Déli Hírlap, 1991. április (23. évfolyam, 75-99. szám)

1991-04-15 / 86. szám

SPORT ■BF 0 1. PMSC—FTC X 2. Szeged—Tatabán) a 1 3. MTK-VM— Veszprém FC 2 4. Eintracht Frankfurt— Hamburg 2 5. Borussia Dortmund— 1. FC Kőin 2 6. Bayern München— Werder Bremen X 7. Bayer Leverkusen— Kaiserslautern X 8. Meppen—Darmstadt 1 9. Stuttgarter Kickers— Schalke 04 X 10. Bologna—Parma 2 11. Cagliari—Lecce 1 12. Juventus—Torino 2 13. Roma—Sampdoria 2 +1: Labdarúgás, IVfi II. Keleti csoport Két pont az utolsó percekben Ismét (Váczi (jobbra) . . a két ponthoz. . Hidegvérrel szerzett találata és tizenegyese juttatta a DVTK-t (Szabó István felvétele) DVTK—Kecskeméti 2.1 (0-0) Pisa—Milan 2 A Szerencsejáték Rt. köz­lése szerint a totó 15. játék­hetén 13+1-es és 13-as talá­lat nem volt. A hat darab 12-esre egyenként 1 777 530, a 11-esekre 27 702, a 10- esekre pedig 3729 forintot fi­zetnek. ■ Porto Cervoban, a rali Európa-bajnekságba számító Costa Esmeralda versenyen a finn Kankunen—Piironen kettős végzett az első he­lyen. Másodikként az olasz Cerrato—Ferri duó haladt át a célvonalon. ■ Münchenben barátságos jégkorongmérkőzésen Né­metország csapata 3-2 ará­nyú vereséget szenvedett a Cseh és Szlovák SZK együt­tesétől. ■ Nemzetközi félmaratoni futóversenyt rendeztek a hét végén Milánóban. A kenyai Tanúi vihette haza az aranyérmet honfitársa, a szintén kenyai Masai előtt. A brazil Castro a harmadik helyen zárta a küzdelmet. A labdarúgás élvonalában szombaton játszották le a huszonegyedik forduló mér­kőzéseit. Az egyik legna­gyobb érdeklődéssel várt összecsapás a Pécsi MSC— Ferencváros találkozó volt. A vendégek szerezték meg ugyan a vezetést már az el­ső játékrészben, ám aztán a hazaiak egyenlítettek. Aztán a játékvezető nem adott meg számukra egy, a szem­tanúk szerint jogosnak tet­sző tizenegyest. A Budapesti Honvéd a Békéscsabát lo- gadta a Bozsik-stadionban, ahol végül meglehetősen könnyedén teperte le a vi­harsarkiakat. A Váci Izzó a jó formában levő Volán FC-t verte meg, a Vasas— Debrecen összecsapáson vi­szont gói nélküli döntetlen született. A Siófok hazai pá­lyán verte meg három gól­lal az Újpesti TE-i. A ta­lálkozó pikantériája volt, hogy a tulajdonképpen Új­pestről elüldözött Varga Ist­ván Balaton-parti együttese volt csapatál lépte le. Nem is akármilyen arányban. Meglepetésnek számít a Sze­ged SC négy gólja a Tata­bánya ellen, amelyre a ven­dégek csak kettővel voltak Nem várt nagy küzdelem utolsó perceiben szerezte meg mindkét bajnoki pontot a DVTK a Kecskeméti SC ellen tegnap délután a diós­győri stadionban. Igaz, már az ősszel is nagy csatát ví­vott a két’ együttes, ennek ellenére jóval könnyebb győ­zelemmel számoltak a szur­kolók. A Knotz — Bém, Parho­menko, Leskó, Szvisztun, Danes, Tóth György, Varga Iván, Váczi, Molnár (Vitel­ki), Kiser (Lakatos) kezdő­csapat azonnal támadásokat kezdeményezett. Már a ne­gyedik percben nagy lehető­ség maradt ki. Ekkor egy lövés a kecskeméti kapu fel­ső lécéről vágódott vissza, ám a gólvonalon nem jutott túl. Néhány perccel később Váczi ugrott ki, hosszan szőkítette magát, és a kifutó kapus megfogta a labdát. Nem sokkal ezután Kisert vágták fel, Váczi szabadrú­gása viszont nem jutott el a hálóig. A tizennegyedik percben Kiser indult meg félpályáról. Váczihoz továb­képesek válaszolni. A Veszp­rém ezúttal az MTK-VM otthonában szégyeníteite meg a nagy tervekkel a bajnok­ságnak induló hazaiakat. A szomszédvárak csatáján, az­az a Videoton-Waltham—- Rába ETO összecsapáson, meglehetősen izgalommentes meccsen, pontosztozkodással ért véget a kilencven perc. EREDMÉNYEK: Pécsi MSC—Ferencváros 1-1 (0-1), Budapesti "Hon véd—Békés­csaba 3-0 (1-0), Váci Izzó— Volán FC 3-1 (1-1), Vasas— Debreceni VSC 0-0, Siófok— Újpesti TE 3-0 (1-0), MTK- VM—Veszprém FC 0-1 (0-1), Videoton-V/ altham—Rába ETO 1-1 (0-0). A BAJNOKSÁG ALLASA: 1. Bp. Honvéd 21 15 4 2 40-13 34 2. FTC 21 14 4 o 39-13 32 3. Váci Izzó 21 13 4 4 33-22 30 4. Veszprém 21 9 9 3 23-14 27 5. X*écsi MSC 21 11 4 6 24-14 26 6. Tatabánya 21 9 7 5 26-22 25 j 7. Videoton- , Waitham 21 6 7 8 27-23 19 8. Siófok 21 5 9 'V 10-20 19 9. 2i_ 7 4 10 24-30 IS 10. Hab;. ETO 21 5 7 9 25-29 17 1». Bek sasába 21 7 3 1! 21-2,3 17 12. Szeded SC 2\ 6 5 i0 16-25 17 13. UTE 21 6 3 12 20-32 15 14. Vasas 21 5 4 12 23-3*1 14 15. Dl SC 21 4 6 1L 15-26 14 16. Volán FC 21 5 2 14 20-41 12 bított, aki kisodródva rálőt­te, de egy önfeláldozó ven­dégvédő belenyúlt, és a lab­da az alapvonalon túlra ke­rült. A huszonötödik percben ismét diósgyőri helyzetnek tapsolhatott a nagy számú közönség. Váczi tizenhét mé­teres szabadrúgását azonban védte a KSC kapusa. Aztán Molnár tört a tizenhatoson belülre, ám kisodródott, és a t labda ismét a játéktéren kí­vülre került. Ezután néhány támadást vezettek a vendé­gek, de ezek nem jutottak túl a jól védekező DVTK hátsó során. A harmincket- tedik percben Leskó tizen­hat méteres lövése alig ment fölé. Ezután még néhány erőtlen diósgyőri támadást láthattunk, góllal viszont egyik sem végződött. A második játékrészben bejött Lakatos, hogy erősítse a támadójátékot. Aztán kö­vetkezett a meglepetés, ami­re szinte senki nem számí­tott. Robogott a DVTK, majd egy ellentámadásból a Kecskeméti SC szerzett ve­zetést. Egy jobb oldali be­adást követően a bal kapufa közelében álló Tóth (a ven­dégek támadója) a bal felső sarokba fejelt (0-1). A gól szerencsére nem törte össze a DVTK-t, még nagyobb erőkkel vetette magát a küz­delembe a csapat. Ezután már tényleg felborult a pá­lya. A diósgyőriek egyetlen pillanatot sem pihenve, ro­bogtak a KSC kapuja felé. | Ahogy azonban múltak a percek, egyre jobban sokkol- ! ta a szurkolókat a nem várt, l meddő támadójáték. A kecs- ; kemétieknek már szinte a j kontrák elindítására sem | volt idejük, mert azonnal le­csapott rájuk a hazaiak va­lamelyik játékosa. Dancs kétszer is próbálkozott, hát­ha fejese átjut a gólvonalon, ám a vendégeknek vary a szerencse, vagy jól védő ka­pusuk segített. Többnyire már csak arra .ü,tolta takti­kai repertoárjukból, hogy mindegy hová. csak a kapu­juktól elkerüljön a labda. Érezni lehetett: az iszonya­tos diósgyőri nyomás egyre jobban felőrli az ellenfél erejét, ám az egyenlítő ta­lálat csak nem akart meg­születni. Ahogy pedig fogy­tak a percek, eővre inkább fogyott a lemény is. Aztán T'-a)ie«jVrt Tibor beállította Vitelkit is. Szabadrúgások, szöeVtek. <óbbnál jobb hely­zetek váltották egymást, csak az eredmény nem vál­tozott. Az idő vált rrundin- kább a DVTK ellenségévé, és 'okán úgy gondolták, hogy megesik nz a szégyen itt, Diósgyőrben, hogy a KSC elviszi a két pontot az Alföldre. Aztán a nyolcvan­harmadik percben megtört a kecskemétiek varázsa, és egy tűzijáték' végén Váczi mint­egy tizenhárom méterről megcélozta a bal alsó sar­kot (1-1). A középkezdés után látható volt, hogy a KSC foggal-körömmel pró­bálja őrizni a megmaradt egy pontot, a Diósgyőrnek viszont a kettő kellett ah­hoz, hogy ne ússzon el a Csepellel szembeni előnye. A mérkőzés befejezése előtt négy perccel a vendégek kapujának előterében, nagy kavarodás végén megszólalt a játékvezető sípja, majd a büntető pontra múlatott. Ki­derült, hogy kezezés miatt ítélt tizenegyest. Váczi futott neki a labdának, majd be­varrta azt a bal alsó sarok­ba (2-.1). Ezután is a DVTK maradt támadásban, ám az eredmény már nem változott a több, mint kilencven per­cig tartó találkozón. Kevesen hitték azt, hogy ez a mérkőzés ilyen nehéz lesz a DVTK szempontjából. No, nem arról van szó, hogy oka volt bárkinek lebecsül­nie a középmezőny élén álló KSC-t! Mindössze annyi ját­szódott le a szurkolókban, hogy nem a KSC az, amely veszélyeztethetné a DVTK feljutási esélyeit. Aztán, ahogy teltek a percek, kide­rült, hogy az első félidőben az összjáték akadozása, a másodikban pedig a KSC betömörülése akadályozza a mezőnvfölény gólra, gólokra váltósát. Aztán jött az egy­általán nem várt vendégta- lalat, amely a DVTK-t rá­döbbentette arra, hogy sok­kal céltudatosabban kell be­fejezni az akciókat. Ez egé­szen a találkozó utolsó per­ceiig csak álom maradt, de aztán a nagyobb tudás előtt meg kellett hajolniuk a ven­dégeknek. Sz. P. További eredmények: Kecs- ' kométi TE—Kazincbarcikai VSE 2-" Kaba—Csepel SC 1-2. BVoC—Mávtransped— Bajai SK 1-1. Nyíregyházi VSC—Hatvan-Deko 3-0, DM- TE—Metripond 1-3. Eger SE —Szolnok 1-1. Szarvas—Sal­gótarjáni Síküveggyár 1-1. A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. DVTK 21 12 8 1 41-17 32 ?. Csepel 21 14 3 4 35-18 31 3. BVSC 21 11 7 3 29-18 29 4. Nyíregyh. 21 11 5 5 33-11 27 5. Kaba 21 9 8 4 31-18 26 ó. Baja 21 9 7 5 19-15 25 7. Egei 2t 8 5 8 30-26 21 8,* DTV1TE 21 7 7 7 21-2* 21 9. K.-barcika 21 9 2 10 40-30 20 10. KSC 21 5 10 6 27-28 20 n. Szarvas 21 7 5 5 25-3*S 13 12. S. .Síküveg 21 5 7 9 21-28 i; 13. ktj: 21 e 4 11 19-40 15 14. Hatvan 21 4 3 14 18-31 il 15. Szolnok 21 3 5 13 16-39 11 16. Metripond 21 3 4 14 14-36 10 Labdarúgás, NB f. Kézilabda NB 11., férfi Vereség Nógrádban SALGÖTARJÁN-LYUKÓBÁNYAI BÁNYÁSZ 28-26 (16-12) A Lyukói Bányász férfi­csapata Salgótarjánban ját­szotta le bajnoki mérkőzé­sét szombaton. A találkozó elején fej-fej mellett halad­tak az ellenfelek, azután az első félidő végére a hazaiak elhúztak négy góllal. (16-12). A második játékrész köze­pén ismét szoros lett az eredmény, 22-21. Ezután azonban a salgótarjániak már nem adták alább, év végig vezetve nyerték 28-26-ra az összecsapást. A lyukóbá- nyaiak gyengén védekeztek. Igaz, mindenki hajtott, akart, ám a pontszerzéshez mindez most kevés volt. A vendégek a következő játékosokat állították ki a Salgótarján ellen: Baczó, Ko­vács (2), Kiss G. (12), Du- mitru (1), Popovics (5), Fel­legi (3), Tuza (3), Csere: Pó­lyák, Takács, Balogh, Sebők. Megöli a tollet Összeverték^ s a patakhoz vonszolták A férfiember nagy jókedv­vel készülődött. Szépen ki­öltözött, ahogy az egy ilyen ünnephez illett. Magához vett némi aprópénzt, na és persze a tavalyról megma­radt kölnivizet. Aztán meg­indult a közeli faluba, hogy kellemes húsvétot kívánjon az ismerősöknek... Másnap kora reggel a falun átfutó patak partján, közvetlenül a nagy híd mellett találtak rá. Órákkal korábban meghalt. Az április 2-ra virradóan történt esetről a múlt hétig nem szóltak a rendőrkróni­kák. Az ok egyszerű volt: úgy tűnt, hogy a férfi. Szűcs Károly húsvéti haláláért senkit nem lehet okolni. Magától ment le a sajó- lászlófálvai Hárica-patak partjára, talán az arcát ákarta megmosni, s a hús­véti pohárküszöntők miatt bizonyára megszédült, a kö­ves mederbe esett, s aztán megfulladt... Csak jó pár nappal később, az igazság­ügyi orvosszakértő vélemé­nyezésekor derült ki, hogy az áldozat testének sérülé­sei bűncselekményről árul­kodnak. Sajólászlófalván keresni sem kellett a helyszínt. A falut kettészelő patakot és a rajta átívelő nagy hidat ha akarná sem véthetné el az idegen. — Pontosan itt volt — bó­lint rá érdeklődésünkre egy helybeli fiatalasszony. — Szegény ember... Innen a környékről egy fiatalember ment volna a húsvét utáni első napon dolgozni, olyan hét óra tájban. S hát bele­nézett a patakba, mert ne­ki egyébként is az a szoká­sa, hogy mindig megnézi a vizet, a halak miatt. Nahát most volt mit néznie... A halott ott feküdt — mutat a híd túloldali pillérei mel­lé, egy, a patakhoz vivő sáros, meredek kis ösvény végébe. — Az arca teljesen össze volt törve. Én magam nem láttam, csak az uram, ő mondta, hogy szegénynek kétszeresére volt dagadva a feje. A ruha szanaszéjjel volt rajta, inge, nadrágja leszaggatva, s nem voltak nála iratok sem, úgy feküdt ott a vízben. Először még úgy mondták, hogy csata megszédült, talán mosdani akart, vagy a dolgát vé­gezni, s akkor esett a víz­be. De hát aztán csak ki­derült, hogy megölték. Pár háznyira innen lakik az a férfi, akit ebben az ügyben már el is vittek a rendőrök. Az áldozatot mi is ismer­tük. Nem lászlófalvaii volt. hanem kijjebb lakott, a ket­tes aknánál. Az olyan ta­nyaféle. Dolgos, ügyes kezű ember volt, a szomszé­dunkba is ő járt tévét csi­nálni. Egyébként' meg olyan volt, hogyha nem köszöntek neki, hát ő nem is mert szólni. A légynek sem tu­dott volna ártani, olyan csendes, félénk volt... Mi rnár itt lakunk hat éve, de még csak hírből sem hal­lottuk, hogy bármikor is va­lami ilyesmi történt volna itt a faluban. Csoda hát, hogy azóta este már az ut­cára sem merünk menni? A Borsod Megyei Rend­őr-főkapitányságtól kapott legfrissebb tájékoztatás sze­rint Szűcs Károly ügyében a napokban négy sajólászló- falvai férfit őrizetbe is vet­tek. Ők alaposan gyanúsít­hatok azzal, hogv közük volt az áldozat halálához. Az eddigi adatok és az őrizet­be vettek vallomása alap­ján annyit tudni: Szűcs hús­vét hétfőjén1 meglátogatta V. Györgyéket is. ott azon­ban nem tudták békében köszönteni az ünnepet, va­lamin összeszólalkoztak, még­pedig olyan alaposan, hogy V. György ütni kezdte ven­dégét. Ekkor érkeztek meg V. rokonságának férfitag­jai. akik szintén beszálltak a vendégverésbe, s az egyen­lőtlen küzdelemnek az lett a vége, hogy Szűcs Károly az ütésektől eszméletét vesz­tette. Támadói pedig akkor megfogták, zsebeit kifor­gatták, a kölnijét is elvet­ték. majd a patakhoz von­szolták, ott a fejét a vízbe nyomták. A tehetetlen férfi megfulladt. .. (fázold) DELI HÍRLAP — A miskolciak napilapja. — Kiadta» a Dél) Hírlap Kft. Miskolc Baícsy-ldsiUnszky út 15. 3527. - Felelős kiadó: BÉKÉS DEZSŐ főszerkesztő-ügyvezető. — Szerkesztő- sós: Miskolc. Baicsy-Zstllnszkv út 15 3527 Postacím Mis­kolc. 3501 Pf.: 39. Titkárság: 42-694 Bel- és várospolitika rovat: 42-888 Gazdaságpolitika) rovat: 42-666, Levelezési ro­vat: 42-668. Kultúrpolitikai rovat: 42-868. Sportrovat.: 42-688 Gazdasási Ügyintézés: 42-845. Telex: 6.-342. Telefax: 42-845 Hirdetésfelvétel: Miskolc. Szécnenyl út 15—17 Telefon: 41-893 Törleszti í. Magyar Posta. Előfizethető öármelv nlrlapkézbe- •Htő postahivatalnál a nirlapkézbesHőknei a posta hírlaput* ''•.telben és a Hfrlapelőflzetési is Lapelláté--: Irodánál -H.EI !R Budapest V fAzsef nádor tét t »908 közvetlen!) vagy pos Mutálván von valamint átutalássá a F «-tabank Ht lifi Jénzfcreaiml telzősrámrs Előfizetési dtt egy hónapra 146 fo­rint. egy negyedévre 135 forint egv évit 1740 forint Index v 951 - Készüli s Borsod) Nyomdában SMe’ős vezetr HORVAIH FERENC - ISSN 013- (1209