Délmagyarország, 1991. március (81. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-18 / 64. szám

1991. március 18., hétfő A helyzet 5 Megye/ I. osztály A kiállított játékos „megsimogatta" a bírót A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokság legna­gyobb meglepetése, hogy az őszi bajnok Szentesi Vizmü együttese sima vereséget szenvedett hazai pályán. Sándorfalván a játékvezető csak fél óráig birta a meg­próbáltatásokat, aztán lefúj­ta a mérkőzést. Bizonyára jó oka volt rá ... Tápé—Szőreg 4-2 (1-2) Tápé, 300 néző. Vezette; Knerczel. Tápé.- Merley — Dávid (Takács), Bite, Dancsó, Vari, Suhai, Zakar, Róka, öze, Heidrich, Miklós Cs. Szőreg; Temesvári — Szanka, Né­meth Sörös, Pálfi (Jlntal), Hűvös, Balogh, Nagy S-, Süli R. (Zsikó), Száraz, Süli P Jó iramú találkozón azelső félidőben a szőregiek rá­ijesztettek a hazai csapatra, azonban mint a végered­ményből is kitűnik a tápai fiúk lába nem remegett meg. Góllövők: Takács, Suhai, öze, Miklós Cs., ill.: Süli R, Száraz. Jók; Takács, Öze, Suhai, ill. Süli R. Ifjúságiak; Tápé—Szöreg 6-0. Tanárképző—Szegedi VSE 1-5 (1-2) Kisstadion, 200 néző. Ve­zette,- Serfőző. Tanárképző; S'-eigerwald —Frőhlich, Gallyas, Balázs (Zsigmond), Molnár Z„ Kre­venka, Bereczki, Vass (Baj­nok), Holl, Molnár Cs.. Ko­vács. SZVSE: Schachinger — Török. Tóth J.. Zádori, Kun, Kiss Cs. (Ruzsáli), Süli. Kis­pal, Tóth A-, Lipták, Bottlik (Juhos). A 30- percben még a főis­kolások vezettek .. . Góllövök: Gallyas, ill.: Zádori, Süli, Tóth A-, Lipták, Juhos. Jók: Gallyas, ill.: Tö­rök, Kun, Süli. Ifjúságiak Szeged SC II— SZVSE 0-0. Móraváros—Mindszent 2-0 (1-0) Horgosi út, 250 néző. Ve­zette: Sípos. Móraváros: Aradi — Tö­rök, Szilágyi I., Szécsi, Deák gek kiegyenlíthettek volna, ha nem hibáznak büntetőt. Góllövők: Szécsi (11-es­. böl), Markó. Jók.- Aradi (a mezőny legjobbja), Szilá­gyi I., Szécsi, ill.: öze. Ifjúságiak; Móraváros— Mindszent 2-0. Tisza-fj—Fábiánsebestyén 4-0 (2-0) Üjszentiván, 300 néző. Ve­zette; Madacsi. Jogosan? Amikor a szabályokban kissé járatlan (Vagy nem is annyira?) sándorfalvi Vígh Attila háromszor „megsimo­gatta" Jakus Péter játékvezetőt, nem szabadult el a pokol a Sándorfalva—Bordány mérkőzésen, hiszen a szurkolok nem sejtették, hogy a biró nem azért sétál le a pályáról a 31. percben, mert sürgős dolga akadt, ha­nem azért, mert úgy vélte, vétettek ellene. A jegyző­könyvbe aztán bekerült: „A játékos középerősen meg­paskolta az arcomat..." Ez még nem is lett volna olyan nagy baj, ha Jakus játékvezető visszatér a pályára. De ő hajthatatlan maradt, 1-0-ás bordányi vezetésnél véget vetett a mérkőzésnek. A szurkolók amikor ezt megtud­ták, felháborodtak, s rögtön aláírásokat gyűjtögettek a pályán, tiltakozva a bírói módszer ellen. Azt persze a legvérmesebb sándorfalvi szurkolók sem tagadják, hogy Vígh Attilát jogtalanul állította ki a játékvezető, mi­előtt ínég az ..inzultus" megtörtént volna. Azonban azt már végképp nem értik, miért kellett félbeszakítani a találkozót. Mint tegnap este Gyólai János, a CSESZ főtitkára elmondta, ha a játékvezetőhöz egy ujjal is hozzáértek, akkor a szabályok értelmében jogosan cselekedett a bíró... (Kát) M., Kószó. Szilágyi II., He­gyest, Völgyi, Markó, Király (Deák G). Mindszentöze — Doda, Tóth J„ Korom, Elekes, Mucsi, Turi, Tóth Gy„ Bozó, Budai. Gábor. Már a harmadik percben megszerezte a vezetést a ha­zai gárda, azonban a vendé­Tisza-ŰJ: Varga Z — Kéri (Ágoston), Tóth M-. Tóth 1. J., Tóth II. J., Szirovicza, Temesvári, Kovács, Nagy, Lengyel, Papp (Molnár). A vendég együttes nem volt egyenrangú ellenfele a jól játszó hazai csapatnak. Az újszentivániak helyzete­ik alapján akár még négy góllal többet is lőhettek vol­na. Góllövők; Szirovicza, Ko­vács (1 l-esből), Nagy, Tóth 1. J. Jók; Szirovicza, Kovács, Nagy. Mórahalom—Zákányszék 0-0 Morahalom, 400 néző. Ve­zette; Szombathelyi. Mórahalom; Farkas — Csúcs, Horváth, Császár, Szűcs I. (Szűcs M-), Bóka, Kószó, Gerecz, Savanya, Fö­di, Hargitai (Hódi), Zákány­szék.- Gál — Tóth T-, Sitnai, Bába, Jó járt (Kószó), Fodor, Borbás, Palotás (Nagy), Föl deák, Szél, Tóth G­.Lelkesen védekeztek a vendégek és ennek meg is lett az eredménye. Jók; Szűcs I., Bóka, ill.: Gál (a mezőny legjobbja) Tóth T„ Borbás. Ifjúságiak; Mórahalom— Zákányszék 7-0. Szentesi Vízmű—Makó 0-4 Apátfalva—Szentesi Kinizsi 3-1 A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. SZVSE 16 S 3 4 43-17 21 2. Tápé 16 3 3 4 41-25 21 3. Mórahálom 16 8 5 3 32-16 21 4. Makó 16 7 7 2 26-14 21 5. Szrnlesi V. 16 9 3 4 32-24 21 6. Mindszent 16 8 3 4 28-20 21 7. Moraváros 16 8 4 4 37-21 20 8. K.-sebestyén 16 8 2 5 30-26 20 ». Sándorral ve. 15 6 5 4 24-13 17 10. Tlsza-Ü) 16 5 6 5 16-18 16 U. Zákányszék 16 3 3 4 21-23 15 12. Hordány 15 4 4 7 20-27 12 13. Apátiáivá 16 4 1. 11 15-27 9 14. Szőre* 16 3 3 10 16-31 9 15. Tanárképző 16 2 1 13 12-44 5 16. Szentesi K. 16 2 1 13 9-51 5 NB III. Ez a szegediek fordulója volt Nagy meglepetéssel zárult az NB III. Alföldi csoportjá­nak második fordulója, hi­szen mindkét szegedi együt­tes idegenben tudott nyer­ni. Gyula—Kiskundorozsma 0-3 (0-0) Gyula, 450 néző. Vezette: Ignácz. Gyula: Olah — Nagy, Vigh, Megyebiró (Biró). Lau­rentzi, Kiss L., Steigerwald, Burai, Répási (Simák). Me­ző, Képiró. Edző: Moós Já­nos. Dorozsma: Mihályffy I. — Simovics, Szabó T., Gár­dián, Farkas. Horváth (Czi­rákí), Gál, Szabó Zs„ Mi­hályffy Es.. Kovács (Vasas), Katona Edző: Kozma Zol­tán. 56. perc: a felezővonal tá­ján Megyebiró hibájából Gárdián ívelhette át a lab­dát a lesgyanús helyzetben levő Mihályffy Zs.-hez, aki kihasználta a lehetőséget, 0-1. 63. perc: Vígh a dorozs­mai csatárokba vezette a labdát, mely Szabó Zs.-hez került, aki laposan lőtt a gyulai kapuba. 0-2 76. perc: Katona lódult meg a felezővonaltól. Biró végigkísérte, Vígh mellett is elhúzott, és éles szögből sze­rezte meg a vendégek har­madik gólját, 0-3. Az öt új játékossal fel­álló gyulai csapattól győzel­met vártak a szurkolók. A vendégek megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: Laurentzi, Kiss L., ill. Szabó Zs„ Mihályffy Zs„ Horváth. Ifjúságiak: Gyula—Do­rozsma 3-0. Nagyszénás—Szegedi Dózsa 1-2 (0-1) Nagyszénás, 500 nézó. Ve­zette: Kiss. Szegedi Dózsa: Csehó — Vándor, Popol, Rácz, Sahin, Fábián, Miklós, Tóth (Dé­zsi), Szalai (Juhász), Simon, Szekeres. Edző: Czibere László. 33. perc: Tóth futott el a bal oldalon, beadását Ván­dor 8 méterről a kapu köze­pébe bombázta, 0-1. 50, perc: Simon jobb ol­dali beadását Sza'ai élesen iótte a léc alá 83. perc: Csáki jobb oldali beadását Sebestyén előreve­tődve fejelte a hálóba, 1-2. Álmos játszadozás után a Dózsa kapott előbb lábra, s gólokat rúgott. A hazai csa­pat erejéből csak szépítésre futotta. Jók a Dózsából: Csehó, Popol, Sahin. További eredmények: Me­zőtúr—Mezőhegyes 0-1, Kis­körös—Orosháza 0-0, Határ­őr Dózsa—Mezökovácsháza 2-1, Csongrád—Kiskunfél­egyháza 6-0. Dabas—Döm­söd 1-0. Miske—Cegléd 4-2. A HAJNUKSAG ALLASA: 1. Miske 17 13 4 - 46-14 30 2. Kiskörös 17 10 5 2 28-12 25 3. Csongrád 17 8 6 3 30-17 22 4. Cegléd 17 10 2 5 28-18 22 5. Mezőtúr 17 5 8 4 18-14 18 6. Sz. Dózsa 17 5 8 4 19-20 18 7. Gyulr. 17 6 S 6 22-25 17 8. Dabas 17 6 5 6 23-29 17 9. Dömsöd 17 5 6 6 23-25 16 10. Orosháza 17 4 7 6 19-24 15 11. Mezökovács­háza 17 5 4 8 22-24 14 12. Nagyszénás 17 3 8 6 17-20 14 13. Kiskun­félegyháza 17 » 4 8 22-33 14 14. Dorozsma 17 t 3 9 20-27 13 13. Mezőhegyes 17 2 3 12 18-3| t 16. Határőr D. 17 : 3 12 15-35 7 Újabb gólzápor Az Olaszország két váro­sában zajló női kézilabda C világbajnokságon va­sárnap újabb gólzáporos győzelmet aratott a magyar válogatott. A B csoportban ezúttal Izrael csapata ellen nyertek Laurencz László szövetségi kapitány tanítvá­nyai 27-6-ra. Á Szuper Ligában Hároméves „száműzetés után" a magyar asztalitenisz­válogatott visszakerült a Szuper Ligába. Az egykor öt alkalommal is elsőséget szer­zett együttes szombaton St. Valentinben az Eürópa Liga 1. osztályában játszotta le az osztrákok elleni döntő visz­szavágóját, s bár 4:3 arányú vereséget szenvedett (ugyan­ennyire nyert Budapesten;, jobb összesítéssel 18:16-os játs.zmaaránya révén ősztől újból Európa legjobb nyolc csapata között szerepelhet. Dr. Harcsar István, a szö­vetség elnöke dicsérte a já­tékosok küzdőszellemét, azt, hogy többször vesztett hely­zetből próbáltak javítani. — Sportágunknak nagyon sokat jelent, hogy ismét a legjobbak között játszha­tunk, hiszen a találkozókon Európa legjobbjait láthat­juk majd Magyarországon is — mondta az elnök. — Az osztrákok igen kemény el­lenfélnek bizonyultak. Cselgáncs Cselgáncs gyermek körze­ti rangsorversenyt rendez­tek Cegléden, ahol a Szeged SC dzsúdósai remeikül sze­repeltek, hat első, három 2. és három 3. helyet szerez­tek. Eredményeik: Gyermek, lányok B kategória. 26 kg: 2 Szaszi Szilvia. Fiúk, 28 kg 1 Kakilízi Attila 30 kg:... 3. Kurucz Tamás. C kategória, 26 kg: 1. Neu Gá­bor, 3. Winkler Dávid. 23 kg:. .. 3 Neu László. 30 kg: 1. Berényá Gábor. 32 !kg:... 2. Daru József. 34 kg: 1. Ko­vács Máté. 38 kg:.. . 2. Ju­hász Tamás. 53 kg- 1. Mik­lós Andor, -r-53 kg 1 Je­szenszky PéKfir Petrovics 4., Szabó 11., Kajner 33. A sevillai edzőtáborozás zárásaként az Expo '92 elne­vezésű nemzetközi regattán vett részt a magyar kajakr kenu válogatott. A viadalon a magyarokon kívül a Szov­jetunió, Lengyelország, Por­tugália, Anglia és a házigaz­da Spanyolország indított egységeket A feikeszules korai szakaszában tartó ma­gyarok Kőbán Rita révén két elsőséget szereztek, A Szegedi Olajbányász versenyzői is rajthoz álltak, Petrovics Béla 4.. Szabó II. Gábor 11., Kajner Gyula pe­dig 33. lett a kajakosok kö­zött Kézilabda NB I. Csúnyá meccsen — siker Hazai pályán nyer, ide­genben kikap. Melyik ez a csapat? Aki mostanában fi­gyeli a sporteseményeket, könnyen kitalálhatja, hogy a Tisza Volán férfi kézilabda­csapatáról van szó, amely tegnap az újszegedi Sport­csarnokban a Dunaferr gár­dáját fogadta. Fontos mér­kőzés volt ez is, hiszen Sze­ged NB l-es csapata bizony a kiesés elől menekül, s ilyen vagy olyan okokból az idegenbeli találkozók bizony balul sülnek el. A Dunaferr ellen, ha ne­hezen is, de rákapott a Vo­lán a gólgyártásra. Már a meccs elején érezhető volt, hogy a fiúk nagyon idege­sek, mindenesetre a duna­újvárosiak a hazaiaknál is enerváltabban játszottak, ós csak a 10. perc táján dobták első góljukat. Ekkorra azon­ban a közlekedésiek meg­nyugtató háromgólos előnyre tettek szert, amit a félidő végéig meg is őriztek. A szünet után sem káp­ráztatta el közönségét a sze­gedi gárda, hiszen a jobb­nál jobb helyzeteket is ki­hagyták, amit Giricz Sándor edző sem nézett tétlenül, fel-felugrált a padról, föld­höz vágva éppen azt, ami a keze ügyébe került. Végül is az izgalom nem szökött az égbe, hiszen amikor Jantót végleg kiállították, már 8 góllal vezettek Tenkéék. Ezt aztán 10 perc alatt három gól különbségre lefaragta a dunaújvárosi együttes, azon­ban ezzel nem sokat ért el, hiszen a rengeteg hiba elle­nére magabiztosan nyert a Volán. A találkozó végén Giricz Sándor edzőt alig lehetett szóra bírni, forrt benne a méreg: — Győztünk, ez a lényeg — mondta, aztán hosszú szünet után folytatta: — Olyan elemi hibákat, mint amiket elkövettünk, nem lehet büntetlenül hagy­ni. Szerencsére rengeteg helyzetet kialakítottunk, s ezekből értékesíteni is tud­tunk néhányat.. Legalább „egy tízessel" kellett volna verni az ellenfelet... Tisza Volán—Dunaferr 26-23 (14-10) Üjszegedi Sportcsarnok, 1000 nézö. Vezette: Hűmmel, Tavarnai. Tisza Volán: ÁRVÁI — Sándor 2, Tenke I, TÓTH 6, Bartók 4, Nagy 5, Bárány 4. Csere: Fekete (kapus), Avar 1, Farkas, Zsódi, Jan­tó 3, Edző: Giricz Sándor. Hétméteresek: 3/2, ill. 4/3. Kiállítások: 12, ill. 10 perc. Foci — lányoknak, fiúknak Április elsejéig lehet je­lentkezni a Hungary Cup '9} nemzetközi ifjúsági lab­darúgótornára. Bármilyen sportegyesületi és iskolai fiú- és leánycsa­pat rajthoz állhat a külön­böző korosztályokban. A fiúknál a felső korhatár az 1972-ben születettekre (in­nen kétévenként ugranak a korcsoportok), az alsó kor­határ az 1980-ban született játékosokra vonatkozik. A lányoknál szintén kétéven­ként ugrik a határ, náluk 1973-as születés a felső, és 1977-es az alsó korhatár. Az együtteseknek négyezer fo­rint nevezési díjat kell le­szurkolniuk. Részletes tájékoztatást és jelentkezési lapot a Hungary Cup szervezőbizottságánál igényelhetnek az érdeklő­dők. Erre a címre kell be­küldeni a nevezési díjat is. (1066 Budapest. 0 utca 23. Telefon: 111-86-54.) A torna díja: minden kor­osztályos győztes csapat a rendezők költségén 1992-ben részt vehet egy nyugat-eu­rópai tornán. Tehát még egyszer: a jelentkezési ha­táridő: 1991. április 1. Labdarúgó NB II. Nagy a versenyfutás Egy mérkőzés kivételével teljes fordulót játszottak va­sárnap a labdarúgó NB II. Keleti és Nyugati csoportjá­ban. Keleti csoport: DVTK— Metripond 3-0 (0-0), Csepel —BVSC 0-0. Hatvan - Deko— KSC l-l (0-1), Szarvas— DM TE l-l <1-0). KTE—Eger 0-0, Kaba—Szolnok 4-1 (l-l), Baja—Salgótarjáni Sík­üveg 0-0, Nyíregyháza— Kazincbarcika 3-1 (l-l). A bajnokság állása: 1. DVTK 17 » 7 1 34-14 25 2. Csepel 17 II 3 3 30-15 25 3. BVSC 17 9 5 3 25-17 23 4. NYVSC 17 9 4 4 27- 9 22 5. Kaba 17 6 8 3 25-16 20 6. Baja 17 7 6 4 15-12 20 7. Eger 17 7 4 6 26-21 18 8. KSC 17 4 10 3 24-23 18 9.Ka/.inCb. 17 7 2 8 31-27 16 10. DMTE 17 5 6 6 17-20 16 11. Salg. SikU. 17 5 4 8 20-26 14 12. Szarvas 17 5 4 8 20-28 14 13. KTE 17 6 2 9 14-33 14 14. Hatvan­Dekn 17 4 3 10 18-24 11 15. Szolnok 17 3 3 11 13-33 9 16. Metripond 17 2 3 12 9-30 7 Nyugati csoport: Sopron— 3KV Előre 3-1 (1-0), Ajka Hungalu—Szekszárd 2-2 (1-0), Dorog—Oroszlány D-l (0-1), BMTE-Törley—III. ker. TTVE l-l (l-l), Paks— Dunaferr 0-1 (0-1), Nagyka­nizsa— Mohács 2-0 (2-0), Komló—ZTE 1-0 (1-0). A bajnokság állása: 1. Haladás 17 10 5 2 36-18 25 2. ZTE 17 9 5 3 32-14 23 3. III. ker. TTVE 17 6 ( 1 12- 8 22 4. Dunaferr 17 7 7 3 27-18 21 S. Oroszlány 17 7 6 < 13-10 20 6. Szekszárd 17 5 7 5 18-21 17 7. Pák.-; 17 5 6 « 18-18 16 8. Sopron 17 5 6 6 21-23 16 9. BKV Előre 17 6 4 7 17-19 16 10. N.-kanlzsa 17 3 9 5 19-22 15 11. Mohács 17 4 7 « 9-13 15 12. Dorog 17 5 4 * 15-17 14 13. AJka­Hungalu 17 4 6 7 14-19 14 14. Saharia­Tipo 17 4 6 7 13-21 14 15. Kom'.ó 17 5 2 10 20-26 12 16. EMTE­Töriey 17 4 4 t 17-34 12 Totóeredmények A totó 11. heti játékszelvényén szereplő mer közé­sek eredményei: 1. Szeged—Veszprém 0-2 2 2. Tatabánya—Ferencváros 0-0 X 3. UTE—Vasas 1-0 1 4. Sabaria—Haladás 2-2 X 5. Paks—Dunaferr­0-1 2 6. Nürnberg—VfB Stuttgart 0-1 2 7. Hannover—Saarbrücken l-l X 8. Mannhcim—Duisburg 4-0 1 9. Lecce—Torino l-l X 10. Parma—Internationale 0-0 X 11. Pisa—Sampdoria 0-3 2 12. Taranto—Ddinese l-l X 13. Verona—Foggia 2-1 1 - 1 MTK-VM—Vári Izzó 1-2