Délmagyarország, 1960. október (50. évfolyam, 232-257. szám)

1960-10-04 / 234. szám

Kedd. IMA. október 4. 6 Gyöze em — g\enge lá'ekkal SZEAC—Debrecen 3:0 (1:0) Az egyetemi együttes so- Nyári Ls nagy küzdelmet után, azonkívül az ös&zeál­rozatos sikeres szereplése és vívott őrzőjével és a 28. lítás kénytelen változtatása a verőfényes őszi délután percben sikerült szabaddá is gyengítette a csapat tel­vasárnap tizennégyezer né- tennie magát, jesítményét. Ebben a hely­zót vonzott ki a Tisza-parti a kapu köziében oldalról zetben szerencsére kisebb lőtt és a líindát a gólvo- képességű, az NB I-ben nalon belülről rúgták ki: újonc ellenfelet kapott a a partjelző és a játékve- SZEAC és zető egyaránt megítélte a a nagyobb tapasztalattal gólt: 2:0. stadionba. A szegedi gárda ezúttal a Debreceni Vas­utas* látta vendégüL A SZEAC — Bénák sérülése és Nemes betegsége miatt — a következő összeállítás- A vendégcsapat — a vé­ban játszott: Mészáros — dekező játék mellett — rit­rendelkező szegedi gárda technikai fölénye mindvé­gig kidomborodott. mm m ft^fS^ fe^&fe I aiscíóik r íj Nagy érdeklődés mellett zajlott le a mo'orcsónak-verseny Az MHS Csongrád megyei vfziklubja vasárnap bólya­kőrüli motorcsónak-versenyt rendezett a Tiszán. Bajaiak, budapestiek és szegediek indultak. Ilyen nagyszabású mo­torcsónak-versenyt még nem rendeztek Szegeden, s ezért igen nagy volt iránta az érdeklődés. A partról és a hídról több ezren nézték a küzdelmeket. Eredmények: Túramotorok: 175 kem: I. Balassi (Sze­gedi MHS), 2. Szemmán (Sz. MHS). 250 kem: 1. Miszlai (Szegedi Spartacus), 2. Németh dr. (egyleten kívül). 350 kom: 1. Szöllősi (Sz. MHS), 2. Dávid (Sz. MHS). Sportmotorok: 175 kem: 1. Balassi, 2. Csákvári (Sz. MHS). 250 kem: 1. Vasvári (Sz. Spartacus), 2. Kertes (Sz. Spartacus). 350 kem: 1. Kertes, 2. Vasvári. 660 kem: 1. Lukács (Bp. Spartacus), 2. Hatala (Bajai MHS). Versenyhajók: 250 kem: 1. Nyiri Ilona (Bp. MHS). Ebben a futamban Hodik Tibor budapesti versenyző fel­borult a vízen. 350 kem: 1. Surányi (Bp. MHS), 2. Szép­laki (Bp. MHS). 500 kem: 1. Meister (Bp. MHS), 2. Ré­vai (Bp. MHS). A SZEAC első gólja az első félidő végén Szabó, Portörő, Kürtösi — kán, de ügyesen támadott, Jelenleg igen szép, ne­Dezsőfy, Zallár — Remé- s Mészáros két ízben is re- gyedik helyen áll a tabel­nyik, Baráth, Hajós, Poly- mekül védett. A 39. perc- Ián a szegedi csapat és csu­vás. Nyári. Debrecen így ben Nyári 20 méterről a pán egy pont választja él lépett pályára: Papp — kapura bombázott, a labda az elsőtől. Most két hét Molnár, Domán, Kovács — a kapufáról kipattant és a szünet következik, tehát Simonyi, Fái — Nemethy, gólvonal mellett pattogott Takács, Beck, Cseke, Cse- végig. Ezt követően Hajós a kő. 16-os oldalvonalánál lőtt, s A sorsolás a SZEAC-nak most a labda a jobb kapufa kedvezett és az első fél- tövéről a hálóba pattant: II SZAK és a Szentes még mindig veretlen a megyei labdarúgó-bajnokságban Móravárosi Kinizsi— rozatoe támadásokat. A Újszegedi TC 3:1 (2:0) győztes gól már a 2. perc­Kinízsi-pálya. Vezette: ben megszületett: egy rosz­Bokor. Az első félidőben szul sikerült hazaadást Be­tervszerűbb volt a Kinizsi nedek elcsípett és a labdát játéka és megérdemelten közelről a kapura rúgta. — szerzett kétgólos vezetést. Ifjúsági: SZAK—Kistelek Szünet után feljavult az 5:0. UTC, de helyzeteit nem Szegedi EAC II—Szegedi tudta kihasználni. Egyetlen Honvéd 11:2 (4:0) góljukat Bacsa kapus lőtte SZEAC-stadion. Vezette: tizenegyesből. A győztes Zsarkó. — Ifjúsági: SZEAC csapat góljait Bite, Kószó —Sz. Honvéd 3:0. és Zsurkén (11-esből) sze- Szegedi Dózsa—Dorozsmai rezte. — Ifjúsági: Kinizsi— MEDOSZ 3:0 (0:0). UTC 0-0' " , Dózsa-pálya. Vezette: Alsovarosi MAV—Mindszen- Stark. A második félidő tl MEDOSZ 3:2 (2:2) alapján megérdemelten győ­Szabadság tér. Vezette: zöttt a szegedi csapat, s Újhelyi. Fej fej mellett ha- ezzel értékes két pontot ladt a két csapat, de min- szerzett. A mérkőzés első dig az Alsóváros vezetett, gólját a második félidő 10. Élénk iramú és sportszerű percében Szigeti szerezte, játékban közel egyenlő el- majd Szél I volt eredmé­lenfelek találkoztak. . A nyes. A befejezés előtt né­Mindszent meglepően jó hány perccel ugyancsak teljesítményt nyújtott. Gól- Szél lőtt újabb gólt tizen­lövő: Dudás, Tombácz, egyesből. — Ifjúsági: Dózsa ,. Bánfi, illetve Bartucz és —Dorozsrna 0:0. femét "lelkészen ^ íS^S^fí ^ ST? rSSS^i nm l-es együttesünk a követ- Szőreg! Rákóczi 2:1 (1:0) kező fordulóra. Szegedi AK-Klstelekl TE Szőreg. Vezette: Szeghő. (Lieomann Beia ieiv.) 2:1 (1:1) A szóregi - csatároknak ez' időben a nappal szembén 3:0. Utána ismét Nyári éles f D°Y'g> Jj"ajd,J* Pé5as Kistelek. Vezette- Umzi úttal sem mént a góllövés, néző kaput választotta a lövése okozott gondot Az élvonalban donte - efeő félidőben hullám' A szentesiek kevesebb szegcdi csapat Mezónyjá- Pappnak és a kapus szög- le" ^ » helyezesd helvzetüket lobban használ­ták után a 4. percben Nvá- Ietre mentett megtartására, es a jó, ri fordulásból az aiapvo- Ezúttal halványabb játék- *gyékY<5,.1 ? helyenként ötle­nalrói beadott és Papp a kai rukkolt ki a SZEAC. «*í jatekkal szerzett ered­levegőben úszva szépen Bizonyos mértékig a fáradt- ? szurkolók fokozó­fogta el a labdát. Hajós ság jelei mutatkoztak az ^J?12?!"!.! ko*ele? a csa' lövése szállt kapu fölé, a együttesen, a korábbi sok patot ujabb Slkerekre­másik oldalon viszont a nehéz és sikeres mérkőzés Markovtts Tibor debreceni csatárok csak a SZE \C 16-osóig jutottak el. Enyhe fölénybe került a szegedi csapat, a 18. percben nagy kava­rodás támadt a debreceni kapu előtt, de felszabadí­tott a vendégcsapat védel­me -s gyors ellentámadást alakítottak ki. Ezután tel­jesen átjött a SZEAC a vendégek térfelére, de a nagy fölényt nem tudta kihasználni a szegedi csa­társor. Szívósan, szinte minden já­tékost fedezve, többször kilencen is védekeztek a debreceni vasutasok és időnként 3—4 csatárral, gyois és pontos összjáték­ka! közelítették meg a SZEAC kapuját, teremtet­tek veszélyes helyzetetet is. A SZEAC játékát hibás le­adások tarkították, s nem tudták áttörni a vendégek -reteszét-, a több kapu előtti 'űzi já­ték ellenére sem. Számos szöglet, partdobás után a 44. percben a labda Baráth elé ke­rült, aki három méterről a hálóba lőtt: 1:0. Végre megszületett 3 veze­tő gól és az újrakezdés után vége volt a félidőnek. A második félidőben to­vább f-A vtatódott a szegedi fölény, de a támadások meddők maradtak. A 17. percben óriási gólhelyzet nyílt a debreceniek előtt — védelmi könnyelműség­ből —, Takács előtt, de az Sikeresen szerepeltek 1NB III-as csapataink zó volt a játék Az 5 helyzetüket jobban használ percben Benedek a SZAK- tók ki- Céllövő: Abonyi és nak szerezte meg a veze- Bín5> illetve: Sebők Károly, test, majd a 37. percben ~ Ifjúsági: Szentes—Szőreg Czirok egyenlített. Fordu- 2:0­lás után a hazai csapat ke- Szegedi VSE n— rült fölénybe, de a SZAK Csongrádi Honvéd 5:5 (3:1). védelme jól hárította a so- Csongrád. Vezette: Török A. — Ifjúsági: SZVSE— Csongrádi Petőfi 3:0, Szegedi Építők— Törökszentmiklósi Fáklya 2:1 (1.-0) Építők és Övári rúgása után az egyik védőjátékoson irányt változtatva a labda a kapuba gurult 1:0 az Épí­SZEAC-pálya, 400 néző. tők javára. Fordulás után a Vezette: Csáki. Az Építők az alábbi össze­állításban játszott: Palotai — Rácz, övári, Enesei — Blaha, Bezsenyi — Veréb, Szegedi Spartacus— Szarvasi SC 1:1 (0:0) Szarvas, 1500 néző. A szegedi csapat összeállí­11. percben Tanács kapufája tesa: Kollár — Hamzsek, volt az említésre méltó ese- APró, Dudás — Sándor, Jó­mény. Ojabb gól csak a 30. Járt — Kiss, Báló, Ördögh, percben esett: a kitörő Ta- Kószó, Rózsavölgyi, nócsot a 18-oson belül fel- Az első félidőben mindkét dieiih jjczbcnyi i vereo — — — - — — —tuuiuavi Gréczi, BiJtsik, Tanács. He^ ^Jl^L.Jíí£ gedüs. A vendégcsapat széllel hát­büntetőt Palotai értékest- A második félidőben meg­tette. 2:0. Rá egy percre a élénkült a játék, mindkét vendégcsapat jutott 11-eshez, csapat nagv lendülettel küz­ban kezdte a játékot. Az el- amit Szecsei 'értékesített. 2:1. dött a győzelem megszerzé­sé félóra tapogatózó játék- Az Építőkből Palotai, övári séért. A vezetést a Sparta­kal telt el. A 30. percben és Veréb játszott legjobban, cus szerezte meg Rózsavölgyi szabadrúgáshoz jutott az Kertész Imre Végleges-e a partbíró jelzése ? Többen hibaként említik partblrónak. Ezért ne álljon meg, hogy a partbírók és a le a védelem, ha a partbiró játékvezetők mérkőzés köz- lest jelez, mert a végleges ben »nem értik meg egy- döntést csak a játékvezető mást!* A partbíró ugyanis adja meg a sípszóval, szabálytalanságot jelez, a A partbírák jelzése lehet játékvezető meg a jelzés el- elhamarkodott intés. A jel­lenére tovább engedi a já- zés után lehet egy jó előny­tékot. szabály, esetleges les jelzésnél A játékosok nagy része is lehet még egy ellenféltől abban a téves hitben van, hapott labda és ilyenkor kár hogy a partbíró jelzése vég- lenne a partbíró jelzésére leges. Ezért, ha látják a sípolni Ilyenkor történik a partbiró zászlaját fellendül- felülbírálás és ezek túlnyo­ni, leállnak. A játékvezető mó részénél bebizonyosodik, azonban nem minden zász- ho0V a játékvezető járt el lójelzésre sípol. Ilyenkor helyesen. „ , kezdődik a vita és ezután Csak egyetlen egy esetben T\x í* \?e, £ alakul ki néha az a véle- nem lehet a partbírót felül összekötő egészen közelről « " ^ bí ó birálni. ha azt jeUU hogy a jói kiszaladó Mészárosba meny hogy meg a Kei otro elhaauta a határvo­1A4+0 loV^iA* rá- fpi sem érti meg egymást!* taoaa einagyta a natarvo­lotte a labdó*. Ezután fel- , , nálakat. Ekkor a partbíró villanyozódtak a debreceni Az igazság ezzel szemben kötl zászlaját fenntarta­játékosok. két szép tárna- az. hogy a játékvezetőnek a 1 /át2kvezet6 dást vezettek, majd ismét szabályok adta lehetősegek ngm % L °Minden más feljött a SZEAC. de a szerint nemeik joga, ha- " jelzést felülblrálás rendkívül -rontatlan játék nem kötelessége i* a partbi- ^ ' , miatt soka bossrankodtnk ró jelzéseinek felulbiralasa. a szurkolók, pedig az aka- Természetesen akkor, ha ne­ratban nem • volt hiány, ki más a véleménye, mint a Kasza Ferenc 20 méterről küldött nagy lö­vésével. A hazaiak U-esböl tudtak egyenlíteni a befeje­zés előtt körülbelül 10 perc­cel. Báló János A többi eredmény: Makói Vasas—HMTE 1:1 (0:0). Hódmezővásárhely. Bé­késcsabai Építők—SZMTE 2:1 (2:1). Szolnok. J. Lehel­—Martfűi MSE 4:0 (0:0). Jászberény. Csongrádi Petőfi —KTE 1 •] (1:0). Kecskemét. Gyulai MEDOSZ—Félegyhá­zi Épiiők 2:2 (0:0). Kiskun­félegyháza. B. Agyagipar— Orosházi Kinizsi 1:1 (0:0). Békéscsaba. A bajnokság állása: 1. Gyula 8 25:10 M 2. Kecskemét 9 16: 7 13 3. Orosháza 9 12: 7 13 4. Szolnok 9 20:11 11 5. Szarvas 9 16:12 11 6. Csongrád 9 17:11 19 7. Sz. Spart. 9 18:13 10 8. Sz. Építők 9 14:13 M 9. Bcs. Építők 9 12:12 9 10. Jászberény 9 15:15 8 11. Makó 9 12:19 8 12. Törökszentmiklós 9 9:10 7 13. Martfű 9 '.6:23 a 14. MAV-HMTE 9 11:24 ( 15. Bcs. Agyagipar 9 7:22 5 16. Kiskunfélegyháza 9 6:17 1 A bajnokság állása: 1. Szentes 8 21:10 14 2. SZAK 8 13: 7 13 3. Dózsa 8 27:12 12 4. Szőreg 9 23:12 11 5. Móraváros 8 13: 7 11 6. Újszeged 8 14:11 11 7." Alsóváros 8 15:12 11 8. Sz. Juta 7 14:14 7 9. H. Honvéd 8 11:16 .7 10. Cs. Honvéd 8 14:14 6 11. Kistelek 9 14:16 6 12. Sz. Honvéd 7 9:20 4 13. Dorozsrna 8 6:15 4 14. Sz. Textilm. 7 8:14 3 15. Mindszent 7 8:21 3 16. H. Vasas 8 5:14 3 Versenyen kívül 1. SZEAC II. 9 62:11 16 2. SZVSE II. 9 33: 7 16 Igy kellett vo na tippelni t. U. Dózsa -Honvéd l 3:1 2. Salgótarján—Vasas 2 2:3 3. Tatabánya—Ferencv. x 2:2 4. Szeged Debrecen 1 8:0 5. Győr—Diósgyőr x 1:1 6. Csepel—Pécs x 2:2 7. Bp. Spart.-BVSC x Hl 8. Ózd-Miskolc 1 2:1 9. Előre—Pénzügy. 2 0:1 10. Székest.—Sztálinváros 1 3:0 11. Elektromos- ZTE 1 2:0 12. PBTC—Komló 2 1:4 * Az 1960. október 2-L 40. heti sportfogadási hétre beérkezett 732 276 darab kéthasábosnak meg'elelő lippszelvény. Felosz­tásra kerül összesen 1 318 096 forint. 1, és n. nyerőosztály­ban egyenként 329 524 forint, a III. nyerőosztályban pedig 439 365 forint kerül kifizetésre. Tizenkéttalálatos szelvény két darab volt. nyereményösszeg egyenként 164 762.50 forint. Tizenegy találatot 88 pályázó ért el, a nyeremény egyenként háromezerhétszáznegyvenőt Ft. Tíz talalata 1513 pályázónak volt, s a nyeremény egyenként 290 forint. * A legutóbbi vigaszdíjban a 38. heti kilenctalálatos szelvé­nyek részesülnek. A 621 773 forintot kitevő vt­saszdíi-alapot 7525 darab szel­vény között osztják fel. Egyr egv szelvény nyereménvös-^zege s* .51 forint a vigaszdíjak ki­fizetése október 13-án kezdő­dik. S=D=R=C=K=Z=2MI Holnap, szerdán délután játsszák Szegeden a vasár­napról elmaradt SZVSE— Kecskeméti Dózsa NB Il-es labdarúgó-mérkőzést a Vas­utas-stadionban (él 4 órai kezdettel. Holnap este a SZEAC baráti kör tart ér­tekezletet a mérkőzés után 6 órai kezdettel az Ady téri egyetemi épület nagy elő­adótermében. Ezen Szűcs György edző rövid beszámo­lót mond az eddigi szerep­lésről és a közeljövő tervei­rőL * Az országos vidéki ifjú­sági súlyemelő csapatbajnok­ságot Szegeden rendezték meg a Radnóti Miklós Gim­názium tornatermében. A versenyt a Debreceni Hon­véd nyerte meg a Szegedi Spartacus, a Szombathelyi Haladás, a Szolnoki MEDOSZ és a Kecskeméti Spartacus előtt A második helyen vég­zett szegedi együttesben Szabó, Bogár, Márki, Lázár, Balásházi, Török és Hegie­dűs szerepeltek. Közülük a legjobb eredményt Bogár Pál, a válogatott keret tagja érte el 300 kg-os teljesít­ménnyel. * A Szegedi Kender NB l-es női röplabdacsapata vesztett a Budapesten játszott mér­kőzésén. Vasas Dinamó—Sz. Kender 3:1. A negyedik játszmában 9:14-ről nyert a budapesti csapat, némi já­tékvezetői segítséggel. A sze­gediek közül Zsiga és Kasza játszott legjobban. A két NB Il-es csapat győzött. Sz. Spartacus—Szombathelyi Ha­ladás 3:0. Női mérkőzés. Szombathely. Meglepetés m Spartacus biztos győzelme. Közülük Fábiánné. Miklós és Hegedűsné játszott jól. Sz. Juta—Miskolc 3:1. Férfimér­kőzés. Szeged. A tartaléko­sán játszó Jutából Fedor, Csaba és Kasza bizonyult legjobbnak. • * A járási labdarúgó-bajnok­ságban vasárnap is teljes for­dulót játszottak. Meglepetés, hogy Tápé döntetlent ért el Deszk csapatával szemben. Algyő—Üllés 5:0. . Algyő. Ásotthalam—Szatymaz 4:1. Asotthalom. Kübekháza—Üj­szentiván 3:1. Üjszentiván. Mórahalom—Pusztamérges 5:3. Mórahalom. Tápé—Deszk 3:3. Tápé. A szegedi Járás­ban megkezdődtek a KISZ Kupa-mérkőzések A déli csoport első eredményei: Ásotthalmi Erdészeti Szak­iskola—Tiszasziget 5:1. Ásott­halom. Röszke—Zákányszék 4:1. Zákányszék. Gyálarét— Nagyfa 5:3. Algyő. Az északi csoportban vasárnap kezdőd­nek meg a mérkőzések. A LABDARUGÓ NB I ALLÁSA 1. U. Dózsa 2. FTC 3. MTK 4. Szeged 5. Sal.BTC 6. Vasas 7. Csepel 8. Pécs 9. Győr 10. Bp. Honvéd 11. Tatabánya 12. Debrecen 13. Dorog 14. Diósgyőr Üjpesti Dózsa—Bp. Hon­véd 2:1 (0:1). Csepel—Pécs 2:2 (1:1). Vasas—Salgótarján 3:2 (2:1). Gvőr—Diósgyőr 1:1 (1:1). Tatabánya—Ferencvá­ros 2:2 (1:1). 7 16: 8 11 7 17:10 10 7 17:11 10 7 13:10 10 7 14: 6 9 7 17:12 9 7 7: 6 8 7 11:11 7 7 11: 9 5 7 9:13 5 7 6:14 5 6 2: 8 4 6 6:15 2 7 6:19 1 DEL-MAGYARORSZAG » Magyar Szocialista Mun­kispárt szexed' blzoitaaea­nak és Szexed m. 1. varoa tanacsának lapja. Megjelenik Metró kivetelével mindennap. Szerkeszti a szetkesztö bizottság Mb telelös szerkesztő: Nagv István Szerkesrtőseg; Szeged. Sztálin sétánv lá Telefon 35-35 30-03 40-00 Elszikai telefon 35-06 és 74-86 Kiadta a rsonirrá* megyei Lapkiadó vállalat Felelős klado Kovács László Kiadóhivatal: Sze-ed Klauzál tér 8. Telefon 75-00 81-16 iBekilldött kéziratot nem flrzün* meg és nem adunk "tsaza.I A tápot nyomja a Szegedi N"omda vállalat. Szetted Kár-ész .Jtca 9 A lapot árusításban és előfize­tésben a Csongrád megver pos­lahlvmaink teriésztik Előfize­tési díj epv hónapra II Ft. Előfizet!-.,,* bármely postahiva­talnál és kézbesítőnél.