Délmagyarország, 1968. március (58. évfolyam, 51-77. szám)

1968-03-24 / 71. szám

Á legfrissebb eredmények BAJNOKCSAPAT A mai műsor LabdarUgás. NB H: SZVSE— Bp. Goldberger. Vasutas-stadion, 9 óra (Egervári). Elfitte SZVSE n.—Móravárosi ICinizst barátsá­gos mérkőzés. negyed 2-tól. Csapataink idegenben. A SZE­AC Budapesten a Honvéddal, a Dózsa ugyancsak Budapesten a Gázművekkel, a SZAK Kiskun­halason, a Kossuth SF, Hódme­zővásárhelyen mérkőzik. Asztalitenisz. NB I férfi: Sz. Kender—Miskolci MTE. Dugo­nics utcai iskola, reggel 8 óra. NB n női: Sz. Kender—Szolnoki MAV, Dugonics utcai Iskola, U óra. Atlétika. Csongrád megyei me­red futóbajnokság. Fodortelep, Tölgyes utca. 9 óra. Kézilabda. Kupamérkőzések a Magyar Tanácsköztársaság kiki­áltásának évfordulója alkalmá­ból. Kisstadion, reggel a órától 12 óráig. A férfi és női csapa­tok döntő mérkőzései, egyldőben három pályán. Kosárlabda. Mérkőzések a Ró­kusi Tornacsarnokban. NB n férfi: Sz. Postás-Pécsi EAC, 10 óra. NB I fórfl: SZEAC—Pécsi VSK, negyed 12. NB II női: SZEAC—Nagykőrösi Kinizsi, fél I. Az országos középiskolai baj­nokságért (II. korosztály): Sz. Radnóti Gimnázium—Szentend­rei Gimnázium. 3 óra. Teke. NB I férfi: Sz. Epftők— Bp. Előre. Epitók-pálva. fél 11 (vezeti: Ktrrtlv, Simon). NB II férfi: Sz IKV—Bp. KISTFXT. Postás-pálya. U óra (vezeti: Martonosiy. A labdarúgó NB I negye­dik fordulójából tegnap, szombaton két mérkőzést már lejátszottak. Mind a két találkozó a várt eredmény­nyel végződött, a Ferencvá­ros Csepelen nehezen nyert, az MTK pedig megosztozott a pontokon az Egyetértéssel. Különös érdekesség, hogy az Egyetértés eddig még ve­retlen, egy győzelme és há­rom döntetlenje van. Gól­aránya 1:0 (!), egyetlen gól­jukat egy héttel ezelőtt a Csepelnek tizenegyesből rúg­ták a vendéglátók. A szombati eredmények: Ferencváros—Csepel 2:0(1:0) Csepel, 10 000 néző, ve­zette: Zsolt Kellemes napos, kissé sze­les időben került sor a ta­lálkozóra. Az első percben megzavarodott a Ferencvá­ros védelme és csak a cse­peli csatárok ügyetlenségén múlott, hogy nem szereztek vezetést Egy perccel később Albert óriási helyzetben ka­pu fölé lőtt Nagyon unal­mas mezőnyjáték folyt csak­nem 20 percen keresztül. A zöld-fehéreknek valamivel Bizakodnak a kasarasok Ma, vasárnap teljes Özem lesz a Rókusi Tornacsarnok­ban. Mindhárom NB-s ko­sárlabda-csapatunk itthon küzd a bajnoki pontokért Megkérdeztük a csapatok ed­zőit, mit várnak a mérkőzés­től? Dr. Korács Imre, az NB I­es SZEAC edzője így nyilat­kozott: — Nehéz küzdelem előtt ál­lunk. A PVSK jó erőket vo­nultat fel ellenünk, köztük két válogatottat (Gyurasits és Csongor) és egy Ifjúsági vá­logatottat (Raáb). Megnehe­zíti a helyzetet, hogy az ed­digi vereségsorozat miatt ke­vés az önbizalom. Bízom azonban abban, hogy az erőn­léti edzések és a speciálisan kidolgozott taktika meghoz­za gyümölcsét Az NB Il-es Postásnál ta jó a hangulat. Bár az első bajnoki mérkőzésen idényele­ji formát mutattak, de nem játszottak rosszuL — Nem félünk a PEAC csapatától — mondta Heiszig József —, mert a múlt évi bajnokságon is előttük vé­geztünk, és mindkét mérkő­zést megnyertük ellenük. A dobásbiztonság és a taktikai fegyelem terén kell javulnia a csapatnak, ha győzni akar. — Sajnos, keveset tudunk a Nagykőrös csapatáról — mondta Halász János, a SZEAC női csapatának edző­je. Nagykőrös ez évben ke­rült át a keleti csoportból, így játékerejük előttünk ismeret­len. Annyit sikerült megtud­ni, hogy magas centerük az utánpótlás válogatott tagja, ezért a héten az edzéseken különleges védekezést gyako­roltunk be. Persze, a dobá­sokról sem feledkeztünk meg. Mi is abban bízunk, hogy a szegedi közönség biztatását győzelemmel háláljuk meg. Rigó József több helyzetük akadt A 32. percben Brannikovics ha­gyott ki helyzetet majd egy perccel később Szűcs lövés­szerű átadását Brannikovics egyből Albert elé perdítette, és a középcsatár 12 méter­ről védhetetlenül bombázott a kapu közepébe. (1:0.) Lendületes ferencvárosi tá­madásokkal kezdődött a má­sodik félidő. Az 58. percben Nóvák 22 méteres bomba­szabadrúgását szögletre véd­te a csepeli kapus. A 60. percben Nóvák átadásával Karába futott el, a kapu fölé bombázott Aztán Al­bert emelt a kapu fölé. A 65. percben Karábát Katona váltotta fel, majd a 74. perc­ben a Csepel is cserélt: Se­bes ment le a pályáról, Kal­már állt be helyére. A 89. percben Fenyvesi átadását Varga Albert elé perdítette és a válogatott középcsatár tíz méterről védhetetlenül lőtt a hálóba. (2:0.) MTK—Egyetértés 0* Hungária űt, 6000 néző, vezette: Emsberger. A második percben Törők az Egyetértés 16-osa előtt elvette Vargától a labdát, de 10 méterről Landiba lőtte. Az Egyetértés térfelén folyt a játék, elemi hibákkal tar­kítva mind a két oldalról. A 27. percben Szántó ívelt labdáját Landi a kapufa se­gítségével ütötte szögletre. A továbbiak során az MTK-s Simon, Oborzil, Kiss és Ké­kesi hagyott ki egy-egy gól­szerzési lehetőséget A második félidőre cserélt az MTK, Kiss helyett Lutz állt be. A játék valamit élénkült az Egyetértés is többet próbálkozott táma­dással, de a színvonal to­vábbra is kiábrándító volt A 48. percben Gór Vári elé tálalt a középcsatár azon­ban nyolc méterről fölé lőtt Az 51. percben Simon a jobb alsó sarokbó fejelte a labdát, de a játékvezető lest ítélt. A 70. percben Sátori ravasz beadását Lanczkor nehezen ütötte szögletre A 80. percben az MTK újabb óriási helyzetet hagyott ki: Takács a kimozduló Landi mellett 15 méterről az üres kapu mellé emelte a labdát (MTI) Tegnap Szegeden is ját­szottak labdarúgó-mérkőzést: Szegedi Spartacus— Szarvas 1:1 (1:1) NB III-as labdarúgó-mér­kőzés, Hunyadi tér, 200 né­ző. Vezette: Nagy Imre. A Spartacus összeállítása: Schwartz — Varga, Papp, Tóth, Bácskai. Szanka, Ba­logh, Sóki, Gerendeli, Kun, Gábor. Csere: Kun helyett Megy esi. Az első félidő 10. percé­ben a vendégek szerezték meg a vezetést: Bodnár ívelt beadása a bal felső sarokba kötött ki. (Kapushiba.) 0:1. Utána váltakozó játék folyt A 40. percben Kun beadá­sát Gerendeli a kifutó ka­pusba lőtte, majd a kipat­tanó labdát Sóki a hálóba bombázta. 1:1. A második félidő 24. per­cében Gerendeli gólnak lát­szó fejesét a vendégkapus nagy bravúrral védte. Utána a játék ellaposodott A gyenge színvonalú mér­kőzés igazságos eredményt hozott Jók: Papp, Varga, il­letve Huszár, a szarvasiak kapuvédője. Burok Ferenc KAZILABDA­MÉRKÖZÉSEK Ma, vasárnap délelőtt a SZEAC és a Pécsi EAC férfi és női kézilabda-csapatai ba­rátságos mérkőzést vívnak az Ady téri pályán. A két találkozót délelőtt fél 11 órai kezdettel bonyolítják le. Somogyi Károiyné felvétele Az Erdészeti Technikum tornászcsapata. Alinak (balról Jobb­ra): Babarczi Péter, Bakonyi Feerenc, Asztalos Ferenc, guggol­nak: Petrovics Zoltán. Lenkey Faragó Gyula, Barsi József Kecskeméten rendezték meg az országos középisko­lás tornászbajnokság déli te­rületi döntőjét, amelyen a fiúcsapatok küzdelmében a Szegedi Kiss Ferenc Erdé­szeti Technikum együttese bizonyult a legjobbnak. A szegedi diákok a békéscsa­bai és a kecskeméti gimná­zium tornászai előtt nyertek bajnokságot, s ezzel bejutot­tak az országos döntőbe. Az országos döntő április 11-én és 12-én Budapesten lesz. Az eredménnyel kapcsolat­ban különös érdekesség, hogy az Erdészeti Techni­kumnak nincs tornaterme. A testnevelő órákat ilyenkor tavasszal már leginkább a szabadban tartják, télen pe­dig a Közgazdasági Techni­kum és a Textilipari Techni­kum fogadja be tornatermé­be az iskola tanulóit Némi könnyítést jelent hogy a tecnikum kollégiumának ud­varán tavaly ősszel kispályát rendeztek be és ott egy-két tornaszer is található. A győztes csapat tagjai a sportolás mellett a tanulás­ban is megállják helyüket. Négyen jórendűek, ketten pedig közepes tanulók. A fiúkat Bak István testnevelő tanár készítette fel a terü­leti bajnokságra és ugyanő foglalkozik a csapattal most, az országos bajnokság előtt is. „Igy is igazságos" MÉRKŐZÉS ÉPÍTÉSI ANYAG. TOZELO szállítását rendelje meg Móra Ferenc Mgtsz. Bocs­kai u. 5. Telefon: 14-212. ú D^4, Nem a pályán vagy!... Bányakavics rövid időn belüli szállításra megrendeléseket felvess: Délegyházi Egyesült Törekvés Ta DK. 231 Jó állapotban levő Moszkvics—Combi gyártmányú személygépkocsit elcserélnénk GIZ 59-esre Móra Ferenc Tsz, Szeged. Bocskai u. S. Jéggyár L emelet. DK. 237 A szegedi Móra Tas bárányokat éa birkákat váaárot As ajánlatokat kérjük Sze­ged, Bocskai u. 5. sz. alá. Jéggyár L emelet. DK. 226 Egy kis dél-amerikai ál­lamban, a tenger és az An­dok között, ahol mint tud­juk, minden lehetséges, a futballszezon vége felé fur­csa hírek keringtek. Újság­ban és szóbeszédben gyanú­sítgató, csaknem sértő szak­kifejezésekkel illették az eredményeket, mint: az el­ső lefeküdt, a második ki­segítette a harmadikat, a negyedik és az ötödik meg­egyezett, a hatodik jól kere­sett a hetediktől, a nyolcadik jövőre visszakapja a szíves játékot a kilencediktől. (Utóbbi egy felhőfejest is beenged, mert szereti a szép játékot.) A közvélemény megnyug­tatása ellen fellépők akció­jára egy vidéki sporttudósí­tó tette fel a koronát. Arai­kor a közönség szeme káp­rázott a meglepetéstől, képes volt leírni, hogy „az ered­mény így is igazságos". Ez esetben a kieséstől való fé­lelmében az éllovast verte a mezőny utolsó helyezettje. A felső sportigazgatás eleinte nem sokat törődött a fenti koholmányokkai, in­kább, déli szokás szerint, naponta az időjárást és a vízállást tisztázta, de ké­sőbb, a Közvélemény meg­nyugtatására, mégis felfi­gyelt Abból indult ki, hogy össze ne dőljön a ház! Ün­nepi ülésen elhatározták, hogy „A sport tisztaságáért" elnevezéssel külön alosztályt létesít és egyformán segít minden csapatot. A legrátermetteb mata­dor javaslatára az új alosz­tály elvetette azt a javasla­tot, hogy az edzőnek a jö­vőben a jóslási tudományt is el kell sajátítania és irat­tárba helyezte azt a korsze­rűtlen javaslatot is, hogy a közönség a gondolatait tett­legesen is kifejezhesse. „A sport tisztaságáért" alosz­tály azután tervet, költ­ségvetést kovácsolt, tár­gyalt, egyezkedett és jósolt, és az eredmény az lett, hogy végül is egyforma pontszám és gólarány alakult ki. A kétszer negyedórával meg­hosszabított bajnokság újabb megeleptést hozott: minder. csapat, látszólag is nagy igyekezet után, döntetlen eredményt ért el, és minden helyi lap megírta, hogy „kis szerencsével győzhettünk volna". Az országos lap már tárgyilagosabb volt, amikor közölte, hogy „a pá­lyán már nem is játék, ha­nem küzdelem folyt. Az eredmény így is igazságos." B. A. S=0=R=0=K=B=A=N A magyar B labdarúgó­válogatott kedden 15 játé­kossal utazik Szófiába, ahol a bolgár A válogatott lesz az ellenfele. A keret tagja Pusztai és Kozma, a két je­les szegedi labdarúgó is. ök is utaznak a csapattal. * Tichy Lajoson porcműtétet hajtottak végre, a Bp. Hon­véd jó képességű csatára még hosszú hetekig nem játszhat * Balázs Jolán, a kétszeres olimpiai bajnok román ma­gasugrónő bejelentette visz­szavonulását, mert Achilles­ín sérülése tiiár hosszú ideje akadályozza az edzésekben. Bobby Charlton 39 évével már nem tartozik a fiatal labdarúgók közé, de sokak szerint élete legjobb formá­jában van. Eddig 83-szor volt válogatott és arra is képesnek tartják, hogy túl­szárnyalja a 105-szörös Wright rekordját. Bár az angol csatár egyelőre csak azt a célt tűzte ki maga elé, hogy a 44 gólos Greaves-t utolérje. Ez nem lesz nehéz, mert Charlton már 43 gólt lőtt a válogatottban. * Holnap, hétfőn SZAK—Sz. Postás megyei tekemérkfizés lesz Szegeden, a SZAK-pá­lyán, este 7 órai kezdetteL DEl-MAGYABORSZAG — A Magyar Szocialista Munkáspárt Csongrád megyei és Szeged városi bizottsága és a tanács napi­lapja. — Szerkeszt) a szerkesztő bizottság. — Felelős szerkesztő: F. Nagy István. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Szeged. Magyar Tanácsköztársaság útja 10. Telefon: 13-535. 13-003 — Felelős kiadó: Kovács László. — A lapot nyomja: a Szegedi Nyomda. Szeged, Bajcsy-Zslllnszkv u. 28. (Index 29 05 3). — Előfizetési díj egy hó­napra 18 forint. Tavaszi divatparádé a Hungária nagytermében Március hó 27-én (szerda) este fél 7 órakor a FŐVÁROSI KÉZMŰIPARI VÁLLALAT és a CSM. RUHAZATI KISKERESKEDELMI VÁLLALAT fővárosi manökenekkel bemutatja az 1968-as f(|VClSZÍ éS Ityál*! VtlOCfGlIClCCt Bemondó: Molnár Margit, a tv. riportere. DK. 233.