Délmagyarország, 1991. március (81. évfolyam, 51-75. szám)

1991-03-18 / 64. szám

6 Kultúra, tudomány 1991. március 18., hétfő Labdarúgó NB I. Az edzők sem tudtak gólt rúgni a szegediek... mondták MAR KORA DÉLUTÁN BENEPESÜLT A TISZA­PARTI STADION ÖLTÖ­ZÖFOLYOSOJA, NAGY VOLT A NYÜZSGÉS, AMI AZZAL (IS) MAGYARAZ­HATÖ, HOGY A SZEGE­DIEKNEK EZ VOLT A TAVASZI ELSŐ HAZAI MÉRKŐZÉSÜK. A FOLYOSÓN BÜSAN TAMASZTVA A FALAT, SZOMORÜAN NEZTE TÁRSAI KÉSZÜLŐDÉSÉT ARKI GÁBOR. „ELJÖT­TEM MEGNÉZNI A FIU­KAT, HA MAR NEM LE­HETEK VELÜK A PA­LYAN, LEGALÁBB KÖZ­VETLEN KÖZELRŐL SZORÍTHASSAK ÉRTÜK! VALAMIT JAVULT A BO­KÁM, DE MÉG VISSZA KELL MENNEM PESTRE, AHOL SPECIÁLIS KEZE­LÉSBEN RÉSZESÍTENEK" Gyenes Kálmán felvétele F.kkor még volt miben reménykedni! A cselezgető Takács Zoltánt Kiss Zs. szabálytala­nul szerelte a 16-oson belül, amiért Drigán játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt Cigan. sajnos, a felső lécre rúgta ... — MONDTA, NEM EPPEN VIDAMAN. JOBB KED­VŰ VOLT TAKÁCS JÓ­ZSEF. AKI VÁLLALTA, HOGY LEÜL A CSERE­PADRA. AZ ÖSSZÁLLlTÁSO­KAT BÖNGÉSZVE KIDE­RÜLT. SZALAI ISTVÁN, A SZEGEDIEK EDZŐJE MEGMARADT ELSŐ GONDOLATÁNÁL. A KO­RÁBBAN KÖZÖLT ÖSZ­SZETETELBEN KÜLDTE PÁLYÁRA . CSAPATÁT. KOLLÉGÁJA, DUNAI AN­TAL KÉNYTELEN VOLT VÁLTOZTATNI, MERT SÉRÜLTJEI — PLOTAR, SZEIBERT, RUGOVICS — NEM JÖTTEK RENDBE. ETTŐL FÜGGETLENÜL KITARTOTT KORÁBBI KIJELENTÉSE MELLETT, MISZERINT: „GYŐZNI AKARUNK SZEGEDEN!" Szeged SC—Veszprém FC 0-2 (0-0) Szeged. Tisza-parti stadion. 5 ezer néző. Vezette: Dri­gán (Huták. Győr). Szeged SC: Iéboniezky — Hegyeshalmi, Bogdán, Mi­halache. Publik — Puskás I„ Sallai. Kcincnes — Takács Z„ Cigan, Apró. Edző: Szalai István. Veszprém FC: Végh — Geraics, Bimbó. Csík, Szécsl — Csornai. Kiss Zs., Kelemen — Horváth I„. Claude, Horváth TF Fdzó: Dunai Antal. Csere: Kemencs helyett Takács J„ a 63. percben: Hor­váth II. helyett Süle, a 70.: Claude helyett Perger. a 82.; Cigan helyett Barna, a 87. percben. Gólszerző: Mihalache (öngól), az 58. percben; Csornai, a 79. percben. Sárga lap: Publik. a 33. percben: Takács Z. és Csornai, a 44.: Süle. a 83. percben. 5. perc: Végh a 1 l-es pont tájéban tisztázott az elmélá­zó szegedi csatárok elöl, a másik kapunál, miután Claude lyukat rúgott, Lebo­niczk.v vehette birtokába a labdát. 16. perc: Jobb oldalról, az oloalvonai kőzetéből Sallai végezhetett el szabadrúgást, Cigan jó ütemben érkezett, látványos előrevetödéssel próbálta Végh hálóját be­venni, ám labdája, ha nem is sokkal, de elkerülte a ka­put. 29. perc: Saécsi viharzott végig a szegediek térfelén, a IK-osnál kényszerítőzött, a visszakapott labdával meg­célozta a kaput. Lebonicz­kynak azonban nem okozott gondot a gyenge lövés hárí­tása. 43. perc: Az oldalvonal mentén Takács Z. és Csornai viaskodott a labdáért. A je­lenet nem tetszett Drigán játékvezetőnek, akinek kü­lönben is nagyon sok vitat­ható ítélete volt. szétfütvül­te a mérkőzést, az előnysza­bály mellőzésével rendre a szegedieket sújtotta, ezért mindkét játékosnak felmu­tatta a sárga lapot... 58. perc: Csornai a jobb oldalon indította — a szege­diek szerint leshelyzetben levő — Horváth II-t, aki mit sem törődve a méltatlanko­dással, laposan középre adott. A kapu előtt Miha­lache igyekezett megelőzni a vele egyszerre induló Hor­váth I-et, eközben oly sze­rencsétlenül ért az élesen belőtt labdához, hogy az — szerintünk — lábáról vágó­dott a bal alsó sarokba (ön­gól), 0-1. 61. perc: Egyenlíthetett volna a Szeged! Takács Z. a 16-oson belül, háttal a kapu­nak. cselezgetve próbált helyzetbe kerülni, amikor Kiss Zs. szabálytalanul sze­relte. Drigán határozottan a 11-es pontra mutatott! Itt a lehetőség, hogy mentsük a menthetőt! — gondolták a szurkolók. Cigan készülődött a büntető elvégzéséhez, erő­sen megrúgott labdája a kapu jobb oldala felé tar­tott, Végh is jó irányba vetődött, közbeavatkoz­nia mégsem kellett, mert a „pettyes" a felső lécen lan­dolt. A visszapattanót Ke­meries fejelte kapura, irány­zéka azonban rosszul volt beállítva, a labda célt té­vesztett! 79. perc: Veszprémi előre­ívelést követően Publik rö­viden. éppen a felfutó Ger­sics elé fejelte a labdát. A hátvéd beadását Leboniczky csak „megtolni" tudta, ép­pen a balösszekötő helyén felbukkanó Csornai elé. aki mellel maga elé tette, majd a földről felpattanó labdát az öt és feles sarkának kö­zeléből, mintegy 8 méterről, úgy zúdította a hálóba, hogy a játék. Mintha megérezték az a felső lécet érintve vá- volna, van mit keresniük, gódott a kapu bal oldalába, igyekeztek magukhoz ragad­0-2. ni a játék irányítását. A sze­Az azonos hadrendben Qediek megmozdulásaiban játszó — bár a formát közel változatlanul nem volt át­sem azonos módon megtöltő ütő erő, lassan, körülmé­— csapatok első percekben nyesen csinálták mindent, mutatott játéka mozgalmas Nyomat sem lehetett felfe­mérközést ígért. Ezt a hie- dezni annak, amivel a tar­delmet sikerült korán szer- talékos, „fogható" Veszprém. tefoszlatmuk, ugyanis egyik főié kerekedhettek volna. A félnél sem lehetett olyasmit kritikus időszakban kapták felfedezni, amely tudatosság- az általuk vitatható, sors­ra utalt volna. Ha csak az döntő gólt, s utána hiába nem. hogy a vendégek erö- jutottak büntetőhöz, nem szakos, kemény védekezé­sükkel, „tördelve" a játé­kot, már csírájában igyekez­tek elfojtani a szegediek el­gondolás nélküli próbalko­zasait. A hazaiak azt az el­SZALAI ISTVÁN: — A középpályás sorok közötti különbség döntőnek bizonyult, az ott kialakult helyzetet nem tudtuk korri­gálni. Ehhez jött még a ki­hagyott 11-es. ami megpe­csételte sorsunkat. Nagyon remélem, a csapat .megőrzi hitét, s az elkövetkezendő mérkőzéseken képes lesz ja­vítani! tudtak élni a tálcán kínált lehetőséggel, s ez a hibájuk (is) hozzásegítette őket bu­kásukhoz, Tanulságos mér­kőzés volt ez a mostani azért is. mert bebizonyosodott, az képzetest, hogy követő em- élbolyhoz tartozó csapatok berfogással akadályozzak a ellen, a fegyelmezett játék támadókat, semlegesítsék a mellett — ami az olyannyi­játék szervezőjét, csa)< rész- ra elengedhetetlen lelkese­ben tudták megvalósítania dést és akarást sem nélkü­Kemenes, sajnos, a rábizotlj,iozheti —, tudatosság nélkül játékmester Csornaival csak siker nem várható! És ezt elvétve találkozott, de tar- azért sem árt szem előtt tor­sai sem álltak feladatuk ma- tani, mert ilyen helyzetben gaslatán. A szegediek akció- levő csapatnak, éppen lehe­lt még inkább szürkitette. tőségei miatt, semmi sem hogy a megszerzett labdak- szegheti kedvét, még akkor kai nem tudtak mit kezde- sem, ha — mint most is — ni, cél nélkül ivelgették a nemcsak „önhibája" miatt veszprémiek 16-osa ele. kerül hátrányos helyzetbe! Szünet után — a veszpré- ,ln: Sallai. Takacs Z.. illetve miek jóvoltából — élénkült Csornai, Kiss Zs., Kelemen, A mérkőzésről Gyürki Frnö tudósítóit DUNAI ANTAL: — Küzdelmes mérkőzésen, úgy érzem, megérdemelten győztünk. Valamennyi játé­kosomnak gratulálok, mert feledtettek a rossz kezdést. Ne vegye senki lebecsülés­nek, de ezen a találkozón mindenben felülmúltuk a Szegedet, focistáink jobban koncentráltak, profiként ját­szották. A labdarúgó NB I. tartalékbajnokságában Szeged SC—Veszprém FC 1-0 (1-0) Szeged, Tisza-parti stadi­on edző pályája, 200 néző. V.: Holczimmer. Szeged SC: Tóth Z. (De­meter) — Krajczár, Bóka, Paksi, Csányi — Újvári, Gréczi, Lévai — Várszegi R„ Bárány, Puskás T. Edző: Portörő Gábor. A lelkes hazaiak rászol­gáltak a győzelemre. Gól­szerző: Puskás T. Jó: Paksi, Csányi, áll. Hardi, Bősze. Teke NB I. Egy győzelem — egy vereség Repülős !•• " I f rr I kozgyulesrol A Helyőrségi Művelődési Ház épületében gyűltek össze sz-om­baton Szeged sportrepülői, a Délvidéki Aero Club éves kóz­ityűlésére. Racz Tamas klubtit­kár értékelte az issn-es évet. beszámolójából megtudtuk, a klub taglétszámát és eredmé­nyeit tekintve országosan az előkelő harmadik helyen áll. Mint elmondta, nemrégiben vá­sároltak eav ezer négyzetméter alapterületű hangárt, amit még az idén szeretnének felállítani. A rendezvények köz.iil pedig ki­emelkedik majd a nyári nem­zeti vitorlázór épülő -bajnokság, melyre több külföldit is várnak. é9 ami az 1992-es Európa Baj­nokság elő versenyének is te­kinthető. Menedzser Kupa '91 Győztek a profik Alighanem megirigyelték a szegedi vállalkozók Pintér József keceli milliomos sze­gedi sportsikereit, s kőke­mény csapatokat toboroztak a harmadik Menedzser Ku­pára. Az első kettőn ugyan­is a Pintér Müvek győzedel­meskedett. mindkétszer kö­zönségsikert arató jó játék­kal. Idén viszont egykori és mai profik egész hada so­rakozott föl több csapatban, úgy mint Orosházi. Kántor, Kőhalmi, öze, Móricz, Si­mái (Automobil Gmk.), Kun, Polyvás, Bacsó, Magyar K. (Lesöharcsa Kft.) vagy Vass Ferenc (Talent), fölvéve a versenyt a kupavédővel. A beharangozott 10 csa­patból kilenc nagy csatákat vívott, a szegedi tévések vi­szont — ki tudja miért? — csak távolról szemlélték az eseményeket. A döntőben végül 4-l-re nyertek Oros­háziék, mivel keményebben és színesebben játszottak, mint a Kun Lajos vezérelte csapat. A keceliek ezúttal a harmadik helyet csípték el, a Délmagyarország pedig — számtalan sérülést össze­' 1 Mt. A női teke NB I-ben egy győzelemmel es egy vere­séggel zárták a hét véget a szegedi felnőtt csapatok. Eredmények: Szegedi Építők— Székesfehérvári Köfém 7:1 (2469:2355) Pontszerzők: Vidácsné 424, Török 421. Bcxiőne 413. Saf­rányné 409, Ötott 407, illetve Simon 407. Győri Richards— Szegedi Postás 6:2 (2459:2403) Pontszerzők: Némethné 431, Tullnerné 430, Beckné 422. Táncos 416, ill. Totmpá­né 435, Lörinczné 414 Ifjúságiak: Szegedi Építők —Székesfehérvári Köfém 4:0 (782:753). Pontszerzők: Lon­kai 392. Cziráki 390. Győri Richards—Szegedi Postás 1 3 (753:773). Pontszerzők: Fe­renczi 383, ill. Gyuris 395. Ugyanaz, mégis más Nem is olyan régen még a vízilabda­baj nokaagban rendeztek hétvégenként ket­tős fordulókat, újabban viszont a noi röp­lubdazoknál vezették be ezt a módit. Pénteken a sápadt albínóknál is halová­nvabb Kőbánvai Közért együttese látogatott Szejtedre. és az NB l-hez méltatlan, hallat­lanul gyenge produkcióval rukkolt elő. Do­bosék igazából meg edzöpurtnernek sem te­kinthették a vendegeket, akik a három játszmában összesen 8 (!) pontot szereztek. VasárnaD délután viszont mar kifejezet­ten szórakoztató mérkőzést láthatott a ló kétszáz fős szurkolósereg. A Közgazdasági Egyetem csapata lényegesen nagyobb ellen­állást fejtett ki. mint két nappal korábban' a kőbányai gárda. Az első játszmában Komáromi remek nyitószériájával „megúszott" az SZDRE. és az ötpontos különbséget végig tartani tud­ták a lila-zöldek. A második szett látvá­nyos labdameneteket és szegedi pontesót hozott: Leisztné. Bezdán és a többiek 15:5­re nverték ezt. a lábélcréstz.t Az utolsó jat.ormq tartoffBtta * leetohb izgalmat Kezdetben az egyetemisták vezet­lek ót ponttal, majd 12:7-nél a szegediek szerválhattak nyugodtabban. A vendégek azonban nem adták fel. egészen 16:16-ig „IrapaszJcodni" tudtak. A hajrában beállt Csókási nyitása után mégis a szegedi lá­nvok ölelkezhettek össze, hiszen 48 óra L^ik alatt második 3:0-ás győzelmüket érték el. A tizenharmadik hely megszerzéséhez, per­sze. még hasonló folytatásra lenne szük­ség . . . SZDRE—Közgazdasági Egyetem 3:0 (10. 5, 16) Tabán iskola. 200 nézö. Vezette: Szabó, Zsillé. SZDRE: DOBOS. B. Tóth. NAGY. LE­ISZTNÉ, KOMAROMI, BEZDAN. Csere: Csókási. Edző: Ducsai Géza. * Az elődöntőbe iutásért játszottak a Ma­gvar Kupában a férfi csapatok a hét végén. Kapós Voltn—Szegedi Építők 3:0 (6. 12. 8) Kaposvar, 400 néző. Vezette: Horváth, Bé­kési. Sz. Épitök Ráez. Tóth. Csíkos. Hulmann. Medve. Petheő Csere Husata. Borhv. Edző: Niuwer lünm. i (réthi) "klMB­OnSns Ír „„„„„* — *•!