Délmagyarország, 1995. október (85. évfolyam, 231-255. szám)

1995-10-24 / 249. szám

2. 1995. október 24. Két helyen is egymással játszottak megyénk NB lil­ás együttesei. Az éllovas Do­rozsmához a SZEAC láto­gatott, mig az SZVSE a Mindszentet fogadta. Mind­két pályán papírforma eredmények születtek. A Makó FC viszont idegenben győzött, s továbbra is kono­kul követi a Kiskundorozs­mát. Értékes pontot szerzett Kiskőrösön a Szentes. Kiskundorozsma­SZEAC 3-0 (2-0) Kiskundorozsma, 2000 néző. Vezette: Ignácz. Dorozsma: Tóth Z. ­Varga-Tóth, Szabó T„ Tóth­Kovács, Gábor (Szabó Zs.) ­Fábián - Kothencz, Keme­nes, Csonka (Nagy S.) ­Barna, Tóth G. (Szécsényi) Edző: Vágó Attila. SZEAC: Dobó - Imre, Turján, Lévai - Simon ­Kiss P. (Kránicz), Kiss B. (Forgács), Magyar, Rau ­Tóth L„ Tóth A. Edző: Bor­bély László. 22. perc: Varga-Tóth egy oldalbeadásból egészen az ötösig dobta a labdát, ahol Kemenes ugrott a legmaga­sabbra és fejjel a későn vető­dő Dobó mellett a jobb alsó sarokba csúsztatta a labdát, 1-0. 37. perc: A szögletzász­lóhoz közel közvetett sza­badrúgáshoz jutottak a hazai­ak. A labdát Csonka ívelte a kapu elő, ami a felső léc te­, tejére pattant, majd onnan a felugró Dobó keze mellett Tóth G. elé, aki egy méterről a kapuba küldte a játékszert, 2-0. 58. perc: Varga-Tóth nagy lövése alig suhant el a kapufa mellett. 61. perc: Szécsényi ug­rott ki a védők között, egy csel után kapura lőtt, de a gólba tartó labdát Turján szögletre vágta ki. 65. perc: A Tóth-fivérek játszottak ügyesen össze, de a lövést, amit Ákos küldött a kapura, a harmadik Tóth, Zoltán bravúrral hárította szögletre. • A Kiskundorozsmát konokul üldözi a Makó fiz SZVSE „kivégezte" a Mindszentet Barna, a dorozsmaiak legjobbja már elhúzta Dobó mellett a labdát, s a következő pillanatban lábáról a kapuba vágódik a harmadik hazai gól. (Fotó: Gyenes Kálmán) Váczi nem kevesebb, mint négy góllal terhelte meg a mindszentiek hálóját Különösen az első találata volt látványos. Nincs miért csodálkozni, ha Gyenes Kálmán felvételén örül a mesternégyesnek... 75. perc: Tóth Z. felesle­gesen kiszaladt kapujából, Tóth L. mellette középre ját­szotta a labdát, de Kránicz nem tudta fejjel azt az üres kapuba küldeni. 77. perc: Szécsényi köze­li lövését Dobó látványos vetődéssel tette ártalmatlané. 84. perc: Szabó Zs. nagy­szerű átadással ugratta ki a leshatáron tanyázó Barnát, aki kicselezte az elébe futó Dobót és megszerezte a har­madik gólt, 3-0. 87. perc: Tóth L. lövése a kapufát érintve hagyta el a játékteret. 88. perc: A dorozsmai csatárok sakk-mattá tették a szegedi védelmet, de Keme­nes nagy lövését Dobó bra­vúrral hárította. Mindkét csapat roppant idegesen kezdett, s így az el­ső húsz percben nem alakult ki jó játék, inkább a két 16­os között pattogott a labda. A 22. percben a szegediek potyagólt kaptak, s ez lendü­letet adott a hazaiaknak, akik fokozatosan átvették az irá­nyítást. A 37. percben újabb kapushibából növelte elő­nyét a hazai gárda, s ezzel el is dőlt a mérkőzés sorsa. A második félidőben so­kat javult a találkozó színvo­nala, ebben a játékrészben mindkét oldalon teremtődtek gólveszélyes helyzetek, de amfg a dorozsmaiak egyet ezekből be is lőttek, addig a szegediek csak a helyzetekig jutottak el. Feltétlenül meg kell említenünk, hogy a má­sodik félidőben Dobó két­szer is biztos góltól mentette meg csapatát, s ezzel valamit jóvátett az első félidei baki­jaiból. Jók: Barna, Kemenes, Szabó T„ ill. Tuiján, Tóth L. Ifjúságiak: Kiskundorozs­ma-SZEAC 3—4. P. SÁNDOR JÓZSEF SZVSE-Mindszent 8-2 (5-1) Vasutas stadion, 300 né­ző. Vezette: Pákolicz SZVSE: Kopschitz ­Krajczár, Sándor, Udvari ­Várszegi N„ Pikó (Siha), Takó, Hleba (Hegyeshalmi), Zámbori - Váczi, Várszegi R. (Bitó). Edző: Himer Ist­ván. Mindszent: Őze - Sző­ke, Dóda, Szécsi - Gyovai, Bakó, Tóth Z„ Szarka, Jan­csovics - Bozó, Répa (Ge­dai). Edző: Jelenfi István. 5. perc: Zámbori labdáját Váczi előbb lekezelte, majd védőjét hintába ültette, végül 20 méterről kilőtte a jobb felső sarkot, 1-0. 31. p.: Teljesen váratlanul egyenlítettek a vendégek. Szarka ívelését Bakó rosszul vette le, a labda elpattant tő­le, Jancsovics eszmélt a leg­gyorsabban, előrecsúszva a jobb sarokba helyezett, l-l. 33. p.: Váczi lekopírozta az első találatot. A különb­ség csupán annyi volt, hogy ezúttal Várszegi N.-től kapta a labdát, amit a kapu köze­pébe továbbított, 2-1. 34. p.: Várszegi Richárd már sokadszor húzott el a bal szélen. Beadását a túlsó oldalról érkező ikertesó, Norbert vágta a hosszú sa­rokba, 3-1. 41. p.: Zámbori ügyes passzával Várszegi R. lódult meg a bal oldalon, beadása szabadon találta az előrehú­zódó Sándort, aki egy csel után valósággal szétlőtte a hálót, 4-1. 44. p.: Kisszöglet után Hleba gurította a labdát Vá­czi elé, aki igazítás nélkül, 17 méterről a kapu bal oldalába lőtte csapata ötödik, saját maga harmadik gólját, 5-1. 57. p.: Hleba lepöckölte a labdát Takónak, aki egyből középre adta, a nagy lendü­lettel érkező Várszegi N. pe­dig 6 méterről a bal alsó sa­rokba gurított, 6-1. 60. p.: Hleba egyéni akci­ója végén - miután minden­kit maga mögött hagyott - a tehetetlen Öze fölött nagy gólt lőtt a léc alá, 7-1. 64. p.: Várszegi Norbert beadását a másik Várszegi, Richárd tette Váczi elé, s a mezőny kimagaslóan leg­jobbja 14 méterről nagy erő­vel lőtt a kapuba, 8-1. 73. p.: Bozó egy jó ütem­váltással a felezővonalról ugrott ki, egyedül vezette kapura a labdát, majd a 16­oson belülre érve, higgadtan a bal sarokba helyezett, 8-2. Az SZVSE játékán egyál­talán nem látszott, hogy több meghatározó játékosát el­vesztette az elmúlt héten. A házigazdák ötletesen, szelle­mesen futballoztak, szinte ak­kor lőttek gólt, amikor csak akartak. A vasutasok a nyolc találat mellett, számtalan helyzetet puskáztak. A két csapat között többosztálynyi különbség mutatkozott... Jók: Váczi (a mezőny legjobbja), Zámbori, Vársze­gi R., Várszegi N., Hleba, ill. Bozó. Ifjúságiak: SZVSE-Mind­szent 2-1. Kalocsa-Makó 0-2(0-1) Kalocsa, 600 néző. Vezet­te: Gulyás. Kalocsa: Szép - Iván, Aradi, Paletta, Mácsai, Már­ton (Perity), Sári (Balogh I.), Farkas G., Kiss, Fekete (Ba­laton), Kovács. Edző: Ha­yerbacher Ferenc. Makó: Hímer - Ferencz, Sahin, Kiss, Bottlik, Miklós, Márki, Mező, Frank (Bá­rány), Bress (Kondacs), Kar­sai. Edző: Kolozsvári János. 32. perc: Sári eladott lab­dájára Frank csapott rá. Mik­lós elé adta, aki két lépés után a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 63. perc: Márki húzott el a jobb oldalon. Kicselezte a védőket és Bárány elé adott, aki tíz méterről a hálóba lőtt, 0-2. A nagyon okosan játszó Makó ellen sok helyzetet ha­gyott ki a Kalocsa és ez megbosszulta magát. A Ka­locsán még soha nem nyert Makó, de most megszakított egy sorozatot. A győzelem jogos, hiszen még kapufát is lőttek. Jók: Szép, Iván, Balogh L, ill. Hímer, Sahin, Karsai. Ifjúságiak: Kalocsa-Mfa­kó 5-1. Kiskőrös FC-Szentes 0-0 Kiskőrös, 500 néző. Ve­zette: Megyebíró. Kiskőrös: Mlinkó - Tóth, Málik, Kapics, Beregszászi, Éliás, Geiger, Pecznyik, Agócs, Miskovicz, Szűcs L (Galambfalvi). Edző: Szlo­vák László. Szentes: Janiga - Mészá­ros Sz., Márta, Bartyik, Muskó, Szlopóczky, Jernei, Pisont (Verők), Molnár, Ve­rebélyi, Harkai (Mészáros F.). Edző: Antal Ferenc. Alacsony színvonalú, kö­zépszerű mérkőzésen egyik csapat sem érdemelt győzel­met. A közönség kedélyét csak a kihagyott helyzetek és Pecznyik érvénytelenített gólja borzolta. Jók: a kiskőrösi csapatból senki, ill. Janiga, Verebélyi. Ifjúságiak: Kiskőrös­Szentes 0-0. További eredmények: Szarvas-Baja 0-3, Kis­kunfélegyháza-Tótkomlós 3-0, Kisszállás-Mezőberény 5-1, Kunbaja-Gyula 1-3. Az Alföld csoport állása 1. Riskundor. II 10 1 ­2. Makó FC II 0 1 1 J. KiskunrtfeKy.il 4. SZVSE 5. Tótkomlós 6. Kalocsa 7. Gyula 8. Baja 9. Kisszállás 10. Kiskőrös 11. SZEAC 12 kunhaja 13. Szentes FC 14. Mezőberény II 15. Szarvas II 16. Mindszent II II 10 9 í 7 6 S 5 5 5 3 3 3 2 2 1 I 34-6 31 27-7 28 2 28-12 21 24-12 21 13-15 19 1+13 18 1+11 18 1+14 17 22-15 16 +11 13 1+26 11 1+23 11 1+24 9 +21 8 +23 4 11-42 4 A meglepetések forduló­ja volt a 10. a megyei lab­darűgó-bajnokság I. osztá­lyában. Az élre kívánkozik a gyálaréti 11 első bajnoki győzelme Sándorfalván, csakúgy mint a Zákány­szék gólzáporos diadala a Szőreg ellen. A székkutasi­ak szentesi sikere sem mindennapi. Magabiztosan nyert hazai közönség előtt a Tisza-Új, a Mártély és a Kistelek. A Bordány és a Csanádpalota együttese „pontosan " térhetett haza Tápéról, illetve Csongrád­ról. Tisza-Új-Csanylelek 6-0(4-0) Újszentiván, 300 néző. Vezette: Sípos. Tisza-Új: Ökrös - Szalai (Róka), Bóka, Tóth, Molnár, Jaksa, Dóra, Suhai (Heid­rich). Bajusz, Simon, Puskás (Jáksó). Edző: Kántor Fe­renc. Csanytelek: Palatinusz ­Gál, Kálmán, Gémes, Joó (Gyöngyi Z.), Gyöngyi Zs., Keller, Maszlag, Tóth, Var­ga (Sebők), Révész. Edző: Kálmán Róbert. Sportszertű mérkőzésen a hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Gólszerzők: Simon (2), Bajusz, Molnár, Puskás, Dó­ra. Jók: Bóka. Molnár, Ba­jusz, Simon, ill. Gál, Palati­nusz, Maszlag. Ifjúságiak: Tisza-Új­Csanytelek 15-0. Tápé-Bordány 1-1 (0-1) Tápé, 300 néző. Vezette: Csende. Tápé: Bagdi F. - Bába (Juhász, Nagy Zs.), Jankó, Hetet csaptak Zákányszéken a Szőregre rA Labdarúgó Megyei I. o. Ádelhardt, Dancsó, Hódi, Nővé, Horváth, Kiss A., Dé­zsi. Terhes (Bagdi Z.). Edző: Kozma Zoltán. Bordány: Kálmán - Si­monics. Király, Péter, Má­tyás, Szabó, Gémes, Dobó (Koszó), Mihálffy Zs., Na­gyapáti, Lippai. Édző: Sán­dor Zoltán. Az első félidőt végig tá­madta a Tápé, mégis lesgya­nús helyzetből lőtt Mátyás gólt, aztán a második félidő­ben egyenlítettek, de meddő támadójátékkal nem tudtak nyemi. Gólszerzők: Horváth, ill. Mátyás. Kiállítva: Lippai. Jók: Kiss A., Horváth, Jankó, ill. Kálmán, Király. Mihálffy. Ifjúságiak: Tápé-Bordány 6-1. Szentesi Kinizsi-Bányai TE­Székkutas 1-4 (0-2) Szentes, 150 néző. Vezet­te: Rácz. Szentesi Kinizsi: Vadász - Széli, Határ, Papp, Bakai, Németh Z.. Ökrös, Bozóki, Varga, Tóth (Kovács), Balla (Nagy P.). Edző: Szita Bál­int. A sötét mezes tápéi Bába lahdát próbál szerezni. (Fotó: Gyenes Kálmán) Székkutas: Fenesi - Hor­tobágyi, Kérdő, Forrai L., Takács, Rostás, Forrai S., Lengyel (Hajzlinger), Baj­nóczi (Sipos), Kiss Cs., Csá­vás (Dómján). Edző: Vinnai István. A harmatgyenge napot ki­fogó Kinizsinek még a szé­pítő gólját is a vendégek sze­rezték... Gólszerzők: Hortobágyi (öngól), ill. Kiss Cs„ Rostás, Dómján, Sipos. Jók: senki, ill. Csávás, Kiss Cs. Ifjúságiak: Szentesi Kini­zsi-Bányai TE-Székkutas Astra 2-2. Mártély Móraváros 8-0(1-0) Mártély, 250 néző. Vezet­te: Gábor. Mártély: C. Molnár ­Kazán (Tóth J.), Czuczi, Er­dei, Szűcs, Tóth Cs., Szren­ka (Fürj), Kovács Z., Kandó, Dobsa (Katona), Kovács T. Edző: Hegyi Tibor. Móraváros: Szabó - Ras­kó Z„ Csúcs, Révész, dr. Pé­ter, Raskó T„ Deák, dr. Tö­rök, Móricz (Prágai), Hadár, Király. Edző: Tóth Lajos. A forduló rangadója sportszerű mérkőzést és a jól jászó hazaiak magabiztos győzelmét hozta. Gólszerzők: Tóth Cs. (2), Dobsa. Kiállítva: dr. Török. Jók: Tóth Cs., Czuczi, Erdei, Dobsa, ill. Csúcs, Ré­vész, Raskó Z. Ifjúságiak: Mártély-Mó­raváros 1-2. Sándorfalva-Gyálarét 8-2(0-0) Sándorfalva, 300 néző. Vezette: Kérdő. Sándorfalva: Aradi ­Zsemberi, Vörös, Nagy, Fe­renczy, Tóth (Gaál), Bese­nyei, Kiss, Széli (Nacsa), Fődi, Csányi. Edző: Pénzes József. Gyálarét: Fürtön - Dó­da, Simái, Szabó, Kiss J., Horog (Mészáros), Illés T., Illés A., Temesvári (Káity), Bánfi, Szűcs. Edző: Simái Zoltán. A vendégek lelkes játék­kal vitték el a három pontot. Góllövők: Káity, Bánfi. Jók: Aradi, Vörös, Fe­renczy, ill. Dóda, Simái, Kiss J. Ifjúságiak: Sándorfal­va-Gyálarét 6-0. Zákányszék-Szőreg 7-3 (4-2) Zákányszék, 200 néző. Vezette: Csuka. Zákányszék: Köröm ­Szabó (Németh), Sarkadi, Tímár, dr. Tóth, Kovács, Bí­ró, Tóth E„ Zsikó, Száraz, Tanács. Edző: dr. Tóth Já­nos. Szőreg: Kapitány - An­tal, Rácz Zs. (Lengyel), Rácz L., Meiszter, Farkas, Fejes (Balla), Zámbó, Szvé­tecz, Móricz (Hajnal), Buk­nicz. Edző: Bogdán István. Megérdemelten tartotta otthon a három bajnoki pontját a hazai gárda. Kiállítva: Sarkadi, ill. Rácz. Góllövők: Zsikó (3), Szá­raz (2), dr. Tóth (2), ill. Buk­nicz (2), Rácz L. Jók: dr. Tóth, Kovács, Zsikó, Tóth E„ ill. Buknicz, Lengyel. Ifjúságiak: Zákányszék­Szőreg 0-3. Csongrád­Csanádpalota-Nagylak 1-1 (1-1) Csongrád, 400 néző. Ve­zette: Kubatovics. Csongrád: Kurucz ­Schal, Palásti, Magony, Nagy, Kiri, Terdik (Tóth), Bosánszki Zs. (Justin), Túri, Bosánszki M„ Horváth (Se­res). Edző: Kajtár István. Csanádpalota-Nagylak: Lengyel - Pécsi, Szabó, Locskai, Gonda, Sebők, Csókás, Cseh, Takács, Var­ga (Erdélyi), Erdei (Kónya). Edző: Molnár László, Ma­gyar Tibor. A hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Góllövők: Kiri, ill. Var­ga­Jók: Nagy, Kiri, ill. Se­bők, Takács. Ifjúságiak: Csongrád­Csanádpalota-Nagylak 0-1. Kistelek-Mórahalom 3-2(1-1) Kistelek, 200 néző. Ve­zette: Marczi. Kistelek: Berkes - Nagy, Koncz, Pipicz, Tóth (Vigh), Virág (Borsos), Sejben Gy., Vándor, Kiszner, Sejben J., Horváth. Edző: Czeigersch­midt Sándor. Mórahalom: Bubori ­Kószó, Csipak, Tandari, Császár (Farkas), Borbás (Dóczi), Savanya, Masa, He­vesi, Szita (Hegyesi), Virág. Edző: Hegyesi László. Küzdelmes mérkőzésen a pénteki összetartás meghoz­ta a Kistelek első hazai győ­zelmét. Góllövők: Vándor (2), Kiszner, ill. Szita, Tandari. Jók: Vándor <a mezőny legjobbja), ill. Bubori. Ifjúságiak: Kistelek-Mó­rahalom 4-2. A bajnokság állása: 10 8 I. Tisza-l'j 1 Mártély 3. Móniváros 4. Sándnrfalva 5. Szókkutas 6. Mórahalnm 7. Csongrád 8. Tápé 9. Kordám 10. Kistelek 11. Csanád.-Nagyl. 10 I 12. Szóreg 10 I 13. Gyálarét 10 1 14. Szent k.-Báns.lO 1 15. Zákányszék 10 2 16. Csanytelek 9 2 34-6 26 2+9 21 18—11 18 1+7 17 21-17 17 2+16 16 1+5 16 1+14 16 1+26 12 1+18 10 +12 8 1+20 8 1+19 8 +19 8 17-26 7 1+26 7 Ékszíj és Görgóslánc Szakkereskedés Moltech Ék-, vezérmű-, bordás-, variátor- és átlapolt szíjak, illetve különbözó típusú görgösláncok mg.-i ipari gépekhez és jármüvekhez. Szeged, Bófyai u. 10. TeL: 62/481-564, 324-280, 312-998, 312-021