Délmagyarország, 1970. május (60. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-19 / 115. szám

Két magyar öngól a KK-ban Kapocs! így látja Még mindig sok szó esik sportberkekben a szombati svéd—magyar válogatott labdarúgó-mérkőzésről. Kü­lönböző vélemények hangza­nak el a mérkőzés nagy ré­szében jól játszó és győze­lemre álló válogatottunk ve­reségéről. Az egyik legille­tékesebb, Kapocsi • Sándor szövetségi edző így látja a vereség okát: — A fiúk becsületesen küzdöttek, a svédek semmi­vel sem voltak jobbak — mondta a szövetségi edző. — Többet és szerintem ötlete­sebben is támadtunk, és fő­leg az első félidőben a gól­ra törés sem hiányzott. 1:0 után bizakodtam ... Sajnos, kapushibából megszületett a svédek egyenlítő gólja. Ak­kor már kiegyeztem volna döntetlenben, mert láttam, hogy a vendégek szívósan, keményen, erőteljesen véde­keznek, mi pedig — főleg a pálya közepén — hibákat követünk el az emberfogás­ban. A svédek kevesebbet nyújtottak, mint amit vár­tam, s fizikai erejükön kí­vül talán csak állóképesség­ben múltak felül bennünket. Sorsdöntő momentum volt, amikor Fazekas kihagyta azt a nagy helyzetet, miként az is, hogy Bene, majd Dunai II. az első negyedórában nem tudott hálóba találni. Fáj, nagyon fáj ez a vereség, de mégis azt mondom: nincs okunk kesergésre. Alakul az új csapat, de amíg a leg­jobb tizenegyet megtaláljuk — sok, sok türelemre van szükség. Vasárnap a Vasas és a Bp. Honvéd KK mérkőzést ját­szott. a Vasas értékes dön­tetlent ért el. de a Bp. Hon­véd játéka nem felelt meg a várakozásnak. Slávia Prága—Vasas 1:1 (1.0). Prága. Slavia pálya, 12 ezer néző. Vezette: Vohrer. S. Praga: Starek — Simek, Ma­res. Smolik — Tesar. Kopec­ky — Kantom. Knebort. Kravarik, Hamár. Herda. Vasas: Tamás — Fábián. Mészöly, Vidáts. Ihász — Menczel. Lakinger — Mol­nár. Puskás, Farkas. La­dinszki. Csere: Tesar helyett Konecny. A Vasas a legjobb csapa­tával lépett pályára. Az első negyedórában kitűnően ro­hamozott a hazai csapat, a 20. percben mégis gólt ka­pott: egy elöreíveit labda érintette Menczelt, Tamás kimozdult, s a hátrafelé tar­tó labda a kapuba talált. 1:0. A gól után kiegyenlí­tetté vált a játék. A hazai csapat a fordulás után is erősen támadott, a Vasas pedig gyors ellentá­madásokkal kísérletezett. Egy ilyen támadás végén Starek ki öklözte a labdát Mészöly elé. aki a labdát kapásból a jobb sarokba vágta az 38. percben. 1:1. A Vasas ezután enyhe fölény­be játszott, de az eredmény nem változott, A visszavá­góra június 3-án kerül sor a Fáy utcában. Inter Bralislava—Bp. Hon­véd 1:0 (1:0). Kispest. 8 ezer néző. Vezette: Fercher. I. Bratislava- Majthényi — Hrica. Solin. Binovsky. Daucik — Szikora, Luprich. Oblozinsky • — Levieky, Krnac. Ondrásek. Bp. Hon­véd: Bicskei — Tajti. Ru­zsmszki, Vági, Véri — Tóth Gy.. Komora — Pusztai. Tichj, Kozma. Tieber. Cse­re: Vági helyett Tussinger (29. p.). Tieber helyett Szur­gent (58. p ) A 4—3—3-at játszó vendégek rengeteget mozogtak s körülményesen adogató, lassú Honvéddal szemben. Annyira nem tet­szett a hazai csapat játéka a kispesti közönségnek, hogy játékosait kifütyülte. A mér­kőzés sorsa a 23. percben öngóllal dőlt el. Levieky szógletrúgásába rosszul nyúlt bele Komora. s a labda Bicskei mellett a kapu jobb oldalába pattant. SZVSE—Debreceni MGM 1:0 (1:0) Fölényesen győzött a Spartacus Szegedi Spartacus—TFSE 3:0 (1, 9, 5). Szeged. Tisza-par­ti Gimnázium udvara. NB I­es női röplabda mérkőzés. Vezette: Mészáros—Bánfi. A szegedi csapat összeállítása: Molnár Mária. Eszes. Tóth Julianna, Patik. Tóth Mar­git, Tóth Katalin. Csere: Be­lovai, Nyári. A jó formában levő sze­gedi lányok mind a mezőny­ben, mind a hálónál felül­múlták ellenfelükét és biz­tosan győztek. A TFSE a mezőnyban még jól játszott, de a leütő játékosok gyengén szerepellek, s ennek köszön­hető, hogy a mérkőzés 25 perc alatt véget ért. Jók: Patik, Tóth Margit, Tóth Julianna, illetve Szij­jártó. A Spartacus továbbra is tartja második helyét a II. csoportban: 9. Nyh. Spartacus 8 7 1 22:10 15 10. Sz. Spartacus 8 fi 2 20: 8 14 11. Almásfüzitő 8 6 2 18: 9 14 12. Szfv. Volán 8 5 3 20:13 13 13. Kap. V. Izzó 8 5 3 16:13 13 14. TFSE 8 2 6 6:21 10 15. MVSC 8 1 7 11:21 9 16. Díjbeszedő 8 - 8 6:24 8 A legközelebbi fordulóban Miskolcon játszik a szegedi együttes. SZAK-pálya, 400 néző: Vezette: Nagy B. SZVSE: Ludányi — Csigér, Tóth, Hájas — Farkas, Szalai — Kiss II., Sonkó, Szamosvöl­gyi dr., V. Tóth (Kovács M.), Kun. MGM: Szabó — Szó­ráth, Divényi, Petőfi — Csürke, Fuchs, Kalmárfi. Krasznai, Kádár, Móré, Gyömbér. Az első negyedóra ese­ménytelen mezőnyjátékkal telt el, majd feljött a Vas­utas, egy támadás végén a 17. percben Farkas a kapu­fát találta el. A debre­ceniek lelkesen véde­keztek, az ellentámadá­saikban azonban nem volt átütő erő. A 22. percben 18 méterről Móré lőtt szabadot — a kapufa mellé. A 31. percben megszerezte a veze­tést, illetve a mérkőzés egyetlen gólját az SZVSE: Kiss II. átcselezett a védel­men, majd Kun elé továbbí­tott, aki nagy gólt lőtt a bal­íelsö sarokba. A 37. percben Gyömbér egyenlítési alkal­mat szalasztott el, kicselezte a védőket, már csak Ludá­nyival állt szemben, amikor hátragurított és a hazaiak felszabadítottak. A 41. perc­ben Kun elől az utolsó pil­lanatban Szabó lábbal men­tett. A második félidőben is az SZVSE rohamozott többet, a debreceni kapus többször bravúrosan hántott. Az 57. percben Kiss II. beadását Kun két méterről a kapu fö­lé emelte, a 76. percben pe­dig Kiss II. közeli lövését védte a kapus. A mérkőzés utolsó részé­ben ismét a szegedi piros­kékek támadtak — sikertele­nül. Jók: Tóth, Kiss II., il­letve Szabó és Csürke. Középítők—Sz. Dózsa 4:0 (2:0) Négy döntetlen A megyei II. osztályú lab­darúgó-bajnokságban a múlt héten és ezen a héten egy­aránt négy-négy találkozó végződött döntetlenül. Kisteleki TE—Tápé 2:0 (2:0). Kistelek. Vezette: Pá­dár. KITE: Papp — Molnár. Rácz. Jobbágy, Nagy F„ Var­ga. Zánthó, Vándor, Kiss. Majoros II.. Nagy T. Tápé: Nagy — Vőneki, Miklós. Vincze I.. Szendrei. Vincze S., Miklós. Győri. Biacsi, Ka­zi. Cseh. Cserejátékos: Lele. Kószó. A rangadó jellegű mérkőzésen mindkét csapat ügyesen átszőtt. Az első fél­időben a hazaiak többet kez­Döntetlen Skóciában Skóciában hétfőn délután és este bonyolították le az UEFA ifjúsági labdarúgó­tornájának selejtező csoport­jaiban a második fordulót. Magyarország­Franciaország 0:0 így csak a harmadik for­A magyar ifjúsági váloga- dul° tisztázza majd, hogy tott a B csoportban Fran- ebből a csoportból melyik ciaország ellen mérkőzött: együttes jut tovább. deményeztek és a 26. perc­ben Vándor révén megsze­rezték a vezetést, majd köz­vetlenül a szünet előtt Nagy F. szabadrúgásból növelte az előnyt. Majoros István Algyő—Nagylak 4:3 (2:3). Algyő. Vezette: Fekete. Al­győ: Tóth — Bába. Zombori. Szénási, Kapronczai, Fekete. Sebők. Czirok. Bakos, Mi­hály. Molnár. Cserejátékos: Vidács, Majoros, A nagyla­kiak a 10. percben már 2:0­ra vezettek, de azután ma­gára talált a hazai együttes és végeredményben megér­demelten győzött. Textilművek—Sándorfalva 1:1 (1:0). Textiles pálya. Ve­zette: Sárközi Kálmán. Két ellentétes félidő után — szü­netig a hazaiak bizonyultak jobbnak — igazságos döntet­len eredmény született. Gól­lövő: Hatvani, illetve: Husz­ka. Sárközi jól vezette a mérkőzést. Deszk—Hunyadi SE 1:1 (1:0). Deszk. Vezette: Zsótér. Deszk: Koza — Pajcsin. Pi­picz. Tóth. Karácsonyi. Szú­nyogh. Juhász. Káity, Szan­ka. Csikós. Mihalecz. Végig nagyiramú mérkőzésen mind­két. csapat előtt sok helyzet adódott de a csatárok telje­sítményéből csak egy-egy gólra futotta. A vezetést a deszkiek szerezték meg Ká­ity révén a 35. percben, az egyenlítés a második félidő elején történt. A Hunyadi SE gólját Hegedűs szerezte. Pein Obrád Ba k tó—Fá biánsebestyén 1:1 (1:0). Fábiánsebestyén. Damjanich SE—Csanádpa­lota 3:3 (2:2). Szentes. Nagymágocs—Mártély 8:2 Az utolsó negyed döntött (5:2). Nagymágocs. 1. Kistelek 8 6 1 1 26 : 5 13 2. Sándorfalva 8 5 2 1 15 : « 12 3. Nagylak 8 5 1 2 18 : 9 11 4. Tápé 8 5 1 2 13 : 9 11 5. Sz. Textil 8 4 2 2 15 : 8 10 6. Damjanich SE 8 3 4 1 17 :15 10 7. Hunyadi SE 8 3 3 2 9 ;10 9 8. Algyő 8 4 1 3 13 :17 9 9. Nagymágocs 8 3 2 3 18 :22 6 10. Csanádpalota 8 2 2 4 14:14 6 11. Mártély 8 2 1 5 11 :18 5 12. Fábiáns. 8 12 5 8 :16 4 13. Baktó 8-354 :16 3 14. Deszk 6-17 8 :23 1 Meglepetésre vereséget szenvedett vasárnap a Hu­nyadi téren a Szegedi Dó­zsa. Mintegy ezer néző előtt Halász M. játékvezetése mellett a következő összeál­lításban játszott a két csa­pat. Középítők: Platthy — Burai, Grückner, Muzslai — Mészöly (Boday II.), Vere­bes — Somodi, Takács, Ta­mási, Budai (Mezei), Tamon. Dózsa: Jáger (Bánfi) — Ká­rolyi, Bíró, Csanádi (Remé­nyik dr.) — Portörő, Dezső­it — Pusztaszeri, Veress (Balogh), Csordás dr., Sziko­ra, Héger dr. Hazai támadások után a 7. percben Takács húsz mé­terről lőtt szabadrúgást, s a labda a mozdulatlanul álló Jáger mellett a hálóba jutott 1:0. A gól után továbbra is a Dózsa támadott, de ered­ménytelenül. A könnyű sze­gedi csatárokat szerelték a jól megtermett fővárosi hát­védek vagy — és ez volt a több — a legjobb helyzete­ket is elügyetlenkedték. Pon­tosan fél óra telt el a mér­kőzésből, amikor újabb húsz­méteres szabadrúgást rúg­hattak a venkdégek. A lab­da ismét a hálóba jutott. 2:0. Jáger mindkét szabadrúgás­gólban ludas. Egy perc múl­va Takács megjegyzéseket tett a játékvezetőre, ezért ki­állították. Az első játékrész eseményeihez még a 41. percben bekövetkezett sérü­lés tartozik: egy összecsapás nyomán Mészöly térde kifor­dult és le kellett vinni a pályáról. Szünet után a 21. percben Tamon kiugrott a védők kö­zül és a kifutó Jáger mel­lett elgurította a labdát, de szerencsére elkerülte az üres kaput. Nem így Vere­bes labdája, amely az 52. percben hasonló helyzetből a hálóba kötött ki. 3:0. A 62. percben Csanádi megsé­rült a vállán és lement a pályáról. A befejezés előtt három perccel Tamon lőtt gólt, 4:0. A négy gólkülönbség nem fejezi a játék képét, hiszen a hazaiak szinte állandóan támadtak. Az eredmény alakulását az első félidőben kapott két szabadrúgásgól nagyban befolyásolta. A ha­zaiak közül Csanádi, Remé­nyik és Héger nyújtott elfo­gadhatót, a vendégeknél Platthy és Verebes játszott jól. * További NB Il-es labdarú­gó-eredmények: Kiskunfél­egyháza—Bocskai SE. 1:0. Szarvas—Pénzügyőr 2:1, Cegléd—Vecsési VIZÉP 2:0. 1. Középítők 3. Pénzügsőr 3. Sz. MÁV 4. KISTEXT 5. Szegedi D. 6. Cegléd 7. SZVSE 8. Szarvas 9. K.-félegyh. 10. Budafok 11. Lehel SC 13. DEAC 13. MGM Debr. 14. Vecsés 15. Gyula 16. Bocskai SE 10 5 10 6 9 5 10 5 10 5 10 3 10 4 10 4 10 4 9 2 10 3 10 2 10 2 10 2 10 2 10 3 3 2 1 3 3 1 2 3 2 3 2 3 13 3 3 11 3 3 11 3 3 13 4 3 11 2 5 11 4 4 10 3 5 12 3 5 9 2 6 10 - 1 7 : 6 13 : 8 13 : 6 13 :15 12 : 7 12 10 12 :10 11 :12 11 17 11 9 8 :13 :13 :19 :1S :16 :18 Félbeszakadt mérkőzés Szentesen Liebmann Béla felvétele A SZEOL SC OB Il-es vízilabda-csapata vasárnap is győzött SZEOL—Budapesti SE 4:1 (1:0, 0:0, 0:1, 3:0) Újszeged, vezette: Dombi. SZEOL: Csíkos dr. — Kiss L., Nagy Z., Kuczora I., Rácz, Lippai dr., Koller. Csere: Kuczora II., Szőllősi, Kiss J. BSE: Zsiboráts — Büki, Szentgyörgyi, Molnár, Szűcs, Pavlik dr., Koós. Csere: Konrád, Duretz, Bánhegyi. Ideges, tervszerűtlen kap­kodás jellemezte az első öt percet, mindkét csapat sok átadási hibát vétett. A 4. percben Lippai dr. nagyszerű helyzetfelismeréssel szerezte meg a vezető gólt 1:0. A II. negyed első felében sok­jó támadást vezetett a SZE­OL, de a befejezések nem sikerültek. A játékrész má­sodik felében a vendégek rohamoztak, Csíkos dr. há­rom esetben is bravúrral hárított. A harmadik ne­gyedben változatos küzdelem folyt a medencében, enyhe szegedi fölénnyel. A SZEOL csatárai nem vállalkoztak lövésre és a negyed befeje­zése előtt Szentgyörgyi távo­li lövéssel egyenlített 1:1. Az utolsó játékrészben nyújtot­ták azt a játékot a szegedi fiúk, amit közönsége várt. Lendületes rohamok után Koller átadását Kuczora II. értékesítette 2:1, majd Ku­czora II. átadását Koller lőtte hálóba 3:1. Az utolsó percben Rácz ejtése kötött ki a vendégek hálójában 4:1. A mérkőzésen a vártnál jóval nagyobb küzdelemre kényszerítette a BSE a - sze­gedi csapatot, a játék szín­vonala csak időnként elégí­tette ki a közönséget. A ven­dégcsapat zónázó játékának ellenszerét nehezen találta meg a szegedi együttes és csak az utolsó negyedben jutott gólokban kifejezésre a hazaiak nagyobb gyorsasága és lényegesen jobb technikai felkészültsége. Jók: Csíkos dr, Kuczora II., Koller, illetve Zsiboráts, Szentgyörgyi, Molnár. Dombi játékvezető — né­hány tévedésétől eltekintve, — jól vezette a mérkőzést. H. Gy A Csongrád megyei első osztályú labdarúgó-bajnok­ság legutóbbi fordulójában csak az számított meglepe­tésnek. hogy félbeszakadt a Szentesi Kinizsi—Szegedi Kender találkozó. Az ottho­nukban mindig jól játszó mindszentiek nagy gólarányú győzelme is némileg nem vart eredmény. A szombaton játszott két mérkőzés (Építők—Sz. Spar­tacus 1:1. Postás—Dorozsma 2:1) után vasárnap a követ­kező eredmények születtek: Alsóvárosi MAV—Szőregi Rákóczi 2:0 (2:0), Szabadság tér. Vezette: Géczi. Alsóvá­ros: Sinkó — Suhajda, Ka­sza, Hódi. Ötott, Katona III., Hajdú, Dorogi, Gera, Szé­csi. Gémes (Domonkos II.). Szőreg: Kasza — Kardos I.. Lévai. Kiss. Kertész. Kardos II.. Varga F.. Balla, Szekula, Füzesi (Tácsi), Varga J. S=0=R=0=K=B=A=N < ŰÉLMAGYARORSZÁG A holnapi, szerdai SZEOL —Ferencváros NB l-es lab­larúgó-mérközés délután fél 6 órakor kezdődik a Tisza­parti stadionban. Előmérkő­zést a két klub tartalékcsa­pata játssza fél 4-től. * A szerdai szegedi asztali­tenisz-műsor. NB l-es talál­kozó : Sz. Kender—Országos KEDD ,,.. „. „._ ,„ k.uzu. o2. Kenuer—uzrszagos MÁJUS 19. Gumiipari SC (Budapest), férfiak, Dugonics utcai isko­la tornaterme, fél 7. * Debrecenben a főiskolai asztalitenisz-bajnokság dön. tőjében a nők között Kolos Anna, a Szegedi Orvostudo­mányi Egyetem hallgatója győzött. Ugyancsak kitűnő eredményt ért el a szegedi Kolos—Berger vegyespáros, mert szintén első helyezést szerzett. A hazaiak már az 5. perc­ben gólt értek el: Dorogi ka­pu elé ívelt és Hajdú nagy erővel talált a kapuba. A 14. percben ugyancsak Do­rogi vitte fel a labdát, de most Gémes lőtt gólt. Szü­net után a vendégek támad­tak többet, az alsóvárosi vé­delem jól zárt. A megfiatalí­tott hazai csapat az első fél­időben jól játszott, szünet után azonban a Szőreg bizo­nyult jobbnak. Seller István Móravárosi Kinizsi—Hód­mezővásárhelyi METRIPOND 3:1 (3:0). Cserepes sori pá­lya. Vezette: Barna. Nagy­szerű játékkal kezdett a Ki­nizsi. és hamarosan több gó­los előnyre tett szert a ha­zai csapat. A második fél­időben feljavult a METRI­POND. de csak szépíteni tu­dott az eredményen. Góllö­vő: Rózsa-Bakacsi. Zöldi, Nádudvari, illetve: Nagy II. Szentesi Kinizsi—Szegedi Kender 1:1 (1:0). Szentes. Vezette: Gaál Z. Sz. Kender: Magda — Ábrahám, Hegyes. Teleki. Krecskai, Havrin­csák. Horváth. Soós. Galam­bos. Kovács (Bucsek II.). Tóth Sz. A kemény, helyen­ként durva mérkőzésen a ha­zaiak léptek fel támadólag. A Kender védelmére nagy munka hárult, a csatársor nem tudta tartani a labdát. A 40. percben szögletrúgás után Garai révén a Szentes szerezte meg a vezeté6t. 1:0. Szünet után az 5. percben Galambos góljával egyenlí­tett a Kender. 1:1. Tóth Sz. egymás után kétszer is nagy helyzetben hibázott. A 20. percben a szentesi jobbhát­védet és Krecskait kiállí­totta a játékvezető. Vereke­dés kezdődött a pályán, a mérkőzés félbeszakadt. Mindszenti Tiszavirág SK —Makói TVSE 5:0 (3 KI). Mindszent. Vezette: Aradi. Makói Spartacus—Apátfal­vi SK 2:2 (1:0). Makó. Ve­zette: Kószó. 1. Sz. Építők 8 4 3 1 8: 3 11 Sz. Spart. 8 4 3 1 8: 3 11 3. Sz. Kender 7 4 2 1 7: 1 10 4. Mindszent 8 4 2 2 15: 8 10 5. METRIPOND 8 4 1 3 6: 5 9 «. Sz. Kinizsi 8 4 1 3 15:16 1 7. Sz. Postás 8 3 3 2 10:11 ' 8. Alsóváros 8 4 - 4 9: 9 * 9. Apátfalva 8 1 5 2 8: 8 : 10. M. Spartacus 8 3 1 4 11:13 " MTVSE 8 3 1 4 11:13 ' 12. Dorozsma 8 2 15 18:16 13. Szentesi K. 7 2 - 5 9:10 1 14. Szöreg 8-35 1:20 3 A félbeszakadt Szentes—Ken­der mérkőzés eredményét nem számítottuk be a tábláza'tba. Fő­ben az ügyben a Csongrád me­gyei labdarúgó szövetség hatá­roz. DÉLMAGYARORSZAG _ * Magyai Munkáspár1 S2cseó varost bizottságának napilapja - Főszerkesztő: P. Nagy ISI van. - Szerkesztőség es kiadóhivatal: Szeged Magyar Tanács­köztársaság útja 10.. telefon: 13-536. 13-003 - Felelős kiadói EÜÜÍ6' * .lapo, nyomja: Szegedi Nyomda Vállalat. Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u. 50. flndex: 30 053). — Előfizetési 66 egy hónapra 20 forint