Délmagyarország, 1985. február (75. évfolyam, 26-49. szám)

1985-02-18 / 40. szám

Hétfő, 1985. február 18: Kézilabda Röplabda NB I Hengerelt a Volán, pontot rabolt a Délép Háromból megint csak egy... Eltűntek a Délép SC igazolásai és 10 ezer forint Teke Két pont A női teke NB I-ben a Délép SC együttese ismét biztosan szerezte meg a két pontot. A SZEOL AK csa­pata Győrben vesztett Eredmények: Délép SC—Nyíregyházi Taurus SC 6:2 (2439:2322) NB l-es női mérkőzés. Pont­szerző: Kovácsné 4.30, Lő­rtncmé 429, Kórász 408, Cserhalmi 403. illetve Saent­péteri 407, Harsányi 400. Ifjúságiak. Délép SC— Nyíregyháza 4:9 (709:000). A szegedi pontszerző: Csonka 372. Vörös 337. OyOrt Richards—SZEOL AK 6:2 (2405:2338). NB l-es női mérkőzés. Győr. Pont­szernek: Aignerné 422, Or­bán 414. Vajda 412. Becknfe 409. fll Vidácsné 414. Tonu páné 407. epri spartacus—szíöt, AK.- fc3 (2366:2356). J»B 7I-e» férftmérkőecés. Eger. Ponszerzők: Tóti j. 423. Mol. nár 407, Tóth D. 396, ill. Révész 407, Rendes 400. Deák 396. Egy mérföld — négy perc Tíems mmdewiwipi rekord­dal büszkélkedhet mostantól új-zélandi John Walker. A 33 esztendős egykori vi­Jágcsücstartó, 1976-os olim­piai bajnok az első atléta, aki az egy mérföldes távot századszor teljesítette négy perc alatt Az Aucklandban rendezett verseny befejezé­se volt annak a háromhóna­pos programnak, amelynek előre meghirdetett célja volt a 100-as határ elérése, Walker itt 3 "54.57 perccel győzött Tavaly .december 15. óta Walker tizenkétszer indult egymérföldes verse­nyen, mindannyiszor négy perc alatt ért célba. Az olimpiai bajnok az el­ső négy pere alatti mérföl­des futására 1973. július 7­én, Kanadában került aocj ekkor az időmérők 350.8 percet matattak. Az ereje teljében leső Walker 1975. augusztus 12-én Göteborg­ban a világon elsőként tel­jesítette az egv mérföldet 3:50 perc alatt, s egy évvel később Montrealban 1500-on Tocrt olimpiai aranyat. A* éjoSawfi futó az egy mér­földet leggyorsabban 1982 JüBusában. az oslói Bi^lett­stadionban tette meg. 3:49.08 perc alatt. Bramble győzelme Az Egyesült Aflamokban levő Renóban, az 1986. évi negyedik amatőr ökölvivó­viiágbajnokság színhelyén európai idő szerint vasár, napra virradóra hivatásos könnyűsúlyú világbajnoki döntőt rendezte*. A Virginia-szigetekről ér­kezett Livingstone Bramble pontozásra, győzött az ame­rikai „ "oom Boom" Mancini ellen éj 'gy ő a WBA vi lé-bajr "ika. Mnne-n-nek 29 mérkőzéséből (23-at kiütés­sel nyert) ez a harmadik vereoége. Bramble 25 hiva­tásos fellépésének mérlege 33 zryöt kelta * -dob^eu.'ta a Tenke (sötét mezben) átlövéssel kísérletezik A röplabda NB I-ben az 5—8. helyért játszó csapa­toknak a rájátszás második fordulóját rendezték a hét végén. Ebben a körben a MALÉV SC volt a házigaz­da, így a Délép SC csapatá­nak ismét a fővárosban kel­lett bizonyítania felkészült­ségét. Az építősök a vendég­látók ellen kezdték az újabb sorozatot. A Nyári-legénység — ki tudja miért — nem okult a „repülősöktől" két hete elszenvedett vereségből, most sem tudott „felpörögni a megfelelő sebességre". A kulcsemberek felváltva mondtak csődöt, így a min­den tekintetben jobb főváro­siak győzelméhez nem férhe­tett kétség. A következő összecsapásán más szellemben, más felfo­gásban lépett pályára a Dé­lép SC, aminek következté­ben drámai küzdelmet ví­vott a TFSE-vel. A színvo­nalas mérkőzésen adok-ka­pok jellegű csata alakult ki, s a döntés az ötödik játsz­mára maradt. A szegediek, Kosárlabda mint már annyiszor, ismét megtorpantak a siker kapu­jában, így vereséget szen­vedtek. A Honvéd elleni mérkő­zést „dráma" előzte meg. A Délép SC csapata szombat este a MALÉV Nagyszalonta utcai éttermében vacsorá­zott, ahol a vezetők távozás­kor ott felejtettek egy dip­lomatatáskát. amiben az igazolások voltak és 10 ezer forint. Észrevéve mulasztá­sukat, fél órán belül vissza­tértek a helyszínre, ám a táskának hűlt helyét talál­ták .. . Másnap a játékveze­tők mégis úgv döntöttek — mivel az. előző két 'napon az igazolások rendben voltak — levezetik a mérkőzést. (A végső döntést ma hozza meg az MRSZ versenybizottsága: az egyébként győztes Délep SC, avagy a Honvéd kapja a két pontot.) Mit hoz a sors, a szegedi­ek ilyen előzmények után is képesek voltak felnőni a fel­adat nagyságához, és 108 percig tartó változatos, szín­vonalas mérkőzést vívtak régi riválisukkal. Az építő­söknél a fiatalok — Tóth és Kérges — is játéklehetősé­get kaptak, amit meglepően érett, magabiztos teljesít­ménnyel honoráltak. A Dé­lép csapata — cáfolva önma­gát — ezúttal az 5. játszmá­ban is képes volt kiválót nyújtani, és ezáltal — bár a háromból megint csak egy mérkőzést nyert — mentette a menthetőt... MALÉV SC—Délép SC 3:1 <1t, 15, -13, 4). Férfimerközés. Bu­dapest, V.: Juhász. Takács. Pélép SC: Nusser:, PÉTRE, ARANY. Barta. Nagy. Huszia. Cs.: Kérges, Tóth, Katona. Edző." Nyári Sándor. TFSE—Délép SC 3:2 (-6, IS, -12, 3). Férfimérkőzés. Buda­pest. V.: dr. Vaszily, Horváth. Délép SC: Nusser, RETRE, HUSZTA. KATONA. Arany, Nagy L. Cs.: Kérges. Tóth, Bar­ta Edzrt: Nyári Sándor. Délép SC—Bp. Honvéd 3:2 {13, -5, 12, -5), 10). Férfimérközés. Budapest. V.: Horváth, Hóbor. Délép SC: NAGY L., HUSZ­TA, NUSSER. Barta. PETRE, Arany. Cs.: Tóth. Kérges, Kato­na. Csorba. Edző: Nyári Sán­dor. Jfil sikerűit a szegedi csa­patoknak a kézilabda Kner Kupa szombati játéknapja: a Volán itthon simán legyőzte a Békéscsabát, a DÉLÉP pe­dig döntetlent ért el Veszp­rémben. Az újszegedi találkozó e+­tm érdekességét a lelátó kí­nálta: hosszú távolléte után ott foglalt helyet Tóth Gé­za, aki nagy edzéslemaradá­sa miatt még nem játszott, és Lele Ambrust is, aki a válogatott norvégjai útja előtt még villámlátogatást tett itthon. Üj arcot fedez­tünk fel a pályán, a DÉ­lJilP-töl igazolt, az elmúlt másfél évben katonáskodó Balogh Sándor bemutatko­zott új csapatában. A köziek edesi együttes meglepően biztosan nyerte a találkozót, a csabaiak csak 5-5-ig tudták szorossá ten­ni a küzdelmet A félidő utolsó harmadában a né­hány szenzációs megoldást produkáló fiatal Bárány jó­voltából nőtt a hazaiak elő­nye. A második játékrész­ben változatosságot inkább csak a játékvezetők hoz­tak, akik sűrűn küldözget­ték ki a pályáról a játé­kosokat a durvának egyéb­ként cseppet sem nevezhető találkozón. Volán SC—Békéscsabai Flóré Spartacus 21-15 (14-9). Ojszegedi Sportcsarnok. 300 néző, vezette: Ambrus, Huc­ker. Volán SC: GRANDJEAN — Bárány 5, TENKE 9 (2), Hubai 3, Borbas 2, Balogh 5, Sándor L Csere: Oláh 2 (kapus). Avar L Edző: Lesti István. A békéscsabaiak legjobb góllövői Szilágyi (4), vala­mint Bene és Tóth (3—3) voltak. A DÉLEP SC csapata Veszprémben vendégszere­pelt, ahol az első tiz perc­ben alárendelt szerepet ját­szott. Történt mindez azért, mert a szegediek újonnan igazolt kézilabdásukat, a több mint 150-szeres válo­gatott Szabó Lászlót keres­ték szinte minden támadá­suknál. Mivel a beállós szo­ros őrizetet kapott, kevés labda jutott, el hozzá, sz át­adások is pontatlanok vol­tak legtöbbször, így a ha­zaiaknak nem jelentett kü­lönösebb erőfeszítést, hogy 7-2-re elhúzzanak. A továb­biakban rendezték soraikat a szegediek, csökkentették hát­rányukat. Szünet után re­mekül védekezett a DÉLÉP SC csapata, elsősorban Sza­bó jeleskedett a támadások hárításánál. Az építősök há­romszor is megközelítették egy-egy gólra ellenfelüket, egyenlíteniük azonban csak az utolsó 30 másodpercben sikerült Danyi révén. Veszprémi Építők—DÉLÉP SC 27-27 (16-12). Férfimér­közés. Veszprém, 300 néző. Vezette: Haide, Tekauer. DÉLÉP SC: FARKAS J. — Nagy, Farkas I. 3. Hódi 2. SZABÖ L. 5, TAMÁS 4, PAKU 11. Cs.: Fekete (ka­pus), Dobó 1, Gazsó 1, Ba­rabás. Edző: Giricz Sán­dor. Az újszegedi Sportcsar­nokban elkezdődött a Sze­ged Kupa-küzdelemsorozat. A hét végén négy női és egy férfimérkőzésre került sor. Kredmények: Nők. H. Porcelán—Szente­si Kontakta 20-19 (8-10). Ve­zette: dr. Gyöngyösi, Ké­kes-Szabó. Ld.: Dani 7, Kun 5, illetve Kőtelekiné 8, Ma­rozsán E. 6. Sz. Textilművek SE—Sze­gedi TK 37-17 (17-10). Ve­zette: Kiss S., Czikkely. Ld.: Utassi 7, Dobozi 6, Karku% 6, illetve Rácz 5, Malek 4. Szentesi Kontakta—Szege­di TK 18-11 (11-6). Vezette: Kiss S., Dzsipoff. Ld.: Ti­hanyi 7, Kőtelekiné 3, il­letve Marton 4, Hozsó 4. Sz. Textilművek SE—H. Porcelán 23-7 (7-5). Vezette: Kiss J.. Fekete. Ld.: Gát 6, Utassi 6, illetve Paku 5. Férfiak. Orosházi H. Dózsa—Felszabadulás Tsz SK 23-22 (11-11). Vezette: dr. Gyöngyösi, Kékes-Sza­bó. Ld.: Czirok 5, Király 5, illetve Havanyecz 7, Gábri­el 5, F. Szabó 5. Nem ment a szegedieknek így kellett volna tippelni! A totó 7. heti raelvényem szereplő mérkőzések ered­ményei: 1. Duisburg— Bürstadt elmaradt 2. FC Homburg— Blau Weiss 90 elmaradt 3. Ulm—Oberhausen 0-1 2 4. Atalanta— Fiorentina 2-2 x 5. Lazio—Aseoll 0-0 x­6. Sampdoria—Róma 3-0 1 JL. Verona—. ufeemaóab*) ül m * 8. Milán—Juventus 3-2 1 9. Empoti—Arezzo 0-0 x 10. Padova—Monza 0-0 x 11. Sambenedettese— Catania 0-0 x 12. Taranto—Genoa 0-2 2 13. Varese—Lecce 0-0 x Pótmérkőzések: 14. Avellino— Cremonese 2-0 1 15. Ccmo—Napol! l-l x ÍS, Torino—Udiaesú _ %-AÍ A SZEOL AK NB l-es ko­sárlabda-csapatai az utolsó előtti fordulóban Budapes­ten, illetve Baján szerepel­tek. A nöi együttesen — Pungor Miklós vezető edző szavaival élve — „átok ül", megint csak a mérkőzés kez­detét megelőző percekben ért a helyszínre. A „megfa­gyott" csapat játékán ez hosszú ideig meglátszott, a szegedi kosarasok kezéből egyszerűen kiesett a labda, alig-alig találtak el a gyű­rűt (10. p.: 25-11, 15. p.: 39-17 a BEAC javára). A pi­henést szolgáló szünetet be­melegítésre használta a SZfe­OL, és ez az időközben „ki­engedett" lányok teljesítmé­nyére pozitívan hatott: 31 dobott pontjukkal szemben 18-at kaptak. A 32. percben 55-50-re alakult az ered­mény, ám ekkor több lehető­séget is elpuskáztak a szege­diek, nem tudták ledolgozni a már az első félidőben ki­alakult tetemes hátrányukat. A férficsapat az első per­cekben méltó ellenfele volt a kiváló játékerőt képviselő hazaiaknak. A későbbiekben a bajaiak akarata érvénye­sült, közülük többen egészen kiváló teljesítményt nyúj­tottak, távolról jól dobtak, így jelentős előnyhöz jutottak. A játékrész hajrájára. annak ellenére, hogy a SZEOL-tól többen igen mérsékelten játszottak, 10 pontra csök­kent a szegediek hátránya. Fordulás után ismét felül­kerekedtek a bajaiak, átlag­ban három kosarukra egyel tudtak válaszolni a vendé­gek, akik közül csak Dobi és Guóth nyújtott kiemelkedőt. A végére újból magára ta­lált a szegedi gárda, nem ad­ta fel a számára kilátásta­lannak tetsző küzdelmet, így tisztes vereséget szenvedett csupán. BEAC—SZEOL AK 63-36 (45-25). Nöi mérkőzés. Buda­pest. V.: Prenker, Major Gy. SZEOL AK: Palotás (4). TAR­CZY (16), Göndöes (8). Szeder­kényi (—). Zsemberi (7). Cs.: Novákné (16) Oláh (3), Kalocsa (2), Balázsik (—). Tóth (—). Ed­ző: Pungor Miklós. Lázár Má­ria. A BEAC legjobb dobói: László (21), Mátay (ló). Balogh (W). Ifjúsági mérkőzésen: BEAC— SZEOL AK 73-63 (35-34. Legjobb dojJók: Varhelyi (14), Tóth (12), Kalocsa (10). Bajai SK—SZEOL AK 34-86 (49-38). Férfimérkőzés. Baja, 866 néző. V.: Ritter, Szabó IV. SZEOL AK: Vlncze (8), Mező «), GUOTH (18), Tóth (3). DO­BI (42). Cs.: Boros (2), Walke (4). Nagy (S), Varga (—). Edző: Sárossy Elemér, Mészáros Zol­tán. A Baja legjobb dot>ói: Likár CM), Gorjanácz (17). Kiss (14), Hosszú (14), Kovács (12), Agfal­vi (10.). Ifjúsági mérkőzésen: Bajai SK—SZEOL AK 80-60 (43-35). Legjobb szegedi dobói Fedor (38). • bef bftn^kmd ve (35-23). NB n-es női mérkőzés. Budapest. SZTK: Galsi (—), Vastagh (6). Morvát (2), Ördög (8), Elefánty (2).' Cs.: BALÁZS (13), KO­CSOND1 (14). Rohony (—), Si­mon (—). Edző: Vér László. A fővárosiakkal szemben a szegedieknek úgyszólván semmi esélyük sem volt. Sz. Postás—Kiskunfélegyháza 79-67 (45-33). NB II-es férfimér­kőzés. Kiskunfélegyháza. V.: Budanovics, Bokodiné. Sz. postás: Csanády (10) MÉ­SZÁROS (7). KONCZ (28), ELE­KES (17), Héjjá (2). Cs.: Vel­csov (—). Széli (1). Kálmán (12), dr. Horváth (2). F.rményl (—). Edző: Mustos T. János. A sorrendben ötödik „őszi" győzelmét arató Postás egységes csapatmunkával végig vezetve szerezte meg a két pontot. A szegediek a 6. helyen várják a folytatást. Biztosan nyert az Sz. Dózsa Sándor, a Szegedi Dózsa öklözője (a képen szemben) csak másfél menetet töltött a ringben, ellenfele. Kozák, feladta a számára kilátástalan küzdelmet Az NB II-es tagságért küzdő Szegedi Dózsa ököl­vívói szombaton a Rókusi tornacsarnokban mérkőztek a KSC II. csapatával. Az idén harmadik győzelmüket arató lila-fehérek találkozó­ja ezúttal igen rövidre si­került, mert öt súlycsoport­ban vagy az egyik vagy a másik fél nem tudott fel­vonultatni versenvzőt. Az előírásoknak megfele­lően először az ifjúságiak léptek ringbe Közülük az 54 kg-os Gál hívta fel ma­gára a figyelmet, taktiku­san. okosan öklözve szerezte meg a győzelmet. A felnőt­teknél a szegedi Sándor: az OB második helyezettje, va­lamint Tószegi nyújtott el­ismerésre méltót, mindkettő­jük ellenfele feladata a küz­delmet. A végeredmény: Szegedi Dózsa—KSC U. 18:10. Ifjúságiak (elül a Dózsa öklözői): 54 kg: Gál ponto­zással győzött Csámpai el­len (2:0). 60 kg: * KSC-s Diaak elleniéi nélkül nyert (2:2). 63,5 kg: Zádori a má­sodik menetben feladta a küzdelmet Lengyel ellen (2:4). 71 kg: a kecskeméti Vágónak nem volt ellenfele (2:6). Felnőttek (elöl a Dózsa versenyzői): 51 kg: a KSC-s Kolompár ellenfél nélkül nyert (2:8). 54 kg: Papp pon­tozással győzött Horváth el­len (4:8). 57 kg: a kecske­méti Hoffbauernek nem volt ellenfele (4:10). 60 kq: Sán­dor ellen Kozák a második menetben feladta a küzdel­met (6:10). 63,5 kg: Szűcs ellenfél nélkül nyert (8:10), 67 kg: Juhász ellenfél nél­kül győzött (10:10). 71 kg: Ábrahám az első menetben döntő fölénnyel nvert (12:10). 75 kg: Némethnek nem volt ellenfe'e (14:10). 81 ka: Tószegi a második menetben döntő fö'énvbe került., ellenfelének edzője bedobta a törülközőt (16:10). +81 kg: Bakos a harmadik menetben döntő fölénnyel nyert Hanna th eHe»rtl&;M>H