Déli Hírlap, 1991. május (23. évfolyam, 100-125. szám)

1991-05-27 / 121. szám

Kézilabda, NB I. Cselgáncs, Magyar Kupa Borsodi Bányász—Szegedi Secotex 21-28 (11-15) A fiúknak a harmadik helyezés jutott jjc A Borsodi Bányásznak osztályozott kell biztosítania az első osztályú szereplést a következő bajnokságra. (Szabó István felvétele) Befejeződött az első osztá- | lyú női kézilabda-bajnok- i ság. A Borsodi Bányász a j Szeged együttesét fogadta j szombaton délután a városi l sportcsarnokban. A tét nél­küli .találkozón a vendégek „megindokolták”, miért tar­toznak a hazai élmezőnybe, s a Bányász miért a sereg­hajtók közé... Az első játékrész elején amolyan levezető, átmozga­tás .jellegű játék folyt a pá­lyán. Egyik csapat sem erőltette meg magát. Amo­lyan „dobok egyet, dobhatsz egyet” alapon estek felvált­va a gólok. A sportszerűsé­get igazán nem kérhettük a lányokon számon. A kapu­ban Demeter bravúros vé­dései vittek némi színt az egyhangúságba, no meg Szabó Melinda átlövésgői.iai, de ő sajnos, már több éve nem a Bányász játékosa. Kézilabda, NB //., férfi Küzdöttek a vendégek A fiatal balkezes átlövő a balátlövő posztján is jeles­kedett, mert a jobbátlövő szerepkörét ugyancsak bal­kezes, s nem kevésbé gól­erős játékos vette át az első percek után. (Szokatlan megoldás volt, de eredmé­nyes! Olyannyira, hogy a Szeged a félidő végéig négy góllal elhúzott.) A Bányász ötlettelenül, enerváltan kézilabdázott. Láthatóan nem nagyon am­bicionálták magukat a lá­nyok. Az ellenfél viszont sok keresztmozgásos akcióra épített, ök értették egymás gondolatát is a pályán. Sőt, azt amit akartak, meg is tudták valósítani. Védekezé­sük jóval nyitottabb, ag­resszívebb volt, mint a ha­zaiaké. (Ez a mai kézilabda, ezé a stílusé a jövő!) A második játékrész köze­pén volt némi esélye a Bá­nyásznak, hogy szorosabbá tegye a találkozót. 18-15-re, majd 20-16-ra is sikerült fel­zárkózniuk, de a Tisza-par- tiak ettől kisebb különbsé­get nem engedélyeztek a sa- jószentpéterieknek. A szege­diek akkor hoztak össze ziccerhelyzetet, amikor akar­tak. Más kérdés az, hogy jó párszor elkönnyelműsködtéfc azokat. A biztos vezetés birtoká­ban a szegediek még a szél­ső dopplerrel is megpróbál­koztak. Ez viszont nem ki­mondottan a női csapatokra jellemző figura. Mindent összevetve: ez a 'mérkőzés is „megtörtént”. Remélhető, hogy a Bányász most csak azért engedte át ilyen előzékenyen a győzel­met, mert az osztályozóra gondolnak, ahol még utolsó esélyként javíthatnak a bi­zonyítványon ... A legjobb dobók: 'Nagy H. 6, Tóth X. 6, Nagyné 3. Jó: Demeter (kapus). Fegyvernek! Zoltán Az utóbbi években soro- , /.atban a második heiyen végeztek a Magyar Kupá­ban a Miskolci Vasutas Sport Club cselgáncsos lányai. A régen állított siker, a győze­lem eddig elkerülte őket. Ez a megállapítás azonban csak szombatig volt érvényben, mert a fővárosban megren­dezett viadalon az MVSC versenyzői tízpontos előnnyel végeztek az eleu. A fiúk a harmadik helyet szerezték meg, hiányos csapattal. Az egy évvel ezelőtt elhunyt, a sportág ismert nagy egyéni­ségének számított, Ceczkó Sándor emlékére alapított vándorserleg is a vasutasok birtokába került. A Budapesti Honvéd által megrendezett Magyar Kupán a házigazda egyesületen ki- 1 vül tizenöt klub képviseltet- i te magát a küzdelemben. A versenyzők súlycsoportonként küzdöttek meg egymással, a végső sorrendben első helyen álló hét, a második öt, a harmadik négy, a negyedik és ötödik két-két pontot ka­pott. Ezeket összeadva állt össze a csapatok közötti rangsor. A miskolci lányok közül ezen a napon az Aniták sze­repeltek a legnagyobb siker­rel. Azt ötvenhat kilogram­mos súlycsoportban a még junior korú Kiss Anita győ­zött. Elsőségével jelentősei lépett előre a korosztályos világbajnokságra készülő vá­logatottba kerülés felé. A tíz kilóval nehezebbek harcában Király Anita bizonyult a. legfelkészültebbnek. Ö a kö­zelmúltban megrendezett Eu- rópa-bajnokságra nem utaz­hatott el, ám komoly felké­szüléssel a világbajnoki sze­replésre van esélye. A hat­vanegy kilogrammos kategó­riában Nagy Marianna csak a döntőben maradt alul el­lenfelével szemben, így a do­bogó második fokára állha­tott fel. Kiss Anita súlycso­>jc Nagy Mariannák és Király Anitának ezúttal is lehetett oka az őrömre. Második és első helyezésükkel oroszlánrészt vállaltak az MVSC sikeréből. (Szabó István felvétele) porijában még két MVSC-s sportolónő is szerencsét pró­bált, Papp Orsolya ezúttal harmadik, Balogh Tünde pe­dig ötödik lett. Király Anita társaságában Vélsz Marianna küzdött, végül harmadik lett. Ugyancsak broznérmes iett a negyvennégy kilós Király Il­dikó és a hetvenkét kilós Bóta Mónika. Negyvennyolc kilóban Vandróczki Szilvia és testvére, Tímea egyaránt az ötödik helyet szerezte meg. Sajnos nem tudott a csapattal tartani a nehézsú­lyú Virágh Mónika, így eb­ben a súlycsoportban nem indult miskolci dzsúdós. összességében tehát az MVSC női cselgáncscsapata harmincegy pontot gyűjtött és ezzel elnyerte a Magyar Kupát. A második helyen a tavalyi győztes Győr vég­zett huszonegy ponttal, míg a húszpontos Budapesti Honvédé lett a harmadik hely. A bajnokság második he­lyezettjéhez látogatott a hét végén a Lyukóbányai Bá­nyász NB IJ-es férfi kézi­labdacsapata. A miskolciak 22-20 (13-!)) arányban szen­vedtek vereséget Hajdúbö­szörményben. A várakozásnak megfele­lően. nagy taktikai csatával kezdődött a találkozó. A ti- j zedik percben még csak 1-1 volt a mérkőzés állása. A vendégek azonban hama­rabb összekapták magukat és 2-5-re elhúztak. A haza­iak rákapcsoltak, egyenlítet­tek. majd a vezetést is meg­szerezték. és a félidőt már négy góllal nyerték. A második játékrészt el­szántan kezdték a bányá­szok. Két gyors góllal ket­tőre ' faragták le hátrányu­kat. A hazaiak azonban nem állnak véletlenül a második helyen. Ez kide­rült rövidesen, amikor újra elhúztak 19-14-re. Aztán is­mét felzárkózott a Lyukóbá­nyai Bányász, ismét két gól­ra megközelítve a Hajdúbö­szörményt. Ez azonban ke­vésnek bizonyult. Az utolsó percekben ncnány bírói té-i védés borzolta a kedélye­ket. Ezek a vendégeket súj­tották. de nem ezen múlott a vereség. A lyukóiak a ta­lálkozó elején vesztettek, amikor a háromgólos veze­tés birtokában leblokkoltak. A Lvukóbénvai Bányász összeállítása: Balogh. Kisz­ív (1). Baczó. Kiss C. (7). Popovics (2), Dimitru (4). Kovács (3). Csere: Sebők. Almási (2), Pólyák, Csontos (1). Vízilabda, II. Nem jött össze Salakmotor Ausztriába utaztak a hét régén a Borsodi Építők Vo­lán SC salakmc tor viai. ahol nemzetközi meghívásos via­dalon vettek részt tegnap. A magyar színek képviseleté­ben Hajdún és Űjhelyin kí­vül a nyíregyházi Kovács Zoltán utazott el. Nagysze­rűen motoroztak a miskol­ciak. Különösen Hajdú emel­hető ki, mivel tizennyolc pontjával oroszlánrészt vál­lalt az első hely biztosításá­ban. Újhelyi is feltámadt, ö tizenegy pontot szedett ösz- sze. A harmadik csapattag sem mondott csődöt. Kovács Zoltán nyolc ponttal zárta a viadalt. A végső sorrend a magyar csapat nevével kezdődik. A második lett huszonkilenc ponttal a hazai gárda. A harmadik helyen a hollan­dok végeztek, három ponttal lemaradva az osztrákoktól. A negyedik a finn együttes lett. Északi rokonaink tizen­nyolc pontot motoroztak ösz- 6ze. Fekete betűkkel kerül be az elmúlt hét vége a mis­kolci vizilabdázás történeté­be. A Vízművek SC mind­három együttese vereséget szenvedett a pontvadászato­kon. A felnőttek az OB XI. for­dulójában ezúttal Békéscsa­bára látogattak. Az első összecsapáson Miskolcon, a J hazai csapat diadalmasko- j dott, 11-9 arányban. A visz- I szava;:' azonban a Bégés- I Csabának sikerült jobban, i 13-8-rr verték a Vízművek J SC-t. A miskolci együttes góljait Kelemen Attila (3), I Éder Zsolt (2). Dénárt \ György (2) és Tóth Tibor (1) szerezték. Ezzel a vere­séggel sajnos, egyre csökken annak az esélye, hogy a csapat behozza az eddig ve­retlen Ybl Műszaki Főiskola gárdáját. A helyzetet nehe­zíti, hogy a nagy riválissal még idegenben is meg kell mérkőzni. A legközelebbi ta­lálkozó szombaton délelőtt lesz. A Vízművek SC hazai környezetben fogadja a Li­get SE csapatát. A fiatalabbak sem büsz­kélkedhettek szombaton. Az ifi és a serdülő csapat egy korábban elmaradt bajnoki jjc Nem hozott sikert a békéscsabai vendégszereplés. (Juhász Emese felvétele) forduló pótlásaként szálltak medencébe a KSI hasonló korú fiataljai ellen. A KSI II. ifi gárdája 18-3-ra nyert, míg a serdülők 22-4 arányú győzelmet arattak. Sz. B. A fiúk egy jóval szűkebb csapattal képviseltették ma­gukat. Hatvanöi: kilóban Illyés Miklóst súlyos bírói tévedés fosztotta meg a dön­tőtől, így harmadik lett) Pusztai István volt a hetven­nyolc kiló legjobbja, az or­szágos bajnokságon bronzot nyert Bodnár József most hetedik lett. A magyar baj­nok nehézsúlyú Csorna Gá­bor második helyezést szer­zett. Az első ízben kiírt Gecz- kó Sándor-emlékversenyt és ezzel együtt a vándörserle- get a férfiak és a nők együt­tes eredménye alapján, a Miskolci Vasutas Sport Club csapata nyerte el. (szaniszló) Napközis sporttábor Napközis sporttábort szer­vez a Borsodi Építők Volán SC a nyári vakációban. A turnusok: június 17—28.. és július 1—12. A foglalkozáso­kat testnevelő tanárok irá­nyítják. Jelentkezni reggel 8 és délután 5 között lehet a BÉV SC-sporttelepén sze­mélyesen, vagy a 25-532-es telefonszámon. ti. 7. 8. 9. 10. 11. 12. 13. Vasas—Pécs x Karlsruhe—Bremen x Leverkusen—Hamburg x St. Pauli—1. FC Köln 1 Hannover—Homburg 2 Freiburg—Stuttgart 1 Mainz—Schalke 04 x Genoa—Juventus 1 Lecce—Internazionale 2 Pisa—Roma 2 Brescia—Cremonese x Triestina—Salernítana 1 Verona—Udinese 1 +1 Volán FC— FTC 1 A Szerencsejáték Rt. tájé­koztatása szerint a huszon­egyedik játékhéten egyetlen fogadó sem töltött ki telita- lálalos szelvényt. Az értéke­lés során egy darab tizen- hármast találtak, nyeremé­nye 5 709 679 forint. A tizen­kettesekre 36 936, a tizen­egyesekre 2071, a tízesekre pedig 354 forintot fizetnek. Ez a meccs Is „megtörtént” A Vmuías-Mnvoké a serlcq DH SPORT <$, DH SPORT \ DH SPORT