Délmagyarország, 1968. szeptember (58. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-10 / 212. szám

Vasas—SZEÁC 1:0 (1:0) KÉZILABDA Csak az Építőknek sikerült Á Komló az élen A labdarúgó NB I B osztály­ban tízennyolcas a létszám, s igy meg tizenegy forduló van hatra a bajnokságból. A táblá­zaton már hosszú ideje a Kom­ló vezet a Kecskemét pedig a második. Jelenleg e két együt­tesnek van a legtöbb esélye az NB I-be való feljutásra. (Mint tsmeretes, ebből a csoportból két feljutó lesz.) A legutóbbi fordulóban a Komló és a Kecskemét is győ­zött. ezzel szemben az egriek Egerben vereséget szenvedtek. góljaival azonban ismét bteto­NB I B-s együttesünk vasár- _ . nap Martfűn szerepelt, NB n-es sítani tudták a vezetest a csapataink pedig az újszegedi idő végéig, kisstadionban fogadták ellenfe- * *— leiket. Eredmények: Martfű—Szegedi Előre 19:15 (9:9). Martfű, 200 néző. Sz, Előre: Baranyai — Füredi. Ohat, Gi­ricz, Kővári, Isaszegi, Ábra­hám. Csere: Boroczky, Dobó. A góljelző nélküli mérkőzé­sen a közönség fenyegető ma­gatartására a játékvezető kien­gedte a kezéből a mérkőzést s eldurvult a játék. A „küzde­lemben'' három szegedi játé­kosról leszaggatták a mezt, töb­ben ütéstől eredő sérülést szen­vedtek. Igy az eredmény nem reális. A legjobb dobók a szegedi csapatból Isaszegi, Giricz és Áb­rahám voltak. Jók: Baranyai, Giricz, Füredi és Ábrahám. Szegedi Építők—Váci Fonó 20:18 (10:7). Üjszeged, 200 néző. Vezette: A fordulás után ismét a sze­gedi csapat irányította a játé­kot s Gyovai, Kasper és Me­gyeri szép góljaival a 15. perc­ben mar 18:10 arányban vezet­tek. Ekkor azonban a szokásos helyzet következett be: az Épí­tők kifáradt, és szoros ered­mény alakult ki. Szerencse, hogy a váciak sorra kapufákat dobtak s egymásután két hetest is kihagytak. A győzelem azon­ban a szegedi együttes javára megérdemelt. A találkozó közepes színvona­lú mérkőzést hozott. A Szegedi Építőknek a jövóben elsősorban erőnlétben és góllövő képesség­ben kell feljavulnia. Góldobók: Kasper (7), Gyovai (4), Megyeri (4), Répási (4). Ma­rosan. Jók: Kasper, Gyovai (a mezőny legjobbjai), Megyeri, Répási, Adamkovics, illetve Berezeli és Manninger. Kovács játékvezető a szegedi Kovács (Nyíregyháza). NB Il-es csapat kárára sokat tévedett férfi mérkőzés. Sz *-P'tök: Dobóczky góljelzönek is rossz Adamkovics — Kasper, Maro- napja volt sán, Gyovai, Répási. Darvas II., szentest Fáklya Kozma közeli lövését Kenderesi kifutással hárítja A vasárnapi maratoni labdarú- nek előbb kedvez, a?, meg gomüsor — amely fél 1-kor kez- nyerheti a mérkőzést.'" Liebmann Béla felvétele Sári. Csere: Szalma, Megyeri, Tanárképző 15:5 (9:1). SE—Szegedi Hevesi. Kovács József. Váci Fonó: Török Sándor — Berecz, Modróczky, Manninger, Vértesi, OJszeged. NB Il-es női mérkő­zés. Vezette: Tárnok. Szentes: Buzi — Felföldi, Ambrus, Mar­Erdekesebb eredmények: Kecs- dődött és fél 6 után ért véget — A két csapat, SZEAC: Korányi adodott lehetőség a Vasas kapu- rányi. Jes védekezésre rendezkedett Török Gábor, Baracsi. Csere: CS(j Arnóthné Szilágyi Merzá­be. Pusztai, majd Csömör előtt Budavári, Berezeli, László, Pet- --'-• ' - ' né. Csere: Vangel, R. Molnár, Kandász. Tanárképz< kémét—Várpalota 1:0. Komló— első mérkőzésen a SZEAC tar- — várhelyi ra.. Dávid. Dobó — ja előtt, a másik oldalon vi- A szegedi gólok sorát Kasper Berzsenyi — Nóvák Cseppenté Budafok 2:0. Eger—Nagybátony talékcsapata 2:1 (0:1) arányban Dezsőfi, Pataki — Pusztai. Ne- szont Vidáts fejese suhant el nyuotta meg, de a harmadik Luűányi, Nacsa, Hergely, Kutas! gyŐZOtt ° Vocac tsrtoUIrial tt»ao IfAvrrta Vaee Ccnmri-r a mPlloH A'/ nornhpn i c_ u _ .. i í - — — - — Vasas tartalékjai el- mes, Kozma, Vass, Csömör, a léc mellett Az 55. percben percben már egy jogtalan he- Csere: Ézsiás, Berényi, Bürgés. len, Zádori és Magyar góljaival. Vasas: Kenderest — Bakos. Mé- cserélt a SZEAC: Csömör he- tessel egyenlített a vendégcsa- Az első gól a 3 percben A bajnokság élcsoportja je- Közvetlenül az NB l-es mérkő- szöiy, Menczel, Ihász — Müller, lyett Hajós dr. állt a szegedi pat. s ugyancsak bírúi tévedés Ambrus 7 méteres büntetődobá­lerúeg a következő (mindegyik zés e!ött — amikor már közel Mathesz, Fister — Radics. Pus- csatársorba. Ez a csere megle- voit Darvas I. kiállítása is. Az sából hullott a hálóba. Azután h„„/nhir™ mérkőzést 10 ezer szurkoló várta a talál- kas, Vidats összeállításban lé- petes volt, mert eleddig CsO- 5. percben azonban Marosán is- ismét Ambrus növelte csapata csapat nuszonnarom mérkőzési kozót _ a következőket mon- pett pályára. A közönség meg- mor Pusztai mellett a legjobb n,ét megszerezte a hazaiaknak a góljainak számát majd " játszott): 1. Komló 33 pont, 2. dotta dr. Bánáthy János edző: gy őződhetett, hogy a szegedi já- játékosa volt a csatársornak. A vezetést s ettől kezdve fej-fej alakította az eredmén fej-fej mérkőzés Arnóthné eredményt 3:0-ra. A 8. percben Ludányi hétméte­Kecskemét 31 pont, 3. Nagybá- ..A három előretolt Vasas-csa- tékosok az edzői szakutasításo- szegedi ötösfogat továbbra is melletti, izgalmas _ _ tnnv 27 oont 4 Eger 27 Dont. tárt kell szigorúan őriznünk és kat az első negyedórában kitű- többet kezdeményezett, de ezek- alakult ki. Mindkét csapat so- résből szépített, de a félidő vé­tony ZT pont, a. Eget zv pont, *<=" " nően teljesítették. Már a kezdés ben a támadásokban nem volt L-=,t vuhuzm-t „ t„„„ eiat" —>„h>.i, uu 9. Oroszlány 25 pont, 8. Bp. minél hamarább gólt elemünk. Szállítók 24 pont. Feltűnő a vi- Ez a taktikánk lényege, persze deki csapatok jó szereplése, ehhez szerencse is kell, es aki­nően teljesítették. Már a kezdés ben a támadásokban nem volt kat hibázott a kapu előtt. Gyo- géig már nem tudták több gol ntárs nocrvc7Pri'í Q71+4r.jímorfíc pIAp" íifiifn priS vnlóhan a C7P- ..ra: 1 ün. 1. lé. v, 1. 1 —-raraz— . : _ 1 _ .. SZVSE - Dózsa 2:1 (2:1) után nagyszerű SZEAC-támadás elég átütő erő és valóban a sze­gördült a zöld gyepen. Pusztai rencsével is hadilábon állt az remekül beadott, de Vass az egyetemi gárda. A szórványos 5-ösről a kapu fölé fejelt. Üjból Vasas előretörések általában le­megismétlődött a jelenei, ezúttal fakadtak^;a -ndége^ ké­Kozma lőtt 8 méterről kapu a mezőny széthúzásával és láb­fölé. A közönség megtapsolta a datartással igyekeztek meggátol­. , ni a SZEAC előretöréseit. Ez rohamozo szegedi csapatot, sikerült is a vendégeknek. A amely továbbra is kezében tar- 78. percben Várhelyi m. Vidáts vai lőtt kapufára jó helyzetben lal megterheli a szentesiek ka­majd Sári a kapus kezebe. A púját. A nyári szünet miatt a 10. percben Kasper két góljával mérkőzéstől elszokott tanárkép­4:l-rc vezetett az Építők. A 13. zős lányok nagyon fáradtan, percben Gyovai remek lövése lélek nélkül játszottak, talált a hálóba. Bár Vértesi szé- A játék képe a második fél­piteni tudott, de Kasper ismét időben sem változott. A szente­növelni tudta a szegcdiek elő- siek gólratörően, fegyelmezetten nyét. Az utolsó tíz percben küzdöttek s ilyen arányban is azonban kissé könnyelműen vet­te a Játékot a szegedi csapat totta a kezdeményező szerepet, sportszerűtlensége folytán meg- s a Váci Fonó 6:5-re megköze­,.,.,. .,r-,, ,, sérült és ápolás után sem tért de nem kísérte jö játékát a re- vissza a páIyára. A M. percben melt szerencse. A Vasas csak a Müller egyedül kitört. Pataki 16. percben jutott át a szegedi szabálytalanul akasztotta és Ka­16-oson és ekkor Müller lövése posi azonnal kiállította a sze­alig suhant el a kapu fölött, gedi játékost. Ez a biról intéz­A következő, az emlékezetes 17. kedés nagyon elhamarkodott percben pedig a vendégek telje- volt, hiszen Kaposinak előzőleg sen váratlanul meg is szerezték egyszer sem kellett figyelmez­a vezetést. Tömörülés támadt a tetni Patakit, akinek a szabály­szegedi kapu előtt, és a védők talansága ezt a döntést egyálta­— először a mérkőzés alatt — Ián nem indokolta. Már megint megtorpantak, nem fedezték kilenc főre olvadt a szegedi csa­megfelelően a csatárokat és a pat, amely már nem tudott az szabadon hagyott Radics a 11-es eredményen változtatni. m idemclten vitték el a ket pontot. A mezőny legjobbja Ambrus Utette őket. Gyovai és Megyeri volt. Buzi kitűnően védett. MNK-mérkőzések Csongrád megyében a héten Szentesi KMTTE. Földeák- tél 3. megkezdődtek a kézilabda MNK- Az első fordulóban a Szegedi mérkőzések. A megyei szak- Előre erőnyerő. szövetség az első fordulót a kővetkező párosításban rendezi meg. Férfiak: Kedden, 10-én: Sze­Nök. Szerdán, 11-én: Szegedi Textilművek—Hódmezővásár­helyi Spartacus (NB IB osztá­lyú csapat), textiles-pálya, 4 gedi EMERGE—Hunyadi SE, óra. H. Textiles—Makói VSE, A játék képe alapján nem túlzunk, ha azt mondjuk, hogy a SZEAC a döntetlenre feltét­pontról a kiszaladó Korányi fe­lett a háló közepébe lőtt: 1:0. Nekik sikerült először és ezután mintha minden igazolta volna lenül rászolgált volna. Sokkal Bánáthy „előzetes" siavait, többet támadott ellenfelénél, a Hiába támadott a SZEAC, Koz- Vasas viszont szervezettebben, ma majd Vass fejese, illete Csö- technikásabban küzdött és ezzel mör lövése jelentett veszélyt a tudta megőrizni az egy gólos Vasas kapujára, de azt sajnos győzelmét. A SZEAC-ban Korá­nem sikerült bevenni. A Vasas nyi néhányszor könnyelműen fu­védelme keményen állta a tott ki. a hátvédsorban Dávid SZEAC ostromát és a három játéka emelkedett ki, de Dobó előretolt csatár, Radics, Puskás és Várhelyi III. is többször Je­és Vidáts időnként gyors táma- leskedett. Dezsőfi és Pataki Az e megtiszteltetés érte a he- kö 16 méteres lövése a kapufáról dásokkal kísérletezett. Veszélyt csak időnként nyújtott jó telje­. 1,1 Ei II ... ,, m,I ,mn. nat.nn, ., A 71 na,n. J ' azonban nem jelentettek ezidö- sitményt, a csatársorban Pusztai Kisstadion, 4 óra. SZEAC—Sze­gedi Építők, Ady tér, fél 5. Hódmezővásárhely, 4 óra. H. Vasas—Szentesi Fáklya, Hődbe ­Szerdán 11-én: Szegedi Ifjú Gár- zővásárhely, fél 5. Csütörtökön, Ifjú Cárda­da—Hódmezővásárhelyi Texti- 12-én: Szegedi les, Szőregi űt, fél 5. Mind- SZEAC, Szőregi út 4'óra. Móra­szent—Makói VSE. Mindszent, városi Kinizsi—Szegedi TK, Ady 4 óra. Csütörtökön: Földeák— tér, fél 5. ASZTALITENISZ A helyi rangadón győztes Vasutas labdarúgó-csapata Ujabb vereség lyl NB Il-es rangadót — ame­lyen mar 5 ezer szurkoló foglalt helyet a SZEAC-stadlur.ban —, pattant a mezőnybe. A 71. perc hen Majzik elől mentett az 5­ösön Bánfl. A másik oldalon hogy a JT a nemzetközi hírnév- Szlovák remek alakítása után a nek örvendő Zsolt játékvezetőt belső csatárok ismét lemarad­kuldte ki a mérkőzés levezetésé- tak beadásáról, majd Csordás az re. Zsolt sípszavára Gilicze — 5-ösröl kapu mellé lőtt. Ezt Csiger, Karsai, Hájas — Szamos \01gyt, Karkas — Tóth III., Kiss II.. Sándor, Sonkó. Majzik (SZVSE), Illetve Bánit — Káro­lyi, Tanács. Csanádi — Zab. Dózsa kapuja előtt ..utánozta". A nézők ekkor egy lurcsa intermezzónak voltak ta­núi. A SZVSE edzője, Lanczi Ferenc. Sándor helyett Viciánt szakban, mert a szegedi véde­lem jól fedezett. A 34. percben Mészöly' kezezése miatt 25 mé­teres szabadrúgáshoz jutott a Sándor SZEAC. Kozma lövése azonban a A Szegedi Kender NB l-es fér- Szeles és Fenyvesi ér »—2 t! asztalitenisz-csapata vasarnap mérkőzést nyert. Bergert. natnt idehaza szerepelt rs ujabb vere- egyetemi hallgatót most igazolta seget szenvedett. Mivel a Duna­újváros ellen sem sikerült nyer­ni. az. együttes helyzete most SZEAC sorsa ls megpecsételő­Madarász — Szlovák, Remé- akarta küldeni a pályára. Vlcián pyik dr.. Csordás dr.. Kovács, Boros dr. (Sz. Dózsa) összé­allításokban nyárias napsütés­ben kezdte a játékot a kél csapat. Az SZVSE negyedórás igazolása azonban nem volt ..kéznél". A Játékvezető kérte. és Csömör dicsérhető, Nemes aiz első félidőben főleg a vé­delemben igyekezett, Vass elől­hátul sokat dolgozott, Kozma néhány ügyes megmozdulása gólveszélyes helyzetet teremtett. Hajós dr. a második félidőben zony bemehetett volna". Besző- sokat segített a csatársor tá­rult a Vasas, Pusztai nagy madásaiban. partdobásai folytán a kapuja Nagyon találóan mondotta dr. te!JóYe'neksszefvédekezett/sö- kos- Hajdúné a SZEAC. Ezzel a vereséggel nyilván kapufáról mondták pattant kl, a lelátókon: s erre „Ez bi­dött. A kiírt letszámosbkkentes nagyban hozzájárul az egyete­miek kieséséhez. Szegedi Spartacus—Bp. ME­DOSZ 10:6. A Kolozsvári téri __ ^ általános iskolában játszott NB cmeVkédő'"tel7esitmTnyr7yújto"tt. "-es nő1 mérkőzésen az Sz. Mindegyik mérkőzését megnyer- Spartacus Kamocsay, Kolos, Csi­„_ • te. Jó refleksszel védekezett, so- kos- Hajduné összeállításban Viszont ezt nem tudta senki ne- előtt tömörülő Vasas játékosok Bánáthy Jánosa mérkőzés után: kat ütött és nehéz helyzetben ls szerepelt A szegedi együttes ki odaadni, Sándornak vissza lübb izbPn nPm valaml sportaze- „Gól nélkül nem lehet pontokat ™ «ö„s»enL ^r^őrett^sikS már teljesen reménytelenné vált, kiesőnek számít. Dunaújsárosi Kohász—Szegedi Kender 16:9. Vezette: Vikor dr.. Fenyvesi dr. és Kübekházi. A hazaiak közül Nagy László ki­kellett menni a pályára. Vlcián támadássorozata eredményesnek szaladt az igazolásért, amit nem bizonyult: a 7. percben Kiss II., a 12. percben Tóth 111. szép akciókból 2:0-ás vezetési szer­zett a vasutasoknak. A IC. perc­ben viszont Csordás dr. 17 mé­láiéit, az intézőt se találta — Igy „Intéződött" el, a cserét nein tudták végrehajtani. A fél­idő vegére feljött a Dózsa, de a csatárok ellőtték ..puskaporu­teres szabadrúgása a sorfalat kat" s maradt a 2:l-es végered­érintve került a bal sarokba: mény. 2:1. Ezután kiegyenlítetté vált Az SZVSE egységesebb Játé­a játék, mindkét kapu többször kot mutatott. habár mindkét forgott veszélyben, a Dózsa ek- csapat több helyzetet hagyott ki kor valamivel lubbet támadott. a Dózsa a második félidőben de a félidő végéig az eredmény nem változott. A szünet után a Dózsa indí­totta útjára ismét a labdát, de ü' SZVSE kapott Jobban lábra. Tamadasai azonban rendszerint elakadtak az ellenfél 16-osánál. tkkor a Dózsa csak szórványo­san töri clöre cs clcg sok hi­hával játszott. Negyedórás vas­rüen védekeztek, de a 11-es kritériumát nem merítették ki és hárították a szegedi támadá­sokat. A szünet után enyhült a játék irama. A Vasas láthatóan tel­szegedi fiatal. Bénák és Halasi tott, * győzelmükkel sikerült szerezni. A védelem egy rövid- egyszer sem győzött. Győztesek: megtartaníok a bajnoki lista zárlata miatt vesztettünk, s ha- Sempsei 4, Menczó 4. Horváth «">kelő második helyezését. Ha bár általában jól játszott a csa- 3- GyöTrgy cKoyács 2' }»etve: Lntóleíke^edéssrt'ttttsranak"a pat. nagyon nehéz helyzetbe ke- W L-as?16 5' Nagy Zo,tán 2' K2K.J^SKSÍSS 3ÍSAÜAL<A riiltünk." Markoviit Tibor további fordulókon, még a baj­nokságba ls beleszólhatnak. Ka­mocsay 4, Kolos és Csikós 3—3. ntas fölény után viszont ismét nyel kiegyenlíthetett volna, a vasuta­sok viszont a győzelmet meg­érdemelték. Az. SZVSE-böl Kar­sai. Szamosvölgyi. Kiss II.. a Dózsából Tanács és Kovács di­csérhető. M. T. A labdarúgó NB II keleti csoportjának további eredmé­További NB l-es eredmények Fehér György 2. NB Il-es eredmények: Jászberényi Lehet—SZEAC 9:7. illetve Vrábel 3, Hattas. Bodóné Férfiak. Szegeden játszott talál- és Horváthné 1—1 mérkőzést kozőn a hazaiak közül Berger 3, nyert. RÖPLABDA A labdarúgó NB I-ben a hazai csapatok nyertek, csak a Vasas tudott győzni idegenben. Vasár­napi eredmények: Egyetértés—Videoton 2:<l (1:0). Soroksár. A mérkőzés nagy ré­szében csapkodó játék folyt. lényben játszó • hazaiak ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Góllövő: Gangl (2), Rátkai, Iszák. .Salgótarján—Csepel (1:6 (0:6). Salgótarján. A hazai együttes végig nagy fölényben volt. de Kettős győzelem kiegyenlítetté vált a küzdelem. .1 65. percben Boros dr. helyett Balogot küldte Veres László ed­T<j « csatársorba. Ezután feljött a Dózsa, dé a csatárok nem tudtak betörni a SZVSE 16-osá­Gázmű—Kiskunfélegyháza 1 :t Szolnoki MAV—Goldberger 2:1. Kistext—MGM Debrecen 7:2. Cegléd—Debreceni Elektromos 3:2. Békéscsaba—KTE 1:6. DVSC—Gyula 0:1. csak a második félidő középé- csak nehez.en szere/te meg a 101 clegitett ki a színvonal. A kot pontoi. mert Fater nagv­lehérvi-riak többet támadtak, de szerűen védett. Az egyellén " .. . gólt a második félidő 25. percé­ben Krisk.0 szerezte. Ellenben a 67. percben Son- Jászberény—Pénzügyőr 4:2. Áz NB I góllövőlista állása 1. Magyarország—Ausztria 21 gólos: Dunai II (Ü. Dózsa). 16 gólos: Farkas (Vasas) 15 gólos: Kocsis (Honvéd) 14 gólos: Korsós (Vasas) 13 gólos: Bene (O. Dózsa) 12 gólos Albert (FTC), Varga (FTC). II gólos: Szuromi (MTK). 10 gólos: Horváth (DVt :> Isz.ak (Szombathely), Kriskó (SBTC). 9 gólos: Fazekas (Ü. Dózsa), Kalmár (Csepel). az Egyetértés védelme Mátrai­val az élén mindent háritott. GóHövó: Halápi, Harangi. Üjpesti Dózsa—MTK 2:1 («:«). Megyeri úti-pálya. A kék-Iehé­rek egy órán át ügyesen vé­dekeztek, s így gólt csak a cse­rejátékosként beállt Dunai III. szerzett a második félidő 15. percében. Később Solymosi ti­zenegyesből növelte a lila-fehé­rek előnyét (2:0). majd a 30. percben Kiss T. révén az MTK ls eredményes volt. A hajrában az MTK sokat támadott. Gyiír—Diósgyőr 4:2 (3:2). A vendégek a 10. percben Horváth kőt góljával már 2:0-ra vezet­tek, amikor magara talalt a hazai -csapat és megfordította a mérkőzés sorsát. Az ETO Csukovies (VTSC), Oangli góljai közül Orbán kettőt, Stolcz ,„ „ ­(Szombath.), Göröcs (Ü. Dózsa), és Menczel egyet-egyet szerzett. Kaposv. K.—Zalaeg. TE 2:2 x Harangi (F.gyet ). Horváth (Győr) Tatabánya—Pécs 3:2 (2:1). Ta- J2- <!ÍE5—Péc.si VSK 2:1 1 Jánosi (Pécs), Szendrei (Hon- tabánya. Szoros küzdelmet vi- " " " véd), Tóth K. (Honvéd). vott a két csapat. Góllövő: Sza­A szegedi női röplabda-e«a­palok vasárnap ismét győztek. Az NB l-ben: Szegedi Kender—Dunaújvárosi Kohász 3:1 (-9, 13, 11, 9). Duna­Igy kellett volna tippelni! A 12 találatosok 527. a 11 talá­üjváros. Vezette: Hatházi. A Kender csapatösszeallitása: Áb­rahám. Miklós. Szoboszlat. Kristóf. Rlblzsárné, Nagygyörg-/. Cserejátékosok: Molnár A.." Szöllöst A., Pálfiné. Czara A szegedi játékosok jól ütöttek, elsősorban ennek köszönhetik a győzelmet. Jó: Ribtzsárné, Miklós, Szöllősi, illetve Koszo­rú. törölve latosok 42, a 10 találatosok pedig 8 gólos: Karsai (VTSC). Radics (Vasas). S/.alal (SBTC). 7 gólos: Losonczi (Csepel), Martha (Dunaújv.), Novak (FTC). Vári (Egyet.). 6 gólos: Csörgő (Dunaújváros). 2. Misk. VSC—Nyfregyh. 3. Kecskemét—Várpalota 4. Gyl Dózsa—Szoln. MTE S:.l 1 Sa után értendők. 5. Eger—Nagybátony 1:2 2 Szegedi Spartarus—Gyulai Len­dület 3:0 (4, 0, 6). Gyula. Spar­tacus: Tóth L, Tóth II., Juhász, Ocskó, Molnár, Beloval. Csere­Az 1000 forinton aluli nyere- ^tékosok: Doktor, Bede, Tóth ltí x 12 forintot nyertek. A nyeremé­1:0 1 nyek a nyereményilleték levoná­6. Szegedi VSE-Sz. Dózsa 2:11 mények kifizetésére szeptember m' Az NB n"es bajnokjelölt sze­7. Jászberény—Pénzügyőr 4:2 1 14-től, az 1000 forinton felülieké- gedi csapat könnyen "Vert. A re szeptember 19-töl kerül sor. Spartacusból Tóth I. és Belovat (MTI) 8. Szoln. MAV—Goldberger 2:1 1 9. Kazincbarc —Bors. B. 0:1 2 10. Almásfüzitő—III. ker. 2 :0 1 11. Zalaeg, Dózsa—Kaposv. 2:1 1 Játszott legjobban. 14. Ceglédi VSE—Debr. Elekt. 3:2 1 1:1 x A SZEAC-ból Pusztai 5 gólos, bó (1:0). Jánosi (1:1), Hernádi 15> Gázművek—Ktskunf. Hajós dr. és Kozma 4—4 gólos. (2:1). Gelei (tizenegyesből, 3:1). Krémer (3:2). Érdekesség: köz­8 DÉL-MAGYARORSZÁG 13 találatot 12 vétlenül a második félidő ele- szelvényenkénti jen tizenegyeshez jutott Ta­fogadó ért el. nyereményük KLDD, tabánya. de Ladinszkl Rapp kivédte. 196S. SZEPTEMBER 10. Szombathely—Tiunaúivaros 1:6 ———————— (i ;0). Szombathely. A végig fö­32 100 forint. A 13 taialatosok kö­lövését z.ül 3 fogado a plusz egy mér­kőzés eiedmenyet is eltalálta, ezek nyereményé a jutalommal együtt 80 400 forint. DÉL-MAGYARORSZAG - A Magyar Szocialista Munkást, árt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács napi­lapja. - Főszerkesztőt V Nagy Urran. Szerkesztőség és kíaűra­hlvatáí: Szeged Magyai Tanao&kúztáfsasag útja 10. Telefon: 1.7-535. 13-003. - Felelős kiadó: Kovace Láazló - A lapot ny&tr.la: a Szegedi Nyomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 2*. (index 29 9ásy, — Eófttetésl díj egy hónapra U torint.