Délmagyarország, 1936. június (12. évfolyam, 133-154. szám)

1936-06-16 / 143. szám

1936 június 16. DÉLMAG YARORSZSG Sport A Szeged FC két győzelme Svédországban Szeged FC—Umeai válogatott 3:2 (2:1) A Szeged FC diadalma«, finnországi utja után áthajózott Svédországba, ahol szombaton játszotta le első meccsét, amelyről elkésve ér­kezett jelentés. A Szeged FC svéd túrájának első állomásán, Vmeaban nagy ünnepséggel fo­gadták. A játék előtt katonazenekar játszotta a Himnuszt ée a város polgármestere üdvö­zölte a szegedi csapatot. Az ellenfél az umeai kerület válogatott csapata volt, amelyet a Szeged FC fölényes játék után 3:2 (2:1) arányban legyőzött. A nagyobb gólarányu győzelmet a biró megakadályozta. Ugy látszik Svédországban, ahol fejlett futballkultura van, a bírókkal is meg kell majd küzdeni. Az umeai mérkőzésen a gólokat Albert, Vastag és Korányi lőtte. A csapat a sérült Szoykát ég Polyákot nélkülözte, ebben az ös­szetételben szerepelhetett: Pálinkás — Mik­lósi, Riesz — Gyurceó, Baróti, Bertók — Ko­rányi, Szőregi, Vastag, Albert, Nagy. Szeged FC—Stockholmi válo­gatott 2:0 A Szeged FC Umeaból Stockholmba uta­zott, ahol a svéd főváros válogatott csapatát állították ki ellene. Ez volt a Szeged FC ed­digi legnehezebb ellenfele. A meccsnek nem a Szeged FC volt a favoritja, mégie biztosan győzött, ami azt bizonyítja, hogy a szegedi csapat most jó formában van. A szeged; győ­zelem aránya 2:0 volt. A gólokat Gyurcsó ég Korányi lőtték. A Phöbus sikere a Középeurópai Kupában. Vasárnap rendezték meg a Középeurópai Ku­pa selejtezőjének második fordulóját, amely a várakozásnak megfelelő eredményeket hozott: a svájci csapatok kiestek a további küzdelmek­ből. Á Phöbus ismét bebizonyította, hogy jó formában van, Budapesten ráduplázott züri­chi győzelmére. Eredmények: Phöbus—Younj: Fellews 6:2 (1:0), Zürich: Grasshoppers—Aus­tria 1:1 (1:0), Lausanne: FC Lausanne—Zside­nice 2:1 (1:0), Torino: FC Torino—FC Bem 7:1 (2:0). A mult vasárnapi eredményeket fi­gyelembe véve, bejutott a Középeurópai Kupa­csapatok sorába: a Phöbus, az Austria, a Tori­no és a Zsidenice. — Turaeredmények: Po­zsony: Bratislava—Ferencváros 6:2 (3:1) ('). Bukarest: CFR-NAC-Juventus vegve?—Hun­gária 2:0 (1:0). A szövetségi dij győztese: a SzAK. Vasárnap egyetlen dijmeccs volt Szegeden: a SzAK II.— UTC II. szövetségi dijmérkőzés, amelyet a piro­feketék 9:1 (8:1) arányban megnyertek. A SzAK ezzel a győzelemmel ismét megnyerte a szövetsé­gi dijat. — A többi futballmeccs eredménye: Sze ged: SzAK vegyes—UTC vegyes 2:1 (2:1), Vas utas törpe—Toldi törpe 7:2 (4:1), Engrosszisták— Detailisték (textil) 5:2 (2:2), Orion bőrgyár—Kris ka cég 7:0 (5:0). SAndorfalva; Törekvés—STC 3:0 (1:0). Vámtéri AC—BFC 4:2 (2:1). Góllövök: Vaj kay (2), Tanács, Cseh (öngól), illetve Protily é; Rácz. — Kolping-bajnokság: Móraváros—Alsóvá ros 1:1 (1:0), Felsőváros-BIK 12:1 (2:1), Ujsze ged—Felsőváros 2:0 (1:0), Móraváros—Belvároí 2:1 (2:1). — ..Rangadó": Kiskunfélegyháza: Re ménység—KTK 1:0 (10). Szegediek és a makóiak sikere a MAK junioi birkózó versenyén. Makón vasárnap országos ju­nior birkózóversenyt tartottak, amelyen az ország legjobb ifjúsági birkózói vettek részt, a szegediek is szép számmal, jól is szerepeltek. Eredmények légsúly: 1. Szettey (Toldi), 2. Bolygó (MAK), 3 Tamássy (Vasutas), könnyűsúly: Szabados I ("Vasutas), 2 Pomlényi (Toldi), kisközépsúly 2 Frank ("Toldi), nagyközépsúly 1 Erdei (MAK). Szegedi céllövők győzelme. Gátsoron kitűnően sikerült céllövőversenyt rendeztek vasárnap. A versenyen Szegedről a MOVE oéllővői vettek részt és minden számban győztek-. Eredmények: Három testhelyzetből 5—5 lövés: 1. Reményffv 134 pont, 2. Szekeres 128 pont, 3. Berde 127 pont, kaesa-kapáslövés: 1. v. Bertényi 105 pont, 2. Joó 195 pont, 3. Reményffy 190 pont, csapatverseny­ben 1. MOVE 648 pont. 2. Röszke. A kitűnően megrendezett verseny Reitzer Ágosto-n és Bo­kor Géza érdeme. A KEAC 6:0 arányban győzött a TÉBE ellen a vasárnap megrendezett tenniszcsapatbajnoki mérkőzésen. A két csapat Így állt ki a meccs­re: KEAC: dr. Csermák, Máhr, Issekutz, Perczel TÉBE: Kárpáti, Markráf Borcsánvi, Kiirthy. A Vasutas-tekézők győzelme Budapesten. A Vasutas tekecsapata (Barta, Durauszky, Fodor, Kanyó, Nagyiván, Sojnóczky, Scbwartz, Tóbiás, Tombácz, Veres, Zwickl) vasárnap Budapesten re­vansot adott a kőbányai kaszinó egyttesének, amelyet ismét legyőzött. Győzelemarány: 90 fakü­lőnbség, eredmény 4875:4785. A tizes csapat telje sitményátlaga 487.5 fa volt. A legjobban szerepelt a győztes csapatban Tóbiás, Nagyiván. Dubrausz­ky és Barta. A Vasutasnak ez volt első budapesti vendégszereplése. Rádió Budapest I. 11.10: Nemzetközi vizjelzőszolgála» 12: Déli harangszó. 12.05: Triumph énekegyüttes 13: Hanglemezek. 16.10: Asszonyok tanácsadója Arányi Mária előadása. 17: Nagy Béla zongorá­zik. 17.40: Kászonyi Ferenc dr. előadása. 18: Szik. szat Lajos és cigányzenekara. 18.55: Mező Ferenc dr. előadása. 19.30: Az Operaház előadásának közvetítése. Gina Cigna és Francesco Merli ven­dégfelléptével. Don Cario«. Opera 4 felvonásban. Zenéjét szerezte Verdi. Vezényli Failoni Sergio. 21.35: Rádió a rádióról. 23.15: Pertis Jenő és ci­gányzenekara muzsikál. 0.05: Hírek. Budapest II. 18.55: A földmüvelésügyi miniszté­rium mezőgazdasági félórája. 19.30: Elek Artúr előadása. 20: A rádió szalonzenekara. 21.30: Hí­rek. 21.55: Hanglemezek. Külföld. Zagreb. 20: Rocca; Dybuk, opera. — Hamburg. 20.10: "Wolff: A corregidor, opera. — Milano. 20.45: Donizetti-est. Felelős szerkesztő: PÁSZTOR JÓZSEF Nyomatott a kiadótulajdonos Délmagyarország Hírlap- is Nyomda vállalat Rt-nál, Szeged. Felelős üzemvezető: KLEIN SÁNDOR» Drámai küzdelemben szerencsétlen góllal veszteit a KEAC Szolnokon 4 szolnoki rendőrtiszt feltűnő magatartása a KEAG-öltözőben A szegediek hozzá vannak 6zokva ahhoz, hogy a zöldasztalnál érdekeiket háttérbe szo­rítsák, de olyan érzékenyen még nem bántot­ták meg, mint mo6t, a vasárnapi KEAC—Sz. Máv. mérkőzésééi kapcsolatban. Az illetékesek egyszerűen lehetetlenné tették, hogy a KEAC reális küzdelmet t>ivjon Szolnokon. A KEAC már akkor elvesztette a mérkőzést, amikor — megnyerte a déli bajnokságot. A váratlanul előrehozott országos bajnoki mérkőzések csak a KEAC-ot sújtották; két mérkőzéssel a „lá­bában" kellett kiáltania Szolnokon akkor, amikor a Máv. teljesen pihent volt. A KEAC mégis becsületesen küzdött, ha el­buktatták is a zöldaoztalnál ée még igy ie csak balszerencsével vesztette el a szol• nold meccset. A 0:1 (0:1) arányú vereség csak azt eredmé­nyezte, hogy a KEAC kiesett a további küz­delmekből, de nem hozott dicsőséget Szolnokra, a terminusmegállapitókra és a biróra. Az or­szágos bajnokságoknak ez a rendszere is csődöt mondott. A Játékról szólva meg kell állapítani, hogy a KEAC végig jobban futballozott « többet támadott, mint ellenfele, amelynek határtalan szerencséje volt. Nem volt szerencsé­je a góllövés körül a KEAC-esatároknak, de sokat hibázott Égner biró is a szegedi csapat terhére; két tizenegyest nem Ítélt meg a javára. A meccset cldöntA gól az első félidő 39. percében esett: Horváth kor­nera Bodroghy kezét érintve a kapuba csavaro­dott. Többször lett volna alkalma kiegyenlíteni a KEAC-nak, de a csatárok idegeskedtek és a bíró is sokszor tévesen megállitotta ered­ménnyel kecsegtető támadásaikat. A mérkőzés után drámai jelenetek játszódtak KEAC öltözőjében. le a Dr. Tóthtot valaki megrúgta, mire a hátvéd fájdalmában az előtte haladó Kolláthon vett maafoak elégtételt. Az öltözőben egy szolnoki rendőrtiszt olvan magatartást tanúsított, hogy nézeteltérés támadt a játékosok és ő közte, vé­gül is a rendőrtiszt bocsánatot kért. Tóth II. hangosan zokogott egy kihagyott nagy helyzet miatt.. A KEAC valamennyi játékosa lelkesen küz­dött és dicséretre méltóan képviselte Szolnokon a szegedi amatőrfutiballt, mégis kiemelkedett az együttesből dr. Herczeg, Bodroghy, Kalo­csay, Kovács II. és Bukoveczky játéka. Értesülésünk szerint a KEAC erélyes lépésre határozta el magát a szolnoki meccsel kapcso­latban. A SzUE érdemtelen veresége a III. kerülettől Vasárnap második bajnoki meccsét játszotta le a SzUE az ujszegedi uszodában. Ellenfele a III. kerület volt. Mint a mult héten, ugy va­sárnap is egyenrangú ellenfele volt a SzUE a budapesti csapatnak, különösen az első félidő­ben, de csatárai tehetetleneknek bizonyultak. Igaz, hogy két világhírű játékos, Sárkány és Bródy állt szemben velük, de sokat „állnak", többet kellene uszniok. A vereség a második félidőben következett be, a SzUE nem bírta az iramot. Az első gólt Takács dobta a 6.52 perc­ben, ezt a második félidő 29 másodpercében Szaniszló egalizálta. A 2.17 percben Holba, az 5.36 percben Kislégi dobta a III. kerület gól­jait. 3:1. A III. kerület inkább szerencséjének, mint nagyobb tudatának köszönhette a győzelmet, a SzUE még nem hirja a második félidőt; nin­csen megfelelő tréningpartnere. A SzUE-ban Putnoki, Hay, Váradi és Papp játszott jól. Rajky I. ezúttal Í6 hibátlanul vezette a mecs­cset. Az SzTK Mzt atlétikai versenye. A vasárnapi bajnoki atlétikai versenyre készülődött tegnap az SzTK gárda, amely tűrhető eredményeket ért el. Eredmények: súlylökés: 1. Szőke 11.50 m., 2. An­gelmayer II. 9.20, 3. Ang$lmayer I. 8.80. Magas­ugrás: 1. Angelmayer II. 175 cm , 2. Janicsek 162 cm., 3. Angelmayer I. 155 cm. Gerelyvetés: 1. Sző­ke 58.62 m.. Távolugrás: 1. Angelmayer I. 6.82 m., 1 Angelmayer II. 650. HArm/isugrá« 1. Angel­mayer I. 13.70, 3. Janieeek l 11.02, a Aagflmiyer II. 1160. ErenkMíJ indult két VawjU*-futó 1200 méteren: 1. Furős 2:25. 2. Csikós 3:58 D.