Délmagyarország, 1991. április (81. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-02 / 76. szám

1991. április 2., kedd A helyzet 5 LABDARUGÓ NB I. Figyelmetlenség következménye a pontvesztés Az edzők mondták Leginkább az öltözők és folyosójuk hangulatán mérhető, tart-e és mennyire egyik csapat a másiktól? Nem volt ez másként szombaton a Szeged-FTC mérkő­zést megelőzően sem. Szalai István, a hazaiak edzője a szokásosnál sápadtabban rótta a métereket, míg Nyilasi Tibor, Magyar Zoltán ügyvezető igazgató és Albert Flórián alelnök társaságában múlatta a kezdésig hátralevő időt. A szegediek szakvezetője azért fohászkodott, nehogy az elején beleszaladjanak a „csőbe", mert az felérhet egy kisebb katasztrófával. Ezt - ahogyan mondta - mindenképpen el akarják kerülni, ezért most is a biztonságos védekezést szorgalmazzák, de úgy, hogy nem mondanak le a támadás vezetéséről. Ez természetesen elsősorban a két csatár és alkalomadtán a középpályások feladata lesz. A vendégeknél jóval vidámabb volt a hangulat, s bár tudták, ,jzenvedős" meccs vár rájuk, mégis bizakodtak. „Mindkét csapatnak megvan a maga feladata. A Szeged, attól függetlenül, hogy a kieséssel foglalkozna, bizonyára sorsdontőnek tekinti ezt a találkozót s most is bizonyítani akar. Ezért aztán minden négyzetcentiméterért küzdenünk kell. Terveinket tekintve, nekünk élethalálharc valamennyi mérkőzésünk, így ez is. Kérdés, a srácok mennyire bírják a Honvédra tapadás, majd elé kerülés idegi terhét? Ha ezt nem képesek elviselni, jönnek a görcsös mérkőzések, mint a Debrecen, az Újpest ellen, s előbb vagy utóbb elbukunk. Szegeden ilyet nem engedhetünk meg magunknak" • célzott a csapatával szembeni elvárásokra Nyilasi Tibor, a vendégek vezető edzője. Gyenes Kálmán fefvétölo Pintér (fehér mezben) Cigan elől igyekszik elzárni az utat, hogy Balogh birtokba vehesse a labdát Szeged SC-FTC 0-1 (0-0) Szeged, Tisza-parti stadion, 5000 néző. Vezette: Hartmann (Márton, Roxin). Szeged SC: Leboniczky - Bogdán - Hurguly, Mihalache, Takács J. ­Puskás I., Cigan, Sallai, Kovács J. - Takács Z„ Apró. Edző: Szalai István. FTC: Balogh - Vaszil, Pintér, Keller - Topor, Lipcsei, Limperger, Szenes - Nagy Zs., Fischer. Dukon. Edző: Nyilasi Tibor. Csere: Dukon helyett Keresztúri a szünetben. Puskás I. helyett Árki a 66., Vaszil helyett Nacer a 80.. Hurguly helyett Hegyeshalmi a 88. percben. Gólszerző: Nacer a 84. percben. Sárga lap: Topor a 85., Apró a 88. percben. Kedves megemlékezés vezette be a két csapat egymás elleni 100. mérkőzését: a szegediek két volt labdarúgóját, a klub színeiben bosszú éveken át játszó, korábban visszavonult Kozma Zoltánt és dr. Hevesi Ferencet köszöntötték és halmozták el ajándékokkal. A kezdőrúgást Barna Lajos, a Kisbojtár vendéglő tulajdonosa licitálta a legmagasabbra, igy ő indíthatta 90 perces útjára a labdát. Totóeredmények 13. HÉT 1. Siófok - Békéscsaba 0-0 X 2. Pécsi MSC - Veszprém FC 0-0 X 3. Váci Izzó - Videoton-Waltham 2-2 X 4. Bologna - Róma 2-3 2 . 5. Cagliari - Párma 2-1 1 6. Genoa - Sampdoria <W> X 7. Lecce - Fiorentina 2-0 1 8. Napoli - Internazionale l-l X 9. Pisa - Atalanta 0-2 2 10. Foggia - Udinese 2-2 X 11. Ascoli - Cremonese 0-0 X 12. Verona - Ancona 2-0 1 13. Salernitana - Lucchese 0-0 X Pluszmérkőzés: 14. Debreceni VSC - UTF 0-0 X NYEREMÉNYTÁJÉKOZTATÓ A TOTÓ 13. játékhetén 13 plusz egy találatos szelvény nem volt. 13 találós szelvény 4 darab, nyereményük egyenként 1 551 299 forint. A 12 találatosok nyereménye egyenként 24 920 forint. A 11 találatosok nyereménye egyenként 1769 forint, a 10 találatosok nyereménye egyenként 372 forint. 4. perc: Fischer 25 méteres szabadrúgását a vetődő Lebo­niczky a jobb alsó sarok elől tenyerelte az alapvonalon túlra. 9. perc: A jobb oldalon elfutó Apró ügyesen centerezett. Ta­kács Z. 18 méterről kapásból célozta meg a kaput, Balogh azonban helyén volt. 16. perc: Fischert a szegedi kaputól 28 méterre Bogdán szabálytalanul szerelte. A sza­badrúgást Pintér végezte el, labdáját Leboniczky a bal alsó sarok előtt vetődve elcsípte. • 22. perc: Ismét Pintér mutat­hatta be lövőtudományát. Szabad­rúgásból ugyancsak a jobb alsó sarkot célozta meg, ám a szegedi kapuvédő, ha másodszorra is, de megfogta a labdát. 44. perc: Bal oldali vendég­támadás során Nagy Zs. jól adott Dukon elé, akinek nagy lövését Leboniczky látványos vetődéssel a mezőnybe ütötte. A második játékrész kezdő­rúgása is gazdára, pontosabban vevőre talált, Kun-Szabó Tibor, a csengelei focicsapat edzője hozta játékba a labdát. 52. perc: A bal oldalon száguldó Keresztúri beadását Szenes 12 méterről fejjel csúsz­tatta a kapu mellé. 59. perc: Szenes 20 méteres ka­páslövése majdhogy meglepte Leboniczkyt, a kapus azonban a mezőnybe öklözte az erős, gyors labdát. 61, perc: Kovács J. húzogatott a bal oldalon, majd valósággal a 1 l-es pont tájékán helyezkedő Takács Z. lábára rajzolta a labdát, a szélső azonban elhamarkodottan az égbe lőtte! (Helyzet volt, ami eldönthette volna a mérkőzést!) 78. perc: Kovács J. sokadszorra bukkant fel a bal oldalon, beadása a menteni akaró Kellerről a kaputól 7 méterre helyezkedő Takács Z. elé perdült, a csatár a szöget záró Baloghot találta teli­be. (Ez is gólszerzési lehetőség volt!) 84. perc: A szegedi 16-os jobb sarkának közeléből Pintér ível­hetett szabadrúgást a szegedi kapu elé. A középen tömörülő védők érthetetlenül szabadon hagyták Szenest és Nacert is, így az utóbbinak nem okozott gondot, hogy 5 méterről a jobb alsó sarokba bólintson. 0-1. Ahhoz képest, hogy az ország legnépszerűbb (?) csapata láto­gatott Szegedre, kevesen foglaltak helyet a lelátókon. Ebben bizo­nyára közrejátszott a tévéköz­vetítés, no meg a vigasztalanul zuhogó eső is. Ahogy elkezdődött a játék, azonnal láthatóvá vált, minden a "megírt" forgatókönyv szerint történik. A fradisták annak rendje és módja szerint meg­kapták testőreiket, akik min­denhova hűségesen követték őket. Igy aztán a vendégek hiába birtokolták többel a labdát, valamirevaló helyzetet nem tudtak kidolgozni. Azért sem, mert középpályásaik minduntalan belebotlottak a szegediek előre­tolt hadállásába, csatáraikat pedig viszonylag könnyűszerrel semlegesítették őrzőik. A játék mégsem vált egyoldalúvá, mert a szegediek a megszerzett labdákat ügyesen tartva, többször is kontratámadásokat vezettek Szünet után hosszú percekig az első félidő koreográfiájához hasonlóan zajlottak az események. Fél óra elteltével a hazaiak előtt adódott lehetőség - kétszer is! -, ám Takács Z ezúttal az öltözőben felejtette gól lövő cipőjét... A hajrához közeledvén a vendégek elkeseredetten rohamoztak, mégis úgy látszott, meg kell elégedniük az egyik ponttal. Mindenki így gondolta - a csereként beállított Nacer kivételével. Jött az ó bizonyos 84. perc, aminek végkifejlete egyszerű odafigye­léssel elkerülhető lett volna! A mérkőzés színvonala és irama nem kápráztatta el a didergő szurkolókat, rengeteg pontatlan­ságot, technikai hibát láttunk, ami csak részben irható a csúszós talaj számlájára. Ami elfogadható volt, az csupán a csapatok aka­rása, lelkesedése. Jó: Leboniczky, Bogdán. Mihalache, ill. Pintér, Limperger, Lipcsei. További eredmények Bp. Honvéd - Volán FC 4-0 (1-0). Bozsik-stadion, 3500 néző. Vezette: Lázin (Nagy L., Varga S.). Gólszerző: Gregor (2, egyet 1 l-esből), Pisont, Csehi. PMSC - Veszprém FC 0-0. Pécs, 7000 néző. Vezette: Rácz (Molnár L., Ring.) Vasas - Tatabánya 1-2 (0-1). Fáy utca, 2000 néző. Vezette: Pillér (Vad, Ádám). Gólszerző: Nader, ill. Klausz, Váczi (I l-esből). Debreceni VSC - Újpesti TE 0-0. Debrecen, 6000 néző. Vezet­te: Németh L. (Fazekas, Bogyó). Váci Izzó - Videóton-Waltham 2-2 (2-1), Vác, 3000 néző. Vezette: Bognár (Kiss G., Marosvári). Gólszerző: Bekő (öngól), Gyimesi. ill. Sallói, Földes. Siófok - Békéscsaba 0-0. Siófok, 4000 néző. Vezette: Nagy II. J. (Vágner, Vavika.). MTK-VM - Győri Rába ETO 2-1 (2-0). Hungária körút, 1500 néző. Vezette: Kovács I. (Puhl, Hamar). Gólszerző: Balogh, Somogyi (öngól), ill. Farkas Az NS I álláaa 1. Bp. Honvéd 19 14 3 2 J7-IJ J1 2. FTC 19 U 1 2 37-12 29 1 Vác 19 12 3 4 29-29 27 A Vwzprutu 19 S s 3 22-14 24 5. PMSC 19 10 3 4 21-13 23 A Tatabánya 19 » 7 4 21-17 23 7. MTK-VM 19 7 4 S 24-2S IS S. Vidooton-W. 19 a 5 S 23-27 17 9. Bébdocaaba 19 7 3 9 21-24 17 IK Siófok 19 4 9 4 13-19 17 II. Rába ETO 19 S s 9 23-27 15 12. Sufcd 19 S 5 9 12-22 15 11 DVSC 19 4 3 14 14-23 13 Iá. UTK 19 S 3 11 19-29 13 11 Vaaaa 19 S 2 12 22-33 12 14. Volia SC 19 4 2 ÍJ 1S-3S 19 A mérkőzésről Gyürki Ernő tudósított SZALAI ISTVÁN: - Nekünk ezt a taktikát, a védekezést kellett választanunk. Ennek ellenére időnként voltak biztató megmozdulásaink, olyan támadásaink, amelyeket góllal kellene befejezni Takács Zolinak kétszer is alkalma nyílt gólszerzésre. Sajnos, elkerülhető szituációból kaptuk a gólt... Sajnálom, hogy nem sikerült pontot, meglepetést szereznünk, mert sokat lendíthetett volna rajtunk továbbiakban. Egy pont a tartalékoknak Sit|>< SC - FTC l-l (S-l). Szeged. Titza-paiti stadion edzőpálya. 100 néző. V'eaettz: Kiút. Szeged SC: Demeter - Illyés. B6kz. Pakli. CUnyi - Szalai. Grtczi, Újvárt (Krzjczirl, Lévai (TürOk Zi ) - Barna. Putkás T. (Bárány). E4i4: Pondró Gábor. Az cltó félidőben z Fradi, szünet ulán z szegedi csapat voil veszélyesebb. Gólszerző: Puskás T.. ill. Kiss. Sárga lap: Grfczi. Puskáz T.. ill. Szenundrási. Szanyó. Jó: Bóka. Paksi. Szalai. Újvári, ill. Szeiler. Zsinui. Kist. NYILASI TIBOR: - Tudtam, hogy nagyon nehéz mérkőzés lesz. egyre viszont nem számítottam. Mégpedig arra, hogy ellenfelünk ennyire defenzíven játszik, feladva minden területet, behúzódik saját 16-osára. Ilyen talajon, egy fegyelmezett csapat ellen, mint a Szeged, nagyon nehéz bármit is csinálni. Ehhez az is hozzájárult, hogy a sok sérülés miatt nincs formában a csapat, így aztán nem volt lendülete sem. TEKE NB I. Csak az Építők... A hétvégi fordulóban nem sok babér termett a szegedi NB l-es tekecsapatoknak, közülük csak az Építők női együttese szerezte meg a 2 pontot. A Postás férficsapata pályacsúcsot gurított. Deák 993 fát ütött, ám ez is kevés volt a többszörös bajnok ellen. EREDMÉNYEK: ZTE-Sz. Építők 2:6 (2329:2416). Női mérkőzés. Zalaegerszeg. Pont­szerzők: Simonffi 397. Erősné 3%, ill. Török 445 (pályacsúcs!), Vidács­né 399. Krecsenszki 397, Sifrányné 395. Ifjúságiak: ZTE-Sz.Építók 0:4 (639:735). Pontszerzők: Kormá­nyos 370. ill. Cziráki 365. Sz. Postis-FTC 1:7 (2500:2643). Női mérkőzés. Szeged. Pontszerzők: Bálimné 433. ill. Czéró 460. Danka 450. Hankó 457. Vecsen 437. Szilassy 426. Ifjúságiak: Sz.Postás-FTC 0:4 (808:827). Pontszerzők: Czafit 419, Széli 410. Sz.Postás-BKV Előre 2:6 (5463:5522). Férfimérkőzés. Szeged. Pontszerzők: Deák 993. Berényi 934, ill. Madák 967. Mészáros 955, Pele L. 934. Pele Zs. 922. Ifjúságiak: Sz.Postás - BKV Előre 3:1 (.1691:1619). Pontszerzők: Koresmarek S76. ill. Kovács 82* CIPRUS ELLEN Eddig mindig siker! Limassolban is győzelmet vár a közvélemény Idei negyedik találkozóját játssza szerdán helyi idő szerint 17 órakor (játékvezető az osztrák Gerhard Knapl) Magyarország labdarúgó­válogatottja. Az India elleni 2-1, az Argentínával szembeni 0-2, majd a Spanyolországgal játszott 4-2 után nem vitás: Ciprussal szemben, az Európa­bajnoki selejtezőn újra győzelmet vár a sportágat kedvelő közvélemény Mészöly Kálmán szövetségi kapitány legénységétől. Már csak azért is. mert az eddigi öt, a sziget­országiakkal lejátszott találkozón - kivétel nélkül mindig tétért folytak ezek a mérkőzések - csakis győzelmeket gyűjtött be a magyar nemzeti legény­ség. A gólkülönbség is imponáló, 10-3 a magyarok javára. Az első „kapcsolatfelvétel" a két ország futballistái között az 1986-os vb-t megelőző selejtezősorozat volt. 1984. november 17-én Limassolban nyert Magyarország 2-l-re úgy, hogy a félidőben még Ciprus vezetett 1-0-ra. Most hát újra az 1984-es 90 perc színhelyén csatázik a két gárda. Bár. Ciprus mindig igyekezett igen lelkesen ellenállni, azért idegenben és hazai környezetben is a magyarok diktálták a tempót. A legutóbbi, a szigetországban játszott EB-selejtezőn, 1987. február 8-án Verebes József állt a „kormány­keréknél", akkor debütált szövetségi kapitányként. A nicosiai Makariosz-stadionban Boda Imre távoli bombagólja hozta a vendégsikert. Volt még több esély is a különbség növelésére, ám Hannich például büntetőt hibázott, és több helyzettel sem tudón élni a Verebes-gárda, maradt hát az 1-0. Ami a 9. Európa-bajnokság magyar édekeltségú 3. selejtező csoportjának eddigi eseményeit illeti: a továbbjutásért továbbra is az olasz, szovjet és magyar legénység fut szoros versenyt. Mészöly és csapata eddig felettébb jól helyt állt (Norvégia 0-0 idegenben - Olaszország l-l itthon - Ciprus 4-2 itthon), s ha szerdán kiharcolja a két pontot, akkor ­bár korai elkiabálni - talán még a végső csoport­győzelem lehetősége sem kizárt. Ciprus legénysége a mostani EB-kiírásban eddig mindannyiszor vereséget szenvedett, ebben a sorrendben: Magyarország-Ciprus 4-2 (Budapest), Ciprus-Norvégia 0-3 (Nicosia), Ciprus-Olaszország 0-4 (Limassol). Cseppet sem lenne baj, ha negyedszer is alulmaradna a szigetországi futballválogatott... JÉGKORONG A dánok még veretlenek A C-csoportos jégkorong-világbajnokságon hétfőn a magyarok a dánok ellen leplek jégre. Amint az várható volt, a vb házigazdái nagy gólkülönbségű - 8-l-es ­győzelmet aratlak. így továbbra is veretlenek. A magyarok becsületgoljá/ Dobos szerezte.