Délmagyarország, 1984. szeptember (74. évfolyam, 205-230. szám)

1984-09-13 / 215. szám

6 Csütörtök, 1984. szeptember 13. Kosár­labda A SZEOL AK férfikosár­labda-szakosztályn szeptem­ber 14—16. között rendezi meg hagyományos Szeged Kuipa nemzetközi férfitomá­ját az újszegedl Sportcsar­nokban. Az eseményen az NDK bajnoka, az ADW Ber­lin, a jugoszláv I B ligás KK Vojvodina Novisad, a ma­gvar bajnokság második he­lyezettje. a Csepel SC, és a házigazdák csapata vesz részt. A torna programja. Szeptember 14., péntek: ADW Berlin—Csepel SC 15,30. Szeptember 15., szombat: KK Vojvodina—SZEOL AK 9.30, Csepel SC—SZEOL AK 16, ADW Berlin—KK Voj­vodina 17,30. Szeptember 16.. vasárnap: KK Vojvodina—Csepel SC 9, ADW Berlin—SZEOL AK 10,30. A mérkőzések mindhárom napon díjmentesen tekinthe­tők meg. Labdarúgó HB II A labdarúgó NB II-bon toljon forduló volt szerdón. Eredmé­nyek : Debreceni Kinizsi—Siófok 4-0 (3-0), Vác—Ozd 4-0 (2-0), Nagy­kanizsa—Hódgep-Mctripond 0-0, Dunaújváros—Tapolca l-o (0-0), Szolnok—Kazincbarcika 2-0 (1-0), Diósgyőr—22. HZ. Volán 6-3 (4-1), Keszthely—Szekszárd 5-2 (l-l), Sopron—Salgótarján 0-0, volán— Haja t-0 (1-0), Nyíregyháza—Ba­kony Vegyész 1-0 (0-0). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Vác 7 6 . 1 19--4 12 2. Volán 7 5 1 1 15- 8 11 3. Szolnol. 7 4 1 2 13- 9 9 4. ITMSF 7 3 3 1 8- 5 9 5. Keszthely 7 4 ­3 13- 6 8 6. Dehr. Kinizsi 7 3 2 2 14-12 8 7. Salgótarján 7 2 4 1 6- 4 8 8. Ozd 7 3 2 2 12-12 8 9. Sióink 7 4 ­3 9-12 8 10. Nyircgyházk • 7 5 ­2 15- 8 6 11. Knzinbareika 7 2 2 3 8-10 6 12. Baltony V. 7 2 2 3 5- 9 6 13. Dunaújváros 7 2 2 3 4- 8 6 14. Sopron 7 1 3 3 7-10 5 15. Nagykanizsa 7 1 3 3 10-14 5 16. Szekszárd 7 2 1 4 8-14 5 17. Ba ja 7 1 2 4 6-12 4 18. Diósgyőr • 7 3 1 3 14-12 3 19. 22. sz. Volán 7 1 1 5 10-21 3 20. Tapolca 7 ­2 5 5-11 2 • — 4—4 büntetőpont levonva. Közlemény A DÉMASZ s • cl! üzemilgaz­gatósdg kűBh a :. u >- .g hogy a maitól Ütlórö 'l a r. w iro vé­tyehát kuruc, r hon m utnpítot.t új 20 kV-os szaba-dvecoetvikes háló­zatot és a hozaá tartozó tr.-nnwz­fonmiátaráilamAst 1®M. sz.op.em­tx-r ló-én teszüUs/ig fi74 heiyezl! Eacn 1 dó pontitól JoaziüOóöevi a szabadvezetéke:! hálózat érintése életvesz- Ilyes és tllosl RongiáVisu­kat a törvény szigorúan bünteti! A Szegedi Tömegcikk Készítő Ipari Szövetkezet 1084. szeptember 14-én 14,30 órakor nyujjilia^ai résifcre találkozót tart a Szeged, Zákány n. 44. szám alatti telephelyén, melyre szeretettel várja nyugdíjas dolgozóit. Meddő szegedi csatárjáték Csepel-SZEOL ÁK 3-0 (1-0) Atlétika Bajnok a SZEOL AK női és férfiváltója Ma Tanárképző­Tápé A megyei I. osztályú lab­darúgó-bajnokságban az el­ső fordulóból elmaradt Ta­nárképző—Tápé mérkőzésre ma, 16 órakor a DÉLÉP-pá­lyán. Barna játékvezetése mellett kerül sor. Csepel. 2000 néző. Vezet­te: Makó 1. (Divinyi, Szi­lágyi). Csepel: Gelei — Kincses 13.. Elekes. Szabó K„ Gál­hidi — Kelemen, Nagy, Kincses S. — Tulipán, Csu­csánszky. Budavári, Edző: Gelei József. SZEOL AK: Szabó L. — Szabó Gy.. Kozma, Szélpál. Polyvás — Takó, Somogyi, Gruborovics — Kovács G„ Birkás. Balogh. Edző: Ka­szás Gábor. Csere: Kovács G. helyett Deák a 30., Somogyi helyett Móricz az 50., Csucsánszky helyett Krasngánszky a 64.. Budavári helyett Kovács F. a 73. percben. Góllövők: Tulipán a 27 , Budavári a 49.. Kovács F. a 73. percben. Sárga lap: Szabó Gy. a 22., Móricz az 53., Nagy a 60., Takó a 77. percben. Szögletarány: 8:7 (3:3) a Csepel javára. Szeles, hűvös, késő őszt Idéző, borús időben, gyér számú néző előtt a szege­diek kezdték a játékot. A 4. percben a jobb oldalról a csepeliek végezhettek el szabadrúgást A kapu előtt kavarodás támadt, végül a védők szögletre menteitek. Csucsánszky ívelt közi,ót , a felfutó Gálhidi fejelhetett, labdája a jobb kapufa mel­lett jutott az alapvonalon 1úlra. Ezután némi csepeli fölény jegve'oen hosszú ide­ig mezőnyjátékkal teltek a percek. A 19. percben Sza­bó K. a felezővonal közelé­ben kíméletlenül leterítette Kovácsot, aki tíz perc után végleg elhagyta a pályát. A 22. percben Szabó Gy. letal­palta Gálhidit a szegedi já­tékos sárgalapos figyelmez­tetést kapott. Nem sokkal később Kelemen átadásával Tulipán került helyzetbe, közeli lövése a vetődő Sza­bóról vágódott ki. A 27. percben a szegediek térfe­lének közepén Gálhidi part­dobást végezhetett el. Ke­lemen mellel „szelídítette" meg a labdát, majd pár lé­pés után az alapvonal kö­zeléből félmagasan középre adott, és a szabadon ha­gyott Tulipán 8 méterről előre dőlve a kapu bal ol­dalába fejelte a labdát. 1-0. A 35 percben Csucsánszky lövését védte biztosan Sza­bó. Ezután a szegediek is próbálkoztak támadásveze­téssel, de akcióikban nem volt átütő erő. Szünet után a 47. percben ígéretes szegedi támadás bontakozott ki a jobb olda­lon. Deák Gruborovicshoz továbbított, ő óriási hely­zetbe került a kaputól 7 méterre, de ahelyett, hogy lőtt volna, visszagurított, így a csepeli védők mente­ni tudtak. Két perc múlva közvetett szabadrúgáshoz jutott a SZEOL AK. Legu­rítás után Gruborovics gyenge bal alsó sarokra tar­tó labdáját Gelei megfogta. A 49. percben másodszorra is a szegediek kapujába ju­tott a labda. A vendégek térfelének közepéről Tulipán a másik oldalon futó Buda­várit hozta játékba, aki 12 méterről hatalmas. félma­pas lövést zildított a kapa jobb oldalába. 2-0. A 80. percben Kincses B. 12 mé­teres nagy lövését Szabó L. a mezőnybe öklözte. A 71 percben Folyvás—-Balogh adogatás végén Deák kapta a labdát, akinek léc alá tartó lövését Gelei bravúr­ral ütötte szögletre. A 73. percben az alighogy pályá­ra lépő Kovács F. kapott labdát a felezővonalnál, megiramodott a kapu felé. nem támadta senki. 14 mé­terről lövésre szánta el ma­gát és a labda az öt és fe­lesen megpattanva a jobb­ra vetődő Szabó L. fölött a kapu bal oldalában kötött ki, 3-0. A hajrában Birkás közeli gyatra fejese kerülte el a kaput, nem sokkal ké­sőbb ugyancsak Birkás Ge­lei kezébe fejelte a labdát. A másik kapunál Kincses S. lövését, majd fejesét há­rította Szabó L. Az első percekben mind­két csapat tartózkodóan ját­szott, „kóstolgatták" egy­mást. A későbbiekben a csepeliek fölényt harcoltak ki. ám valamirevaló helyze­tet nem tudtak kialakítani. Támadásaik lendülete első­sorban azért tört meg. mert a vendégcsapat jól védeke­zett. igyekezett csírájában elfojtani ellenfele próbál­kozásait. A SZEOL AK hi­bájául róható fel, hogy já­tékosai a megszerzett labdát birtokában sem voltak ha­tározottak, bátrak. A második félidőben is a csepeliek akarata érvénye­sült. mert. a szegediek csa­tárjátéka továbbra is med­dő volt. A kék-feketék úgy­szólván semmi veszélyt nem jelentettek ellenfelük kapu­jára, es ez megpecsételte sorsukat. A megszerzett labdával sokat pepecseltek, mindig időt hagytak ellen­felüknek a közbeavatkozás­ra. Az egyébként alacsony színvonalú mérkőzésen a szegediek gyámoltalanul, keveset futva futballoztak, így a csepeliek majdhogy­nem azt csináltak, amit akartak. Győzelmük jogos­ságához nem férhet kétség. Jók: Gelei, Kelemen, Tu­lipán. Kovács. F„ a szegedi csapatból senkit nem lehet kiemelni. Gelei József: Azt hiszem, mindennél többet mond. hogy három mérkőzésen 6 pontot szereztünk. Kaszás Gábor: Játékosa­im a tavalyi bajnokságban 20 perc alatt többet futot­tak. mint a mostani három mérkőzésen... ' Gyürki Ernő * A juniorok mérkőzésén: Csepel-SZEOL AK 8-1 (3-1)! További eredmények Eger SE—Vasas 0-0 F.cer, 10 ezer néző. v.:Né­iv.ttth. Az újonc kapu előtti bátortalanságával olyan pon­t >t veszített, ami a végelszá­molásnál hiányozhat. Tatabánya—Bfkéscsaba 2-0 (Mi) Tatabánya. 4 ezer néző. v.: Hazafi. Góllövők: Plotár, Kiprich (1 l-es bői). Él­vezetes, jó iramú mérkőzé­sen a helyzeteit jobban ki­használó Tatabánya biztosan győzte le a mezőnyben üeve­sen futballozó békéscsabaia­kat. Bp. Honvéd—Haladás 1-0 (1-0) Kispest, 4 ezer néző, v.: Király. Góllövő: Esterházy. Alacsony színvonalú játékot hozott a két forduló után 100 százalékos Bp. Honvéd és a nyeretlen Haladás ta­lálkozója. PMSC—ZTE 0-0 Pécs. 9 ezer néző. v.: I-au­ber. Bár mindkét csapat többször próbálkozott tá­madni, ezek azonban a kapu előtt a védelmek közbeavat­kozásán elhaltak. Az ered­mény igazságos. DMVSC—Rába ETO 2-0 (1-0) Debrecen. 13 ezer néző. v.: Huták. Góllövők: Benyó, Ulagyvik (öngól). Izgalmas találkozót láthatott a kö­zönség. A hazai együttes most nem ijedt meg a nagy­nevű ellenféltől, bátran kez­deményezett, sokkal több biztos gólhelyzete volt. FTC—MTK-VK 2-1 (l-l) elnéző v.: Nagv B. Gpllovok: Puloékei, Kóch, illetve Katzenbach (ll-esből). A hazaiak csak­nem végig irányítottak, de nagyon meg kellatt küzdeni­ük. izzadniuk a minimális győzelemért. Videoton—Ü. Dózsa 3-2 (l-l) Székesfehérvár, 10 000 né­ző, v.: Kartman. Góllövők: Sarlós (öngól). Májer, Sza­bó J. (1 l-esből) ill. Kiss (2). Rendkívül izgalmas, nagy csatát vívott egymás­sal a két csapat. Végül is büntető döntötte el a ta­lálkozó sorsát a Videoton javára. A Népstadionban rendez­ték az atléták idei utolsó nagv versenyét, az országos váltóbajnokságot. A SZEOL AK futói ismét kitettek ma­gukért, tovább szaporították bajnoki pontjaik számát, a serdülők kivételével vala­mennyi váltójuk a döntőbe jutott. A női és a férfi baj­nokcsapat tagjai minden di­cséretet megérdemelnek, hi­szen óriási küzdelemben nyertek, mindkét számban az utolsó embernél és a cél­egyenesben dőlt el, ki nyeri a büszke címet. A SZEOL AK atlétáinak eredményei. Nők. Felnőttek. 4x200 m. Bajnol:: SZEOL AK (Petr­ezi Á.. Rostás E.. Palócz I., Szabó E.) 1:39.68. Ifjúságiak. 4x200 m: ... 4. SZEOL AK (Némeih T., Adoriányi I. Pa.op É.. Sziveri Zs.) 1:44.?7. 4x800 m: ... 3. SZEOL AK (Bakula M.. Holovits K.. Do­monkos A., Szabó E.) 9:17.82. Fétfiak. Felnőttek. 4x800 m. Bajnak: SZEOL AK (Fó­ris L.. Bucsuházv J„ Vol­ford L„ Énekes B ) 7:34.27. 4x1500 m: ... 4. SZEOL AK (Susányi T., Bucsuházv I.. Volford L.. Énekes Bt 15:36.0. Ifjúságiak. 4x100 m: ... 2. SZEOL AK (Alexa S7... Budai 1.. Papp G.. Haj­dú S.) 44.23. Ugyanez az ös­szetételű váltó 4.-:200 m-er. 1:32.90 p-ce-1 a 8. lett. A futókat Kelemen Béla. Volford László, Bandur Ixiszló és Máté Ferenc ed­zők készítették fel a bajnok­ságra. Az SZVSE futóinak ered­ményei. Lányok. Serdülő B. 4x100 m: ... 3. .SZVSE (Kiss B„ Gverlvás G.. Török V., Cer­mák M.) 52.24. Fiúk. Ifjúságiak. 4x800 m: ... 4. SZVSE (Savanya F., Gábor Z.. Kovács F., Sári Z.) 8:03.09. 4x1500 m; .. 2. SZVSE (Savanya. Éder, Ko­vács, Sári) 17.15.29. Tapolcán dr. Papp Pál emlékversenyt rendeztek, melyen Saskőyné Szűcs Eva (SZVSE) 56.57 m-rel az el­ső lett. Sakk r ii rr ruggo a második játszma A Kaszparov—Karpov sakkvllágba.inoki páros mér­kőzés második Játszmája függőben maradt. A folyta­tásra csütörtökön kerül sor. Kaszparov borítékolta a 41. lépését. Cselgáncs A kék-feketék külföldön AZ NB I. ALLASA 1. Csepel 3 3 --7-0 6 2. FTC 3 3 ­­7-7 6 ::. I.ip. Honvéd 3 3 ­­4-1 6 4. Pécs 3 7 1 ­3-0 5 5. Videoton 3 7 ­1 7-5 4 6. Debrecen 3 2 ­1 5-3 4 Tatabánya 3 1 2 ­5-3 4 8. Rába ETO 3 1 1 1 4-5 3 9. Eger 3 1 1 1 2-4 3 10. MTK-VM 3 1 ­2 5-4 2 11. ZTE 3 ­2 1 2-3 2 12. B.-csaba 3 1 ­2 2-6 2 13. Vasas 3 -1 2 1-5 1 14. U. Dózsa 3 -­3 2-5 ­15. Haladás 3 ­­3 1-4 ­16. SZEOL AK 3 --3 1-8 ­A SZIiOL AK f c) nőtt.csel­gáncsozói nemzetközi verse­nyen szerepeltek a romániai Csíkszeredán. A találkozón 12 csapat vett részt,- köztük négv külföldi. Az összesített versenyben a SZEOL együt­tese (Martonosi Imre. Csar­vai László, Bacsa Gábor. Fürjész István. Bürgés Mi­hály. Körmöczi Lajos, Vvj­kov József. Kiss Endre) az ötödik helyen végzett. Az egyéni sorrendben Für­jész (71 kg) és Bürgés (73 kg) a harmadik. Csarnai 165 kg). Bacsa (71 kg) és Kiss (95 kg) az ötödik helyen végzett. * A SZEOL AK úttörő kor­csoportos judósai körzeti r a n g sor v t • i :•:• c p y e n szerepel­tek Békésen. Nyolc egyesü­let vetélkedésében a szegedi klub sportolói kimagasló si­kert érlek el megszerezték az érmek tekintélyes hánya­dát. é.i az összesített pont­versenyben az élen végez­tek*. Az egyéni versenyben súly­csoportjában első helyezést ért el: Babinecz Balázs. Vin­e.ze Miklós. Farkas Attila, Pavlovits Dávid. Petrovics Milán. Raskó Attila. Lelkes Miklós. Csiszé-r Rómeó. Má­sodik lett: Márkus János, Garnsz Endre. Papp Tibor, Szabad Gábor. Harmadik helyen végzett: Fixmer At­ti'a. Vass Ádám. M nézik Gábor. Labdaátadás a szövetségben A Csongrád megyei : abdarúgó Szövetségben hétfőn délután 20 iskolr. és 3 községi sportkör kép­viselője vehetett át négy-négy labdát, melyei a mérvei testne­velési és sporthivatal vásárolt abból az összegből, amit az Ml.SZ az NB l-es csapatok el­múlt évi jutalmazási ősszegéből elvont. A megyei szövetség valameny­nyi, az általános Iskolai labda­rúgást ismerő szerv meghallga­lasa után riöntötie el hogy ho2 folyik a legjobb oiunke. a fiatal labdarúgók nevelése erdekében, r> ez a'apján döntötték el, hogy kik kapják a labdákat. Az átadáson dr. A (lányi József, az utánpótlás bizottság elnöke isme-tette, milyen szempontok alapján választották ki az isko­lákat és sportkörökéi. Ezután kérte, az illetékesek továbbra is támogassák a legfiatalabb kor­osztály labdarúgását. VONÓHOROG FELSZERELVE La la. Wartburg. Dácia POlsátí-FlAT, Skxxta. Zastava 17::« Ft Trabant. PolsSci-FIAT 136 sz-amiélygépkKócS'ik.r.a 7000 Ft illetve s".eoelveny>3zv»e el a elásna 1370 Ft és 1200 Bt. Neokorr Kisszövetkezet Szegcd-Szőreg, Szerb u. 176. Telefon; 20-243. fJP Férfiaknak inaljuk! A Hódmezővásárhelyi Zavarvizsgaló Czen; !—3 évre Szegeden bérbe venne 100—150 m" összato'Pteríiletű, ügyfélfogadásra alkalmas helyiséget, iroda céljára Tel.: 06-64-12-001. Levélcím: Vásárhely, Pl: 50. 6801. Kötött kabátok 3C0 Ft-tól Divatos pulóverek i:0-8j0 Ft-ig Import és hazai hosszú Ujjú ingek 1PO-430 Ft-ig Féleipők, sportcipők 690—1200 Ft-ig Kérjük tekintse még ARUBFMITTATONKAT az emeleti ruházati szinten uir.tr . MACYáSVUAl /M Magánépítkezők részére is megkezdtü' a DUFA energiatakarékos fa nyílászárók közvetlen értékesítését Kecskeméten Az ablakok, erkélyajtók és parapetl elemek közvetlenül megrendelhetők, befizethetők 1. számú ipartelepünkön. A vállalatunk által nagy sorozatban gyártott termékeinkből az igényeket 30 napon belül elégítjük ki. ClMÜNK: DUTÉP Ipari Üzemigazgatóság, kereskedelmi osztály Kecskemét, István király krt. 16. 4 p, Telefon: 21-299 Telex: 26-332 'DUTÉP KECSKEMET