Déli Hírlap, 1991. szeptember (23. évfolyam, 203-227. szám)

1991-09-09 / 209. szám

>*• DH SPORT DH SPORT DH SPORT Kosárlabda, 7. Kamarás-rmléktorna A DVTK-SeM-é lett a trófea A h*i7aiak állva hagyták a kijevi ászokat Az idén már hetedik al­kalommal rendezték meg a Kamarás István nemzetközi női kosárlabdatornát. Há­rom napon keresztül reggel­től estig folytak a küzdel­mek az egyetemi körcsar­nokban. forma—1 Olasz Nagy díj Manseli-iírelem naiydíjat terein A már megszokott sor- | rendben állhatták fel a teg­napi Olasz Nagydíj monzai rajtjához a Forma—1-es versenyautók. Az élen Sen­na McLarenben, mellette | Mansell VVilliamsben. Mö- j göttük Patrese, líerger, Prost és Alesi és csak utá­nuk a többiek. Tulajdon­képpen ők játszották a fő­szerepet a futam alatt, no és a meglepetésember, az élete második Forma—1-es versenyén hatodik helyet szerzett Schumacher. A képlet jó ideig nem vál­tozott a korábbiakhoz ké­pest. Az élen haladó Senna nyomában ott lihegett a két Williams-pilóta Mansell és Patrese. Váltott üldözéssel fárasztották a brazil idegeit. Patrese képes is volt meg­előzni, ám úgy tűnik ő job­ban „kikészült” ezalatt, mert röviddel ezután kifu­tott a pályáról és feladni kényszerült a versenyt. Mansell tovább üldözte ve- télytérsát és szinte lemásolta Patrese előzését. Senna „úri­ember módjára” elengedte a gyorsabb autót. Sőt még egy kerékcsere is belefért idejé­be. Végül újra Mansell mö­gé küzdötte fel magát, aki­nek dicséretére legyen mondva, ezúttal nem haj­szolta túl kocsiját és képes volt legyőzni a világbaj­nokot. VÉGEREDMÉNY: 1. Nigel Mansell (Williams-Renault) 1:17:54,319, 2. Ayrton Sen­na (McLaren-Honda), 3. Alain Prost (Ferrari). A VILÁGBAJNOKSÁG ÄLLÄSA: l. Senna (brazil) 77 pont, 2. Mansell 59, 3. Patrese (olasz) 34. KONSTRUKTŐRÖK VER­SENYE: 1. McLaren 108 pont, 2. Williams 93, 3. Fer­rari 39. Sz. B. j fje A palánkon alatt nem sok esélyük volt a piros-fehérek- nek a két méteren felüli kijeviekkel szemben. (Szabó István felvétele) Ebben az évben sokkal kevesebb szurkoló látogatott el a mérkőzésekre mint ko­rábban, ám aki ott volt, nem unatkozott. Olyan — az európai mezőnyben is jegy­zett — csapatok álltak a pa- lánkok közé, mint az 1988- ban Ronchetti Kupát nyert, tavaly szovjet bajnok Dina­mó Kijev, a román bajnok­ságban első helyen végzett Universitas Cluj, a csehszlo­vák bajnokságot harmadik helyen záró VSS Kosace és a magyar élmezőnyből a KSC Szekszárd, valamint a házigazda DVTK-SeM. fje Király Sándor boldog lelkes biztatásba kezdett, amitől erőre kapott a Diós­győr és végül küzdelmes, nagy . csatában 69-58 arány­ban nyerte meg a talál­kozót. A döntő után kiosztották a különdíjakat. A torna leg­eredményesebb játékosa Natasa Badics, a KSC Szek­szárd játékosa lett 75 pont­tal. A legjobb center Natasa Pronyina a DVTK-SeM-ből, míg a legjobb mezőnyjáté­kosnak járó díjat Inna Gu- revics, a Dinamó Kijev ko­sárlabdázója vehette át. Legsportszerűbb csapat az Universitas Cluj volt az em­lékversenyen. M. R. ★ A negyvenkét kilométeres távon is akadtak néhány méter különbségű befutók. (Szabó István felvétele) Kajak-kenu, maratoni országos bajnokság Erdői aranyat lapátalt A szél sem kímélte a versenyzőket Futás a partra, ugrás a kajakba, vagy a kenuba és evezés teljes erőből, hogy hamarabb kikeveredhessünk a bolyból, mint a vetélytár- sak. Küzdés a folyóval árral szemben, majd vissza. Hajó- hói ki, majd vállra véve lo- holás a következő vízi sza­kaszhoz. Mindez némi eső­vel és olykor kellemetlen metsző széllel „megtűzdelve" nem más, mint az 1991. évi maratoni kajak-kenu orszá­gos bajnokság Tokajban. Még csak serdülőkorában jár Magyarországon a mara­A mérkőzés után megle­hetősen nehéz eldönteni, hogy a Lyukóbányai Bá­nyász nyert, vagy éppen vesztett egy pontot. Fia azt vesszük alapul, hogy a terv, miszerint minden hazai meccsen nyerni kell, bukta a pontot, ha viszont azt, hogy csak a lefújás előtt ti­zenöt másodperccel egyenlí­tettek a játékosok, szerez­tek. Mint az várható volt, ha­talmas küzdelem alakult ki a találkozón, már az első perctől kezdve. A hazaiak kétgólos előnyét gyorsan ledolgozták a vendégek, majd elhúztak két találat­tal. A szünetig felváltva ve­zetett, hol az egyik, hol a másik együttes. Döntetlennel (11-11) vo­nultak pihenőre a csapatok. A nézők érezték; izgalmas második játékrész vár rá­juk. Hol az egyik, hol a másik oldalon volt az előny. A hajrában először a Lyu- kóbánya vezetett egy góllal (22-21), majd a befejezés előtt fél perccel a Salgó­tarján. Végül a hazai csa­pat egyenlített, ha az utol­só másodpercekben is. A vendégeknek már csak egy idöntúíi szabaddobásra fu­totta. A Lyukóbányai Bányász együttes legjobb dobói: Se­bők — Kiss G (8). Varga (3), Dimitru (1), Popovics (5), Fellegi (3), Tuza (3), Balogh, Baczó, Kiszty, Pó­lyák, Kovács. * Hazai környezetben, a Putnok gárdája ellen lépett pályára az elmúlt hót vé­toni szakág, ám már akad­nak igazi specialistái. Itt van Pétervári Pál, aki már világbajnoki címmel is büsz­kélkedhet a negyvenkét ki­lométeres távon. Most is már előre megjósolhattuk volna bajnoki címét. Az Építők kenusa, saját iramát evezve, kapkodás nélkül ha­ladt végig a kijelölt pályán és biztosan nyerte meg a nemzeti bajnoki aranyat. Kicsit ^ö^ejcbh áll a szi­vünkhöz Eraffcti Ágnes. Nem is csodáV^hiszdtí' Tfszaújvá­rosban él és edz. így benne tágabb pátriánkértris szur­gén az MVSC NB Il-es női kézilabdacsapata. A találko­zó a hazaiak 20-15 (7-9) arányú győzelmével ért vé­get. Az első játékrészben kap­kodva, idegesen játszott a csapat, sok helyzet kima­radt és számos hibát vé­tettek a lányok a védeke­zésben és támadásban egy­aránt. Szünet után javult a 'helyzet, kevesebb hibával és magabiztosabban kézi­labdázott a vasutasgárda. A legtöbb gólt Jászka (6) és Leskó (5) szerezte. Jók: Jónyer, Leskó és F ehérné. * ^ Borsodi Építők Volán SC férfi kézilabdázói Nyír­bátorba utaztak szombaton. A hazaiak ugyanúgy újon­cai a másodosztálynak, mint a népkertiek. A BÉV SC abban a reményben lépett pályára, hogy sikerül visz- szaszerezni az Eger ellen itthon elvesztegetett két pontot. Nem sikerült, és a vendégek háromgólos . — 22-19 (11-9) arányú — ve­reséget szenvedtek. A miskolciak végig egyen­lő ellenfelek voltak, kihagy­tak viszont három hétméte­rest. A vereséghez hozzájá­rult az is, hogy többször el­adták a labdát. A csapat fegyelmezettebben játszott, mint legutóbb, ám az el­követett hibák elégnek bi­zonyultak ahhoz, hogy a nyírbátoriak megszerezzék a két pontot. Jó teljesítményt nyújtott Kamarást és Deb- nár. A legtöbb gólt Debnár (6). valamint Horváth K., Kamarási és Kardos (3—3) szerezte. kolhattunk. Nem is volt hiá­bavaló, mert Baranyai And­reával (Multi SE) egy hajó­ban evezve nyerte meg a női kajak kettesek verse­nyét. Ugyanebben a számban a dobogó másik két fokán is álltak tiszaújvárosi kaja­kos lányok. Bíró a BSE-s Deménnyel párban második lett, míg a TEV SC-s Kere- ki—Kökény pár nyerte a bronzérmet. A férfiak között sajnos nem akadtak borsodi helyezettek a“* íí’ghósszahb távpn. **ta 0» i. EREDMÉNYEK: 42 km: K—1 nők: bajnok: Pintér P. Henrietté (Rába ETO) 3:37: 14,3, 2. Tas Ágnes (BSE) 3:37:20,5, 3. Pitz Andrea (Bp. Spartacus) 3:38:52,6, K—2 nők: bajnok: Baranyai Andrea. Erdődi Ágnes (Mul­ti SE—TEV SC) 3:16:37,1, 2. Bíró, Demény (TEV SC, BSE) 3:24:46.8. 3. Kereki. Kökény (TEV SC) 3:49:48.2, K—1 férfiak: bajnok: Tóth László (Vác) 3:11:31,9, 2. Borhi Zsombor (Kaposvári 3:11:32.1, 3. Sinkó László (Vác) 3:11:32,4. K—2 férfiak: bainok: Pavelka Béla, Góts Károly (BKV Előre. UTE) 2:58:07.7, 2. Simonyi Péter, Borsodi Géza (Rába ETO) 3:06:37.8, 3. Szávodszky Zsolt, Szabó Balázs (MTK- VM. BSZHSE1 3:10:32.6. C—1: bainok: Pétervári Pál (Építők SE) 3:31:26.2. 2. Ko­lozsvári (BSE) 3:31:53,1, 3. Tóth Tamás (Kaposvár) 3:53:59,7. C—2: Gvursánszky Gábor. Nádasdv Zsolt (Ma­ra tón SE) 3:15:59.6. 2. Ko­csis Róbert. Szabó Norbert (Rába ETO) 3:34:04.9, 3 Sí­pos 'rprnás. Szalma Zsolt (SZEOL) 3:39:04.7. (szaniszló) Harald „Tóni” Schuma­cher, az 1. FC Köln és a né­met válogatott egykori ka­pusa a jelek szerint vissza­tér a futballpáb’ára. Néhány éve amikor megjelent a. sportoló „Fütyülök rátok” című könyve, a szakszövet­ség nemkívánatos személy­nek nyilvánította. Most is­Tartaléii bajnokság A DVTK labdarúgócsa­pata a tartalékok mérkőzé­sén 4-0 (3-0) arányban szen­vedett vereséget a Váci Iz­zó együttesétől. A hazaiak góljait Serföző (2), Nyilasi és Szoboszlai szerezte. A diósgyőri gárda kitűnő játékkal verekedte be magát a legjobbak közé, s vasár­nap délben már biztos volt, hogy óik lesznek a döntő egyik résztvevői. Előbb azon­ban még hátra volt a meccs a harmadik-negyedik hely­ért, melyet az Universitas Cluj és a VSS Kosice gár­dája vívott egymással. Az első félidei fölényes román vezetés után a szlovák együttes összeszedte magát, és nem egyszer látványos ellentámadásba kezdett. Az Universitast azonban már nem lehetett megállítani. Változatos játékkal és meg­érdemelten 67-52 (47-28) arányban nyerte meg a mér­kőzést, ezzel pedig a har­madik helyet. A döntőt a DVTK-SeM és a Dinamó Kijev vívta. Már az első percekben megsze­rezték a vezetést a hazaiak, amit az idő múlásával csak jobban növeltek. Szépen ki­dolgozott akcióikat, látvá­nyos hárompontos dobásai­kat nagy tapssal jutalmazta a miskolci közönség. Húsz perc elteltével 42-30-as pi­ros-fehér vezetésnél fordul­tak a csapatok. A második félidő játéka már nem volt olyan egyenletes és maga­biztos, mint az elsőé. Nem egy alkalommal négv-öt pontra megközelítették ellen­felüket a kijeviek, s ilyen­kor összezavarodott a hazai védővonal. Túl a félidő fe­lén megsérült a diósgyőriek egyik ásza. Madaras Judit, aki a további küzdelmeket már csak a pálya széléről nézhette. A kis baleset után azonban a közönség olyan mét visszavárják á Bundes- ligába, ahol a Bayern Mün­chenben megsérült kapus Aumann helyét venné át egy időre. Szimeon cár a bolgár lovas-szövetséi éien? Szimeon bolgár cárt és feleségét, Margarita cárnét szeretné patrónusának fel­kérni a bolgár lovas-szö­vetség. A jelenleg Spanyol- országban élő fenségek még nem adtak választ a felké­résre. Kézilabda, NB //. Három pont, három meccsen „ 7oni" Schum wher visszatér'!