Délmagyarország, 1993. április (83. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

Szalay Gyöngyi harmadik Angol páston, Ipswichben rendezték meg a női párbajtőrvívók Világ Kupa-sorozatának újabb via­dalát. Várkonyi Marina a legjobb 64, Horváth Ma­riann a 32 között vérzett el, míg Szalay Gyöngyi har­madikként zárt. Svájci versenyző, Bürki diadal­maskodott. SPORTJA A D É LM AG YARO RSZAG KFT. MELLEKLETE Félsiker a szegedi kézilabdaesten Ebből a lövésből is szegedi gól született. Fotó: Gyenes Kálmán • A játékvezető „leterítette" Oszlánczit 9 Már tíz gól volt a küjönbség Könnyűszerrel nyert a Pick Szeged Sérülésektől most sem volt mentes a Pick Szeged együt­tese, ugyanis Ördögh János szemhéja úgy felrepedt pén­teken, hogy több öltéssel kel­lett rendbehozniuk az orvosok­nak. A másik oldalon, Jéki Zoltán edző is panaszkodott, hiszen több kulcsjátékosa sérü­léssel bajlódik. így kezdődött tehát a Pick Szeged-Nagykanizsa férfi ké­zilabda- mérkőzés, s az első öt percben nem is született csak egy gól, azonban hat ziccert kihagytak a csapatok. Aztán a hatodik percben Borsodi ejtése után a Pick Szeged megszerez­te az elsó találatát. Az első pil­lanatokban túlságosan nem volt magas a színvonal, s az első izgalmasabb jelenet is egy összeütközésből származott. Oszlánczit ugyanis Veszter játékvezető úgy „leterítette", hogy a jobbszélsőt percekig kellett ápolni. Majd a 11. perc­ben először vezetéshez jutott a Pick Szeged együttese, s kez­dett beindulni a hazai gépezet. Még a félidő felénél sem tar­totott az idő, amikor már 7-4­re a hazaiak vezettek. A 20. percben hétmétereshez jutott a Pick Szeged: Avar ugyan el­hibázta lövését, azonban a ki­pattanó labdát megszerezte, de Kuzmicsov úgy leütötte, hogy Avar halálsápadtan támolygott le a játéktérről. A büntetőt Borsodi értékesítette, akinek ez volt már a negyedik gólja. A 23. percben feljött a Nagykani­zsa 9-8-ra, de mint kiderült, ez csak pillanatnyi fellángolás volt, hiszen a félidő végére is­mét három góllal elhúzott a szegedi gárda. A szünet után robbantott a Pick Szeged, s hat perc alatt úgy lőttek három gólt, hogy a vendégek egyszer sem találtak Fekete kapujába, 14-8. Nem­csak az eredményből, hanem a jétákból is arra lehetett követ­keztetni, hogy a mérkőzés el­dőlt, és csak a gólkülönbség a kérdéses. Kilenc perccel ké­sőbb, amikor Sándor a máso­dik félidőben megszerezte a negyedik gólját, már nyolc találat volt a különbség a két együttes között. S ekkor sem állt le a hazai gárda, emberhát­rányból két gólt tudott lóni (23-13) és ez annyira elkeserí­tette a vendégeket, hogy Jéki Zoltán edző a cseresort küldte csatába. Végeredményben feladta a találkozót, gondolván, tartalé­kolja a játékosok energiáját a csütörtöki visszavágóra. Ha ugyanis Nagykanizsán nyerni tud a Pick Szeged, akkor a bajnoki elődöntőbe a Tisza­parti gárda jut. Ha vesztene, akkor harmadik mérkózés következik mégpedig az újsze­gedi Sportcsarnokban. Kővári Árpád: - Nehezen lendültünk játékba, de aztán megmutattuk, hogy jobbak va­gyunk. Azért is lényeges volt a nagy különbségű győzelem, mert nincs sok idő a vissza­vágóig és ez a vereség biztosan benne marad az ellenfél játé­kosaiban. Szeretnénk Nagy­kanizsán is győzni. Jéki Zoltán: - Sok sérül­tünk volt. Talán felépülnek a visszavágóra. Hazai közönsé­günk előtt mindent megpró­bálunk... Pick Szeged-Nagykanizsa 25-18 (11-8) Újszegedi Sportcsarnok, 1800 néző. Vezette: Nyári, Veszter. Pick Szeged: FEKETE ­Oszlánczi, SÁNDOR 5, Mezei 4, BORSODI 6 (2), Bartók 3, AVAR 6 (1). Csere: Csavar 1, Osztojics. Edző: Kővári Ár­pád. Nagykanizsa: Mészáros ­Radovics 1, Kuzmicsov 3, Kri­ckenbaun 1, Becskei, Kurusta 2(1), BELOV 4. Csere: Káló­czy (kapus), RODEK 6, Ojtó 1, Pánczél. Edző: Jéki Zoltán. Hétméteresek: 5/3, ill. 2/1. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. CS. G. L. Legjobb esetben bronzérmes még lehet az ESK Szegedi ESK—FTC 19-20 A Fradi kiverekedte a győzelmet A női kézilabda NB I. leg­jobb négy együttesének döntő­be kerülésért kiírt mérkőzése keretében a Szegedi ESK ven­dége az FTC volt. A főváro­siak egy héttel ezelőtt hazai pályán nyertek, így kellő önbi­zalommal és népes szurkoló­táborral érkeztek a Tisza-parti „metropolisba". Azonban a ha­zai nézőkben komoly ellenfélre találtak, hiszen a Pick mérkő­zése után alig mentek el néhá­nyan, ugyanakkor helyükre a Szeged labdarúgócsapatának győzelmén felbuzdulok léptek. A nagy feszültségtől szinte vibrált a levegő amikor elkez­dődött a találkozó. A hazaiak vezethették az első támadást, azonban kísérletük nem hozott találatot. Nem úgy a másik ol­dalon. Ez felrázta az ESK já­tékosait, s nagy iramot diktálva egymás után négyszer találtak a Fradi kapujába, s ezzel a 10. percben 4-1 volt a hazaiak ja­vára. A biztos vezetés azonban a Tisza-partiaknak túlzott önbizalmat adott, türelmetlenül előtték a labdákat, s kontrából a fővárosiak voltak eredmé­nyesek. A 15. percben 4-4 volt az állás. Sőt két perccel később már az FTC vezetett. Ebben azonban óriási szerepük volt a játékvezetőknek, akik amíg a zöld-fehéreknek engedték a durva, verekedős játékot, addig a hazaiaknál a legkisebb sza­bálytalanságot is rögtön a legszigorúbban büntették. Erre csak egyetlen példái, hogy Ko­csis orrát is beverték, nem is tudott tovább játszani, ezért még sárgalapot sem kapott Szarka... Amit pedig Kálmán­nénak osztottak, férfi legyen a talpán aki azt kiállta volna. A második játékrész elején már öt góllal elhúztak a ven­dégek, amikor megkezdte fel­zárkózását a Szeged. Biztató pillantok is voltak ebben a fo­lyamatban, azonban főleg Vi­rincsik gyenge - rengeteget hibázott mind a játékszövés­ben, mind pedig a kapuralö­vésben - játéka következtében ez nem következett be. A Fe­rencváros pedig hosszú ideig tartani tudta az első játékrész­ben megszerzett három gólos előnyét, annak ellenére, hogy a játékvezetők a szabálykönyv szerint fújtak már... A végére, Virincsik nem éppen válogatott teljesítményét is ellensúlyozva, összeszedte magát az ESK, s hat perccel a találkozó vége előtt egy gólra - 17— 18 — meg­közelítette ellenfelét, sőt Asz­talos bombagólja az egyenlítést hozta meg. Aztán, sajnos, a vége a Fradinak sikerült job­ban, s ezzel a zöld-fehérek ju­tottak a döntőbe. Ellenfelük a Vasas-Debrecen összecsapás (az állás ott l: l) győztese lesz. A Szegedi ESK ezzel a vere­ségével a bronzéremért játszhat az utóbbi párostalálkozó vesz­tesével. Farkas József: - Az első félidőben döntő szerepük volt a játékvezetőknek abban, hogy a Fradi három gólos előnyre tett szert. Egyébként sem értem, hogy miért engedték meg a durva játékot. Szegedi ESK-Herz FTC 19-20 Újszegedi Sportcsarnok, 2000 nézó. Vezette: Klucsó, Lekrinszki. Szeged: Szamozvanova ­UTASI 4, KÁLMÁNNÉ 6(1), Virincsik 3(1), Gajdácsi, GYI­MESINÉ 4, Kocsis. Csere: Baranyiné (kapus), Huba, Asz­talos 2, Beslin, Jagicza. Edző: Farkas József. FTC: Fiedler A. - Kókainé 1, Szarka 1. Pádár 1, KÖ­KÉNY 5(1), Kovács, Fiedler E. 2. Csere: KERTÉSZ 5(1), TÓTH 5, Takács. Edző: Né­meth András. Kiállítások: 6, ill. 12 perc. Hétméteresek: 4/2. ill. 3/2. SÜLI JÓZSEF Fotó: Gyenes Kálmán Kálmánnén (magasra tartott kézzel védekezik) igazán nem múlott a siker