Délmagyarország, 1993. április (83. évfolyam, 76-100. szám)

1993-04-26 / 96. szám

2 Ili i SPORTJA 1993. április 26. 85. p.: Szilveszter húzott ka­pura, jó ütemű beadása üresen ta­lálta Bádert. a csatár azonban ad­dig tétovázott, mfg a vásárhelyi vé­dők felszabadítottak. A mérkőzés úgy kezdődött és úgy végződött, hogy mindkét együttes tartott a másiktól. A ven­dégek megpróbáltak biztonsági já­tékból kontrázni, ugyanezt a tak­tikát választották a hazaiak is, így patthelyzet alakult ki és tulajdon­képpen az egyik csapat sem lehet büszke az eredményre. Jók: Botlik, Lévai, Hurguly, ill. Szilveszter, Báder. Ifjúságiak: Cegléd-HLC 2-3. - OLASZ ­SZVSE-Orosháza 0-0 Vasutas-stadion, 400 néző. Vezette: Kiss. SZVSE: Demeter - Paksi, Kun. Csányi - Kiss P. (Szabó Gy.), Kis­pál. Raskó T.. Pikó, dr. Tóth - Si­mon. Puskás T. Edző: dr. Tóth János. Labdarúgó NB III Orosháza: Such - Popol, Lau­rentiu, Kálmán. Pásztor - Krajczár (Sitkei), Illyés, Dézsi - Papp, Kvasznovszki, Gheban (Bulivár). Edzó: Papp Imre. Ez volt az meccs, amelyen a kronológiának, vagyis a dolgok egymásutániságának az égvilágon semmi szerepet nem kellett tulajdonítani. És nem csupán azért, mert 0-0 lett az eredmény. Az első félidőben például csak ilyen - a futballhoz, ugye, közel álló - „kulcsszavakat" magolhat­tunk be, mint óvatosság, görcsös­ség, unalom... A két - egymástól A labdarúgó NB 111. Alföldi csoportjában a 22. fordulót bo­nyolították le. A Csongrád megyei csapatok közül csak a makóiak nyertek, ők viszont idegenből hozták el a két pontot. A HLC, a Szegedi Dózsa és az SZVSE is döntetelennel fejezte be a 90 per­cet, mig a dorozsmaiak kikaptak. Nagyszcnás-Szegedi Dózsa l-l ((Ml) Nagyszénás, 400 néző, vezette: Sneider. Szegedi Dózsa: Szulyovszky ­Vándor, Bóka, Gill, Márton ­Rácz, Kubát B.. Telek. Miklós ­Bischof (Sahin) Korpa. Edzó: Lóczi István. 58. perc: Molnár 18 méteres szabadrúgásból a bal felsó sarokba küldte a labdát. 1-0. 82. perc: Sebestyén lerántotta a gólveszélyesen kitörő Ráczot, araiért a játékvezető habozás nél­kül II-est (télt a Dózsa javára. A büntetőt Miklós biztosan értéke­sítette. l-l. Az első félidőben a vendégek nagy lendülettel kezdtek, számos esetben veszélyeztették a hazaiak kapuját. De 20 perc után kiegyen­lítődött a küzdelem, inkább a két 16-os között játszottak a csapatok. A második 45 perc elején a hazai­ak voltak lendületesebbek, s mi­után a vezetést megszerezték, „rá­ültek" az eredményre. A Dózsa nem adta fel, nagy erővel roha­mozott, s a 82. percben sikerült egyenlítenie, (igaz előtte nem ke­vesebb, mint négy tiszta gólhely­zetet hagyott kihasználatlanul) ami az egyik értékes pontot jelentette számára.A döntetlen eredmény a látottak alapján a vendéglátók számára nézve hízelgő. Jók: Deák, Fekete, ill. Vándor, Rácz.Telek és Bóka. Ifjúságiak: Nagyszénás-Sze­gedi Dózsa. 0-4. Gyula-Kiskundorozsma 3-1 (3-0). Gyula, 500 néző, vezette: Darnyik. Kiskundorozsma: Csehó ­Gábor, Farkas, Gardián (Mucsi), Kothencz (Tímár) - Nagy, Gaál (Szabó T.), Magyar, Katona ­Szabó Zs„ Tóth. Megbízott edzők: Csehó Tibor, Szabó Zsolt. láthatóan tartó - csapat játékosai ugyanis lelkesen száguldoztak a két tizenhatos között, ám a fiúk a kapukra hozzávetőlegesen akkora veszélyt jelentettek, mint Apátfal­vára az Etna. A legnagyobb izgalmat ebben a játékrészben vitán felül a vendégek (speciális lencsét viselő?) gyúrója okozta: a derék masszőr egy kezdőkörben fekvő focistához akart odaszaladni, ám elvétette az irányt, és kis híján a I l-es pontnál igazították őt útba... Szünet után, amikor a közép­pályások már mindkét oldalon fáradtabban poroszkáltak, néhány szép megmozdulást is feljegyez­hettünk. Előbb Krajczár 17 méte­res suhintását fogta Demeter, majd a másik oldalon is „történt vala­mi". Puskás T. mellel Raskó T. elé pottyantotta a labdát, akinek bal lábas lövését Such gond nélkül hárította. Nem sokkal ezután, a 67. percben Paksi lépett meg a jobb szélen, középre ívelt, Pikó bom­báját viszont blokkolták a védők. A jól helyezkedő Simon 16 méter­ről duplázhatott, de a labda fölé szállt... Az SZVSE-szurkolók az egy ponton (azaz a tavaszi veretlenség őrzésén) kívül talán csak annak örülhettek, hogy az „öreg" Kun most is tanári módon söprögetett, és hogy a sokáig „bujkáló" Szabó Gy. hosszú idő után ismét pályára lépett. Jók: Paksi, Kun, ill. Popol, Illyés. R. J. A. További eredmények: Mis­ke-KTE 2-1 (1-0), Dábas-Makó 0-1 (0-1), KSC-Tiszakécske l-l (0-0). Gyomaendröd-Mezőko­vácsháza 1-1(1-1), A bajnokság állása: 1. Tiszakécske 22 17 3 2 50-19 37 2. KSC 22 12 4 6 29-18 28 3. HLC 22 11 5 6 33-21 27 4. Orosháza 22 11 5 6 29-20 27 5. Mezókovácsh. 22 11 5 6 36-29 27 6. Makó 22 10 7 5 33-25 25 7. SZVSE 22 9 5 8 32-24 2.1 8. Dózsa 22 8 7 7 30-25 23 9. MLske 22 8 7 7 32-31 23 10. KTE 22 8 5 9 28-28 21 11. Gyula 22 9 3 10 22-27 21 12. Gyomaend. 22 4 9 9 23-29 17 13. Cegléd 22 4 8 10 21-32 16 14. Dabas 22 4 4 14 25-32 12 15. Nagyszénás 22 3 6 13 19-51 12 16. Dorozsma 22 3 5 14 17-51 U Makói győzelem idegenben A SZVSE-Orosháza mérkőzésen inkább a középpályán folyt a küzdelem, de az elképzelés itt is hiányzott... (Fotó: Gyenes Kálmán) 4. p.: Egy beadást Bíró küldött a hálóba, 1-0. 31. p.: Biró bal oldali baadását Steigerwld helyezte a hálóba, 2-0. 32. p.: Egyéni játék után Bagyinka növelte az előnyt, 3-0. 90. p.: Magyar 35 méteres lövése a léc alá vágódott, 3-1. Félórás késéssel kezdődött a találkozó, mivel a vezetőbíró nem érkezett meg Gyulára, (gy az ifjú­sági mérkőzés játékvezetóje diri­gálta az összecsapást. A hazaiak a gyors vezető gól után szellemesen játszottak, könnyedén növelték előnyüket. A második félidőben a vendé­gek sokat szabálytalankodtak és az utolsó percben egy távoli bombá­val szépítettek. Jó: Botyánszki, Biró, ill. Tóth. Ifjúságiak: Gyula-Kiskun­dorozsma 6-0. Cegléd-HLC 0-0 Cegléd, 400 néző. Vezette: Bajoros. Cegléd: Boda - Orosz (Koz­ma), Török, Jankovics - Szabó, Vágó, Bató, Szilveszter - Bader, Korpácsi, Karkus. Edzó: Rákos János. HLC: Kopschitz - Hurguly, Márta, Talmácsi, Lévai - Földvári, Bress, Kemenes, Botlik - Maczkó, Kéri. Edző: Protity Sándor. 20. p.: Botlik ment el remekül a bal oldalon, lefutott az alapvonalig, jól tálalt középre, ahol Bress egy lövőcsellel elküldte őrzőit, 14 m­röl leadott lövését azonban Boda nagy bravúrral hárította. 24. p.: A hazaiak villámgyors kontratámadást indítottak, Báder ment el a bal oldalon, beadása üre­sen találta Szilvesztert, akinek gondjai támadtak a labda lekeze­lésévei, így a védők közbe tudtak avatkozni. 31. p.: Botlik húzott le remekül a bal oldalon, a védők csak szög­letre tudtak hárítani. A szögletrú­gást Maczkó végezte el, és a beívelt labdáját Kéri nagy hely­zetben kapu fölé fejelte. 53. p.: Kiss Csaba hagyta ott a védőket, majd pontosan ívelt kö­zépre, de a jól érkező Kemenes a védók gyűrűjében 5 m-ről kapu fölé fejelt. 68. p.: Maczkó kicselezett két védőt, de éles szögból nagy lövése a kapufán csattant. A megyei I. osztályú laba­darúgó-bajnokság 22. fordulójában két mérkőzés botrány miatt majd­nem félbeszakadt. Az üllésiek már 2-0-ra vezettek a Móraváros ellen, de kikaptak. A táblázat élén a sző­regiek előnye három pontra nótt. ÜUcs-Móraváros 2-3(2-0) Üllés, 350 néző, vezette: Farkas. Üllés: Merley - Farkas, Bazsó (Kálmán), Miklós, Evetovich, He­gyesi, Arany. Kovács, Peták, Sza­bó, Szászi (Gyuris). Edző: Hegyesi László. Móravárosi SE: Temesvári ­Szécsi (Török Zs.), Szilágyi, Péter. Bála, Hadár, Hrubán (Molnár), dr. Török Gy., Deák. Tóth, Király (Horváth). Edző: Tóth Lajos. 23. p.: Kovács távoli lövése zú­gott el a jobb felső sarok mellett. 25. p.: Szabó parádésan szök­tette Petákot, aki nyolc méterről okosan a hosszúsarokba lőtt, 1 -0. 26. p.: Ismét Peták kerüli hely­zetbe, a vendégvédők üggyel-bajjal mentettek. 28. p.: Bazsó hatalmas lövése a felsó lécról pattant a mezőnybe. 43. p.: Szászi beívelését Szabó bődületes erővel Temesvári kapu­jába bombázta,, 2-0. 61. p. Szilágyi lövése alig ke­rülte el a hazai kaput. 71. p.: Király lerántotta a bün­tetőterületen belül Evetovichot, mindenki meglepetésére Farkas a 1 l-es pontra mutott. A 1 l-est Mol­nár értékesítette, 2-1. 75. p.: A vendégek jobb oldali akciója végén a beívelést követően ismét Molnár volt eredményes, 2-2. 80. p.: Nem tudni miért, a ven­dégek szabadrúgást végezhettek, melynek végén Tóth fejessel állí­totta be a végeredményt, 2-3. Jók: Peták, Szabó, Szászi, ill. Török Zs., Molnár, Szilágyi. Az első félidőben kitűnően játszottak a hazaiak és ez gólokban is megmutatkozott. A szünet után a Móraváros támadott többet, de a végeredmény kialakításában nem sok szerepük volt... Ifjúságiak: Üllés-Móraváros 0-6. Mindszent-Ruzsa l-l (1-0) Mindszent, 200 néző. Vezette: Aczél B. Mindszent: Őze - Dóda, Tóth, Gardi, Gábor, Sátor, Bullás, Bánfi (Herczeg), Szécsi, Mucsi, Bakó (Csávás). Edző: Kérdő Sándor. Botrány - kát márkázásán Rúzsa: Újhelyi - Varga M.. Szrenka, Tárkány, Török. Bajusz, Rabb (Papp), Varga S.. Völgyi, Magyar. Bajorics (Majoros). Edzó: Varga Sándor. 15. p.: Jobb oldali hazai táma­dás végén Mucsi lövése centi­méterekkel zúgott el a kapufa mel­lett. 36. p.: Szintén jobb oldali hazai támadás futott a pályán, melynek végén Bakóhoz került a labda, aki laposan a hálóba lótt, 1-0. 54. p.: A hazai védók szabály­talankodtak. a játékvezető 1 l-est ítélt. A büntetőt Szrenka érté­kesítette. l-l. A játékrész további részében a játékvezető számos ítéletével a ha­zai csapatot sújtotta, többek között nem adott meg részükre egy jogos 11 -est. A helyi játékosok ezért jo­gosan reklamáltak, s a bíró négy sárgalapot osztott ki számukra, majd a 89. percben Gábort a mind­szenti csapatból kiállította. A hazai szurkolók a mérkőzés végén az öl­tözóig kísérték a játékvezetőt, a rendezői gárda csak nagyon nagy erőfeszítések árán tudta megte­remteni a rendet. Jók: Gábor, Dóda, ill. az egész vendégcsapat lelkesen küzdött. Ifjúságiak: Mindszent-Ruzsa 9-0 (3-0) Mihály István Sándorfalva-Zákónyszék 0-0 Sándorfalva, 200 néző. Vezette: Kérdó. Kistelek-Csongrád 2-1 (1-1) Kistelek, 400 néző. Vezet­te: Tóth II. Sándor. Kistelek: Mihályffy - Do­monics, Zsóter. Horváth. Sejben J„ Czifra, Pipicz, Virágh (Ma­joros), Koncz, Böröcz (Péntek), Sejben Gy. Edzó: dr. Bitó Tibor. Csongrád: Palatinusz - Kiri, Kálmán, Tóth, Keller, Bosán­szki. Muskó. Apró, Túri. Kiss, Varga. Edző: Széli József. Változatos, jó iramú mér­kőzésen a 20. perctói tíz emberrel játszó Kistelek megérdemelten nyert. Kiállítva: Sejben J. Gólszerzők: Virágh 2, ill. Tóth. Jók: Virágh. Pipicz, Zsóter, ill. Palatinusz, Apró. Ifjúságiak: Kistelek­Csongrád 2-2 t* 'J-gm^^^^M {Ímí M ' 1 n EjT" • ' , . ' jjA 1 ír « w 4HK? i jM f/ wwLS f \m tfl Jk Wkm, . Kapusszomorító. (Fotó: Hárs László) Sándorfalva: Gémes - Pataki, Mészáros, Vörös, Patocskai (Nagy V.). Tóth, Besenyei, Molnár (Széli), Grezsa, Ferenczi, Kiss. Edző: Hegedűs András. Zákányszék: Ökrös - Tóth T„ Faragó, Tímár, Prágai, Fodor (Kö­röm), Farkas Z., Kovács, Juhos (Tóth E.). Szabó J.. Szabó Zs. Edző: Búza Mihály. Alacsony színvonalú mérkő­zésen a vendégcsapat rászolgált a döntetlenre. Jók: Mészáros, Vörös, Ferenczi, ill. Faragó, Szabó Zs., Tóth T. Ifjúságiak: Sándorfalva-Zá­kányszék 4-0 Bordány-Mórahalom 1-2 (1-0) Bordány, 300 néző. Vezette: Pördi. Bordány: Kálmán - Szabó, Farkas I. János, Péter M., Pipicz, Fogas, Őze, Vadászi (Tóth-Szeies), Polyák, Péter L. (Lippai), Papp. Edző: Tóth János. Mórahalom: Farkas - Bóka (Hargitai), Savanya, Bogdán, Hevesi (Gerecz), Simái, Móricz, Nógrádi, Csipak (Orosházi), Fődi, Markó. Edzó: Gerecz Péter. 5. p.: Péter L. erőszakosan be­tört a 16-oson belülre, a védőkkel ütközött, a labda azonban nála ma­radt és a kifutó kapus mellett a hálóba bombázott, 1-0. 6. p.: Péter L. tisztán kiugrott, de ordító gólhelyzetben a kapu mellé gurított. 65. p.: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, a beívelt labdát a szabadon hagyott Fődi az üres kapuba fejelte, l-l. 89. p.: A vendégek kontráztak. Egy előre vágott labda lesen találta Markót. Mindenki megállt. Veress partjelző nem jelzett, ezután Mar­kó könnyedén gurított az üres ka­puba, 1-2. Nagyon élvezetes jó mérkőzést vívott egymással a két csapat. Sok gólhelyzet adódott mindkét olda­lon, de a kapusok ezen a délutánon remek napot fogtak ki. Kár. hogy az NB-s keretből „lerándult" Ve­ress partjelző (nem először a me­gyében) döntően befolyásolta a végeredmény kialakulását. Jók: Kálmán (a mezóny legjobbja), Szabó, Péter M., ill. Farkas, Bogdán, Simái. Ifjúságiak: Bordány-Móra­halom 1-4 Szentes-Mártély 0-2 (0-0) Szentes, 250 néző. Vezette: Bába. Szentes: Révész - Hevesi, Katona (Csányi), Bagi, Bubori, Ju­hász. Jernei, Szabó (Széli), Gulyás, Demeter. Verók. Edző: Balla Lajos. Mártély: C. Molnár - Kiszely (Nyilas), Erdei, Kérdő, Sepsei, Csáki, Hortobágyi, Szalai, Kandó, dr. Szűcs, Gémes (Kokovai). Edző: Antal Ferenc. 30. p.: Kandó 5 m-ről senkitől sem zavartatva ló fölé. Labdarúgó O megyei I. o. 35. p.: Kérdő is óriási helyzet­ben hibázik. 77. p.: Botrány a pályán! Szen­tesi támadás végén Juhászt hátulról a kapufának lökték. Jogos 1 l-es. A mártélyiak testületileg le akartak vonulni, így tiltakozva az ítélet el­len. Szidták, lökdösték a játékve­zetőt, rendkívül sportszerűtlenül viselkedtek. Végül győzött a józan ész, és folytatták a mérkőzést. A büntetőt Csányi mellé rúgta. 80. p.: Jobb oldalról 20 m-ről jutott szabadrúgáshoz a Mártély. A legurítást Kandó 7 m-ről laposan vágta a hálóba, 0-1. 90. p.: Jobb oldali beadást Kan­dó az 5-ösről a léc alá fejelte, 0-2. Negyedik hete tart a szentesiek mélyrepülése. Gyámoltalan táma­dásaik rendre elhaltak a 16-os előtt. Unalmas, rendkívül alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos eredmény született. Nagy kár érte volna a mártélyiakat, ha levo­nulnak... Júk: Révész, Bagi, ill. Csáki, dr. Szűcs. Ifjúságiak: Szentes-Mártély 1-2 Fábiánsebestyén-Szőreg l-l (O-l) Fábiánsebestyén, 200 néző. Vezette: Szilágyi. Fábiánsebestyén: Vadász ­Rózsa, Határ, Miszlai (Marócsik), Lőrincz, Magyar, Jámborcsik, Szabó, István, Oláh, Györgyi. Edző: Nagy Ferenc. Szőreg: Mihály - Jankó, Palo­tás, Antal (Zakar), Batik, Szekeres, Suhai, Hűvös, Széli, Lengyel, Buknicz. Edző: Széli János. 9. p.: Hűvös 18 m-ről jól eltalált lövése a hálóban kötött ki, 0-1. 78. p.: A 16-oson belül a ven­dégek Györgyit szabálytalanul szerelték. A megítélt 11-est István biztosan lőtte a hálóba, l-l. A végig élvezetes, helyenként durva belemenésekkel tarkított mérkőzésen a jól játszó hazaiak győzelmet érdemeltek volna. Jók: Az egész hazai csapat, ill. Mihály (a mezóny legjobbja). Ifjúságiak: Éábiánsebestyén­Szőreg 0-4 Tisza-Új-Tápé 3-1 (2-1) Újszentiván, 200 néző. Vezette: Serfőző. Tisza-Új: Varga - Tóth N., Tóth J„ Kürtösi, Masa (Ágoston), Puskás, (Kőhalmi), Deák, Cserép, Kiss (Ádok), Hegyeshalmi, Jáksó. Edző: Kőhalmi István. Tápé: Bagi - Kószó, Hódi, Nagy, Dancsó, Sándor, Róka, Hei­drich. Móra, Muhel, Farkas (Ju­hász). Edző: Kozma Zoltán. Gólszerzők: Hegyeshalmi 2, Ádok, ill. Juhász. Jók: Hegyeshalmi, Tóth J., Tóth M„ ill. senki. Ifjúságiak: Tisza-Új-Tápé 0-4 A bajnokság állása: 1. Szóreg 22 14 5 3 44-17 33 2. Mőrahalum 22 12 6 4 47-24 .111 3. Csongrád 22 13 4 5 34-17 30 4. Móraváros 22 10 9 3 32-27 29 5. Mindszent 21 10 6 5 38-20 26 6. Tisza-Ój 2! 8 8 5 28-32 24 7. Rúzsa 21 6 10 5 29-27 22 8. Tápé 22 8 5 9 31-27 21 9. Bordány 22 8 4 10 29-22 211 10. Zákányszék 22 6 8 8 16-25 211 11. Szentes 22 7 5 10 35-39 19 12. Kistelek 21 8 3 10 25-32 19 13. .Sándorfalva 22 6 4 12 28-37 16 14. Mártély 21 5 6 10 27-40 It, 15. Kábiánsebestyén 22 4 3 15 19-48 11 16. Ullés 21 '4 2 15 14-48 10