Déli Hírlap, 1992. március (24. évfolyam, 52-77. szám)

1992-03-23 / 70. szám

Kosárlabda, !\B I., női döntő éesiek csak ámultak DK'sK-'tEM—PVsK Ln-order 91-61 (36-27) 5^ Jól keverte a kártyákat Király (Szabó István felvétele) Mindent egy lapra tett fel a Diósgyőr a női kosárlab­dabajnokság; döntőjének harmadik mérkőzésén, és a bravúr sikerült, nem keve­sebb, mint harminc pont különbségű győzelmet ara­tott a gárda a már-már ün­nepre készülő Pécsi Vasutas ellen. Dr. Barta Ferenc, a Magyar Kosárlabdázók Or­szágos Szövetségének elnöke a bajnoki érmeket átadni utazott le Miskolcra, ám az izgalmas csata után egyál­talán nem sajnálta, hogy elmaradt az ünnepi aktus. Ha a diósgyőriek csütörtö­kön Fécsett is ugyanilyen jól játszanak, szinte biztos, hogy egy hét múlva is ta­lálkozunk az ötödik, min­dent eldöntő mérkőzésen. Persze, ezzel mi, nézők já­runk igazán jól, mert nagy­szerű meccseknek lehetünk tanúi. A találkozó előtt, amely a PVSK-Co-ordernek már a bajnoki címet hozhatta vol­na el, sokan kétkedésüknek adtak hangot. Nem volna-e jobb a pécsieknek hazai környezetben, saját szurko­lótáboruk előtt a negyedik mérkőzésen elhódítani a tró­feát. A siker így nagyobb visszhangéi volna és a be­vétel sem mellékes. Mint ismeretes a legutóbbi pécsi meccsen 3500 néző volt a le­látókon. Kockára lehet-e tenni a sikert? Biztos, hogy ezen a miskolci mérkőzésen is a vendégek lesznek job­bak? A nők néha olyan sze­szélyesek, egyik pillanatról a másikra változik a formájuk. Ezeket kellett mérlegre ten­ni Vertetics István edzőnek, ha egyáltalán megfordult ez a fejében. A pécsi szurko­lók viszont — igen szép számmal — a bajnoki győ­zelemre készültek. A táskák­ban ott lapult a pezsgő, ami a siker megünneplését hi­vatott elősegíteni. Tény. nem a buzdításon múlt, hogy ezen a napon nem a PVSK hagyhatta el győztesként a pályát. Ök végig, még a DKSK-SeM harminckét pon­tos vezetésénél is biztatták csapatukat. A másik, edző. Király Sán­dor, akinek tényleg volt vesztenivalója, látszólag nyu­godtan készült a sorsdöntő találkozóra. A kezdés előtt nem - sokkal"- kijelentette- hogy lányai ki fogják hasz­nálni az utolsó lehetőséget a felzárkózásra. A korábbi, két vereséget szenvedett kezdő­ötöshöz képest azonban egy poszton változtatott, Lakosa helyett Králik kapott he­lyet a csapatban. Az első öt perc hibáitól eltekintve úgy tűnt valóban felkészültek a miskolci piros-fehérek. Nem hagyták szóhoz jutni a pé­csieket. Mindkét ászukat, Vilutytet és Sztojkovicsot _ is sikeresen kikapcsolták. Ahogy múlt az idő Király Sándor a hazaiak edzője, aki arról is híres, hogy végig felállva űzi gárdáját és nem nagyon tűri a hibákat las­san megnyugodott. Kollégá­ja. Vertetics István viszont egyre jobban gesztikulált, többször is időt kért. a kulcsjátékosokat oda-oda- hívta az oldalvonalhoz, hogy felrázza a sok hibával és kevés szerencsével játszó csapatát. A hazaiak húsz­pontos előnyénél azonban már ő is lélekben letett ar­ról, hogy bajnokcsapat ed­zőjeként utazzon haza és ta­lán már a következő csatára gondolt. A 91-61-es diósgyő­ri győzelmet hozó meccs után ennyivel tudta kom­mentálni az eseményeket: „A diósgyőriek ezen a na­pon mindenben felülmúltak minket és a szerencsével sem, álltak hadilábon. Szinte törvényszerű volt, hogy meg­szakadjon a sorozat, hiszen nincs ekkora tudásbeli kü­lönbség a két együttes kö­zött. A Diósgyőr kihasznál­ta azt a tényt, hogy ez az utolsó lehetőségük. A követ­kező meccs Pécsett lesz, ott már nem engedünk nekik ennyit. Király Sándor nem kis örömmel jelentette ki: Mindent egy lapra tettünk fel és sikerült. Ez már az előző két meccsen is benne volt a csapatban. Taktika: húzásaim végre bejöttek. Jó volt, hogy Králikkal kezd­tem, sokat dolgozott, ám a második félidőre elfáradt, jgy Lakosa vette át a poszt­ját. Pronyina Sztojkovics ki­kapcsolásával elévülhetetlen érdemeket szerzett. Pécsett minden megtörténhet, ám már sokkal nagyobb eséllyel és egy tekintélyt parancso­ló győzelemmel a tarso­lyunkban utazunk. A DKSK-SeM pontszerzői: Jevtusenko (19/9), Pronyina és Ambrus (1-7-17), Králik (15/3), Madaras (10/6), La­kosa (8), Sitkéi (5/3). (szaniszló) Kosárlabda, NB II,, férfi MEAFC-KISKUNFÉLEGYHÁZI TK 118-64 (54-38) A bajnokság utolsó előtti fordulójában a Kiskunfél­egyházi TK gárdája ellen mérkőzött a MEAFC NB II- es férfi kosárlabdacsapata. A mérkőzés úgy indult, ahogy azt az egyetemiek közönsége már megszokhat­ta. Nagy különbségű győze­lemre számítottak a fiúk, a szokásos „rövidzárlat” azon­ban néhány percnyi játék után ismét felütötte a fejét. Jó kezdés után mindjárt szorossá vált az eredmény három-négy labdaeladás és figvelmetlenség következté­ben. Előbb 12-2-ről 12-11-re, majd egy újabb jó sorozat végén 21-11 után már csak elvétve dobtak kosarat a főiskolások. A félidő máso­dik felében sokkal jobban védekeztek a hazaiak, a szerzett labdákat pontos to­vábbítás után kosárral fe­jezték be. Az utolsó két-há- rom perc ismét kiegyenlített küzdelmet hozott, de egy huszáros hajrával hét pont­tal elhúzott a MEAFC, s így alakult ki a tizenhat pontos különbség (54-38). A második játékrészben az egyetemiek jó védekezé­sének köszönhetően alig szereztek pontot a vendé­gek. Míg a MEAFC tizenki­lenc pontot dobott, addig a kiskunfélegyháziak minden akciójukat elhibázták a pa­lánk alatt. Ezek után a já­ték tempójára már az volt a jellemző, hogy ha a mis­kolciak kaptak egy kosarat, akkor ötöt dobtak helyette válaszul. Az utolsó percek­ben pedig már csak az volt a kérdés, hogy a pályára kerülők közül mindenki tud-e kosarat dobni az el­lenfélnek. Noha, a vendégek szívósan küzdöttek, nem tudták megállítani a ME- AFC-ot. A találkozót 118-64 arányban nyerték az egye­temiek. Drahos László: A győze­lem ellenére nem lehetünk elégedettek a csapat telje­sítményével. Nemegyszer az volt az érzésem, hogy görcsösen játszanak a fiúk, s csak a kosárba erőltetik a labdát. Kiemelésre érdemes Németh, Tamás és Ádám Béla játéka. A MEAFC pontjait Ko­vács (23), Szundy (23), Sző­ke (20), Ádám (13), Németh (11), Karácsony (9), Pázsit­ka (8), Szabó Z. (5), Kakas (4) és Koncsol (2) szerezte. (m) j(c Most sem sikerült betalálni.,. Láb darát* ás, j\B I. (Szabó István felvételei) Ez van... Diósgyőri FC—Vác IC •Samsung 0-1 (O-O) A Pécstől elszenvedett el­ső hazai tavaszi vereség után elkeseredett hangulat uralkodott a szurkolók kö­zött. Még a hétfői, dánok elleni edzőmérkőzésen is a szakvezetés szidalmazásával foglalkoztak sokan. Húszak Gézát, a fiatal pályaedzőt pedig megfenyegették, le­szúrják egy csavarhúzóval. Az újabb (két) pont elvesz­tése után ismét „kritikával” illették a rajongók a vezető edzőt, a klubvezetést. DFC: Knotz — B*m, T,«r- kó, Kertész, Budai (Farkas) — Dancs, Szabó Zsolt, Pét­en, Molnár (Váczi) — Szvisztun, Cigankov. Vác: Koszta — Bereczki (Puglits), Nagy T., Hahn, Szálát — Kriska, Fekete, Simon (Répási), Horváth — Orosz, Nyilas. Már a második percben egy Nyilas-lövés tartott Knotz kapuja felé, szeren­csére nem lett nagyobb baj belőle. Ezután felváltva tá­madtak a csapatok, fölényt egyik fél sem tudott kihar­colni. A nyolcadik percben szögletet rúghattak a ven­dégek, majd egy lövés zú­gott el a DFC kapuja mel­lett. Egy perccel később Molnár tálalt Cigankov elé, aki viszont megtorpant, mert egy védő a labdába beleért Az azonban tovább­jutott, ám az ocsúdó ukrán csatár már nem érte el, Koszta megszerezte azt. A tizenötödik percben Bém futott föl a baloldalon, az alapvonalról a váci kapu elé ívelt, társai azonban nem követték, és üres tér­re esett a labda. Sárga la­pot kapott Szvisztun bukta­tásért. A szabadrúgást Hor­váth lőtte el, de a labdára Leskó lecsapott. Az ellentá­madásnál Petcut fogták meg a középpályán, így a vendégjátékosoknak maradt idejük fölzárkózni. Szabad­rúgáshoz jutott ismét a Vác. A huszonnégy méteres lövés a bal alsó sarokba tartott, Knotz azonban ma­gabiztosan hárított. Cigan­kov is sárga lapot kapott Horváth szabálytalan szere­léséért, majd egy vendégtá­madás végződött csaknem góllal a harmincegyedik percben. Ekkor Feketét in­dították a váciak, a közép­pályás a diósgyőri tizenha­tos bal sarkánál döntött: átemeli a kifutó Knotzon a labdát. Sikerült is neki, szerencsére érkezett Szabó, és az utolsó pillanatban, a felső léc alsó szegélyének segítségével kirúgta a háló­ba tartó pettyest. A Vác já­tékosa, Szalai is megkapta sárga lapját, mert megrúgta Szvisztunt, ezután viszont Csank János. A váciak mestere szerint még mindig van esélye a Diósgyőrnek ar­ra, hogy osztályozót játsz­hasson az NB 1-ért. Dancs is tulajdonosa lett egy világos színű kártyának. A szünet után többet tá­madott a Vác. Vidd László vezető edző cserét határozott el. Budai helyére küldte be Farkast. A hatvanötödik percben Nyilas lőtt futtában kapura, de az mellé ment. A hetvenedik percben a DFC előtt volt a lehetőség a gól­szerzésre. Egy, a váci kapu felé visszalőtt labdát csípett el Szvisztun, ám már csak arra volt lehetősége, hogy belefejeljen, így a kifutó Koszta nagy rutinnal húzta le azt. A nyolcvanadik perc­ben Simon kapta meg sárga lapját kezezésért, majd öt perc múlva jött a hidegzu­hanj'. Egy középre lőtt lab­dával nem tudtak mit kez­deni a diósgyőri hátvédek, érkezett Nvüas, majd külö­nösebb cifrázás nélkül a há­Az utóbbi néhány hétben immár ötödször találkozott szombaton délben az UTE és az Eger SE vízilabdacsapata. Az utóbbi négy kupameccs volt, két-két győzelemmel, illetve vereséggel, a mostani viszont bajnoki találkozó. A döntctlenmérlegen az egri­ek tudtak javítani, mert ki­tűnő játékkal legyőzték ven­dégeiket. Az újpestieknek nélkülöz­ni kellett a sérült Vincze lóba talált a kifutó Knota mellett. (0-1). Nem volt rossz mérkőzés, csak az eredmény kedvezőt­len a Diósgyőrre nézve. Ez­zel a vereséggel a DFC „megerősítette” helyét a ti­zenötödik helyen. Nagyon nehéz lesz innen feltápász- kodni, mert a kiesés ellen küzdő, piros-fehérek előtt ál­ló Veszprémnek már három pont az előnye. Következik a Vasas, ráadásul idegenben,, és utána sincs egyetlen ta­lálkozó sem, amelyre a je­lenlegi teljesítmény alapján azt mondhatnánk: biztos a-— DFC-siker. Vlád László: Ügy látszik, az isten is a gazdagabb egye­sület mellett áll. Nem tükrö­ződött ezen a találkozón a két csapat között meglévő tudáskülönbség. A döntetlen igazságosabb lett volna! Csank János: Ha a pánik eluralkodik Diósgyőrben, csökken az esély a bennma­radásra! Sz. P. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Siófok—Vasas 1-1, UTE—Vi- deoton-Waltham 1-4, Ferenc- I város—BVSC-Novép 1-0, Ta­tabánya—ZTE 2-0, Győri Rá- ‘ ba ETO—Pécsi MSC 2-1, I Veszprém—Haladás 2-0, MTK—Kispest-Honvéd FC 2-2. az NB i. allasa 1. Kispest-H. 18 10 4 4 32-18 2« 2. Vác FC-S. 18 8 7 3 32-20 23 3. FTC 18 7 9 2 24-14 23 4. Videót.-W. 18 7 9 2 25-16 23 5. Siófok 18 10 3 5 28-20 23 6. MTK 18 8 5 5 29-18 21 7. UTE IS 6 8 4 26-22 20 8. PIV1SC IS 7 6 5 13-11 20 9. Vasas IS 6 6 6 19-16 18 10. BVSC-N. 18 5 6 7 19-18 16 11. Rába ETO 18 5 6 7 19-24 16 12. Tatabánya 18 5 6 7 14-25 16 13. Haladás 18 5 5 8 17-22 15 14. Veszprém IS 4 7 7 13-22 15 15. Diósgyőr 18 4 4 10 14-28 12 16. ZTE IS — 3 15 9-39 X Balázst, Játékukon meg is látszott erősségük hiánya. A hazaiak az első negyed kö­zepétől fokozatosan elhúztak és a végéig nem adták ki ke­zükből a vezetést és a kez­deményezést. A mezőny leg­jobbra, Ancsán öt gólt szer­zett. Ugyanennyivel terhelt« meg az UTE hálóját Tóth Kálmán is, Bundschuh pedig a védekezésben nyújtott ki­válót. Hazai gólszerzők még Pulay, Vidumansky, Simonét Petik voltak. Vízilabda, OB L. Ismét meghajolt az Újpest ESE-UTE 14-9 (5-2, 2-1, 3-1, 4-5)