Délmagyarország, 1933. október (9. évfolyam, 223-248. szám)

1933-10-24 / 242. szám

T755 október 24. OECMAGYARORSZSG 9 omOKlőBEm UJ KÖTETEK: o> <!0 tgiO N m < Cö < Ö J H ¡* 55 55 O fed •-s Ö W H Q « S3 5) O fr> « (U < £ •o a j Oc <1 o a Ottó Zarek: Vágyak vására — Franz Wertel: Bar­bara — Warner Fabian: College girls — Pitigrilli üt a szerelemhez — Csathó Kálmán: Kluger é» Társa — Herczeg Ferenc: Anei doktor lesz — Farka« Imre: Az iglói diák — Dénes Gizella : Tavaszi bnzavetés — Babay József: Vándorlegé­nyek: Max Brand; Vágtató bosszú — Rodriguez André és ödön: Nevető halál — Somfay Margit; Fésigekrablók — Beregi Ármin: Isten árnyékában Melins Imre: Kósza emberárnyak — John Gals­worthy: Biró előtt — John Galsworthy: Ez a ház kiadó — Cortland Fitzsimmons: 70.000 tanú — Willy Dias: Kivívott szerelem — Thomas Mann; Die Gescicht«n Jaakobs — John Galsworthy: Über den Strom |||S0§ ELŐFIZETÉS: a Délmagyararszág elöfizetfil részére havonkint 1 pengB munkáselöfizetőkMfc hetenkint IB fillér, mindenki mfts részéra haronklnt l'sa peng«. Sport A gyönge Játék okozta a Szeged FC kaposvári vereségét A Szeged FC vasárnap Kaposvárott a So­mogy ellen játszott, amelytől 1:2 (0:0) arány­ban váratlanul vereséget szenvedett. Az a Sze­ged FC, amely a Nemzeti ellen kitűnő formát mutatott, vasarnap a Somogy ellen érthetetle­nül gyengén futballozott A mérkőzést azonban igy is balszerencsével vesztette el. Többet tá­madott mint ellenfele, de még az eldöntetlen kivívásához sem volt elég ereje a csatársornak. Az első félidő változatos játékában nem esett gól. A második félidőben megélénkült a játék, Szeged támadott mégis a kaposváriak érték el az első gólt Sófalvi révén a 3. percben. 1:0. A gól után a Szeged FC fölénybe került és a 18. E ércben kiegyenlített. Korányi beadását Váli, a aposváriak kapusa megfogta, de Kalmár ki­rúgta a kezéből a labdát amely azután a háló­ba gurult 1:1. A gól után nagy elánnal küzdött a Szeged a győztes gólért A Somogy már elve­szettnek hitte a mérkőzést, amikor a közönség biztatásától fellelkesülve támadásba ment át. A lelkes kaposvári támadásoknak a 31. perc­ben volt eredménye; Győrffy II., Riesz és Pá­linkás mellett a hálóba lőtte a győzelmet jelen­tő gólt. 2:1. A gól utáni nagy szegedi fölényben több gól nem esett. A Szeged FC-ben a közvet­len védelem jól játszott, a halfsor megbízható volt a csatársorban azonban csak Havas fe­lelt meg. Fájdalmas vereség érte Korányi sérülése mlaíí a lelkesen küzdő magyar válogatottat Egy gólos olasz győzelem Szerencsétlen körülmények között vesztette el a magyar válogatott csapat az olaszok elleni Európa Kupamérkőzését. Nagy magyar fölény után, amikor mindenki fölényes győzelmet várt a 18. percben fatális véletlen megfosztotta vá­logatott csapatunkat győzelmi esélyétől. Korá­nyi, a Ferencváros kitűnő hátvéd je, olyan sze­rencsétlenül futott össze az olasz jobbösszekötő­vel, Cesarinivel, hogy kettős aíszárcsonttSrést szenvedett A magyar csapatot deprimálta Ko­rányi súlyos sérülése. Ennek tudható be. hogy Bőreinek, az olaszok centerének sikerült gólt lőnie és ezzel csapatának a mérkőzést meg­nyernie. Helycsere után a csonka magyar csa­pat váratlanul nagyszerű játékot produkált és egyenrangú ellenféllé küzdötte fel magát, az egyenlítéshez azonban már nem volt elég ereje a négy csatárnak. A mérkőzés erkölcsi győztese a magyar csapat, amely tiz emberrel is méltó ellenfele tudott lenni az olaszoknak. A mezőny legjobb embere S á r o s i volt. A Korányit he­lyettesítő Polgár is nagyszerűen játszott A favoritok győztek a vasárnapi amatőr-mérkőzéseken Botrányba fulladl a Kecskeméti Vasutas -KTE mérkőzés A Kecskeméten lejátszott Vasutas—KTE mérkőzés a második félidő 34. percében félbe­szakadt, mert a közönség berohant a pályára és tüntetett a biró ellen. Á biró ezért nem volt hajlandó tovább vezetni a meccset. Amikor a bíró lefújta a mérkőzést a Vasutas Sajtos és Székely góljai révén 2:0 (1:0) aránvban veze­tett. Kiskunfélegyházán a KTK 6:3 (3:1) arányban legyőzte a HMTE-t A gólokat Sahin II. (2), Kern (2), Fejes, Para, illetve Kovács, Biró és Berdész lőtte. A másodosztályú bajnokság ered­ményei: Hódmezővásárhely: Postás—HMTE II. 2:0 (1:0). Makó: MTK II.—MAK II. 4:0 (0:1). Szentes: SzMáv.—Reménység 4:2 (2:0). Kiskun­Félegyháza: KTK II.—TÍÖE 4:2 (2:0). A vasárnapi amatőrfordulón a SzAK 5:0 (2:0) arányban biztosan győzött a CsAK ellen, bár játéka sok kivánni valót hagyott hátra. A gólo­kat Stemler (3) és Albert (2) lőtte. Az SzTK tartalékos csapata 3:0 (1:0) arány­ban győzött a MAK ellen, melynek csatársora nem tudott megbirkózni a kitűnő SzTK véde­lemmel. Bárkányi, Mezei és Korzsé­n y i lőtte a gólokat. Az MTE katasztrofális vereséget szenvedett az SzTE-től. Eredmény 6:0 (2:0). A gólokat Nyári (2), Lakos (2), Czibula és Kinn (öngól) lőtte. A magyar amatőrválogatolt 3:2 (1:2) arány­ban legyőzte az osztrák amatőröket. A magyar csapatban három déli kerületi játékos játszott Solti, Korányi III. és Bukoveczky személyében. Mind a három kifogástalanul ját­szott és ezért érthetetlen, hogy Soltit a második félidőben nem játszatta a szövetségi kapitány. A magyar gólokat Reiter, Bukoveczky és Korá­nyi III. lőtte. A magyar válogatott Vercelliben 4:4 (1:3) arányban eldöntetlenül végzett az olasz b) vá­logatottal. Az olaszok már 3:1, majd 4:3 arány­ban vezettek, amikor a magyar csapat nagy iram után Teleki (3) és Vincze gól jaival dön­tetlenné tette a mérkőzést. A Rókusi TK vasárnap Alsóközponton játszott az ATE ellen 5:3 (3:1) arányban győzött. A KEAC vasárnap Budapesten megrendezett főiskolai staféta és csapatbajnoki versenyek során a sulydobás ötös csapatverenyében 11.55 méter át­laggal a második helyen végzett A diszkoszvetés ötös csapatversenyében a KEAC 37.05 méterrel harmadik lett. Carnera nyerte a nehézsúlyú ökölvívás világ­bajnokságát, mert legyőzte a spanyol Paulinot Carnera a nyolcadik menetben kificamította a kar­ját és igy küzdötte végig a mérkőzést. Turaeredmények; A Nemzeti 4:3 (2:2) arány­ban győzött Pozsonyban a Bratiislava ellen. Livor­nóban a Budai 11 2:2 (00) arányban eldöntetlenül játszott a FC Livornoval. Szabó Miklós Stockholmban egy angol mértföl­dön 4 perc 16.6 mip-el magyar rekordot futott. Jlsz olvasó rovata Temeíőcsősz-válaszlás Tekintetes Szerkesztőség! Kedden este töltik be az alsóvárosi temetőőri állást Tudomásom szerint körülbelül 40 pályázó jelentkezett Re­mélem, hogy egyúttal a sokgyermekes család­apákat részesitik előnyben és nem azokat, akik­nek senkiről sem kell gondoskodniok. Azért hí­vom fel előre a figyelmet a többgyermekes apákra, mert értesülésem szerint a legesélye­sebb jelölt — a 9 és 10 gyermekes családfőkkel szemben — egy gyermektelen pályázó. Tisztelettel: Égy előfizető. Mikor jön filléres Szegedre? Hetek óta viszik el a szegedi közönséget kü-i lönféle elnevezésű kultur-, sport- és filléres vo­natokon. De megmozdulás nem történik, hogy; ugyanannyi vonatot hozzanak Szegedre is. mint amennyit elvisznek innen .Ezek a vonatok a vendéglős- és kávésipar keresetét viszik el, pe­dig ennek az iparnak minden fillér keresetre szüksége volna, mert az italmérők kereseti adó­jának behajtását most már nemcsak a városi adóhivatal, hanem a pénzügyi szakasz is szor­galmazza, azzal a figyelmeztetéssel, hogy ha 30 napon belül adóját meg nem fizeti, italmérési engedélyét minden külön értesítés nélkül meg­vonják. Hétköznap üresen állnak a vendéglők és kávéházak. Vasárnap, amikor egy kis mun­ka adódna, elviszik a vendégeket más városba. Ha ez igy marad, akkor rövid időn belül Sze­ged város minden nagy vendéglóiparosa mun­kásával együtt ott fog áThri a népjóléti hiva­tal előtt. Tisztelettel: Horváth Ferenc vendéglős. Szeged, CsekoftEcs- és Kiss-ucca saro MINDENSZENTEKBE: 18 drb febér v. színes 50-es csavart gyertya —.24 10 drb fehér v. színes 30-as csavart gyertya -.24 10 drb fehér 50-es Elektra gyertya —.24 8 drb fehér 40-es Elektra gyertya >—.24 6 drb febér 30-as Elektra gyertya f —.21 5 drb Favorita nagy sirmécses «—,9S 3 drb Favorita kis sirmécses >—.22 HAZTARTASI CIKKEK: Kályha tisztító kotró kefe drótnyéHrt —24 Szemétlapát és tözpiszká'ló egy&tt —.78 Kályha előtét fémbftl " —.98 120 dri) hurka pálcika —.24 2 drb zsamlia virág —.24 E HETI SLÁGER CIKKÜNK: Divat „Flepzsek" női pudertartó fém be­rakással P 1.38