Délmagyarország, 1965. október (55. évfolyam, 231-257. szám)

1965-10-05 / 234. szám

ÖÍfiB? Férfiatlétáink az NB l-ben •FUlll Vasutas-pálya, 1200 néző, Bal la Gusztáv megyei rekordja Vasárnap Békéscsabán megkezdődtek a Csongrád, Békés és Szolnok megye kö­zötti hagyományos úszóver­senyek. Az első fordulóban a Csongrád megyeiek a kö­vetkező jobb eredményeket érték el: 100 m férfi gyons: 1. Be­csei 1:00.4. 100 m női gyors: 1. Varga 1:12.8. 200 m férfi hátúszás: 1. Balla G. (SZVSE) 2:858, Csongrád megyei Ifjúsági csúcsered­mény, 2. Máté 2:44. 100 m női mellúszás: 2. Csonka 1:31.5. 100 m férfi mellúszás: 1. Gilicze 1:18.5. 100 m női pillangó: 2. Balla S. 1:27.8. 100 m férfi pillangó: 1. Fer­wagner 1:06.5. A női vegyes­váltóban Csongrád megye második, a férfi vegyesvál­tóhan megyénk csapata el­ső lett A pontverseny állá­sa az első forduló után: 1. Csongrád 135, 2. Békés 96, 3. Szolnok 66 pont A verseny második fordu­lóját vasárnap Hódmezővá­A hét végén kétnapos ver- Meteor 133:79, Szeged-MTK Gulyás 14.64 megyei felnőtt oeny keretében került sor az 116:92, MTK-Bp. VM 109:99. csúcs!, rúd: 2. Bakó 380, ország öt városában - töb- Nők. Szeged-Bp. VM 69:48, súly: 1. Török dr. 14,17, disz- vezette Egervári, bek között Szegeden is - Szeged-MTK 73:44. Bp. VM kosz: 1. Tégla 50,68, gerely: SZVSE: Simái — Szalai, az országos atlétikai egye MTK 61:56. 1. Varga 63,10, kalapács: 1. Halász, Réti — Karsai, Sza­sületi csapatbajnokság ne- Kiemelkedő szegedi egyé- Lázár dr. 49.94. Nők. 100 m: bó — Tóth III., Bite, Bilte gyedik, egyben utolsó fordu- ni teljesítmények. Férfiak 1- Marosváry 12.5, 200 m: 1. sík, Sonkó, Vörös, lójára, kilenc-kilenc résztve- 800 m. 3 Halász 158 0 Marosváry 27.0, 400 m: 3. M. Bányász: Benkő — vovel az NB I/B férfi- és 5000 m: 2. Huszár 14:59.6, Nagy 64.1, 80 m gát: 1. Gör- Csorba, Luczó, Váradj — női osztályaban A sorsolás 400 m gat: 1. süli 56.8, 2. be 13.0, magas: 1. Tóthné Deák, Varga — Fischer, Sza­SS'iSSH"1! SE f^üf,-"" «*» Mirn. 2. Vártort r^-^'"!; SZVSE-Miskolci Bányász 2:0 (2:0) sarhelyen rendezik meg, ls teljes elismerés illeti meg. majd a befejező küzdelmek- Csapateredmények. Férfi­,re Szolnokon kerül sor. ak. Szegedr-Buda pesti Vörös retlen ferficsapata és a há- 3. Sárkány' 9:41.0, 10 km rom vereséget szenvedett gyaloglás: 1. Antal 50:34.6, női csapata az MTK-val es 2. Nóvák 50:35.8, hármas: 1 a Budapesti Voros Meteorral találkozott a SZEAC-stadi­onban. Az ideális atlétaidő­ben megtartott találkozókon versenyzőink minden dicsé­retet megérdemelve küzdöt­tek, és két kategóriában mindkét ellenfelüket le­győzték. A 62egedi férfiválogatott veretlenül jutott az NB I/B élére, és ezzel bekerült az ország legjobbjait felvonul­tató NB I osztályba. Szeged női csapata öt győzelemmel és három vereséggel, hármas holtversenyben, de rosszabb pontaránnyal az NB I/B ne­gyedik helyén kötött ki. Szeged férfiatlétái ezen oly rég óta várt átütő sike­rükkel a jövő évben már vi­lág- és Európa-csúcstartókat és Európa-bajnokokat fogad­hat otthonában versenytár­sul. A nem mindennapi pro­duktumért az atlétákon kí­vül edzőiket és szervezőiket helyzet, mégis Sonkó lőtt kapura, Benkő azonban a he­lyén volt Nem sokkal ké­sőbb megismétlődött a hely­zet. Közelről, távolról lőttek a vasutas csatárok, egyelőre nem nagy szerencséveL A 13. percben azonban megtört a jég Bite mintegy harminc méterről lövésre 155, súly: -. Gulyás 12,02. Dr. Monostori Tibor Már a 2. percben gólve- szánta el magát, hatalmas, szélyben volt a miskolci ka­pu: Biltsik előtt adódott jó Meglepetések a megyei bajnokságban Jellemző mezőnyjáték a SZAK—H. Honvéd (Liebmann B. felv.) mérkőzésen. Nikolényi, a SZAK fede­zete igyekszik támadásba lendíteni csapatát bal lábas bombája a kapus­ról kipattant, Vörös ott ter­mett és a hálóba vágta e labdát. 1:0. Néhány perc múlva Bite az oldalhálóba lőtt. A 20. percben szöglet­rúgáshoz jutottak a hazai­ak. Bite beívelés helyett Tóth III.-hoz játszott, aki be­csapta az őt támadó védő­ket, s nagy gólt lőtt 2:0. A másik oldalon csak Varga szabadrúgása okozott némi gondot Simainak. A gól után az egyik támadási a másik után vezette az SZVSE, a góllövéshez azon­ban nem volt szerencséje. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék. A 3. percben Simái felszedte a labdát a kitörő Futó elől. A másik kapunál Karsai nyolc mé­terről mellé lőtt A veterán Paulás lövése előbb a fel­ső lécen csattant, majd Si­mái kezéről került a kapu mögé. A mérkőzés utolsó perceiben szinte felborult a pálya: állandóan a hazai csa­pat támadott. Az I. félidőben mutatott modern, gyors játékuk alap­ján a vasutasok még na­4:3 (22) volna, Vízmű—Szentesi azonban néhányan szültek" az erejükkel. ban bírta. Szentesi Kinizsi 2:1 (2:1). Szentes. „elké­=S=0=R=0=K=B=A=N< S„w.,w/; UnnvéA Hi-ncká*! • A Csongrád megyei labda- Vincze S. kapu fölé küldte kőzést a gyári együttes job- pobb arányban is ^özhet­dze»eai nonvea Urosfíazi Kinizsi rúgó-bajnoLág huszonötö- A 40. percben Vincze S. h»n bírta. tek volna, a II. feüdóre dik fordulójában több meg- kijavította hibáját, mert a lepő eredményt értek el a fedezet távoli lövése a ve­csapatok. Különösen nagy tődő kapus hasa alatt a ka­Hunyadi tér, 300 néző, ve- hibájából egyenlíteni tudott, meglepetésnek számít a Sze- púban kötött ki. Két perc aetto Fekete. 2:2. gedi AK pontvesztesége és múlva Tamucza a 16-oson Sz. Honvéd: Borbély f Szünet után az orosháziak a Szentesi Kinizsi veresége belül kézzel ütötte le a lab- a Szegedi Spartacus női zsahegyi (Bp. VÖTÖ6 Meteor) Ábrahám, Hájas, Lippai — rohamoztak. Polyák jó lab- . . dát, az újabb tizenegyest asztalitenisz-csapata a BRESC 5. Balogh. Véber - Bába, Zá- dát kapott középen, kiug- Szegedi AK—Hódmezova- vincze hl. a kapufára rúg- ellen 16:4-re győzött. * dóri, Gábor, Sándor, Kiss II. rott, s a kifutó Borbély fő- Sarhclyi Honvéd 0:0. Üjsze- t3i a visszapattanó labdát * A Szegedi Kender női nöp­O. Kinizsi: Mikite - Du- lött a hálóba emelt 2 3 A ged- Vezette: Tóth dr. Sze~ Vincze S. értékesítette. 3:1. A SZEAC labdarúgó-csa- labdacsapata Jugoszláviában, dás. Fiam, Zsiga - Berta, gólra heves támadásokkal gedi AK: Jáger ~ Kovács Ruhat/vár—Mind- Pata szerdán a Mezőberényi Nagybecskereken vendégsze­Szabó - Czinanó, Papp, Po- válaszolt a hazai csalxrt és "> Horváth dr., Pető - Szefdi Ruhagyar-Mind- Spartacussal játszik barátsá- repelt. Az együttes első mér­lyák, Túri, Bogár. egyenlíteni tudott KiK II Csanádi, Nikolényi — Kis- szent 5:2 (3:1). Szeged. Ve- gos mérkőzést a Tisza-parti kőzésén 3:0-ra nyert, majd Jó csatárjáték, megingó távoli lövése lapattant a vé^ jpu-czi, Janka dr., Nagy Zs., zette: Jurka. Ruhagyár: stadionban délután 3 óra kez- másodszorra 3:l-es vereség­védelem jellemezte a Hon- dókról, másodszorra Sándor Bozóki. Schvarcz — Stefanik, Cser- detteL gel hagyta el a pályát véd játékát az első félidő- lőtt 14 méterről, fordulásból A SZAK végig támadott háti Jáhni _ sarkad! Olt- * , ^ . _ .. * ben. Sándor góljára Turi vá- a bal alsó sarokba. 3:3. Üj- a Honvéd nagyon jól meg- T*' Budapesten rendezték meg A Szegedi Spartacus NB laszolt: Borbély elaludt", rakezdés után a Honvéd ve- szervezte védelmét, s ezért van*vi ~ Thurzó, Dorogi, az országos ifjúsági egyen! Il-es noi röplabdacsapata Bu­1:1. Kies II. egyéni játék zetett egy gyons támadást de nem esett gól. A szegedi Szigeti, Drencsényi, Nacsa. súlyemelő-bajnokságot, s ezen dapesten a KULKER-től 3:1 után talált a hálóba, nem- az ötösön Gábort buktatták, csatársorból hiányzott az át- A S2egedj csapat támadá_ 9vdö^h g™"*1 arányú vereséget sasnvedett >P 11-es! Zádori nem hibázott, ütő erő. A játékvezető meg- ^„J t _ L^Ő^TA tacus) a kozépsúlyban 332 5 * sokkal később azonban Papp ugyancsak a szegedi kapus 4* A SZEAC NB l-es férfi Egy győzelem, egy vereség engedte a kemény játékot, g Dercb^ Szieeti két aól- kg'os teljesítménnyel máso­ami a vásárhelyi csapatnak lávái mé? 2üvot dik lett A s^gediek kozul kosárlabda-együttese Szekes­. , javai mar Z.O volt az eiea- T„V,4c7 neovpH k fohórxrárnH: mérkőmtt- fir_ kedvezett. Török és Juhász negyedik fehérvárott mérkőzött: Sz. helyen végzett súlycsoportjá- Építők—SZEAC 73:67 (38:33). A szegedi csapat a tizennyol­* cadik forduló után hatodik a A Bp. Honvéd országos III. bajnoki táblázaton. mény. Ezután is támadás­Kistelek—Alsóvárosi MÁV ban maradt a Ruhagyár Két ,, , .... , ... V2 /?-ni Kistelek Vezette- nelyzet maradt kihasználat­Vatórnap a dfi órakban ^ vezetett, és biz- Turc^invi (Búra S lanul 3 mindszenti kapu két NB Il-es kosárlabda- tosan győzött lurcsanyi (öucs imgyej. nercben Dren- T"; "V/ mérkőw*t iáismttak Kistelek: Gyimesi — beiben, . . PfICDen uren osztályú kardversenyen 43 * ^ a^ki^ ^acs^ok flP' Ganz-MAVAG—Szege- Seres, Nagy - Darabos, * ^hrtMrfl induló közül László Ferenc Hódmezővásárhelyen meg­acn, a KOKUsi ornacsarnoii- d{ Postis 59:57 [28:27). Férfl. Kiss — Mihalicsa, Kordás, f.oIt lott- 3:0. Szünet előtt (Szegedi EAC) második lett. kezdődtek a Kossuth Kupa mérkőzés. Legjobb dobók: Bischoff, Pigniczki, Gerber. tizenegyeshez jutottak a ven- Ijász]ó a verseny végén holt- vízilabda-mérkőzések. Ezen Szegedi EAC-Bp. MAFC Krumesz 16, Osztás 14, illet- Alsóváros: Kanalas — Var- degek és a büntetőt Papp versenybe került, ezért dön- utánpótlás-csapatok vesznek 60:43 (28 18). Női mérkőzés ve: Kecskeméti II. 18, Czi- ga, Bakacsi I.. .lójárt — Vo- értékesítette. Szünet utan t6t vívott amelyen Rácz (Új- részt. SZVSE-SZEAC 3:3. T^INKK VFCH ->B RÍVA ner '3. A budapesti együt- lenszki, Bakacsi II. — Fo- visszaesett a játék szinvo- pesti Dózsa) 5:2-re nyert el- Góldobó: Kovács Gy., Balla Legjobb dobó. vign 18, Rigó tea végi ggy.^j kosárral dor pacsika, Vékes, Tom- nala. A nagy melegben ko- Iene végeredmény: X. Rácz II., Haraszti, illetve: Veres 2. 22, illetve: Farkas es Cfeet- vezetett, nehezen nyert a jól bácz, Szélpál. rulményesen játszottak a 6 győzelem, 2. László 6, 3. Ró- Gyenes II. falvi 10-10. A szegedi csa- küzdő postásokkal szemben. Alacsony ^nvonalú mér- ^Sk XS é^^ro^ . , , a , . kőzésen megérdemelten gyo- növelte a ruhagyári góloki tab azatok 2Ött 3 végig nagy lelkese- számát, majd mindjárt utá­déssel játszó hazai csapat. A na formás mindszenti táma­«?e»'d« H l* * * l ?í 14. percben Jójárt haza akart dás után Tóth 4;2.re alakí­24 9 s io 34Í37 23 adni, de a labda a bal sa- totta ^ eredményt A befe­24 7 » * 17:21 23 rokban kötött ki. 1:0, öngól, jgzés előtt öt perccel Olt­» ? ,f Z Utána Bischoff a szélel? el" ványi egyéni játékkal szer­U « 2 \\ 34:52 10 ÍUtOtt és 8 Védők kozott 3 zett gólt 24 7 5 12 26:36 is hálóba lőtt. 2:0. A 39. perc­„ „ 24 « « 12 29:40 12 ben a kisteleki Kordás ka- Rókusi Dozsar-Szentesi 27 i 9 10 32:32 25 i«- Jászberény 24 c i 13 28:34 17 i5tt és jőjárt lábáról a Honvéd 1:0 (1:0). Szentes. 10. Miskolci B. 27 10 Í 12 36:44 25 ^JáM^ény-K^félegyháza P^^fVl^utn labda. Is- Dózsa: Bánfi — Oláh, Csö­Eredmények NB U 1. Kecskemét 27 16 5 6 45:25 37 Kger 27 16 7 4 50:25 35 Atlétikai verseny a vásárhelyi stadionban ». Kk.-halas 3. szol. MAV 27 15 4 2 40:28 34 l0- Meiötúr 4. Bp. Spart. 27 12 2 7 45:29 32 Síe*. Fp. 5. I'énzilKvór 27 11 10 6 34:26 32 Hmv.-hely 6. Borsodi B. 27 12 7 2 37:27 31 OTC 7. Bp. Elitre 27 10 2 9 37:27 22 14. Csongrád 8. Szol. MXE 27 11 6 10 28:32 22 15. Kalocsai K. 9. Gyula Vasárnap délelőtt a hód- 200 m felnőtt: I. Négyesi 11 1/7S -7 9 7 11 24:36 25 |O:W|. ouauKdviii-SIITIM—IVMIII- „UPUUA NW— — — . _„ . . ,, . , II: KISTEXT 27 2 S II 29:39 24 csai Kinizsi 2:9 (0:0). Kalocsai mét öngól! 3:0. Fordulás rogi, Kószo, Madarász — 13. SZVSE 27 7 9 11 45:39 23 Honvéd-Kiskunhalas 1:0 (o:«). a ,á feljött az Alsóváros, a Somogyi, Zab — Széli II„ 14. Bcs. Elfire 27 8 7 12 30:38 23 20. percben Csaja (Kalocsa) klál- hotalak csnk szabálytalan- Molnár, Károlyi, Rácz. 15. D Honvéd 27 8 7 12 27:37 23 Utva. Szegedi Honvéd—Orosházi nazaiaK CSUK szdDdiyiawn 12. N.-bátonv 27 7 9 u 24:32 :3 Kinizsi 4:3 (í:i). ságok árán tudtak vedekez- A vendégek tervszerűbb 17. Kisterenye 2, « 8 i3 27:41 20 ^ ^ Megyei bjjiokaág ^ w ni. A 10. és 14. percben ti- játékkal megérdemelten 24 14 7 3 40:17 35 zenegyest ítélt a jatékveae- nyertek. A Dózsa különösen 18. Martfű 27 6 4 15 39:49 18 :. SZAK 3. Szent. K. 4. Szent. V. 5. R. Dózsa 4. Dorozsma 7. Móravároi 8. Alsóváros 9. Szent. H. mezővásárhelyi városi stadi ónban bonyolították le a megyei atlétikai egyesületi bajnokság negyedik fordu­lóját. Eredmények: Férfiak: 400 gát: 1. Tóth (SZVSE) 63,6. Távol: serdülő: 1. Tóth (Sz. Sportiskola) 567, 2. Gera (Sz. SI) 548. Súly: felnőtt: 1. Tóth (Szentesi V.) 12,04, 2. Múzsa (Szegedi m sTröxmm. u ' \ 2 'IO!?? " döttek tovább. Végig az Al­ii. H. Honvéd 23 9 5 9 32:29 23 sóvárosi MAV támadott tob­12. Mindszent (SZVSE) 24.9. Kalapács Serdülő: 1. Schweickhardt Szegcdi Textilművek—Do- (Sz. SI) 54.72, 100 m serdülő: szentesi kapuba. 24 8 4 12 70:15 20 n* Kistelek iól védeke- rozsma 2:0 (1:0). Dorozsma. 1. Dódi (Makó) 12.2, 1000 m • ? 5 5 IVkI 1! S ' Vezette: Nagy I. Textiles: serdülő: 1. Szabó (SZVSE) 24 7 4 13 36:50 18 Zeit. TT v/— csa: /„ n.cr / « : Eger—Pénzügyörök 1:». Izzó­Szolnoki MTE 1:2. Bp. Spartacus -Gyula 0:0. Szolnoki MAV— Martfű 2:0. Békéscsaba—Bp. Elő­re 0:0. Kistercnye—Borsodi Bá­nyász 4:1. KISTEXT—Nagybá­tony 0:0. Kecskemét—Debrecen 2*. NB ni ' Délkelet 1. Mk.-háza 24 15 5 4 38:18 35 13. Sz. Ruhagy. ;• *k,'-h4í" l\\l l a !í: íi;t:"k lí ÜSS-wiS """ Kádár II. - Varga. Fődi (a 2:57.4, 2. Majorosi (Szőreg) 4 B*1°CVTSK 2« 9 io 5 25:27 2« lí! Nazvlak 23 - 4 » 13Í7S 4 Tápé—Nagylak 3:1 (0:1). SZAK-ból igazolták), Ju- 2:58.3. Magas: felnőtt: 1. s! BCS! Honv. 24 ii s io 40:30 25 vi r-'nven kivüi: Tápé. Vezette: Bacsa. Tápé: hász — Várhalmi dr., Adá- Kocskó (Hmv. ITSK) 180, 2. 4. O.-háza 24 8 9 7 32:31 25 SZVSE II. 25 15 5 5 70:42 35 Kozma _ Török< Acs P., nyi dr. — Barta, Kopsitz, Muzsik (Sz. Spart.) 170. 5000 •í 1 11 KK t A1M; Acs J. — Vincze S., Molnár Csányi, Döme M., Sóki. Do- m felnőtt: 1. Surin (Hmv. lqy kellett VOina tippelni — Révész, Miklós S.. Terhes rozsma: Szabó — Tóth, Lo- ITSK) 17:lS.4, 2. Kurucz (Sz. 1 MKkoirí VSC-DVTK l-l X 13 Plusz l találatos szelvény D„ Vincze M„ Miklós J. soncz, Jenei — Joó, Ber- Építőip. Technikum) 19:58.2. í! Orózziány—Sulafok i!i x nem volt. Változatos játék után a náth — Szabó II., Lajkó, Sl­J! Dunaüjváris—s/oinbath. í-.oi 13 találatot egy pályázó ért félidő közepén vezetéshez mon, Tutrai, Kisapóti. 4. Esztcrgom-Kvn._ Honv. 1:0 1 el^nyeremény 518 747 forint 75 jutQtt & nagylaki csapat: AZ első félidő közepén ^Aut/busz1' 4:1 í 12 találatot 18 pályázó ért el. Keresztes közelről a kapuba Döme egy gyors akció vé­s. Mosonm. TE—pécsi B. 1:4 2 nyereményük szelvényenként talált. A második félidőben gén tíz méterről a kimoz­l• ^"LUF™::* DSR V' 2 1 A li teíálatos szelvények szá- feljött a Tápé. A 19. perc- duló Szabó mellett a ka­8. B. tipari.—*.»i»rg. •/. ms db ji verem én y ü k szeivé- ben Terhes D. a felugró ka- puba gurított. 1:0. A máso­9. Kutcrenvc—Borsoűi B. ..i nyenként ,477 forint so fillér pus kezéből a hálóba fejelte dik félidő első percében ,0. szegedi Miskolci ^ ^^'"Tye'reménvük szeL a labdát. 1:1. A 25. percben Adányi dr. ívelt srabadrú­m riorentina-Tor' i:i x vényenként 241 forint 25 fillér. Vincze Mihályt a tizenhato- gást a dorozsmai kapu elé, ií! Lv.o-Bo.ogna t:i * mLV^kiDlMésTre'oklóber?4: -»on belül szabálytalanul sze- és a labdát Csányi jó ér­13. Spal—Milán 14. Varcae—CaglUri (Szentes) 31.8. Súly: felnőtt: 1. Németh (Hmv. ITSK) 9.73. 100 m: serdülő: I. Korom (Cs. m. SI) 14.4. 300 m: 1. Gömöri (Cs. m. SI) 46.—, 2. Kalócz (Sz. Építőip. Techni­kum) 51j—. 800 m: 1. Kovács (SZVSE) 2:55.6. Gerely: ser­dülő: 1. Szőke (Szentes) 26.94. Távol: serdülő: 1. Gö­möri (Cs. m. SI) 482, 2. Bár­dos (Szőreg) 441. t:l X töf 'aV ezer forinton aíuTlakra relték, a játékvezető bünte- zékkel a hálóba fejelte. 2:0. i:9 2 október o-trti verüi sor. (Mm tőt ítélt, de a tizenegyest A végig élénk iramú mér­Hármasugrás: felnőtt: 1. Kackó (Hmv. ITSK) 11. 98. 800 m felnőtt: 1. Deák (Sz. Spartacus) 2:05.4. Diszkosz: felnőtt: 1. Tóth (Szentes) 34.22, Serdülő: 1. Bárányi (MVSE) 33, 2. Kincses (Sz. Építőip. Technikum) 31.64. Nők: 80 m gát: 1. Koszta (MVSE) 14.2. Magas: 1. Kosz­ta (MVSE) 140. Diszkosz: serdülő: 1. Szőke (Szentes) 24.10, 2. N^gy (Szőreg) 21.17. DÉL-MAGYARORSZÁG A Magyar Szoeiatirta Muakás­oárr Csongrád megye) M Szeged vároal bizottsága és a tanács 'apja. Megjelenít nettó kivételével mindennap. Szerkeszt) a szerkesztő Mcottsás. roszerkeeztd űr UkH, Zoltán. Szerkesztőség: Szeged, Magyar ranáesktetái* sesáa útja 10. Telefon: 25-25 80-93 E1 szakai telefon- 33-00 Kiadja a Csongrád Megyei Lapkiadó Vállalat Felelős kiadó Kovace Urtle Kiadóhivatal: Szeged. Maeyat fanácaktetárí aaaáa Otja 10. lelett n: 95-00 91-13 Beküldött kéziratot nem Srzflnk meg és nem adunk vtaaza.) A lapot nsrumia a Szegedi Nvomda vállalat Szeged Kárész u 0 INDEX 29 053 Terjesztik a csöng'ao megyei ooeta hivatalok. Előfizetés) dl] egy hónapra U Ft Előfizetheti bármely postahivatalnál éa 8 DÉL-MAGYARORSZÁG Kedd, 1965. október 5.