Délmagyarország, 1968. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-28 / 123. szám

KÉZILABDA LABDARÚGÁS Változatos eredmények 12 perc — 3 gól SOROKBÁN A labdarúgó NB I további eredményei: Vasas—MTK 2:0 (1:0). Fáy utca. 20 ezer néző. Diósgyőr-Csepel 1:1 (1:0). Diós­győr. 27 ezer néző. Pályaavató mérkőzés volt! Bp. Honvéd­Videoton 2:1 (0:1). Székesfehér­vár. 20 ezer néző. Dunaújváros —Pécs 0:0. Dunaújváros. 8 ezer néző. Tatabánya—Győr1 2:1 (2:0). Győr, 6 ezer néző. Nagy meg­lepetés a Tatabánya idei első győzelme. A Ferencváros—Szom­bathely mérkőzést június S-én, szerdán játsszák. Vasárnap két Jelentős sporteseményt rendeznek Szegeden, s mindkettőre a SZEAC Tisza-parti stadion­jában kerül sor. Az országos salakpálya motorkerékpáros­bajnokság küzdelmei délelőtt lesznek, délután pedig a Fe­rencváros labdarúgói szere­peinek a stadionban, a SZE­AC-cal vívják majd bajnoki mérkőzésüket. A vízilabda OB l-ben most Játszották a vidéki rangadót, és ezen Egerben 4:4 arányú dön­tetlen eredmény alakult ki az Egri Dózsa és a Szolnoki Dózsa csapata között. A bajnokságban • hetedik forduló után az FTC vezet, a Szolnok negyedik, az Eger nyolcadik helyezett. A vízi­labda OB I-ben tíz csapat sze­repel. Kézilabda NB-s csapata­ink közül csak az Építők játszott itthon. A Tanárkép­ző Budapesten döntetlent ért el, az Előre pedig Debrecen­ben vereséget szenvedett. Eredmények: Debreceni Dózsa—Szegedi Előre 22:9 (10:3). Debrecen. NB I B-s csapatunk a kö­vetkező összeállításban ját­szott: Bozóky — Füredi, Fü­löp, Hollós, Kővári, Isaszegi, Giricz. Csere: Baranyai, Áb­rahám. Szépszámú közönség előtt került sor a mérkőzésre. Az otthonában játszó NB l-es rutinnal rendelkező csapat­nak ezen a mérkőzésen min­den sikerült. A nagyobb gól­arányú eredmény ellenére sem játszott az Előre rosz­szul. A mérkőzést mindvé­gig nagy küzdelem jellemez­te. A debreceniek keményen játszottak. A mezőny legjobbjai — a kapott gólok ellenére — Bo­róczky és Baranyai voltak. Szegedi Építők—Budaka­lászi Textil 26:25 (12:16). Újszeged. Vezette: Varga (Békéscsaba). NB Il-es csa­patunk összeállítása: Szalma — Hevesi, Répási, Darvas Darvas II., Megyeri, Sári Csere: Albert. Vass, Csaná­di. Az első félidőben a terv­szerűbben játszó vendégcsa­pat előnyre tett szert. Már úgy látszott, hogy könnyen nyerik a vendégek a mér­kőzést, mert a játékvezető Albertet a második félidő­ben sportszerűtlen magatar­tásért végleg kiállította. A hazai csapat azonban akko­ra lelkesedéssel játszott, hogy még emberhátránnyal is meg tudta fordítani a mérkőzés sorsát. A szegedi csapat góllövői: Sári (7), Megyeri (7), Vass (4), Darvas I. (3), Répási (3), Hevesi (2). Jók: Megye­ri, Sári, Répási, illetve Hor­váth. Szegedi Tanárképző—Bu­dapesti VSC 11:11 (6:4). Bu­dapest, 200 néző. NB Il-es női csapatunk összeállítása: Berzsenyi — Novak, Poni­csán, Ludányi Nacsa, Her­gely, Kutas. A szegedi csapat végig ve­zetett, a vendégcsapat az utolsó percekben tudott ki­egyenlíteni. Berzsenyi sérül­ten is a mezőny legjobbja volt, Nóvák 5 gólt lőtt és becsületesen küzdött a mér­kőzésen. Sajnos, Ludányi és Nacsa lélektelenül játszott, s ha tovább is ebben a szel­lemben lépnek a pályára, a csapatuknak is sokat árt­hatnak. De hozzájárult a pontosztozkodáshoz az is, hogy Cseppentő és Sáfár el sem utazott a budapesti ta­lálkozóra. A szegedi csapat góljait Nóvák (5), Ponicsán (4), Lu­dányi és Nacsa dobták. KOSÁRLABDA Nyolcszázötven indulóval rendezték meg a Bp. Honvéd országos kajakversenyét. Ezen a Kovács László (SZE­AC)—Mészáros György (Fe­rencvárosi TC) kettős az 1000 méteres futamban győ­tótt A női kettősök küzdel­mében Zombori Ilona és Vörös Teodóra (Szegedi Kendert harmadik lett A fiú ifjúsági 500 méteres fu­tamban több mint ötvenen indultak, selejtezők, elődön­tők. majd döntők is voltak. Itt Simita László (SZEAC) negyedik, Kovács Gyula (Sz. Kender) nyolcadik helyezést ért el. A kenus Adok János (Sz. Kender) két számban is negyedik lett, ezzel bekerült az országos ifikeretbe. A te­hetséges versenyző a váloga­tottal hamarosan Romániába ntazik. , i Kseméíyeépkocsikön irufaítalc e! Bajáról a B. Bácska Posztó férfi kosárlabdázói vasárnapi soproni mérkőzésükre. Győrig sima volt az útjuk. Győrött azonban egyik gépkocsijuk ka­rambolozott. s Karácsonyt. Vé­tőket és Piszárovicsot kórházba szállították. A bajai kosárlab­dázók később folytatták útjukat, a történtek miatt azonban na­gyon nyomott hangulatban ér­keztek meg a mérkőzés színhe­lyére, Sopronba. A Soproni AFC a Bácska ellen így biztosan nyert 111:87 arányban. Jugoszláviában sportpályán ölt a villám: Koncsarevóban a lab­darúgó-mérkőzés 65. percében. »:l-es állásnál, a 2S éves Jela­csot — aki három gól szerzője volt — villám sújtottat. Fekete vasárnap Bajai Vízügy—Szegedi Pos­tás 82:71 (45:27). Baja. NB Il-es csapatunk a következő összeállításban játszott: dr. Faragó, Kováts, Székelyhídi, Török, Varga, Wojnár, Pász­tás. A hazaiak az első félidő­ben túl keményen játszottak, s ezenkívül a dobás sem ment jól a szegedieknek. En­nek „köszönhető" az első félidő nagy kosárkülönbsége, mely elegendő volt a hazai­aknak a győzelemhez. A szegedi együttes különben a vereség ellenére elég Jő! ját­szott A legjobb szegedi dobők: Török 19, Faragó 18. Bp. HSC—SZEAC 52:39 (31:19). Szeged, Tornacsar­nok. NB Il-es női csapatunk összeállítása: Vígh, Schmidt­né, Reményi, Izing, Kanyó. Csere: Szénási, Bánáti. Az ellenfél jobb dobóformá­ban volt, különben kiegyen­lített játék folyt a pályán. A Csongrád megyei labda­rúgó-bajnokságban most a Szegedi Kender aratta a legváratlanabb győzelmet, biztosan nyert a Móravárosi Kinizsi ellen. Az élelmezé­siek a második félidő elején visszaestek és gyors egy­másutánban három gólt kap­tak. Szegedi Kender—Móravá­rosi Kinizsi 4:0 (0:0). Ady tér, 300 néző. Vezette: Wal­fisch. Kender: Magda — He­gyes III., Ábrahám, Egedi — Havrincsák, Bucsek (Oláh) — Soós, Magyar, Megyesi, Galambos, Horváth. Kinizsi: Csanádi — Rácz, Gyetvai, Ötvös — Benkő, Kállai — Kakas, Zsurkán (Márföldi), Rajnai, Nádudvari, Guti. Az első félidőben változa­tos játék folyt, a csapatok nem nagyon erőltették meg magukat A védők mind a két oldalon biztosan hárítot­tak. Szünet után Zsurkán sé­rülés miatt nem játszott Lelkes, jó iramú és helyen­ként színvonalas lett a küz­delem. Az 5. percben a Ki­nizsi megszerezhette volna a vezetést gyors egymásután­ban két lövés is ment a Ken­der kapujára, először az egyik védőben akadt el a labda, majd Kakas mellé­gurított. Ezzel a hazaiak el is lőtték puskaporukat Fel­nyomult a Kender, és 12 perc alatt — Horváth, Hav­rincsák, majd Soós révén három gólt ért el. A 38. perc­ben leállt a Kinizsi védel­me és Soós közelről beállí­totta a végeredményt 4:0! A győztes csapat tagjai ügyesen kihasználták a hely­zeteket. Győzelmük teljesen megérdemelt, a gólarény azonban túlzott Szegedi Építők—Kistelek 4:1 (0:1). Újszeged. Vezette: Kő­szó. Szünetig a kistelekiek játszottak jobban, több hely­zetük is akadt, de csak a 35. percben szerezték meg a ve­zetést: Gerbert a tizenhato­son belül felvágták, és a megítélt 11-est Gerber a ka­puba lőtte. A második fél­időben az Építők magára ta­lált góljai közül Erdélyi és Kovács kettőt-kettőt szer­zett. A szegedi csapat na­gyon nehezen győzött, a két utolsó gól a mérkőzés végén esett Hódmezővásárhelyi Vasas —Szegedi Postás 2:1 (1:1). Hódmezővásárhely. Vezette: Csepregi. Végig meglehető­sen alacsony volt a mérkő­zés színvonala, a mérleggyá­riak két gólját Gilicz lőtte, az egyiket szögletből, érin­tés nélkül. A Postás gólját Murányi II. szerezte. Szentesi Vízmű—Nagymá­gocs 2:0 (1:0). Nagymágocs. Vezette: Bartucz. Góllövők: Bige II„ Virágh. Csongrádi Petőfi—Makói Spartacus 3:0 (1:0). Csong­rád. Vezette: Forián. Góllö­vő: Kálmán (2), Fássy. Makói TVSE—Mindszent 1:1 (1:0). Makó. Vezette: Fo­rián dr. Góllövők: Dalkó, il­letve Kürtösi dr. FTC—Bologna 2:2 (1:1) Jó iramú volt a játék. A 24. percben vezetéshez jutott a Ferencváros: a kiugró Bra­nikovicsot Centorio buktatta. A szabadrúgást Varga vé­gezte el, lövése nyomán a labda átsurrant a három fő­nyi sorfal között, Vassori ugyan belenyúlt a lövés út­jába, de kezéről a bal alsó sarokba vágódott a labda: 1:0. A 33. percben cseréltek az olaszok: Bulgarelli helyé­re Fogli állt be. A 42. perc­ben egyenlített a Bologna: Haller vezette fel a labdát, átadását Pace kapta, s a szélső beadását a megtorpa­nó védők között a jó ütem­ben érkező Peráni közelről a hálóba pofozta: 1:1. Rendkívül heves olasz ro­hamokkal kezdődött a já­ték a második félidőben. A 60. percben szabadrúgás­hoz jutottak az olaszede: Centario lőtte kapura a lab­dát, úgy tűnt, hogy Géczi védi, de kezéről továbbcsú­szott a labda a hálóba: 2:1 a Bologna javára. Cserélt • Ferencváros; Karába le­ment a pályáról, Katona állt a balszélre, Szőke lett • jobbszélső. Az olasz közönség már a továbbjutást ünnepelte, a 72. percben azonban egyenlített a Ferencváros. A felfutó Hor­váth távolról lövésre szánta el magát, a labda a kapufá­ról levágódott és Havasi kö­zelről a hálóba lőtte a lab­dát. A 2:2-es erdemény, azt Je­lenti, hogy a Ferencváros há­rom ponttal, 5:4-es gólarány­nyal bejutott a VVK döntő­jébe, ahol az angol Leeds United lesz az ellenfele. Gólaránnyal vezet a Kossuth SE Orosházi Kinizsi—Mezőhe­gy esi Kinizsi 3:0 (1:0). Oros­háza. Kiskunhalasi MEDOSZ— Mezőhegyesi MEDOSZ 2:0 (0:0). Mezőhegyes. Ifjúsági rangadó 3:1, 3:1... RÖPLABDA Vasárnap mind a két gedi NB-s női röplabdacsa­pat idegenben szerepelt. A Kender és a Spartacus is 3."l-re győzött. Szegedi Kender—Kaposvá­ri Lendület 3:1 (—9, 12, 11, 13). A Kender csapatának összeállítása: Ábrahám, Mik­lós, Mikó, Kristóf, Nagy­györgy, Boda. Cserejátéko­sok: Molnár II., Pálfiiíé, Szo­boszlai, Czara. Szép játék nem alakulhatott ki, mért a szél zavarta a mérkőzés, A szegediek jobban alkalmaz­kodtak a szeles időhöz, lehe­tőleg alacsonyan adogatták a labdát, és ez jelentős előnyt biztosított A Kender ifjúsági leány­csapata is elutazott Kapos­várra, ahol a helybeliek el­ÖKÖLVlVAS Sz. Dózsa-Gyula 12:10 len barátságos mérkőzésen 3:0-ra győzött. Együttesük­ben Szöllősi I., Szöllősi II„ Lánczi, Varga, Szoboszlai, Boda, Pintér, Halász, Mol­nár III. és Rejtő szerepelt. A röplabda NB II rangadó­ját Nyíregyházán játszották, ahol két veretlen együttes találkozott: Szegedi Spartacus—Nyír­egyházi Spartacus 3:1 (—13, 5, 7, 19). A szegedi csapat: Tóth M.. Ocskó, Juhász, Pá­ti k, Lénárd, Tóth J. Cserejá­tékosok: Belovai, Halál, Tóth Katalin, Molnár. A jobban ütő és nagyobb rutinnal ren­delkező Szegedi Spartacus aránylag könnyen győzött A bajnoki táblázaton a Szegedi Kender 16 csapat közül a tizenkettedik, a Sze­gedi Spartacus pedig bizto­san tartja első helyét TERMÉSZETJÁRÁS A Csongrád megyei ifjú­sági labdarúgó-bajnokság rangadóját most játszották Szegeden, a Szabadság téri pályán. Dorozsma—Alsóvárosi MÁV 3:2 (1:1). Vezette: Sárközi Kálmán. Dorozsma: Papp — Dobó, Lovai, Illés — Czé­kus, Tóth F. — Miskolczi, Csomor, Gábor G., Jernei, Bezdány. Edző: Palócz Gé­za. Alsóváros: Horváth — Kiri, Szőke, Kovács I. — Várkonyi, Hajdú — Balla, Császár (Nagy Z.), Domon­kos II., Szécsi, Kovács S. Edző: Ábrahám János. Az első félidőben a ha­zaiak támadtak többet és már a 2. percben megsze­rezték a vezetést Balla gól­jával. A 22. percben egy sza­badrúgás után Gábor a ti­zenegyes pontról kiegyenlí­tett 1:1. Fordulás után nagy erővel rohamozott a vendégcsapat A dorozsmaiak először egy büntetőt kihagytak, Tóth F. a kapu mellé küldte a ti­zenegyest majd a 10. perc­ben Csomor lövése a kapu­ba talált. 2:1. Nem sokkal később ügyes támadás vé­gén Miskolczi növelte a do­rozsmai csapat előnyét. Ez­után feljött a hazai együt­tes, és a végeredményt nem sokkal a befejezés előtt Balla állította be. 3:2. A Dorozsma megérdemel­ten nyert mert a csapat összjátéka folyamatosabb volt, mint a hazaiaké. Balla, az Alsóváros jobbszélsője ki­emelkedő teljesítményt nyúj­tott sokszor lendítette táma­dásba csapatát és két gólt is lőtt Békéscsabai VTSK—Hód­mezővásárhelyi MEDOSZ 4:2 (0:0). Békéscsaba. A szünet után a 18. percben már 3:0 volt az eredmény, utána Boros és Nagy góljaival fel­jött a MEDOSZ. A hajrát a hazaiak jobban bírták. Szalvai SE—Szentesi KMTK ?:0 (2:0). Szentes. A gólokat az első félidő közepén két perc alatt Gaál lőtte. Kun Béla SE—Mezőko­vácsházi Petőfi 0:0. Kiskun­félegyháza. A bajnokság 1. Kossuth SE 11 2. Szalvai SE n 3. Szegeai Sp. 11 4. Kun Béla SE 11 5. Mezöberény 11 6. Bcs. VTSK 11 7. Mezöíiovácsh. 11 8. Sarkad 11 9. Kiskunhalas 11 10. H. MEDOSZ 11 11. SZAK 11 12. Orosháza 11 13. Szentes 11 14. Szarvas 11 13. Mh. Kinizsi 11 16. Mh. MEDOSZ 11 állását 6 3 2 20: 7 » 7 13 19:16 IS 3 4 2 21:13 14 6 2 3 19:18 14 4 1 4 14:18 n 5 3 3 17:13 a 5 2 4 10:12 n 4 3 4 14: 3 11 « 3 4 11: 9 a 3 5 3 13 :ll 11 3 3 5 10:14 9 4-7 12:17 t 3 2 4 12:19 I 2 4 3 4:12 8 2 3 6 14:21 7 2 3 6 8:13 1 Városi és járási eredmények A múlt vasárnapi győzelme után, az ökölvívó területi CSB negyedik fordulójában a Dóasa Gyulán, a MEDOSZ ellen, mérsé­keltebb teljesítményt nyújtott. Ezen a találkozón csak Sitkei és Bolba játékát lehetett fenn­tartás nélkül dicsérni. Mindket­ten látványos öklözéssel. fölény­nyel győztek. A máskor oly ponterős Móricz most győzelmét csak szerencséjének köszönhette, hiszen amig ellenfele meg nem Sérült, biztosan vezetett a sze­gedi fiúval szemben. A szoros eredményben közre­játszott. hogy a lila-fehérek egyik erőssége. Engi ezúttal sé­rülésével bajlódott, az újonc Rádi még nem tudta képességeit helyesen érvényesíteni; Batyik pedig sehogyan sem találta fel magát ellenfelével. Csekével szemben, aki ezen a mérkőzé­sen is a hazaiak legjobbja volt. Végül Pék balszerencsés lelép­tetése folytán alakult ki a vég­eredmény, mely a látottak alap­ján reálisnak mondható. sajnálatos. hogy a gyulaiak sem adtak ellenfelet a hosszabb ideje versenyalkalom nőikül ál­ló Mártának éa Gyémántnak, es ugyancsak emiatt nem kellett szorítóba lépnie a csapat másik újoncának. Bozóknak sem. A szegediek ezzel a győzel­mükkel megszilárdították első helyüket, s most már nemcsak a mérkőzéshiány tekintetében, de pontszámban is biztosan áll­nak az élen. Miután ugyancsak vasárnap játszották a Hunyadi SE—Nagy­kőrösi Kinizsi bajnoki CSB-mér­kőzést is. amely a Kinizsi 13:9 arányú győzelmével ért véget, a bajnoki táblázat így alakult: í Szeged 3 3 - - 42:24 6 2 Orosháza 3 2 - 1 38:24 4 3 Gyula 4 1 1 2 32:50 3 4 Nagykőrös 3 1 - 2 32:32 2 5 Hunyadi SE 3 - 1 2 28:40 1 A sorsolás szerint tavaszi for­duló befejező mérkőzései június 2-árt lesznek: Orosházára a nagykőrösieket várják. Szegedre pedig a Hunyadinak kell utaznia. Gazsé Tibor Szegedi győztesek Tizenkettedik alkalommal ke­rült sor a hagyoman.yos Páli Tivadar országos elméleti ter­mészetjáró versenyre. Ezen a rendezvényen a szegedi termé­szetbarátok évről évre jól sze­repelnek. Ez évben is a Csong­rád megyeiek vetlek részt a leg­többen a versenyen (78), ez az összes induló egyötödét jelen­tette. Szereplésük még a meg­szokottnál is jobban sikerült: összesítésben a két kategóriában egy első. két második és egy negyedik helyet szereztek. A felnőttek versenyében az álta­lános ismeretek terén dr. Pi-ae­fort László (SZEAC) a második. Maróti Ervin (Szentesi Sparta­cus) a negyedik helyen végzett. A térképészeti kérdéscsoportban Mándoki József (SZVSE) holt­versenyben a második helyre került, űr. Praefort a 7.. Csík Veronika (SZEAC; a 8. helyen végzett. Végeredményben az összesítésben dr. Praefort ed­digi legjobb helyezését elérve az országos lista második helyén végzett. Marótí pedig — szintén eddigi legjobb teljesítménye­ként — a negyedik helyet sze­rezte meg. Az ifjúságiaknál még nagyobb szegedi siker született: mind a részkérdések, mind pedig az összesítés alapján szegediek vé­geztek az első helyen. Az álta­lános ismeretek kérdéscsoportját Habermann Gusztáv (Radnóti Gimn.) nyerte. Kunfalvi Zsolt (Déri M. Gépip. Techn.. a 10. lett. A térképészeti versenyben viszont már Kunfalvi győzött, itt Habermann második lett. Eb­ben a csoportban még három szegedi szerepel az első tíz kö­zött: Rácz Miklós és Medovar­szky György (mindkettő a Sta­tisztikai Techn.) a 7.. illetve 9. helyen végzett, mlg a 8. helyet Szalacsek Lajos (Radnóti Gimn.) szerezte meg. A két kategóriá­ban nyújtott jó teljesítése alap­ján az összesítésben három he­lyezési számmal Habermann lett az országos ifjúsági bajnok, míg a Kunfalvi a második helyet szerezte meg. Reiel Endre A szegedi Járási labdarú­gó-bajnokság eredményei: Tápé—Pusztaszer 2:0 (1:0). Tápé, 200 néző. Vezette: Csókási. Tápé: Terhes — Kószó I., Ács J., Szakáll — Miklós József, Kószó P. — Miklós A., Laczi, Miklós Já­nos, Tóth, Győri. Puszta­szer: Jámbor — Domokos, Gajdacsi, Túri B. — Túri F„ Szabó Z. — Pigniczki, Bo­kor, Kálmán, Gyurkó, Túri J. Cserejátékos: Szeri. Vé­gig élénk iramú és sportsze­rű mérkőzés volt, a hazaiak két szerencsés góllal nyer­tek, de győzelmük ilyen arányban megérdemelt. Gól­lövő: Gajdacsi (öngól), La­czi. Kübekháza—Zákányszék 3:0. Kübekháza. Balástya— Pusztamérges 5:3. Puszta­mérges. Mórahalom—Űj­szentiván 3:2. Mórahalom. Üllés—Domaszék 3:2. Doma­szék. Rúzsa—Bordány 4:2. Bordány. A szegedi városi bajnoki­ság eredményei: Gyálarét—Bőrösök 1:1 (láR. Gyálarét, 200 néző. Vezette: Rácz J. Gyálarét: Battane* II. — Venczel, Nacsa, Szál­kái — Ádám, Varga — (Bat­tancs I.) — Tichy, Gémes, Szító, Káity, Kőfer. Bőrö­sök: Pecák — Farkas F» Banta, Tóth A. — Kocsi F„ Tóth J. — Sulyok, Domon­kos, Szélpál, Farkas A., Ko­csis I. (Farkas S.). Mindkét oldalon a csatárok jól záró védelemmel álltak szemben, ezért a mérkőzés nagy ré­szében mezőnyjáték folyt Az eredmény igazságos. Góllö­vő: Káity, illetve: Szélpál. Szőregi Rákóczi—Olajbá­nyász 2:0. Szőreg. IKV— Sándorfalva 3:2. Szeged. Baktó—Szatymaz 2:L Sze­ged. Röszke—Mihálytelek 3:9. Mihálytelek. Textilművek— Falemezgyár 5:0. Szeged, textiles-pálya. KEDD, 1 G P 1968. MÁJUS 28. Merném ÉBaaÉHl