Délmagyarország, 1934. május (10. évfolyam, 97-122. szám)

1934-05-17 / 110. szám

/ TQ34 málus 17. nn m \ r.y a pop ^ 7 & n Swort A Szeged FC győzött Krspest ellen és a bajnoki tabella ötödik helyére ugrott fel Szeged FC-Kispest 2 2 1 (1 : 0) (Budapesti tudósítónk telefonjelentése.) A Szeged FC szerdá'i ¡¿Us-zolla le a tavaszi >zer zonoan utelsó bajnoki mei kőzését. A Bocsi; ay ellen aratott győz' !em u'án most Eudapf*»en ért el nagyszerű ¿tkerl, — a legutóbb Szegeden mutatott lelkes, lendületes és szép játékával legyőzte Kispest csapatát is. A négv nap alatt megszerzett két értékes győzelem nagy jelentő­ségű; ezze1 S«eged csni'-ala a tabella ötödik he­lyén végezte a ba jnoki szezont és ezzel ujabb iikert ért el Szeged sport ja számára. A mérkőzésről részletes tudósításunk a kö­vetkező: A nagyobb lelkesedéssel küzdő Szeged meg­érdemelten gvőzött. Az első félidőben Szeged támadott többet, szünet után pedig át tudta venni ellenfelének erősebb iramát, mig Kis­pest fedezetsora teljesen visszaesett. Kispest kezdett szél ellen és nappal bálban. Az első 10 perc tapogatódzó játékkal telt el. A 12. percben K u t ik éles lövése kapu mellé ke­rült. A 15. percben a szegedi csatársor több­szörös rohama után K u t i k kiugratta Korá­nyi Il.-t, akinek lövése azonban elkerülte*a kaput. Sorozatos szegedi támadások után a 18. percben vezeti a Kispest az első veszélyes támadást. Nemes 5 méterrel küldött éles lövé­sét Pálinkás kornerre védi, közben Sirályt — véletlenül arculöklözi. A 21. percben esik a mérkőzés első gól ja: Kiss beadását Bognár lövi, a labdát S a r ­kadi klöklözi, de a résen álló Gerle a hálóba fejeli. Továbbra is Szeged murád fölényben, de sorozatos balszerencse kiséri tovább a szegedi csatárok akcióit. Szünet után Kispest erős támadást vezet, kát eredménytelen sarokrúgásnál azonban egye­bet nem ért el. A 7. percben azonban ismét eredménves a szegedi lársor, csa. amelv kornert harcol ki. Ennél Kiss átadásából Bognár a labdát a hálóba lövi. A 15. percben Gerle kiugrik a kispesti védők közül, lövését azonban a kapus elfogja. Változatos játék ala­kult ki, amelyben ismét inkább a szegedi csa­pat van fö'ép' ben. A 29. percben R a f f a i gán­csa miatt a biró a 16-osról szabadrúgást ítél a sze­gedi csanat ellen. A szabadrúgást Szabó II. irányítja, akinek lö­vése a kapu jobb felső sarkában akadt meg. A 37 percben Serényi Pálinkással összeüt­közik, a szegedi kapus megsérül, a játék emiatt egy percig szünetelt. A játékidő hátralevő ide­iében jelentősebb esemény nem történt. A Szeged FC ezzel a gvőzelmével a tabella előkelő ötödik helyét foglalja el. Hungária—Phöbus 7 : 4 (4 : 3) Budanest, május 16. Az eredmény a két csa­pat védelmének bizonytalanságát mutatja. A csatársor mindkét csapatban jó voit, de a csa­patok gvengén játszottak. A Phöbus 5:t-nél 21 16 4 1 68 25 36 20 17 1 2 71 27 85 • 22 12 2 8 62 41 26 21 11 3 7 48 30 25 22 9 2 11 40 45 20 22 7 5 10 43 50 19 21 6 6 9 41 44 18 21 7 4 10 39 52 18 21 6 6 9 37 54 18 21 6 2 13 26 68 14 21 5 3 13 31 47 13 21 2 8 11 31 57 12 még kiegyenlíthetett volna, de csatárai, különö­sen Beki a legkedvezőbb helyzetet is elhibázta. A gólokat Kardos, Szabó ÍIL (2). Cseh U. (3), illetve Sólyom (2), Solti (11-esből) és Béki lőt­ték. I. o. profiliga állása: Újpest Ferencváros Hungária Bocskai Szeged Kispest Phöbus III. ker. Budai „11" Somogy Attila Nemzeti Az amatőrök pünkösdi programja A pünkösd vasárnapi amatőrforduló szegett programján három bajnoki mérkőzés szeirenel: a SzAIC—KTE, az l/TC—KEAC és az MTE— Vasutas meccs valamennyi ¡mírkőzését más­más pályán rendezik rt.e . A SzAK-pályán le'átszandó SzAK—KTE meccset Czeglédy. a lóversenytéri pályán le­bonyolítandó MTE—Vastrtas találkozót Vecser­nyés vezeti. Az UTC—KEAC mérkőzés az új­szegediek pályáján keríti eldöntésre Vezér De­zső bíráskodása mellett Az SzTK Csongrádon játszik vasárnap a CsAK ellen. GáJffy bíráskodik. Makón az MTK—HTVE, Hóimezfivásárhelyen a HMTE—SzTE meccs kerül eldöntésre. Az előbbinek Lapu fenő. az 1 többfn-jk Másai a ve­zetője. Budapesti bíró vezeti a kecskeméti MAK —KAC mérkőzést. Másodosztályú bajnoki mérkőzések: Szeged: Postás—KiTE, bíró Frankéi. SzAK—KPJ.E. Mró Horváth J. — Szövetségi dirnérkőzés: UTC 11. —KÉAC II., biró, Magyar. A hétfői program Hesser Tibornak, a Szeged FC és az MTK trénerének Makw jutaloimjátéka lesz hétfőn. Eb­ből az alkalombói a Szeged FC szerepel Ma­kön, ahol az MTK MAK ko, ibinálttal mérkőzik. A mérkőzés vezetésére a Biró Testület Vezér Ernőt delegálta. Hóáwezővásárhelv: U j p es t—HT VE-H MTE komb., biró Faragó. Az UTC és az Újpest vezetősége közölt szer­dán ismét tárgyalások indultak meg az Újpest szened! vendégiátókára vonatkozólag. Az UTC szerelte volna, ha az Újpest a Szekeres át­engedéséért járó mérkőzést pünkösd vasárnap játsza le. A tárgyalások azonban ezúttal sem vezettek eredményre, jóllehet Újpest pünkösd hélfő'én Hódmezővásárhelyen mérkőzik — Sófalvvért, KzAK-^SzTK kombinált—Nagykőrösi válogatott atlétikai verseny lesz pünkösd hétfőjén Szegeden U3 KÖNYVEK A DÉL MAGYARORSZÁG KÖICSGNKÖNYVTÄR&BAN Lili Kftrher: Ruth és a harmadik birodalom —­Matolcsy Andor: Ellenség — Rabener: fletre Ítél­ve -j- Gina Kaiis; Ami a szerelemnél is erősebb — Franck L. Paekerd: A vörös főkönyv — Va­lentin Williams: A kétarcú ember — Franz Rosz­velt: Rémület Shanghaihan - Ricarda Hnefc: A Deruga-ügy — Wilhelm Speyer: Die goldene Hor­de — Sebalom Asch: Die Kinder Abraham« —' A. J. Rees: Der Ulmenhof — Olga Wehlbrüek: Der grosse Rachen — Roda Roda: Der Schnaps, der Rauchtabak und die verfluchte Liebe — E. Phillips Oppenheim: Feiice weiss noch mehr — Wilhelm Speyer: Der Kampf der Tertia — Fjo­dor Gladkow: Ugrjumow erzählt vom Zuchthaus — Gina Kaus: Die Schwestern Kleh — Erwin Weill: Sehönbruua—Saussousi. YÖGHÜRT magas zsírtartalmú tejből tejszín hozzá, adásával készült 1 üveg áraI6 fillér a Központi Tejcsarnok rt. fiók te ¡csarnokaiban 277 Trvibb forog a KILftC-óvások kerek© A DLASz intézőbizottsága tegnapi ülésén tár­gyalta Ismét a KAC és a KEAC-óvások ügyét. A bizottság először a KAC-óvásokat vette elő, amelyben váratlan fordulat állptt be: elrendel­ték Négyessy Imrének uiböli .úhaligatását és a vizsgálat befeiezéséig játékjogát felfüggesztet­ték. A határozat értelmében ismét ki kell hall­gatni az omniózrs mérkőzés "bíráját. Kovács Imrét és becsületszó terhe alatt Takács Józsefei, az iigr legfontosabb tanuját. A meglepő eredménnyel végződő . KAC-ügy után került sor a KEAC-óvás tárgyalására. A kecskeméti egyesillet képviselője a bizottság kí­vánságára bemutatta a nagykőrösi tanítóképző igazolványát, amely szerint Romhányi 1933. ápri­lis 9-én és 16-án — az óvás alapját képező mérkőzések napján — az intézet rendes tanulóid volt. A bizottság ugy határozott, hogy mielőtt döntene az ügyben, megvárja az alapszábdlyma­gyarázó bizottság válaszát. Az SzTK-nak a MAK elleni mérkőzése miatt beadott óvásával is foglalkozott a DLASz intéző­bizottsága. Elrendelte a bizonyítás kiegészítését; Cálttv Endre futballistának és a tanuknak a ki­hallgatását. B világhírű SGKOBERL-AGY minden háztartásban nélkOlöxbelelle» nappal ÜHl » scnM aóüeruifl <V., Hariskőz 4. Ilwrék bérmenfret Vízipóló. A pünkösdi szegedi sportprogramon három barátságos vizipóló mérkőzés szerepel: va­sárnap: SzUE C— SzMTE, hétfőn; SzUE C.—SzAK. Orosházi UE—SzUE. ördög Ferenc, az SzTK volt játékosa a Vas­utashoz kérte átigazolását. A kardcsapatba jnokság döntője. A SzVE és a KEAC között — tr.iint ismeretes — 8:8 arány­ban eldöntetlentíl végződött, ezért újból meg keil mérkőznie a két együttesnek. Tekintettel arra, hogy a m e el sn ételt m'rkőzésre Is a központ küld zstirielnököt, egvdőre bizonytalan az ttj küzdelem terminusa..Vivókörökben bíznak ab­ban, hogy a központ a lehető leggyorsabban foT intézkedni az uj mérkőzésre vonatkozólag annál is Inkább, mert a függőben lévő küzdelem befo­lyással bír a "idék? bajnokság előkészületeire. A főreáliskola sportköre vasárnap délntdn 4 órakor a hősi halottak emlékére nagyszabású sportünnepélyt rendez. Az ünnepélyt a Szukováthy­téri sporttelepen rendezik meg. A Szeged FC választmánya pénteken este fél 9 órakor az egyesület klubhelyiségében ülést tart A Csongrádi AK feljelentette a szövetségnél a Makói TK-t hogy a mérkőzés alkalmával a közön­ség játékosaival szemben terrorisztikus maga­tartást tanúsított. Az ügyben az intézőbizottság fog dönteni. Az első liga csütörtöki fordulója. Budapest: Budai 11—IJjpest, Ferencváros—Somogy, Bocskai—III. kerület. Tréningbe álltak a makói boxotók. A MTK és Ieventeboxo'ők teljes erővel megkezdték tréning' jüket Valószínűleg Szabó is visszatér Makóra és 6. valamint Gera is résztvesznek a tréningeken. Kezdő boxolók is jelentkezhetnek Vezényl Gyntáj nál, a csütörtökesli tréningen az Érdeki-féle he­lyiségben. A