Déli Hírlap, 1990. január (22. évfolyam, 1-26. szám)

1990-01-18 / 15. szám

iffPORT ■ Hetven pengeforgató, köztük a teljes francia vá­logatott részvételével ren­deztek meghívásos nemzet­közi kardversenyt Párizsban. A viadal végén a legjobban Szabó Bence örülhetett, aki veretlen maradt, és az első helyen végzett. Győzelmét egy IBM-számítógéppel ju­talmazták. A szöuli olimpián aranyérmes magyar csapat egy másik tagja, Nébald György is az indulók között volt, ő az ötödik helyet sze­rezte meg. ■ A Tatabányai Bányász serdülő csapatok részvételé­vel nemzetközi labdarúgó te­remtornát rendez Szepesi Gusztáv emlékére. A néhai kiváló válogatott futballis­táról elnevezett versenysoro­zaton a Tatabányai Bányász mellett a következő hét csa­pat indul: Komarno, Duna­újvárosi Kohász, Rába ETO, Szombathelyi Haladás, Ü. Dózsa, Veszprémi SE, Vide­oton. ■ A Magyar Tollaslabda­sport Szövetség elnöksége keddi ülésén 6:5 arányú tit­kos szavazással Vörös Györ­gyöt (31) a Honvéd Zrínyi SE szakvezetőjét választotta meg a felnőtt válogatott ve­zető edzőjének. A vesztest, ifj. Englert Istvánt pedig a fiatalok felkészítésével bíz­ták meg. ■ Felmondtak Mario Zá- gallonak, annak ellenére, hogy vezetésével az Egyesült Arab Emírségek csapata ki­harcolta a labdarúgó-világ­bajnokság döntőjébe jutást. Az AP jelentése szerint azt nem bocsátották meg a bra­zil szakembernek, hogy fő­szerepet tulajdonított magá­nak a sikerben. Olyan hírek is vannak, hogy Zagallo túl­zott pénzügyi követelésekkel állt elő. Ami viszont tény: a lengyel Bemard Blautt irányítja jelenleg az arab ország válogatott futballis­táinak munkáját. ■ Az idén Debrecenben rendezik meg a magyar at­létikai bajnokságot. A szep­temberi esemény érdekessé­ge, hogy a bajnoki címért küzdők villanyfényben ve­télkednek majd — köszön­hetően a DMTE-stadion ki­tűnő adottságainak. ■ Belgium labdarúgó­válogatottja négy mérkőzést játszik a világbajnokságig. Az ellenfelek: Görögország, Románia, Mexikó és Len­gyelország. ■ Nem esett gól Guate- malavárosban, a Guatema­la—Argentína barátságos vá­logatott mérkőzésen. Az ar­gentinoknál Maradona hi­ányzott, Valdano újra ját­szott. Holnaptól itthon készül a UIIK Ma érkezik haza a keret A szlovákiai Chemlon Humennében edzőtáborozó DVTK labdarúgókerete ma este érkezik haza Miskolcra. Fülöp István, az egyesület ügyvezető elnöke tegnap este ott volt a diósgyőriek kosár­labda-kupamérkőzésén. Tőle érdeklődtünk a focistákról: — Rendkívül jó körülmé­nyek között készültek a já­tékosok. Szauna, tornacsar­nok és egyéb létesítmények segítették a munkát. Néhány focistának kiújult a sérülé­se. Palicskó Tibor vezető edző a terveknek megfelelően vezényelte a munkát. Jó a hangulat a keret tagjai kö­zött. Hiába ma este érkez­nek haza, pénteken már Diósgyőrben folytatják az edzéseket. A jövő héttől a stadion lesz a felkészülés helyszíne. Több edzőmérkő­zést is terveznek a labdarú­gó-szakosztály vezetői. Sz. P. A sportcsarnok februári programja A Miskolc Városi Sport- csarnok februári program­jai között mindenki talál­hat magának megfelelőt. Továbbra is tartanak a Kő­halmi Kupa mérkőzései. A hónap első napján, valamint 3-án, 4-én, 8-án, 15-én, 22- én, 23-án, 24-én, 25-én és 28-án várják a focirajongó közönséget. A megyei rend­őr-főkapitányság teremlabda­rúgó-tornáját 2-án, délután rendezik meg, 6-án pedig a kézilabda szerelmesei szur­kolhatnak a Kner Kupa-tor­nán. A dr. Borossy László teremlabdarúgó-mérkőzések 9-én, 10-én, 11-én és 17-én zajlanak majd a TOP 12. asztalitenisz-versenynek feb­ruár 16-án ad otthont a csar­nok; Az 1. sz. jégpályán 11- én jégmotorversenyt rendez­nek. 23-án pedig ismét a kézilabda lesz a főszereplő a Borsodi Bányász—Dunaúj­afe A kupameccsen bizonyították a diósgyőriek, hogy hasz­nosan teltek el a bajnokság szünetének edzései. Valószínű, hogy kétszáznál több szurkoló lett volna kí­váncsi a DVTK Magyar Ku­pa összecsapására tegnap délután, ha nem játszik ugyancsak kupameccset a Borsodi Bányász kézilabda­csapata. Ennek ellenére a törzsnézők eljöttek a Nagy- váthy Utcai Általános Isko­la tornacsarnokába. Kíván­csiak voltak arra, hogy a piros-fehérek idei első ha­zai fellépésén hogyan kosa­raznak kedvenceik. A hangosbemondó által felolvasott összeállításból ki­derült, hogy sem Turska, sem Novák nem lép pályára. Király Sándortól, a diósgyő­riek vezető edzőjétől meg­tudtuk. hogy a lengyel kis­lány megfázott, míg a „ta­nárnő” fáradságot jelentett. Űj játékos is bemutatkozott a hazaiaknál, az ifjúsági csapatból felkerült, mind­össze tizenöt éves Perényi. Az összecsapás már csak azért is csemegét kínált a szurkolóknak, mert az idei első bajnoki találkozón ép­pen a Sabária volt az el­lenfél. A DVTK az elmúlt hét végén, szombaton elhoz­ta a két pontot Szombat­helyből. Igaz, szoros ered­mény született az osztrák határszéli városban, ez azon­ban a bírók csöppet sem objektív játékvezetésének volt köszönhető. Ezt mondta az akkori mérkőzés után Király Sándor. Akik ott voltak tegnap, tanúsíthatják: a Sabária nincs egy súlycso­portban a miskolciakkal. Az első félidő pedig ven­dégkosárral indult. Ám a negyven perc alatt csak ek­kor vezettek, utána már a DVTK nem adta ki kezé­ből az előnyt. Az első ha­zai pontokat Králik szerez­te, majd jöttek a csapattár­sak. Ezekben a percekben még kapaszkodtak a vendé­gek, szoros volt az ered­mény. Ekkor még csikorgott mindkét ötös gépezete (5. perc: 11-9). Percekig felvált­va estek a kosarak ezután. A diósgyőriek azonban fo­kozatosan érvényesítették nagyobb játéktudásukat. A tizedik percben már kilenc pont volt az előnyük. A Sa­bária megpróbált mindent és sikerült hátrányukat négy pontra csökkenteni. Ezután ismét a DVTK percei kö­vetkeztek. Elhúztak az el­lenféltől (15. perc: 38-31). Sorra dobták -kosaraikat a piros-fehérek az első félidő utolsó másodpercéig. A Sa­bária ekkor még nem sza­kadt le behozhatatlanul a hazaiaktól. (20. perc: 50-37). A második játékrészben aztán fokozatosan elhúztak a hazaiak. A diósgyőriek taktikája ellen nem találtak szert a szombathelyiek. (25. perc: 61-45.) A piros-fehérek sorra vezették az eredmé­nyesen végződött akciókat Több lepattanó iabdát meg­fogva indították társaikat a játékosok. Sajnos, néhány ziccer is kimaradt. Ezek a percek vastapsra késztették a nézőket is. (30. perc: 72-49.) Ettől kezdve szinte csak egyetlen csapat volt a két palánk között. A Sabária szinte statisztaszerepre kény­szerült. Különösen Králik keze volt biztos. A harmin­cadik percben már harminc ponttal vezettek a hazaiak. A vezető edző ékkor elren­delte az egész pályán az emberfogást. Ez ellen nem tudtak kitalálni semmit a vendégek. (35. perc: 94-56.) Egy perc múlva megdobták a századik pontot is a lá­nyok. A mérkőzés ezután következő részében a hazai­ak már az órát nézték. Ez­zel magyarázható az, hogy a hátralevő három percben csak öt pontot szereztek. Mindenesetre a 105-66-os eredmény elvette a kedvét a Sabáriának a játéktól. A DVTK tehát győzelmével a Kosárlabda Magyar Kupa Sziporkáztak a lányok DVTK-Sabária 105-66 (50-37) Magyar Kupa legjobb nyolc együttes közé jutott. Legkö­zelebbi ellenfele a Tungs­ram SC lesz. Király Sándor, vezető ed­ző, a mérkőzés után értékel­te a mérkőzést: — Az első húsz percben a vendégek még jól játszottak a zóna ellen. A második fél­idei taktikát azonban mar nem tudták kivédeni. Ekkor jobban játszott a DVTK. Ez az összecsapás is a gyakor­lást, a tanulást szolgálta. A jövő érdekében kénytelen vagyok tanítani is a lányo­kat. A legjobban Králikkal voltam megelégedve. Ezt vá­rom tőle. Elfogadhatóan ját­szott Csoó és az újonc Pe­rényi is. A DVTK csapata Horváth (2), Szilágyi (17), Ár önné (10), Bartosova (4), Králik (45), Molnár (6), Csoó (8), Lako­sa (2), Zavadovics, Perényi 11) összeállításban vívta ki a továbbjutást. Sz. P. Kézilabda MK rr rr Borsodi Bányász—Herz-FTC 20-22 (13-10) A Magyar Kupa legjobb nyolc csapata közé jutás volt a tét a Borsodi Bányász —Herz-FTC meccsen, tegnap délután a városi sportcsar­nokban. A mérkőzés meg­kezdése előtt szép, de szo­morú aktusra is sor került. A Bányász három kitűnő játékosa befejezte aktív pá­lyafutását, s ezzel életük­ben is lezártak egy szakaszt. Kovácsnét, Feketénét és Kerékjártónét búcsúztatták az egyesület vezetői, a csa­pattársak és egy-egy szál virággal az ellenfél is. A Ferencváros részéről ezzel ki is merült a sport- szerűség és „nem átallották” elrontani az ünnepet. Küz­delmes, látványos és kemény mérkőzésen bizonyultak jobbnak (megérdemelten) vendéglátóiknál. A zöld- fehérek „lövőgépe”, Hesz Ágnes nyitotta meg a gólok sorát, majd a Bányászból, a balszélső Kovács egyenlített 3-3-ra. Később Hollóné meg­szerezte a vezetést is. Az el­ső félidő 10. percében azon­ban sajnálatos közjáték tör­tént. mely a mérkőzés végső kimenetelét is döntően befo­lyásolta. A Bányász első szá­mú kapusa, Demeter Bor­bála megsérült, s a mérkő­zés folyamán már nem is tudott visszatérni a pályára. (Mint a csapat orvosától a találkozót követően megtud­tuk, nem súlyosan.) Helyé­re egy „idegenlégiós” (NSZK állampolgár) ifjú hölgy lé­pett. aki bizony még tudás­ban. rutinban meglehetősen messze van a magyar NB I. színvonalától. Demeter hiányát nemcsak a védésekben, de a támadás- indításokban is megérezte a gárda. Igaz, jó darabig sem­mi jele nem mutatkozott annak, hogy veszélyben fo­roghat a győzelem. Elsősor­ban Nagyné volt elemében. Jól védekezett, sokszor ke­rült helyzetbe, s a büntető­ket hibátlanul értékesítette A félidőben háromgólos ha­zai előnnyel fordultak a csapatok. Sajnos, a második játék­rész teljesen a vendégeké volt. 16-13-ig még a mieink vezettek, aztán egyre job­ban elfáradtak. Nemcsak fizikailag, idegileg is. De­bütáló kapusuk csak elvét­ve fogott meg egy-egy lö­vést. Nem csoda, hogy a Fradi edzője állandóan lö­vésre biztatta lányait. A 19. percben már 17-17-et muta­tott az eredményjelző tábla. Ettől kezdve pedig a ven­dégeket nem lehetett fel­tartóztatni. Gyorsan elhúz­tak három góllal, aztán már csak az eredmény megtar­tására törekedtek. A Bányász igyekezett, erőlködött. A mérkőzés befejezése előtt egy perccel Hollóné talála­tával egy gólra közelítet­ték meg a Fradit. A vendé­gek azonban a támadásban rutinosan „eldugták” a lab­dát. Végül a találkozó le­fújása előtt pár másodperc­cel bebiztosították megérde-. melt győzelmüket A hazai vereséggel nem sok esélyük, reményük lehet a Bányász-lányoknak, hogy a Magyar Kupában a legjobb nyolc közé jussanak. A bu­dapesti visszavágón remél­jük mégis megpróbálják, hiszen a labda ebben a sportágban is gömbölyű... A Bányász legjobb góllö­vői: Nagyné (8), Vinczéné, Hollóné, Kovács (3—3). Jó: Nagyné. Fegyvernek! Zoltán 5jc Kapus nélkül illúzió a győzelem..'. (Szabó István felvétele) DELI HÍRLAP. — A miskolciak napilapja. — Kiadja a Déli Hírlap Kft. Miskolc, Bajcsy-Zsilinszky út 1». 3527. Felelős^ kiadó: békés DEZSŐ főszerkesztő-ügyvezető. — Szerkesztőség: Miskolc. Bajcsy-Zsilinszky út 15. 3527 Pos­tacím: Miskolc, 3501. PL: 39. Telefonközpont: 38-941 Titkár­ság: 18-223. Bel- és várospolitikai rovat: 18-227 Gazdaság­politikai rovat: 18-224. Levelezési rovat; 18-225. Kultúrpoli­tikai rovat: 18-226. Sportrovat: 18-222. Telex: 62342. Telefax 18-225. Hirdetésfelvétel: Miskolc. Szécnenyl út 15—17 Tele­fon; 16-213. - Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető bár­melyik hirlapkézbesitő postahivatalnál, a hlriapkézbesftök- nél a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lap- ellátási Irodánál (HELIR), Budapest V. József nádor tér 1 — 1908 — közvetlenül, vagy posta Jtalvánvon valamint át­utalással a HELIR 215-96162 pénzforgalmi jelzőszámra. Elő­fizetési díj egy hónapra 85 forint 1 negyedévre 255 forint. I évre 1020 forint. Index: 25 951. — Készült a Borsodi Nyom­dában. Fel. vez.: HORVÁTH FERENC, — ISSN 0133 0209