Déli Hírlap, 1990. június (22. évfolyam, 125-150. szám)

1990-06-04 / 127. szám

Kosarkabda9 JXB /• Elszállt a kezdeti gyávaság DHU-BKV Előre 73-55 (37-25) 3(c A diósgyőriek legtöbb pontját Králik Judit szerezte. Mindkét oldalon sok gólhelyzet maradt ki. (Szabó István felvétele) Labdarúgás, NB /1., Keleti csoport Kimaradt helyzetek Salgótarjáni Síküveggyár—DVJK 1-1 (0-1) A DVTK kosaraslányai az elmúlt hét végén a bu­dapesti BKV Előre gárdáját fogadták a Nagyváthy Utcai Általános Iskola tornacsar­nokában. i A piros-fehérek kezdőötö­se — Novák, Lakosa, Mol­nár, Králik, Horváth — so­káig nem találta helyét a pályán. A mérkőzés első per­cei esemény és pont. nélkül teltek el. Már öt perce'.ját­szott a két csapat, mikor az eredményjelző még csak 12:9-et mutatott. A lelátók­ról kevesen figyelték a mér­Néhány nappal ezelőtt véget értek a másodosztályú vízilabda-bajnokság csoporl- küzdelinei. Az elkövetkezen­dő hetekben már a bajnoki cím és a helyezések eldönté­séért játszanak a csapatok. TOTO 1. Metripond—Eger x 2. Nyíregyháza—Szeged SC 1 3. Komló—Dunaterr x 4. Zalaegerszeg—Bp. Volán 2 5. Ancona—Como 1 6. Avellino—Pescara 7. Breccia—Padova l a. Catanzaro—Barletta x 9. Llcata—Reggina 2 lfl. Messina—Cagliari 1 11. Monza—Torino 1 12. Reggiana—Foggia x 13. Triestina—Cosenza x A Sportfogadási és Lottó Igazgatóság tájékoztatása szerint a 22. játékhéten 20 darab telitalálatos szelvényt találtak, nyereményük egyen­ként 287 797 forint. Harminc fogado ért el tizenhárom ta­lálatot, ők egyenként 156 980 forintot nyertek. A tizenket­tesekre 4570, á tizenegyesek­re 448, a tízesekre pedig 109 forintot fizetnek. kőzést. Talán a szurkolók és a lelkes biztatás hiánya volt az egyik oka annak, hogy nem volt pergő ritmusú és fordulatos a meccs. Kiegyen­lített küzdelem folyt a pá­lyán. Mindkét palánk alatt nagy „harcok” dúltak a lab­dáért, s ha egyik oldalon a gyűrűbe találtak a játékosok, pillanatokon belül a másik kosárban is pörgött a lab­da. Király Sándor a diós­győriek vezető edzője gyak­ran kért időt és sűrűn cse­rélte a játékosokat. A félidő tizenkettedik percében a fia­tal Perényit küldte be a pá­A Miskolci Vízművek sC az utolsó fordulóban aratott győzelmével a harmadik helyen zárta a csoporttalál­kozókat. Mint ismeretes, az egyik legnagyobb ellenfelét, az Ybl Műszaki Főiskola gárdáját Békéscsabán győz­te le 7-6 arányban. így kö­zepesre sikeredett a miskol­ciak mérlege, hiszen a le­játszott nyolc mérkőzésből négyszer hagyták el nyer­tesként a medencét. Az egye­temisták ellen két ízben dia­dalmaskodtak és az Augusz­tus 20. strandon sikerült két vállra fektetni az utolsó előtti fordulóban a Schön- herz SE csapatát. Ehhez jött még a békéscsabai si­ker. A harmadik helyezés­sel jogot nyert a Vízművek arra, hogy a rájátszás során az ötödik helyért mérkőz­zön. Az ellenfél a Külker SC gárdája lesz. Az első meccset Tapolcán játsszák a csapatok június 9-én, szom­baton, a visszavágó június 16-án, ugyancsak szombaton a budapesti Hajós Alfréd uszodában lesz. Sz. B. lyára. Az első játékrész vé­géig fej-fej mellett haladt a két együttes. Nem sikerült nagyobb előnyt szereznie egyik csapatnak sem. A ha­zaiak játékán érezhető volt a lengyel idegenlégiós, Turs- ka hiánya. A félidő lefújása előtti percekben Perényi re­mekelt és két gyors kosár­ral szerzett „egérf-aroknyi” előnyt csapatának. A husza­dik perc végén 37:25-re ve­zetett a DVTK. A második félidőben már nem volt olyan kiegyenlített a játék, mint az előzőben, ban megharcoltak egyetlen A piros-fehérek egyre job­ban magukra találtak és néha keményen megharcol­tak egyetlen pontért is. Ma­gassági fölényüket kitűnően tudták érvényesíteni a pa­lánk alatt lányaink. A kez­dőötös ugyanaz volt mint az első félidőben, de játékuk már nem hasonlított a húsz perccel ezelőttihez. Kidolgo­zott csapatmunkát láthattunk a pályán. Szép lassan, de biztosan növelték előnyüket a diósgyőriek. Egyre gyak­rabban törtek be a palánk alá, s a kezdeti „gyávaság” — senki sem merte vállalni a ziccereket — mintha el­szállt volna. A félidő felé­nél már 59:41-et mutatott az eredményjelző berendezés. A fővárosiak gyakran sza­bálytalanul próbálták meg­akadályozni azt, hogy a DVTK újabb pontokat sze­rezzen. A szabálytalanságért járó büntetőket majdnem százszázalékosan tudták ér­vényesíteni a miskolciak. Szép hajrával, biztosan nyerték a hazai mérkőzést a lányok. Ha szerdán Buda­pesten ismét sikerül nyerni­ük, akkor megszerzik a ti­zenharmadik helyet. Király Sándor a következőket nyi­latkozta a mérkőzés után: — A védekezésünk még mindig gyenge, a támadá­sokból pedig hiányzik a tu­datosság. Nagyon sok és ke­mény edzésmunka áll a lá­nyok mögött, de ez csak Králik játékán látszott. Hor­váth és Lakosa áll a pályán, mint akik belülről szemlé­lik a játékot. Így nem biz­tos, hogy idegenben is meg­verjük a BKV Előrét. A DVTK pontjait Králik (22), Aronné (14), Perényi (10), Horváth (8), Lakosa (7), Novák (6), Zavadovics (4), és Molnár (2) szerezte. A magyar labdarúgó-válo­gatott szombaton, este a vi­lágbajnoki döntőbe jutott Kolumbia együttesét fogadta a Fáy utcában. A Mészöly vezette gárda 3-1-es győzel­met aratott 2-1-cs félidő után. A magyarok Gáspár — Pintér, Disztl, Garaba, Mó- nos, Máriási, Bognár, Duró, Szalma, Kiprich, Kovács Kálmán összeállításban lé­pett a zöld gyepre. Az ide­genlégiósokkal megtűzdelt hazaiak már a hatodik perc­ben megszerezték a vezetést. Bognár ekkor tizenöt méter­ről a kolumbiai kapus mel­lett gurított a kapu jobb sarkába. Az első negyedóra még be sem fejeződött, ami­kor ismét a dél-amerikaiak hálója rezdült meg. Ekkor Kovács Kálmán fejese volt eredményes. Kiengedtek a mieink, és lőtt a szépítő gól. A DVTK tegnap játszotta le utolsó mérkőzését az 1989—9ü-es bajnokságban. A Salgótarjáni Síküveggyár csapatának otthonába láto­gattak a piros-fehérek. Igaz, vereség esetén is teljesítette volna a csapat a rajt előtt kitűzött célt — az ötödik hely körül kellett végezniük — az eredmény mégsem volt mindegy. Amennyiben ugyan­is nyer a DVTK, a vetély- társaktól függően akár a har­madik helyet is elfoglalhat­ták volna a dobogóp... A két csapat játékára vi­szonylag sokan voltak kí­váncsiak Nógrád fővárosá­ban. A diósgyőriek Knotz — Csizi, Leskó, Kaszás (Hú­szak), Danes, Bém, Katona, Varga, Tóth György, Csiba, (Hanyecz), Lakatos összeállí­tásban futottak ki a pályára. A vendégek már a harmadik percben veszélyeztették a hazaiak kapuját. Ekkor egy Katona-féle szögletet köve­tően Varga Iván fejelt jó helyzetben fölé. Két perccel később Csizit vágták fel szándékosan, a sárga lap vi­szont elmaradt. (Az eset előtt Csibát is molesztálta egy ha­zai játékos: tenyérrel vágta fejbe a diósgyőri labdarúgót. A bíró nem reagált erre sem ...) Ezután egy salgó­tarjáni helyzetet láthattak a Rincont hagyták szabadon a védők, aki nyolc méterről lőtte ki a kapu jobb alsó sarkát. A második félidő hatvanadik percében állítot­ta be Kovács Kálmán a vég­eredményt. A második gól­ját szerző játékos tizennégy méterről tdlált a hálóba az elvetődő kolumbiai kapus fö­lött. A Mészöly vezette gárda a második győzelmét aratta egy héten belül. Ezek min­denképpen értékesek, hiszen mostanában túl sok kudarc érte a magyarokat. Nagy re­ményeket azonban nem sza­bad fűznünk ezekhez az eredményekhez, hiszen egy hete az Egyesült Arab Emi­rátusok, szombaton pedig Kolumbia válogatottja ellen nyertek Kovács Kálmánék. Az pedig köztudott: egyik együttes nevét sem jelzik túlzottan magasan a foci­börzén ... nézők. Garai egy jó beadást követően kapura lőtte a labdát, ám az a jobb kapufa éléről visszapattant a me­zőnybe. A tizennyolcadik perc ismét a hazaiaké volt. Ekkor azonban helyén volt Knotz, aki megmentette ka­puját a góltól: egy öt méter­ről leadott lövést védett bra­vúrral. Ezután mezőnyjáté­kot láthattak a szurkolók, amelyet a harminckilencedik percben tört meg egy diós­győri szöglet. Katona a ka­pu elé ívelte a labdát. Tóth György jó ütemben emelke­dett fel és bólintott. Fejese a kapuban kötött ki. (0-1.) A félidő azonban még tar­togatott meglepetést. Laka­tos tört egyedül a nógrádiak kapujára. Már csak a kapus­sal volt szemben, de el- ügyetlenkedte a helyzetet, és mellé lőtte a labdát. A második félidő elején a vendégek még nem sejtet­ték azt, hogy a hazaiak két percen belül kiegyenlítenek. Pedig így történt! Bárányt a negyvenhetedik percben lö­vésre szánta el magát tizen­két méterről. A jól eltalált labdát a háló bal sarka állí­totta csak meg. (1-1.) A gól ellenére sem adta fel a DVTK a győzelem lehetősé­gét. Tovább támadtak a pi­ros fehérek. Több gólszerzé­si lehetőség is adódott előt­tük, ám ezeket nem sikerült értékesíteniük. A kapu előtt elfogyott a csatárok hideg­vére ... A hatvannyolcadik percben Lakatos indult meg a labdával a félpályáról. Ki­cselezte az útjába kerülő ha­zai játékosokat. Rávezette a kapusrá a labdát — majd mellé lőtte azt. A nyolcvan­negyedik percben Tóth György lövéssel próbálko­zott mintegy húsz méterről. A nagy erővel érkező labdát a salgótarjániak kapusa csak másodszorra bírta megfogni. Három perccel később egy jobb oldali szögletre ugrott fel Tóth György, ám fejesét a kapus a kapu fölé ütötte. A kézilabda második osz­tályában szereplő Lyukóbá- nyai Bányász együttese a Püspökladányt fogadta a hét végén az egyetemi sporttele­pen. A hazaiak és a vendé­gek az első félidő végéig fej­fej mellett haladtak. A má­sodik játékrészben viszont összességében többet tá­madott a Salgótarjáni Sík­üveggyár együttese. Több le­hetősége volt a gólszerzésre, ám a helyzetei kimaradtak. A diósgyőriek kontrákkal próbálkoztak. Ezek a táma­dások rendkívül veszélyesek voltak a hazai kapura. La­katos kétszer is megszerez­hette volna a győzelmet je­lentő gólt, ám a legfonto­sabb pillanatokban „megre­megett” a lába. Amennyiben a DVTK győz, a bronzérem tulajdonosa le­hetett volna. A döntetlennel az , ötödik helyet szerezte meg. Ezzel is teljesítette a célt, a tabella első felében végzett az együttes. Mind­össze egy ponttal maradtak le az Egertől, kettővel pe­dig a harmadik BVSC-től. Szép volt ez a teljesítmény, még, ha sokan reményked­tek is az érmes helyezésben. Főleg, ha nem felejtjük el az első őszi mérkőzéseket, amelyeket látva nem gondol­ta szinte senki azt, hogy ta­vasszal — néhány megingás­tól eltekintve — zsinórban hozza majd a pontokat a DVTK. TOVÁBBI EREDMÉNYEK: Szegedi Dózsa—Szolnok 0-0; Debreceni Kinizsi—Szarvas 4-1; Mezőtúr—Kecskeméti SC 1-1; Metripond—Eger 3-3; Kazincbarcikai VSE— Baja 1-0; BVSC—Debreceni MTE 3-2; Nyíregyházi VSC —Szeged SC 3-1. (mitterpach) A KELETI CSOPORT VÉGEREDMÉNYE 1. Szeded SC 30 18 7 5 52.24 61 2. K.-barcika 30 15 7 8 41-30 53 3. BVSC 30 13 9 8 38-30 48 4. Effer 30 14 5 11 45-41 47 5. DVTK 30 12 10 8 43-35 46 6. NYVSC 30 12 7 11 30-27 43 7. Szarvas 30 11 10 9 36-34 43 8. DMTE 30 9 12 9 40-36 39 9. S. Síküveff 30 10 9 11 43-42 39 10. Kecskemét 30 10 9 11 36-39 39 11. Szolnok 30 10 9 11 39-46 39 12. Metripond 30 10 8 12 42-37 38 13. Baja 30 10 8 12 33-38 Sf 14. P. Kinizsi 30 9 10 11 34-?5 37 15. Mezőtúr 30 5 10 15 20-42 25 16. Sz. Dózsa 30 3 8 19 23-59 17 elhúztak a püspökladányiak és végül öt góllal győztek. A hazaiak a találkozó végére kiengedtek, a vendégek pe­dig jobban akarták a nyer­tes meccs után járó ponto­kat. A legtöbb találatot a lyukóiaknál Kiss Gábor sze­rezte. ő kilencszer volt ered­ményes. Vízilabda, OB 11. Közepes a Vízmüvek mérlege M. R. Válogatott labdarúgó-mérkőzés Kovács két gólt szerzett MAGYARORSZÁG-KOLUMBIA 3-1 (2-1) Kézilabda LYUKÓBÁNYAI BÁNYÁSZ-PÜSPÖKLADÁNY 24-29 (12-12)