Délmagyarország, 1968. március (58. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-26 / 72. szám

Honvéd-SZEAC 3:1 (2:1) ünnepi mérk6zések Gázmüvek — Sz. Dózsa 2:0 (0:0) (Kiküldött munkatársunktól.) cekben szokott kezdődni a baj I) magát a védőkön, de 18 méterre A szép — és főleg eredményes Nyugodt, higgadt adogatásokkal a kaputól felvégtAk. A megítélt — csepeli vendégszereplés után rendezték soraikat, és a 35. szabadrúgást Kozma élesen csa­vérmesebb szurkolói előtt nehéz percben megszületett a kiegyen- varta — alig kapu fölé. A hát­helyzetbe került a SZEAC: bi- ütő gól: Pusztai pompás labdát ralevő időben érdekesebb ese­zonyitást vártak tőle, hogy a kapott Várhelyi IlI-tói, sebesen mény nem történt a pályán, csepeli győzelem nem volt vé- eliramodott, s középre adott mindkét csapat láthatólag béle­letlen. s hogy végre Rábay ed- labdáját a Jól érkező Kozma törődött az eredménybe, ző é« a játékosok megfejtették élesen a jobb sarokba vágta: A szegedi csapat vedelme a tavalyinál Jóval sikerewebb 1:1. többször megingott, s csak Vár­Idegenbeli „fellépés" kulissza- Ekkor úgy látszott, talán — helyi III. lendülete és Kővári titkait. Am akik Józan számi- meglepetésre — sikerülhet az határozott közbelépései dicsér­tások kai Jóval kevesebb esélyt egyik pontot megszerezni. A hetők. Dezsőfi szorgalmasan adtak kedvenc csapatuknak a Honvéd kapkodni kezdett, de gyűjtötte össze a labdákat, so­formába lendült Iludapesti egy balszerencsés összeütközés kat segédkezett a védelemben. Honvéd ellen, azok elsősorban után még ebben a félidőben s hasonlóan Igyekvő munkát szervezett és taktikailag fegyel- megszerezte a vezetést, sípos végzett sérüléséig Hajós is. A mezeit játékpt, szoros ered- átadását Szendrei lőtte kapura, csatársorból Pusztai gyorsasága ményt, és legalább egyetlen a kimozduló Tóthról lepattant és Kozma lövőkészsége ezúttal gólt szerettek volna hallani rá- a labda éppen a továbbfutó kö- is gólt Jelentett a szegedi tizen­dlóból, újságokból; hogy a zépcsatár elé, aki hét méterről egynek, kár, hogy a többi csa­SZEAC felszámolja az elmúlt az üres kapuba gurította. 2:1. tár kevesebbet vállalt a táma­évi nagygólarányú vidéki vere- A második félidőre- visszaesett dások építéséből. \nniniritm r-x- „,,.. ségsorozatot. és előkelő helye- a szegedi csapat. Tóth Kálmán A Bp. Honvéd egységes csapat cmr^í^t^- késéhez méltó, tisztes eredmé- egyéni alakításainak tapsolt a benyomását keltette. A kl tud­vVn /sVo.™„. „Vi ,, , Iet~ nyeket produkál idegenben. S közönség, előbb a tizenegyes ja hányad-virágzását élő Sípos níímóvSrr •rafaiLt " r. i-z— akik várták — tulajdon- pont tájáról hanyatvetődve védekezésben, támadásban egy­TrTréí tii „z,ré..i?,, ~ ltéppen nem csalódtak. Elsősor- küldte alig kapu fölé a labdát, aránt egyenletes. Jó teljesít­Nfliiu r _ t7 ban a mutatott Játék alapján a majd közeli fejese veszélyeztet- ménnyel rukkolt elő. a csatá­rnii" ttrém ir, cS/" üT Tisza-parti legénység a mérkő- te a szegedi kaput, végül Fekete rok pedig sok mozgással igye­ré+'o- Dz „ V- S'i, ^f^rö1 zés Jelentős részében egyenran- beadását lesről lőtte rá. Hajós keztek zavart kelteni a megerő­uozsn. ttanfi — Csürögh^Tanács gü ellenfélnek bizonyult, a ld- megsérült a bokáján, egy ideig sített szegedi védelemben. talán a tizenegyes (Kiküldött tudósttónktól.) T itta f .11 „ ua-uiijruH, a uicKnuuu a wodjail, CK.V ltlCJE clvll sz é. Csanádi. bo- tirnő Kozma Jóvoltából gólt is ápolták, majd Rábay edző Pet- Vincze ta^a oi;, , v„ , lött. s ha hozzávesszük, hogy rinát küldte helyére. Cserélt a megítélése előtt hibázott, egyéb­rét „ fi tozeü II-). Szlo- ax eiső gólt vitatható, lesgyanús Honvéd is: Szendreit Kocsis ként J61 vezette a mérkőzést. I ÜK, Boros dr. V. .. 1IÉÍ„ C C , . • r, , 'V,- uállaltu Z. .1 A ......,, VIl-nlÁnvi 1 í . •.. u. • , ,... helyzet ütán tizenegyesből, a váltotta fel. A szegediek fékez­réiatéíí ro . rét"' másodikat pedig szerencséden ni igyekeztek a játék iramát. Niknlénvl István A labdarúgó NB I további . , - i.minvni.aoi rw-ft .lt.l. .hzlu.l] .11 'ej tl.í. l.ll h jllch utulldl, 14 uuull ugu „d 1 kuvluuj A • ™ „ í,,a, *L cs?pa." kimenetelű védelmi hibából sze- lapos, pontos átadásokkal ki- eredményei: Videoton—Győr 1:0. £ .pervoen bzeu I. beadasút re-zte a Honvéd — borúlátásra zökkenteni a lendületbe iött ha- Vasas—Dunaújváros 4:2. Diós­győr—Szombathely 1:0. Pécs— Ü. Dózsa 0:0. Tatabánya—Sal­1. Újpesti Dózsa 4 3 1 _ 11:0 7 2. Bp. Honvéd 4 3 1 — 7:1 7 3. Ferencváros 4 3 1 — 12:5 7 4. Vasas 4 3 1 14:6 6 5. Egyetértés 4 1 3 — 1:0 5 6. Szegedi EAC 4 2 1 1 5:5 5 7. MTK 4 1 2 1 4:3 4 8. Szombathely 4 2 — 2 4:7 4 9. Videoton 4 2 — 2 3:9 4 10. Dunaújváros 4 1 1 2 5:7 3 11. Salgótarján 4 1 1 2 6:9 3 12. Pécsi Dózsa 4 — 3 1 2:5 3 13. Csepel 4 1 — 3 1:4 2 14. Diósgyőr « 1 — 3 1:5 2 15. Tatabánva 1 — 1 3 3:9 1 16. Győri ETO 4 — 1 3 1:5 l _ . .i . . _ „ „, ,, , rezte a Honvéd — borúlátásra zökkenteni a lendületbe jött ha­Szluvak "úsz méterről lőtte ka- semmi ok. A jövőben is hason- zni csatárokat. Egy ellentáma­P™ • , b majd- lóan taktikus, szoros mérkőzé- dás során Kozma ügyesen ve­nem saját hálójába öklözte, a seket várunk a SZEAC-tól. hi- zetgette a labdát, s Jól helyezett gótarján 1:4. i^'yí>naIon p:>tto?otf- '®en a szükséges pontokat — lövését Bicskei vetődve védte, ré . félidőben a Gázművek ki vitatná? — mindenekelőtt A 74. percben közvetett szabad­enyhe fölényt harcolt ki. de a idehaza kell megszerezni. rúgásból Sípos bombáját Tóth Jól játszó szegedi vedelemi rend- A kispesti stadionban, kitűnő hárította nagyszerű érzékkel re hárított. Főleg a mezőnyben időben, dr. Vincze sípjelére így szögletre. Ezt követően dőlt el . „ "ü , , Mindkét csapat tá- kezdett a két csapat: a mérkőzés sorsa a hazaiak tá­voli lövésekkel próbálkozott. „ Honvéd- Bicskei - Kele- vára. Fekete ívelte be a labdát. 1 á ték v érető" J óvo"tá h óI 'HazaiaÉ """Skl M^I -^st a szegedi védelem ismét klha­. ^ „ pos. Vági - Fekete Tóth Gy., BVOtt, s a Jó ütemben felugró megszerezték a vezetést: Jan- Komrréa Tóth K Tóth Kálmán közelről a jobb Sé*alabdara hitéU'teteő^mm SZFAC: Tótó dr - Várhelyi sarokba fejelt. 3:1. Feljött a s pott te a betidá-sr ^Tfimon ^i Kővári. Várhelyi I. - De- Honvéd, s a szeged ek most i , 1 oenaast inmon a Davld _ pusztai Hálós már az eredmény tartására tö­1A°b^/líió ®£°íba Burttotta. 1:0. ^""kozma Dobó vá rekedtek. Tóth dr. tőbh ízben A Dózsa Védelme, látva a ke- ar" Mima- "ooo. vass. tisztázott bravúros védésekkel zezést. ar akció közben leállt. . Kozma kezdte a Játékot, még- m|z ^szot felpillant a tzéré1 A gól letörte a szegedi csapatot £ JT^v^Pnízmi ^ S: Koz^^eleSeát és a 15. percbein n Gázmüvek to- A megszerzett labdával Pusztai vább növelte előnyét: a balol- indult volna, de Marosi Sza­dalon Meeei elfutott. Jandász bálytalanul akasztotta, a szélső közelről a Jobb alsó sarokba megsérült, egy percig ápolták, gurított. 2:0. Ezután csere tör- A 18. percben Várhelyi I. kény­tént. Széli I. helyett Széli II. szerűit az oldalvonal mellé öt­állt be. A félidő második részé- perces „orvosi felügyeletre." Va­a szegediek deményezett de szépíteni nem tudtak, mivel a hazai csapat, a szegedi ellen- Holnap, szerdán Szegeden fő- AC I. csütörtökön Játszik öa­a védekezésre beálló Gázművek támadások azonban — Pusztai, iskolai labdarúgó-mérkőzést ját- rátságos mérkőzést, ellenfele a Játékosai mindent hárítottak. a sokat mozgó Hajós dr. és a szanak: a főiskolai bajnokság Szegedi Kender. A főiskolai A Szegedi Dézsa tartalékosan Jól cselező Kozma jóvoltából — első fordulójában a SZEAC el- bajnoki mérkőzésre és a barát­állt ki. Reményik dr. tfldőgyul- rendre veszélyt Jelentettek Bdcs- lenfele a budapesti TF csapata ságos Játékra is a Tisza-parti ladásos megbetegedés miatt nem k«i kapujára. A 25. pereben lesz. A találkozón a TF-nek Stadionban kerül sor. A SZE­tudott csapata rendelkezésére Vass elől szedte fel a labd5t a döntetlen is elég lenne a to- AC—TF mérkőzés háromnegyed állni. A fedezet hlánva megmu- hazaiak kapu védője. Néhány vábbjutáshoz. A héten a SZE- 2-kor kezdődik, tatkor ott a csapat Játékán, a Perccel később Fekete lesgya­Védélem és a csatársor között hús helyzetből elfutott, s nem nem volt meg a kellő összhang, messze az alapvonaltól, a A támadók gvokran nem tudták kanyarodó Játékost Dávid fel­tartani a labdát. vágta: a játékvezető tizenegyest Jó: Kírálycsik. Jandász. Me- adott. Marosi félerősen a balka­zei. illetve: Széli I.. Csörögi. Pufa felé lőtte a labdát, a Jól Tanács T vetődő Tóth maidnem elérte. A játékvezető ne első gólnál 1:0. A váratlan és elkerülhető Kral Ernő felvétele A Hódmezővásárhelyi Textiles—Szegedi Kender (UTC) férfimérkő­zésen készítette a képet a fotoriporter. A jól elkapott pillanat az egyik gól előtti akciót ábrázolja: a vásárhelyi Szénás! éppen ka­pura dob, mögötte Mucsl és Szűcs, két Sz. Kender-játékos Szerdán főiskolai mérkőzés SZAK-Kiskunhalas 0:0 Gyönyörű tavaszi idő köszön­tött a fellobogózott Kisstadionra, ahol szombaton és vasárnap há­rom pályán megállás nélkül folyt a küzdelem a kézilabda Magyar Tanácsköztársaság Ku­páért. A Textilmüvek KISZ­szervezete és az MTS Szeged vá­rosi Kézilabda Szakszövetsége közös rendezésében szervezett villámtornán 8 férfi és 5 női csapat vett részt­A kétnapos küzdelemben akadt meglepetés bőven. A női csapatoknál az EMERGÉ meg­verte Makót, a Tanárképző pe­dig vereséget szenvedett Makó­tól, 7:3 arányban. A női csapa­tok tornáját színvonalas és szép játékával a tavalyi NB l-es Goldberger SE nyerte. A férfiaknál meglepetésnek számít, hogy az EMERGE dön­tetlent játszott a tavalyi kupa­védővel, a Hunyadi SE csapatá­val. A Szegedi Kender együtte­se 19:12 arányban legyőzte a Szegedi Építőket, a Szegedi Elő­re pedig kikapott lí:9-re a Hódmezővásárhelyi Textil gár­dájától. A férfi csapatok közül a Hu­nyadi SE, a H. Textil, a Szegedi Előre és a Szegedi Kender ke­rült be a döntőbe. A bajnoki címet körmérkőzés formájában döntötték el. Eredmények: Hu­nyadi SE—Sz. Kender 20:14. Sze­gedi Előre—Hunyadi SE 19:12. H. Textil—Sz. Előre 11:9. Sz­ülőre—Sz. Kender 21:7. H. Tex­til—Hunyadi SE 18:14. A kupa­védő tehát a Hódmezővásárhelyi Textil együttese lett. 2. Szegedi Előre. 3. Hunyadi SE. A mérkőzéssorozat és a szép környezet élvezetes műsort nyújtott a közönségnek s egy­ben a csapatok felkészülését is hasznosan segítette. A játékve zetői tevékenységért elismerés illeti Akosi, Csorba, Czikkely. Markovits, Salánld. Szedő. Tár­nok. Tritz és Varga József Já­tékvezetőket. • Az ünnepi műsor keretében került sor a Kisstadionban a kiskunhalasi országos meghívá­sos kézilabda középiskolai ku­paverseny területi döntőjére is. A továbbjutásért, a Szegedi Tex­tilipari Technikum, a Racbióti Miklós Gimnázium és a Szarva sl Gimnázium mérkőztek. Ered­mények: Radnóti Gimnázium— Textilipari Technikum 11:10 (5:4). Szarvasi Gimnázium—Tex­tilipari Technikum 14:7 (8:3). Radnóti Gimnázium—Szarvast Gimnázium 15:12 (5:4). A nívós küzdelemből a Radnóti Gim­názium megérdemelten került ki győztesen és bejutott a kis­kunhalasi döntőbe, melyre áp­rilis 4—6. között kerül sor. nagyot hibázott. Matolay Jenő gól után nem adta fel a SZEAC. v^kunhaírés (Máskor ezekben a kritikus per. Kiskunhaia=> NB Hl-as labdarúgó-mérkőzés, ható. Igaz, az első .félidőben Vezette: Nagy több helyzet maradt kihaszná­SZVSE Goldberger 1:0 (1:0) (Kiskunfélegyháza). A szegődi lattanul a szegedi csatárok előtt. csapat az alábbi összeállításban Szekeres. Biltsik, majd Katona lépett pályára: Jáger — Nagy ügyetlenkedett a kapu előtt, de Zs., Osztrogonácz, láppal — a másik oldalon Jágernek is László. Szalai — Sajtos. Szeke- több ízben kellett bravúrosan védenie. Szekeres sokat segéd­kezett a védelemben, sikerült Ka­Vasárnap Szegeden a Vasutas- cen—SzolnoW MAV stadionban, közel háromezer né- Szolnok, ző előtt Játszott NB Il-es mér­kőzést a két labdarúgó-együttes. Egervári vezetésével. SZVSE: GlHcze — Cslgér. Kár­sai, Hájas — Farkas. Salánld — Kiss IL, Sonkó. Sándor. Szamos­völgyi. Majzik. Goldberger: Csáki — Ruzsics, Pénzes. Ivlcz L. Csicsmann, Holló. Gelesdcs. A Vasutas támadásaival kez­dődött a Játék. A 2. percbein Sándor közvetlenül a kapu kö­zelében késlekedett a lövéssel es a kimozduló Csékl megsze­rezte a labdái. Jó helyzet volt. Később mezonyfölénybem Ját­szott a szegedi együttes, mégis a 18. percben majdnem a Gold­berger szerzett gólt: szöglet­rúgás után Geleslcs alig fejelt mellé. A 22. pereben esett a mérkőzés egyetlen gólja. A L Bcs. Előre 2 2 m • Srt • 2. MGM Debr. 2 2 „ • 2:0 4 3. Gázmüvek 2 1 I 3:1 3 4. Gyula 2 1 1 ­2:1 3 5. Cegléd 2 1 ­1 5:2 2 6. D. Flektc. 2 ­2 ­1:1 2 Jászber. 2 — 2 a 3:3 2 KISTEXT 2 • 2 ­2:2 2 Szegedi D. 2 1 ­1 3:3 2 SZVSE 2 1 — 1 1:1 2 II. DVSC 2 1 ­1 3:4 2 12. K.-félegyh. 2 ­1 I 3:4 1 13. K Goidb. 2 — 1 1 1:2 1 14. Kecsk. TE 2 • 1 1 1:6 1 15. Sz.. MAV. 2 ­1 1 0:1 1 16. Pénzügyőr 2 m • I 0:2 ­res, Biltsik, Pusztaszeri, tona. Egy pontért mentünk, egy kikapcsolnia a játékból JSgert, pontot szereztünk — nyilatko- a Kiskunhalasi MEDOSZ legve­zott a mérkőzés után Galgóczi szélyesebb csatátárt. A szegedi Károly, a SZAK edzője, s a csapatbői Nagy Zs. és Osztro­mérkőzésen látottak alapján az gonácz játszott még átlagon fe­eredmény igazságosnak mond- lük Csak az NB Il-es csapatok győztek Kossuth SE - H. MEDOSZ 1:1 (1.0) Hódmezővásárhely, 860 néző. Janlga, Szőke Kossuth SE: Turcsán — Veres, Szendrei. Tóth, Terhes. Csonka. Ambrus, Dupsi, Héger, Deák területi bajnok Ket napon át a Rókusi Tor- noki MTE), Nehéz: Hunyadi jobbról beívelt labdát a középre nacsarnokban küzdött egymás- (Szolnoki MTE). húzódó Majzik 6—7 méterről la- sai Bács-Kiskun, Békés. Csong­Az első félidő 20. percéig né­mi MEDOSZ fölény alakult ki. majd magáratalált a Kossuth SE. A 25. percben Veres. Sző­ke, Héger adogatás után. kapu előtti kavarodásból Dupsi meg­szerezte a Kossuth SE vezető gólját. Az első félidő hátralévő idejében még formás támadáso­kat vezetett a H. MEDOSZ el­len, de a védők hárítottak. A második félidő elején is . i. , .„ . c„i„„u. .a A mezőny legjobbja a kecs- folytatódtak a Kossuth SE tá­'iS ^^SL^rv^c?0*5^^ keméti Oláh G^ula volt. Deák madásai. majd lassan visszaesett a SZVSE Javára. Továbbra ls a hazaiak rohamoztak. A 40.1 ökölvívó-szakosztályának több mint félszáz ifjúsági versenyző- ™ a bajnokság egyetlen a csapat. A hazaiak a 17. perc­„ „„„„ .a.Hú.zi— 4 , ;"TfefL, réTréíré szegedi versenyzője Jól mutat- ben Rischák révén egyenlítet­percbcn nagy „tűzijáték volt a je a területi egyéni bajnoki k *M b él ^ JLső mérkőzé- tek. Továbbra is a H. MEDOSZ vendégek kapuja előtt, másod- elmért és a vidéki bajnokságra ^ te ecré maradt támadásban de a Kos­percek alatt három helyzet ls való feljutásért. sén egy aöntőfőlényes te egy maradt támadásban de a kos „ ,„„„„ „,„,.,„ - kiütéses győzelmével értékes suth SE védelme szilárd ma­cImk^vÍÍv^aÍ. tamh^r, akndí A megszerzett minősítés! pont- bajnoki címet harcolt kl. A radt. A mérkőzés hullámzó Já­Goldberger-vódők lábában akadt 3zámok ^m^tt nem- hódm«ővásárhelyl Kardos súly- tékkal ért véget. Szünet után egy ideig még hivatalos pontversenyben első folytatódott a Vasutas fölénye, helyen a Kecskeméti Fémmun­Nagy helyzet csoportjában negyedik lett. A Kossuth SE játékosain már . . . - látni lehetett, hogy kezdenek A bajnokság valamennyi osz- formáb, jönnl és összeszokni. azonban nem k;us fiataljai végeztek, a máso- szecsapását megtekintette Kin- Különösen jól játszott Csonka akadt, mert a Goldberger felja- dlk helyezést a Mezőtúri ME- cses Ferenc, a Magyar Ökölvívó és Dupsi. vult. és a budai csapat egyre DOSZ harcolta ki. a Ceglédi szövetség főtitkára ls. Az öt A labdarúgó NB ITI. további több támadást vezetet. Váltóza tos lett a játék. A 14. percben egy gyors vendég-támadás végén VSE pedig harmadik lett. megye képviselőinek megtar- íröjményel: ; Mezőkoyácsházi Petőfi—szentesi KMTE 0:0. Me­zőkovácsháza. Békéscsabai melyen va, a,04» ^Soűl rSvSX toM érteke2letén- 5 - zokovacsnaza. Békéscsabai Hájas a kapu szájából rugttt P°^k bajnokai a Kovetkram^ sportáE aktuális problémáiról VTSK-Sarkad 2:1 (1:0). Békés­visza a mezőnybe a labdáL A P«Plrs"'y- volt szó. a mostani versenyt is csaba. Mezőberényi Spartacus­19. percben Kiss II. a mérkőzés VSE), Ligsuly Szénás, csajl értéi^elték. A MOSZ főtitkára Mezőhegyes! MEDOSZ 4:1 (1:0). legnagyobb helyzetet hagyta kl. ™L"íré M TTSKlPe és a résztvevők sajnálattal ál- Mezőberény. Mezőhegyesi Kini­már a Goldberger kapusa is {£kJ.os JJ^1 rétohálv íkecrt lapították meg. hogy ezen a zsi-Szalvai SE 3:3 (3:1). Mező­szegedi szélső "Lly- bzokc ívLinaiy roces- rencnlú m« verve volt. de a a kapu fölé emelte a labdát. A kémét). Könnyű: Oláh (Kecske- ^""^^„^JJPhAH^^^X0 pesíyei' „Kp" ^él'i^,SEré.0roshá;!Í méti KLsváltó: Apró (Nagykő- sztóeit csupán egy hodmezövé- Kinizsi 2:0 (0:0). Félegyhaza. .1 ri. <1V u iUir nilfiro H ra „ti. - A «-»«• A (Mnm.lz^ tiC.UlClt übUpa CRY llUUineóOVM­hajrában mind a két oldalon Ktsváltó: Apró (Nagyk^ ^roelyl és egy szegedi ver­•jtadt ,egy-r:rv helyzet, „de az b. senyző képviselte. Az utánpótlás mény már nem változott. (Mezőtúr), Nagyváltó: (Szegedi Dózsa). Közép: Unya­A bajnokság állása: szempontjából ezzel egváltalan Elénk iramú, helyenként Jő (Béíteesabaré KötöítóíS: nem lehetünk elégedettek. mérkőzést láthatott a szépszámú közönM+g. Az elsó félidőben a szegedlek több gólt is rúghat­tak volna, szünet után erősen feljavult a Go'dberger. A Vas­utas győzelme igen értékes, mert erősen tartalékos csapatá­val érte el. Jó: GUicze. Salánkl. Majzik, Illetve: Csáki. Pénzes, Holló. Mrtzgcr Károly A labdarúgó NB n: Debreceni VSC—Kiskunfélegyházi Vasas 2:1 (1:0). Debrccm. Cestédi VSE— Kecskeméti TE S-n (i:0>. Cegléd. Békéscsabát Előre—Pénzű evőr SF, l:i| (0:0). Békéscsaba. KIS­TFXT—Uesreeeni F'evtromos 1:1 (1:0). Bttoape-t. Já-'/'-erénvl Le»el-"vélni H"T"1C3 1:1 gyár). Félnehéz: Csabai (Szol­Gazsé Tibor Igy kellett volna tippelni! 1. Pées—Ujp. Dózsa 2. Videoton—Győr 3. DVTK— Szombathely 4 Tatabánya—SBTC 5. Fger—Oroszlánv 6. Győri D.—Budafok 7. Kecskemét—MVSC 8. Veszprém—Dorog 9. N. Bányász—PVSK 10. Z. Dózsa—ZTE (1:0). Jászberény. MGM Debre- 11. Atalanta—Milán X 6:0 I 1:0 1 1:0 2 1:4 1 1:0 1 4:1 1 3:0 X 3:3 1 3:0 2 2:4 < 0:3 + 1 Egy fogadó ért el 13 plusz egy alálatot, ennek nyereménye 22 159.— Ft. 1. B. VTSK 2 2 _ - 3:1 4 2. Kun Béla SE 2 2 - 5:2 4 3. Mezőkovácsháza 2 11 - 1:0 3 4. Szentes 2 1 1 - 3:1 3 5. Kossuth SE 2 1 1 - 2:1 3 6. SZAK 2 1 1 - 3:2 2 7. Szalvai SE 2 1 í - 4:3 3 8. Mezőberény 2 1 ­1 4:2 2 9. H. MEDOSZ 2 -2 - 1:1 2 Szarvas 2 -2 - 1:1 2 n. Mezőh. K. 2 ­1 1 5:6 1 12. Sz. Spart. 2 ­1 1 2:4 1 13. Kiskunhalas 2 -1 1 0:1 1 14. Mezőh. MED. 2 ­­2 3:7 m 15. Sarkari 2 _ 2 1:3 _ 16. Orosháza 2 • ­2 6:3 ­Telt ház volt vasárnap a Ró­kusi Tornacsarnokban. Mind­egyik NB-s kosárlabda-csapa­tunk idehaza Játszott. Sajnos, NB l-es csapatunknak most sem sikerült a győzelmet ki­harcolnia. Eredmények: PVSK—SZEAC 81:60 (31:35). NB l-es SZEAC a következő összeállításban játszott: Faragó, Dobó. Sehmidt. Zöllei, Hódi. Csere: Kisteleki. Szakáll. Ru­zsáll. Kertész. Dobó két távoli kosarával kez­dődött a mérkőzés, majd feljöt­tek a vendégek és az 5 pontos SZEAC-vezetést kiegyenlítették. Folyamatos, jó küzdelemről szó sem lehetett, mert a játékveze­tők sorozatos tévedései megtör­ték a csapat lendületét. Az első félidő hajrájában azonban a SZEAC többet kezdeményezett és 4 pontos vezetésre tett szert. A második részben sokáig fej-fej melletti küzdelem folyt, majd a SZEAC kulcsjátékosai kipontozódtak s így a vendégek hagyták el győztesen a játék­teret. A SZEAC most sem tudta a várt teljesítményt nyújtani, de ebben ludas volt Mercz és Bö­ködi borzasztóan gyenge Játék­vezetése is. A legjobb dobók: Zöllei 19, Kisteleki 11, illetve Tahi 25. SZEAC—Nagykörös 72:46 (31:16). NB D-és női csapatunk össze­állítása: Vígh. Schmidtné, Szé­násy, Reményi. Kanyó. Csere: Bajtai, Mály, Istók. Izing. Az első pontokat a vendégek szerezték meg. de a SZEAC gyonsan egyenlített, azután 10 pontos vezetésre tett szert. A félidő végére a szegediek elő­nyüket még növelték. A II. félidő első felében szép játékot nyújtott a vendégcsapat, és kezdte „ledolgozni" a hát­rányát. Márcsak 4 pont hiány­zott ahhoz, hogy kiegyenlítsen, mikor ismét lábrakaptak a sze­gedlek. Az utolsó percekben a vendégek 3. majd 2 játékossal küzdöttek, mert a többlek a ki­pontozás sorsára jutottak. A legjobb dobók: Vigh 36. Schmidtné 20, illetve Bakonyi 20. Szegedi Postás—PEAC 86:54 (31:22). A Postás összeállítása: Kováts, dr. Faragó, Török, dr. Varga. Kecskeméti. Csere: Hé­zső, Tóth. Székelyhídi. Tornyos. A vezetést a Postás szerezte meg, de a vendégek kiegyenlí­tettek. A kiegyenlítés után Fa­ragó percei következtek, aki nagyszerű Játékáért sok tapsot kapott a közönségtől. A vezetes megszerzése után már higgad­tan játszott a hazai csapat. A nyugodt Játék meghozta ered­ményét. mert a második félidő­ben minden szempontból felül múlták ellenfelüket a pályán. A mezőny legjobbja dr. Fa­ragó volt. s rajta kívül Kecske­méti F. Játéka emelkedett ki. A legjobb dobók: Kovács 22. Faragó 18. Kecskeméti 14, illet­ve Jelasity 21. • A Rókusi Tornacsarnokban ke­rült sor a II. korcsoportú or­szágos középiskolai kosárlabda­bajnokság keretében a 16-os döntőbe jutásért a Radnóti Gimnázium—Szentendrei Gim­názium találkozóra. A szegedi csapat 117:28 (49:13) arányban győzött. A győztes csapat tag­jai: Kertész. Gunda. Moldovay, Olasz, Ménesi. Bozókl. Kadosa. Csenke. Ácsai, Farkas. A leg­jobb dobók: Kertész 48. Gunda 29, Moldovay 24. Rigó József Újabb vereség A szegedi asztalitenisz-csapa­tok közül csak az NB H-sek szerepeltek sikerrel, a Kender NB l-es férfiegyüttese megint vereséget szenvedett. Miskolci MTE—Sz. Kender 15:10. Szeged. Győztesek: Tála:; 4. Engi 4, Dubéczi 3. Egervári 2. Madarász 2. Illetve: Nagv Lász­ló 5. Bénák és Fehér 2—2. Nagy Zoltán. Sz. Kender—Szolnoki MAV 8:8. Szeged. A szegedi győztesek* Viktorné 3. Rózsa. Viktor A. 2—2, Kádár. Sz. Spartacus—Egyetértés 10:6. Budapest. A szegedi győztesek: Kamocsay 4. Berkóné. Csikós Márta, Csikósné 2—2. SZEAC—Váci Kötött 12:4. Vác. Férfimérkőzés. A szegedi győz„ tesek: Csikós 4. Szeles és Feny. vesi 3—3. Szemendrl 2. RÖPLABDA A Szegedi Kender NB l-es női roplabdaegyüttes Budapesten a Vasas Turbótól 3:0 (10. 11. 13) arányú vereséget szenvedett. A szegediek közül Miklós. Nagy­györgy és Mikó Játszott legjob­ban. OKOLVIVO NB I B Az ökölvívó NB I. B-ben eddig A 12 tslélatosok 5759. a 11 ta- öt fordulót bonyolítottak le A lálatosok 243, a 10 találatosok legutóbbi eredmények „ követ­2 0:3 38 forintot kapnak. Valamennyi kezők: Fémműn-Kecskemét) nyereményösszeg a nyeremény- kás—Kun Béla SE 18:4. Kecske­Illeték levonása után értendő, mét. Vasas Dinamó—Steinmetz SE 12:10. Pécs. Újpesti Dózsa— Az ezer forinton felüli nyere- Katona SE 12:10. Zalaegerszeg, mények kifizetésére áprllts 4-től, A balnobi táblázaton nyolc csa­KEDD, «noo u toniTia ,, ""ve* nuanccic huiuis s-ioi, jk oamoKi taoiazaton nyc I9b8. MAKL1US 40. az ezer forinton alulitúróra már- pat közül: 1. Ü. Dózsa 10. 2. Dinamó 8, 3. Kecskemét 4 pont. cius 20-iúi kerül sor. ÍMTI1 DEL-MAGYARORSZAO _ A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács napi­lapja. - Szerkeszti a szerkesztő bizottság. - Felelős szerkesztő­F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadóhivatal. Szeged Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535 13-003 - Felelős kiadó: Kovács László. - A lapot nyomla: a Szegedi Nvomda. Szeged. Bajcsy-Zsilinszky u. 28. (Index 29 05 3) - Előfizetési űtj egy h(V napra 18 forint. I t