Déli Hírlap, 1991. december (23. évfolyam, 280-301. szám)

1991-12-09 / 286. szám

Kosárlabda, ZVB I., női Szarvas—Dl IK-SelD 79.90 <39.481 * Sitkéi Nóra (képünkön világos mezben) már játszott, de a több hónapos kihagyás még érezhető játékán. (Szabó István felvétele) Régi nagy ellenfeléhez, a Szarvas, gárdájához utazott szómba) \x\ délután a.fjiósgyő' ri kosárlabdacsapat. A haza! pályán igen kellemetlen el­lenfél hírében álló szarvasi­ak most sem cáfoltak hírük­re. Mint mindig, ezen a ta­lálkozón isiendülotesen kez­dett a miskolci gárda, s per cek alatt megszerezte a ve­zetést. Volt olyan per?, ami­kor már tizetlnyold’' ponl előnyt könyvelhettek a jegy­zőkönyvbe. Az utóbbi néhám mérkőzésen már megszok­hatta a közönség, hogy a fél­idő vége felé leáll a csapat, s a hibákat kihasználva mindig lehetőséget kap el­SU Borsod Kupa eniiiÉn a Havas miiánv Bükkszeníkfiresden Nemzetközi műanyag pá­lyás múiesiklóversenyt ren­deztek szombaton a Miskolci Honvéd sporttelepén. A Bor­sod Kupa ’91 re hét egyesü­let kilencvenhat sportolója nevezett be összesen. Eljött három szlovákiai klub több sízője is. Az első' fuiámban tizen­nyolc. a másodikban pedig tizenhét kapu nehezítette a versenyzők dolgát. EREDMÉNYEK: Leány, gyermek: 1. Zuzana Bara­nova (Bánik Smolnik) 48,66, 2. Csáki Helga (Miskolci Honvéd) 62,42, 3. Németh Réka (Miskolci Honvéd) 70,67. Leány, serdülő I.: 1. Slavka Tkacová (Tj Slovan Gelnica) 47,54, 2. Katka Kad- licova (Tj Slovan Gelnica) 47.58, 3. Bordás Erika (Mis­kolci Honvéd) 49,60. Leány, serdülő II.: 1. Üveges Edit (Miskolci Honvéd) 45.33, 2. Rákosi Eszter (OSC) 45,50, 3. Szabó Márta (Miskolci Hon­véd) 45,64. Fiú, gvermek: 1. Juraj Kadlic (Tj Slovan Gel­nica) 43,59, 2. Matej Valko (Bánik Smolnik) 51,11, 3. Gero Sopko (Bánik Smol­nik) 54,43. Férfi serdülő I.: 1. Bordás Gergely (Miskolci Honvéd) 40,87, 2. Peter Mincyar (Tj Slovan Gelnica) 46,52, 3. Pintye Ta­más (OSC) 47,85. Férfi, ser­dülő II.: 1. Rado Baran (Bá­nik Smolnik) 41,04, 2. Né­meth Szabolcs (Miskolci Honvéd) 47.81, 3. Nagy Mik­lós (OSC) 50,56. Férii, ifjú­sági: 1. lan Kacznar (Bánik Smolnik) 41,10, 2. Kostyó Csaba (BÉV SC) 48,43. (Ebben a korosztályban a többi versenyző nem érke­zett célba.) A Borsod Kupa ’91 nyer­tesei. Nők: Köttel Andrea (OSC) 41,78. Férfiak: Bordás Gergely (Miskolci Honvéd) 40.87. Az igazi, már havas idény­nyitót január 4-én és 5-én tervezi a Borsod Megyei Sí­szövetség. Bükkszentkeresz- ten, a Kis-délen rendeznek országos serdülőversenyt. Egy héttel később Lillafüre­den, a Jávor-hegyi lesikló- pályán lesz a Borsod megyei bajnokság. Az előrejelzések szerint akkorra elegendő hó hull majd le. lenfelük a felzárkózásra. Most sem történt másként. Néhány támadásbeli és véde­kezésbeli hiba elég volt a szarvasiaknak ahhoz, hogy felzárkózzanak a pontatlanul játszó vendégek mögé. Noha a vezetést nem tudták, so­kat ledolgoztak addigi hát­rányukból. A második fél­idő elején ismét lendületesen játszottak a diósgyőriek, s esélyt sem adtak a néha sportszerűtlenül durván fel­lépő hazaiaknak. Ebben a játékrészben is volt egy olyan pillanat, amikor ve­szélyben forgott a DVTK előnye, ám a rövidzárlat nem tartott sokáig. Jó hajrá­A vasárnap délben játszott jégkorongmérkőzések kevés nézőt vonzanak a lelátóra. (Szabó István felvétele) Jégkorong, OSÍ í. [Hull iÉlai a; Élsó hn ■¥ Egy eredményes hazai sáncolás. (Szabó Kíván felvétele) val, de még mindig fegyel­mezetlen játékkal nyerték a találkozót a piros-fehérek. MHC—NSZK 9-4 (4 0, 2-2, 3-2) akkor ideje lesz meghosz-' szabbítani a büntetőpadot. Ugyanis volt olyan időszak, amikor összesen hat játékos töltötte kényszerpihenőjét a versenybírói fülke két olda­lán. Összességében a húsz perc alatt a két együttes harmincnégy percnyi bünte­tést kapott és az NSZE-ből végleges kiállítás sorsára is jutottak ketten a meccs köz­ben. Hosszú perceken át három-három hokis tartóz­kodott a kapusokon kívül a pályán, ami igen furcsa jégkorongot hozott. Minden­esetre az MHC-nek kedve­zett a dolog, hiszen 6-3-ról 9-3-ra húztak el. Előbb Pet- ricskó, majd Szabó, végül Világi volt eredményes. Már csak apró szemölcs volt Kő- váry szépítése ((9-3). A meccs elején úgy tűnt, ismét csak az erdélyiekkel felálló első sor viszi a há­tán a csapatot, a végére vi­szont a gólszerzésben csak­nem egyenlően állt a két csoport. Az első sor öt, a második négy gólt lőtt. A bekapott találatok viszont a második sor számlájára ír­hatók elsősorban, küzdeni tudásuk egyébként minden­képpen dicsérendő. Az MHC találatait (záró­jelben a gólpassz) Csíki 2 (3), Szabó 2, Világi 2. Pét- ricskó 1 (1). Mészáros 1 íl), Verba 1 és Szentkúti (1) ér­ték el. (szaniszló) A BAJNOKSÁG ALLASA 1. FTC 11 9­2 114- 25 18 2. Lehel HC 11 9­2 83- 32 18 3. UTE 11 7 1 3 79- 32 15 4. Álba Volán 10 3 1 fi 33- «5 7 5. MHC 11 3­8 50-127 fi 6. NSZE 12 1­11 35-103 2 A pontokat Ambrus (19), Madaras (12), Pronyina (20), Jevtusenko (25), Lakosa (10) és Molnár (4) szerezte. Király Sándor: — Kemény ellenfél ellen arattunk fon­tos győzelmet. Ám az ered­mény ellenére még mindig elégedetlen vagyok a lányok fegyelmével. Ha minden uta­sításomat betartják, akkor nem szorítanak meg a szarvasiak. Remélem, hogy most már kifelé jövünk az eddigi hullámvölgyből. (mi Annak ellenére, hogy le­futott mérkőzésnek ígérke­zett a Miskolci Hoki Club és a Népstadion Szabadidő Egyesület, jelenleg a me­zőny második felét képező két együttes összecsapása, a hazaiak mégsem merték biz­tosra fogadni a győzelmü­ket. Az utóbbi időben ugyanis igen ingadozó for­mát mutattak és az NSZE elleni budapesti meccset is tulajdonképpen szerencsével nyerték meg. Nos, a vég­eredmény (9-4) sima meccs­re utal, ám nem mindig a házigazdák vitték a prímet. Ezúttal is kevés közönség látogatott ki a lelátóra, ám Röplabda, NB I., női A java még hátravan Hazai környezetben vívta az MVSC női röplabdacsapa­ta a hétvégi dupla forduló első találkozóját. A lányok a várakozásnak megfelelően magabiztos, 3-0 (5, 6, 6) arányú győzelmet arattak. A miskolciak győzelméhez hozzájárult minden bizony­nyal az is. hogy a vendégek tartalékos csapattal érkeztek, így nem a legerősebb felál­lásban játszottak. A lényeg: a vasutasoknak sikerült itt­hon tartani a két pontot. Nem így történt a hétvége második találkozóján, ahol nagy küzdelemben 3-0 ará­nyú vereséget szenvedett az együttes idegenben, a Sze­gedi DRE gárdájától. Fele­másan kezdték tehát a má­sodik fordulót a lányok, de Novák edző bizakodó, hi­szen a java még hátravan. lelkes szurkolócsapat alakult ki, amely végig buzdította csapatát és a végén a „Szép volt fiúk!” sem maradt el. Pedig nem mindig szolgál­tak rá az „éljenzésre” a miskolciak. Lendületes, já­ték, hazai fölény jellemezte az első perceket. A hazaiak számtalan helyzetet dolgoz­tak ki. amelyek kihasználat­lanok maradtak. Az első ta­lálatig öt perc telt el a já­tékrészből, ekkor villant meg a Csíki—Szabó páros, amelynek eredményeképpen az utóbbi gólt ért el. Kedv­vel és jól játszott az MHC erőssége, Csíki, hiszen a kö­vetkező gól már az ő nevé­hez fűződött. A segítő Mé­száros volt. A harmadik gólt az erdélyi csatár már egyé­ni akcióból érte el. Hogy a Petricskóval megerősített második sor se maradjon ta­lálat nélkül, arról Világi gondoskodott (4-0). Már-már nyugodtan hát­radőlhettünk volna; ha aka­dozva is, de működik a mis­kolci hokigépezet. Mészáros gólja még nyűgöd tabbá tette a csapatot (5-0), ám jött a hullámvölgy. A sok hiba fel­hozta az ilyen helyzeteket el nem puskázó fővárosiakat és két góllal jelezték, hogy nem adják könnyen a bőrükét. Ekkor valóban fennállt a veszélye, hogy feljön az NSZE, a miskolciak szeren­cséjére, nem voltak éppen ügyesek az értékesítés te­rén. A tizenötödik percben jókor jött Petricskó és Ver­ba közös gólja, de az utolsó öt perc már nem hozott vál­tozást. (6-2). A legizgalmasabb jelene­teket a harmadik harmad hozta. Ha még sok ilyen mérkőzés lesz Miskolcon. Kaísifi szinyegnr az Aliz Bl-nél! MISKOLC-MARTINTELEP, KISFALUDY ÜT 38. SZ. ALATTI ÜZLETÉBEN. NAGYKERESKEDELMI ÁRON ÁRUSÍTJUK A SOPRONI SZŐNYEGGYÁR TERMÉKEIT! RENDKÍVÜLI AKCIÓ: December 9-töl még ezekből az árakból is további 10—20—30% árengedményt biztosítunk vásárlóink részére! Nyitva: hétköznap: 9-17 óráig, szombaton és vasárnap: 8-12 óráig. Fegyelmezetlen diósgyőri lányok