Délmagyarország, 1966. május (56. évfolyam, 102-127. szám)

1966-05-10 / 109. szám

===== SZEAC Székesfehérvár 3:1 (2:0) T gnrra gfUJL Kettős vereség Zágrábban Zágrábban va.sumap ren­dezték meg a jugoszláv— magyar országok közötti vá­logatott labdarúgó-mérkő­zést, amelyen a hazaiak 2 : 0 (1 :0) arányú győzelmet aratlak. A jugoszláv csapat áltálában nem játszott fö­lényben. de helyzetei közül kettőt ügyesen kihasznált, s így végeredményben megér­demelten nyert. A magyar csatárok bátortalanok voltak, távolról alig lőttek, a helyze­teket pedig elügyetlenkedték. A gólokat Gugleta és Skob­lár szerezte. A nagy mérkőzés előtt ke­rült sor Zágrábban az ifjú­sági válogatottak találkozó­jára. s ezen a jugoszlávok 7:0 (3 : Olarányban szerezték meg a győzelmet. Csapatunk nagyon gyengén, alárendel­ten játszott. Sötét felhők gyülekeztek vasárnap délután az égen, a mérkőzés kezdetekor. — Kellene már a vetésnek R májusi eső. a SZEAC-nak meg a győzelem... — je­gyezte meg tréfásan az. egyik szurkoló, amikor a két csapat kifutott a pályára. A SZEAC nagyon jól kez­dett. mert a 10. percben Pusztai és Nemes góljával már 2:0 volt az eredmény. Pusztai a félidő közepén még növelhette volna az előnyt, de nagy helyzetben fölélőtt. A fehérváriak csak a 36. percben vezették az el­ső veszélyes támadást: Tóth kifutott kapujából, de a kö­z.épcsatárt játszó Takács — szerencsénkre — az oldalhá­lóba vágta a labdát. Szünet után meglepetésre a vendegek bizonyultak jobbnak. A ÍR. percben Ba­logh vitte fel a labdát, két védőt is kicselezett és a jobbösszekötő végül a ka­imba talált. A hairá volt a legizgalmasabb. Először a fehérváriak hagytak ki két jó helyzetet gyors egymás­utánban. majd közvetlenül utána Nemes remekül indí­tott. a hosszú labdával Pusz­tái elnyargalt és a fiatal játékos védhetetlen góllal biztosította be a SZEAC győzelmét. A Tóth — Várhelyi, Kő­vári. Terhes — Reményik . dr.. Pataki — Pusztai. Ne­mes. Hajós dr., Linka, Kő­Egy győzelem, egy vereség A szegedi NB 111-as lab­darúgó-csapatok közül va­sárnap az. itthon iátszó Hon­véd győzött, n Spartacus Ti­szatöldváron vereséget szen­vedett. Szegedi Honvéd—Martfűi Í1SE 1:0 (1:0). Hunyadi tér, 400 néző. Vezette: Szabó. Honvéd; Borbély — Ábra­hám. Domonkos. Szalai — Viczián. Lukovszki — Kiss, Sonkó. Véher. Sándor. Vé­kony. Változatos játékkal kezdődött r. mérkőzés, majd fél óra eltelte után feljött a Tömegek az atlétáknál Vasárnap a SZEAC-stadi­onban ismét tömegversenyt rendeztek az atléták. Sok ér­dekes küzdelemnek voltunk a szemtanúi. Kiemelkedett London Vilmos gerelyhajítá­sa. Szentes Gyula és Tóbiás Rózsa 400 méteres ideje. Mindhárman egyéni csúcsot értek el. A városi serdülő­bajnokságon az. SZVSE. a járásin a kistelekiek érték el a legtöbb sikert, míg a Kilián Kupa viadal a szöre­giek győzelmét hozta. Rész­letek: Városi serdülőbajnokság. Fiúk. 100 m: Szűcs (SZVSE) 12.0. 400 ni: Szentes (SZVSE) 93.0. 800 m: Fehér (SZVSE) 2:16.4. magas: Csath (Erd. Techn.) 163. távol: Nagy (Erd. Techn.) 548, súly (5): B. Fodor (SZVSE) 12.12. Leányok. 100 m: Bartal (SZVSE) és Fülöp (SZVSE) 13.8. 300 m: Csorba (Ságvá­ri Gimn.) 51.fi, 400 m: Tóbi­ás (SZVSE) R4.fi. távol: Szi­geti (SZVSE) 4fi0. Ja ra st serdü lő bajnokság: Fiúk. 300 m: Dávid (Kiste­leki Gimn.) 50.fi. 600 m: So­morii (Kistelek) 1:45.3. Leá­nyok. 100 m: Bárdos (Szö­regi Rákóczi VSE) 14.fi. ma­gas: Gömöri (Kistelek) 130, távol: Gömöri 427. Járási Kilián Kupa. Fér­fiak. 100 m: Bálint (Szőreg) 12.0, 400 m: Majorosi (Sző­reg) 55.2, 1500 m: Meiszter (Szőreg) 10.56. gerely: Lon­don (Szőreg) 55.68. Nők. 800 m: Gyurkó (Kistelek) 2:52.5. Monostori Tibor szó összeállítású csapatunk végre ügyesen használta ki helyzeteit, s így megérde­melten nyert a lelkesen küz­dő Vasas ellen. A mérkőzés után a két edző a következőket mond­ta: Rábay László (SZEAC): A csapat időnként biztatóan játszott. Ez a győzelem ak­kor ér majd sokat, ha va­sárnap Nyíregyházáról pon­tot. vagy esetleg pontokat hozunk haza. utána pedig itthon győzünk a Budafok ellen. Gábor Sándor (Székesfe­hérvár): Nem tudtuk ki­használni a helyzeteket, pe­dig 3:3 is lehetett volna az eredmény. A második fél­időben volt a lélektani pil­lanat, amikor kiegyenlíthet­tünk volna, de ehelyett a Szeged lőtt gólt. M. K. Pénzűgyőr—SZVSE 4:1 (2:0) A Móraváros vette át a vezetést Móravárosi Kinizsi—Do­rozsma 6:1 (4:0). Cserepes sor. Vezette: Szólnál. A ha­zaiak nagyszerűen kezdtek, és a 20. percben már 3:0 volt az eredmény. A gólok hazai csapat A 33. percben Kiss 30 méterről leadott nagy lövése a kapuba talált. 10. Szünet után a martfűiek támadtak többet. A Honvéd védelme lelkesen küzdött és Borbély minden lövést há­rított. A szegedi csapat győ­zelme megérdemelt, mert a gólon kívül Sándor és Son­kó kapu "át is lőtt. Tiszaföldvári Tsz. SK— Szegedi Spartacus 3:1 (3:0). Tiszaföldvár. fi00 nézö. Ve­zette: Lajkó. A megyei labdarúgó-baj­nokságban vasárnap a Mó­ravárosi Kinizsi legyőzte a Dorozsmat. a Szentesi MTE pedig vereséget szenvedett Újszegeden, s így a táblázat éléi-e a Móraváros került. UTC—Szentesi MTE 1:0 (0:0). Újszeged. Vezette: dr. Tóth. A mérkőzés első per­cét a szentesi Gera bombája tette érdekessé, mely kapu­fáról pattant ki az alapvona­lon túlra. Az első 15 perc a szentesieké volt. azután feljött az UTC. s meddő me­zőfölényt harcolt ki. A ka­pu előtt a jól védekező szen­tesieken a támadások el­akadtak. a csatárok pedig lávoli lövésekre nem vállal­koztak. A győzelmet jelentő SÓ! a második félidő első percében esett. Pusztaszeri beadását Hegyes II. befe­jelte. A 3 percben a szen- Tanács Anlal. a Móravárosi Ki­lesi Magyar bombaiát védte ni"i középhátvédje, a Dorozsma ügyesen Hegyi A 10 perc- e,lcn is kiemeUced^teljetttményt ben jó helv/etben Magyar hibázott, majd a 12. perc- nagy része iól eltalált, tá­ben Gera lövését védte bra- Voli lövésekből esett. A já"­vűrosan az űiszeaedi kapus. Azután ismét átvette az UTC a játékot, s a szente­siek inkább távoli lövések­kel kísérleteztek. Szegedi AK—Hódmezővá­sárhelyi Honvéd 1:0 (0:0). Hódmezővásárhely. Vezette: Valfis (Békés megye). A sze­gedi csapat védekezésre ren­dezkedett be. s jobbára a pálya középső harmadában tartotta a labdát. A mérkő­zés sorsát eldöntő gól a má­sodik félidő 25. percében esett: szögletrúgás után az előrehúzódó Pető 16 méter­ről a hálóba lőtt. Az ered­mény igazságos. tékvezetö az első félidő 38. percében a Dorozsmából Turzót, a második félidő kö­zepén színién a dorozsmai csapatbólt Tóthot, maid az utolsó peicekben a Kinizsi­ből Dupsit kiállította. Gól­lövő: Dupsi 3, Guti. Farkas. Rajcsányi, illetve: Lajkó. A Hódmezővásárhelyi Tex­tiles—Szegedi Textilművek mérkőzés elmaradt, mert a szegedi csapat nem jelent meg Vásárhelyen. Szegedi KAC II.—Kistelek 6:1 (3:1). Szeged. Szegedi VSE II.—Szentesi Vízmű 5:0 (5:0). Szentes. =S=0=R=0=K=B=A=N; Az országos ügyességi at­létikai csapatbajnokságon a SZEAC kalapácsvető csapa­ta 47.43 m-es átlaggal a ne­gyedik helyen végzett. Győ­zött az Újpesti Dózsa 55.39 m-es legjobb országos ered­ménnyel. Zsivótzky 71.08 méterrel kezdte az idényt! * A férfi kosárlabda NB I­ben vasárnap befejeződött a tavaszi idény. A SZEAC megszerezte ötödik győzel­mét, s ezzel a nyolcadik helyre került. SZEAC—Bp. Előre 96:79 (51:37.). Buda­pest, Klapka utcai terem. Vasárnap délelőtt tömött villamosok szállították a szurko­lókat a Cserepes-so­ri pályára. Nos. az izgalmasnak vélt for­duló ez alkalommal alatta maradt a „sok évi átlagnak", mert a móravárosiak köny­nven győzlek le Kiskundorozsma csa­patát. Volt aki meg is jegyezte: „Felét meghagyhatták volna vasárnapra a szente­sieknek!" ... A Hunyadi téren végre a Honvéd is magára talált. Ke­rn.érrv küzdelemben legvözte Martfű csa­patát s ezzel a táb­lázni 5. helyére ke­rült. • A Postás—Bp. Ma­gvar Nemzeti Bank NB II-es kosárlabda találkozót azért vár­ta érdeklődéssel a nézőközönség, mert bízott abban. hogy Pécs után végre itt­hon is győzni tud Pályáról — pályára leánycsapatunk. Így is történt. A találko­zó 77:41-es ered­ménnyel fejeződött be. Reméljük, hogy IHZ első hazai győzel­met további sikerek követik. Eddig igen '.nehéz mérkőzései voltak a Postásnak, de a következő ellen­felekkel szemben nyerhetnek a szegedi lányok. • Volt még egy igen kedves és derűs szín­foltja a vasárnap délelőttnek. A Róku­si Tornacsarnok mel­letti pályán bonyolí­tották lc a városi út­törő kézilabda olim­pia döntő mérkőzé­seit. Úttörő játéko­sok voltak a pályán, s uttörö-sereg volt a nézőközönség. Harso­gott a gyermekhang­tól, a biztatástól a környék. Hét fiú- és négy leánycsapat nevezett be a küzdelembe. S izgalom is akadt bő­ven. Egyik fél se ad­ta egykönnyen ma­gát. Különösen a fiúk döntője volt érdekes. Fej-fej mellett har­coltak a győzelemért. Az eredmény is ezt igazolja: Madách-ut­cai Alt. Iskola—Róku­si Ált. Iskola 9:8. Végeredmény: 1. Ma­dách-utcai iskola, 2. Róku^ 3. Hámán Ka­tó iskola. A leány­csapatok helyezése: 1. Rókus, 2. Hámán Kató iskola. 3. Ma­dách-utcai iskola. Hírt adtunk már arról, hogy a Tisza­parti Gimnázium ud­varán a pályaépítés alkalmával sok társa­dalmi munkát végez­tek a Spartacus röp­labdásai s ennek fe­jében otthonra talál­tak, s természetesen itt rendezik a jövő­ben versenyeiket is. Bár a pálya még nincs teljesen kész, már alkalmas volt arra, hogy a Sparta­cus női csapata ezen fogadja ellenfelét, a Bp. Beloiannisz NB II-es csapatot. A pá­lyaavató sajnos nem sikerült, mert az ellenfél győzött 3:2 arányban. A délután bizony dilemmát okozott az embereknek. Esik. vagy nem esik? Köz­vetítik-e tv-n a zág­rábi mérkőzést? Meg­nézzük-e a SZEAC-ot, Legjobb dobó: Faragó és Bácskai 21—21, Hódv 18. il­letve: Szabó 24. Vadkerti 12. * A Szegedi Kender NB T-es női röplabda-együttese Bu­dapesten a Testnevelési Fő­iskolától 3:0 (10. 4. 5) ará­nyú vereséget szenvedett. A szegediek a nyolcadik for­duló után a tizennégyes me­zőnyben a tizenkettedik he­lyen állnak. * Szerdán SZEAC—SZVSE barátságos labdarúgó-mérkő­zés lesz Szegeden a Tisza parti stadionban. délután fél 5 órai kezdettel. * Az MTK labdarúgó-csapa­ta vasárnap Krakkóban ven­dégszerepelt és 2:0 (0:0) ará­nyű vereséget szenvedett a Wisla Krakkó együttesétől. így kellett volna tippelni! 2:0 1 o:o x .1:2 1 1:0 t o:o x 0:1 2 0:2 2 0:0 x 0:1 2 0:2 2 o:fl x i:J 2 szelvény 1. Jugoszlávia— Mae5 arorsz.ág 2. Egyelértés-BVSC 9. Dchrt cen-O.-MAVAG 1. Szállítók—Budafok 5. Oroszlány—MAV-DAC fi. Szoln. MTE—Szoln. MAV 1:« 2 7. Kecskemét—Bp. Spart. 4:0 1 8. Izzó—Várpalota 0. Kap. Kinizsi-Pápa III. Atalanta—Mllan 11. Brescia—Rologn* 12. Caglíari —Napoli 13. Eazio—Sampdorla 14. Torino—Lanerossl ,,„_.. „ . 13 plusz 1 találatos vagy az UTC palyara nPm nkfldk 13 találatot két foga jó ért el. Nyereményük szelvényen­ként a nyer—meny illeték levo­nása már. 203 701.- forint. 12 találatos szelvény 82 da­rab akad!. Ezek nyereménye a C7rAr _ - nyereménvilleték levonása után SZEAC, gyozott az 3312.- forint, UTC a szentesi csa- A 11 találatos szelvények szá­pat ellen. A SZEAC ma 937 darab Nyeremény szel­" " 1 _ii .... , , venyenkent a nvereményilleték ezzel elkerült az utol- levonása után 190.- forint, só helyről, az UTC 10 találatm 77)i fogadó ért el. pedig felzárkózott az nyereményük szelvényenként ttáfi- .. " „ , nveremenvilleték •• elmezonyhuz. B. J, 53 £orint. menjünk? — tették fel sokan a kérdést. Lám. most mind a kettő érdekesnek bi­zonyult. Győzött a Pasaréti ŰL 600 nézö. Ve­zette: Bacsó. Pénzügyőr SE: Bilkei — Tornyai. Szalai II., Zalai — Zalán, Szalai I. — Kisházi, Korony, Fonyódi, Süle, Sza­bó I. SZVSE: Simái - Kelemen, Halász. Réti — Farkas, Tóth IV. — Széman. Katona. Thé­kes. Bite, Tóth II. Az első félidőben a hazaiak támadtak többet. A vasutas támadósor ebben az időszak­ban erőtlenül játszott, pró­bálkozásaik sikertelenek ma­radtak. A védelem több al­kalommal „végzetes" kiha­gyásokkal játszott, amit a hazaiak ügyesen ki is hasz­nálták. / A 20. percben a fedezet­lenül hagyott Fonyódi kö­zeli lövéssel megszerezte a vezetést a hazaiaknak. 1:0. Simaj a gólt háríthatta vol­na. A 30. percben súlyos védelmi hibából ú.iabb gól született. A vasutas védők szabadon hagyták Sülét, aki 20 m-ről a kapuba bombá­zott. 2:0. A 36. percben adódott a mérkőzés legnagyobb gól­helyzete. Bite ügyesen elhú­zott a védők között, de biz­tos helyzetben 10 méterről a kapu mellé lőtt. A II. félidőben többször feljött a SZVSE is. A 13. percben szöglet után Szé­manhoz került a labda, aki azt a 16-ns sarkáról fordu­lásból védhetetlenül továbbí­totta a kapu jobb sarkába. 2:1. A ÍR. perc újabb hazai gólt hozott. Szögletből a szegediek kapujának előte­rébe került labdát Fonyódi felhőfejessel küldte a jobb sarokba. A 42. percben a já­tékvezető kapu előtti kava­rodás közben 11-est ítélt a Pénzügyőrök javára és Tóth IV-et utánrúgásért leküldte a pályáról. A megítélt bünte­tőt Szalai I. értékesítette. 4:1! A játékvezető sok hibával vezette a mérkőzést és ez nagyban befolyásolta a játé­kot és az eredmény mikénti alakulását. A SZVSE ellen ítélt 11-es büntető előtti öt percben Bitét két esetben is durván buktatták, de a biró sípja néma maradt. A sze­gedi játékosok egyrésze sokat és feleslegesen reklamált. Az ezek miatt megítélt szabad­rúgások mindig komoly ve­szélyt jelentettek, de figyel­müket is elvonta a játéktól, Solti Mihály Első győzelem A Szegedi Előre NB Il-ea férfi kézilabda-csapata va­sárnap aratta idei első baj­noki győzelmét: Előre—Hód­mezővásárhelyi Honvéd ÍR:lfi (6:7). Újszeged. A ha­zaiak közül Fülöp László 7, Kővári 4 gólt dobott, a ven­dégektől Csalla 9 góljával tűnt. ki. Másik NB II-es ké­zilabda-eredmény Gödöllő— Szegedi Építők 24:18 (8:9). Gödöllő. Itt a szegediek kö­zül Darvas Tamás 9 góllal volt a legeredményesebb. Hat szegedi a döntőben Szegeden rendezték meg az asztali teniszezők seregszemle versenyének területi döntőjét. Serdülők. Lányok: 1. Piz.ur (Pest megye). 2. Vikor A. (Csongrád megye). Csapat: 1. Pest megye, 2. Csongrád megye. Fiúk: 1. Cservki II. (Bács me­gye). 2. Bénák (Csongrád megve). Csapat: 1. Bács, 2. Csong­rád Ifjúságiak. Lányok: 1. Balogh (Pest megye), 2. Hosz­podár (Békés megye). Csapat: 1. Bács, 2. Pest. Ftúk: 1,' Berger (Bács). 2. Seiben (Békés). Csapat: 1. Csongrád 2. Szolnok m. A seregszemle versenyek országos döntőit május 31-én és 22-én Egerben bonyolítják le. Ezen a területi döntó alapján hal szegedi — Halasi György. Kelemen András, Szemendri István, Bénák András, Vikor Anikó és Vikor Bea — vehet részt. Eredmények, táblázatok NB I'B 1. nvsr 2. BVSC 3. Eger 4. Komló 3. G.-MAVAG fi. Oroszlány 7. F.gvelértés 8. Szállítók 9. Sznmbath. 10. Budafok 11. Nyíregyh. 12. MVSC 13. Székesfv. 14. Szeged 15. Kan. Honv. Ifi. MAV-DAC 9 5 2 2 18:11 12 9 4 4 1 Ifi: 9 12 9 3 2 2 ltilfi 12 9 4 2 3 21:14 10 9 4 2 3 12: 9 10 9 2 3 2 8: fi 8 9 2 5 2 9:10 9 2 5 2 CIO 8 2 4 2 13:11 9 3 2 4 11:12 8 3 2 3 9:11 9 1 fi 2 10:14 9 3 15 11:12 9 3 15 10:13 9 2 3 4 9:19 9 14 4 10:11 Mezőhegves—B. VTSK W. Csongrád—Mezőtúr 2:1. Kalocsai VTSK-KTE 0:0. Kiskunhalas-* Makó 2:1. Orosháza—Mezőkováos­háza 4:0. B. Honvéd—Kalocsai Honvéd 0:21 Megvet bajnokság 1. Móraváros 8 fi - 2 24:10 n 2. SZAK Szent, KMTE Dózsa Oroszlány—MAV-DAC 0:0. Egyetértés—BVSC 0:0. Szállítók­Budafok 1:0. Komló—Miskolc 4:1. Eger—Kaoosvár 3:3. Debre­cen— Ganz-M A VÁG 3:2. NB II Keleti csoport 1. Szoln. MAV 2. Bp. Flóré 3. Bp. Spart. 4. Kecskemét 5. Jászberény fi. Nagybátony 7. Pér.zögvór 8. MGM Debr. 9. B.-csaba 10. Szegedi VSE 11. KISTEXT 12. Gvula 13. Cegléd 14. Szoln. MTE 13. Salg. KSF 18. Borsodi R. 17. Miskolci B. 18. K.-félégvh. 10 7 1 2 23: fi 15 1(1 fi 2 2 14: 9 14 10 fi 2 2 1«:11 14 10 5 3 2 20: 9 13 10 fi 1 3 1«:13 13 10 3 2 3 9: 7 12 10 4 3 3 17:12 11 10 4 .1 3 14:13 11 10 4 2 4 1.3:14 10 10 3 - 5 12:17 10 10 4 1 3 111:13 9 10 4 1 5 13:11 10 3 2 3 1(1:19 10 3 2 3 10:18 10 3 2 3 7:14 10 2 2 fi 10:13 10 1 3 fi 8:13 10 1 2 7 10:27 4. Sz. 5. Sz. Cpftók 8. UTC 7. Szrr.lésl V. 8. H. MEDOSZ 8. H. Honvéd 10. Alsóváros 11. Dorozsma 12. H. Textil 13. Kistelek 14. Sz. Textllm. Versenyen kfvtll: SZEAC n. SZVSE II. 8 4 3 1 8; 5 TI 8 5 12 8: 5 1T 7 5 - 2 10: 3 1(1 8 4 2 2 12: 7 10 8 3 3 2 11: 9 9 7 3 2 2 13: 9 8 2 3 3 13:12 8 2 3 3 8:13 7 14 2 7: 7 8 13 4 7 13 3 7-43 7 - 1 fi 6:15 3: 8 4: 8 3:19 9 8 1 - 37: 7 17 9 3 15 12:13 7 Az elmaradt H. Textiles—Tex­tilművek mérkőzés eredményét nem számítottuk bele a táblázat, ba levonása után Kecskemét—Rn Spartacus 4:0. Jászberény—Kiskunfélegyháza 2:2. R-ücéscsabs—Miskolc 3:?. KTSTEXT—Salgótarján 2:0. Navvbátonv-nebT-pc-n 0:1T Gvu­la—Borsod 1:0. Cegléd—Bn. Elő­re 1:2! Szolnoki MAV—Szolnoki MTE 6:1. NB in Délkelet 1. Mczőkovácsh. 9 5 3 1 10: 3 13 2. Kecskemét 9 3 5 1 5: 5 11 3. Mezőtúr 9 3 4 2 7: 4 10 4. Martfű 9 4 2 .1 1.1: 8 10 3. Szeg. Honvéd 9 5 - 4 9: fi 10 fi. Kai. VTSK 9 3 4 2 7: fi 10 7. Bcs. Honvéd 9 3 4 2 8: 7 10 8. MéznhégVés 9 4 2 3 11:10 10 9. Kiskunhalas S 4 2 3 9:14 10 10. Kai. Honvéd 0 3 3 3 17: 9 9 11. Orosháza 9 3 3 3 11: 7 9 12. Tiszaföldvár 9 3 2 4 14:13 9 13. Bcs. VTSK 9 3 15 12:10 7 14. Szegedi Spart. 9 2 3 4 8:15 7 15. Csongrád 9 2 2 5 fi:i7 fi IC. Mákó 9 12 6 1:15 i DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád mcgvel és Szeged városi bizottsága és a tanács lapja. Megjelenik hétfő kivételével mlndennao. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Főszerkesztő: dr. Lőkős Zoltán. Szerkesztőség: Szeged. Magvar Tanácsköztársa­ság útla 10. Telefon: 35-35. 30-03 eiszakal telefon- 35-fls Kiadja a Csonarád Meave> Lapkiadó Vállaiat Felelős kiadó: Kivárj '.ászK Kiadóhivatal: Szeged. Magvar Tanácsköztársa­ság útla 10 Telefon: 35-00. 31-10 (Beküldött kéziratokat nem őr­zünk meg és nem adunk vissza.J A lanot nyomta • Szegedi Nyomda. Szeaed Balcsv-ZslUnsrkv u 29 «z INDEX fi -53 leriesznk - vuiaran n- i postahivatalok Előfizetés' uj egy hónapra 12 Et. előfizető, tő bármely eostah'vatalnái é» kén. bealtdnék 6 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd. 196T3. május M.