Délmagyarország, 1966. március (56. évfolyam, 50-76. szám)

1966-03-29 / 74. szám

amm SZEAC- Debreceni VSC 3:1 (0:1) aFDIT Vidéki sikerek a mezon Nyolcezer debreceni szúr- rossszul lépett. (Később koió előtt a következő ősz- is ment a pályáról.) szeállításban lépett pályára a két csapat. SZEAC: Ko­Csípös, hideg, szeles idő­ben rendezték meg a ró­2. Jáksó (SZVSE) 19:44.8. 3. Sárkány (SZVSE) 20:08.4. le szönhető a győzelem, s ez kusi vásártéren a niegvei Csapat: 1. SZVSE 2000 m. adta az erőt ahhoz, hogy a mezei futóbajnoksagot 134 második félidőben SS SS3S rányi - Varhelyi, Kővári. megfojtani .,potyagól" után nem tör­tek le, hanem volt erejük induló részvételével. A nyolc­ifjúsági: 1. Pogány (SZVSE) 6:24.2. 2. Molnár (Szentesi egyéni bajnokság közül hat Vízmű) 6:27.4, 3. Ördög (Kis­Csak az NB Terhes, Nemes Kószó — Hajós. Pataki, Kozma, tékások nem keltettek csa- senyszamban szép küzdelem Kalocsai, Arató. DVSC: Ne- 2°; Perctől azonban a hely- ]ódást s- Kozma és Ter­• .. xarjssr-1^ sek nvertek S°™di - Tóth III., Tóth I. ?»« tamogatasat es az em- közönség meg a / • berelonyt. Egyre melegebb b lett a helyzet a DVSC tér­felén. Az egyenlítő gól a 35. percben esett: Kozmát „fel­mérkőzés került vidékre, közülük há- teleki Gimn ) 6:36.0. Csapat: 1. SZVSE. 1200 m. serdülő A: 1. Farmos (Sz. Vízmű) után általában az esélyesek 3:55.1, 2. Szentes győztek. 3:56.8, 3. Fodor (SZVSE) (SZVSE) Sajtos, Ráczi. Négy mérkőzést játszottak Nagy lendülettel kezdett vasárnap a Rókusi Torna- a debreceni csapat. Igyeke­csarnokban. zetét az 5. percben siker vágták", Kalocsai szabad­NB l-es kosárlabda-ered- koronázta. Sóvágónak az ol- rúgása a védőkről lepat­mény: Bp. VTSK—SZEAC dalvonal mellől előreívelt tanti Magyar a partvonalon 106:67 (47:22). Vezette: Bo- labdája elhagyta volna a jó- túlra mentett. A hirtelen kodi és Bánsági. A buda- tékteret. de úgy látszik Ko bedobott labdát Arató kap- A megyei labdarúgó-baj- Uupsi révén megszerezte a pesti csapatnak nagyon ki- rányi bravúroskodni akart, ta meg, és élesen beját- nokságban a Dózsa—Dorozs- vezetést Szünet után a szél­Férfiak: 6000 m felnőtt: 3:58.6 Csapat: 1. SZVSE. 1. Huszár (SZVSE) 19:24.0, 800 m serdülő B: 1. Veréb (Makói Sportiskola) 2:17.0, 2. Szabó (SZVSE) 2:17.4, 3. Gera (Makói SI) 2:20.4 Csa­pat: 1. Makói SI. Nők: 1000 m felnőtt: 1. Nagy (Szőregi Rákóczi) 3:34.4, 2. Weisz (Sz. Vízmű) 4:14.1, 3. Ponicsán (SZEAC) 4:24.2. Csapat: 1. SZEAC. jött a lépés, a SZEAC idei kiejtette a labdát, és a be- szotta az alapvonalról a 16- ma talál kotón "az "utolsó iőHámo^t^ Te^tií« Öarö] f^vSE) 2-28^2 Abr^ím leggyengebb teljesitmenyét futó Magyar a halóba rug- os magassagaba. A befutó előtti percben esett a gól |MVi>t) é.ZH.4. 2. Ábrahám Gól az utolsó előtti percben nyújtotta. Legjobb dobó: ta: 0:1. (Öriási kapushiba.) Kószó kapura rúgta a láb­Hegedűs 31, Haris 22, il- A gól erősen „felvilla­letve: Hódy 32. Hűvös dr. 8. nyozta" a debreceni csapa­NB l-es női röplabda- tot. Tóth I. fejesét nehe­eredmény: Bp. Vörös Mete- zen sikerült menteni, majd hálóba került: 1:1. or—Sz. Kender 3:0 (15:8, Zádori 30 méterről küldött 15:12. 15:10). Vezette: gólt a játékvezető ^ ek biztatóan játszottak, de állás címén nem adta meg. mek"alakíWval a bajnokjelolt Meteor ellen góljával gyorsan kiegyenlí- (SZVSE) 2:34.6, ...... .. „ tett. majd a 69. percben ÍMVSF.I 2-IRT' 1 3Z °,OSOn Tg Szepedi Hózsa Dorozsma szögletrúgás után Rozik a ' megperditette. s igy a ki- 1:0 (0:0). Hunyadi tér. Ve- győztes gólt is megszerezte. mozduló^ Németh mellett a zette: Ungi. Dózsa: Bánfi — Oláh, Csörögi, Kószó — Zab, Madarász Hódmezővásárhelyi MI> Széll II., Sán- DOSZ—Szegedi VSE II. 3:0 ts-io is.ím . ... , , Az egyenlítő gól lendüle- - -.— A, M m'; ii- S '?omba-,a kerult, a kapuba, tet adott a szegedieknek és dor. Balogh A.. Csanádi, Só- «.0) Szeeed Az idenynyiton a szegedi- de a golt a jatekvezetö les- ^ percen belül Kozma re- ki. Dorozsma: Aradi _ Ör- ' '' g már 2:1 halmi, Jenei, Benke — Joó, Szegedi EAC II.—Szentesi ez kevésnek bizonyult. A roham a 33—35. perc lett az eredmény. Ezt kö- Abranov — Turzó. Lajkó. vizmü 3:1 (2:1). Szentes ó n A /*!> . .„lg TMICT1 . „t — „„ti T/.í ti D ^ ti. T\. . ' után megtört. A szegediek vetően a DVSC visszaesett Tóth, Bernáth. Dudás. Az első félórában inkább 3. Görbe Csapat: 1. Makói VSE. 600 m serdülő A: 1. Gömöri (Csongrádi m. SI) 1:38.6, 2. Tóbiás (SZVSE) 1:42.5, 3. Szigeti (SZVSE) 1:43.4. Csapat: 1. SZVSE. 400 m serdülő B: 1. Bajusz (Makói SI) 67.6. 2. Jozsa (MSI) 70.9. 3. Márton (MSI) 71,6. Csapat: 1. MSI. v^í5"/ JÜZ^lt lelassították a játékot, s és Szeged formás támadáso- tus., u-iuratian inKaDO röhim UorZi L JL technikai fölényük így .iob- kat vezetett. Eredményeként a dorozsmai támadások voi­raham _ Bartek es Zsiga ja- ban érvényesült. A 36. perc­sfo rr , . , . ben gólszerzési alkalom . "r®4 ^kosariabda- klnáikozott Hajós eredmenvek: . SZEAC—Szi­a befejezés elótt öt perccel tak a veszélyesek. A 10. is Nemes—Kozma—Hajós ado- percben Turzó nagy hely­előtt. gatás után, Hajós 18 métere zetet kihagyott. A hazaiák majd később Arató hatalmas ről nagy gólt lőtt: 3:1. getvári Vörös Meteor 83-51 —" csak a félidő végefelé ke­(25-21) Nói mérkörés Ve loVese' ÓPP' hogy elkerulte A mérkőzést megerdemel- rültek fölénybe ós a mérkó­rette ^kré^s Zekánv a.kaput A 4.3. percben meg- ten nyerte a szegedi csa- 2és végéig többet kezdemé­K Q1 es P serült Sajtos. Egy hosszan pat. Nem mondhatjuk azt, nyeztek. majd a partvonal meg akarta állítani, Rigd 24 előrevágott labdára 'raj tol ti Vigh 19. illetve: Pakozdi 11. Sz. Postás—Pécsi Ta­nárképző Főiskola 68:62 (35:30). Férfimérkőzés. Ve­zette: Bánsági és Zékány. A befejezés előtt két perc­cel még a pécsiek vezettek. Legjobb dobó: Kecskeméti , .,, ^ Mi Mind a két oldalon hogy jol játszott az egyut- csak kevés helyzet akadt A mentén tes. de volt benne szív és Dózsa szögleteket ért el de de lelkesedés. Ennek is kö­Megkerült a Rimet Kupa ezeket a jól tömörülő do­rozsmai védók hárították. A vendégcsapat ritkább kezde­ményezései mindig veszélye­sek voltak, öt perccel a be­fejezés előtt a játékvezető F óTaoninu ' E«y picle* nevű londoni éppen rá akartam csatolni a . a i'T'T.ff, llIef" koroskutya vasámap este ne- pórázt, amikor észrevettem, ^ utanrugasert jaalh­O, a7 vatómtt srtn^ioi s Kn- totta- Mar-már ugy látszott. gyed tíz órakor megtalálta az hogy valamit szimatol a ba­ellopott Rimet Kupát. Dávid bérbokor melletti ösvényen. Corbett themzei uszályhajós. Odapillantva, dobozt vettem , _ , , a világhírűvé vált kutya tu- észre. Felbontottam, és akkor ő€r£t*'n. a Dózsa szabadru­lajdonosa a költekezőket elővillant az arany, rajta Rashp? •1atptle8 a fe!palya­vallja: ezekkel á szavakkal: „Brazi- ro1 eloreivelt lataat az ugye­.,Vasárnap esti sétájára lia. 1962." sen helyezkedő Madarasz be­akartam vinni Picklest. Ki- Dávid Corbett 6»00 font íe-,e!te jöttünk a házból a kertbe és sterling jutalmat kap. hogy döntetlen lesz az ered­mény, amikor az utolsó előtti =S=0=R=0=K=B=A=N ve: Madacsay 23. Biztosan győzött a Honvéd A két szegedi NB III-as labdarúgócsapat közül vasár­nap a Honvéd győzött, a Spartacus pedig súlyos ve- ' resóget szenvedett. Szegeden vasárnap rendez- (Kecskeméti Szegedi Honvéd—Mezöhe- tek meg a megyei tőrvívó- meg. gyesi Kinizsi 3:0 (0:0). Sze- bajnokságot. Nők: 1. Mönus * ged. Vezette: Bürgés. A Hon- Katalin (Szentesi MÁV) ve- Szolnokon az országos vi , ved összeállítása: Borbély — retlenül. 2. Janaki (SZEAC1, cléki III. osztályú súlyemelő- házba szállították' Helyette Ábrahám. Domonkos. Véber :t- Szeli (Sz. MAV). 4. Dózsa bajnokságon a Szegedi Spar- Kordás állt be védeni. Gól­— Szalai. Vicziún — Kiss 'Szegedi Postás). Férfiak: 1. )acus versenyzői közül Pé- lövő. Veres. Tóth Gy. II.. Sonkó, Szabó, Sándor, Halász Lajos (Sz. Postás). 2. ter a pehelysúlyban 225 lcg­Vékony. László (SZEAC). 3. Csík (Sz. mai- Tóth a félnehéasúlyban Hódmezővásárhelyi Hon­Mind a két félidőben a MÁV). 4. Simon (Sz. MAV). 315 kg-mal. Czékus a nehéz- véd—Üjszegedi TC 1:1 (1:1). Honvéd játszott fölényben. * súlyban 300 kg-mal második Üjszeged. Vezette: B. Szűcs. Az első helyzet a 18. perc- Szerdán SZEAC—Hódme- ]at{ Szöltösi harmadik, Lá- A hazai együttes kezdett TE) szerezte Szegedi Építők—Kistelek 2:0 (0:0). SZAK-pálya. Ve­zette: Farkas. A vendégcsa­pat 60 percen át jól tartotta magát. A befejezés előtt 10 perccel Gyimesi. a kistele­kiek kapusa olyan szeren­csetlenül vetődött, hogy sú­lyosan megsérült és a kór­ben adódott: Sonkó nagy lö- zővásárhelyi MEDOSZ ba­vése a kapufát találta ei, és rátságos labdarúgó-mérkö­« visszapattanó labdát a zés lesz Szegeden, a Tisza­védök csak nehezen hnrítot- parti stadionban, délután 4 lak. A vendégek inkább órai kezdettel, csak távoli lövésekkel kí- • * sérletertek. mind a kéf ol- Győztek ;< tekecsapatok, dalon kevés helyzet akadt. NB I női: SZAK—Rózsa Fe­Fordulás után megélénkült renc Építők 8:0. SZAK-pá­a játék. Mindjárt a kezdés l.va. Legjobb dobó: Sósné után Sza'.ai közelről a kapu 439. Jenei 436. illetve: Dó­zár negyedik helyezéstértei, jobban és Oszlács révén a * vezető gólt is megszerezte. A A szegedi kerékpárosok 22. percben a játékvezető a idénynyitó országúti verse- Honvédból Ricsánt kiállítót­nyén a versenvkerekesek fu- Utána az UTC Pusztá­mmá i ban Tollas (Postás), szeri góljával mindjárt ki­Fekete (Postás) és Papdi (Ki- egyenlített, r.izsi), a vaskerekesek futa­maiban Kecskeméti, Szabá- Hódmezővásárhelyi Texli­csi és Csúri (mindhárom les—Móravárosi Kinizsi 2:1 SZVSE) győzött. A küzhasz- (0:1). Hódmezővásárhely. Ve­mollé lőtt. A sorozatos sze- eztoé 407. NB I férfi: SZVSE ralatú gépeken'indulók kö- zette: Csepregi. Kiegyensú­godi támadások a 12. perc- -Csepel SC 7.1 Legjobb do- ^ Kókaj (Postás) ért elsó. ,yozott jóték után a 32. nek a célba. percben vendégcsapat SZVSE—K's!< unfélegyháza 1:0 (0:0) Kisorsolták a lottó márciusi tárgynyereményeit A sorsoláson a II. hét szelvényei vettek részt tv* ben gólt eredményeztek: bó: Petrás 448. Bunford Kiss II. egyéni játékkal 16 437. illetve: Tasai 405. NB méterről a kapuba talált. II férfi: SZAK—Debreceni 1:0. Továbbra is a Honvéd Vasas 6:2. SZAK-pálya. Leg­irányitotta a játékot. A 35. jobb dobó: Fodor 449. Tö­percben nagy „tűzijáték" rök 430, illetve: Onódi 437. volt a mezőhegyesiek kapu- * ja előtt és végül Szalai lövé- Az Alföldi Kupáért Hód­se a kapufáról a hálóba ke- niezővásárhel.ven játszott ví- Szegeden, a Vasutas-stadi- a játékteret. A hazaiak me­rült. 2 0 A szegedi csapat zilabda-mérkőzés eredmé- ónban közel kétezer néző zőnvfölénye a 6. percben főleg n második félidőben nve: SZEAC—Szentesi MTE előtt találkozott a két NB góllá érett: az előrehúzódott látszott- jól és nagyobb 5:5. II-es labdarúgó-csapat. Farkas a tizenhatosról lövést arányban is nyerhetett volna * SZVSE: Simái — Kelemen, küldött a bal alsó sarokra, Mezókovácsházi Petőfi— A Szegedi VSE serdülő Halász. Réti - Tóth IV., Far- és a labda a vetődő kapus Szegedi Spartacus 5:0 (2:0). birkózóversenvén 81 induló kas - Biltsik. Katona. The- kezebol a halóba pat­Mezökovácsháza. volt. A győzelmeket Bodor kes, Bite. Tóth II. K Vasas: tant; 1:0 A 21. percben BHt­Tm-ábbi NB III-as labda- (Bp. Vasas). Baráth (Bp. Bolya - Bense. Sahln II., sík kozelrol ketszer is kapu­rúgó-eredménvek: Csongrád Spartacus). Baráth (Bp. Va-. Tarjányi - Sikár Makai - ra lőtt, de a labda a vedok­—Kalocsai Honvéd 0:2. Ka- sas). Hon-áth (Szegedi Kovács Lengyel, Vass, Sa. ben akadt. Utana a felegy­locsai VTSK—Tiszaföldvár ITSK). Kovács (Szentesi hm I., Sánta. haziak vezettek igen vesze­1:0. Kiskunhalas—B. Honvéd MTE), Körösi (Bp. Vasas), Gyors felegyhazi tamadas- lyes tamadast, majd a 35. -B. Honvéd MTE). Körösi 0:0. Orosháza—B. VTSK 1:0. Földi (Bp. Spartacus). Föld­Makó—Mezőtúr 0:1. Martfű házi (H. MEDOSZ). Kovács —Kecskemét 4:0. (Makói ITSK) és Fazekas Igy kellett volna tippelni! 1. Vaias—Csrprl 3. Gvőr—FTC 3. DVTK—MTK 1. SETC-PCos 5. Dunaújváros—Doroa «. DVSC—SZEAC 7. FKer-Székrsfohérvár K. Honvéd-Budafok sal kezdődött a játék, és percben Bite nagy lövése a Vass jó helyzetben kapu kapufáról vágódott vissza, mellé lőtt. Utána fölénybe Mezőnyjátékkal ért véget a került a vasutascsapat. A mérkőzés. 7. percben Biltsik szögletét Végig élénk iramú játék­nem tudták felszabadítani a ban a szegedi csapat terv­védők. végül Thékes kapás- szerűbben szőtte támadásait, ból kapu fölé lőtt. Egy újabb mint az újonc NB II-es gyors Vasas-iamadás végén együttes. A félegyháziak a _ _ Halász az üres kapu elől máisodik félidőben többször * 9:9 ma 57 darab, nyeremeny szel- vágta vissza a mezőnybe a csak szabálytalanság árán 2 1:3 Vényenként 5774.- forim. labdát. Szünetig továbbra is tudták szerelni a szegedi já­t 2:0 13 találatot egy logadó ért el 1 2:0 nyeremén\e 403 704 forint. 2 9:4 A 12 találatos szelvények szá­A 11 találatos szelvények szá­.,.„ ma 617 darab, nveremeny szel- fdletoyben volt az SZVSE. tákosokat. Helyes lenne, ha <1. IV. 1 1.0 vénvenként 533 _ forint. Tobb helyzet adodott a a Vasas vezetői a csapat ,'«: xo3:ö A in találatos szelvények szá- vendégek kapuja előtt de a szellemét és a játékosok vi­11. pvsK-Pérsi BánvAsz i »:<> mn 5139 darab, nyeremény szel- lovesek mindig celt tevesz- selkedéset összhangba noz­12. Székcsf. M\V—várpai. 2 o:4 vényenként 96.— forint. tettek. nák az NB II színvonalával. 13. B.-rsaba-Bp. spart 2 0:1 ^ )m forJnton (elüli nyere_ Fordulás után a 2. percben Halász I. játékvezető eré­14 varese—Miian * 0:0 mények kifizetésére áorilis 7- Thékes 20 méteres lövése a fel- lyesebben is vezethette vol­13 plusz 1 találatos szelvény tői.^az 1W1 f°^,1°nsorslu(1Í^a só sarok mellett hagyta el na a mérkőzést. Tegnap, hétfőn délután Bu- garnitúra, 8 020 802 dapesten. az Országos Taka- 8 028 575 lemezjátszó, rékpénztár Nádor utcai szék- 8 031 203 utalvány, 8 037 254 házában kisorsolták a lottó tv, 8 044 545 éléskamra utal­március havi tárgynyeremé- vány, 8 048 034 motorkerék­nyeit. A sorsoláson a 11. hét pár. 8 048 225 fényképezőgép* szelvényei vettek részt. 8 049 276 szelencekészlet, Az alábbiakban közöljük 8 058 035 háztartási gépek; a szegedi totó-lottó körzeti 8 063 475 varrógép, 8094 527 iroda területén eladott és óra, 8 103 598 utalvány* nyereménnyel kisorsolt 11. 8 111 806 éléskamra utal­heti lottószelvények számát, vány, 8 121148 kerékpár 096 951 modern otthon gé- duó, 8 132 351 éléskamra pei, 100 340 éléskamra utal- utalvány, 8 161478 motorke­vány, 103 837 modern otthon rékpár, 8 162 857 óra-trió. gépei, 128.698 éléskamra 8165 385 varrógép, 8 167 034 utalvány, 507 228 utalvány, varrógép, 8 177 117 óra-triój 509 347 rádió, 511 3»3 írógép, 8 181 362 motorkerékpár* 511473 motorkerékpár. 8 190 809 utalvány, 8 194 445 516 958 utalvány, 527 970 tv, 8 195 719 tv. fényképezőgép, 549 474 zene- 8 196 473 motorkerékpár; szekrény és tv, 554 737 mok- 8 197 756 éra, 8 202 674 élés­kakészlet, .557 560 motorke- kamra utalvány, 8 222 368 rékpár 562 753 tv, 565 622 tv. perzsaszőnyeg, 8 224 964 ntal­1553 145 hangulatsarok, l^*™851 8349741 1556 961 rádió. 1 557 914 óra a 275 405 óra, 8 280 702 trió. 1 562 795 utalvány, 8 282 203 utalvány, 8 288 045 1 575 397 utalvány, 1 580 287 éléskamra utalvány, 8 322 277 óra trió. éléskamra utalvány, 8 325 778 5 341 257 motorkerékpár, 8 339 442 ™dió< 8 342058 5 350 970 rádió. 5 355 843 rá- elpsklmJ£ utalva"y- o ^ ^ dió. 5 358 033 bútor, 5 359 410 « 363 697 irogep, 8 364 Í78 bútor, 5 555 144 óra ^ éléskamra utalvány, 8 366 849 ezüstáru utalvány, 5 556 527 hűtóg^ 8 389 728 varrógép* 8 392 454 perzsaszőnyeg, - 8 396 811 tv, 8 404 023 utal­5 576 216 varrógép, 5 578 441 váT(y> „ 416 M3 rádjó) 8 425 ^ hűtőgép, 5 582 754 rádió, óra-trió, 8 440118 rádió* 5 588 273 hűtőgép, 5 598 869 8 449 505 üdülés a Volgán, utalvány, 5 600 907 utalvány, 8 483 382 rádió, 8 500 166utel­vany. 5 601 914 tv. 8 52<, gg3 ,-§díó, 8 533 404 7 344 841 éléskamra utal- óra-trió, 8 564 492 üdülés a vány, 7 354 594 utalvány, Volgán, 8 565 257 motorke­7 529 028 utalvány 7 536 144 rékpár,. 8 565 395 tv, 8 576 697 , . , „ _ éléskamra utalvány, zeneszekreny es tv. 7 590 050 8 577 415 fényképezőgép* utalvány. 8 584 886 szetencekésztet, 8 003 309 fényképezőgép, 8 595 879 perasaszőnyeg. 8 003 616 óra és ezüstáru A gyorslista közvetlenül a utalvány, 8 004 184 kerékpár húzás után készült, az wet­duó. 8 005 355 óra, 8 005 613 leges számhibákert fetelőssé­utalvány, 8 012 655 kínáló get nem vállalunk. A nyer­tesnek a szelvény fogadási szelvcnyrészct április 20-ig kell eljuttatnia a Sportfoga­A eeengelei dási és Lottó Igazgatóság le­. * bonyolítási osztályára. (Bp„ Aranyk.lAra T,T y Ná<Jor a 1{L) ^^^ DÉL-MAGYAROASTÁG A Magyar Szocialista Munkás­párt Csongrád megyei és Szeged várost bizottsága és a tanács lapja. Megjelenik hétfő mindennap. Szerkeszti a szerkesztő _ Főszerkesztő: dr. LőkSs Zoltán. Szerkesztőség: Szeged. Maeyar Tanácskőztársa­sáe úttá 10. Telt fon: 35-36. 30-03 Éjszakai telefon: 35-00 Kiadja a Csonerád Megyei Lapkiadó Vállaiat Felelős kiadó: Kovács r.ássM Kiadóhivatal Szeged. Magyar TanácskOriftiap' ság útja 10 Telefon: 35-00. n-U íBekOldőtt kéziratokat nem Or­rúnk meg és nem adunk vissnj A lapot nyomia a Szegedi Nyomda. Szeged. Balesy-Zsllinszky u. SS. sz. INDEX 25 "53 lenesztik a Csongrád megyei oostahlvatalok Előfizetési díj egy hónapra IS Ft. Előfizethető birm-w postahivatalnál beattdaáL 1 db T—20-as (VLAGYIMIREC > 1 db K—25-ös (ZETOB) erőgépeket. IJE 2JI-as MTZ 45 erőgépekre Értesítési cim: Aranykalász Tsz. Csengele. xS. 63 046 6 DÉL-MAGYARORSZÁG K«I<Í. I96«. MARCITW 29