Délmagyarország, 1968. május (58. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-28 / 123. szám

SZEAC-SBTC 0:0 A tartalék-együttesek találko­zóján 9 gól esett, a vendégek 5:4 arányban győztek. A ,,na­gy ok" — Tóth dr. — Pataki. Kővári, Várhelyi I. — Dezsöfi, Dobó — Pusztai. Csömör, Koz­ma, Vörös. Vass. illetve: Hor­váth K. — Baranyai. Ferencz, Gajger — Toldi, Kmetty — Kris­kó. Szálai. Répás. Básti. Hor­váth F. — viszont képtelenek voltak gólt elérni. Pedig a ven­dégek már az 5. percben meg­szerezhették volna a vezetést: Tóth kifutott és Horváth az 5-os sarkáról alig lőtt a léc mellé. Ez volt az első nagy helyzet, holott a SZEAC rohamozott. Az egyetemi gárda valóban telje­sen átvette a kezdeményezést, nagy nyomás nehezedett a tar­jám kapura, ahol Horváth Ká­_ ,, „ ,... _ roly mindent kivédett. Hiába ~ Szarvas. Vezette Daubner (Bacs ostromólta a szegedi ötösfogat ' ­m«gye). Az utóbbi időben gyen- szinte az egész első félidőben a gelkedo szegedi csapat varatlan, vendégek 16-osát. nem tudták de a latottak alapján teljesen áttörni a megerősített tarjáni megerdemelt győzelmet aratott védelmet. Elől csak Szalai. Básti Szarvason. A szegedi együttes és Horváth kísérletezett szórvá­a következő osszeallitasban lé- nyosan. de gyors és veszélyes pett Pályára: Jáger — Olasz. ellentámaHásokkal. sőt Básti Csanádi, időnként még hátul is segített. SZAK -Szarvas 2:1 (1:0) Nagy Zs.. Radnai S zalai — Sán, Mochlar. Biltsik. Sok tapsot kaptak a szegedi tá­Pusztaszeiri. Katona. Szarvas: madások. csak éppen az i-re a Hévízi — Dola. Magyar. Keller pontot nem tudták feltenni. Braxatonsz. Lelkes — Sza- Horváth kapuja bevehetetlennek lontai (Farkas). Müller. Med­vegy, Roszik. Brunyiczki. bizonyult. Szünet után mindjárt mégis- M A hazaiak nagy lendülettej métlődött a kezdés utáni gól­kezdték a játékot, pontos ado- helyzet. Ezúttal Kriskó vétette gátasokkal közelítették meg Já- el a nagy lehetőséget. A hétez­ger kapuját, de a szegedi vé- res nézősereg azonban bízott delem biztosan állt a lábán, hátha mégis sikerül a hátralevő Ennek ellenére a helyi csatárok időben megrezegtetni a hálót, ket ízben is gólhelyzetet hibáz- Ennek érdekében az edző élt a tak el. Az első negyedóra után cserelehetőséggel is: a 61. pérc­feljött a SZAK, s mindjárt gólt ben Petrinát küldte pályára, Vö­36 lott. A 20. percben egy cseles rös pedig lejött. A csere sem szabadrúgás után Pusztaszeri hozott változást. inkább ki­vágta halóba a labdát. 1:0. Al- egyenlítettebb lett a játék, en­landosult a szegediek fölénye, s gedett a szegedi nyomás, az ha további nagy gólhelyzetet iram viszont alig csökkent. Gólt ATLÉTIKA Kilenc első hely A szegedi férfi atlétikai váló- László 48,12. 1500 m: í. Símo­gatoti szombaton és vasánnap nics 4:14.6. 3. Kispál 4:16.8. Tá­Keskeméten vendégszerepelt, vol: 2. Szilágyi 636 , 3. Kovács ahol az NB I B első fordulója- L. 627. 400 m: 2. Süli 51.1. i. ban Bács megye és Heves me- Sípos 54.2. 10 km gyaloglás: 1. gye válogatottjai voltak az ellen- Antal 46:45.6. 2. Pándi 51:45.8. felei. A pontversenyt a szegedi- Hármas: 1. Gulyás 14,08. 2. Elek ek fölényesen nyerték, Bács me- 13,26. Diszkosz: 1. Tóth L. 43,74. gyével szemben 30. Heves me- 5. dr. Katona 31,82. 400 m gát: gyével szemben pedig 19 ponttal 1. Süli 57.7. 5. Fedor 61.3. Ma­győztek. A 20 szám közül a sze- gas: 4. Kovács A. 174, 6. Rétsági gediek kilencben szerezték meg 170. 800 m: 1. Simonics 1:58.7. 6. az első helyet. Az ügyességlek Deák 2:08.3. 200 m: 3. Barabás közül kiemelkedett Tóth László 23.1, 5. Szűcs 23.8. Gerely: 2. diszkoszvetése, a futók közül London 56.30. 6. dr. Török 49.06. Kispál István tűnt ki leginkább. 5000 m: 1. Kispál 16:08.4, 4. Ha­A szegediek eredményei. Rúd: lasi 18:52.6. 4x400 m: 1. Csong­2. Bálványos 350. 3. Józsa 320. rád (Simonics, Sípos. Szilágyi. Súly: 1. dr. Török 14,25. 4. dr. Süli) 3:30.3. Trényi 12,73. 110 m gát: 2. Nagy­váradi 18 mp, 5. London 19.3. Az idegenben elért győzelem 100 m: 2. Krajsóczky 11.3. 3000 nagyon biztató. Ha a szegedi m: akadály: 2. Deák 10:14.4, 5. válogatott továbbra is ugyan­Halasi 11:14.0. Kalapács: 1. dr. ilyen lelkesen és jól felkészülten Trényi 53,10. 2. Schweickhardt vesz részt a bajnokságban. is­50,68. Vensemyen kívül; Tóth mét bejuthat az NB I osztályba. Kettős győzelem nem is sikerült teremteni szarvasiak kapuja előtt, mégis azonban nem sikerült elérni. Miért? Elsősorban azért, mert elsősorban szervezett me- a Stécé védelmi taktikája ered­zonyjatékával — a vendégcsa- ményesnek bizonyult és a tar­Llebmann Béla felvétele Horváth, a tarjáni kapus valósággal bedeszkázta kapuját a va­sárnapi mérkőzésen. Képünkön; Vass elöl pat irányította a játékot. jániak újonca (másodszor vé­Várhelyl és Kővári nehezen bir­Az NB I/B-s viadal első fordu­lója válogatott leánycsapatunkat a Bp. Építőkkel és Nógrád me­gyével sorolta össze. Akik ki­jöttek a hét végén a SZEAC­Stadionba, változatos küzdelme­ket. jó eredményeket láthattak, és ami a legfontosabb, leánya­ink mindkét ellenfelük ellen biz­tos győzelmet arattak. A jő idő­ben, gyorsan pergő rendezésben lebonyolított viadal jó propa­ganda volt az atlétika számára. Kiemelkedően nagy teljesítmé­nyek nem akadtak ugyan, de leányaink kitettek magukért, öklözéssel hárít melyért csak dicséret illeti őket. Különösen örvendetes volt Toth­né Gelei Éva állandó jő formá­ja, Marosváry formajavulása ós dr. Cslklné diszkoszvetése. 40 mény, sportszerű játékot. Ezt raéteren felül már r6gen dob_ A második félidő ugyanúgy dett az első csapatban!) Hor­ham^radE1* Egyrímásravezette íatott^U^aSSttor 'T^sLjSu E^^^SKEuSS néha a ^Xr^í'l™" tamr.H.-Wnií , f.«.„„i. --ás ——-t ^---- -- - tarokkal, iotn ar magaomrosan nlncs igaza, mert ez a stílus lelkesen küzdött es az össze vedelem időnkénti * . nem sz^tt váltó eredménye is figyelmet érdemelt. A pont­a szegedi és az egész magyar versenyben: Csongrád megye­labdarúgás korszerű fejlődése Nógrád megye 74:42. Csongrád megye—Bp. Építők 64:53. Bp. Építők—Nógrád megye 68:4S. támadásait a szegediek feljavult csapat nyílt támadó játékkal védett" A veaeiem íaunicenii — • , ^ . . csatársora, minek következtében rukkolt M. a csatárok változtat- megásat - ™ sSni ™ világszerte, s szükség van erre szokott válté, eredmöiye mar a 10. percben megnövelte iák is helyüket, de csak időn- térő ielensée -is hozzájárultak is fl£rvelmet érdemelt. A nont­, megcélozta a ként. mutatták meg igazi képes- ell^tól gólv^élyes Myze­felső sarkot,, s a labda a kapu­fáról vágódott a hálóba. 2:0 _ _ Még két gólt ígérő helyzete volt sodTk féUdőben"."~'Főíeg * Kozma tóhétőséseket "elmífa^tmtók" BilS|gedtiajCdSar«Ízo^Öbl ^^en^S^ ségüket. számos esetben körül- telnek kialakulásához, szeren­menyeskedtek, különösen a má- cse hogy a vendégek ezeket a szempontjából. , .. . - ; ,--- , tai játékán is érződött a sérülé- vári Bőla a Salgótarján edzője. ?? í10®5,™ kényszerszünet. A mér kőiéi SíáSl nyllatkozaíá­revagott labdaval a hazai csa- Vass, Vorö®. de elsősorban Csö- han „ivariakkor elismerte hogv pat szépíteni tudott: Brunyiczki mór igyekezete viszont kevés- mS.őnybm joSb vXt SZEACL közelről bal lábbal nagy gólt nek bizonyult. Petrina nem tu. - - - - - - - • Markovtts Tibor lőtt. 2:1. A váratlan gól fellelke- dott eredményesen játékba len­Rábay László edző szintén talá­lóan jegyezte meg: „A csatárok ^ ' dülnl Dezsőfi az első félidőben méreékllt teljestoéú'ye egy pon­aktK most mar a nézők har- kitűnő volt. a második 45 perc- tunkha került" Véeeredménv­sany biztatása közepette a ki- ben kissé elfáradt. Dobó küz- I „„„ egyenlítő gólért küzdöttek — el- dött mindvégig, dé a fedezet- ben nem lehet0nk teljesen ele­sősorban Jáger. Nagy Zs. és Sza- posztot még nem szokta meg. A gedetlenek, hiszen a sérült Ha­lai jóvoltából — hiába. A bajnokság állása' 1. Vasas 2. Bp. Honvéd 3. Üjp. Dózsa 4. Csepel 5. Ferencváros 6. Szeged 7. Pécs 8. MIK 9. Egyetértés A szegein Marosváry Máris a 100 méteres síkfutásban jó ered­SZVSE—Cegíéd 2:2 (1:1) hátvédsorban Pataki tűnt ki. jós dr. és Dávid hiánya ellenére értük el a döntetlent a feljövő- 10. Salgótarján ben levő és főleg remek erőn- H. Szombathely létet mutató szemben. Borzási játékvezető, aki 161 15. Győr bíráskodott, megengedte a ke- 16. Diósgyőr _ , . 12. Dunaújváros Salgótarjánnal 13 videoti„ 14. Tatabánya A győztesek és a jobb megye­beliek eredményei: 100 m: L Ma­rosváry (Cs) 12.2, 2. Kószó (Cs) 12.8, 200 ra: 1. Marosváry 26,5, 11 8 1 2 32:15 17 2. Gömöri (Cs) 27.2. 400 m: 1. JTÁ^JTS?'—T^jESTÍSj m„'"SSé 11 6 4 1 20: 8 16 Gyenei (E) 59.2. 3. Korom (Cs) meny' m 61" weJ< mo vo" 11 6 3 2 25:12 15 63.9, 800 m: 1. Gyenei 2:28.2. 2. 11 5 1 3 13: 9 13 Korom (Cs) 2:31.2, 3. Gerőcs (Cs) 10 5 3 2 18:13 13 2:34.1, 4 x 100 m: 1. Csongrád 11 4 5 2 14:16 13 (Bartal. Kószó. Bajuszt Maros- Aranyi (SZVSE) 25:46.6. 11 3 5 3 7:12 11 váry) 50.8, 80 m gát: 1. Kovács Simon (MVSE) 631, Saiama 11 3 4 4 13:13 10 (É) 12.6, 4. Marosváry (Cs) 12.9. (SZEAC) 628, rúd: Bakó (SZVSE) 11 2 6 3 12:14 10 5.. Török (Cs) 13.2, magas: 1. 370, diszkoszvetés: Sipőcz (SZE­11 3 4 4 14:18 10 Tóthné (Cs) 160, 2. Tichy (Cs) AC) 37.52. Kalapács: Nikolasev 10 3 4 3 11:15 10 148, távol: 1. Gömöri (Cs) 529, dr. (SZEAC) 43.68. Serdülők: 11 3 3 5 11:16 9 2. Kószó (Cs) 525. súly: 1. Há- 100 m: Balázsi (MSI) 1L9. Va­ll 3 2 6 11:20 8 betler (É) 11.33. 3. Perjési (Cso jasdi (SZEAC) 12.0. 800 m: Pálfi 11 1 5 5 6:13 7 11.04, diszkosz: 1. Monostori (É) <Sz. Vízmű) 2:11.8. 100 m gát; 41.14, 2. dr. Csíkiné (Cs) 40.6" 11 1 4 6 7:12 6 U 1 4 6 10:18 6 Cegléden 1500 néző előtt ját- jó: Kiss H. (a mezőny leg­szott a két NB n-es labdarúgó- jobbja). Karsai. Farkas. Bite. Pcanaf "A/Ti v+ní 11 a+im . rv. ^ — a — -»-»_ — _ Horváth (SZVSE) 15.9, 5 km gya­gerely: 1. Hényebié (N) 38.14. 2. loglás; Grandpierre (SZVSE) Haboziné (Cs) 37.82, 3. Veres (Cs) 26:50.0. Nők Feln. és Ifi. 100 m: csapat, Mixtai vezetésével. Szeged: Simái — Csigér, Kar- dimitriusz. sai, Hájas — Szamosvölgyi. Far­kas — Kiss II.. Bite. Salánki. Sonkó, Ma.izik. illetve: Zátonyi. Csontos. Papa­A labdarúgó NB II keleti cso­portjának további eredményei: 35.92. A válogatottak mellett a raá­Cegléd: Farkas — Cseh Tóth Szolnoki MÁV—KISTEXT 1:0 Zátonyi — Kabak. Haimi — (1:0). Budapest. Kecskeméti TE Bartha (Vágó). Csurgai, Cson- —Debreceni VSC 3:1 (1:0). Kecs­tos. Liptai. Papadimitriusz. kémét. Békéscsabai Előre—Bp. A szegedi csapat egyenlő él- Gázművek 5:0 (0:0). Békéscsaba, lenfele volt a hazaiaknak, hol az Debreceni Elektromos—Jászbe­egyik. hol a másik csapat tá- rényl Lehel 2:2 (1:0). Debrecen, madott. Az első félidőben Sí. Spartacus—Mezőberény 2:1 (1:1) Csenkl (SZEAC) 13.6. 400 m: Ba­jusz (MVSE) 63.9. magas: Hős (MVSE) 155. súly: Berta (SZE­sodik vonal a megyei egyesületi Xo 9 79 geíelv- Sző£e fsí Sn?lSfSgvll?saker|zfeee3enVeA VíVmüf^^rsJrdüifk: 106 m^ Borka _(MVSE) 13.4. mágas: Her­teljesítmények közül kiemelke­dett Hős Ágnes (MVSE) 155 cm- 'Sí* es magasugrása. Bár a pontver­senyt az SZVSE nyerte, a SZEAC megkezdte a felzárkó­zást. Szeged mögött Vásárhely, Makó és Szentes következtek czeg (SZVSE) 135, gerely: Török Dr. Monostori Tibor széltől támogatott CVSE volt né­majd fordulás után kissé feljött a Szegedi recen—Gyulai MEDOSZ 2:0(2:0). VSE. A szegediek lelkesen küz- Debrecen. A szegedi fabdarúgó-esapat hazaiaMtal szemben a Sparta- ra^sorban. Az érdekesebb ered­- ját- CUS óriási fólenyben játszott. A js iscsssa zz pás győzelmet aratott. A Spar- a '^bda jranyt változtatott es a tecus összeállítása a következő tehetetlen kapus mellett, a haló- (SZEAC) 11.7, 1500 m. Csada. ------ ba jutott. 2 ;1 a Spartacus iavárol (SZVSEX 4:25.3, 5 km gyaloglás: A bajnokság állása; 1. Békéscsaba 2. DVSC 3. SZVSE 4. Cegléd 5. D. Elektr. őöttek, teljesen megérdemelten hozták haza az egyik pontot. A vezetést a 10. percben. Son­ko szerezte meg. az összekötő 25 méterről leadott nagy lövését, a szél levágta, s így a léc alá került a labda. A 28. percben 25 méterről — szabadrúgásból — egyenlített Csontos. A második félidőben Ismét a szegediek szereztek vezetést: tö­mörülés volt a ceglédiek kapuja előtt, a labda kiperdült a 16­osig és onnan Kiss n. a hálóba U. Jaszoerény vágta. 2:1 a Vasutas javára. A 12. K. Goldb. hazaiak a hajrában egyenlítet- 13- K.-félegyh. tek: szöglet, után Simái kifutott Gázmű, és papadimitriusz a 16-osról a ' '~ kapuba talált. 6. Pénzügy. 7. Sz. MÁV 8. Kecsk. TE 9. KISTEXT 10. MGM D. 15. Gyula 16. Szegedi D. volt: Borbély — Stefán. papp. ördögh — Gerendeli. Gábor — 11 7 3 1 16: 2 17 Bába. Varga. Csányi. Balogtú 11 6 2 3 17:12 14 sóki. A második félidő 25. per­li 5 3 3 10: 8 13 cében Gábor megsérült és he­11 4 4 3 19:16 12 lyére Balek állt be. Nagy Iramban kezdődött a .. mérkőzés. A szegediek hamar 11 4 3 4 16-19 11 magukra találtak és fölényben 11 2 6 3 14-12 íj játszottak. Balogh kétszer lott 11 4 2 5 7- 7 io kapura, de a mezőberényiek ka­ll 2 6 3 17:20 10 pusa mind a két alkalommal 11 z 6 3 17.40 io bjztosan védett. Tíz perc eltelte után mezőnyjáték alakult ki, majd a 21. percben a szegedi BIRKÓZÁS 11 3 6 2 15:14 12 11 5 1 5 16:13 11 11 5 1 5 13:12 11 Hói si#r@p@!tek szegedi fiúk Szegeden az Alföldi Kupa 11 3 4 4 12:16 10 11 3 3 5 14:16 9 11 3 3 5 17:27 XI 3 3 5 8:14 11 2 4 5 10:13 Értékelték a. megyei középis­kolás atlétikai verseny összesí­tett pontversenyének eredmé. nyét. Az egyéni férfi I—IL ka­Abonyban vasárnap rendezte "5 kg: 1. Benkő Gyula. 81 kg: tegóriájában L Radnóti M. * együttes megszerezte a"vezetést: meg a Pest megyei birkózó 2. Szabó János. 87 kg: 1. Csikós Gimnázium 93 pont. 2. Szegedi S BÍdogh átjátszotta magát a vé- szövetség a már hagyományos Ferenc. Nehézsúly: 2. Martonosi Erdészeti Technikum 42 pont ö - — -- r. g „ártó ár-/í_ Alföldi TCurva ifmsáPi vprscnvpL .Toy^p-f nVTimrl o roa rrstr H W 3. Szentesi Ipari Szakközépisko­Kossuth SE-Sarkad 0:0 dőkön és 20 méterről nagy erő- Alföldi Kupa ifjúsági versenyé- József. (Mind a 624. sz. TTSK vei lőtt a kapu bal felső sar- "ek második részét a szabad- versenyzői.) kába 1-0 a Spartacus javára, fogas szabályai szerint. Arról Az összesített pontversenyt a la és a Szegedi Vasútforgalml Ezután feljöttek a mezőberé- ^r beszámolumk. hogy a szegedlek 59 ponttal nyerték. Technikum 41—41 ponttal. Egyéni nviek és a 25. percben Papp a nagykőrösi kotottfogásu verse- második 26 ponttal az Abony. .. Z J~ , . , „ líoson belül csak szabálytala- by™ a Szegedi 624. sz. ITSK harmadik 16 ponttal Cegléd. nÖ1 n- korcsoport: 1. Makói Fzért 11-es f?rdál? bizonyult a legjobbnak. A Szegedi VSE birkózói két József A. Gimnázium 67 pont. nul tudott szerelni, tzert 11 es Most is az ipari tanulök nyer_ versenyen is indultak. Budapes­. . .. urinl. , .-.1. „ . — , .... ... ... — . . járt. amit a mez.öberényi Wink- ték a pontversenyt és ezzel ten KISZ Kupa-viadalon Pataki 2. Hódmezővásárhelyi Bethlen Szeged. 400 néző Vezette- gól- Szőke kicselezte a védő- , ' kabus a bal alsó sarokba megszerezték az Alföldi Kupát. István második. Sümegi István Gábor Gimnázium 58 pont. 3. - .. .. ,,....„ 1 .„]+. 1 ' • AZ. ahnnvl viarfal harmoriiV laU Pahón,:-,. „.. o , : —, ­Szarvas Mihálv (Szarvas P. ket Veres ' Tőm Terhes - Sonka pusba rúgta a labdát. A nagy aktámadtak, a szegediek védel- Imre. 52 kg: 1. Császár Imre. Lajos második. Piri Ferenc és Ambrus Janiea — Szőke Dupsi' fölény tehát nem érett góllá. me nagy munkában volt. de 60 kg: 2 Horváth László. 70 kg: Bodo Tibor harmadik helyezést HfgCT Szmdfei. A másöcük fél- Az utolsó 5 perc a vendégeké "I^fl.. 2- Koszó Imre. 3. Ágoston Béla. ert el. időben Szendrei helyett Molnár. Már az első percben csak a szerencse mentette meg a sze­szemben. de 3 csak a kapussal állt méterről a ká- helyezett. 1:1. Szünetig a hazai fölény tehát nem érett góllá. UAtDlS°-LPrt|reF^IÍ?déíaeS legtöbbszőr biztosan hárított. A második félidőben a Sparta­helvzetben a kapufát találta el. - ---, maíd AVarfav2iPa°\olLtbÍZts| CUS teljesen átvette a játék irá­lzíladkt!Pde «ncslr?bFd|b^na credm^ytelen ^madásaivaí S nyitását. A 10. percben Stefánt VÍZILABDA kapu mögc jezödöW be. . a mezoberényi balfedezet mes­A két csapat, közepes sztnvo- rúgta> amikor nem is volt ná­luk a labda. Ezért á játékvezető Gólbetvzet Szarvas Mihály játékvezető kost leküldte a pályáról. A in átemelt labdája esett. Azután némi hazai fölény . . bontakozott ki s ebben a 20-25 nalu mérkőzésén igazságos nercben Csonka, Héger és Szőke pontosztozkodás történt. Jak. szépen adogatott. Így kellett volna tippelni azonban csak a féUdő végén még nem elegge alkalmas az NB akadt, de ekkor Janiga fejese in-as merkozesek vezetesei-e. a felső kapufára esett s onnét kiperdült a játéktéren túlra. A második félidő már mozgal­masabb volt. Az 5. percben nagv kavarodás támadt a sarkadi ka­pu előtt, többször is emberben, akadt el a kapura küldött lövés, de a védelem felszabadított. A 12. percben Dupsi kitűnő gól­helyzetben mellé lőtt. A 14. percben Ambrus bombája épp hogy elkerülte a felső sarkot. Azután a 16. percben ismét Dupsinak akadt ragyogó hely­zete. de az előbbihez hasonlóan a kapu mellé küldte a labdát. Néhány percre feljött Sarkad is. és Túrosán szép vetődéssel fogta el Kiss jőlirányzott rú­gását. A 22. percben azt hitték a nézők, hogy megszületik a emberrel küzdő és védekező Az abonyi viadal eredményei, harmadik lett. Fehérváron az Szegedi Radnóti Miklós Gimná­48 kg: 2. Szász Tibor. 3. Nagy Alha Regia-vensenyen Dancsó zium 33 pont Csapatversenyben a férfi szá­mokban: L Szegedi Radnóti M. Gimnázium 72 ponttal. 2. Sze­gedi Erdészeti Technikum 48 ponttal. 3. Szegedi Tiszaparti Gimnázium 32 ponttal. Leányok­nál: 1. Hódmezővásárhelyi Beth­len G. Gimnázium 52 pont. 2. Szegedi Radnóti M. Gimnázium 38 pont. 3. Makói József Attila Gimnázium 32 pont. Az összesített pontversenyben a fiúknál: 1. Radnóti M. Gim­názium 165 pont. 2. Erdészeti Technikum 90 pont. 3. Tiszaparti SZEAC-MAFC 8:5 Részeredmények: 2tí. 0:2, 2:1. a befejezés után a játékvezető 4:1. Üjszeged. 30'J néző. OB 11-es Borbélyt szándékos ütésért vég­csapatunk összeállítása: dr. Csí- leg kiállította kos, H, Szabó, Bálás. Rácz. Fi­lep. Nemes. dr. Lippai. Csere: Nagy Zoltán. leg kiállította. A MAFC kitűnő együttesét le­győzni nagy teljesítmény volt. A győzelem elsősorban a csapat Gimnázium 61 pont. Leányoknál: 1. Győr—Tatabánya 2. Videoton—Honvéd 3. Diósgyőr—Csepel 4. Dunaűjv.—Pécs 5. Szeged—Salgótarján 6. Nagybátony—Komló 7 SZMTE—Nyíregyháza 8. P. Bányász—MVSC 9. Máza-Sz.—Dorog 10. Mosoni V.—P. Ércb. 11. Siófok—MAV DAC 2 1:2 2 1:2 X 1:1 X 0:0 X 0:0 X 0:0 1 1:0 2 0:3 1 2:1 1 2:1 1 3:1 12. KTE—DVSC 13. CVSE—SZVSE + 1 14. D. Elektr.—Jászberény Az első pillanattól kezdve nagy nagy lelkesedésének és becsvá- 1. Bethlen Gábor Gimnázium becsvággyal küzdött mind a két fÉának köszönhető. Minden já- 110 „ Makól jonsef Atrtia 1. 3:1 csapat. Az első gólt a vendégek tekos dicséretet érdemel. A gó- ~ „ ^/t^ YTlS x 2:2 dobták négyméteresböl b párpil- Iokat Raúz (4) és H. Szabó (4) Gimnázium 99 pont. 3. Radnóti x 2:2 lanat múlva ugyancsak így dobták, egyenlített Rácz. Ugyancsak négyméteresből szerezte meg a — hazai csapat a második gólt is. A második negyed a vendé­Miklós Gimnázium 71 pont. 13 plusz 1 és 13 találatos szel­1:0 vény nem volt. 12 találatot egy 0:3 fogadó ért el, nyereménye 815 959 geknek kedvezett s Rácz kiha­~ >rint gyott egy négyméterest. A har­madik negyedben a Szeged már A 11 találatos szelvények szá­If5®^ KEDD, KSShhoI 1968. MÁJUS 28. mény 4533 forint. 10 találata 711 (Véleménye szerint a labda nem fogadónak volt, szelvényenként! jutott át a gólvonalon.) A játék­nyereményük 689 forint. Valamennyi nyereményösszeg a nyereményilleték levonása után küzdött, négy "gólt"dobott ~a'z"ei­DBL-MAGTARORSZAG — A Magyar Szocialista Munkáspárt az első percben gólt dobott, de Csongrád megyea és Szeged városi bizottsága és a tanács nap)­játékvezető nem adta meg. iapja. - szerkeszt) a szerkesztő bizottság. - Felelős szerkesztő­ílemenve szerint a lahda nem r , , - , ... F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magyar idő utolsó negyedében ellenáll- Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535 13-003 — Felelős kiadó: SZEAc" ^'slfalS61 ^derekasan Kov4cs Lá5z16' " A •»«** nyomja: a Szegedi Nyomda. Szeged. értendő. (MTU lenfél hálójába. Néhány perccel Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index 29 06 3). — Elöflzetáei dl) egy hó­napra 18 forint,