Délmagyarország, 1933. augusztus (9. évfolyam, 171-197. szám)

1933-08-26 / 193. szám

1959 augusztus 26 TT II legújabb őszi és téli kalapok raktárra érkeztek. Kérfük kirakatainkat megtekinteni. Holtzer S. és Fiai, Káiiay Albert u. (Föpostávai szemben.) Sport Megkezdődött a verseny az Európa-evezősbajnokságokért Az előfutamokban 161 szerepeltek a magyarok Budapest, augusztus 25. Horthy Miklós Magyarország kormányzójának védnöksége alatt rendezte meg a Magyar Evezős Szö­vetség a Nemzetközi Evezős Szövetség megbí­zásából az 1933. évi evezős Európabajnoksá­gok versenyét, amelynek három napos küzdel­me pénteken délután kezdődött. Az első ered­mények: Kormányos négyes. I. előfutamban 1. Olasz­ország 6 perc 3.4 másodperc, 2. Franciaország 6 perc 9 másodperc, 3. Svájc 6 perc 13.2 másod­perc, 4. Spanyolország. II. előfutamban 1. Dánia 6 père 28.6 másod­perc, 2. Jugoszlávia 6 perc 30.8 mp., 3. Bel­gium, 4. Románia. III. előfutamban 1. Magyarország 6.26 p, 26.8 .»p., 2. Csehszlovákia. 3. Lengyelország. A kormányos nélküli kettős 1. előfutamában 1. Magyarország 6 perc 52.2 mp. II. előfutamban 1. Svájc 6 perc 51.6 mp. A döntőbe jutott Magyarország, Hollandia, ávájc és Olaszország, valamint a szombati re­ményfutamban induló Belgium és Bulgária mérkőzés győztesei. A szkiff előversenv I. előfutamában 1. Dá­nia 6 perc 49.2 mn. II. előfutamban 1. Lengyel­ország 6 perc 49.2 mp. III. előfutamban 1. Ma­gyarország 7 perc 03.6 mp. A döntőbe Lengyelország, Dánia és Magyar­ország jutott. À kormányos kettős előnyversenyében I. elő­futamban 1. Lengyelország 7 perc 09 mp., 2. Franciaország 7 perc 10 mp., a II. előfutamban 1. Magyarország 7 perc 10.4 mp., 2. Olaszor­szág 7 perc 164 mp. A kormányos nélküli négyevezős verseny I. előfutamában 1. Svájc, 6 perc 28.6 mp., 2. Olaszország 6 perc 32.8 mp., II. előfutamban 1. Magyarország 6 perc 22.8 mp., 2. Dánia 6 perc 23.8 mp. Kétpárevezős verseny I. előfutamában Ï. Magvarország 6 perc 32 mp., 2. Franciaország Befőtti&t « lek-vAriAt, ngorkáját, paprikáját, para<11­IfHBJftfllI " lal el Akkor lesr 8MmAt „WWPIMlili tnrtrts. Érők óta Wtflnöon be­vált crvtimölos konzerváld por. Kapható a kénzltönél: GERGELY nyóavszerésznél, Kossrith T^ftioH stitrfirnt, naorvkBmt sarok 44 iNwn c^prW Leszállítottuk árainkat ^^^^^HQfflffiHSRHIIHIBBHfllB Suret öltöny . . P 8.— Selyemvászon öltöny P 16.­Kamgarn öltöny . P 25.— Női doubl kabátok . P 16.­58 BLI1U IGNSTZ Kelemen ucca 5. szám. Kirakatainkat feltétlenül nézze meg. 6 perc 36.4 mp., II. előfutamban 1. Olaszország 6 perc 44.6 mp., 2. Jugoszlávia 6 perc 57.6 mp. A 8 evezős verseny I. előfutamaban 1. Svájc és Franciaország holtversenyben 5 perc 59 mp, II. előfutamban 1. Olaszország 5 p 55.6 mp., 2. Jugoszlávia 5 perc 568, III. előfutamban 1. Magyarország 5 perc 59.2 mp., 2. Belgium 6 perc 12 mp. A Szeged FC párisi sikere A szegedi sportkörökben osztatlan elisme­réssel méltatják a Szeged FC-nek a Racing el­len elért 3:3 arányú eldöntetlen eredményét. Az eldöntetlen eredményt a Szeged FC siker­nek tekintheti, mert azt a francia bajnokcsa­|»at ellen érte el. Ha tekintetbe vesszük, hogy a Szeged FC a döntetlent egy olyan csapattal szemben vivta ki, amelyben H í d e n, Jor­dán, Berkessy és meg néhány európai vi­szonylatban is elsőrangú futballista szerepel, még nagyobb értéket kell az eredménynek tu­lajdonítani. A Racing Club, amely vasárnap az FC Milánt állandó fölény mellett 6:1 arány­ban legyőzte, teljes tudásanak latba vetésével sem tudott győzni a lendületes szegedi csapat ellen. Hiába mutatta be a Jimmy Hogan ál­tal trenírozott párisi csapat a stílusos futball minden szépségét, a szegediek gólratörő játé­kán megtört minden igyekezete. És feltétlenül tekintetbe kell venni azt, hogy a mérkőzést éj­szaka, villanyvilágítás mellett játszották le. Nagyobbrészt ennek tudható be, hogy az első félidőben a franciák vezettek 3:1 arányban. Szünet után azonban megszokták a szegedi já­tékosok a környezetet és pompás játékba kezd­tek, aminek természetesen az eredménye sem maradhatott el. Ujabb értesülésünk szerint a kiegyenlítő gólt nem Korányi, hanem Bog­nár lőtte. Távirati értesítés szerint a Szeged FC szom­baton C a 1 a i s b a n játszik. Válogatott mérkőzést kérnek a másodosztá­lyú csapatok. A másodosztályú egyesületek körében mozgalom indult meg annak érde­kében, hogy a DLASz rendezzen részükre is válogatott mérkőzéseket. A mozgalom indító oka az volt, hogy a DLASz a múltban nem rendezett másodosztálvu válogatott mérkőzé­seket, jóllehet, arra többszőr alkalma lett vol­na. A másodosztálvu egvesületek vezetői elha­tározták, hogv a DLASz legközelebbi tanács­ülésének konkrét inditvánvt tesznek a váloga­tott mérkőzésekre vonatkozólag. A javaslatot v. Csanádv Géza, az ASE elnöke terjeszti elő a tanácsülésen. Észak a Dél ellen. A vasárnap eldöntésre ke­rülő Dél—Észak válogatott mérkőzésre kiálló északi csapatot C z e i s 1 e r Sándor szövetségi kapitánv összeállította. A csapat a következő: Hiíeez ("MESE) — Zagvvav (MESE), Gottre (DVTK) — Jancsi (SSF.), Takács IV. (SBTC). Pongor (MESE) — Padánvi (DVTK), Wal­kampf (SBTC). Szaniszló (DVTK), Rigó (SSE), Zsengellér (SBTC). Az összeállításból kitűnik, hogy az északi csapatban két volt Bohn SC já­tékos, Gottre és Szaniszló is játszik. Az országos bajnok SBTC-ből három játékost vá­logattak be az északi csapatba. A déli csapat­ban előreláthatóan változás lesz, mert a cen­terposztra beállított Odrobinák elfoglalt­ságára való hivatkozással lemondta a mérkő­zést. Helvét a szövetségi kapitány valószínű­leg a balösszekötő nosztra beállított Albert­tel tölti be, akinek helvét viszont Korányi III. foglalja el a csapatban. Odrobinák lemon­dását illetékes helyen nem erősítették meg. Atlétikai verseny. Vasárnap igen érdekes at­létikai verseny kerül eldöntesre az SzTK-pá­lyán. Az egyesületek nagyszabású atlétikai versenyt rendeznek, amelynek az ad érdekessé­get, hogy azon a KEAC atlétagárdája egy sze­f edi kombinált atlétacsapat ellen áll ki. A :EAC Boross és Stumpf kivételével, — akik főiskolai válogatottak — valamennyi at­létáját starthoz állit csapatot még nem ál körökben ugy tudjá szeállitásban veszi fe a. A szegedi kombinált itották össze, de beavatott , hogy a következő ösz­a küzdelmet a KEAC el­len: 100 m: Gréczi (SzAK), Szőke (SzTK). 400 m: Onody (Vasutas), Gálffy (SzAK). 800—1000 —1500 m: Kocsmár (SzAK), Gál (SzTK), Tá­bith (Vasutas). 5000 m: Hronyecz (SzTK), Csonka, Vass (SzAK). Távolugrás: Papp, Grc­czi (SzAK). Rudugrás: Soóky (SzAK), Szakálv (SzTK). Súlylökés: Varga, Deák (SzTK), Stumpf (SzAK). Diszkoszvetés: Szőke, Varga (SzTK). Gerelvvetés: Szőke (SzTK), Majoros (Vasutas). 4x100 m: Gálffy, Onody, Szőke, Gré­czi. 4x400 m: Gálffy, Onody, Szakály, Hirüchl. A SzUE villámtornája. A SzUE vasárnapi vizi­polóvillámtornája egyike lesz az idei uszószezon legérdekesebb eseményeinek. Amikor a SzUE ve­zetősége elhatározta a vizilpólótorna rendezését, az a cél vezette, hogy a kŐTJŐnség a vízipóló szép­ségeit egy másik oldalról mutas-sn be. A SzUE a viljámtomáján valamennyi osapat 2x5 perces mér­kőzésen méri össze erejét egymással. A tornán négy csaTW*t vesz részt, amelyek kőzfil a SzUE-én kivül a MAC-nak és a MUE-mak részvétele bizto­sítva van. A negyedik résztvevő előreláthatóan a ÜTVE lesz. A SzVSE atlétái Is starthoz állnak a Budapes­ten vasárnap megrendezendő vaswtasbajnokságok­ban. Tovább tarázhat a Szeged FC. Jelentette a Délmagyarország, hogy a Szeged FC francia túrája á jó eredmények folytán olvan kedve­zően alakult ki, hogy a vártnál több mérkő­zés áll a csapat rendelkezésére. A Szeged FC a meghívásokat elfogadta, de kikötötte, hogy aroknak csak abban az esetben tesz eleget, ha a III. kerület és a Budai 11 elleni ba jnok? mér­k:zéseit sikerül elhalasztania. A Szeged FC ké­relmére a PLASz pénteken foglalkozott az üggyel és azt kedvezően intézte el, kikötötte azonban, hogy a Szeged FC a III. kerületnek a mérkőzés elhalasztásáért némi anyagi ellen­szolgáltatással tartozik. A Budai 11 minden el­lenszolgáltatás nélkül hajlandó a szeptember 3-? mérkőzést a hónap második felében leját­szani. Céllövőverfxvny. 'Az SzTK szeptember 2-án 'és 3-án Szeged város egyéni és csapatbajnokságáért céllövő versenyt rendez. A szép kivitelű vándor­díjat dr. Pálfy József helyettes polgármester tiizte ki. GlöcKiier lest flsitit legszebben és legolcsóbban FSiizlet Iskola u. V. Foar. templomnak fital. rióftflrlef: Kftrolnl nren 4.. S^ní­tígörgi! ucco 10. Telefon 12-69. Afrytoll gőztisztítást rfillal«nk Kerékpárosok! A 2 vagon alkalmi visszavett kerékpárokból most kerülnek eladásra 100 drb. I. rendii, naeryhordké­pesséprü országúti, ballonos, nöi és versenygépek. Ra­ját érdekében ne késlekedjen a beszerzéssel, mw' i'yen akoié még nem volt soha és nem lesz Szánté Sánlor népkereskedöné! Szeged, Kis* uccaíKisR T). paloti Szerelékekből még az itt (elsoroltak kaphatók: KnisO (romi *>asz. F 2.40 Belsfl gumi L&ue „ „ Ktiprugó. nyereg „ Félt „ AbronOB ­Áttétel kerék —.90 2.40 4.80 1.50 1.50 1.80 Torpedó kontrafék'e'a agy* 10.80 Pedálok tff Kormány ,, OaomagUrfcd „ Kormiayonengó Karbidlámpa Szeras&mt&aka Kerékesengö SzabadonfnW kerék 0 baaz- P J.R »• • — 1.1 » • '•¡ï) r . ».»• " ï.»" , 2.20