Délmagyarország, 1993. szeptember (83. évfolyam, 203-228. szám)

1993-09-06 / 207. szám

1993. szeptember 6. 'M SPORTJA 3. Gr«gor is keretben A szombati bajnoki forduló után a Hotel Stadionban „ran­devúzott,, a szerdai, Oroszor­szág elleni vb-selejtezőre ké­szülő magyar labdarúgó keret. Amint Fülöp Ferenc, a váloga­tott technikai vezetője az MTI­nek elmondta, Verebes József szövetségi kapitány a már ko­rábban kijelölt 18 játékos mel­lé meghívta a ferencvárosi Gregor Józsefet is, aki három góllal vette ki részét a Vasas elleni gólzáporos győzelemből. A keret valamennyi tagja egyéb­ként megjelent a találkozón, komolyabb sérült nincsen. Va­sárnap délelőtt úszás és gyúrás szerepelt a programban, dél­után pedig a BKV Előre pályá­ján edzettek a labdarúgók. Hét­főn este a csapat a szerdai ta­lálkozó helyszínén és időpont­jában, az Üllői úton, 19 órakor tartja foglalkozását. Vízilabda Mozaik figria '93 Kupa Egerben nyolc csapat rész­vételével rendezték meg a Mo­zaik Agria Kupa 1993. ver­senysorozatát. A résztvevők között ott volt megyénk két él­csapata, a Szeged SC és a Szentes együttese is. Az elő­csatározások során a szentesiek 12-9-re (2-2, l-l, 5-2, 4-4) legyőzték a horvát Opatija csa­patát ( a szentesi gólokat Mel­kun 4, Berki 2, Ibolya 2, Be­leon, Halápi, Kárász és Tary szerezték) majd az 5-6. helyért vívott küzdelemben 14-13-ra vereséget szenvedtek a BVSC­től. A szegediek az FTC ellen kikaptak 18-13-ra ( a szegedi góllövők: Lihótzky 5, Molnár T. 4, Török 2, Orosz és Csa­pó), majd majd 16-15-re a BVSC-től. Ezen a találkozón a szegedi gólszerzők Lihótzky 7, Csapó 4, Molnár T. 3, Molnár P. voltak.A harmadik csoport­beli mérkőzésükön: Szeged SC-Szolnok 10-10. A szegedi góldobók: Lihótzky és Molnár T. 3-3, Csapó 2, Megyeri és Török. Végül a 7-8. helyért le­játszott találkozót a Szeged SC 15-10-re megnyerte az Opatija ellen, így a 7. lett. E mérkőzés szegedi góldobói: Lihótzky 4, Molnár T. 3, Orosz és Csapó 2-2, Csányi, Molnár P„ Török és Megyeri. A torna gólkirálya, 19 talá­lattal, a szegedi Lihótzky Ká­roly lett. 2. perc: Takó óriási bombá­ja, ha centiméterekkel is, de el­kerülte a szegedi kaput. 5. perc: Egy szép szegedi támadás végén Kiss elhamar­kodottan Hanyecz kezébe lőtt. S.perc: Nagy A. távoli lövé­se süvített el a jobb kapufa mellett. 10. perc: Szabadrúgás­hoz jutott a Szarvas, a legu­rított labdát Ilici lőtte kapura, de az a bal kapufáról a me­zőnybe pattant. 14. perc: Rácz 30 méteres szabadrúgását Nagy Zs. a me­zőnybe öklözte. 37. perc: Szlopóczky és Nagy Zs. futott egy labdára, amelyet a szarvasi játékos szerzett meg és az üres kapura fejelt, de a védők még az utol­só pillanatban mentettek. 46. perc: Baloldali támadás végén Nagy A. közelről a kapu fölé fejelt. Zr Labdarugó O NB II. 63. perc: Takó óriási erejű szabadrúgása a felső kapufáról ismét kifelé pattant. 69. perc: A lesre játszó sze­gedi védők között a labdát ve­zető Gebri kiugrott és a kifutó Nagy Zs. mellett a kapu köze­pébe gurított, 1-0. 76. perc: Takács J. mesteri­en elcsavart szabadrúgása után a labda a sorfalat kikerülve a jobb kapufa mellett került a já­téktéren kívülre. Jobb játék ellenére - vereség Szarvasi Vasas-Szeged SC 1-0 (0-0) Szarvas, 1000 néző. Vezette: Fekete (dr. Bozóky, Heibl). Szarvas: Hanyecz - Hirmlei - Pisont A., Holp, Szlo­póczki, Gebri - Major, Takó, Ilici - Janis, Rácz. Edző: Ioan Patrascu. Szeged SC: Nagy Zs. - Csúcs, Takács J., Agapov, Ko­vács - Puskás, Nagy A., Turján, Újvári - Kiss, Váczi. Edző: Antal Péter. Csere: Ilici helyett Truczka az 58., Turján helyett Zámbori a 76., Kiss helyett Várszegi N. a 80., Janis he­lyett Pisont R. a 89. percben. Gólszerző: Gebri a 69. percben. 79. perc: Váczi szép cselek után lőtt kapura, Hanyecz azonban, ha másodszorra is, de remekül hárított. 82. perc: Puskás lövését Hanyecz a mezőnybe öklözte. 85. perc: Nagy A. lépett ki a védők közt, abszolút gólhely­zetben azonban Holp az utolsó pillanatban szerelte. 86. perc: Major egy gyors kontra után egyedül ment ka­pura, 14 méterről leadott óriási lövése ismét a kapufáról pat­tant a mezőnybe. 87. perc: Ráczot terítették le a szegedi védők, a megítélt 40 méteres szabadrúgást Pisont A. a kapus fölé lőtte. 88. perc: Újvári lövése az egyik szarvasi védőn irányt változtatott, de Hanyecz reflex­szerűen óriási bravúrral szög­letre mentett, majd a szögletet is levegőben úszva csípte el a remek napot kifogó szarvasi védő. Sokak várakozásával ellen­tétben a Szeged nagyon bátran, harcosan kezdett. Folyamatos, NB III-qs nézőszám Dorozsmán A most zajló bajnokság legna­gyobb nézőszámát könyvelhették el Dorozsmán. Az NB III-tól kö­zelmúltban búcsúzó együttes pedig gólparádéval köszönte ezt meg. A bajnokság egyetlen veretlen csapa­ta, a Sándorfalva most is győztesen vonult le a pályáról, amit a Kiste­lek bánhatott. Mártély-Bordány 0-1 (0-1) Mártély. 200 néző. Vezette: Kor­mányos. Mártély: C. Molnár - Hortobá­gyi, Tóth, Szrenka, Sepsei, Gémes. Csáki, Szűcs (Daraki), Kovács (Kiszely), Kandó, Szabó (Albert). Edző: Antal Ferenc. Bordány: Kálmán - Szabó, Bogdán, Péter M„ Péter L„ Őze, Hajdú, Monostori, Kiss (Fogas), Farkas, Vadászi (Polyák). Edző: Kőműves Mihály. 4. p.: Jobb oldali szabadrúgást követően a hazai védelem csak nézi, ahogy Őze közelről a hálóba fejel, 0-1. 42. p.: Szrenka a labda után rúg, ám az elé lépő bordányi csatár lábát találja el, jogos 11 -es, és jog­talan kiállítás a következmény. A büntetőt C. Molnár hárítja. 62. p.: Kovács bombaszabadrú­gása a felső lécről vágódik vissza. Az első félidőben a vendégek, a másodikban a tíz emberrel játszó hazaiak voltak fölényben, ám Fortuna és Kormányos játékvezető a vendégek oldalán állt. Jók: C. Molnár, Tóth, Horto­bágyi. ül. Bogdán, Péter L„ Őze. Ifjúságiak: Mártély-Bordány 2-0 Tápé-Apátfalva 41 (l-l) Tápé, 400 néző. Vezette: Madá­csi. Tápé: Bagdi - Kaliczka, Hódi, Nagy. Dancsó, Róka, Ruzsáli, Mó­ra. Kiss. (Pintér), Markó, Fazekas (Benczúr). Edzó: Kozma Zoltán. Apátfalva: Rakity - Gardi, Bartucz (Láng), Szegedi. Sóki, Ke­rekes (Rácz), Köteles, Keresztúri (Beke), Károlyi. Balogh, Nagy. Edző: Keresztúri Mihály. A korán megszerzett gól után a Tápé végigtámadta az elsó félidőt, de helyzeteit mind kihagyta. Nagy védelmi hibából egyenlített az Apátfalva. A második játékrészben is a Tápé irányította a játékot, de akkor már bevette Rakity kapuját. Gólszerző: Markó. Hódi (11­esből), Kiss, Kószó, ül. Károlyi. Jók: Kiss, Fazekas, Móra, Ka­liczka, ill. Rakity, Bartucz, Köte­les. Ifjúságiak: Tápé-Apátfalva 3-2 Kiskundorozsma-Tisza-Új 5-0 (3-0) Kiskundorozsma. 700 néző! Vezette: Szombathelyi. Kiskundorozsma: Csehó - Si­monics (Szabó G.), Szabó T„ Mu­csi, Goda (Ottlik S.), Ottlik R„ Petrov (Muskó), Nagy S., Katona, Szabó Zs.. Tóth. Edző: Ottlik Sán­dor. Labdarúgó NB III. Tisza-Uj: Varga - Tóth J„ Tóth M., Deák (Ágoston), Kürtösi, Ma­sa (Puskás Gy.), Molnár, Szegvári, Jáksó, Bajusz, Kiss (Dobó). Edző: Kőhalmi István. Góllövők: 7. perc Szabó Zs. (1 l-esből), 42. p. Katona, 45. p. Szabó Zs., 49. p. Katona. 54. p. Si­monics. Jók: az egész hazai csapat, ill. Deák, Kiss. Ifjúságiak: Dorozsma-Tisza-Új l-l * A Kiskundorozsmai Labdarúgó Sportkör Elnöksége szeptember 9­én. csütörtökön, 18 órai kezdettel nyilvános szponzorok-labdarú­gók-szurkolók ankétot tart a do­rozsmai művelődési házban. Ruzsa-Csanádpalota-Nagylak 1-0(1-0) Rúzsa, 300 néző. Vezette: Hor­váth. Rúzsa: Újhelyi - Kovács Zs. (Völgyi), Szrenka, Tárkány, Dá­vid, Miklós, Földeák, Varga, Papp (Majoros), Magyar, Bajorics (Tö­rök). Edzó: Szrenka Béla. Csanádpalota: Lórik - Pécsi, Gábor, Locskai, Siklován, Benczik (Cseh), Gonda, Gyuris, Magyar (Lengyel), Szűcs, Varga. Edző: Molnár László. A mérkőzés 32. percében Bajo­rics buktatásáért megítélt 11-est Varga a hálóba lövi, 1-0. Küzdel­mes mérkőzésen a hazai csapatnak sikerült otthon tartani a bajnoki ponfckat. Jók: Újhelyi, Szrenka, Földeák, ill. senki. Ifjúságiak: Ruzsa-Csanádpato­ta 3-0 Csongrád—Móraváros 1—2 (1—2) Csongrád, 400 néző. Vezette: Somogyi. Csongrád: Palatinusz - Kiri (Oláh), Kálmán, Tóth, Keller, Bo­sánszki. Túri, Korom, Mensur, Kis, Kádas (Varga). Edző: Kálmán Róbert. Móraváros: Temesvári - Hor­váth, Szilágyi, Péterfy, Szécsi, Bá­ba (Mihály), Molnár, dr. Török (Török), Deák, Tóth, Király. Edzó: Tóth Lajos. 6. p.: Szögletrúgásból beívelt labdát Tóth G. az 5-ös sarkáról fe­jelte a hálóba, 0-1. 12. p.: Korom 5 méterről az üres kapu mellé rúg. 20. p.: Király visszahúzza az utolsó védőt, a bíró nem veszi ész­re, elfut, 2-0. 23. p.: Mensur 7 méterről nagy gólt lő, 2-1. 76. p.: Török letalpalja Kál­mánt, a bfró továbbot int, Palati­nusz nagy helyzetben ment, a bfró szó szerint megsérti a csongrádiak edzőjét és csapatkapitányát. 87. p.: Varga 4 méteres lövését a kapus bravúrosan védi. Jók: Temesvári, Tóth G„ Kál­mán, ill. Kálmán, Mensur. A szép számú közönség előtt le­zajló mérkőzésen a búcsúzó Somo­gyi játékvezető indiszponáltsága rányomta bélyegét a találkozóra. Ifjúságiak: Csongrád-Móravá­ros 2-1 Sándorfalva-Kistelek 1-0(1-0) A bajnokság állása: 1. Sándorfalva 4 3 1 ­8-2 7 2. Kkdorozsma 4 3 - 1 12-5 6 3. Rúzsa 4 3 - 1 9-4 6 4-5. Móraváros 4 3 - 1 11-7 6 Tápé 4 3 - 1 11-7 6 6. Mórahalom 4 3 - 1 5-4 6 7. Bordány 4 2 1 1 5-5 5 8. Szentes 4 1 2 1 8-6 4 9. Cs.pal.-Nagylak 4 1 2 1 3-3 4 10. Csongrád 4 1 1 2 7-6 3 11. Kistelek 4 -22 1-3 2 12. Mártély 4 1 - 3 2-6 2 13. Apátfalva 4 1 - 3 412 2 14. Tisza-Új 4 1 - 3 3-9 2 15. Zákányszék 4 1 - 3 7-15 2 16. Mindszent 4 - I 3 3-5 1 További eredmények: Keleti csoport: Eger-Nyíregyhá­za 3-2 (l-l), Kiskőrös-Diós­győr 2-2 (l-l), III. ker. TVE­Tiszavasvári 0-0, Gödöllő­Tiszakécske 1-2 (0-0), Kazinc­barcika-Hatvan l-l (1-0) Kaba­Balmazújváros 1-0 (0-0), Haj­dúnánás-Rákospalota 3-1 (1-0). Nyugati csoport: Vesz­prém-ESMTK l-l (0-0), Nagy­kanizsa-Baja l-l (0-0), Duna­ferr-Szekszárd l-l (0-0), Do­rog-Pénzügyőr 2-0 (0-0), Mo­hács-Beremend 2-0 (0-0), Bu­dafok-Százhalombatta 1-2 (0-1), Paks-Keszthely 3-0 (1-0), BKV Előre-ZTE 3-1 (l-l) Keleti csoport: l.lIl.ker.TVF. 2. Diósgyőri FC 3. Tiszavasv. 4. Tiszakécske 5. Eger SE 6. Szarvas 7. FC Hatvan 8. Nyíregyházi FC 9. Kazincbarcika 10. Kaba 11. Kiskőrösi FC 12. Hajdúnánás 13. REAC 14. Gödöllői FC 15. Balmazújváros 16. Szeged SC 3 1 3 1 2 2 2 2 2 2 ­1 2 2 ­I 2 I 1 I I 1 ­Nyugati csoport: 1. Nagykanizsa 4 3 1 ­7-1 7 2. BKV Előre 4 3 ­1 8-3 6 3. ESMTK 4 2 2 ­4-2 6 4. Budafoki MTF. 4 2 1 1 9-6 5 5. Szekszárd 4 2 1 1 8-7 5 6. Keszthely 4 2 1 1 4-4 5 7. Paks 4 1 2 1 4-3 4 8. Zalaegerszeg 4 1 1 2 7-5 3 9. Mohácsi FC 4 1 1 2 6-6 3 10. Dunaferr SF 4 1 1 2 3-4 3 11. Bajai FC 4 ­3 1 3-4 3 12. Dorog 4 1 1 2 2-3 3 13. Beremend 4 1 1 2 3-6 3 14. Veszprém FC 4 1 1 2 2-5 3 15. Százhalomhalta 4 1 1 2 2-8 3 16. Pénzügyőr 4 ­2 2 2-7 2 Sándorfalva, 400 néző. Vezette: Knerczel. Sándorfalva: Barna ­Mészáros, Nagy V., Nagy A., Vö­rös, Fujkin, Virágh, Stanka (Tóth), Cétényi, Sebestyén (Széli), Besc­nyei. Edző: Suhajda György. Kistelek: Mihálffy B. - Pipicz, Majoros, Horváth, Böröcz, Koncz, Vfgh Cs. Sejben J.), Virágh (Czif­ra). Gombos, Magyar, Sejben Gy. Edző: dr. Bitó Tibor. 35. p.: Virágh elfutott a jobb szélen, a 16-oson belül járt, amikor felvágták, a megítélt büntetőt Nagy A. értékesítette, 1-0. 43. p.: 18 m-ről hatalmas kapu­fát lőtt a hazai csapatból Virágh. Jó iramú mérkőzésen a hazai csapat a I l-esen kívül számtalan gólhelyzetet dolgozott ki, de a vé­delem hárítani tudott. Jók: az egész hazai csapat, ill. Horváth, Böröcz, Gombos. Ifjúságiak: Sándorfalva-Kiste­lek 3-0 Mindszent-Mórahalom 0-1 (0-0) Tömörkény, 200 néző. Vezette: Bokor. Sportszerű mérkőzésen, jó já­tékvezetés mellett és a tömörkényi sportegyesület kitűnő rendezésé­ben megtartott mérkőzésen szeren­csés góllal győzött a mórahalmi csapat. Gólszerző: Fódi. Ifjúságiak: Mindszent-Móraha­lom 14-0 szép támadásszövéseket láthat­tunk, gólhelyzetig azonban az elsó félidőben nem jutottak el. A szarvasiak ekkor a sok át­adási hiba és lesállások miatt csak ritkán tudtak veszélyesebb támadást indítani. Szünet után a hallatlanul balszerencsés ka­pufák nem szegték a szarvasiak támadó kedvét és egy igen okos góllal megérdemelt vezetést szereztek. A Szeged nagy erőfe­szítései, amelyek több gólhely­zet kialakulását eredményez­ték, nem vezettek eredményre. Feltétlenül több van a szegedi fiúkban és valószínűleg fog ez még jobban is menni a jövőben - vélték a helyi szurkolók. Ioan Patrascu: - Túl va­gyunk egy nagyon nehéz mér­kőzésen. A két pontot a játék és a három kapufánk alapján megérdemeltnek ítélem. Antal Péter: - A játék alap­ján a döntetlen igazságosabb lett volna. CSABAI PÁL Szentes-Zákányszék 6-2 (3-0) Szentes, 250 néző. Vezette: Bánóczki. Szentes: Révész - Bubori, Fehér, Bagi, Bartyik, Juhász, Jernei (Sípos), Szabó, Gulyás, Verebély, Verők (Sarkadi). Edző: Koncz István. Zákányszék: Köröm - Tóth, Faragó, Tímár (Hegedűs), Prágai, Fodor, Szabó, Kovács, Farkas, Tóth E„ Pördi. Edző: Prágai Gábor. 14. p.: Verebély beadásába az egyik védő a 16-oson beleül kézzel beleütött, de a játékvezető sípja néma maradt, nem adott 1 l-est, ami hiba volt részéről. 22. p.: Jernei szögletét Gulyás 6 méterről befejelte a kapuba, 1-0. 30. p.: Parázs jelenetek a kapu előtt, a betörő Gulyást [felvágták, 1 l-es. A büntetőt Juhász értékesítette, 2-0. 35. p.: Egy kipattanó labdát Verők 16 méterről kapásból vágott védhetetlenül a hálóba, 3-0. 62. p.: Jobb oldali beadásból Farkas szépített, 3-1. 65. p.: Könnyelműsködtek a hazai védők. Farkas bal oldalról lőtt gólt, 3-2. 70. p.: Verebély mesteri gólt szerzett, a fél pályán el­lopta a labdát, végigfutott vele, a védőket és a kapust is kicselezve gurított a hálóba, 4-2. 85. p.: Kapu előtti kavarodás után Juhász egy lepattanó labdából tovább növelte az előnyt, 5-2. 87. p.: Juhász „végigkocsizta" a pályát, és futtából ha­talmas gólt lőtt, 6-2. A hazai csapat küzdött, hajtott, és látványos futballt játszott. Győzelme ilyen arányban is megérdemelt. Jók: Bubori, Fehér, Juhász, Gulyás, Verebély, ill. Kö­röm, Farkas. Ifjúságiak: Szentes-Zákányszék 3-3. BARTHA LÁSZLÓ - 10-2 7 - 12-5 7 1 6-4 5 6-5 5 8-8 5 5-5 5 6-7 5 8-4 4 7-5 4 5-6 4 6-8 4 7-8 3 3-7 3 4-6 2 47 1 1-11 0 Gyenes Kálmán felvétele a bizonyíték, hogy jogos volt a Tápé javára megítélt büntető