Délmagyarország, 1967. augusztus (57. évfolyam, 179-205. szám)

1967-08-29 / 203. szám

MOTORSPORT A legutóbbi labdarúgó-for­duló isinél bővelkedett érde­kes eseményekben. NB l-es csapatunk, a Szombathely—SZEAC 3:1 (1:1) A Szombathely en (átszőtt NB Rvobb helyzetük nem adódott. Vasas—Dunaújváros 8:0 (5:0). I-es labdarugo-merkőzésre 8000 A 25. percben Vass került gól- Salgótarján—Újpesti Dózsa 0:2 néző volt kíváncsi. A két csa- helyzetbe, de mellé lőtt. A ... pat az alábbi összeállításban lé- mérkőzés utol.só negyedórájában l"-í>- "íosgyop-z erencvaros 1.1 pett a pályára. a SZEAC védelmét erősen meg- <1:1). zavarva fölénybe került a Szombathelyi Haladás: Szarka Szombathely. A 31. percben Í.Ferencváros 20 18 2 — 50:12 38 ___ _ _ — Szántai. Homolya, Mester — Márkus hatalmas partradobását 2. üjp. Dózsa 20 13 3 4 52:19 29 vasámap délutáíí a SZÉóC-sta- kólóknak: Tanács István, a A meglepetésről Tanács István gondoskodott Kitűnő motoros csemegével Nagyon kellemes meglepetés­bucaúzhattunk a nyári idénytől ben volt része a szegedi szur­Németh. Márkus — Jankó, Sza­Homolya három méterről a ka­puba lőtte. 2:1 a Szombathely SZEAC Szombathelyen ját- ^"J^L™1-1,víra- e . szőtt és vereséget szenvedett. Kov'ári Dobö I Dez£T <£t ? De2fc<? késöbb temét * « ^ «•_ _ - i_ • . ,, an- u°oo — Dezsöfl, Cso- volt eredményes, aki egy gyors 6. Bp. Hon Vass. Kozma, Arató. A hazaiak rohamaival kezdő­négy méterről a hálóba lőtte 3:1. 20 t 8 7 24:26 18 20 6 6 8 22:41 18 Ez az eredmény várható volt. mür - Pusztai, Hajós dr.. lefutás után Szabó átadását A Szombathelynek a két pont elvesztése szinte sl kiesést jp­len,ette volna . érthetően, Tmrákő"^^^ l*'Dunaújváros » 6 5 lűm» minden erőt beleadott " vekben tezak nuiH „<,•• peiyeget a szombathelyiek Küz­ólon ban. A Csongrád megyei Csongrád megyei MHSZ nem túl MllS nemzetközi meghívásos fiatal versenyzője bravúrosan versenye méltó záróakkordja küzdött. Nemcsak kockázatos ©I _ _ „..„.„ 20 8 4 8 34:33 20 volt a szegedi Ünnepi Hetek Íz- kanyarvételt láttunk tőle. hanem volt eredményes, aki egy gyors 6. Bp. Honvéd 20 7 5 8 35:32 19 galmakban bővelkedő technikai okos és merész kiugrásokat is. 3. Vasas 30 13 3 4 46:19 29 4. Győri ETO 20 10 6 4 49:24 26 7. Tatabánya 8. Szeged 9. MTK rekben Unt mnía c,„ka oeiyegex a szompatn veszfüyes Korányu kapujára A deni ^aráSa- miyel. a két pbní CsePel SC sport programjainak. Most ls A szegedi verseny történeté­népes közönség. 8 ezer néző le- hez érdekes módon az egy nao­hetett tanú a nagy hírrel be- pal előbb, szombaton lebonyolí­20 5 7 8 27:28 17 harangozott külföldiek, valamint tott gyulai nemzetközi verseny a magyar ex- és jelenlegi bajno- krónikája is hozzátartozik. Mi kok összecsapásának A szegedi történt Gyulán? Ezt ma meg közönség, amely már ..műértő- maguk a versenyzők sem tud­20 4 9 7 19:30 17 győzelem megszerzésébe "-oranyi Kapuiara. A megszerzése számukra az első .. ,, . „ közönség, amely már „műértő- magú* a gyOMiem megSZerzeseDe. 8. percben rövid szögleti-úgás eszVálíban vató bennntaradáS 12'Pécsl Dózsa " 5 6 8 18:22 16 nek" számít, most sem járt ia* pontosan. Annyi bizonyos: Az SZVSE idehaza fogad- utan Jankóhoz került a labda, "j ," jáTékulréT ™l™m3 "-Komló 19 6 4 9 24:42 16 rosszul. Izgalmas. a ~ndeike,é»r. hoe«átot» ta Marfű csapatát. A ke­mény martfűi játék és a rossz talajú pálya meggátol- a szombathely javara. ta a szép játék kialakulá- A gól után is a Szombathely Pályára és tervszerűbben játé ...lá « I. .11 á __ á .. v. - , _ C?Altn t rÁcH cf n móel/ eiAc* túlzott nyugalommal lépett a 16- Dózsa 20 3 5 12 20:42 11 Salmas küzdelem folyt. sat. A két pontot azonban kezdeményezett, de a szegedt szerezte meg a yédSk 1°í álltak lábukon, és biztosan SZVSE. _ Az NB III-asok már pén- szombathelyi gólhoz! szögletet • _ látványos a rendelkezésre bocsátott olaj a jobtozelso beívelt, és a kapu voiT'á'r'ídeg^é^S a'ka nkS 'li SaíeótarJán 20 6 3 11 25:41 15 Párharcokat"" is" láthatott. De vem volt megfelelő összesen 6 előtt ot-hat méterre álló Iszák Y2L . , A 1? 14. Salgótarján zo 1 J 11 zs.íl 15 " k salakos oálván ha- drága versenygépnek „áUt be" fejjel a hálóba továbbított. 1:0 ££ jobban birtok ! vw 15. Szombathely 20 5 2 13 22:16 12 nem a zsűri körü. is lt -^nte egyszerre a főtengelye, a Szombathely ta„a„o "raT loonan nirtaK. A szsac ,„ „ , „A — • I „ ,•„, ,, Gyulán felbeszakadt a verseny. 12 futam alapján hirdettek eredményt. Tény. hogy Szeged­re már nem jöttek el a lengye­lek. pedig nagyon vártuk őket. De Szegeden se ment simán az _ . . egyébként kitűnően megrende­Csongrádi Petőfi—Hodmezrtva- zett verseny. A szegedi Nagydí­szotta végig a mérkőzést. Jók: Szarka, Iszák. Márkus (a rendre hárították a támadáso- mezőny legtobbta). Illetve: Vár­kat^A 38. percben hasonlóan a hetyl in.. Dez&őfl Hajós dr. Az előmérkőzésen a SZEAC Hegyei eredmények Kistelek—Üjszegedi TC 2:2 (1:1). teken megkezdték a kíizriel LÜBCM a SZEAC- K|,z™ ívelte TT . Kistelek. Az első íéUdő 30. per- sárhelyi MEDOSZ 1:1 mcgKtzattK a Ku/.clel- be a labdát és Hatos dr Bőit a ~éombathejyi Haladás n. C(;ben Moizes. az UTC kapusa ­a labdát ÓN Haka: H- a nuiauas IX. inet. A Kossuth SE—Sz. Dó- fejei 1:1. 8 ellen Pataki és Gylfkó góljaival zsa találkozója Dózsa győ­cében Mojzes. az UTC kapusa Cw__4d „ .,, „„ megsérült és kiállt. Helyette a LS"!.*?? Ü2L -5SS- ^^S^USSSSL i?u aa se (1:0). zelemmel végződött. A 700 maBára talált a szegedt csapat, gólt. fős nézőközönség azt bizo- ^kad^'. 8Zünban a toBU elöu A második félidő megint nyitja, hogy érdemes pénte­Lelpniker Péter labdarúgó NB ujszegediek rr.egint tizenegy em­berrel játszották, mert Mojzes I további sérülésé ellenére ls kiment a ken játszani mérkőzéseket, szombathelyi támadásokkal kez- eredményei: Győr—Tatabánya pályára. Végig kemény és élénk­Érdemesebb sokszor mint dűdött, de a hazaiaknak na- 2:1 (1:1). Pecs—C6epel 0:1 (0:0) iramú volt a játék, a hazalak szombaton, mert a TV köz- kétszer 13 veze,tek A tártai é­vetités elég sok nczöt elvon a pályáktól. A Szegedi Spartacus a Makó ellen 7:0 arányú gyö- ZET^IJLLGY EMIL.1300 NÉZÖ' VE" T^^TíS !abdá1a_asoría1 Szentest Vízmű-Dorozsma 3:1 SZVSE—Martfű 1:0 (1:0) az egyik pontot. Góllövő: Kor­dás. Majoros, Illetve: Magyar T.. Soós. zelme meglepetés. A esapat -7,', .„ . ® meglepett kapus mellett véd- r.óllövn- Maros­h/vst: Gilicze — Katona, hetetlenül vágódott a kapu lobh ' szentes- coll ovo. maros­rháv^c _ IÁ-—, o-,— xBjeueaui vagouott a Kapu jopb Lengyel. Hérl. Uletve: Ab­lclkescn játszott és Walfiseh Thékes Hájas - KarsaJ, Salán- oldalába. l:o. , .. , líl — KIM ÍT \7 C3.X/1 ttr^á n játékvezető kitűnően bírás­kodott. A SZAK vasárnap Sarkadra látogatott cl. Bal­ki — Kiss U. Vörös. Bite. Saj­tos. Majzik. qi^ÍH-J^fy®"1 J~ n' később ' Sajtos lövéséit' védte Seres. iHorváth —_ Sütő, Bodnár Németh. A 25. Szünet utan kiegyenlített lett ramov. játék. Előbb Salánki. maid Hódmezővásárhelyi Textiles­szerencsés módon, az utolsó ^ ^ N8W L' SS^S^ UST^a Vásárhely, percekben kapott góllal ve- Hazai támadásokkal indult a védőkön, közeiről leadott nagy szítette el a két pontot. Az [T„E„ 2 „elfi£, lövését Gilicze vetődve szöglet­- „ ... 7, _ pumoi. ben Sajtos, majd Vorós lövését re hártiotta Az utolsó percek. NB III-as elmezonyben vál- védte Németh, Utána mezőny- ben a vendégek na^ l^es^ Hunyadi SE—Mindszent 1:1 (1:0). Hódmezővásárhely. 1. 11. MEDOSZ 16 14 2 — 44: 9 30 2. UTC 16 13 2 1 36: 8 28 3. Sz. Építők 16 9 2 5 21:10 20 4. Kinizsi 16 7 4 5 20:13 18 5. Alsóváros 16 5 7 4 17:14 17 6. Mindszent 16 5 6 5 17:18 16 1. Dorozsma 16 5 6 5 15:22 16 t. H. vasas 16 6 3 7 30:32 15 9. Csongrád 16 5 4 7 17:23 li 10. Szentesi V. 16 5 3 8 16:21 13 11. Kistelek 16 3 4 9 20:28 10 12. Tápé 16 4 2 10 17330 10 13. Hunyadi SE 16 2 5 9 17:33 9 14. H. Textil 16 3 2 11 19:45 0 jért Radáesl nem volt hajlandó kiállni. Sőt a debreceni MSE szakosztályvezetőié ráadásul tar­talékját sem engedte pályára. A közönség fütyült és majdnem beesteledett, mikor végre indít­hatták a kétszer három futamot. Radáesl következetes volt, csak nem jött kl. Így Gyepes. Peré­nyi és Tanács mérte össze ere­jét. Mint tavaly, az idén is Gyepes vitte el a pálmát, meg­őrizte a díjat. A nemzetközi verseny vég­eredménye Így alakult: 1. Gye­pes Barnabás (Gyulai MHSZ1. 2. nács (Csongrád megyei MHSZ). A legjobb külföldi versenyző Seue M. L KAJAK­_ védte Németh. Utána mezőny- „ „„„^ tozás ninc9. Továbbra is a íátAk, alaku" fo a kapuk nem déssel küzdöttek a lüegyenllté­kerültek veszélybe. Az SZVSE sért többet birtokolta a labdát, de támadójátékuk lendülete a ti­KÉZILABDA Dózsa maradt az élen, s második helyen áll a Spar­tacus. Gyenge Iram, alacsony szln­loiunuwjaitxux iciiuuiete a u- Vonal tw.hnU.1 hihAv zenhatosnál rendszerint megtört. Z l A 14. Dereben akad, atanasoK es lövések jelle­Ismét mind a három KB-s győzött! Két első hely Duisburgban befejeződött a kajak-kenu Európa-bajnokság. Amint már arról beszámoltunk, szombaton a magyarok közül a Fábián—Kemecsey-pár a kajak Szegedi Tanárképző — Bp. Ti- kettős tízezer méteres futamban ruit — döntetlen eredmeny- mét vörös került íó helyzetbe h«?lyenként szépen. meggondol- nek a Mesése elkerülése végett Ponicsán, Nóvák, Kutas. „„ , „ nyel volt kénytelen beérni nagy lövését Németh csak kiök-' ^„.IT.??att?,\ de t4madaKalk volt szüksége a győzelemre, az Szépen kezdett a szegedi csa- woo méteres számban dxadal­Kistelekrn A H MFnnsy loz.ni tudta. A következő tíz fT^lt ^ 7 - -vasutas csa" Előrének pedig a feljebbjutas pat. Az első öt támadásból négy maskodott. Kisteleken. A H MEDOSZ percbcn a vendégek ta t^bszö? "madast vezetett, de szempontiából. Mindkét találko- perc alatt öt gól született. S ez- Az EB-n tizenhat bajnoki ugyancsak döntetlen ered- veszélyeztette^ de GUlcze bto és^em^v Ztí ^SxS ,erÖS nagy küzdelmet es hazai gyű- zcl a mérkőzés sorsa már lé- azam, ...... es kemény martfűi védőkkel. zeimet hozott. nyegében el is dőlt. a hazai csa- hatot Románia, kettőt Magyart ményt ért el Csongrádon, tos kézzel hárított. íirv a két - A 41- percben megszületett a Az oí'V^' ezúttal sem tudta Szegedi Építők— Dunakeszi pat csak szépíteni tudott. A má- ország, egyei peuig az x^ -uu ,P különbség vasutasok egyetlen/ győzelmet megLsmételnj a KISTEXT elleni 24:20 (13:12). Kisstadion, 350 né- sodik félidőben ls bírta az ira- versenyzői nyertek Az országok tovabbra is megmaradt a jelentő góllá. Vöröst a tizenha- -,FB5YÖZD' eredményes játékát, ző. Sz. Építők: Albert-Kasper. mot a szegedi együttes és meg- közötti pontversenyben. 1. Szov. IIodmezővásárhelvi MEDOSZ tos vonalánál szabálytalanul T, b helyze*e alapján a győ- Marosan, Faragó, Firityánszky. érdemelten szerezte meg a két jetunió. 2. Romunia, 3. Magyar­javára akasztották. A megítélt szabn- ^i™* megérdemelte. Szalay. Nagypál. Csere: Do- pontot. orazaB- . dot ugyanő lőtte kapura, nye- , Gü|cff <a mezőny leg- rronkos. Kovács. Tóth. Vezette: Jók a szegedi csapatból: Na- Duisburgban egyetlen vtdCM Jobbja). Thékes Sajtos. Illetve Eősze. (Budapest). csa és Ludányl. versenyző indult a Magyar vá. Nemeth, Seres. Katona. Az első percek a vendégcsa- A Tanárképző legközelebbi el- logatottban: Kovács László, a „ . patnak kedveztek. A sok ela- lenfele szombaton délután SZEAC kajakosa Kovács Szen­Solti Mihály dott labda miatt már három négy órakor a hódmezővásárhe- tével, a magyar kettős 500 mci»« . „ - " , góllal vezettek, midőn a szege- lyi csapat lesz. res számban kilencedik lett. Az NB rt további eredményei: dl csapat feljött és nehezen ki­Srolnokl MTE—Budai Spartacus egyenlített. Ettől kezdve fej-fej Sarkod-SZAK 1:0 (0:0) Kinizsi A Sarkadon játszott NB III- Szalval SE-Orosházl as labdarúgó-mérkőzésre « sze. 6:2 (3:1). Orosháza gedi csapat a következő össze- Kiskunhalasi MEDOSZ-Mezöbe- .... állításban alít kl: Jáger - Llp- rényi Spartacus 1:0 (1:0). Kis- MAV 3:0. Békéscsaba-Mezőko- csaDat vezetett egv-egv góllal pal. Nagy Zs., Pető — Mochlár. kunhalas. »•" — csapat vezetett egy-egy gonai. Kun Béla SE-Mrzőhegyesi Ki­Sárl — Augusz, S/émann. Pusz­taszeri. Polyvás. Katona. Az. első félidőben a SZAK tá­madott többet, szünet után a ha- I. Sz. Dózsa zal csapat volt fölényben. Mind 3- Sz. Spart. a két oldalon több jó helvzet 3. Sarkad akadt, de a kapusok Jól védtek 4. Mezóberény és első sorban ezért nem esett 5. B. VTSK gól hosszú ideig. A győztes gólt 6. K. MEDOSZ a befejezés előtt három perccel 7. Orosháza érték el a hazaiak, amikor a 8. Szalval SE lesgyanús helyzetben lévő Kiss 9. M. Kinizsi közelről a kapuba talált. 10. Makö A labdarúgó NB 1U további 11.SZAK eredméovel: 12. Kossuth SE Mezőhpgyrri MFOOSZ—Szentesi 13. Szentes _ KMTK 3:o (1:0). Mezőhegyes. 14. M. MEDOSZ 18 7 2 9 23:32 16 14. Pénzügy Békéscsabai VTSK—Klskunha- 15. Kun R. SE 18 5 3 10 21 :28 13 15. Mk.-háza lasi MAV 4:1 (2:1). Békéscsaba. 16. K. MAV 18 2 6 10 16:34 10 16. Martfű a - J^berény-KLskimfélegy- mellettivé'vált a küzdelem, hol MAtr V.Í" Gd'dber«"r-Sz;olnoki a venűégek. hol pedig a hazai MAV 3:0. Békéscsaba—Mezőko- rsaDat vezetett egv-esv eóllal rácsháta Pénzü^őrék-KIS- Sff%y^£2S tí'Vofy ^'el­TEXT 1:4. Kecskemetl TE—Gyu- . A CAUHA „AO-A 18 10 5 3 20:11 25 18 9 6 3 35:16 24 18 7 8 3 19:15 22 18 9 3 6 28:17 21 18 8 5 5 30:21 21 18 7 5 6 26:23 19 18 7 4 7 32:32 18 18 7 3 8 36:33 17 18 6 5 7 22:25 17 18 6 5 7 17:26 17 10. Gyula 18 5 6 7 19:15 16 11. Goldberg 18 4 8 6 29:39 16 12. Cegléd 1. SZMTE 2. SZVSE 3. Budai Sp. 4. KISTEXT 5. Jászber. 6. Kecskem. 7. Sz. MAV 8. B.-csaba 9. MGM D. n—Cegléd 3:2. 18 13 3 2 36:14 29 18 10 7 1 37:23 27 18 9 3 6 30:20 21 18 8 5 5 29:20 21 18 8 5 5 30:25 21 18 7 4 7 18:19 18 18 5 7 6 28:23 17 18 7 3 8 21:25 17 18 6 5 7 24:30 17 18 8 1 9 24:33 17 18 6 4 8 26:33 16 18 6 3 9 33:24 15 18 6 3 9 20:28 15 18 6 1 11 28:39 13 18 6 1 11 12:30 13 18 4 3 11 19:29 11 ső félidő ls döntetlennel végző­dik, de Marosán váratlan lövése a hálóba talált. A második félidő a vendégek A 10. perc után fokozta az VÍZILABDA SZEAC—B. Spartacus 5:5 (Llebmann felv.) A SZEAC vízilabda-csapata Harmadik helyen végzett az Idei bajnokságban, tehát bfonzér- a mérkőzés állása. A 26. percben el gólokat s így biztosan nyerte a találkozót. A nézőközönség nemcsak az Izgalmas mérkőzésben, hanem Eosze játékvező nagyszerű bi­raskodásában ls gyönyörködhe­tett. Kifogástalan, mintaszerűen jó játékvezetést láttunk. A szegedi csapat megérdemel­ten győzött, minden játékos szívvel s lélekkel küzdött. Gól­dobók: Nagypál (8). Kasper (6), Marosán (3), Faragó (3). Szalay (2). Tóth és Firityánszky. Szegedi Előre—Cegléd 16:15 (9:7). Kisstadion. 300 néző. Ve­zette: Tárnok (Pálfalvi, Toókos). Sz. Előre: Borbély-Füredi, Isa­szegi. Kővári, Ludányl. Ohát Hollós, Csere: Erdélyi. Kühn. Varga. A vezetést Isaszegi hetesével majd Ludányl góljával a haza­lak szerezték meg, de röviddel utána egyenlített a Cegléd és a vezetést is megszerezte. Szinte ezen a mérkőzésen is az történt, ami az Epitők—Dunakeszi talál­kozón : egy gólos vezetés, majd egyenlítés, azaz. fej-fej melletti küzdelem. Sajnos a szegedi csa­pat nagyon sok helyzetet ki­hagyott. s két kapusának sérü­lés miatti távolléte is a vendé­geknek kedvezett. A nagy küz­delemből az első félidőben Lu­dányl és Kővári góliával az Előre került kl győztesen. A második félidő ugyancsak nagy irammal kezdődött és a 9. preben már a vendégesapnt ki­egyenlített. Füredi. Kővári és Hollós góljai azonban három gőlós előnyt hoztak. A 16. perc­ben Ohátot a játékvezető indo­kolatlanul kiállította. Feljött a vendégcsapat, s 15—15-re alakult mcs leli. Képünkön a játékosok láthatók, a középen Veres István edző Kedves ünnepséggel kezdődött va.sárnap az újszegedi verseny- melyre a szegedi csapat uszodában az. OB Il-es vízilabda Csíkos. Nagy. Nové. Nemes. dr. játékvezető egy hetest nem adott meg Szegednek. Az utolsó Ezután kezdődött a mérkőzés, végződött. A szegedi csapat két gól a 28. percben esett. Kővári dr. gólját ekkor Rácz dobta. lapos dobása a hálóba talált, s A közepes színvonalú mérkő- így a két pont Szegeden ma­bainokság utolsó mérkőzése, mi- Lippay, dr. Szalay, Rácz zésen Igazságos eredmény szü- radt. kor a két esapat Jáu kosai az (Zsemberi. Csonka) összeállítás- letett. Tárnok Játékvezető közepes úszómedence szélen tclsorakoz- ban állt ki. Az első negyedben A mérkőzés végén ugyancsak teljesítményt nyújtott nyújtott tak. a SZEAC együttese lcó- már 2:0-ra vezetett a vendég- kedves ünnepségre került sor. Minden jel arra mutat, hogy ezt szöntütte a 7 ponttal vezető Bu- csapat, mikor Lippay dr. szCr.I- A SZEAC csapat ugyanis har- a mindkét csapat részére fontos dal Spartacust, mint az. OB II tett. A második negyed Rácz madlk helyen végzett a bajnok- találkozót mint szegedi játékve­bajnokat. A köszöntő szavakat és dr. Szalay góljával a SZEAC Ságban. Ez alkalomból köszön- zetőnek, nem szabad lett vo'na Dunai Pal. a SZEAC aknáz- javára alakult 2:l-re. Az eső zu- lőtte a csapatot rá gratulált a vál'alnía. Ugyanis psz.iehikallag tálvvezetőja mondta, maid a hognl kezdett, de a játék szép- szakosztály vezetőinek dr. An- befolyásolta az a tény, hoev SZKAC csapata virágcsokrokat segél nem zavarta. A harmadik ^'^KA^e^oke6.8 A^crapa^'a VTo^em adott at a vendégcsapat taglal- negyed 0:0 as eredményt hozott jelenlevő közönség ugyancsak lesz tárgyilagos. akara"anul is nak. a negyedik pedig 2:2 arányban 'elkes tapssal köszöntötte. a vendégeknek kedvezett. RÁDIÓMŰSOR Kossuth Rádió kisjátékaim. 18.39 Kajak-kenu 4 30 Hírek Időlárás 4 32 Haj- Európabalnokság. 1967. Közvetí­naltol ^gaeUg Zenés műsor, tés Duisburgból. felvételről. 19.00 4.45Fatarádita S.'ootore^ldö-' ^/^Z^Tm^^I^ EÍ járás. 5.30 Reggeli krónika. 6.00 világgazdasági híradó. 19.30 Es­Hirek. Időjárás? 6.30 Hírek. Idő- U mese 19.40 MM vendégünk járás. 7.00 Reggeli krónika II. dr. Vlszkel Mihály, a Fővárosi 7.13 Körzeti időjárás. 7.30 Ül Tanács V. B. Tervosztály veze­könyvek 8.00 Hírek. Időjárás. tője ^s dr. Kvassal Tibor. a Fő­8.03 Műsorismertetés. 8.22 Fehér városl Építőipari Beruházó VáL Sándor népi zenekara játszik. ' " JT w_hír»rio 8.50 Lakberendezés az állatvilág- lalat íőmernoke. 20.00 Tv-hlradó. ban. 9.00 Harsan a kürtszó! A 20.20 Shakespeare: Szenttváneji Gyermekrádió műsora. 9.40 álom. Színmű két részben. A Dvorzsák: G-dúr szonatina. 10.00 Madóch színház előadása. íelvé­Hirek. Hazai lapszemle. 10.10 . . kb 2115 rjj Táncmelódiák. 10.52 Rossini: télről. A szünetben, kb 2iAiírt Olasz nő Algírban. Kétfelvoná- könyvek. 22.25 Tv-hlradó. n. ki­sos opera. Közben: 11.57 Hall- adás. gatóink figyelmébe 1 12.00—12.15 Hírek. Idöjőárás. 13.13 A buda- Jugoszláv televízió pesti színházak műsora. 13.16 17 30 Hetl szemle albán nyele Általában hallgatunk. Rákosy ..1R ,n Q-órakoz­Gergely karcolata. 13.31 Lakatos yen- "-^ Hírek J8.lO Srorakoz­Sándor népi zenekara játszik, tato zenés műsor 18.30 Teie­13.49 Rejtély Staffa szigetén. Ka- sport. 19.10 A turizmusról. 19.40 landos Ifjúsági rádiójáték. 15.00 Hirdetések. 19.34 Jó éjszakát, Hirek. Időjárás. 15.15 Barokk- ,erekek! 20 00 Tv-híradó. 20.33 muzsika. 16.00 A New Christy ,n I4ta. Minstrels-együttes műsorából. Dokumentumfűm. 20.53 Játék. 16.19 Gazdasági újságíróké a szó. film. 22.23 Hirek. 16.24 Zongoraművek. 16.57 Hall­gatóink figyelmébe! 17.00 Hírek. Román televízió Nemzetközi lapszemle. 17.13 Le- j7.oo Riportműsor 17.30 Gyér­szövetkezeti ^gyüttasek^vetéufeT ™kfllmek. 18 00 Klűsági tv-klub. dóte CsonUdy me^e. n.45 A ™ Ty-hiradő. 19.00 Esztrad­mi pénzünkből. A hazai föld- zene. 19.30 Mihail Sebastlan: A gázprogramról. 18.00 Könnyüze- 6ziget Színházi közvetítés. 22.30 nei híradó. 18.30 Rudolf Serkin Tv-híradó zongorázik. 19.00 Esti krónika. 19.30 A Szabó család. 20.00 Ked­vc-s lemezeim. A mikrofon előtt Pátzay Pál. 21.00 Miért szép? Nadányi Zoltán A testőr c. ver­séről beszél Szabó Magda. 21.20 Világhírű baritonok. 22.00 Hí­rek. Időjárás. 22.20 Sporthírek. 22.25 Meditációk. 22.35 Dallal — tánccal a világ körül. 23.10 Ze­nekari muzsika. 24.00 Hirek. Idő­járás. 0.10—0.25 Filmzene. Petőfi Rádió 4.30—7.57 Azonos a Kossuth Rádió műsorával. 10.00—12 30 Ze­nés műsor üdülőknek 12.30 Pet­ress Zsuzsa és Szabó Miklós énekel. 13.00 Házunk tája. A Fa­lurádió műsora. 13.20 Lalo: Gordonkaverseny. 13.47 Vízállás­jelentés. 14.00 Kettőtől hatig . . A Petőfi Rádió zenés délutánia. 18.00 Hirek. Időjárás 18.10 Set Svanholm Wagner-operákból énekel. 18 30 Rádió-szabadeeve­tem. Lehet-e két milligrammal több? Beszélgetés. 18.55 Kőszegi Pál táncdalaiból. 19.06 A Pro Arte vonósnégyes játszik. 19.54 Jó estét, gyerekek! 20.00 Esti krónika II. 20.30 Vörös Kálmán népi zenekara játszik. 21.05 Csak bikiniben! Diagnózis több lelet­ben. 22.00 Opus ultimum. Nagy zeneszerzők hattyúdalai. 23.00— 23.15 Hirek. Időjárás. TELEVÍZIÓ MŰSOR Magyar televízió 17.58 Hírek. 18.03 A kék nyak­ék. Magyarul beszelő franci* DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei éa Szeged városi bizottsága éa a tanács lapja Megjelenik hétfő kivételével mindennap. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Főszerkesztő, dr. Lökő* Zoltán Szerkesztőség: Szeged. Magyar Tanácsköztár­saság útja 10. Telefon: 13-535, 13-005 Éjszakai telefon: 13-506. 13-439 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kladö: Kovács László Kiadóhivatal: Szeged. M igyar Iái ícsköztár­saság útja 10, Telefon: 13-500, 13-110 (Beküldött kéziratokat nem őr. zünk meg és nem adunk vissza.) A lapot nyomja: • Szegedi Nyomda, Szeged, Bajcsy-Zsilinszky u. 28. sz. INDEX 29 053 Terjeszti a Magyar Posta. Előfi­zethető bármely postahivatalnál é, a Posta Központi Hirlap Iro­dánál (Budapest V. József ná­dor tér 1. sz.) Előfizetési tít) • egy hónapra 13.— Ft, a 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kctld, 1967. augusztus 39. 4