., Simon (Hor­váth), Szabadi. Edző: Kutasi László. Egyenlő erők küzdelmé­ben igazságos pontosztozko­dás született. Gólszerzők: Márki, Kiss, Bessenyei, ill. Imre, Rácz L., Szabadi. Jók: Pataki, Vörös, ill. Imre, Rácz L. Ifjúságiak: Sándorfal­va-Kiszombor 8-0 A bajnokság állása: 1. Röszke 2. Szöreg 3. Bordány 3. Szentesi FC 4. Algyö 5. Kistelek 6. Kiszombor 7. Tápé 8. Tisza-Új 9. Móraváros 10. Mártély 11. Gyálarét 12. Szegedi VSE 13. Mindszent 14. Sándorfalva 15. Szentesi Kin. 16. Zákányszék 17. Mórahalom 0 9 1 9-6 1 8-5 1 8-5 0 10-3 0 8-6 1 11-9 1 8-6 2 8-5 2 9-8 2 2-3 2 5-8 1 7-8 3 3-7 2 7-9 3 2-7 3 6-12 3 2-10 5 12 9 9 9 A következő forduló pá­rosítása, szeptember 5-6., 16 óra: SZVSE-Tápé, Már­tély-Sándorfalva, Kiszom­bor-Zákányszék, Röszke­Mórahalom, Bordány-Kiste­lek, Algyő-Tisza-Új, Szen­tes FC-Gyálarét, Szentesi Kinizsi-Móraváros, Szőreg­Mindszent. Súlyos szegedi kudarc labdarúgó NB II • Munkatársunktól A SZEAC NB ll-es lab­darúgócsapata a baj­nokság negyedik fordu­lójában Egerbe látoga­tott, s háromgólos vere­séget szenvedett. Eger-SZEAC 4-1 (l-O) Éger, 500 néző. Vezette: Drucskó. Eger: Molnár - Bárányi, Némedi, Hompoth - Bercsé­nyi (Klátyik), Szamosi, Már­ton, Berecz (Béres), Telek ­Hajmási, Montvai (Oláh). Edző: Csuhay József. SZEAC: Dobó - Simon, Magyar, Tóth I., Wenner ­Babos, Tóth A., Görög, Makra (Sándor) - Mohamed (Lantos), Gémes. Edző: Tóth Győző. Gólszerzők: Szamosi, Márton, Béres, Némedi, ill. Gémes. Bár az első helyzet a sze­gedi Mohamed előtt adó­dott, a folytatásban a hazai­ak kerültek fölénybe. Dobó egy ideig jól őrizte kapuját, ám a félidő vége előtt két perccel Szamosi közeli lö­vését nem védhette. A második játékrészben a volt szegediek, Márton és Némedi, illetve egy csere­játékos révén növelte elő­nyét az egri csapat. Gé­mes öt perccel a vége előtt tudott csak szépíteni. A hazaiak nagyobb különb­séggel is győzhettek volna a tartalékos szegediek ellen. Jók: Némedi, Márton, Szamosi, Béres, ill. Dobó, Tóth A., Simon. Tóth Győző: - Az egri si­ker teljesen megérdemelt. A forduló további ered­ményei: Borsod Volán-RE­AC 0-0, Püspökladány­Nyírbátor l-l, Gyula-Ka­zincbarcika 1-0, Palotás­Kiskőrös 3-0, Csepel-Kis­kunfélegyháza 1-2, Kalo­csa-Hatvan 2-6, Dunake­szi-Tápiószecső 2-0. A bajnokság állása: Kiskunfélegy. Palotás Dunakeszi Hatvan Eger Püspökladány Nvfrbátor SZEAC REAC Kiskörös Csepel Gyula Borsod Volán Kazincbarcika 3 0 Tápiószecsö 4 Kalocsa 4 1 0 12-4 10 " " 7-18 7 6 6 6 6 «: 0 1 I 3 0 3 0 3 0 0 1 0 0 5-4 10-6 8-5 4-2 4-3 6-7 5-3 5 3-5 5 3-3 4 1-5 4 3-3 3 2-3 2 5-9 I 3-17 I) Malév: kényszerleszállás Csongrádon labdarúgó NB III A Csongrád megyei együttesek a teljes ered­ményrepertoárt hozták: a Csongrád nyert, a HFC ikszelt, a Makó pedig ve­reségetszenvedett. Csongrádi ÉSSE­LRI-Malév 4-1 (2-0) Csongrád, 800 néző. Ve­zette: György S. Csongrád: Sós - Tóth­Kovács, Marta, Pálfi - Schal (Horváth), Siber (Tóth J.), Bosánszki, Koncz, Móra ­Juhos, Verebélyi (Szarvas). Edző: Kurucz István. Malév: Bakos - Mester (Bíró) - Hasenauer, Takács, Molnár D. Deák, Móricz (Ficsor), Felföldi (Molnár Gy.) - Dómján, Türk, Gás­pár. Edző: Bodnár István. Gólszerzők: Juhos (2), Koncz, Schal, ilí.Deák. A 17. percben érett góllá, egy szöglet utáni Juhos-fejes­sel. Továbbra is a CSÉSSE uralta a mezőnyt, s az első félidőben Sósnak mindössze kétszer kellett a labdához ér­nie... Már úgy tűnt, marad az egygólos hazai előny a fordu­lás előtt, ám Verebélyi mes­teri labdájából Koncz az utol­só percben újabb gólt szer­zett. Parádés játékkal folytat­ták a második félidőt a csongrádiak. Tíz perc alatt két formás akció végén Schal, illetve Juhos növelte az előnyt. Kurucz István: - Helyze­teink kihasználásával nem, de az eredménnyel maximáli­san elégedett vagyok. Jók: Pálfi, Koncz, Schal, Juhos, ill. Bakos, Hasenauer. Ifjúságiak: Csongrádi ÉS­SE-LRI-Malév 1-2 R. J. Gyomaendrőd­Vásárhelyi FC 2-2 (l-O) Gyomaendrőd, 400 néző. Vezette: Gyertyás. Gyomaendrőd: Halász ­Bócsik (Karácsony), Nagy M. (Brakszatórisz), Sárosi, Molnár T. - Karsai (Czig­lédszky), Nagy Z., Lipták, Tóth M. - Janis, Nagy I. Edző: Szendrei Béla. HFC: Kovács K. - Hu­szár, Erdei, Kazán - Fazekas (Szrenka), Varga, Sipos (Ba­logh L.), Kis K„ Molnár Z. ­Tóth Cs., Kovács T. (Borbás Zs.). Edző: Bódi Attila. Gólszerzők: Molnár T. (1 l-esből), Janis ill. Tóth Cs., Kovács T. Kiállítva: Sárosi, Molnár T. Az első félidőben a hazai­ak akarata érvényesült, szá­mos lehetőséget kidolgoztak, de csak büntetőből tudtak be­találni a HFC kapujába. A vásárhelyiek eléggé megil­letődötten játszottak, negy­venöt perc alatt szinte nem is akadt igazi gólszerzési le­hetőségük. A térfélcserét-kö­vetően már a vendégek dik­tálták a tempót, s rövid idő alatt Tóth Cs., valamint Ko­vács T. találatával fordítani tudtak. A hetvenedik percben emberhátrányba kerültek a gyomaendrődiek, de nem sokkal később így is egyenlí­teni tudtak. Bódi Attila: - A feljutásra pályázó Gyomaendrőd ottho­nában a döntetlen nem rossz eredmény, de sajnálom a végén elveszített két pontot. Jók: Janis, Lipták, Molnár T„ Nagy Z., ill. Huszár, Tóth Cs., Kovács T., Kazán. Ifjúságiak: Gyomaendrőd­Hódmezővásárhelyi FC l-l K. T. Maká FC­Mélykút 1-2 (O-l) Makó, 800 néző. Vezette: Kurucz. Makó FC: Ménesi - Sü­meghy, Anda, Papp (Bress, Kozák) - Kindel, Kondacs (Frank), Csák, Karsai, Botlik A következő forduló pá­rosítása, szeptember 5. (szombat), 16.30 óra: SZE­AC-Csepel, Tápiószecső­Kalocsa. Szeptember 6. (vasárnap), 16.30: Hat­van- Eger, Kiskunfélegyhá­za- Borsod Volán,. RE­AC-Palotás, Kiskőrös-Gyu­la, Kazincbarcika-Püspökla­dány, Nyírbátor-Hajdúná­nás. - Bálint, Martonosi. Edző: Kolozsvári János. Mélykút: Vasuth - Facs­kó, Kovács L., Kárász, Nuszpl, Szabó, Vojnics (Schindler), László, Szabó (Kovács S.), Margit (Mihai), Velez. Edző: Alföldi Albert. A vendégcsapat százszá­zalékosan használta ki gól­helyzeteit, míg a hazaiaknál ez a szám csak tíz volt. Ez döntött... Gólszerzők: Bress (11­esből), ill. Margit, László. Kolozsvári János: - Bün­tetlenül nem lehet ennyi gól­helyzetet kihagyni... Jók: Anda, Bálint. Marto­nosi, ill. Vasuth (a mezőny -legjobbja), Kárász., László, Vojnics. További eredmények: Kunszentmárton-Baja 2-2, Szajol-Kerekegyháza 1-2, Örkény-Jamina 4-1, Mező­berény-Békés 0-1, Kisúj­szállás—Battonya 3-0. A bajnokság állása t. Kisújszállás 4 4 • 9. 9-112 2. HFC' 4 3 i 9 13-5 10 3. Csöng. ÉSSE 4 3 t 1 12-6 ' 4. Szajol 4 3 « 1 8-5 9 5. Gvomaendröd 4 2 2 II 6-4 8 6. Örkény 4 2 1 1 9-6 1 6. kunszent. 4 2 1 1 9-6 7 7. Kerekegyháza 4 2 0 2 9-9 6 8. Mélykút 4 2 9 2 7-7 6 9. Békés 4 1 2 1 2-4 5 10. Baja 4 1 1 2 6-6 4 tl. Mezöberény 4 1 0 3 4-7 3 12. Makó 4 1 « 3 4-8 3 13. Jamina 4 1 9 3 4-11 3 14. Battonva 4 0 « 4 0-8 0 15. Malév' 4 e 9 4 3-12 « A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 5. (szombat), 16 óra: Battonya­Mezőberény, Jamina-Gyo­maendrőd. Szeptember 6. (vasárnap), 16: Hódmezővá­sárhelyi FC-Kisújszállás, Békés-Kunszentmárton. Ba­ja-Makó FC, Mélykút­Csongrád, Malév-Szajol, Ke­rekegyháza-Örkény. Csák (kockás mezben) harcossága is kevés volt a makái pontszerzéshez a Mélykút ellen. (Fotó: Karnok Csaba)