Délmagyarország, 1993. május (83. évfolyam, 101-124. szám)

1993-05-24 / 119. szám

2 III SPORTJA 1993. május 24. Talpra állt a Makó ás az SZVSE A labdarúgó NB III. leg­utóbbi fordulóját a Csongrád megyei csapatok közül két pontosan vette az SZVSE és a Makó. Míg a Dózsa pontosan tért haza. A vasutas-stadionban szenvedett vereséget a HLC, a Dorozsma pedig kiesési ranga­dón veszttett. Makói FC-Kecskeméti TE 3-1 (2-1). Makó, 800 néző. Vezette: Csonka. Makó: Ménesi - Varga­Tóth, Anda, Urbán - Csák, Vá­gó (Dégi), Márki. Bódi, Karsai - Frank (dr. Széli), Bárány. EdYző: Kolozsvári János. KTE: Környe - Fekete (Do­du). Kovács, Bálint - Berki (Magyar), Forgó, Molnár, Lá­zár, Hamata - Virágh, Újfalusi. Edző: Ádám István. 5. p.: Bódi 30 m-es szabad­rúgása csak pár centivel szállt a jobb kapufa mellé. 8. p.: Berki a bul oldalon a kaputól 18 m-re Virághtól ka­pott labdát és mivel senki nem lépett ki rá, a jobb felső sa­rokba lőtt, 0-1. 24. p.: Márki a kaputól 18 m-re kapta a labdát, dekázott kettőt, majd a bal fölső sarokba zúdított, l-l. 42. p.: Márki szép csellel vitte a labdát a jobb oldalon és élesen középre lőtt labdáját Bárány közelről a hálóba fejel­te, 2-1. 47. p.: Bárány a bal oldalon vezette fel a labdát, középre adott, ám Márki az előtte fel­pattanó labdát az oldahálóba lőtte. 75. p.: Egy bal oldali ven­dég szöglet után Molnár fejelt kapura, ám Ménesi könnyedén védte a fejest. 80. p.: A hazaiak jutottak a vendégek kapujától 16 m-re szabadrúgáshoz és Márki a síp­szó előtt a kapuba csavarta a labdát, amiért a játékvezető sárga lapot adott a hazai játé­kosnak és a gólt érvénytelent­tette. Az ismétlésnél Bódi állt a labda mögé és nagy erővel a rf^r Irau Sí Ilyen a Szegedi Vasutas gólöröme. (Fotó: Hárs László) kapuba vágta a játékszert, 3-1. A hazaiak jó szokásukhoz híven a mérkőzés elején letá­madták az ellenfelet és ha Bódi lövése egy kicsit pontosabb, már az ötödik percben vezetést szerezhettek volna. Nem így a KTE, hiszen a vendégek első kapura lövésükből gólt értek el, és az első játékrész első har­madába ügyesen kontráztak. A Makói FC-t szerencsére nem vetette vissza a gyorsan beka­pott gól, nagy iramot diktálva Márki ritkán látható gyönyörű góllal állította vissza a döntet­lent. Az egyenlítő gól után a hazaiak úgy belelendültek, hogy csak idő kérdése volt, mi­kor veszik át a vezetést. Ez egy újabb pompás góllal még az első félidőben sikerült, ám a második félidőre visszaesett az iram. A hazaiak ekkor is job­ban játszottak ellenfelüknél, minden csapatrészben felül­múlták a vendégeket, és Bódi gólja már csak hab volt a tor­tán. Jók: Márki, Karsai, Frank, Bárány, Varga-Tóth, ill. senki. Ifjúságiak: Makó-KTE l-l. Rácz Bálint Gyula-Szegedi Dózsa l-l (0-1). Gyula, 400 néző. Vezette: Kiss I. Gyula: Leelősy - Resetár, Pápa, Répási, Bottyánszki (Géczi) - Kiss L., Steigerwald, Tamási (Oláh F.) - Bíró, Bo­rúzs (Zuzac), Bagyinka. Edző: Cserháti István. Dózsa: Szulyovszky - Már­ton, Bóka, Rácz, Kubát Á. ­Gréczi, Sahin, Vándor, Miklós (Korpa) - Bischof, Telek. Ed­ző: Lóczi István. 28. perc: Miklós lesgyanús helyzetben kapta a labdát, amit Bischofhoz továbbított, aki a jobb alsó sarokba lőtt, 0-1. 71. perc: Steigerwald jobb oldali szabadrúgását Resetár fejelte a hálóba, 1-1. Az igen színvonalas, jó ira­mú mérkőzésen a sokat futó szegediek megérdemelten vit­ték haza az egyik bajnoki pon­tot, bár ha a 60. percben Pápa értékesíti a 11 -est, bizonyára más eredmény születik. Jók: Répási, Bíró, Géczi, ill. Vándor, Gréczi, Bischof. Ifjúságiak: Gyula-Dózsa 9-1. Gyomaendrőd-Kiskundo­rozsma 2-4) (0-0). Gyomaendrőd, 400 néző. Vezette: Schneider. Gyomaendrőd: Szakács ­Kéki, Gonda, Gubucz, Mázán - Somogyi, Janis, Steff, Lénárt (Tóth) - Durucskó, Udvari. Edző: Plástyik János. Dorozsma: Márton - Gá­bor, Szabó T., Gárdián, Kot­hencz - Timár, Nagy, Szabó G. (Mucsi) - Katona, Szabó Zs., Tóth. Edző: Aradi Emil. 55. perc: Durucskó középre Ívelését Janis a kapu közepébe vágta, 1-0. 58. perc: Tóth Zs. a ven­dégtérfél közepétől nagy len­dülettel betört a dorozsmai vé­dők közé, mintaszerű beadását Durucskó a kifutó kapus alatt lőtte a hálóba, 2-0. 89. perc: Gárdián Steff há­tára lépett, ezért a játékvezető kiállította. A nagy melegben az első fél­időben keveset futó hazaiakkal egyenrangúak voltak a ven­dégek. A második játékrészben Tóth Zs. bállításával lendülete­sebbé vált a mérkőzés, s három perc alatt el is dőlt a két pont sorsa. Jók: Gubucz, Janis, Kéki, Udvari, ill. Gábor, Szabó T., Szabó Zs. Ifjúságiak: Gyomaend­rőd-Dorozsma 7—1. A további eredmények: Kecs­keméti SC-Cegléd 2-2 (0-2), Mezőkovácsháza-Orosháza 2-2 (2-0), Dabas-Tiszakécske 0-1 (0-1), Miske-Nagyszénás 1-2(0-0). SZVSE - HLC 2-0 (0-0). SZVSE pálya, 400 néző. V­ezette: Kokavecz. SZVSE: Tóth Z. - Kispál, Kun, Nagy Sz., Csányi - Paksi, Pikó, Süli, dr. Tóth - Simon, Kiss P. Edző: dr. Tóth János. HLC: Kopshitz - Földvári, Marta, Kemenes, Lévai - Kiss Cs. (Molnár), Bress, Bottlik, Maczkó - Tóth Cs., Kéri. Ed­ző: Protity Sándor. A mérkőzés kezdőrúgását Kódé László, a Hologram Stú­dió tulajdonosa vette meg és végezte el. A találkozó előtt Nyáriné, Foálé Dóra, a SZVSE labdarúgó szakosztályának el­nöke váltig hangoztatta, hogy amig nekik a Kiskundorozsma a mumusuk (biztosan az elmúlt vasárnapi 3-0-ra gondolt), ad­dig ők a HLC mumusai...Az elnöknő állítása beigazolódott, mivel a SZVSE - különösen a második félidőben nyújtott ­nagyszerű játékával biztosan győzte le a tabellán harmadik helyen tanyázó és kitűnő erők­ből álló vásárhelyi együttest. A találkozó nagy részében élve­zetes, változatos játékot láthat­tak a nézők, különösen az első félidőben hol az egyik, hol pe­dig a másik kapu forgott nem egyszer veszélyben. A védel­mek mindkét oldalon kitűnően működtek, így ebben a játék­részben nem esett gól. A második félidőre a hazai csapat azzal az elhatározással jött ki a pályára, hogy dűlőre viszi a dolgot. Ez látszott ab­Q Labdarúgó NB III. ban is, hogy a SZVSE többet birtokolta a labdát, nagyobb hangsúlyt fektetett a támadó játékra. Voltak időszakok eb­ben a játékrészben, amikor per­cenként forgott veszélyben a vendégek kapuja. A gólra mé­gis a 79. percig kellett várni, s ekkor is védő vette be a vásár­helyiek hálóját. A 90. percben esett második hazai gól már csak ráadás volt, bebiztosította a SZVSE megérdemelt győzel­mét. íme a találkozó néhány fontosabb mozzanata: 2. perc: Az előre húzódó Maczkó lőtt jó helyzetben fölé. 14. perc: Süli pontos be­adását Kispál a kapu előtt rosz­szul találja el, s oda lett a nagy lehetőség. 25. perc: Tóth Cs. lövését Tóth Z. bravúrral védte, majd Maczkó pár lépésről ismételt, de a SZVSE kapusa újra hárí­tott. 38. perc: Tóth Cs. Lévai be­adását centiméterekkel lőtte fö­lé. 48. perc: Kéri nagy lövését Tóth Z. újra bravúrral tette ártalmatlanná. 53. perc: Pikó tört be a 16­oson belülre, de ott a vásárhe­lyi védők felvágták, a bíró azonban nem ftélt 11 -est. 79. perc: Süli fvelt be szög­letet a bal oldalról és az előre húzódó Kun magasra felugorva fejelte a hálóba a labdát, 1-0. A kapott gól után szinte az egész vásárhelyi csapat kitá­madt, s így a 90. percben Pikó használta ki a védelem fellazu­lását és megszerezte a hazai csapat második gólját, 2-0. Jók: Tóth Z„ Kun és Pikó, illetve Marta, Maczkó és Kéri. Ifjúságiak: SZVSE - HLC 2-3. SÁNDOR JÓZSEF A bajnokság állása: 1.Tiszakécske 26 19 5 2 55-20 43 2. KSC 26 15 5 6 42-21 35 3. Mezők.-háza 26 13 7 6 46-37 33 4. HLC 26 13 5 8 36-25 31 5. Makó FC* 26 12 7 7 45-34 29 6. Dózsa 26 9 10 7 37-30 28 7. Orosháza 26 11 6 9 32-27 28 fi. SZVSE 26 10 7 9 36-29 27 9. Miske 26 9 7 10 36-27 25 10. Gyula 26 10 5 11 25-29 25 11. KTE 26 9 6 11 35-34 24 12. Gyomaendr. 26 7 10 9 29-30 24 13. Cegléd 26 4 11 11 25-37 19 14. Nagyszénás 26 5 6 15 22-56 16 15.1)abas 26 5 4 17 31-41 14 16. Dorozsma 26 4 5 17 21-63 13 * Makótól két büntetőpont levonva. A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság 26. fordulójában a ven­dégcsapatok jeleskedtek, mert nyert a Szőreg Zákányszéken, a Mártély Fábiánsebestyénben, a Tá­pé Sándorfalván, a Szentes Bor­dányban, mtg pontot rabolt a Mó­rahalom Mindszenten és a Csong­rád Rúzsán. Zákányszék-Szőreg 1-5 (1-4). Zákányszék, 500 néző. Vezette: Bokor. Zákányszék: Ökrös - Kovács, Faragó, Prágai - Tóth T„ Tóth E„ Fodor, Szabó János (Hegedűs), Szahó Zs. - Juhos, Farkas. Edzó: Búza Mihály. Szőreg: Mihály - Jankó (Sza­lai). Palotás, Antal - Batik, Hűvös, Szélt, Zakar (Tóth J.), Suhai (Be­reczki) - Lengyel, Buknicz. Edző: Széli János. Az első 20 percben szerencsés gólokkal 4-0-ás elónyt szereztek a vendégek. Később fokozatosan magára talált a hazai csapat, és a továbbiakban kiegyenlített me­zőnyjáték folyt. Élvezetes, jó ira­mú mérkőzésen megérdemelt szó­regi győzelem született, a gólkü­lönbség azonban túlzott. Góllövők: Tóth E., ill. Buknicz 2, Hűvös, Zakar, Széli. Jók: Tóth T„ Tóth E„ ill. Za­kar, Palotás, Buknicz. Batik. Ifjúságiak: Zákány szék-Szőreg 1-5. Mindszent SE-Mőrahalom 0-0. Mindszent, 200 néző. Vezette: Bánóczki (jól) Mindszent: őze - Dóda, Tóth, Gardi, Bullás. Sátor, Bánfi, Mucsi, Répás (Szécsi), Kiss (Oltványi), Bakó (Budai). Edző: Kérdő Sán­dor. Mórahalnm: Bubori - Sava­nya, Fábián, Tandari, Orosházi, Si­mái, Hargitai, Markó, Csiszár (Nógrádi), Hevesi (Császár), Fődi. Edzó: Gcrccz Péter. Az elsó játékrész eseménytelen mezőnyjátékot hozott. A második játékrész, mozgalmasabb volt. 47. p.: A hazai Sátor nagy gól­helyzetet hagyott ki. 50. p.: Mucsi 16 m-ről a sza­badrúgást (Ölé lőtte. Bajnokhoz méltóan játszott a Szőreg 54. p.: Jobboldali támadást ve­zetett a hazai csapat, a beadást Sá­tor a kapusba lőtte. 57. p.: Szécsi 3 m-ről nagy helyzetben szintén a kapusba lőtte a labdát. 59. p.: A vendégcsapat végzett 16 m-ről szabadrúgást, a belőtt lab­dát Markó a kapufára fejelte. 65. p.: Budai szabadrúgását bravúrral védte a vendég kapus. 70. p.: Budai nagy lövése a ka­pu mellé szállt. 72. p.: Szögletet ívelt be a vendégcsapat, mely a kapufát érintve jutott az alapvonalon túlra. 88. p.: A vendégek támadása végén ismét a kapufán csattant a labda, amit nagy nehezen megka­parintott a hazai kapus. A mérkőzés összképe alapján ha a 47. és az 57. percben a hazai­ak kihasználják helyzeteiket, akkor nyerhetlek volna, mig a mérkőzés utolsó fél órájában a vendégcsapat­nak voltak helyzetei, mely soroza­tos kapufa találatokban mutatko­zott. Jók: a hazaiak közül senki, ill. Orosházi, Fábián, Markó. Ifjúságiak: Mindszent-Móraha­lom I l-O. Bordány-Szentes 2-5 (0-1). Bordány, 200 néző. Vezette: Bodó (kitűnően). Bordány: Kálmán - Szabó, Farkas József, Pipicz, Péter M., Fogas (Tóth-Szeles), Péter L„ Far­kas János (Kádár), Papp (Polyák), Vadászi, Őze. Edző: Tóth János. Szentes: Révész - Demeter, Bagi, Bubori, Vörös, Gulyás (Széli), Puskás (Katona), Jernei, Hevesi, Juhász-Bóka, Verók (Szentpéteri). Edző: Koncz István. 15. p.: Demeter szabadrúgása nyomán Hevesi fordulásból talál a hálóba, 0-1. 16. p.: Péter L.-t visszarántásért jogosan kiállították. 55. p.: Révész lábbal próbált menteni, de luftot rúgott és Vadá­szi az üres kapuba fejelt, l-l. 62. p.: Gulyás 25 m-ről váratla­nul bombagólt lőtt, 1-2. 77. p.: Juhász-Bóka a feleslege­sen kifutó kapus felett a hálóba emelt, 1-3. 80. p.: Őze mindenkit kicsele­zett, visszagurftását Vadászi az üres kapuba pörgette, 2-3. 85. p.: A leálló hazai védők kö­zött Katona kiugrott és a ka­pus mellett a hálóba gurított, 2-4. 90. p.: A teljes hazai védelem Labdarúgó ^ Megyei I. o. leállt, Bubori könnyedén helyezett a hálóba, 2-5. A korai kiállítást követően a ha­zai csapat védelme szétesett, a ven­dégek minden gólhelyzetüket ki­használták és megérdemelten nyertek. Jók: a hazai csapatból senki, ill. Gulyás, Jernei, Juhász-Bóka. Ifjúságiak: Bordány-Szentes 0-3. Ruzsa-Csongrád l-l (l-l). Rúzsa, 250 néző. Vezette: Marczi. Rúzsa: Szekres - Varga M. (Majoros), Szrenka, Tárkány, Tö­rök, Bajusz, Rab, Varga S„ Ko­vács, Völgyi, Bajorics (Kazi). Ed­ző: Horváth László. Csongrád: Palatinusz - Kolo­nyi, Kálmán, Tóth, Keller, Bosánsz­ki, Muskó, Karai, Túri, Kiss, Var­ga. Edző: Széli József. 26. p.: Kolonyi a kapufáról ki­pattanó labdát kapásból lövi a há­lóba, O-l. 36. p.: Völgyi ragyogó beadá­Tisza-CIj-Móraváros a 3. percben félbeszakadt Újszentiván, 200 néző. Ve­zette: Kubatovics. Tisza-Új: Varga - Kéri, De­ák, Tóth J„ Puskás, Masa, Kő­halmi, Cserép, Kürtösi, Szita, Adok. Edző: Kőhalmi István. Móraváros: Nagy - Szécsi, Szilágyi, Keresztes, Horváth, Molnár, Ternovszki. Edző: Tóth Lajos. A tabella 4. és 6. helyezettjé­nek rangadó mérkőzése a sport­etikátlanság szintjén ért véget. A hét közben a Móraváros tele­fonon kérte a Tisza-Új vezetőit, hogy nehézségei miatt (lakodal­mi elfoglaltság) halasszák cl a mérkőzést. A házigazdák arra hivatkoztak, hogy a sportkör fenntartói igénylik a vasárnapi játékot, hisz ez a községben egy program, s így nincs módjukban a kérés teljesítésére. Pénteken, a Móraváros elnöke, Sallai Já­nos arra hivatkozott telefaxon, hogy hat sérült játékosuk van, s tgy nem tudnak csak hét fővel kiállni. De közülük is egy lab­darúgó szintén harcképtelen. Ezért nem garantálják a mér­kőzés lejátszását. A Tisza-Új is hivatkozhatott volna arra, hogy nélkülözi ezen a mérkőzésen Hegyeshalmit, Kiss F.-et, Bódit, Vargát, Jáksót, Tóth M.-et és Süli R.-t. fgy a 4. percben egy vélt sérüléssel, és a vendégcsa­pat elnökének jóslatának megfe­lelően, a mérkőzésnek vége sza­kadt. Akkor minden sorsdöntő összecsapás (gy fog befejeződni?! sából Bajusz a hálóba fejel, l-l. Jók: Szekeres, Kovács, Völgyi, Szrenka, ill. Kálmán. Kolonyi, Pa­latinusz. Ifjúságiak: Ruzsa-Csongrád l-l. Sándorfalva-Tápé 1-3 (0-2). Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Köböl. Sándorfalva: Gémes - Pataki, Vörös, Nagy V., Mészáros, Tóth (Besenyei), Virágh, Nagy A. (Pa­tocskai), Grezsa, Széli (Sebestyén), Kiss. Edző: Hegedűs András. Tápé: Bagdi - Kószó, Hódi, Nagy, Dancsó, Vári, Róka, Sándor (Takács), Kiss (Juhász), Heidrich, Muhel. Edzó: Kozma Zoltán. 5. p.: Hódi távoli lövését épp csak hárította a sándorfalvi kapus. 26. p.: A kitöró Muhelt Mészá­ros buktatta, a 11 -es Hódi értékest­tette. 28. p.: Tápéi szögletrúgást után Sándor fejelt gólt. 48. p.: Grezsát a 16-oson belül buktatták, a megítélt 1 l-es Széli lőtte a hálóba. 70. p.: Grezsa óriási helyzetben a kapu mellé gurított. 75. p.: Korszerű támadás végén Heidrich fejelt gólt. 80. p.: A tápéi Nagyot utánrúg­ásért kiállította a játékvezető, majd a sándorfalvi Patocskait reklamálá­sért. Az első félidei jó játékkal a Tá­pé megérdemelten szerezte meg a győzelmet a fáradt sándorfalvi csa­pattal szemben. Jók: a hazaiakból senki, ill. Hódi, Sándor, Vári. Ifjúságiak: Sándorfalva-Tápé 3-0. Kistelek-Üllés 1-0 (0-0). Kistelek, 300 néző. Vezette: Horváth. Kistelek: Mihállfy - Domonics (Majoros), Buknicz, Horváth A., Sejben (Tóth). Koncz, Vlgh T. (Horváth T.), Horváth Zs., Vígh Z„ Pipicz, Virág. Edző: dr. Bitó Tibor. Üllés: Merlei - Farkas, Magyar, Miklós, Szászi, Dobi, Molnár, Arany, Peták, Gyuris, Kálmán. Edző: Bazsó János. Változatos jó iramú mérkőzésen a hazai csapat nagyobb gólkülönb­séggel is nyerhetett volna. Góllövő: Virágh. Jók: Pipicz, Horváth Zs., Virágh, ill. az egész vendégcsapat. Ifjúságiak: Kistelek-Üllés 8-0. Fábiánsebestycn-Mártély 1-2 (1-0). Fábiánsebestyén, 300 néző. Vezette: Farkas. Fábiánsebestyén: Vadász ­Rózsa, István, Jámborcsik, Bocsik, Mrócsik, Miszlai, Magyari, Határ, Oláh, Györgyi. Edzó: Nagy Fe­renc. Mártély: Molnár - Kérdó, Er­dei, Kovács, Sepsei, Csáki, Turi, Gémes, Kandó, dr. Szűcs, Albert. Edző: Antal Ferenc. Az enerváltan játszó hazaiak el­len megérdemelt győzelmet arattak a vendégek. Gólszerző: Miszlai, ill. Turi, Gémes. Jók: senki, ill. mindenki. Ifjúságiak: Fábiánsebestyén— Mártély 0-1. A bajnokság állása: 1. Szőreg 26 17 6 3 54-18 40 2. Csongrád 26 14 7 5 40-20 35 3. Mindszent 26 11 10 5 41-22 32 4. Móraváros 25 10 12 3 39-25 32 5. Mórahalom 26 12 7 7 47-28 31 6. Tisza-Új 25 10 10 5 36-25 30 7. Tápé 26 9 8 9 38-31 26 8. Rúzsa 25 7 12 6 34-32 26 9. Bordány 26 9 6 11 34-39 24 10. Kistelek 25 10 4 11 29-40 24 11. Szentes 26 7 8 11 43-47 22 12. Mártély 25 7 8 10 33-43 22 13. Zákánysz. 26 6 9 11 18-23 21 14. Sándorf. 26 7 5 14 32-45 19 15. Fábiánseb. 26 5 4 17 21-53 14 16. Üllés 25 5 2 18 19-57 12