Délmagyarország, 1991. április (81. évfolyam, 76-100. szám)

1991-04-02 / 76. szám

6 Szolgáltatás 1991. április 2., kedd MEGYEI I. OSZTÁLY Négy helyet visszaesett a Tápé A megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság 18. for­dulójában igencsak akadt meglepetés: a/ SZVSE győzött Szentesen, a Makó viszont Tápén diadalmaskodott. A Horgosi úton pedig gólzáporral tanítgatta a főiskolásokat a móravárosi együt­tes. Tápé - Makó 0-1 (0-1) Tápé. 400 néző. Vezette: Sipos Tápé: Merley - Bité. Szél. Dancsó. Vári (Takács) - Suhai. Zakar. Róka. Őze - Miklós. Heidnch Makó: Ménesi. Varga - Tóth. Leindler. Urbán. Anda - Vágó. Márki (Karsai), Felföldi, Dégi ­Frank (Varga S.). Kovács. Két ellentétes félidői láthatott a szépszámú közönség Tápén, a megyei bajnokság rangadóján. Az első játékrészben a vendégek voltak fölényben, a második negyvenöt percet a Tápé roha­mozta végig, de csatárai legalább egy tucat gólhelyzetben hibáztak. A játékvezető hat sárga és egy piros lapot osztott szét a játékosok közölt. az utóbbit Varga-Tóth kapta Góllövó: Márki (ll-esből). Jók: Bite. Suhai. Zakar. ill. Ménesi ( a mezőny legjobbja), Anda, Leindler. Mórahaitim - Szőreg 2-1 (0-11 Mórahalom. 300 rtéző. Vezette: Pördt. Mórahalom: Kiss - Csúcs. Horváth. Tandari. Hargitai. Hódi. Bóka. Kószó. Savanya (Orosházi), Födi. Császár. Edző: Orosházi László. Szóreg: Temesvári - Antal, Németh. Sörös. Pálfy (Bosnyák). Hűvös. Szabó. Zsikó, Süli R (Szanka). Száraz, Suli P. Edző: Balogh Attila. A drámai küzdelemben 80 percig a vendég együttes vezetett. Majd két szöglel utáni fejesgóllal fordított a hazai gárda. Góllövó: Hűvös (öngól). Bóka, ill. Száraz. Jók: Horváth. Tandari, Bóka. Császár, ill. Temesvári. Sü­liPv Ifjúságiak: Mórahalom - Szóreg 3-0. Sándorfalva - Szentesi Kinizsi 4-0 (2-0) Sándorfalva. 300 néző. Vezette: Bama L. Sándorfalva: Barna I. - Tóth. Ferenczi. Nagy. Szekeres. Mészáros, Patocskai (Stanka), Molnár. Pataki (Huszka). Grezsa. Széli. Edző: Kakuszi János. Szentes: Tarján - Kiss. Varga. Mészáros. Bugyi. Fásy, Szabó (Kiszely). Bozóki. Nagy. (Stráma). Asztalos. Köteles. Edző: Csepregi István. Hamarosan kiderült, hogy nincs egy súlycsoportban a két együttes. Csak azért nem lett kétszámjegyű végeredmény, mert minden sándorfalvi játékos gólt akart rúgni. Góllövó: Pataki. Patocskai, Széli. Mészáros. Jók: A Sándorfalvából mindenki átlagon felül teljesített, ill. Tarján, Mészáros. Bozóki Ifjúságiak: Sándorfalva ­Szentesi Kinizsi 3-1. /.akánvszék - Hordani 2-2 (1-2) Zákányszék. 300 néző. Vezette: Varró. Zákányszék: Gál - Tóth T.. Simái, Bába. Kószó. Fodor. Borbás. Jóján. Nagy L.. Széli. Tóth G. (Palotás). Edző: Tóth János. Bordány: Kelemen - Szabó, Farkas J.. Ruppert. Peták. Balogh. Hajdú. Juhász. Széli. Kiss Cs.. Kádár (Péter). Edző: Sándor Zoltán. A négy gól ellenérc mindkét oldalon rengeteg helyzet maradt még kihasználatlanul. Igazságos döntetlen született. Góllövő: Széli (2). ill. Kiss Cs.. Peták. Jók: Tóth T.. Bába. Palotás, ill. Peták. Hajdú. Kiss Cs. Ifjúságiak: Zákányszék ­Bordány 2-1. Szentesi Vízmű - SZVSE 1-2 (1-0). Szentes. 150 néző. Vezette: Orovecz. Vízmű: Janiga - Sipos Cs., Szentpéteri (Vörös). Katona. Bori. Jernei. Németh. Molnár. Gulyás. Fekete. Sarkadi. Edző: Szabó László. SZVSE: Schachinger - Török. Kun. Zádori. Tóth J.. Kiss (Pikó). Süli L.. Kispál. Tóth A.. Lipták T.. Boltlik (Nagy). Edző: Dr. Tóth János. A- második félidő 55. percében egyenlített a vasutas csapat Katona ügyetlen hazaadása után. A SZVSE'a győztest gólt a 70. percben szerezte meg a rangadón. A második félidőben osztálynyi különbség volt a két együttes között. Góllövő: Szentpéteri. ill. Tóth A.. Süli L. Jók: Janiga. ill. Süli L.. Liplak T.. Kun. Ifjúsáeiak: Szentesi Vízmű ­SZVSE í-2. Tisza-Új - Mindszent 0-0 Újszentiván. 300 néző. Vezette: Bába. Tisza-Új: Varga - Kéri. Tóth M.. Tóth 1. J.". Tóth II. J.. Szirovicza. Temesvári (Király). Kovács (Kiss). Nagy. Molnár. Lengyel. Edző: Buza Mihály. Az újszentivániak enyhe rpezőnyfölényét egyetlen kapufa jellemezte. A döntetlen igazságos, hiszen jobbára a közzépályán folyt a játék! Jók: Varga. Kéri. Tóth I. J., ill. Gábor. Budai. Ifjúságiak: Tisza-Új Mindszent 2- "V Apátfalva - Fabiánsebestvén l-l(l-l) Apátfalva. Vezette: Keresztúri. Apátf .lva: Csapó - Varga, Kardos. Mohács. Szegedi, Pécsi. Ferencsik. Gyüge. Faragó, Tóth-Kása. Mátó. Fábiánsebestyén: Vadász ­Rózsa. Határ. Muszlai. István (Jakab). Széli. Kádi. Benkovics, Keller. Magosi. Györgyi. Edző: Berta József. Egyik kapu sem forgott sokat veszélyben. Góllövó: Györgyi. Ifjúságiak: Apátfalva Fábiánsebestyén 1-3. Tanárképző - Moravaros 0-9. Ifjúságiak: Szeged SC II. ­Móraváros 3-0. A bajnokság állása: 1. Murahalom 2. Makó .1. Mórataros •I s/W 5. Miftds/enl 6. Tape 7. Szemesi 1. 8. Eabianv. V. Sandurfalta ID.Tiua-lj 11. Zahanwel, 12. Bordán) 1.1. S/őreg 14. Vpatfalva 15. Tanarkrp/o 16. Szentesi k. IS 10 IS 6 IS 10 IN 10 IS 10 IS 10 .1 .10-17 25 2 20-14 25 4 50-22 24 4 46—IS 24 4 .11-20 24 5 44-27 2.1 5 .1.1-26 22 5 .11-27 22 5 6 20-2.1 10 8 5 17-IÓ IS 0 5 24-20 16 5 S 2.1-.14 15 .1 11 20-.14 11 2 12 16-34 10 1 15 12-56 5 I 15 10-58 5 A mérkőzésekről tudósítottak: Barta László (Szentes). Buza Mihály (Újszentiván), Tóth János (Zákányszék). Dékány István (Sándorfalva). Pintér Zoltán (Mórahalom). ... KÉZILABDA NB Hajrá, amit jobb elfelejteni Ha nem is sorsdöntő, de nagyon fontos mérkőzést játszott vasárnap a Tisza Volán. Talán ez is közrejátszott abban, hogy a hazaiak már az első percekben nagy vehemenciával vetették magukat a küzdelembe. Nem is maradt el következménye, a 4. percben már 4-0-ra vezettek a közlekedésiek. A változatos já­tékot a szegediek irányították, tartották a különbségei a 20. percig (9-8). A továbbiakban kiegyenlítetté vált az összecsa­pás. amiben 1-2 góllal a Volán vezetett. Szünet után sem sokat változott a helyzet, mígnem a 34. percben (14-11), Fekete 7 méterest hárított. Bravúrja valósággal szárnyakat adott társai­nak. akik igencsak rákapcsoltak (41. perc: 18-13). Úgy látszót), simán nyer a hazai csapat, ám a későbbiekben hibát hibára hal­mozott. Szerencsére Fekete a kiváló védések sorozatát mu­tatta be - megint hárított egy bün­tetőt! -. ezért nem tudott egyenlíteni a Várpalota. Az utolsó 3 percben már-már minden veszni látszott (22-21). Tóth bün­tetőjét védte a kapus, majd később az átlövő a kapufái találta telibe. Az utolsó másodper­cekben Róka lövését hárította remek érzékkel Fekete, így itthon maradi a 2 pont. Nem véletlenül tartott a mérkőzéstől Giricz Sándor, a vendégek - különösen a hajrában. amit jobb. ha mielőbb elfelejtünk - küzdeni tudó, hajtós csapat benyomását keltették. A sze­gediek. a biztos vezetés tudata vagy egyebek miatt, a végére visszaestek, kapkodásuk, szer­lelenségük majdnem pont­jukba került. Tisza Volán - Várpalota 22-21 (13-10). Férfimérkőzés. Újszegedi Sportcsarnok. 800 néző. Vezette: Ambrus. Szendrei Tisza Volán: Árvái - Sándor 4. Tenke 4 (3). Mezei I. Tóth 3, Bartók 2. AVAR 7. Csere: FEKETE (kapus). Jantó 1, Nagy. Edző: Giricz Sándor. Kiállítások: 8, ill. 6 perc. Hétméteresek: 43. ill. 6/3 LABDARUGÓ NB II. PONTSZERZŐ METRIP0ND Keleti csoport: Bajai SK ­Csepel 1-0 (1-0). Nyíregyházi VSC - Kecskeméti SC 2-0 (0-0). Eger SE - Debreceni MTE 0-1 (0-0). Kecskeméti TE ­Metripond l-l (l-l). Diósgyőri VTK -'Kazincbarcika 3-1 (2-0). Kafea - Salgótarján 1-0 (1-0). Szarvas - Szolnok 2-0 (0-0). BVSC-MÁVTR ANSPED Hatvan-Deko 1-0(0-0). Nyugati csoport: Paksi Atom ­Sabaria-Tipo 1-2 (0-0). Ajka Hungalu - III. ker. TTVE 0-1 (0-0). Oroszlányi Bányász ­Szekszárdi Dózsa 0-0. Dorogi Bányász - ZTE l-l (0-1). BMTE-Törley - Dunaferr 0-3 (0-1). Komlói Bányász - Mohács 1-0 (0-0). Nagykanizsa - BKV Előre 4-2 (2-2). Haladás ­Sopron 3-0 (2-0). A bajnokság állása; A bajnokság állása: 1. Dmkinr 1* II 7 l 34-16 24 1 Haladat 14 II 6 2 44k—14 28 2. Ctepeí 14 12 3 4 31-16 27 2. Zalaegerszeg 14 14 4 3 34-15 26 JuBVSC 14 II 5 3 2N-I7 27 3. III. ker. TT\ t 14 III 4 3 15- 4 26 4. Nvieegvkira 14 16 5 4 24- 4 25 4. Duufrrr 14 4 7 3 3.1-18 25 1 kalva 14 a I 3 24-16 24 5. Oroszlány 14 7 8 4 14-11 22 4. Baji 14 i 6 5 16-14 22 6 Saöarte-1 ipo 14 0 4 7 14-22 18 7. kecskémét. SC 14 5 14 4 26-25 24 7. Sirktzjrd 14 5 ( 6 18-23 18 8. Dobrrcnm MTE 14 7 é 4 24-21 24 8. Dorog 14 * S 8 18-18 17 4. Eper 14 7 4 S 26-24 IS 4. Pata Atom 14 J 7 7 14-20 17 16. Szarvad 14 7 4 • 23-28 IS 10. Mohacv 14 5 7 7 12-14 17 II. Kazinrharrika 14 7 y 16 32-33 16 11. Nagykanizsa 14 4 4 6 11-27 17 12. Saáa Sikuvef 14 5 5 4 20-27 15 12. BKV Előre 16 6 5 8 14-23 17 11 Karatéméit 1E 14 4 3 14 16-36 15 13. Sopron 14 5 4 8 21-.111 16 llHatvidilleto 14 4 3 12 18-26 II 14. komtu 14 6 2 II 22-28 14 11 Sdotrvok 14 3 3 13 14-37 4 IS. Ajka Htutpaia 14 4 « 4 14-21 14 Mv Mdttpoaá It 1 4 U IMt • tOIMTt.TMry I* 4 4 14 IMt U Maradona családja elutazott Mialatt továbbra is hallgatásba burkolódzik Diego Maradona. a dopping­használaton megbukott világhírű argentin labdarúgó családja elhagyta Európát. A 30 éves. eltiltására váró világbajnok Nápolyban maradt, míg felesége kél leány­gyermekükkel visszarepült Argentínába. Továbbra is megoszlik a sportvilág véleménye Maradona kokainfogyasztásával kap­csolatban. Eduardo Henrique de Rose brazil orvos, aki tagja a Brazil Labdarúgó Szövetség orvosi bizottságának, kizártnak tartja, hogy Diego éppen a kokainhoz nyúlt volna segédeszközül. Szerinte az említett drog ugyan közvetlenül a mérkőzés előtti fogyasztás esetén valóban pluszenergiát és önbizalmat ad. de a szakértő úgy vcli. léteznek már a kokainnál sokkal hatékonyabb, raad'ásul kevésbé könnyen kimutatható tiltott szerek is. Szeles Mónika szélárnyékban Meglepetéssel ért véget az amerikai keménypályás tenisz­bajnokság. Legalábbis manapság már meglepőnek léhet nevezni, hogy a világranglista éllovasa, a 17 éves jugoszláv Szeles Mónika vesztesen hagyja cl a pályát. Még akkor is igaz ez. ha legyőzője a volt világrangelsö német Steffi Gráf, aki 186 heti uralkodás után volt kénytelen átadni helyét Szelesnek március 11-én. Gráf (német. 2.) - Szeles (jugoszláv. I .) 6:4. 6:3 LABDARUGÓ NB Nulla pont Az elmúlt hetek jó szereplését sem a Dorozsma. sem pedig a Szegedi Dózsa nem tudta megismételni, bár a Hunyadi tériek pontszerzése az NB III. Alföldi csoportjában torony­magasan vezető Miske ellen bravúr lett volna. A dorozsmaiak viszont a két pont reményében vághattak a 19. fordulónak. Dorozsma - Mezőtúr 1-2 (0-1) Dorozsma. 400 néző. Vezette: Zsíros. Dorozsma: Miháíify B ­Simonics, Szabó T., Farkas, Gárdián - Gaál. Kovács. Szabó Zs.. Vasas (Horváth) - Katona. Mihálffy Zs. Edző: Kozma Zoltán. Már a mérkőzés legelején a mezőtúriak támadtak erő­teljesebben és csak Vékonyon múlt. hogy a labda nem a dorozsmai hálóban kötött ki, hanem valahol a kapu mögött. A csatár ugyanis öt méterről a léc fölé emelt. Persze a hazaiaknak is volt helyzete, de Mihálffy Zs. kitűnő egyéni akció után a kapusba lőtte a 'abdát. Majd következett a hidegzuhany: mezőtúri szögletet követően Erdei ugrott a legmagasabbra és az elalvó védők közül a léc alá továbbította a labdát. 0-1. A második félidőt a hazaiak kezdték jobban: a szemfüles Szabó Zs. elcsípett egy lepattanó labdát, amit a kimozduló kapus fölött a hálóba helyezett, l-l. Továbbra is lendületben maradt a Dorozsma. Vasas távoli bombáját Tüskés kapus csak bravúrral mentette. Ezután ismét jött az a bizonyos lelohasztó eső: a csereként beállt Varga lövésre szánta el magát, a labda a későn mozduló Mihálffy B előtt lepattant, majd a kapus válláról a gólvonal mögé vágódott, 1-2. Ezek után hiába erőlködött a Dorozsma. Szabó Zs. a kapu mellé fejelt, s minden más tűzijátékot megúszott a mezőtúri együttes. A játék képé alapján úgy tűnt a döntetlen reálisabb lett volna, igaz jó néhány dorozsmai játékos nem tudta megismételni az elmúlt heti teljesítményét. Jók: Szabó Zs.. ill. Erdei Szabó Miske - Szegedi Dózsa .3-0(1-0) Miske. 300 néző. Vezette: Kiss. Szegedi Dózsa: Csehó ­Vándor. Popol. Vörös. Rácz (Kiss). Fábián - Miklós, Tóth (Szita), Szalai - Cserép, Dézsi. Edző: Czibere László. Miskére nem nagy reményekkel utazhatott a Szegedi Dózsa, hiszen az NB III. Alföldi csoportjának favoritjával kellett megmérkőznie. Az első félidőben állta a miskei rohamokat a szegedi együttes, igaz már ebben a játékrészben előnyt szerzett a hazai gárda: a 15. percben Kiss robogott el a jobb oldalon, beadását Veres közelről fejelte Csehó kapujába. 1-0. A szünetig kiegyenlített játék folyt, a lila-fehérek jól védekeztek, s néha támadásokra is futotta erejükből. A fordulást követően, ugyancsak negyedóra elteltével a miskeiek tovább növelték előnyü­ket: ismét a jobb oldalon támadott a hazai gárda. Jagicza középre ívelt labdáját Veres kapásból a léc alá vágta, 2-0. Öt perccel később szintén kö­z'épkezdéshez állhatott fel a Hunyadi téri gárda, ugyanis Bognár a felfutó Csincsák elé tálalt, aki nem tétovázott, hanem a hálóba vágta a labdát. 3-0. A Dózsa ameddig bírta erővel egyenrangú ellenfele volt a nagyobb tudású és rutinosabb miskeieknek. Jók: Jagicza ( a mezőny legjobbja). Jeszenovics, Veres. ill. Csehó. Popol. További eredmények: Csongrád - Mezőhegyes 2-0 (1-0). Kiskőrös - Gyula 2-1 (1-0). Dabas - Orosháza 4-0 (1-0). Nagyszénás - Kiskunfélegyházá 3-0 (0-0). Határőr Dózsa ­Domsöd 1-2 (0-0). Cegléd ­Mezőkovácsháza l-f)(0-0). A bajnokság állása: 1. Mivte 14 14 5 50 15 33 2. kiskört* 14 12 5 2 34-13 24 3. (. wsngrad 14 4 7 3 32-17 25 4 C rgled 14 ll 3 5 26-1S 25 5. Mezőtúr 19 6 4 4 20-15 21 6. líahav 14 8 J 6 31-30 21 7. Domvod 14 7 6 6 26-26 24 8. Sr. Doru 14 J 4 g 24-24 14 4. Gyula 14 6 6 7 23-27 18 14. Nagyszénás 14 4 8 7 24-24 16 1 i. Or.rshaza 14 4' 8 7 14-28 16 12. Mk.-háza 16 5 5 4 23-26 15 13. Dbnfzaim 14 S 4 10 21-24 14 14. Eelegshara l« S 4 14 13-44 14 15. Mezőhegyeti |U 4 2 13 16-37 16 16. Hararor Do/sa 14 I 4 13 17-38 8 KOSÁRLABDA NB I. Csütörtökre maradt a döntés... Bekövetkezett az, amire rémálmukban sem mertek (akartak) gondolni a Szeged SC férfi kosarasai: az ötödik mérkőzés dönti el a lenni vagy nem lenni kérdését, mégpedig csütörtökön délután 5 órakor az újszegedi Sportcsarnokban. Ismert, a szegediek a 11-14. helyet eldöntő play offban a lehető legjobban kezdtek, kétszer is legyőzték a debrecenieket! Következett a harmadik - sokunk szerint az utolsó - mérkőzés, amit Szegeden játszottak. Nem kis meglepetésre a Deko SE nyert, ráadásul a folytatásban pályaválasztó volt. Azon az összecsapáson a vendégek kezdtek jobban, tekintélyes előnyhöz jutottak (10. perc: 33-25). Határozott, eredményes játékukkal a félidő végéig őrizték a különbséget. Fordulás után változott a kép. a hazaiak elhúztak 7 ponttal. A szegediek nem adták fel és a végjátékban Walke. Jáhni 2-2 pontot érő kosaraival és Guóth triplájával kiegyenlítettek. A hosszabbításban a ..sípmesterek" ténykedésükkel egyszerűen megalázták a vendégeket, nem voltak hajlandóak a javukra bün­tetőket ítélni... Drko SE - Szeged SC S.V75 ( 42-41. 73-731. Eérftmérkö/év Debrecen 2(5S> né/ő Vé/ette Bukta Pd/otka (rendkívül elfogultan. rosszuli S/éged SC: Walke (IWVl. Veress (IVl. Jankauvka llll. Goloiskr (KII. Cnxieh (841. Csere Jáhm (Ili. Amál (I. Edző Ouólh Iván RÖPLABDA NB I. Vigasztalódhat az Építők A Szegedi Építők SE NB l-es férfi röplabdacsapata élet­halál harcol vívott az elmúlt hetekben a ..felsőházban" mara­dásért. A hétvége - minden jó. ha jó a vége - oldotta az építő­sök görcseit, kettős győzelemmel zárták a sorozatot, ami egy­ben azt jelenti, a csapat a 9. helyen zárta az 1990-9l-es bajnok­ságot. Először Dunaújvárosban játszottak a szegcdiek, ahol 135 perces öldöklő küzdelemben sikerült nyerniük. Mégpedig úgy. hogy az 5. játszmát 8:4-ról fordítottak a maguk javára. Ezzel a győzelemmel voltaképpen biztosították A-csoportbeli tagságukat, ezért hazai talál­kozójukon a saját nevelésű fiatalok kaptak helyet a kezdő hatosban. A Spartacus Építők női gárdája - a 13-18. helyért játszik ­Kecskeméten vendégszerepelt, ahol nagy küzdelemben, öt­játszmás csatában maradt alul. A mérkőzések tfgyzdkönyve Dunaferr Sfc-StL Építők 2:3113. -12. -13.12. -Il(. Eértimérkő/év. Dunjuivurov 2(St né/ő. Vezette: Gidbner. B(ro S/Epitők-KSC 3.11(13. 6 IKl Férinnérkőzés. Sugcd. Irka iskola 200 nezo Vezeti* rf) Zutté Sz.Építők: Tólh. PETHEO. Rácz CSIKÓS. HULMANN. Polgár Cseré Huv/td Medve Edző: Sván SárkUtc. Nuvver Elemér Dtiiép SC Sz Építőt Spartacus 3:2 (11. V. -8. -4. I2l Sor mérkőzés Kecskeinel Vezette Bíró. Bála/s. Jő: S/aJtó. Bognárné. >11. Letv/lne Dohos * Szeged ad otthont a férfi junior bajnokság négyes döntő­jének. amit a KSC. a Szolnok, a Dunaferr és a Szegedi Építők csapata vív mától a Lila iskolában. A körmérkőzéses torna ma délelőtt 11, szerdán reggel 9 órakor kezdődik