Délmagyarország, 1993. június (83. évfolyam, 125-150. szám)

1993-06-01 / 125. szám

2 HU SPORTJA 1993. június 1. Megyénk NK III-as csapatai igen jól szerepeltek a hét végén: négyen győztek, csupán a Makó szenvedett vereséget, igaz a listavezető Tisza­kécske otthonában. Sajnos a Dorozs­ma későn ébredt fel, hajrája csak ar­ra lesz jó, hogy elkerülje az utolsó helyet. A Dózsa és a SZVSE, vala­mint a HCL még jó helyezésben re­ménykedhet. HLC-Gyomaendrőd 4-1 (2-1) Vásárhely, 700 néző. Vezette: Varga J. HLC: Kopschitz - Földvári, Márta, .Talmácsi, Bán I. (Lévai) - Tóth Cs„ Brcss, Kcmcncs, Botlik - Kéri (Molnár K.), Maczkó. Edző: Protity Sándor. Gyomaendrőd: Hunya - Kéki (Tímár), Gubucz, Somogyi, Gonda ­Sajben, Stcf, Dunicskó - Janis, Lénán, Tóth. Edző: Plástyik János. 10. p.: Márta és Lénán viaskodott a labdáért a HLC 16-osa előtt. Mindket­ten földre estek. A játékvezető a csatár javára ttélt szabadrúgást, melyet So­mogyi mesterien csavart a jobb felső sarokba, 0-1. 15. p.: Maczkó remek labdái tálalt Kéri elé, a csatár lefutotta a védőket és kisodródva, éles szögből a hosszú sarokba lőtt, l-l. 27. p.: Maczkó ismét gólpasszt adott Kérinck. aki megforgatta Gubu­ezot. A védő tehetetlenségében a kapu­tól 11 méterre elhúzta a csatár lábát. A nyilvánvaló büntetőt Márta biztosan lőtte a jobb sarokba. 2-1. 34. p.: Kopschitz góltól mentette meg a kapuját és kiállt. Márta könnyel­műsködött a térfél közepén. Tóth az ajándékba kapott labdával kapura hú­zott, Kopschitz messze kifutott eléje és a lö-oson kfvül kézzel hárított. A kiál­lítás után Talmácsi ment le, és Bán Im­re állt a kapuba. 56. p.: Gubucz gólhelyzetben sza­bálytalanul szerelte Botlikot. A védő sárgát kapott, a büntetőt pedig Bress értékesítette, 3-1. 85. p.: Gubucz. szerelése, mellyel Molnárt állította meg, sárga lapot érde­melt, mely után rögtön a piros követ­kezett. 90. p.: már mindenki a sípszóra várt, kivéve Kcmcncst és Maczkót. A középpályás átadását Maczkó a hosszú sarokba fejelte, 4-1. Szerencsérc nem ijedős csapat a HLC. A Gyomaendrőd kétszer is rái­jesztett, hiába. Először, amikor a há­rom csatárral támadó vendégek meg­szerezték a vezetést, másodszor, ami­kor Kopschilznak el kellett hagyni a pályát. A községi csapat bátor támadó­játékot játszott végig, ez negyedóráig bevált. Később a 10 emberrel küzdő HLC leple meg ellenfelét azzal, hogy úgy játszott, mintha ők lennének töb­ben. Szünet után például rövid idő alatt négy óriási ziccert hagyott ki a hazai együttes. A mérkőzés a hal sárga és két piros lap ellenérc nem volt durva. A la­pokon pedig testvériesen megosztoztak Csak a Makó hiányzik a győz tasak sorából Ime a 1 l-es előtti pillanat: az orosházi védők szabálytalankodnak a 16-oson belül. Vitathatatlan büntető... (Fotó: Nagy László) a csapatok. A biztos hazai győzelem így nem volt túl olcsó a jól játszó HLC számára. Jók: Kéri. Maczkó, Lévai, Kemenes, ill. Durucskó, Tóth. Ifjúságiak: HLC-Gyomaendrőd 3-2. -szl­Szegedi Dózsa - Orosháza 3-1 (1-0) Hunyadi téri stadion, 400 néző. Ve­zette: Maiina. Szegedi Dózsa: Szulyovszky ­Rác/., Bóka, Kubát Á. - Márton. Kubát B„ Vándor, Telek (Bugyinszky) - Gré­czi (Szalai) Miklós, Bischof (Korpa). Edző: Lóczi István. Orosháza: Such - Ágh, Popol, Pásztor. Kálmán - Laurcntiu, Bulimar (Krajczár), Papp, Dézsi - Kvasznov­szky. Ghcban (Illyés) Edző: Papp Imre. 8. perc: Gréczi mintegy nyolc mé­terről tiszta helyzetben a kapus kezébe emel. 17. perc: A 16-osra betörő Mártont Popol felvágja, amiért a játékvezető jo­gosan II-est (tél. A büntetőt Miklós értékesíti, 1-0. 19. perc: Telek nagyszerű beadását Kubát B. három méterről a kapus kezébe fejeli. 23. perc: Szöglet után Miklós feje­se centiméterekkel kerüli el a jobb fel­ső sarkot. 30. perc: Az első orosházi támadás a Dózsa kapujára. Dézsi lövését azon­ban Szulyovszky magabiztosan védi. 40. perc: Kvasznovszky veszélyez­teti lövéssel a hazai kaput, de Szulyov­szky a helyén van. 60. perc: Márton húz el a jobb ol­dalon, pontos visszagurftását a jól ér­kező Miklós mintegy 17 méterről nagy erővel küldi a kapuba, 2-0. 71. perc: Rácz sokadik szöglete után Kubát B. magasra felugorva fejeli a kapuba a labdát., 3-0. 83. perc: Papp lövését Szulyov­szky a kapufára tolja, onnan a földre, de kifelé pattan a labda, a játékvezető azonban a partjelző beintésére gólt ítél, 3-1. 90. perc: Miklós lövését a kapus kiejti, Korpa csap le a labdára, de mintegy három méterről a földön fek­vő kapusba lövi azt. Már a mérkőzés elején látni lehe­tett, hogy a vendégek tartanak a Dó­zsától. Kezdés után azonnal védekező pozicióba húzódtak, minden eszközzel igyekeztek megakadályozni a hazaiak korszerű támadásait. ^ nyilvánvaló büntető értékesítése után a Dózsa len­dülete kissé alább hagyott (megérde­melne egy elemzést, hogy miért fé­keznek le Grécziék szinte mindig a biztos vezetés birtokában?) de (gy is a hazaiak irányították a játékot. Nem túl­zunk, amikor azt állftjuk, hogy a Dózsa már az első játékrészben gólokkal ve­zethetett volna, s a másodikban akár gólkülönbséget is javíthatott volna. Persze ehhez be kéne lőni legalább a tiszta helyzeteket. A közönség már na­gyon várja azt a mérkőzést, amelyen a Dózsa öt-hat góllal terheli meg vala­melyik ellenfele hálóját. Az eddigi ta­lálkozóikon mutatott 20-30 perces szi­porkázó játék végre nagy gólkü­iönbségú győzelemre is feljogosítana... Jók: Márton, Miklós, Telek, Kubát Á„ illetve Such, Dézsi és Popol. Sándor József Nagyszénás - SZVSE 2-4 (1-2) Nagyszénás, 400 néző. Vezette: Ignácz. Nagyszénás: Bordás - Hóbel, Záb­rák, Gyfmesi, Hegedűs - Nagy A.. De­ák, Molnár, Csubró - Fekete, Basiu. Edző: Patyi Béla. SZVSE: Tóth Z. - KispálJKiss B.), Kun, Hurguly, Paksi - Nagy Zs„ Pikó, Süli, Kiss P. - Simon. Puskás. Edző: dr. Tóth János. 4. perc: Süli kilép a védők között, s a kifutó kapus mellett megszerzi a ve­zetést, 0-1. 5. perc: Kiss P. hagyja faképnél a védőket, s a hosszú sarokba lő, 0-2. 40. perc: Csubró használja ki a SZVSE védőinek megingását és szépít az eredményen, 1-2. 60. perc: hazai kaputól mintegy 18 méterre szabadrúgáshoz julnak a ven­dégek. A labdának Kun áll neki és jól eltalált lövése védhetetlenúl vágódik a kapuba. 1-3. 61. perc: A hazaiak sorozatos tá­madásai góllá érnek. Deák használja ki a helyzetet és megszerzi csapata második gólját, 2-3. 89. perc: Sülit a 16-oson belül a ft Sző rag már bajnok! Három fordulóval a bajnokság befejezése előtt a Szőreg már bajnoknak tekinthatő. A szőregiek a 26. fordulóban Móraváros ellen győztek idegenben, s ez. azt jelenti - mivel a második helyezett Csongrád meglepetésre otthon ka­pott ki - hogy függetlenül a hát­ralévő találkozók eredményétől a Szőreg már bajnok! Tisza-lJj-Bordány 4-0(1-0) Újszentiván, 350 néző. Vezette: Szombathelyi. Bordány: Kálmán - Szabó, Farkas, Péter, Pipicz (Farkas), Péter L„ Fogas 7- (Papp), Farkas J„ Őze I., Mihályfi Zs.. Vadászi Z. Edző: Tóth J. Tisza-Új: Varga Z. - Tóth J„ Kürtösi, Deák. Kéri, Masa, Puskás (Kiss F.). Szita (Ádok), Jáksó. He­gyeshalmi, Cserép. Edző: Kőhalmi István. 40. p.: Szila bal oldali beadását Hegyeshalmi lövi a hosszú sarokba. 1-0. 60. p.: Hegyeshalmi szögletét Szita helyezi a jobb alsó sarokba, 2-0. 70. p.: Hegyeshalmi megy el a jobb oldalon, beadását Jáksó értéke­síti. 3-0. 85. p.: Tóth J. keresztbe ívelését Ádok helyezi a hálóba, 4-0. A hazaiak számtalan helyzetük­ből négyet értékesítettek, győzelmük megérdemelt. Ifjúságiak: Tisza-Új-Bnrdány 4-0. Úllés-Kábiánsebestyén 2-3 (0-2) Üllés, 200 néző. Vezette: Madá­csi. Üllés: Merlcy - Farkas, Bazsó, Miklós. Evctovich, Dobi (Kálmán), Arany, Kovács, Fászi, Pelák, Molnár (Bálint). Edző: Bazsó János. Kábiánsebestycn: Vadász - Ró­zsa, István. Jámborcsik. Bócsik, Miszlai, Határ, Magyari. Szabó (Ivanics), Oláh. Györgyi 1. Edző: Nagy Ferenc. 15. p.: Miszlai rosszul eltalált lövése a hálóban kötött ki, 0-1. 32. p.: Tizenöt méterre közvetett szabadrúgást kapott a Fábián, a rosszul felálló sorfal mellett Miszlai lövése a hálóban kötött ki, 0-2. 40. p.: A sokadik szabadrúgást Bazsó 20 méterről lőtte, a kapus a kapufa segítségével hárította. 49. p.: Négy üllési védő nézte, hogy István térdéről a hosszú sarok­ba pattant a labda, óriási védelmi hiba!, 0-3. 55. p.: Kovács szögletét Szászi a védők fölé emelkedve 10 méterről gyönyörűen a hosszú sarokba fejelte, 1-3. 58. p.: A kitörő Peták szoronga­tott helyzetből a hosszú sarkot céloz­ta meg, de az utolsó pillanatban Va­dász beleért, és a kapufa segítségével szögletre pattant a labda. 2b Labdarúgó A Megyei w I. o. 62. p.: Egyéni akció végén Szászi az egész védősort áljászva gyö­nyörűen lőtt a hálóba, 2-3. 70. p.: 18 méterről Szászi végez­te cl a szabadrúgást, amelyet bődü­letes erővel eltalált, a kapus csak nézte, de a kapufa segítségére volt. Tápé-Mindszent 2-1 (0-1) Tápé. 300 néző. Vezette: Köböl Tápé: Bagdi - Kószó, Hódi (Móra), Nagy. Juhász. Vári, Róka, Sándor. Kiss, Heidrieh, Muhel (Takács). Edző: Kozma Zoltán. Mindszent: Őze - Dóda (Kiss), Tóth, Gardi. Bullás, Sátor, Gábor, Bánfi, Szécsi, Mucsi, Oltványi (Bakó). Edző: Kérdő Sándor. 43. p.: Szép mindszenti támadás végén Sátor 10 m-ről a jobb alsó sarokba lőtt. 1-0. 61. p.: Muhel beadását Kiss 13 m-ről a jobb alsó sarokba lőtte, l-l.. 71. p.: Muhel 20 m-es lövése a kapufáról kipattant és Kiss 14 m-ről a jobb felső sarokba lőtt, 2-1. A második félidei játékával meg­érdemelten nyert a Tápé. Jók: Kiss, Sándor, Móra, ill. Sátor, Gábor, Szécsi. Ifjúságiak: Tápé-Mindszent 0-2 Mórahalom-Ruzsa 4-3 (3-1) Mórahalom, 200 néző. Vezette: Kormányos. Mórahalom: Farkas - Savanya, Bogdán, Tandari, Orosházi, Simái, Hargitai (Császár), Markó, Fábián, Hevesi (Csiszár). Fődi. Edző. Gerecz Péter. Rúzsa: Szekeres (Újhelyi) - Var­ga M., Szrénka, Tárkány, Török (Papp), Bajusz, Majoros, Varga S., Völgyi, Bajorics, Újhelyi (Kazi). Edző: Horváth László. 1. p.: Orosházi tanári módon szöktette Fődit a bal szélen, aki egy­ből visszagurított a 11 -es pontra, és az érkező Markó ballal a hálóba bombázott, 1-0. 17. p.: Hargitai passzolt a kaputól 17 m-re álló Fődinek és a csatár egy váratlan félfordulattal a hosszú sa­rokba lőtt, 2-0. 26. p.: Orosházi mutatott be egy cselsorozatot a rúzsai 16-oson belül. Visszagurított az érkező Markónak és az nem hiábzott, 3-0. 31. p.: A hazai védők bizonyta­lankodtak a 11 -es pont környékén, a lepattanó labdát Varga S. Majoros­hoz gurította és az senkitől sem za­vartatva laposan a hálóba helyezett, 3-1. 55. p.: Savanya előreívelését Fö­di magasra felugorva Markó elé fe­jelte és az 8 m-ről a kapu közepébe lőtt, 4-1. 67. p.: Simái szöktette a bal szé­len kiugró Csiszárt, a balszélső elfu­tott és a kimozduló Újhelyi mellett a hosszú sarok mellé helyezett. 76. p.: Bajusz 22 m-ről lövésre szánta el magát, egy ártatlannak tűnő támadás közben, s a labda egy védő lábáról a kapu jobb sarkába pördült, 4-2. 78. p.: Újból bizonytalankodtak a hazai védelemben és Simái lábáról a kapuban kötött ki a pöttyes, 4-3. Változatos, jó iramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben úgy nézett ki. hogy a hazaiak simán veszik ezt az akadályt, de a végered­mény már nem ezt tükrözi, mert a védelem megingásait rendre kihasz­nálták a vendégek. Végülis megér­demelt hazai győzelem született. A bajnokság állása: 1. Szőreg 27 18 6 3 57-18 42 2. Csongrád 27 14 7 6 42-23 35 3. Mórahalom 27 13 7 7 51-31 33 4. Mindszent 27 11 10 6 41-24 32 5. Tisza-Új 26 11 10 5 40-25 32 6. Móraváros 26 10 12 4 39-28 32 7. Tápé 27 10 8 9 40-32 28 8. Rúzsa 26 7 12 7 37-36 26 9. Szentes 27 8 8 11 45-47 24 II). Mártély 26 8 8 10 3643 24 11. Bordánv 27 9 6 12 34-43 24 12. kistelek 26 10 4 12 29-12 24 13. Zákányszék 27 7 9 11 21-25 23 14. Sándnrfalva 27 7 5 15 32-48 19 15. Fábiáns. 27 6 4 17 24-55 16 16. Üllés 26 5 2 19 21-60 12 hazai kapus elkaszálja, amiért a já­tékvezető 11-est ítél és kiállítja a vét­kest. A büntetőt Pikó másodszorra ér­tékesiti, 2-4. A két gyors SZVSE-gól nagyon megzavarta a hazaiakat, akik nagyon nehezen tudtak magukhoz térni. így a találkozó szinte egész ideje alatt a ven­dégek irányították a játékot, s ha hely­zeteiket kihasználják még nagyobb arányban is győzhettek volna. Jók: Zábrák, Basiu, illetve Hurguly, Nagy, Süli, Kiss P. Ifjúságiak: Nagyszénás - SZVSE 3-6. Tiszakécske-Makó 6-0 (2-0) Tiszakécske, 950 néző. Vezette: Zábrák. Tiszakécske: Tasnádi - Somogyi, Málik (Hofmeister), Nagy L., Safra­nyik, Ézsiás, Cseke, Baila L. (Lovász), Tóth F„ Bal la M. (Mike), Török. Meg­bízott edző: Somogyi József. 2b Labdarúgó O NBIII. Makó: Ménesi - Urbán, Anda. Dégi, Vágó, Letu, dr.Széll, Bárány, Frank, Bódi, Karsai. Edző: Kolozsvári János. 15. perci Tóth F. labdáját Safra­nyik tovább csúsztatta, a befutó Török pedig a hálóba lőtte, 1-0. 20. perc: Tóth F. átadásával Török lépett ki a védők közül és a hálóba helyezett, 2-0. 51. perc: Cseke 30 méterről céloz­ta meg a kaput, a labda a későn vetődő Ménesi alatt elsuhanva a hálóban kö­tött ki, 3-0. 81. perc: Mike, Safranyik volt a labda útja, majd Lovászt hozták játék­ba, aki megszerezte csapata negyedik gólját, 4-0. 87. perc: Cseke 16 méterről talált a kapuba, 5-0. 89. pere: Lovász mintegy 20 méte­ren át vezethette a labdát, majd fut­tából leadott nagy lövése ismét a kapu­ba vágódott, 6-0. A kécskeik ezzel a győzelmükkel - három fordulóval a befejezés előtt ­megnyerték a bajnokságot. Jó: Tóth F., Safranyik, Cseke, ill. Bódi, dr. Széli, Karsai. Ifjúságiak: Tiszakécske-Makó 3-0 Kiskundorozsma-Dabas 2-0(1-0) Kiskundorozsma, 250 néző. Vezette: Gulyás. Kiskundorozsma: Virágh - Gá­bor, Szabó T.. Mucsi (Ottlik), - Ko­Ihencz, Nagy, Tfmár (Nyerges), Szabó G„ - Katona, Szabó Zs„ Tóth. Edző: Aradi Emil. Dabas: Glonczi - Krász (Bánkuti), Nagy, Dabasi, - Podoba, Tóth Z. (Su­hajda), Márton Zs., Farkas Cs. (Pa­csirta) - Varga Z„ Balatoni Zs., Asu­lu. Edző: Tóth Tivadar. Már nem sok tétje volt a mérkőzés­nek. ha csak nem annyi, hogy helyet cserél-e a táblázaton a két csapat, s ily­módon a Dorozsma végre elkerül a se­reghajtó szerepkörből. Hát nézzük, hogyan történt... 22. perc: Tóth ügyes kiugratás után a kapussal szemben is csupán egy gyönge, célttévesztett emelésre volt képes. 40. perc: Katona a 16-oson belül gólhelyzetben kapura tört, majd öt mé­terről „hazaadott". 42. perc: Baloldali beadást követő kapu előtti óriási zsibvásár közepette Szabó Zs. sarkalt Madjcr-módra s ezt Glonczi segítette saját hálójába, 1-0. 50. perc: Timár a 16-os sarkáról beadásra szánta el magát, s a labda az elbambuló kapus fölött a bal fölső sa­rokba hullott, 2-0. (A gól tudatosságá­ról annyit, hogy szerzője az elrúgás pillanatában eképpen korholta magát: hülye, b..i Tímár...). Ezt követően már csak kapufára fu­totta, miként a 65. percben Katona fe­jese, s egy perccel később Szabó G. lö­vése, végül a 73. percben Gábor fafor­gácsoló felhófejese eredményeképpen. Bár a sípszó előtt Varga Z. szép gólt lőtt, azonban ezt les miatt a bfró érvénytelenítette. Ezen a napon sajnálhattuk igazán, hogy a Dorozsma viszonylag jól játsz­va csupán „értéktelennek" minősülő győzelmet arathatott a nála is sokkal gyengébb játékerőt képviselő Dabassal szemben. Jók: Gábor, Szabó T„ Nagy S„ illetve senki. Ifjúságiak: Dorozsma-Dabas 0-2. Pigniczki József További eredmények: Cegléd ­Miske 0-0, KTE - Mezőkovácsháza 0-0, Gyula - KSC 1-1. A bajnokság állása 1. Tiszakécske 27 20 5 2 61-20 45 2. KSC 27 15 6 6 43-22 36 3. Mezókov. 27 13 8 6 46-37 34 4. HLC 27 14 5 8 40-26 33 5. Dózsa 27 10 10 7 40-31 311 6. SZVSE 27 II 7 9 40-31 29 7,Makn FC* 27 12 7 8 45-40 29 8. Orosháza 27 11 6 10 33-30 28 9. Miske 27 9 8 10 36-27 26 10. Gyula 27 10 6 II 26-30 26 II. KTE 27 9 7 11 35-34 25 12. Gyomaend. 27 7 10 10 30-34 24 13.Cegléd 27 4 12 u 25-37 20 14. Nagyszénás 27 5 6 16 24-60 16 15. Dorozsma 27 5 5 17 23-63 15 16. Dabas 27 5 4 18 31-43 14 * Makótól 2 büntetőpont levonva Jók: Fábián, Markó,Orosházi, ill. Bajusz. Szrenka. Ifjúságiak: Mórahalom-Ruzsa 4-1 Mártély-Sándorfalva 3-0 (0-0) Mártély, 250 néző. Vezette: Pördi (jól). Mártély: C. Molnár - Sepsei, Erdei, Czuczi (Kérdő), Kokovai (Meszlényi), Gémes, Csáki, dr. Szűcs, Kovács T., Kandó, Albert. Edző: Antal Ferenc. Sándorfalva: Gémes - Pataki, Vörös, Huszka, Mészáros, Szanka, Virágh, Nagy, Sebestyén, Széli, Kiss. Edző: Hegedús András. 50. p.: Kovács T. kapásból az 5­ös sarkáról bombagólt lő, 1-0. 60. p.: A gólhelyzetbe kerülő Albertet felvágják a 16-oson belül, a büntetőt Csáki értékesíti, 2-0. 71. p.: Kandó 14 m-ről elegánsan helyez a bal alsó sarokba, 3-0. 82. p..: Virágh nem éppen virágnyelven szól a játékvezetőhöz, ezért jutalma piros lap. Nem volt egy súlycsoportban a két csapat, a tavaszi idény „meglepe­tés csapata", a Mártély magabiztosan győzött, s Így már nyolcadik hete veretlen. Jók: az egész hazai csapat, ill. Gémes, Vörös, Sebestyén. Ifjúságiak: Mártélv-Sándorfalva 1-0 Szentesi Vizmü-Kistelek 2-0 (1-0) Szentes, 150 néző. Vezette: Ser­főző. Szentes: Révész - Demeter, Ba­gi. Bubori. Vörös. Jcrnei, Gulyás (Puskás), Katona (Széli), Hevesi, Verők, Juhász. Edző: Koncz István. Gólszerző: Verők. Juhász. Jók: Bagi, Gulyás, ill. Juhász. Csongrád-Zákányszék 2-3 (2-0) Móravúros-Szőreg 0-3 (0-1) Móraváros, 400 néző. Móraváros: Temesvári ­Szécsi, Péter, Szilágyi, Török Gy., Horváth, Deák, Kurucsai (Nagy L.), Hrubán, Török Zs. (Juszuf), Király. Edző: Tóth Lajos. Szőreg: Mihály - Jankó, Szalai, Antal, Batik, Suhai, Széli, Szekeres. Hűvös, Buk­nicz. Lengyel. Edző: Széli Já­nos. 15. p.: Deák beadását Török Zs. centiméterekkel fejelte fölé. 36. p.: Király óriási kapufát rúgott a 16-osról. 38. p.: Péter rossz beadását Batik elcsípte, középre lőtt labdáját Szekeres előre­vetődve fejelte a hálóba, 0-1. 41. p.: Péter hatalmas lö­vése elkerülte a kaput. 51. p.: Horváth beadását a teljesen üresen álló Juszuf fe­jelte mellé. 61. p.: Péter ismételten ellenfélnek passzolt, az aján­dékba kapott labdát Szekeres 10 m-ről lőtte a hálóba, 0-2. 65. p.: Péter szép beadását öt lépésről is mellé fejelte Király. 66. p.: Szilágyi másodszor is-szabálytalankodott, (gy a kiállítás sorsára jutott. 67. p.: Deák 20 m-es szabadrúgását kiejti a kapus, Juszuf 5 m-ről mellé lőtte. 81. p.: Lengyel óriási lesen állt, mivel a játékvezető nem fújt, a gólvonalról a hálóba lőtt, 0-3. 85. p.: Juszufot ellökték a lövés pillanatában, de tizen­egyes helyett továbbot intett a játékvezető. Nagyiramú mérkőzésen a helyzeteit és a Móraváros egyéni hibáit jobban kihaszná­ló Szőreg nyerte a mérkőzést. A Móraváros hetek óta a ziccerek sokaságát hagyja ki, ami egyértelműen annak a követkeménye, hogy sok a sérült játékos, képtelen a legjobb összeállításban pályá­ra lépni. Bemegy, nem megy? A tehetetlen Temesvári, a móravárosiak „portása" kétségbeesetten bűvöli a bőrgolyót, hátha elkerüli kapuját (Fotó: Nagy László)