Délmagyarország, 1998. augusztus (88. évfolyam, 179-203. szám)

1998-08-31 / 203. szám

HÉTFŐ, 1998. AUG. 31. A DÉL SPORTJA III. Hazaiak hétvégéje ANDROMEDA KFT. MESZES MARK személysxállító ENIGMA INVEST Értékpapír­forgalmazó Rt. Elúszott az érem.. • Ismét feljutóhelyen a Szeged LC A technika diadala , * : Ez volt a szegediek második találata. Barva jobb külsővel lőtte meg a labdát, amely a kifutó kanizsai kapus keze között a kapu jobb sarkában kötött ki. (Fotó: Gyenes Kálmán) Keneseinek adott sárga la­pot, sőt, amikor a szegedi 10-es „szövegelt" vele, a pi­rosat is felmutatta neki. Akik látták a mérkőzést, azok meggyőződhettek róla, hogy a szegedi gárda na­gyon megdolgozott ezért a győzelemért. A nagykani­zsaiak ugyanis robusztus, fi­zikailag roppant erős játéko­sokból álló csapattal jöttek a Tisza-partjára, s az első fé­lidő jó részében fölényben is játszottak. Igaz, elkövet­ték azt a hibát, hogy min­dent erőből akartak megol­dani, s amikor a második fé­lidőben a Gergely-legény­ség elővette a technika fegyverét, akkor a vendégek ennek nem találták meg az ellenszerét. Az első félidő utolsó öt és a második játék­rész első húsz percében ugyanis a zöld-fehér gárda úgy játszott, ahogyan azt már megszoktuk tőle. Pon­tos adogatásokkal, helyese­rés támadásokkal zilálták szét a kanizsaiak áttörhetet­lennek vélt védelmét. Mind­három gól igen szép volt, különösen a Kenesei csavart lövése nyomán született ta­lálat, amelyet a kapus csak „csodálni" tudott. Kár volt a mérkőzés végén történt in­cidensért, hiszen Kenesei kiállításával a Szeged LC legjobbját veszítette el egy­két mérkőzésre. Gergely Károly: - Győ­zelmünk értékét növeli, hogy jól játszó ellenfelet fektet­tünk két vállra. Keszei Ferenc: - A sze­rencsétlen körülmények kö­zött kapott első gól után a játék irányítása kicsúszott a kezünkhői. Sorsdöntőnek bi­zonyult, hogy a hazaiak kulcsemberei szünet után jó teljesítménnyel rukkoltak elő. Jók: Vörös, Ruppert, Ke­nesei, Herczku, illetve Crno­markovics, Horváth Gy., Mitrovics. P. Sándor Jóssal További eredmények: Pécs-Tiszakécske 1-2, Ti­szaúj város-Soroksár 1-0, Matáv Sopron-Tatabánya 1-*1, Békéscsaba-Szolnok 4-1, Kaposvár-Salgótarján 3-0, Kecskemét-Soproni Dreher 1-3, Demecser­Komló l-l, Hajdúszobosz­ló-Érd 3-3, Komárom-Ti­szavasvári 1-0. Az NB I. állása: 1. Salgótarján 6 S 2. Tatahánya 6 4 3. Szeged 6 4 4. Demecser 6 4 5. Soroksár 6 4 6. Szolnok 6 3 7. Nagykanizsa 6 3 8. Tiszakécske * 3 9. komló 6 2 III. í rd 6 2 11. Komárom 6 2 12. Maláv Sopron 6 1 13. Soproni Dreher 6 2 14. Tiszaújvárns 6 2 15. Kidre FC 6 2 16. Tiszavasvári 6 1 17. Kaposvár 6 1 18. Hajdúszoboszló 6 1 19. Kecskemét 6 ­20. Pécs 6 ­1 3 - 4 1 13-9 15 - 15-8 14 1 16-7 13 1 14-9 13 2 8-10 12 1 7-6 II 2 13-9 10 2 5-4 10 1 7-6 9 2 11-10 3 10-9 I 12-12 3 10-12 6-9 12-12 5-6 6-9 5 11-14 4 4-12 2 6-18 0 A következő forduló műsora: Érd-Kaposvár, Salgótarján-Tiszaújváros, Tatabánya-Demecser, Sop­roni Dreher-Pécs, Sorok­sár-Szeged, Tiszakécske­Komárom (szombat), Kom­ló-Kecskemét, Szolnok­Hajdúszoboszló, Nagykani­zsa-Matáv Sopron, Tisza­vasvári-Békéscsaba (vasár­nap). labdarúgó megyei li. e. e Tudósítóinktól A két egyetemista csa­pat távollétében még min­dig csak hét meccset ját­szottak a labdarúgó me­gyei II. osztály legutóbbi fordulójában. Ez a kör in­kább a hazai együttesek­nek kedvezett: négyszer a pályaválasztók diadal­maskodtak, s egy iksz mellett két vendégsiker született. Fábiánsebestyén­Balástya 0-0 Fábiánsebestyén, 350 néző. Vezette; Sipos. Fábiánsebestyén: Berki ­Fazekas, István, Faragó, Ko­vács R. (Pető), Pataki, Ko­vács T., Varjas, Bórák, Ve­rők, Györgyi. Edző: Pataki Antal. Balástya: Szécsi - Bö­röcz, Szrenka, Szalma, Palo­tás, Arany, Katona, Horváth, Ambrus, Váczi, Lippai. Edző: Laczkó István. Jó iramú mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Jók: Györgyi, Pataki, Fa­ragó, ill. Szécsi, Szrenka, Pa­lotás, Horváth. Ifjúságiak: Fábiánsebes­tyén-Balástya 7-1 UTC-Gilax­Szentmihály 0-1 (0-0) Újszeged, Kertész utca, 200 néző. Vezette: Tóth Atti­la. UTC: Márton - Kószó (Kácsor), Katona, Meszes, Berkó, Hódi (Zsarkó), Tóth, Murányi (Túri), Adelhardt, Szalai, Ács. Edző: Vitális Imre. Szentmihály: Eleven ­Toppantó, Csúcs, Kovács, Kaszab, Cságrány, Juhász (Tóth-Abonyi), Nővé, Tari (Bozsák), Balogh, Bodó (Csehó). Edző: Berki István. Iramos mérkőzésen az UTC nem használta ki a helyzeteit. Gólszerző: Nóvé. Jók: Márton, Meszes, Ádelhardt, ill. Nóvé, Tóth­Abonyi, Kaszab, Cságrány. Ifjúságiak: UTC-Gilax­Szentmihály 3-2 Apátfalva­Zsombó 4-2 (2-2) Apátfalva, 250 néző. Ve­zette: Sípos. Apátfalva: Rakity - Má­tó, Faragó, Szopori, Dömö­tör, Keresztűri, Gabnai, Ko­• Munkatársunktól A hétvégén Szegeden rendezték meg a ma­gyar bankok sporttalál­kozóját, mely már a ti­zedik volt a sorban. Ezúttal a Kereskedelmi és Hitelbank helyi fiókja vállalta a házigazda szerepét, s a pénteki megnyitó után szomba­ton és vasárnap már a mozgás volt a közép­pontban, melyben végül az OTP csapata bizo­nyult a legjobbnak. Szombaton és vasárnap nyolc sportágban mérkőzött meg egymással nyolc „pén­zes" csapat közel 500 alkal­mazottja: Magyar Nemzeti Bank (MNB), Magyar Kül­lompár. Erdélyi, Károlyi, Kö­teles (Sóki II.). Edző: Faragó István. Zsomhó: Kálmán - Vi­kor, Bálint, Farkas E., Farkas J„ Zetkó, Szűcs L„ Stefko­vics, Varga, Nagyapáti (Lip­pai), Szűcs A. Edző: Vincze Ferenc. A többet támadó hazai csapat megérdemelten nyert. Gólszerzők: Károlyi (2), Dömötör, Sóki II., ill. Szűcs A. (2). Jók: Gabnai. Erdélyi, Ká­rolyi, Rakity, ill. Szűcs A., Stefkovics, Farkas J. Ifjúságiak: Apátfalva­Zsombó 2-1 Szegvár­Székkutas 3-2(0-1) Szegvár, 250 néző. Vezet­te: Varga István. Szegvár: Tóth - Kanalas (Jancsovics), Molnár, Bagi, Holozsai, Márton, Vfgh, Sza­bó (Gila), Bárány, Rajos (Bánfi), Buda. Edző: Holo­zsai Albert. Székkutas: Szabó - Hor­váth, Kiss J., Forrai L., Suba, Lengyel, Horváth, Kiss A., Lajos, Forrai T., Borsodi. Edző: Tanács János. . Nagy iramú, küzdelmes mérkőzésen jogos hazai dia­dal született. Gólszerzők: Bárány, Sza­bó, Buda, ill. Borsodi, Kiss. Jók: Buda, Molnár, Holo­zsai, Szabó, ill. Borsodi, Kiss J., Suba, Forrai L. Ifjúságiak: Szegvár-Szék­kutas 1-2 Földeák-Baks 6-1 (3-0) Földeák, 100 néző. Vezet­te: Avramut. Földeák: Magyar (Ma­gony) - Sándor R., Molnár T. (Sándor Cs.), Fodor (Dé­kány), Szűcs Z., dr. Szűcs G., Bugyi, Kurunczi, Vesze­lovszki, Kopunovics, Molnár Zs. Edző: Koczkás Zoltán. Baks: Boldog - Szabó (Balogh), Gémes, Motheim (Dékány), Kacsinta, Kecske­méti, Kapomai, Laczkó, Sza­lai L. (Molnár), Szalai V., Bárdos (Huszka). Edző: Be­csei Péter. A találkozó végére már ki­engedhettek a hazaiak. Gólszerzők: Veszelovszki (2), Kurunczi, Molnár Zs., dr. Szűcs G., Kopunovics, ill. Szalai V. Jók: Bugyi, Kurunczi, dr. Szűcs G., Sándor R., ill. Sza­lai V. Ifjúságiak: Földeák-Baks 5-1 kereskedelmi Bank (MKB), Mezőbank, Budapestbank, OTP, Credit Lyonnais Hun­gária és Reál Bank közös, Postabank és Állami Fejlesz­tési Bank közös, valamint a vendéglátó. Kereskedelmi és Hitelbank. A remek hangulatú verse­nyeken a bankosok igazol­ták, hogy nemcsak a pénz világában mozognak ottho­nosan, közülük is kiemelke­dett az OTP, amely nyolc elsőséget szerzett, s csak egyszer csúszott le a dobo­góról (kosárlabda, 4. helye­zés). A házigazda KHB az összetettben bronzos lett. Eredmények: Asztalitenisz, férfiak: 1. MNB, 2. OTP, 3. KHB: nők: I. OTP, 2. MKB, 3. MNB. Tenisz, férfiak: 1. OTP, 2. MKB, 3. KHB. Sakk, férfiak: 1. OTP, 2. Budapest Bank, 3. Szatymaz-Tisza­sziget 1-3 (0-1) Szatymaz, 200 néző. Ve­zette: Rácz L. Szatymaz: Pölös - Újvári, Kiss, Kocsis, Szanka, Szó­ráth, Posta, Toldi, Zsemberi S. (Zsemberi J.), Ocskó (Ko­csis R.), Németh (Kádár). Edző: Bárányi Péter. Tiszasziget: Ökrös - Mik­si, Kovács (Lesznek), Ágos­ton, Tóth, Bugyinszki (Dohá­nyos), Ábrahám, Juhász (Sándor), Lázár, Hajnal, Ké­ri. Edző: Hegyeshalmi Tibor. Hajtós meccsen megérde­melten nyert a Tiszasziget. Gólszerzők: Németh, ill. Lázár, Juhász, Kovács. Jók: Szanka, Posta, Pölös, ill. Kovács, Tóth, Hajnal. Ifjúságiak: Szatymaz-Ti­szasziget 4-1 Tömörkény­Szikáncs 2-1 (1-0) Tömörkény, 100 néző. Vezette: Szekeres Károly. Tömörkény: Papp Z. ­Kiri, Felföldi, Kovács, Ba­logh (Szabó), Vida (Kasza), Tóth, Papp L„ Bartók, Rácz, Túri. Edző: Fekete József. Szikáncs: Korom - Viola (Oláh), Koltai, Benkő, Hor­nyák, Sulyok, Bíró, Orgo­vány. Szél (Perei), Csávás, Újvári (Bárdos). Edző: Cser­nus István. A lelkesen játszó hazai csapat otthon tartotta a három pontot. Gólszerzők: Rácz, Túri, ill. Hornyák. Jók: Papp Z., Kovács, Tóth, Túri, ill. Koltai, Orgo­vány, Csávás. Ifjúságiak: Tömörkény­Szikáncs 1-0. A bajnokság állása 1. Gilax-Szentm. 3 3 0 0 12-4 2. Csanytelek 3 3 0 0 10-3 3. Tiszaszigel 3 3 0 0 8-3 4. Balástya 4 2 2 0 13-5 5. Szikáncs 4 2 1 1 7-5 6. Apátfalva 4 1 2 1 9-11 7. Földeák 4 1 1 2 11-9 8. Szatymaz 3 1 1 1 4-5 9. Szegvár 4 1 1 2 8-12 10. Fábiánseb. 4 1 I 2 4-9 11. Zsombó 3 1 0 2 4-5 12. Székkutas 4 1 « 3 7-11 13. Raks 4 J • 3 8-14 14. Tömörkény 4 1 0 3 4-11 15. Mar.-D. Deszk 2 0 2 0 .3-3 16. UTC 3 0 1 2 2-4 17. JATE 0 0 0 0 0-0 17. Tanárképző 0 0 0 0 0-0 A következő forduló pá­rosítása. Szeptember 5. (szombat), 16 óra: Szikáncs­Fábiánsebestyén. Szeptember 6. (vasárnap), 16 óra: Baks­Tömörkény, Csanytelek­Apátfalva, Zsombó-UTC, Deszk-Szatymaz, Tiszaszi­get-Szegvár, Székkutas-Föl­deák. MNB. Lövészet, férfiak: 1. OTP, 2. MNB, 3. KHB; nők: 1. OTP, 2. MNB, 3. KHB. Teke, férfiak: 1. MNB, 2. OTP, KHB; nők: 1. OTP, 2. MNB, 3. MKB. Úszás, csa­pat: 1. OTP, 2. MFB és Pos­tabank közös, 3. MNB. Ko­sárlabda, vegyes csapatok: 1. MNB, 2. MKB, 3. Budapest Bank. Labdarúgás, férfiak: 1. OTP, 2. Budapest Bank, 3. KHB. Az összesített csapatver­seny végeredménye: 1. OTP 16 helyezési szám, 2. MNB 31, 3. KHB 40,5, 4. MKB 42,5, 5. Budapest Bank 57, 6. Mezőbank 60, 7. MFB és Postabank közös 70, 8. Cre­dit és Reál közös 79. Az első három helyezett csapat kupát vehetett át - a győztes a váhdorserleget -, míg a számok nyertesei éremdíjazásban részesültek. labdarúgó NB I Szeged LC­Nagykanizsai Olajbányász 3-0(1-0) Felsó Tisza-parti stadi­on, 2000 nézö. Vezette: Sóthy (Krista, Heibl) Szeged LC: Bita - Né­meth, Vörös, Vasas - Ta­más, Kenesei, Herczku, Ruppert - Szabó Z., Fa­ragó, Barva. Edző: Ger­gely Károly. Nagykanizsa: Horváth G. - Pálfi, Kenéz, Crno­markovics - Himics, Kiss, Horváth Z., Agics, Farkas - Horváth Gy., Mitrovics. Edző: Keszei Ferenc. Csere: Himics helyett Pongrácz, Pálfi helyett Gyulai mindkettő a 62., Faragó helyett Molnár a 78., Tamás helyett Tur­ján a 88. percben. Gólszerző: Faragó a 43., Barva az 55., Kene­sei az 57. percben. Sárga lap: Farkas a 42., Szabó Z. a 70., Mit­rovics a 72., Gyulai a 77., Kenesei a 87. perc­ben. Kiállítva: Kenesei a 87. percben. Szögletarány: 3:3 (0:1) 25. perc: Bita rossz kirú­gása után Horvát Gy. egyből kapura emelt, a labdát Bita lábbal hárította, Horváth Gy. ismételhetett, de lövését Vörös a gólvonal előtt men­tette. vízilabda • Munkatársunktól A Pozsonyban rendezett 16. férfi junior vízilabda Eu­rópa-bajnokságon Magyar­ország együttese Jugoszlávi­ával mérkőzött a fináléért. A 31. perc: Barva távoli lö­vése alig kerülte el a vendé­gek kapuját. 39. perc: Egy bedobás után Faragó a kapunak háttal állva ollózott, a labda kevés­sel ugyan, de elkerülte Hor­váth G. kapuját. 42. perc: Kenesei a jobb oldalon ugratta ki Faragót, aki mintegy öt méterről, ne­héz szögből fölé bombázott. 43. perc: Kenesei végez­hetett el szabadrúgást a fél­pálya közepéről. A labdát pontosan Faragó fejére ível­te, aki a jobb felső sarokba csúsztatta azt, 1-0. 45. perc: Szabó Z.-Kene­sei volt a labda útja, utóbbi lapos lövését azonban Hor­váth G. elvetődve védte. 55. perc: Herczku ugratta ki a jobb oldalon Barvát, aki a kifutó és vetődő kapus fö­lött jobb külsővel a jobb hosszú sarokba lőtt, 2-0. 57. perc: A vendégek bal oldali 16-osának sarkáról ju­tott szabadrúgáshoz a Sze­ged LC. A leállított labdát Kenesei a jobb felső sarokba csavarta, 3-0. 67. perc: Vörös húzott előre, s miután kicselezett két kanizsai védőt is, lapo­san visszagurított Faragó elé, aki azonban elügyetlen­kedte az ajtó-ablak nyitva helyzetet .9 72. perc: Mitrovics vezet­te rá a labdát a szegedi véde­lemre, majd mintegy 16 mé­terről, ballal nagy lövést kül­dött a kapura, de Bita bra­vúrral hárított. 87. perc: Kenesei és Mit­rovics egy ártatlan esetnél összerúgott, a kanizsai 7-es jajgatva a földre vetette ma­gát, a játékvezető így csak plávik nagy küzdelemben 6-5 (1-2, l-l, 2-1, 2-1 )-re legyőzték Varga Péteréket, akikre Így szokatlan „sze­rep" várt (Kemény Ferenc tanítványai eddig szinte min­dig az aranyért játszottak) vasárnap: a bronzéremért kellet vízbeszállniuk. A magyar férfi junior vf­zilabda-válogatott a negye­dik helyen végzett a Po­zsonyban megrendezett Eu­rópa-bajnokságon, miután a bronzmérkőzésen hosszabbí­tás után kikapott Horvátor­szágtól. A kontinenstalálkozó döntőjében Jugoszlávia legyőzte Olaszországot, s el­hódította az aranyérmet. Eredmények, a döntőben: Jugoszlávia-Olaszország 5-3 (2-1, 2-0, 0-1, l-l), a 3. helyért: Horvátország­Magyarország 14-13 (3-3, 4-3, 2-4, 2-1, 1-1,2-1). Az OTP a legsportosabb szabadidősport